Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ


nyfoyla

Recommended Posts

Αρχικα δεν ειμαι απελπισμενη λογω γαμου.

Γενικα με την κατασταση.Εμεις θελαμε κλειστο γαμο αλλα τα πθερικα ειπαν οτι εχουν μεγαλο σοι πρωτου βαθμου και υπολογισαν 250 ατομα.Το τραπεζι θα το πληρωσουν οι οικογνειες.Τα λεφτα δεν τα δινουν για να βγαλουμε το χειμωνα αλλα για το γαμο μονο.

Εγω ηθελα ενα ξωκκλησι κ τσινισαν οταν το ειπα.

Οι δικοι μου δεν εχουν λεφτα για να μας δινουν κακα τα ψεμματα,εχουν πολλα εξοδα.

Επισης ποιος ειπε οτι ειμαστε ανεργοι?Εγω ειμαι καθηγητρια απλα φετος βρηκα μονο 10 ωρες μαθηματων και ο καλος μου δουλευεθ ετδω και χρονια απλα πληρωνονται αραια και που.Μετα απο 5 χρονια και στα 33 του πρεπει να ειμαστε ακομα ανυπανδροι?

 

Και λεφτά υπαρχουν στην ακρη αλλα ειναι για τα βασικα εξοδα οταν χρειαζομαστε.Εσεις μπορειτε τωρα να κανετε αποταμιευση?

ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΛΛΙΩΝΟΝΤΑΙ?[/QUOTE]

 

Δεν θέλω να ζω άλλο.Καθημερινώς πονάω.Δεν βρίσκω δουλειά και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να συντηρηθούμε το χειμώνα.Και έχουμε και έξοδα γάμου.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ

 

 

 

προφανώς δεν θυμάσαι τί γράφεις.άρα δεν ξέρεις τί σου γίνεται,τα έχεις κάνει όλα αχταρμά στο κεφάλι σου και τα έχεις μπερδέψει.

πάρε 10 βαθιές ανάσες και κάτσε κάτω γράψ' τα σ'ενα χαρτί όλα τα έξοδα και ηρέμησε.

κλείσε το γάμο στο ξωκλήσι που θες και ξέκοψε οτι δεν θες τραπέζι,τί θα κάνουν δε θα έρθουν;και πες στα πεθερικά σου αφού σώνει και ντε θέλουν να τραπεζώσουν τους δικούς τους ας το κάνουν χωρίς εσας...στο γάμο της αδερφής μου έτσι κάναμε ο κάθε συμπέθερος πήρε τους δικούς του καλεσμένους και το ζευγάρι τους φίλους του και τέλος.

και σε καταλαβαίνω για το θέμα της δουλειάς γιατί κι εγω ψάχνω και δε βρίσκω,είμαστε με ενοίκιο και τα έξοδα τα έχει μόνο ένας κι είναι δύσκολο αλλά όσο πιο αγχωμένη είσαι τόσο πιο θολά θα τα βλέπεις τα πράγματα αν δεν ηρεμήσεις όλα βουνό θα σας φαίνονται..

τις ευχές μου για τα καλύτερα!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ήδη έχω αλλάξει καθώς το μάθημα που διδάσκω δεν επιλέγεται πια και δεν υπάρχει στα σχολεία.

Ψαχνω ομως και για πωλητρια και τετοια αλλα κανεις δεν παιρνει χωρις προυπηρεσια

 

το ξερω κοπελα μου αλλα κουραγιο και το κεφαλι ψηλα κατι θα βρεθει,,,ζω κι εγω κατι πατομοιο

Link to comment
Share on other sites

νυφουλα μου καταρχην μην τρελενεσαι..ολα θα πανε καλα!οι γκρινιες των πεθερικων καθως και οι απαιτησεις τους, αν αποστασιοποιηθεις ,θα δεις οτι δεν ειναι και το σημαντικοτερο πραγμα του κοσμου...αστους να λενε,αστους να θελουν...

οσον αφορα τη δουλεια...γνωμη μου αν αισθανεσαι οτι εχεις φτασει σε αδιεξοδο και οτι αυτο που σπουδασες παρολο που το αγαπας δεν εχει ζητηση και δε μπορει να σε θρεψει..αλλαξε αντικειμενο..ποτε δεν ειναι αργα!σκεψου νηφαλια τα ταλεντα σου,τι εχει ζητηση σε δυσκολους καιρους-η ακομη και εκτος ελλαδος- και δε θελει αιωνες να το σπουδασεις

και επανω του!! μην το μοιρολογας αλλο..απλα χανεις πολυτιμο χρονο!

αν καταλαβα καλα εισαι καθηγητρια ιταλικων?αυτο βγηκε απο την εκπαιδευση προσφατα!αν ναι μηπως να σφεφτοσουν τον τουρισμο?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εξαρχής είπαμε ότι θέλουμε λίγα άτομα σε μικρή εκκλησία.Τους είπαμε δεν μπορούμε οικονομικά και είπαν θα πληρώσουμε εμείς τη μερια μας και οιγονεις μου τη δική τους.Εγω δεν εχω πολλους απο τημερια μου,γυρω στα 100 ατομα ενω εκεινοι 250!Και μας έλεγαν οτι ηδη εκοψαν περιττους κ οτι δεν γινεται να μην τραπεζωσουν καποιον που τους καλεσε σε γαμο.Ειναι κ απο χωριο οποτε καταλαβαινετε.Και ξανατονιζω,δεν ειναι προθυμοι να μας βοηθησουν οικονομικα μονο για το γαμο δινουν λεφτα.Ο γαμος ειναι το τελευταιο.Εμενα η καθημρινοτητα με νοιαζει

 

Είναι πραγματικά λυπηρό κάτι τέτοιο. Το μόνο που τους νοιάζει δηλαδή είναι να βγάλουν την υποχρέωση στα σόγια και να "δειχτούν"; :shock:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παντου στέλνω βιογραφικά,σε τουρισμό,σε εστιατόρια,σε μαγαζιά κτλ.Κανεις δεν παιρνει.Τπτ.Δεν εχω προυπηρεσια.Αυτο ειναι το προβλημα μου.Εγω κανω τα παντα αλλα δεν βρισκω κατι.

Ουτε ο καλος μου βρηκε κατι παρολο που εστειλε βιογραφικα.Ετσι παραμενει στη δουλεια του απλα πληρωνεται αραια και που.Ειναι καλη δουλεια βεβαια κ του αρεσει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή δε νομίζω να αποφύγεις τον ανοικτό γάμο, προσπάθησε να ελαχιστοποιήσεις το κόστος: προσκλητήρια τυπώστε τα σε δικό σας υπολογιστή και μπομπονιέρες φτιάξτε τις μόνοι σας (υπάρχουν πολλά μαγαζιά με υλικά σε καλές τιμές), στολισμό μπορείτε να μην κάνετε καθόλου ή να φυτέψετε λουλούδια και να χρησιμοποιήσετε αυτά

Υπάρχουν οικονομικές λύσεις...υπομονή θα βρείτε την άκρη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ομολογώ οτι υπάρχουν και χειρότερα. Φαντάσου ανάμεσα στους 250 να έχεις και τον Πάγκαλο....

Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να υπολογίσεις 500 άτομα για φαγητό ειδάλλως θα μείνεις εκτεθειμένη...:lol::lol::lol::lol:

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ο γάμος θα βολευτεί,το θέμα ειναι η καθημερινοτητα πως θα βγει.Σπαραζω να με βλεπω να εχω μεταπτυχιακο και να ειμαι με 10 ωρες δουλεια μονο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου λεγα να κάνεις μια εντυπωσιακή κίνηση και να πας να παντρευτείς μόνη σου με τον άνθρωπό σου. Ας κρατήσουν τα λεφτά τους οι δικοί σας να τα φάνε όπου θέλουν. (εκτός βέβαια αν τα θέλει κι εσένα ο κώλος σου με τα γλέντια οπότε χάνει το νόημά του το thread όλο).

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου λεγα να κάνεις μια εντυπωσιακή κίνηση και να πας να παντρευτείς μόνη σου με τον άνθρωπό σου. Ας κρατήσουν τα λεφτά τους οι δικοί σας να τα φάνε όπου θέλουν. (εκτός βέβαια αν τα θέλει κι εσένα ο κώλος σου με τα γλέντια οπότε χάνει το νόημά του το thread όλο).

 

Το thread δεν αφορα το γαμο.Και να μιλας καλυτερα σε ατομο που δεν γνωριζεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το thread δεν αφορα το γαμο.Και να μιλας καλυτερα σε ατομο που δεν γνωριζεις

 

Αν προσβληθηκες μπορείς να κάνεις αναφορά το ποστ μου όχι να προσπαθήσεις να μου κάνεις μάθημα. Θα σου πω κι εγώ κάτι λοιπόν να μαθαίνεις. Όταν εκτίθεσαι στο διαδίκτυο με ιστορίες ειδικά σαν το πρώτο σου ποστ, να περιμένεις κάθε τύπου αντιδράσεις και σχόλια. Αν δε μπορείς να το αντέξεις, μην ποστάρεις. Και ξανα, αν θεωρείς πως σε προσέβαλε κάτι, κάντο report.

 

Υ.Γ. Ναι δεν αφορά το γάμο... Username: nyfoula

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα username γλυκούλα ή ζαχαρούλα θα σήμαινε οτι το ποστ αφορά ζαχαροπλαστική?χαχαχαχα

 

Σωστά... Το νυφούλα έτσι το διάλεξες. Καμία σχέση με γάμο. Δεν με νοιάζει τι θα σήμαινε. Εγώ είπα την άποψή μου... νυφούλα.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

(Δεν διαβασα ολα τα ποστ, ο χρονος μου ειναι λιγακι περιορισμενος, οποτε ζητω συγγνωμη αν επαναλαβω τα ιδια με αλλα μελη)

 

Λοιπον κοριτσαρα.... Θα μπορουσα να σου γραψω ενα σωρο για την οικονομικη κατασταση που με πετυχαινεις αλλα δεν ειναι της παρουσης και στην τελικη δεν σε νοιαζει κιολας.

Γνωμη μου ειναι να μην κανεις θρησκευτικο τωρα, να κανετε εναν απλο πολιτικο με λιγα εξοδα και απλα πραγματακια. Πιστεψε με πολυ καλυτερα θα το ευχαριστηθεις.

Βεβαια ειμαι κι εγω κομματακι "αλλεργικη" στο γαμο και δεν θα τρελαινομουν και να ΜΗΝ τον ειχα κανει.. Να φανταστεις παντρευτηκα με πολιτικο, εβαλα ο,τι βρηκα μπροστα μου, πηρα 2 μαρτυρες και πηγα και οταν καναμε τη μικρη, καναμε εν τελει γαμο-βαπτιση στην εκκλησια αλλα επειδη ασκησε βετο ο αντρας μου (ΔΕΝ κανω πλακα). Εγω ουδεμια πρεμουρα ειχα να βαλω νυφικο και να σκασω ενα σκασμο λεφτα σε μια διαδικασια η οποια στην τελικη, οκ... περασε και εφυγε.. Πως να στο θεσω ρε παιδι μου.. Ε, μετα απο το γαμο δεν νιωθω να τον αγαπαω περισσοτερο τον αντρακο μου.. Το ιδιο με πριν τον αγαπω και τον νοιαζομαι και τον εκτιμω.

Αυτα ομως τα σκεφτομαι ΕΓΩ.. Δεν μπορω να πω σε μια γυναικα οπως εσυ μην παντρευτεις αν αυτο ειναι ονειρο ζωης για εσενα. Απλα κοιτα πως να κοψεις τα περιττα ή αν τα βρειτε σκουρα, απευθυνθειτε στους γονεις σας.

 

Και θελω να σου πω με πολλη - πολλη - πολλη αγαπη το εξης: Απελπισια ματια μου να σε πιασει οταν θα ανοιξεις το ψυγειο και θα δωσεις πρωινο του παιδιου σου φρουτα επειδη δεν εχεις γαλα. Οταν το παιδι σου θα σου ζηταει "μαμ" κι εσυ θα το πηγαινεις στις κουνιες για να ξεχαστει. ΤΟΤΕ να σε πιασει οχι μια.... αλλα δεκα απελπισιες. Τα υπολοιπα ολα ειναι........ τοσο ρευστα, τοσο ανουσια (για εμενα παντα).

 

Τις καλυτερες ευχες μου..

Η ωρα η καλη! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απλα συμφωνω σε ολα με την sweet February...

Μια απορια εχω μονο...

Αν δε κανω λαθος, ειπες οτι κανατε τη βαπτιση του μωρου σας πριν λιγο καιρο. Γιατι δεν σκεφτηκατε να κανετε την ιδια μερα και το γαμο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα συμφωνω σε ολα με την sweet February...

Μια απορια εχω μονο...

Αν δε κανω λαθος, ειπες οτι κανατε τη βαπτιση του μωρου σας πριν λιγο καιρο. Γιατι δεν σκεφτηκατε να κανετε την ιδια μερα και το γαμο?

 

Δεν εχω μωρο.Νονα εγινα πριν 4 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα.. μαλιστα... Ε..περιμενε τοτε να κανετε με το καλο ενα μωρακι, και να κανετε μαζι και τη βαπτιση και το γαμο σας!! Ετσι καναμε κι εμεις και ηταν υπεροχα!

Link to comment
Share on other sites

Και θελω να σου πω με πολλη - πολλη - πολλη αγαπη το εξης: Απελπισια ματια μου να σε πιασει οταν θα ανοιξεις το ψυγειο και θα δωσεις πρωινο του παιδιου σου φρουτα επειδη δεν εχεις γαλα. Οταν το παιδι σου θα σου ζηταει "μαμ" κι εσυ θα το πηγαινεις στις κουνιες για να ξεχαστει. ΤΟΤΕ να σε πιασει οχι μια.... αλλα δεκα απελπισιες. Τα υπολοιπα ολα ειναι........ τοσο ρευστα, τοσο ανουσια (για εμενα παντα).

 

:cry::cry::cry: μεγαλη κουβεντα αυτη............

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω κάτι ενδεχομένως ψιλοάσχετο;;πως κι επιμένουν σε ανοιχτό γάμο τη στιγμή που ξέρουν την οικονομική σας κατάσταση;

 

Βρε παιδιά, πρώτη φορά το βλέπετε το σενάριο; Η κοπέλα εξήγησε ότι τα πεθερικά θέλουν να κάνουν ανοιχτό γάμο (προφανώς για να φανούν στο χωριό). Καλούν τους πάντες, έτσι κάνουν συνήθως στα χωριά. Δεν νοείται για κάποιους να μην κάνουν ανοιχτό γάμο, γιατί αλίμονό τους αν τους πιάσει στο στόμα τους το χωριό. Νοοτροπία χρόνων, δεν μπορείς να την αλλάξεις μέσα σε μια μέρα.

 

Τα πέρασα στον πρώτο μου γάμο, οπου κάναμε κάποιες υποχωρήσεις κι οι δυο (κι εμείς και τα πεθερικά) για να βρούμε τη χρυσή τομή. Προφανώς οι άνθρωποι έχουν μαζέψει ένα ποσό για το γλέντι. Όλοι δεν μαζεύουν για το γάμο του παιδιού τους;

 

Η οικονομική κατάσταση του ζευγαριού είναι άλλο θέμα. Τους γονείς τους απασχολεί ο γάμος, την κοπέλα το μετά. Υποθέτω ότι θα προτιμούσε να ξοδέψει αυτά τα χρήματα κάπου αλλού και με το δίκιο της φυσικά. Αλλά ο άντρας της τι θέση παίρνει σ' αυτό το θέμα; Δεν του πέφτει λόγος; Δεν έχει πιάσει τους γονείς του να τους εξηγήσει; Αυτός δέχεται ό,τι αποφασίσουν οι γονείς του αβασάνιστα; Τα μισά μας λες βρε κοπελιά!

Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικα ειναι νοοτροπια χρονων αυτη. Η μαμα μου προχθες μου ελεγε οτι πριν 30 χρονια που παντρευτηκανε μπορει οι γονεις-πεθερικα να μην τους εδωσαν ουτε δεκαρα για να κανουν το σπιτακι τους ή αργοτερα στις γεννες κλπ αλλα στο γαμο το γλεντι ηταν πολυτελειας για την εποχη. Σε μερικα μερη ακομη εχουν αυτη τη λογικη ¨να δειξουμε στον κοσμο ακομη και αν δεν εχουμε¨ δυστυχως.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει (μεταξύ άλλων) το εξής αμύθητο από τη συγχωρεμένη τη γιαγιά μου (η οποία γεννήθηκε, έζησε και πέθανε στο χωριό).

 

"Όταν σε καλούν σε τραπέζια, γλέντια κλπ. να μην τρως πολύ. Ίσα που θ' αγγίζεις το φαΐ, να μην τους προσβάλεις αλλά και να μη νομίζουν ότι στο σπιτι δεν έχεις να φας. Κι ας πεινάς."

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πρώτη φορά το βλέπετε το σενάριο; Η κοπέλα εξήγησε ότι τα πεθερικά θέλουν να κάνουν ανοιχτό γάμο (προφανώς για να φανούν στο χωριό). Καλούν τους πάντες, έτσι κάνουν συνήθως στα χωριά. Δεν νοείται για κάποιους να μην κάνουν ανοιχτό γάμο, γιατί αλίμονό τους αν τους πιάσει στο στόμα τους το χωριό. Νοοτροπία χρόνων, δεν μπορείς να την αλλάξεις μέσα σε μια μέρα.

 

Τα πέρασα στον πρώτο μου γάμο, οπου κάναμε κάποιες υποχωρήσεις κι οι δυο (κι εμείς και τα πεθερικά) για να βρούμε τη χρυσή τομή. Προφανώς οι άνθρωποι έχουν μαζέψει ένα ποσό για το γλέντι. Όλοι δεν μαζεύουν για το γάμο του παιδιού τους;

 

Η οικονομική κατάσταση του ζευγαριού είναι άλλο θέμα. Τους γονείς τους απασχολεί ο γάμος, την κοπέλα το μετά. Υποθέτω ότι θα προτιμούσε να ξοδέψει αυτά τα χρήματα κάπου αλλού και με το δίκιο της φυσικά. Αλλά ο άντρας της τι θέση παίρνει σ' αυτό το θέμα; Δεν του πέφτει λόγος; Δεν έχει πιάσει τους γονείς του να τους εξηγήσει; Αυτός δέχεται ό,τι αποφασίσουν οι γονείς του αβασάνιστα; Τα μισά μας λες βρε κοπελιά!

 

 

 

 

δε διαφωνώ αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα τη σήμερον ημέρα δε νομίζω να παρεξηγήσει και κανείς...απλώς μου κάνει εντύπωση όλο αυτό (μεταξύ μας μου μοιάζει με μπαλόνι που αν του δώσεις μια με μια καρφίτσα θα σπάσει)

καταλαβαίνω αυτό που θες να πεις με τους ανθ'ωπους της επαρχίας αλλά δε νομίζω ο γάμος να γίνει στην επαρχία...ποιός νομίζεις θα διαθέσει χρήματα για ένα ταξίδι για ένα γάμο;προ μηνός παντρεύτηκε ξαδέρφη μου στη Σαντορίνη και δεν πάτησε σχεδόν κανείς,όλοι ζορισμένοι κι όλοι εξαντλημένοι οικονομικά ειδικά δε,όσοι έχουν παιδιά.

τελοσπάντων εγω nyfoula είμαι κι στο ψάξιμο σαν κι εσένα...ΔΕΝ υπάρχουν δουλειές μέχρι και ραντεβού σε τηλφωνικές πωλήσεις κι αυτό τζίφος...λυτούς και δεμένους έχω βάλει γνωστούς κι αγνώστους μπας και βρεθεί κάτι...σε καταλαβαίνω απόλυτα...

 

 

 

 

υ.γ.:Newbie G. συγχαρητήρια!!!τελειόμηνη και μ'ενα πόνο!!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου νυφούλα με ένα τρόπο λύνεται αυτό: με αιφνιδιασμό!

1. Ακυρώνετε το κέντρο κρυφά από τα πεθερικά.

2. Αν το χωριό των πεθερικών είναι π.χ. Βόρεια Ελλάδα, εσείς θα βρείτε εκκλησάκι στην Ελαφόνησο (τέρμα Νότια Ελλάδα).

3. Λέτε στα πεθερικά ότι τελικά δεν σας άρεσε αυτή η ημερομηνία (είδες άσχημο όνειρο- οι μεγαλύτεροι άνθρωποι τα σέβονται πιο πολύ αυτά) και θα ψάξετε για νέα ημερομηνία. Πείτε ψέματα ότι το σκέφτεστε για τουλάχιστον 1 μήνα πιο μετά ώστε και αυτοί να ειδοποιήσουν φλου όλους τους προσκεκλημένους και να μην αναλάβουν δράση, αφού θα έχουν περισσότερο χρόνο (Χα!Έτσι νομίζουν!)

4. Η ανακοίνωση στην εφημερίδα φυσικά γίνεται κρυφά (δεν πρέπει με τίποτα να μάθουν πότε ακριβώς παντρεύεστε.

5. Δύο ημέρες πριν τους λέτε ότι είχατε κλείσει ξενοδοχείο για Σ/Κ με ένα φιλικό ζευγάρι που σας πούλησε τελευταία στιγμή αλλά έχετε ήδη πληρώσει τη διαμονή και αν θέλουν να έρθουν αυτοί μαζί σας (Σιγά μη χάσουν την ευκαιρία). Πείτε τους να φέρουν και καλά ρούχα για να βγείτε το βράδυ.

6. Φυσικά καλείς και τους ανοιχτόμυαλους δικούς σου, που είναι στο κόλπο αλλά θα το παίξουν έκπληκτοι.

7. Έχετε φτάσει όλοι, δίνετε ραντεβού στο πολύ όμορφό και γραφικό εκκλησάκι π.χ. στις 6, και εκεί σας βρίσκουν ντυμένους, στολισμένους, με τους κουμπάρους δίπλα. Τι θα κάνουν, θα μείνουν (θα ντραπούν τον Παπά).

8. Μετά, επειδή δεν ήξεραν απολύτως τίποτα, θα πουν στους συγγενείς ''ακούστε τι μας έκαναν τα παλιόπαιδα'' και όλα μέλι γάλα!!!!!!!!!

Ελπίζω να βοήθησα!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

7. Έχετε φτάσει όλοι, δίνετε ραντεβού στο πολύ όμορφό και γραφικό εκκλησάκι π.χ. στις 6, και εκεί σας βρίσκουν ντυμένους, στολισμένους, με τους κουμπάρους δίπλα. Τι θα κάνουν, θα μείνουν (θα ντραπούν τον Παπά).

 

Ή θα πάθουν το εγκεφαλικό ή το έμφραγμα... και άντε μετά που να τους τρέχεις όταν θα είσαι στην Ελαφόνησο!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...