Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ


ΛΙΝ

Recommended Posts

Α αυτό με τα λόγια του πεθερού δεν το είχα δει:rolleyes:...Τι κουβέντες επιτρέπει ο άντρας σου στον πατέρα του:confused:;

 

ο πεθερος μου βαζει λογια του αντρα μου οτι δεν τους μιλαω οταν συναντιομαστε εκτος σπιτιου, πραγμα που δεν συμβαινη οσο και να μην τους συμπαθω με ολα αυτα που κανουν θα τους μιλησω για χαρη του αντρα μου.

Οταν βγαινω με φιλες μου για καφε δεν εχω προβλημα απο τον αντρα μου εκεινος του λεει σιγουρα παει με φιλες δεν θελω να σε βαλω σε υποψιες ετσι απλα το λεω

μου τα λεει ο αντρας μου και γινομαι μπαρουτι:evil: βλεπουν οτι δεν εχω προβλημα με τον αντρα μου και προσπαθουν να δημιουργησουν

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εφοσον ο αντρας σου δεν θελει οι γονεις του να εχουν κλειδια του σπιτιου σας,πως ενηργησε οταν διαπιστωσατε οτι ειχαν μπει στο σπιτι σας να σβησουν το φως??αν δεν εγινε ο κακος χαμος και με το δεδομενο οτι τα κλειδια τα εβγαλαν κρυφα και οχι με την εκγριση σας, τοτε δεν φταινε τα πεθερικα σου αλλα ο συζυγος σου...επισης,αν ο καλος σου, ειχε ξεκοψει στον πατερα του το να σχολιαζει τις κινησεις σου,να εισαι σιγουρη οτι ο πεθερος σου δεν θα εβγαζε αχνα...αν τα αφηνει να περνανε ετσι,τοτε αυτο λαμβανεται απο τα πεθερικα σου,σαν επιτρεπτο περιθωριο και ετσι ενεργουν με τον τροπο που ενεργουν....το να τηρουνται καποιοι κανονες,δεν εχει να κανει με την αγαπη προς τους γονεις μας η τα πεθερικα μας,εχει να κανει με τον σεβασμο του ενος απεναντι στον αλλον...και επειδη αναφερθηκε πιο πανω,ακομα και αν μας βοηθανε οι γονεις μας η τα πεθερικα μας στην καθημερινοτητα,αυτο δεν σημαινει με κανεναν τροπο,εισβολη στην προσωπικη μας ζωη παραπανω απο αυτο που επιτρεπεται και αντιστροφα,ουτε εμεις εχουμε δικαιωμα να εισβαλλουμε στην δικη τους ζωη με το δικαιμωμα "του ειμαστε παιδια τους"(γιατι συμβαινει και αυτο)

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

εφοσον ο αντρας σου δεν θελει οι γονεις του να εχουν κλειδια του σπιτιου σας,πως ενηργησε οταν διαπιστωσατε οτι ειχαν μπει στο σπιτι σας να σβησουν το φως??αν δεν εγινε ο κακος χαμος και με το δεδομενο οτι τα κλειδια τα εβγαλαν κρυφα και οχι με την εκγριση σας, τοτε δεν φταινε τα πεθερικα σου αλλα ο συζυγος σου...επισης,αν ο καλος σου, ειχε ξεκοψει στον πατερα του το να σχολιαζει τις κινησεις σου,να εισαι σιγουρη οτι ο πεθερος σου δεν θα εβγαζε αχνα...αν τα αφηνει να περνανε ετσι,τοτε αυτο λαμβανεται απο τα πεθερικα σου,σαν επιτρεπτο περιθωριο και ετσι ενεργουν με τον τροπο που ενεργουν....το να τηρουνται καποιοι κανονες,δεν εχει να κανει με την αγαπη προς τους γονεις μας η τα πεθερικα μας,εχει να κανει με τον σεβασμο του ενος απεναντι στον αλλον...και επειδη αναφερθηκε πιο πανω,ακομα και αν μας βοηθανε οι γονεις μας η τα πεθερικα μας στην καθημερινοτητα,αυτο δεν σημαινει με κανεναν τροπο,εισβολη στην προσωπικη μας ζωη παραπανω απο αυτο που επιτρεπεται και αντιστροφα,ουτε εμεις εχουμε δικαιωμα να εισβαλλουμε στην δικη τους ζωη με το δικαιμωμα "του ειμαστε παιδια τους"(γιατι συμβαινει και αυτο)

 

 

Στο παρελθον τους ειχε πει να σταματησουν να ασχολουντε μαζι μου και οτι δεν εχουν καμια δουλεια, αλλα αυτη τα δικα τους απ'οτι εχω καταλαβη τους ενοχλει να με υπερασπιζει.

Εμεις δεν ασχολουμαστε καθολου στην δικη τους ζωη αντιθετα εκεινη ναι:twisted:

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για ποιοο λογο φρικαρισες δεν μπορω να καταλαβω . το να εχουνε κλειδι ειναι τοσο μα τοσο κακο τελικα ?

Δεν τα πατε καλα ? δεν ειναι καλοι ανθρωποι ???? η εχεις προβλημα απλα και μονο επειδη ειναι πεθερικα ??? και εγω θα ρωτησω επισης χωρις παρεξηγηση , αμα ητανε γονεις σου θα ειχες προβλημα να εχουνε κλειδια ??

Απλως καλο θα ητανε αμα δεν υπαρχουνε μεγαλα προβληματα να μην 3εχναμε οτι ο αλλος προηλθε απο καποιο σπιτι , απο καποιους γονεις και να μην φερομαστε με τροπους που δεν θα θελαμε ουτε στους χειροτερους εφιαλτες μας να μας φερονται οι νυφες μας και οι γαμπροι μας

 

Πλακα κανεις??Η κοπελα λεει μπαινουν στο σπιτι με το ετσι θελω επειδη ΚΑΠΟΙΟΣ εδωσε τα κλειδια(ο αντρας καλο ειναι να το συζητησει αυτο).δηλαδη εγω θελω να εχω εσωρουχα στο σαλονι πεταμενα.Θελει τον χωρο της ΔΙΚΟ της στο κατω κατω τον αντρα της παντρευτηκε οχι τους γονεις του.Τα τυπικα και αγαπημενα.

Link to comment
Share on other sites

Αχχ Λιν θα είχα γίνει έξαλλη!!!! Εγώ είμαι πάντα της άποψης, από μακρυά και αγαπημένοι αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή τι να κάνεις....

Και εγώ θεωρώ ότι πρέπει κάποιος δικός μας να έχει κλειδί για ώρα ανάγκης...αλλά το τονίζω ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ!!! Σε καμία περίπτωση δεν θα δεχόμουνα να μπαίνουν σπίτι μου ενώ λείπω και δεν είμαι ενημερωμένη, και εννοείται ακόμα χειρότερα να ανοίγουν την πόρτα με το κλειδί ενώ είμαι μέσα!! Αυτό το θεωρώ ανεπίτρεπτο!! Εδώ εγώ πάω στο πατρικό μου και ποτέ δεν χρησιμοποιώ το κλειδί..θεωρώ ότι από τη στιγμή που δεν είναι πια δικό μου σπίτι οφείλω να χτυπήσω το κουδούνι!! Όσο για τα τηλέφωνα που παίρνουν όταν τσακώνεστε...μα πάνε καλά οι άνθρωποι?? :P Μην το σηκώνετε καν!!

Πάντως εγώ θα έκανα μια συζήτηση περί 'ορίων' και κατόπιν αν έβλεπα ότι συνεχίζουν να μην σέβονται τις επιθυμίες μας θα άλλαζα κλειδαριά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άλλαξε κλειδαριά και τελείωσε το θέμα... Επίσης να συζητήσετε το θέμα των ορίων που λέει η κοπέλα από πάνω :-)

 

 

Εννοειται! οτι θα αλλαξω κλειδαρια

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

βαλε συναγερμο καλη μου και μην τους πεις τον κωδικο...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:.παρτι θα γινει αν πανε να μπουν.χεχε!!!

 

 

Το ειχα σκευτει οταν πρωτο-φτιαξαμε το σπιτι μας για συναγερμο οχι για τα πεθερικα, αλλα για κλεφτες, αλλα που ν'αξερα οτι θα εισεβαλαν στο σπιτι κρυφα τα πεθερικα εν-αγνοια μας.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:)!Δυστυχώς όταν είσαι κοντά με κάποιον δικό ¨σου ¨ ή δικό ¨του ¨ ακόμα και όταν οι προθέσεις είναι οι καλύτερες υπάρχει πρόβλημα:roll:...Εμείς είμαστε πάνω κάτω με τους δικούς μου και πολλές φορές εκνευριζόμουν και εκνευρίζομαι με κάποια πράγματα που γίνονται...Αλλα τι να κάνουμε οι καιροί είναι δύσκολοι και όλοι έχουμε ανάγκη από μια δικιά μας στέγη:mrgreen:.Με υπομονή και όμορφο τρόπο (όχι ότι το καταφέρνουμε πάντα ,καμιά φορά δεν καταλαβαίνουν:roll:) λύνουμε τα θέματα μας...(λέμε τώρα:lol:).Υπομονή κορίτσι μου και συνεργασία με τον άντρα σου:wink:!

 

 

 

Συμφωνώ με αυτό !!!

Πρέπει να υπάρχει υπομονή και όμορφος τρόπος , πάντα !!!!!!!

Είτε μας βοηθούν , είτε όχι από τη στιγμή που ο άντρας σου τους θέλει στη ζωή του , είναι γονείς του , τον ανέθρεψαν , καλώς ή κακώς και για να είστε μαζί το έχεις επιλέξει κι εσύ και νομίζω πως ο σεβασμός είναι μια ακόμη λέξη που θα πρέπει να υπάρχει μαζί με τις άλλες δυο . Αυτό βέβαια θα πρέπει να υπάρχει και από τις δυο πλευρές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαλε συναγερμο καλη μου και μην τους πεις τον κωδικο...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:.παρτι θα γινει αν πανε να μπουν.χεχε!!!

:lol::lol: κι όμως είναι η καλύτερη λύση πέρα από την πλάκα!

Ετσι θα καταλάβουν ότι μπαίνουν στα κλεφτά και ότι είναι παρίσακτοι και ανεπιθύμητοι!

Πάντως μια κοπέλα είπε παραπάνω ότι εφόσον τα γνωρίζει ο άντρας σου και δεν έγινε ο κακός χαμός τότε έχεις θέμα με τον άντρα σου και όχι με τα πεθερικά...

Γνώμη μου είναι πως ο άντρας οφείλει να βάζει στη θέση τους τους δικούς του γονείς και η γυναίκα τους δικούς της.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: κι όμως είναι η καλύτερη λύση πέρα από την πλάκα!

Ετσι θα καταλάβουν ότι μπαίνουν στα κλεφτά και ότι είναι παρίσακτοι και ανεπιθύμητοι!

Πάντως μια κοπέλα είπε παραπάνω ότι εφόσον τα γνωρίζει ο άντρας σου και δεν έγινε ο κακός χαμός τότε έχεις θέμα με τον άντρα σου και όχι με τα πεθερικά...

Γνώμη μου είναι πως ο άντρας οφείλει να βάζει στη θέση τους τους δικούς του γονείς και η γυναίκα τους δικούς της.

 

Ο αντρας μου εχει επιχειρησει με πλαγιο τροπο να τους βαλει στη θεση τους μαλλον οχι οσο θα επρεπε, αλλα τη να κανω :confused:

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου εχει επιχειρησει με πλαγιο τροπο να τους βαλει στη θεση τους μαλλον οχι οσο θα επρεπε, αλλα τη να κανω :confused:

Τα πράγματα αυτά θένε άμεσο ξεκαθάρισμα, με τις πολλές στροφές και πλάγιες κινήσεις χάνεται ο στόχος και η κατάσταση επαναλαμβάνεται παίρνοντας άλλες διαστάσεις.

Γνώμη μου είναι να κόβονται με τη γέννηση τους αυτά τα θέματα. Είναι μικρά αλλά δίνουν δικαιώματα σε άλλα μεγαλύτερα να γίνουν.

Αλλιώς κι συ θα υποφέρεις και θα βγείς και η κακιά επειδή θα αναγκαστείς να μιλήσεις από τα νεύρα σου.

Τον γιό τους δεν θα τον βγάλουν ποτέ κακό, όπως κι αν τους μιλήσει.

Και μόνο αν είναι κάθετος θα μαζευτούν.

Αλλιώς συναγερμό!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Λιν, (sorry, αλλά δεν εχω διαβάσει τι είπαν οι κοπέλες πιο πάνω...)

Διάβασα μόνο το προβλημα με τα πεθερικά και το κλειδι που δεν θελεις (δικαιωμά σου είναι) να εχουν! Εφόσων ο συζηγος συμφωνει με αυτό, τότε που το πρόβλημα?

Πες πως εχασες τα κλειδιά σου, και άλλαξε κλειδαριά στο σπίτι!

Εάν εξακιλουθησουν να εχουν το καινουργιο σου κλειδι, αυτο σημαινει οτι καποιος τους το δίνει!

Απλα τα πραγματα!

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αλλα κατα τη γνωμη μου μερικες με εχετε παρεξειγηση οτι μπορει να ειμαι στριμενη.

1ον Το κλειδι μπορει να το εβγαλαν οταν περνουν τα κλειδια του αυτοκινητου μας ενω εχουν δικο τους αυτοκινητο.

2ον Δεν ηταν δικη μου επιλογη να μεινω κοντα τους απο την αρχη ειχα αντιδρασης αλλα δυστοιχος δεν ειχαμε αλλη επιλογη το καλυτερο θα ηταν μακρια και αγαπημενη.

3ον Αν το ιδιο επιχειρουσαν οι γονεις μου να εχουν κλειδι κρυφα το ιδιο θα αντιδρουσα και ας ειναι γονεις μου

4ον Δεν εχουμε καμια βοηθεια.

 

Ασχετο, αλλά θα το πω!

Μην βάζετε στα κλειδιά αυτοκινήτου τιποτα άλλο εκτως απο ενα ελαφρυ μπρελοκ, γιατί το extra βαρος, κάνει κακο στην μίζα του αυτοκινήτου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο αντρας μου εχει επιχειρησει με πλαγιο τροπο να τους βαλει στη θεση τους μαλλον οχι οσο θα επρεπε, αλλα τη να κανω :confused:

 

Να τους το πεί ευθέως...! Δεν βάζεις κάποιον στη θέση του με υπονοούμενα...:rolleyes:

 

Εγώ στη θέση σου θα έλεγα στον άντρα μου να τους το πει ευθέως και αν δεν το έκανε ή εκείνοι συνέχιζαν την αδιακρισία, θα τους το έλεγα εγώ ευθέως.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Να τους το πεί ευθέως...! Δεν βάζεις κάποιον στη θέση του με υπονοούμενα...:rolleyes:

 

Εγώ στη θέση σου θα έλεγα στον άντρα μου να τους το πει ευθέως και αν δεν το έκανε ή εκείνοι συνέχιζαν την αδιακρισία, θα τους το έλεγα εγώ ευθέως.

 

 

Το ξερω οτι αν δεν τους το πει ευθεως θα συνεχιζουν τα δικα τους, αν συνεχιστη αυτη η κατασταση φυσικα και θα μιλησω τοσα χρονια κανω υπομονη, πολλες φορες με εχουν κανει να πικραθω ακομα και παραμονη του γαμου μας με εκαναν να κλαιω. Απο την αρχη δεν μου εβγαινε να τους αποκαλεσω μαμα-μπαμπα και εξακολουθω ακομα.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσας σας εχουν δωσει κλειδια απο το δικο τους σπιτι,για παν ενδεχομενω? Τους εχεις ρωτησει πως εχουν κλειδια του σπιτιου για να δεις τι θα σου πουν?Φερτους εσυ σε δυσκολη θεση και πες πως δεν θα ειχες προβλημα να τους δωσετε κλειδια,αλλα με αυτο τον τροπο που το εκαναν δεν νομιζω πως χρειαζετε να εχετε κλειδια.Ξερω,καποια πραγματα ειναι δυσκολο να τα πεις αλλα πιστεψεμε ειναι χειροτερο να σε τρωνε μεσα σου.Βαλε ορια στο σπιτι σου και στην ζωη σου.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για ποιοο λογο φρικαρισες δεν μπορω να καταλαβω . το να εχουνε κλειδι ειναι τοσο μα τοσο κακο τελικα ?

Δεν τα πατε καλα ? δεν ειναι καλοι ανθρωποι ???? η εχεις προβλημα απλα και μονο επειδη ειναι πεθερικα ??? και εγω θα ρωτησω επισης χωρις παρεξηγηση , αμα ητανε γονεις σου θα ειχες προβλημα να εχουνε κλειδια ??

Απλως καλο θα ητανε αμα δεν υπαρχουνε μεγαλα προβληματα να μην 3εχναμε οτι ο αλλος προηλθε απο καποιο σπιτι , απο καποιους γονεις και να μην φερομαστε με τροπους που δεν θα θελαμε ουτε στους χειροτερους εφιαλτες μας να μας φερονται οι νυφες μας και οι γαμπροι μας

Τι σχεση εχει αν ειναι καλοι ανθρωποι η αν τα πανε καλα με την προσωπικη σου ζωη και τον προσωπικο σας χωρο;;;;εχω γνωρισει πολυ καλους ανθρωπους και εχω πολυ καλες σχεσεις με αλλους τοσους αυτο τι θα πει πως πρπει να εχουν το κλειδι μου;;;προσωπικα δεδομενα δεν υπαρχουν;;;προσωπικες στιγμες δεν εχουμε;;....δεν εχω δωσει στην μητερα μου κλειδι διοτι δεν ειναι κοντα αλλα και να ηταν με τιποτα το ιδιο και στα πεθερικα....εχουν τα κλειδια οταν δεν ειμαστε σπιτι κρεμασμενα και ερχονται μονο αν λειπαμε μερες να αναψουν τα καλοριφερ για να μην παγωσουμε....και για ωρα αναγκης...δεν μπουκαρουμε σε κανενος το σπιτι ...χτυπαμε την πορτα,κουδουνι και μετα αν εχουμε το οκ βαζουμε κλειδι....αλλιως σεβομαστε την επιθυμια του αλλου και τελος....αυτα του τυπου σαγαπω με αγαπας και μοιραζουμε τα κλειδακια μας δεν μου αρεσει...την αγαπη σου μπορεις να την δειξεις και με χιλιους αλλους τροπους.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό !!!

Πρέπει να υπάρχει υπομονή και όμορφος τρόπος , πάντα !!!!!!!

Είτε μας βοηθούν , είτε όχι από τη στιγμή που ο άντρας σου τους θέλει στη ζωή του , είναι γονείς του , τον ανέθρεψαν , καλώς ή κακώς και για να είστε μαζί το έχεις επιλέξει κι εσύ και νομίζω πως ο σεβασμός είναι μια ακόμη λέξη που θα πρέπει να υπάρχει μαζί με τις άλλες δυο . Αυτό βέβαια θα πρέπει να υπάρχει και από τις δυο πλευρές.

Εχεις απολυτο δικιο...συνεργασια με τον συζυγο ηρεμα και ομρφα...να σου πω ομως πως ο σεβασμος αξιζει περισσοτερο οταν τον εχεις κερδισει με την συμπεριφορα σου...ειναι πολυ σημαντικο να μην τον απαιτεις ενω εσυ δεν προσφερεις τιποτα αλλα να τον κερδιζεις...για εμενα μονο τοτε εχει πολυ μεγαλη αξια
Link to comment
Share on other sites

Εσας σας εχουν δωσει κλειδια απο το δικο τους σπιτι,για παν ενδεχομενω? Τους εχεις ρωτησει πως εχουν κλειδια του σπιτιου για να δεις τι θα σου πουν?Φερτους εσυ σε δυσκολη θεση και πες πως δεν θα ειχες προβλημα να τους δωσετε κλειδια,αλλα με αυτο τον τροπο που το εκαναν δεν νομιζω πως χρειαζετε να εχετε κλειδια.Ξερω,καποια πραγματα ειναι δυσκολο να τα πεις αλλα πιστεψεμε ειναι χειροτερο να σε τρωνε μεσα σου.Βαλε ορια στο σπιτι σου και στην ζωη σου.

 

 

Οχι δεν εχουμε κλειδια του σπιτιου τους και να σου πω την αληθεια δεν θα ηθελα.

Δεν τους εχω ρωτησει, αλλα θα ηθελα πολυ να δω τη θα μου πουν.

Αυριο θα ερθει ο κλειδαρας, μακαρι να μην καταλαβουν τιποτα δεν θελω να δουν οτι αλλαξαμε κλειδαρια για να νομιζουν οτι ακομα εχουν προσβαση στο σπιτι μας. χεχε:)

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καποια κοριτσια γραφετε για σεβασμο, αλλα για να υπαρχει σεβασμος πρεπει να υπαρχει και απο της δυο πλευρες, κατι που δεν υσχυει στη δικη μου περιπτωση δεν μπαινω εγω σπιτι τους κρυφα, αλλα εκεινη και αν δεν τυχεναν αυτες οι περιπτωσεις θα ειχα ακομα μαυρα μεσανυχτα.

Τους σεβομε επειδη ειναι οι γονεις του αντρα μου, αλλα μεχρι εκει.

Εχω περαση πολλα και ειναι καποια πραγματα που δεν σβηνουν οταν σε πληγωνουν.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχουμε κλειδια του σπιτιου τους και να σου πω την αληθεια δεν θα ηθελα.

Δεν τους εχω ρωτησει, αλλα θα ηθελα πολυ να δω τη θα μου πουν.

Αυριο θα ερθει ο κλειδαρας, μακαρι να μην καταλαβουν τιποτα δεν θελω να δουν οτι αλλαξαμε κλειδαρια για να νομιζουν οτι ακομα εχουν προσβαση στο σπιτι μας. χεχε:)

 

Καλα θα κανεις αν και μου φαινετε λιγο κρυφτουλι ολο αυτο...αλλα και να τον ακουσουν και να σε ρωτησουν γιατι αλλαζετε,μπορεις να τους απαντησεις ''την προηγουμενη φορα ειχαμε αφησει το φως ανοιχτω και οταν ηρθαμε αυτο ηταν κλειστω χωρις να ειναι παραβιασμενη η πορτα,εχω παρατηρησει και μερικα αλλα πραγματα και επειδη φοβαμαι την αλλαζω!!!''...να δουμε τι θα σου πουν?

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1) φώναξε ένα κλειδαρά όταν θα λείπουν για να μην το πάρουν χαμπάρι

ή

2)πήγαινε στα jumbo και πάρε κάτι συναγερμούς (5ευρώ οι 2) που κολλάνε με αυτοκόλλητο στην πόρτα και τους ανοίγεις πριν βγεις. Ετσι για να τα χρειαστούν την επόμενη φορά.

 

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μπαίνουν κρυφά σπίτι. Μη σου πω να τους αφήσεις και σημείωμα για να τους ξεφτιλίσεις τελείως...

Link to comment
Share on other sites

1) φώναξε ένα κλειδαρά όταν θα λείπουν για να μην το πάρουν χαμπάρι

ή

2)πήγαινε στα jumbo και πάρε κάτι συναγερμούς (5ευρώ οι 2) που κολλάνε με αυτοκόλλητο στην πόρτα και τους ανοίγεις πριν βγεις. Ετσι για να τα χρειαστούν την επόμενη φορά.

 

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μπαίνουν κρυφά σπίτι. Μη σου πω να τους αφήσεις και σημείωμα για να τους ξεφτιλίσεις τελείως...

 

 

Οσο για το σημειωμα σκευτηκα να το αφησω στην εξωπορτα πριν καν μπουν στο σπιτι.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...