Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη Διαφανεια - μικρο ρινικο οστο


Recommended Posts

Πάντως τότε που είχα ψάξει το θέμα πάααααααααρα πολύ είχα βρει κι άλλες περιπτώσεις που ο υπέρηχος έδειχνε μικρό ρινικό οστό χωρίς άλλα προβλήματα στο έμβρυο και όλα πήγαν μια χαρά. Θυμάμαι που λέγανε ότι απλά το μωράκι τους είχε πολύ όμορφη μυτούλα! Καλό υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! Και προσπαθησε να το απολάυσεις γιατί οι στιγμές που ζεις με το μωράκι στην κοιλιά σου είναι μοναδικές κι ανεπαληπτες!!!

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως τότε που είχα ψάξει το θέμα πάααααααααρα πολύ είχα βρει κι άλλες περιπτώσεις που ο υπέρηχος έδειχνε μικρό ρινικό οστό χωρίς άλλα προβλήματα στο έμβρυο και όλα πήγαν μια χαρά. Θυμάμαι που λέγανε ότι απλά το μωράκι τους είχε πολύ όμορφη μυτούλα! Καλό υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! Και προσπαθησε να το απολάυσεις γιατί οι στιγμές που ζεις με το μωράκι στην κοιλιά σου είναι μοναδικές κι ανεπαληπτες!!!

 

Ανεπανάληπτες!!!!!! :)

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!! Αγορακια!! Ντροπη μου!! Δεν βλεπω καλα γιατι τα κανω ολα απο κινητο..

Η τεχνολογια μας μαρανε!!! Συγνωμη!!

 

 

Δεν πειράζει κοπέλα μου! Να είσαι καλά! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!! ;)

J2s7p2.png
Link to comment
Share on other sites

και εμένα στον γιο μου το ρινικό οστό ήταν πάρα πολύ μικρό. Βέβαια εμείς κάναμε λήψη τροφοβλάστης λόγω στίγματος β μεσ. αναιμίας, οπότε έγινε και καρυότυπος. Το μωρό είναι υγιέστατο, έχει μια πολύ χαριτωμένη μυτούλα (είναι 2.5 χρονών), αλλά και ο άντρας μου και η πεθερά μου έχουν γαλλικές μύτες (σε αντίθεση με τη δική μου που είναι, εχμ, κάπως επιβλητική).

Με το καλό και όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχουτα μωρε με τις γαλλικες μυτουλες!! Ειναι οντως πολυ ψειρες οι γιατροι ε;

Τουλαχιστον ορισμενοι!!! Θα περιμενω δην β΄ επιπεδου με αγωνια!!

Μου ειπε κ ο γιατρος μου να μην ανησυχω κ οτι τα ποσοστα ειναι πολυ καλα κ αποδεκτα...αλλα σαν μελλοντικη μανουλα (προς το παρον σκγλομανα μονο) εχω ενα αγχος κ αγωνια!!!

Ευχαριστω πολυ Μαρια μου για την απαντηση κ να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εγω εκανα την αυχενικη την τριτη που μας περασε στις 29-11, μεχρι να μπω στο γιατρο το αγχος μου ειχε φτασει στο ταβανι,αλλα ευτυχως ολα πολυ καλα ηταν και πολυ ζωηρο και μπορεσε ο γιατρος να κανει τη δουλεια του.Το φυλλο δεν το μαθαμε με σιγουρια γιατι ειδαμε κατι να εξεχει αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι δεν ειναι σιγουρος ακομα τελος δεκεμβριου θα το δουμε καλυτερα.Ευχομαι σε ολες σας να ειστε καλα και να εχετε καλες τελειομηνες εγκυμοσυνες.Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Vero πότε έκλεισες ραντεβού για τη λήψη τροφοβλάστης?

 

Νικουδακι δεν αανεφερα κατι για τροφοβλαστη..Δεν θα κανω τιποτα!

Ετσι με συμβουλευσε ο γιατρος μου γιατι τα αποτελεσματα ειναι μια χαρα κ δεν χρειαζεται να βιαστω κ να το διακινδυνευσω!

Μου ειπε οταν θα κανω το Β'επιπεδου ( 25 Ιαν. ) κ μονο αν παρουσιασει κατι εξτρα, τοτε θα προχωρησω σε αμνιο για σιγουρια.

 

Συγνωμη που αργησα ν'απαντησω αλλα νομιζα θα ειχα ειδοποιηση για το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εγω εκανα την αυχενικη την τριτη που μας περασε στις 29-11, μεχρι να μπω στο γιατρο το αγχος μου ειχε φτασει στο ταβανι,αλλα ευτυχως ολα πολυ καλα ηταν και πολυ ζωηρο και μπορεσε ο γιατρος να κανει τη δουλεια του.Το φυλλο δεν το μαθαμε με σιγουρια γιατι ειδαμε κατι να εξεχει αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι δεν ειναι σιγουρος ακομα τελος δεκεμβριου θα το δουμε καλυτερα.Ευχομαι σε ολες σας να ειστε καλα και να εχετε καλες τελειομηνες εγκυμοσυνες.Φιλακια

 

Μπραβο για τα αποτελεσματα!!! Εμας μας το ειπε με σιγουρια...μπορει νπαλλαξει αραγε; Θα φανει!!!

Μας ευχομαι οτι καλυτερο για τις εγκυμοσυνες μας κ καλα αποτελεσματα'

Εχουμε μελλον μπροστα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...