Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ???


MaRiA06

Recommended Posts

Κοριτσια θα ηθελα την γνωμη σας,τι θα κανατε στην θεση μου.

Πριν ενα μηνα περιπου εμαθα κατι ασχημο σε σχεση με μια πολυ καλη μου φιλη. Εμαθα οτι η προυγουμενη σχεση της την κοροιδευε και εβαζε στοιχιμα με τους φιλους του καθε ποτε θα του ''καθεται'',ενω εκεινος στην φιλη μου το ειχε παρουσιασει σαν σχεση. Εχουν χωρισει πολυ καιρο βεβαια,αλλα εγω τωρα το εμαθα αυτο περι στοιχηματων..!

Αυτη η κοπελα ειναι χωρισμενη με ενα παιδι εδω και 5χρονια...εχει απογοητευτει πολυ που υπηρχαν καποιοι που ηθελαν μονο σεξ και τιποτα περισσοτερο,λογο ανηπαντρη με παιδι.

Τωρα ειναι με καποιον αρκετα χαρουμενη και ευτυχησμενη.

Πιστευετε οτι πρεπει να της το πω???

Να σημειωσω οτι λεμε τα παντα μεταξυ μας.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γνώμη μου είναι να μην ανατρέχεις στο παρελθόν για πράγματα που και να τα μάθει δε θα αλλάξει κάτι στη ζωή της τώρα...

Εφόσον τώρα είναι ευτυχισμένη με αυτή της τη σχέση, ξεκολλημένη απο το παρελθόν, δεν είναι ανάγκη να ξύνεις πληγές...

 

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να μην ανατρέχεις στο παρελθόν για πράγματα που και να τα μάθει δε θα αλλάξει κάτι στη ζωή της τώρα...

Εφόσον τώρα είναι ευτυχισμένη με αυτή της τη σχέση, ξεκολλημένη απο το παρελθόν, δεν είναι ανάγκη να ξύνεις πληγές...

 

Kαι εγω συμφωνω...ενας μς ηταν και περασε....μην την αναστατωνεις...

Ασ την στην ευτυχια της...μην ξυνεις πληγες χωρις λογο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω και εγω με ολες.Ελα ομως που την ενοχλη με μηνυματα και εγω πιστευω οτι εχει βαλει στοιχηματακι παλι!!!!

 

 

Είναι καθαρά δική της απόφαση το πώς θα το χειριστεί. Αν όπως λες είναι ευτυχισμένη τώρα στη νέα της σχέση, θα τον προσπεράσει. Αν όχι, σε περίπτωση δλδ που σου πει ότι σκέφτεται να τον ξαναδεί ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, πες της τι έχεις μάθει. Αλλά καλό είναι να μην μπλεκόμαστε πολύ σε ξένες υποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι σε νοιάζει Βρε Μαρία? Για να χωρίσεις πάει να πεί ότι δεν ήταν σίγουρα ο κατάληλος συντροφος για σένα. Οπότε και που τα μαθαίνεις εκ των υστέρων, τι σε νοιάζει?

Μέσα στους λόγους που χωρίσατε πρόσθεσε και αυτον ρε παιδί μου (εννοω η φίλη σου:rolleyes:)

 

Να σε πείραζε αν αυτο το μάθαινες απο τον τωρινό σου συντροφο αυτο το πράγμα όχι απο κεινον που είναι παρελθόν...(εννοώ η φίλη σου:rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι οτι θα την ξαναπατησει,γιατι εκεινη τον ηθελε πολυ και στην ουσια αυτος την εχει παρατησει για 2φορα. Μονο εγω ξερω ποσο εχει στεναχωρεθει και ποσο εχει κλαψει για αυτον.Απειρες ωρες τηλεφονων και να την παρηγορω.Να την αφησω να πεσει παλι σε ολο αυτο?

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με ολες.Ελα ομως που την ενοχλη με μηνυματα και εγω πιστευω οτι εχει βαλει στοιχηματακι παλι!!!!

 

Αν όντως τον έχει ξεπεράσει, θα προσπεράσει και τα ενοχλητικά μυνήματά του!!!

Και αν όντως είναι ευτυχισμένη σε αυτή της τη σχέση, θα κοιτάξει να αλλάξει και νούμερο κινητού!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αν την ενοχλεί πάλι, ίσως σκέφτεσαι ότι είναι καλύτερα να της το πεις. Όμως σκέψου και κάτι άλλο. Αν αυτή είναι τόσο κολλημένη μαζί του, μπορεί να μην σε πιστέψει και μάλιστα να του πει τι είπες. Αυτός θα το αρνηθεί βέβαια και όποιος το είπε σε σένα θα το μάθει και θα γίνετε μπάχαλο!!!

Γιατί να βγεις εσύ η κακιά;Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία έχει δείξει ότι αν κάποια είναι κολλημένη με κάποιον η κολλητή βγαίνει η κακιά και ζηλιάρα που θέλει να τους χωρίσει.

Μπορείς να τονίσεις πόσο ευτυχισμένη είναι τώρα και έτσι να την κάνεις να ξεχάσει τον άλλο.

Αν δεν είναι η αδερφή ή ο αδερφός σου (που το αίμα νερό δεν γίνεται) καλύτερα να κρατάς το στόμα σου κλειστό!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν την ενοχλεί πάλι, ίσως σκέφτεσαι ότι είναι καλύτερα να της το πεις. Όμως σκέψου και κάτι άλλο. Αν αυτή είναι τόσο κολλημένη μαζί του, μπορεί να μην σε πιστέψει και μάλιστα να του πει τι είπες. Αυτός θα το αρνηθεί βέβαια και όποιος το είπε σε σένα θα το μάθει και θα γίνετε μπάχαλο!!!

Γιατί να βγεις εσύ η κακιά;Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία έχει δείξει ότι αν κάποια είναι κολλημένη με κάποιον η κολλητή βγαίνει η κακιά και ζηλιάρα που θέλει να τους χωρίσει.

Μπορείς να τονίσεις πόσο ευτυχισμένη είναι τώρα και έτσι να την κάνεις να ξεχάσει τον άλλο.

Αν δεν είναι η αδερφή ή ο αδερφός σου (που το αίμα νερό δεν γίνεται) καλύτερα να κρατάς το στόμα σου κλειστό!

 

Δεν ειμαστε μονο φιλες...εχουμε και συγγενεια.ημαστε πολυ αγαπημενες.

Και κατι αλλο που δεν ειπα ειναι,οτι αυτος ειναι απο μια κλειστη κοινωνια που επεισης ξερουν και την κοπελα καλα...και νευριαζω που την κοροιδευουν και ακουγονται λογια για εκεινη,ενω δεν ειναι τετοια κοπελα.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε αν έχει ρεζιλευτεί στην κοινωνία αλλάζει το πράγμα!Και είστε και συγγενείς!Είναι μονόδρομος πλέον. Πρέπει να της το πεις, να το βγάλεις από μέσα σου και να την προστατεύσεις! Το να το ξέρουν όλοι είναι ανυπόφορο!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται περιεργο που ενω μας λες μια κατασταση...μας τα λες ενα ενα...το γεγονος οτι εχει βαλει νεο στοιχημα..ειναι πολυ σημαντικο και θα επρεπε να εχει αναφερθει στο πρωτο μηνυμα...!!!! ωστε να εχουμε ολα τα στοιχεια.

 

Εαν λοιπον οντως συμβαινουν ολα αυτα... και δεν εχει κι αλλα σημεια η ιστορια μας...τοτε αν ημουν σιγουρη οτι εχει βαλει ενα στοιχημα...θα μιλαγα στην φιλη μου και ταυτοχρονα θα την καθοδηγουσα ωστε να παρουμε την εκδικηση μας (να τον κανουν ρεντικολο κοινως) ωστε να σταματησει να κοροιδευει αυτη ή αλλες κοπελες (μα τι ηλιθια ατομα και κομπλεξικα μπορουν να κυκλοφορουν...τι κριμα)

Link to comment
Share on other sites

Ε αν έχει ρεζιλευτεί στην κοινωνία αλλάζει το πράγμα!Και είστε και συγγενείς!Είναι μονόδρομος πλέον. Πρέπει να της το πεις, να το βγάλεις από μέσα σου και να την προστατεύσεις! Το να το ξέρουν όλοι είναι ανυπόφορο!

 

Γιατί; Αν το μάθει κι η ίδια, θ' αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου φαινεται περιεργο που ενω μας λες μια κατασταση...μας τα λες ενα ενα...το γεγονος οτι εχει βαλει νεο στοιχημα..ειναι πολυ σημαντικο και θα επρεπε να εχει αναφερθει στο πρωτο μηνυμα...!!!! ωστε να εχουμε ολα τα στοιχεια.

 

Εαν λοιπον οντως συμβαινουν ολα αυτα... και δεν εχει κι αλλα σημεια η ιστορια μας...τοτε αν ημουν σιγουρη οτι εχει βαλει ενα στοιχημα...θα μιλαγα στην φιλη μου και ταυτοχρονα θα την καθοδηγουσα ωστε να παρουμε την εκδικηση μας (να τον κανουν ρεντικολο κοινως) ωστε να σταματησει να κοροιδευει αυτη ή αλλες κοπελες (μα τι ηλιθια ατομα και κομπλεξικα μπορουν να κυκλοφορουν...τι κριμα)

 

Εχεις δικιο για το ενα-ενα τα γεγονοτα. Ομως θελω να τα πιασω απο την αρχη(οπως εγιναν σε εμενα και να δω αν εχω κανει καπου λαθος και τι θα κανατε εσεις).

Λοιπον μεχρι το σημειο που εχουμε φτασει...ειμαι μαζι σας. Απο εδω και περα ομως.

Μπορω να το πω αλλα οχι απο που το εμαθα,γιατι δεν θελω να εκθεσω αυτους που μου το ειπαν. Ειναι πολυ λεπτη η θεση μου απεναντη και σε αυτους.

Το οτι υπαρχουν τετοια ατομα...αστω γιατι και εγω εφριξα με ολο αυτο.ειναι 35-38χρονων,δεν ειναι πιτσιρικια...ελεος!!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάλι μου φαινονται πολλά περιεργα:confused::mrgreen:

 

 

και οχι τιποτα αλλο...αλλα εισαι και εσυ περιεργη γενικα...σε διαβαζω αρκετα γιατι μου ταιργιαζει πολυ ο τροπος στις απαντησεις σου(που πολλες φορες δεν ειναι καθολου με το γαντι):wink:

 

Υπομονη και θα καταλαβεις γιατι.Εξηγησα λιγο στην ΑΦΡΟΔΙΤΗ.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Αν το μάθει κι η ίδια, θ' αλλάξει κάτι;

 

Ναι, δεν θα πέσει θύμα του νέου στοιχήματος!Για φαντάσου να τη βλέπει η Μαρία να ξαναπέφτει στην ίδια παγίδα και όλοι να ξέρουν για το στοίχημα εκτός από την ενδιαφερόμενη και να την κράζουν πίσω από την πλάτη της!Και να χαλάσει και την ευτυχισμένη σχέση που έχει τώρα επειδή θα έχει πέσει για άλλη μια φορά (3η φορά) θύμα των ψεμάτων του!Κρίμα δεν είναι;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

σε διαβαζω αρκετα γιατι μου ταιργιαζει πολυ ο τροπος στις απαντησεις σου(που πολλες φορες δεν ειναι καθολου με το γαντι):wink:

 

Ποτέ δεν ήταν με το γάντι οι απαντήσεις μου γιατι δεν μαρέσει να γλείφω αυτια....Αυτος ο τρόπος παρεξηγείτε ευκολα αλλά δεν με απασχολει πραγματικα....;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήταν με το γάντι οι απαντήσεις μου γιατι δεν μαρέσει να γλείφω αυτια....Αυτος ο τρόπος παρεξηγείτε ευκολα αλλά δεν με απασχολει πραγματικα....;)

 

Τhat makes two of us! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήταν με το γάντι οι απαντήσεις μου γιατι δεν μαρέσει να γλείφω αυτια....Αυτος ο τρόπος παρεξηγείτε ευκολα αλλά δεν με απασχολει πραγματικα....;)

 

Καλα κανεις...μαζι σου.!!!

Μην με πολυ θαψεις ομως:D:D:D!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

αν οντως ειναι για την φιλη σου θα ελεγα αν δεν εχει σκοπο να κανει κατι μαζι του να μην της το πεις, δεν θ καταφερεις κατι , μονο να την πληγωσεις .αν εχει σκοπο να το προχωρησει τοτε πρεπει να της το πεις και αν δυσκολευτει να το πιστεψει να της πεις και ποιος στο ειπε και να τον φερεις μπροστα της

 

αν η φιλη σου εισαι εσυ κοπελια μου μην ασχολεισαι καθολου μαζι του ,ουτε καν για να τον εκδικηθεις. απλα διεγραψε τον απο την ζωη σου γιατι παντα θ σε πληγωνει

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά δική της απόφαση το πώς θα το χειριστεί. Αν όπως λες είναι ευτυχισμένη τώρα στη νέα της σχέση, θα τον προσπεράσει. Αν όχι, σε περίπτωση δλδ που σου πει ότι σκέφτεται να τον ξαναδεί ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, πες της τι έχεις μάθει. Αλλά καλό είναι να μην μπλεκόμαστε πολύ σε ξένες υποθέσεις.

 

 

Θα συμφωνήσω...

 

Σίγουρα είναι θέμα εκείνο το της μικρής κοινωνίας, αλλά όπως και να'χει ό,τι έχει ακουστεί, έχει ακουστεί. Που σημαίνει ότι όλο κ κάτι θα έχουν πάρει τ' αφτιά του συντρόφου της ή της ίδιας.

 

Αν τελικά κάνεις κίνηση να της το πεις, πρόσεξε τον τρόπο, διότι αν παραμένει κολλημένη, σίγουρα θα σε αμφισβητήσει. Εδώ σπίτια έχουν χαλάσει, σε φιλίες ή συγγένειες θα κολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...