Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ???


MaRiA06

Recommended Posts

αν οντως ειναι για την φιλη σου θα ελεγα αν δεν εχει σκοπο να κανει κατι μαζι του να μην της το πεις, δεν θ καταφερεις κατι , μονο να την πληγωσεις .αν εχει σκοπο να το προχωρησει τοτε πρεπει να της το πεις και αν δυσκολευτει να το πιστεψει να της πεις και ποιος στο ειπε και να τον φερεις μπροστα της

 

αν η φιλη σου εισαι εσυ κοπελια μου μην ασχολεισαι καθολου μαζι του ,ουτε καν για να τον εκδικηθεις. απλα διεγραψε τον απο την ζωη σου γιατι παντα θ σε πληγωνει

 

Ποια ΕΓΩ βρε mamma mia!!!!!

Γιατι να μην το πω για εμενα,σαμπως με ξερετε???

Εχω οικογενεια,δεν ειμαι χωρισμενη.

 

Στο θεμα μας.Και εγω ειπα ναμην το πω γιατι δεν θελω να την ριξω ψυχολογικα,εχει περασει πολλα και αυτο θα ειναι το κερασακι στην τουρτα.

Ομως αυτος συνεχιζει και τις στελνει μηνυματα τυπου ''..θελω να κανουμε ερωτα...μου λειπεις...'' Αυτη τον αποφευγει ομως μπαινει στην διαδικασια να του απανταει και αυτο δεν μου αρεσει.Της ειπα λοιπον μια μερα ''κανε μου την χαρη και μην του απαντας καθολου,σε χρεισιμοποιει οποτε ξεμηνει δεν το καταλαβαινεις?'' μου λεει το ξερω,αλλα δεν θελω να ειμαι αποτομη μαζι του. Και εγω που ξερω οτι οχι μονο αποτομη πρεπει να ειναι αλλα να τον ....!!!

Και μετα υπαρχει το ....''καλα εσυ το ηξερες και δεν ελεγες τιποτα???''

 

Εκει τι κανω???

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διαβάζοντας το πρωτο σου μήνυμα θα σου έλεγα κι εγώ να μην της το πείς αφού έχει κίολας προχωρήσει τη ζωή της. Δεν αξίζει να πληγωθεί.

Προχωρόντας όμως πιο κάτω είδα ότι η φίλη σου δεν του έχει κόψει τον αέρα και μπορεί να είναι κι έτοιμη να "ενδώσει". Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν εγώ θα της το έλεγα όχι για να μη γίνει πάλι "βούκινο" οπως λες αλλά για να μη χαλάσει την τωρινή της σχέση που όπως λες αξίζει. Καλύτερα να το μάθει. Ναί, θα πληγωθεί αλλά τουλάχιστον αν έχει μυαλό θα είναι μια αιτία να τον βγάλει εντελώς από την ζωή της.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα υπαρχει το ....''καλα εσυ το ηξερες και δεν ελεγες τιποτα???''

 

Εκει τι κανω???

 

 

Την πάπια κάνεις! Ναι, δεν ήξερες τίποτα. Ή, εφόσον θέλεις τόσο πολύ να εμπλακείς, λες "προσπάθησα να σε προφυλάξω με προειδοποιήσεις, αλλά δεν ήθελες ν' ακούσεις". Κοπελιά, όπως και να'χει, τον μπελά σου θα βρεις, οπότε stay out of it!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με ολες.Ελα ομως που την ενοχλη με μηνυματα και εγω πιστευω οτι εχει βαλει στοιχηματακι παλι!!!!

 

Από τη στιγμή που την ενοχλεί πάλι, εγώ θα της το έλεγα για να ξέρει και πως να φερθεί......μη σου πω θα της το είχα πει από την πρώτη στιγμή που θα το μάθαινα..αν δεν μας προφυλάξουν οι φίλοι μας ποιοι θα το κάνουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δικη μου φίλη κρατούσε τέτοιο μυστικό από μένα με τη δικαιολογία "μη πληγωθώ" ή τη χειρότερη "κοιτάω τη δουλίτσα μου κι αφήνω τους άλλους να κόψουν το λαιμό τους" δε θα ήταν φίλη μου.............

Link to comment
Share on other sites

....και αυτο σημαινει οτι την αγαπαω???

 

 

Αυτο Μαρία σημαίνει ότι δεν ανακατεύομαι σε οικογενειακα αλλωνών ακόμα και αν οι άλλοι είναι τα ίδια σου τα αδερφια....

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που την ενοχλεί πάλι, εγώ θα της το έλεγα για να ξέρει και πως να φερθεί......μη σου πω θα της το είχα πει από την πρώτη στιγμή που θα το μάθαινα..αν δεν μας προφυλάξουν οι φίλοι μας ποιοι θα το κάνουν?

 

Συμφωνω αλλα οπως γραφω στην αρχη δεν υπηρχε λογος να το κανω,γιατι το μονο που θα καταφερνα ηταν να την ριξω ψυχολογικα και αυτο τον καιρο ειναι ξανα χαρουμενη.

την προηδοποιησα πολλες φορες για αυτον και τις τονισα τα ασχημα σημεια στην σχεση τους,υπηρχαν φορες που μου ειπε εχεις δικιο τελικα....αλλα τωρα που της εχει φυγει ο θυμος του απανταει γιατι λεει δεν θελει να ειναι αποτομη απεναντι του γιατι περασαν και ομορφες στιγμες!!!!!:rolleyes:

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες. Κοινώς όπου προσπάθησα να εμπλακώ ακομα και με καλό σκοπό, βρήκα το μπελά μου.

 

Αλλά να σου πω... αφού είσαι τόσο αποφασισμένη να της το πεις, τι το άνοιξες το θεματάκι και ρωτάς τη γνώμη μας; Αφού στο τέλος αυτό που θες εσύ θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο Μαρία σημαίνει ότι δεν ανακατεύομαι σε οικογενειακα αλλωνών ακόμα και αν οι άλλοι είναι τα ίδια σου τα αδερφια....

 

Άλλο το ανακατεύομαι, κι άλλο αυτό.......εδώ μιλάμε για σχέσεις ουσίας....φίλοι αδέρφια....είναι δυνατόν να γνωρίζω κάτι τόσο βαρύ και να μην το λέω για να μην ανακατευτώ?

Απαπαπαπα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω αλλα οπως γραφω στην αρχη δεν υπηρχε λογος να το κανω,γιατι το μονο που θα καταφερνα ηταν να την ριξω ψυχολογικα και αυτο τον καιρο ειναι ξανα χαρουμενη.

την προηδοποιησα πολλες φορες για αυτον και τις τονισα τα ασχημα σημεια στην σχεση τους,υπηρχαν φορες που μου ειπε εχεις δικιο τελικα....αλλα τωρα που της εχει φυγει ο θυμος του απανταει γιατι λεει δεν θελει να ειναι αποτομη απεναντι του γιατι περασαν και ομορφες στιγμες!!!!!:rolleyes:

 

Αυτά είναι χαζά.......οι πρώην είναι πρώην.........τι του απαντάει.......εκεί κι αν θα "ανακατευόμουν"....σιγά μην την άφηνα να ρεζιλεύεται.....

Όσο για τις "όμορφες στιγμές" αν ήταν τόσο όμορφες δε θα ήταν πρώην........θέλει λίγο ταρακούνημα η φίλη σου........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα της το έλεγα, χωρίς πολλές λεπτομέρειες που μπορεί να την πληγώσουν, αλλά πρέπει να ξέρει με τι έχει να κάνει.

Επίσης αν μου έκρυβαν κάτι τέτοιο θα θεωρούσα και τη φίλη μου συνένοχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι χαζά.......οι πρώην είναι πρώην.........τι του απαντάει.......εκεί κι αν θα "ανακατευόμουν"....σιγά μην την άφηνα να ρεζιλεύεται.....

Όσο για τις "όμορφες στιγμές" αν ήταν τόσο όμορφες δε θα ήταν πρώην........θέλει λίγο ταρακούνημα η φίλη σου........

 

Η φιλη μου του απανταει λεει γιατι δεν θελει να διξει οτι ειναι θυμωμενη που την αφησε,αλλα το παιζει ανετη.....Τωρα τι βλακειες ειναι αυτες δεν μπορω να καταλαβω.Την εχω ταρακουνισει μπας και ξυπνησει.Αλλα δεν....

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο Μαρία σημαίνει ότι δεν ανακατεύομαι σε οικογενειακα αλλωνών ακόμα και αν οι άλλοι είναι τα ίδια σου τα αδερφια....

 

Δηλ.τωρα αυτο σημαινει οτι βλεπω το τσουναμι να πλημυριζει το σπιτι σου,αλλα επειδη δεν πρεπει να ανακατευτω σε αφηνω να πνιγεις...ενα πραγμα.

 

Αν ησουν εσυ και ηξερε κατι τετοιο η φιλη σου τι θα ηθελες να κανει?

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η φιλη μου του απανταει λεει γιατι θελει να διξει οτι ειναι θυμωμενη που την αφησε,αλλα το παιζει ανετη.....Τωρα τι βλακειες ειναι αυτες δεν μπορω να καταλαβω.Την εχω ταρακουνισει μπας και ξυπνησει.Αλλα δεν....

 

Να του δείξει λοιπόν ότι είναι ευτυχισμένη με τη ζωή της και να τον ξεκόψει......όσο απαντάει τόσο εκείνος βεβαιώνεται ότι "τα θέλει"............φέρεται χαζά για την ηλικία της...ούτε στο Λύκειο δεν τα κάναμε αυτά.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η φιλη μου του απανταει λεει γιατι θελει να διξει οτι ειναι θυμωμενη που την αφησε,αλλα το παιζει ανετη.....Τωρα τι βλακειες ειναι αυτες δεν μπορω να καταλαβω.Την εχω ταρακουνισει μπας και ξυπνησει.Αλλα δεν....

 

 

Συγνώμη, αλλά τα θέλει ο κwλος της. Και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, έχω περάσει παρόμοια κατάσταση στο παρελθόν, που όταν με θυμόταν ξαφνικά ένας πρώην γκόμενος (που μου είχε φερθεί και σκ@τ@) τα ξεχνούσα όλα και άρχιζα πάλι τα ίδια. Ναι κι εγώ έκανα τη θυμωμένη και την άνετη, αλλά τελικά ενέδιδα. Κι ας προσπαθούσαν οι φιλες να με συνετίσουν, μέσα μου σκεφτόμουν ότι με ζηλεύουν γιατί οι ίδιες δεν είχαν ζήσει τέτοιο έρωτα. Να στα μούτρα μου! Δεν θέλει το κορίτσι να ξυπνήσει σου λέω, αφού προσπάθησες, άστην να κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Της αξίζει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες. Κοινώς όπου προσπάθησα να εμπλακώ ακομα και με καλό σκοπό, βρήκα το μπελά μου.

 

Αλλά να σου πω... αφού είσαι τόσο αποφασισμένη να της το πεις, τι το άνοιξες το θεματάκι και ρωτάς τη γνώμη μας; Αφού στο τέλος αυτό που θες εσύ θα κάνεις.

Και βαση αυτο το μηνυμα θα σου πω γιατι ανοιξα το θεμα χωρις να σας κουραζω.

Το εχω πει τελικα πριν μια βδομαδα με αποτελεσμα να με φανε οι κοτες,οπως λες. Αλλα δεν το ειπα απο την αρχη για να δω μηπως εκανα λαθος και γενικα την γνωμη της πλιοψηφιας. Οι περισσοτερες εχουμε την ιδια γνωμη και χαρικα γι'αυτο.οπως λοιπον εξελιχθηκαν τα πραγματα δεν μπορουσα να την αφησω. Και τελικα επεσα πανω σε αυτο που Λεει η sesame...με κατηγορισε οτι επρεπε να της το πω αμεσως,οτι αφου δεν της λεω που το εμαθα παει να πει οτι δεν ειμαι ενταξη απεναντι της και οτι αυτη θα μου το ελεγε αμεσως...

Της εξηγησα τους λογους αλλα δεν καταλαβαινει...τωρα μου μιλαει..τα απαρετητα,ειναι πολυ στεναχωρημενη και ριγμενη ψυχολογικα(με αυτον).

 

Δεν την κατηγορω γιατι ξερω οτι ενοιωσε ασχημα και κακα τα ψεματα πληγονεται ο εγοησμος με κατι τετοια...της αφηνω χρονο για να καταλαβει και εμενα...αλλα αυτη την στιγμη νομιζω οτι αντι να τα βαλει μαζι του ξεσπαει σε εμενα.

Εχω στεναχωρεθει παρα πολυ με ολο αυτο γιατι ειναι ενας ανθρωπος που σημαινει πολλα για εμενα.

 

Γι'αυτο ανοιξα το θεμα ωστε να καταλαβω ποσο λαθος εκανα.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς μας δουλεύεις ψιλό γαζί. Σου κάνω αναφορά.

 

Εσυ αυτο καταλαβες?

ηθελα να ρωτησω τι θα κανατε και να ειστε ανεπηρεαστε με αυτο που εκανα εγω. Λυπαμαι που το βλεπεις ετσι,αλλα εμενα με βοηθησατε πραγματικα.στο να δω πως θα το σκεφτοταν καποιος απο την αρχη.

Αν θεωρεις οτι μετα απο αυτο που σου εξηγω...οτι σε προσβαλω ακομα...πραγματικα λυπαμαι.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν η φίλη σου τα έβαλε μαζί σου επειδή της το είπες δεν είναι καλή φίλη.....

Αν τα έβαλε μαζί σου επειδή δεν της το είπες αμέσως, έχει δίκιο, αλλά θα το ξεπεράσει......προς θεού μην την πεις ότι δεν ήθελες να ανακατευτείς και δεν της το είπες από την αρχή, γιατί αυτό δε θα το ξεπεράσει.......

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο.....εγώ που με ξέρω και ξέρω και τις φίλες μου είπα ξεκάθαρα τι θα έκανα.....με θλίβει όμως το γεγονός πως οι περισσότεροι θα άφηναν τη φίλη τους να εξευτιλίζεται για να μην "ανακατευτούν".......ή δεν έχουν φίλους και είναι μόνοι ή δεν είναι καλοί φίλοι μεταξύ τους, αλλά απλά γνωστοί........

Link to comment
Share on other sites

Αν η φίλη σου τα έβαλε μαζί σου επειδή της το είπες δεν είναι καλή φίλη.....

Αν τα έβαλε μαζί σου επειδή δεν της το είπες αμέσως, έχει δίκιο, αλλά θα το ξεπεράσει......προς θεού μην την πεις ότι δεν ήθελες να ανακατευτείς και δεν της το είπες από την αρχή, γιατί αυτό δε θα το ξεπεράσει.......

 

Επειδη δεν της το ειπα απο την πρωτη μερα,γι'αυτο. Το ξερω και της αφηνω χορο γιατι καταλαβαινω οτι πρωτα πρεπει να ξεπερασει αυτο που γινοταν απεναντη της''το δουλεμα''κοινος και μετα να καταλαβει εμενα. Εγω με την σειρα μου στεναχωριεμαι και ψαχνω που εκανα λαθος και γι'αυτο δεν σας το ειπα απο την αρχη. Ευχομαι να μην το παρεξηγησατε και οι υπολοιπες,αλλα ψαχνω και εγω το λαθος μου.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν της το ειπα απο την πρωτη μερα,γι'αυτο. Το ξερω και της αφηνω χορο γιατι καταλαβαινω οτι πρωτα πρεπει να ξεπερασει αυτο που γινοταν απεναντη της''το δουλεμα''κοινος και μετα να καταλαβει εμενα. Εγω με την σειρα μου στεναχωριεμαι και ψαχνω που εκανα λαθος και γι'αυτο δεν σας το ειπα απο την αρχη. Ευχομαι να μην το παρεξηγησατε και οι υπολοιπες,αλλα ψαχνω και εγω το λαθος μου.

 

Το λάθος σου ήταν ότι δεν την προφύλαξες, προστάτευσες όσο έπρεπε και από την αρχή...

Ειλικρινά τώρα θα ήθελες να ξέρει αυτή κάτι τόσο σοβαρό και να μη στο λέει?

Θα τη θεωρούσες φίλη σου?

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος σου ήταν ότι δεν την προφύλαξες, προστάτευσες όσο έπρεπε και από την αρχή...

Ειλικρινά τώρα θα ήθελες να ξέρει αυτή κάτι τόσο σοβαρό και να μη στο λέει?

Θα τη θεωρούσες φίλη σου?

 

Αφου οταν εγω το εμαθα αυτη η ιστορια ειχε τελειωσει μεταξυ τους γιατι να την στεναχωρεσω(εχει τραβηξει πολλα) και εξαλου ηταν σε μια αλλη σχεση πολυ χαρουμενη...!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ομως αυτος συνεχιζει και τις στελνει μηνυματα τυπου ''..θελω να κανουμε ερωτα...μου λειπεις...'' Αυτη τον αποφευγει ομως μπαινει στην διαδικασια να του απανταει και αυτο δεν μου αρεσει.

 

Τώρα είδα τι μηνύματα έστελνε ο τύπος.........κι εσύ την άφηνες να απαντήσει?

Κι αυτή, ήδη σε σχέση απαντούσε σε τέτοια μηνύματα αντί να τον στείλει?

Όσο διαβάζω τόσο πείθομαι για δυο πράγματα......ότι σίγουρα έπρεπε να της το πεις ειδικά αφού ξέρεις ότι είναι τέτοιος χαρακτήρας ας πω "επιρρεπής"

και δεύτερον......δεν απορώ καθόλου που δεν μπορεί να κάνει μια σωστή σχέση στη ζωή της....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...