Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΕΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ;


VAIA

Recommended Posts

Ο δικος μου κοριτσια καθε Σαβατοκυριακο αρχιζει να λεει οτι αυτο το ΣΚ ειναι πολυ κρισιμο, τα πραγματα δεν ειναι καλα κλπ κλπ.Καυγαδες δεν εχουμε γιατι η διαχειριση των οικονομικων μας ειναι αψογη(εξαιτιας του αντρα μου φυσικα εγω ειμαι σκορποχερα).Το εχω ξαναγραψει και σε αλλα ποστ δεν μας φαινεται ακομα μεγαλη διαφορα στις κινησεις μας (ψωνια σπιτιου, δικα μας παιδιων, διασκεδαση) γιατι παντα ημασταν λογικοι και μετρημενοι(και προ κρισης).

Αν εξαιρέσεις ότι εγώ δεν είμαι σκορποχέρα.... μήπως είσαι παντρεμένη με τον άντρα μου;;; Δεν εξηγούνται αλλιώς οι ομοιότητες :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα ο άντρας μου είναι αλλού για αλλού, οπότε δεν βλέπω καμμία αλλαγη΄στην συμπεριφορά του, παρά σπάνια.

Συνήθως αφού έχει ακούσει ειδήσεις, ή έχει ανοίξει κουβέντα με κάποιον, αλλά ευτυχώς του περνάει αμέσως.....:P

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα....ο δικος μου συζ. ειναι 36 ετων 2 χρονια ανεργος κ κανει μεροκαματα απο εδω κ απο εκει....ο μικρος μας ςιναι τωρα 6 μηνων..με προβλημα υγειας....ενιωσα μεσα στο πετσι μου ολο αυτο το διαστημα την απογοητευση ,την ανασφαλεια,τον φοβο,τον αγωνα για το καθημερινο, κ την ειρωνια σε αυτο που λεγετε δημοσια υπηρεσια..ειχα μια αθλια εγκυμοσυνη κ ενα πολυ ασχημο αποτελεσμα...ο ασφαλιστικος μου φορεας με καλυπτε μονο για τις αιματολογικες εξετασεις κ τα συμπληρωματα διατροφης...για τιποτα μα για τιποτα αλλο....πορισμα....για εμενα πατριδα θα ειναι εκεινη που θα με θρεψει θα με κανει να νιωθω ισαξια ανθρωπος αναμεσα σε αλλους, θα μου παρεχει ασφαλεια υγεια κ πεδια...κ ειλικρινα τους την χαριζω την Ελλαδα τους ,δεν μου κανει, απο 7 χρονων παιδι ακουω για ενα ελλημα, κ την φραση σφιχτε κ αλλο το ζωναρι, σημερα ειμαι 36 χρονων μονο απο τα δικα μου τα χερια,δεν μου χτυπησε κανεις την πορτα να δει αν ποναω αν διψαω αν κλαιω για την υγεια του παιδιου μου....δεν μου κανει η πατριδα τους το μονο που κραταω απο αυτην ειναι ο θεος μου..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο άντρας μου είναι αλλού για αλλού, οπότε δεν βλέπω καμμία αλλαγη΄στην συμπεριφορά του, παρά σπάνια.

Συνήθως αφού έχει ακούσει ειδήσεις, ή έχει ανοίξει κουβέντα με κάποιον, αλλά ευτυχώς του περνάει αμέσως.....

Δεν είμαι απλά ο χαμένος σου εαυτός, είμαι και παντρεμένη με τον άντρα σου!!!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι απλά ο χαμένος σου εαυτός, είμαι και παντρεμένη με τον άντρα σου!!!! :shock:

Έλα ρε. Υπάρχει κι άλλο κομμάτι? Νόμιζα ότι ήταν μοναδικό!. Να τον προσέχεις, είναι συλλεκτικοι....:lol::lol:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι ο δικος μου αγχωνεται και ωρες ωρες νομιζω θα μου παθει τιποτα..

Ενας λογος παραπανω που εχουμε μονο ενα μισθο γιατι εγω δε δουλευω εδω και ενα χρονο. Ειναι ενστολος, και εδω και ενα χρονο βλεπουμε τον μισθο του καθε μηνα να κατεβαινει!!! Ειδικα τους 2 τελευταιους μηνες, παιρνουμε 200-300 ευρω κατω! Πολυ λογικο να αγχωνεται..

 

Ομως εγω τι κανω? Αν πεσω κι εγω την πατησαμε. Επομενως, καθε φορα που θα τον δω φρικαρισμενο, αρχιζω να μιλαω με την πιο ηρεμη και γλυκεια φωνη που εχω και να του απαριθμω ολους τους λογους για τους οποιους νιωθω πως ειμαστε ευλογημενοι και τυχεροι.. τη σιγουρη δουλεια..το παιδακι μας.. τη σχεση μας...την υγεια μας... το ποσο καλα περναμε και με τα λιγα λεφτα που παιρνουμε.. και ειλικρινα πιανει!! Αφου μου το λεει κι ο ιδιος.. Αν δεν ειχα εσενα μου λεει να με ανεβαζεις τι θα εκανα!

 

Ετσι ειναι κοριτσια..κι εγω αγχωνομαι αλλα με την απαισιοδοξια και τη στεναχωρια δεν αλλαζει κατι. Ετσι οπως ειναι τα πραγματα στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη, το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να το παρουμε χαλαρα το θεμα. Ο,τι γινει θα γινει για ολους. Δεν ειναι οτι καναμε εμεις καποιο λαθος και πρεπει να βρουμε τη λυση. Ετσι ηρθαν τα πραγματα και πρεπει να τα αντιμετωπισουμε.

Με χαμογελο λοιπον! Ειναι μεταδοτικο!!

αχ βαλσαμο τα λογακια σου ειναι ηρεμιστικα κ για εμας:-)

εμεις το παμε εναλλαξ με τον αντρα μου μια πεφτει εκεινος κ εγω τον στηριζω κ μετα ειναι η σειρα μου να πεσω κ εκεινος να με καθυσηχασει.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι κοριτσια..κι εγω αγχωνομαι αλλα με την απαισιοδοξια και τη στεναχωρια δεν αλλαζει κατι. Ετσι οπως ειναι τα πραγματα στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη, το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να το παρουμε χαλαρα το θεμα. Ο,τι γινει θα γινει για ολους. Δεν ειναι οτι καναμε εμεις καποιο λαθος και πρεπει να βρουμε τη λυση. Ετσι ηρθαν τα πραγματα και πρεπει να τα αντιμετωπισουμε.

Με χαμογελο λοιπον! Ειναι μεταδοτικο!!

Σοφές κουβέντες. Τώρα τις πρόσεξα που τις αντέγραψε η my billy και δεν μπορούσα να μην τις επαναλλάβω κι εγώ :-D

Link to comment
Share on other sites

Χτες ειπε ο συζυγος στους δικους του οτι το σκεφτομαστε πλεον πολυ σοβαρα για Αυστραλια και ψαχνουμε πληροφοριες για βιζες κλπ για να φυγουμε

 

και τι του ειπαν???????

 

οτι μπορουμε να παμε οπου θελουμε να δουλεψουμε, δεν υπαρχει κανενα προβλημα, κι αλλοι εφυγαν για δουλεια και παντα εφευγαν, αλλα ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΔΩ!!!!!!!!!!!

 

αιντε αιντε..............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και γω σήμερα τον δικό μου δεν τον είδα καλά...ήταν εμφανώς αγχωμένος..και στενοχωρημένος...το καταλαβαίνεις όταν δεν σου μιλάει...είχε κουρνιάσει στον καναπέ και αμίλητος έβλεπε ειδήσεις(συνήθως μιλάει-βρίζει-σχολιάζει) ..με βλέμμα..μικρού παιδιού που φοβάται..

το ξέρω δυστυχώς ότι και για το σπίτι μου θα έρθουν δύσκολες μέρες..είμαστε και οι δύο δημόσιοι υπάλληλοι...δεν τολμώ να σας πω πόσο έχει πάει ο μισθός μου...και ήδη σήμερα ανακοίνωσε κιαλλη μείωση 20% και απολύσεις μονίμων.

προσπαθώ να τον ενθαρρύνω...του λέω θα δούμε...θα τα καταφέρουμε...άλλοι έχουν χάσει τη δουλειά τους...αλλά μέσα μου ξέρω..πως δεν είχα ονειρευτεί αυτή τη ζωή..πάνω που άρχισε να στρώνει...

Link to comment
Share on other sites

αυτό για το εξωτερικό μου το έχει πει και μένα ..κατά καιρούς...έχω αρχίσει να το σκέφτομαι...δεν ξέρω αν μπορώ να ανταπεξέλθω στην τόση λιτότητα..στην πίεση..δεν ξέρω τι θα είναι καλύτερο για τη μικρούλα μου...φοβάμαι ούτως ή άλλως...και δω να μείνουμε...πάλι φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

αυτό για το εξωτερικό μου το έχει πει και μένα ..κατά καιρούς...έχω αρχίσει να το σκέφτομαι...δεν ξέρω αν μπορώ να ανταπεξέλθω στην τόση λιτότητα..στην πίεση..δεν ξέρω τι θα είναι καλύτερο για τη μικρούλα μου...φοβάμαι ούτως ή άλλως...και δω να μείνουμε...πάλι φοβάμαι.

 

εγω αν ημουν στη θεση σου κοπελα μου δε θα εφευγα με τιποτα

2 δημοσιοι υπαλληλοι πλακα κανεις???? να πατε αλλου ως τι????

και οσο και να παει ο μισθος σας, επειδη εχω πολλους συγγενεις και φιλους, παλι τα διπλα ειναι απ οτι παιρνουμε εμεις- ας μην κρυβομαστε

οποτε μια χαρα και ευχαριστημενοι να ειστε

ευχομαι μονο να μην αρθει η μονιμοτητα

γιατι πραγματικα θα υπαρξει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μη λες αστεία Στέλλα... Διπλά λεφτά... Ήδη τρέμουν οι καρέκλες όλων. Με αυτή την εξυπνάδα ο κάθε καρεκλάς διευθυντής μπορεί να βάλει στην εφεδρεία όποιον δε του γουστάρει... Επίσης πλέον σε αυτή τη χώρα δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, είναι παράλογο να στεκόμαστε στην τάχα μονιμότητα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά απογοητεύομαι πολύ περισσότερο από τον άντρα μου ......οπότε μου φαίνεται λογική τετοια συμπεριφορά και θαυμάζω παρα πολύ όους δεν τους επηρεάζει άμεσα στην συμπεριφορά τους ..

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη λες αστεία Στέλλα... Διπλά λεφτά... Ήδη τρέμουν οι καρέκλες όλων. Με αυτή την εξυπνάδα ο κάθε καρεκλάς διευθυντής μπορεί να βάλει στην εφεδρεία όποιον δε του γουστάρει... Επίσης πλέον σε αυτή τη χώρα δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, είναι παράλογο να στεκόμαστε στην τάχα μονιμότητα...

 

με τον ιδιο τροπο που ο καθε καρεκλας επιχειρηματιας εκανε 4ωρο η διπλοθεσιτη η εδιωξε τον καθε αντρα μου η αντρα σου.......και δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει ναι.......

αλλα ας ειμασταν εμεις δημοσιοι υπαλληλοι και δε θα παραπονιομασταν!

και ναι ηταν ειναι και θα ειναι παντα διπλα τα λεφτα τους.........μερικων και πολλαπλα!

 

(δε θες να λυπηθω καποιον που τον εβαλε ο μπαρμπας του σε καποια θεση οπου ΤΩΡΑ θα του κανουν τα 1800 που παιρνει χροοονια 1400 ενω εγω ζω χροοοοονια με 670 ετσι?)

Link to comment
Share on other sites

Όπου γης... δεν... είναι πατρίς... Κακά τα ψέματα. Το ξέρουν - δυστυχώς - καλά όσοι έχουν ήδη ανθρώπους δικούς τους... μετανάστες...

 

αυτη ειναι η αληθεια!!!! και οι δυο αδερφες της μητερας μου ειναι εξω και τα ξαδερφια μου παρολο που μεγαλωσαν εκει και εχουν τις ζωες τους και τις οικογενειες εχουν μεσα τους μια πικρια για τον ξεριζωμό...

και για να μην ειμαι εκτος θεματος εμεις την παλευουμε χαλαρα ακομα με εισοδημα 2100 ευρω τον μηνα σαν δημοσιοι υπαλληλοι γιατι δεν εχουμε δανεια κλπ εχουμε μονο ενα αυτοκινητο, μενουμε σε ενα τριαρι 35ετιας των πεθερικων μου.

αν ειχαμε κ υλοποιησει τα αρχικα σχεδια για σπιτι καινουριο κλπ θα ειχαμε πνιγει!!!!

 

ο συζυγος αγχωνεται τοσο πολύ που μαλλον εχει παγωσει κυριως για τις εφεδρειες και εμενα αλλα του ριχνω κανενα κραξιμο και παιρνει τα πανω του!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο τροπο που ο καθε καρεκλας επιχειρηματιας εκανε 4ωρο η διπλοθεσιτη η εδιωξε τον καθε αντρα μου η αντρα σου.......και δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει ναι.......

αλλα ας ειμασταν εμεις δημοσιοι υπαλληλοι και δε θα παραπονιομασταν!

και ναι ηταν ειναι και θα ειναι παντα διπλα τα λεφτα τους.........μερικων και πολλαπλα!

 

(δε θες να λυπηθω καποιον που τον εβαλε ο μπαρμπας του σε καποια θεση οπου ΤΩΡΑ θα του κανουν τα 1800 που παιρνει χροοονια 1400 ενω εγω ζω χροοοοονια με 670 ετσι?)

 

 

 

Εδω θα διαφωνησω μαζι σου.

 

Δε ξερω για ποιους δημοσιους υπαλληλους μιλας, αλλα κι εμενα ο αντρας μου δημοσιος υπαλληλος θεωρειται. Πυροσβεστης ειναι εδω και 12 χρονια και σε πληροφορω οτι ποτε δεν ανεβηκε ο μισθος του πανω απο 1550 ευρω. Ο πρωτος του μισθος ηταν 880 ευρω. Εδω και ενα χρονο απποχαιρεταμε καθε μηνα τα λεφτα που ξεραμε..Μεχρι τα Χριστουγεννα που ερχονται μας ενημερωσαν οτι ο μισθος δε θα ξεπερνα τα 1000 ευρω. Και αργοτερα ποιος ξερει ποσο... Δοξαζουμε το Θεο γιατι ακομα πιστευουμε οτι τουλαχιστον δε θα χασει τη δουλεια του κι ακομα και 1000 να φτασει ο μισθος του παλι μια χαρα θα τα βγαλουμε περα. Αρκει να μεινει στη δουλεια του!

Επισης, γνωριζω κοπελα που στην εταιρεια που δουλευα, ο μισθος της ξεπερνουσε τις 2,500 ευρω! Και το ωραριο? 8ωρο και 5ημερο... Επομενως νομιζω οτι ειμαστε λιγο σκληροι με τους δημοσιους υπαλληλους.

Δε διαφωνω οτι υπαρχουν μεγαλες διαφορες στο Δημοσιο τομεα...και στον ιδιωτικο ομως δεν υπαρχουν???

 

οσο για τον μπαμπα που καταφερε να βαλει το παιδι του με τον εναν η τον αλλο τροπο σε μια σιγουρη θεση..(σιγουρη..λεμε τωρα) μπραβο του. Και μακαρι να με ειχε βαλει κι ο δικος μου ο μπαμπας. Τωρα δε θα ημουν ανεργη.(μαλλον) Επομενως ας μην τα βαζουμε με τους δημοσιους υπαλληλους. Χορευουν κι εκεινοι στο ρυθμο που μας χτυπανε.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα αλλά δεν το βλέπω. για μας η παρούσα κατάσταση ειναι μια η άλλη. μετρημένα ήμασταν μετρημένα είμαστε και τώρα. είμαστε χαμαιλέοντες και προσαρμοζόμαστε εύκολα. τα τεντώνουμε απο δω τα τεντώνουμε απο κει στο τέλος κατι γίνεται. μη φανταστείς τρελα λεφτα...τωρα που εμαι στο ταμείο ειμσατε σύνολο 1400 και κατι ψιλά. τα 900 σε δανεια σπιτιου/αυτοκινήτου?ζεις με οικογένεια???κανεις μαγικά και κουτσοζείς...ε στην τελική ας μου πάρουν το σπίτι. το τραβάω ενα πούλημα ξεχρεώνω το γαμ...νο το δάνειο πάω στο χωριό -τυχερός οποιος εχει χωριό σήμερα απο πολλές απόψεις- και απο κει παν κ οι άλλοι. δεν θα αρρωστήσουμε κιόλας!διαφορά στην συμπεριφορά του δεν εχω δει. στην υγεία μου εχω δει. κατι πιεσεις, κατι πεταρίσματα και τσιμπήματα στην καρδιά αν και 33ων ετών τα χω. μεχρι πριν λίγες μέρες που την ειδα αλλιώς και κατέληξα σε οτι σας ειπα πιο πάνω. ΒΟΥΒΟΟΜ καμιά σύνταξη δεν μπορείς να βγάλεις??

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

θα παρω επιδομα απο ΟΑΕΔ εχει εγκριθει απο Μαιο και θα το παρω Χριστουγεννα ειπαν

 

δεν τα βαζω με ολους τους δημοσιους

εχω παρα πολλους συγγενεις και φιλους οπως ειπα

αλλα απο εμας ειστε αρκετα καλυτερα μην λετε οχι!

κατα τα αλλα και απο σας να τα κοψουν, σε εμενα δε θα τα δωσουν οποτε δε χαιρομαι!

Link to comment
Share on other sites

δεν τα βαζω με ολους τους δημοσιους

εχω παρα πολλους συγγενεις και φιλους οπως ειπα

αλλα απο εμας ειστε αρκετα καλυτερα μην λετε οχι!

 

Ημασταν καλή μου...δεν είμαστε δυστυχώς!Και δεν ξέρω τι δουλειές κάνετε οι υπόλοιπες κ τι προσόντα έχετε - σίγουρα θα χετε - αλλα εγω έχω πτυχίο ΑΕΙ κ μεταπτυχιακό και είμαι ΔΥ - μετά από ΑΣΕΠ- κ με έχουν ρίξει στα 1000Ε. Κ ποιος ξέρει πόσο ακόμα... Γι αυτο και μεις -δυο ΔΥ- σκεφτόμαστε για Αυστραλία όπως λέτε κ άλλες. Δεν θέλω να δουλεύω σαν το σκυλί για ένα ξεροκόμματο. Δεν έκανα αυτά τα όνειρα για τη ζωη μου, δεν μου αξίζει αυτή η μεταχείρηση μετά από όσο έχω προσπαθήσει στη ζωη μου...

Link to comment
Share on other sites

οχι εχει μια τεραστια λιστα με το τι ζητανε αλλα ολο αυτο με τη βιζα ειναι διαδικασια μηνων, μπορει να παρει και μεχρι εναμιση χρονο λεει

 

κοιταξε να δεις καλη μου μιρτουλα4, δεν εχω κατι μαζι σου και με κανεναν

εσυ στο κατω κατω ελιωσες τα παντελονια σου στο διαβασμα και μπηκες με ΑΣΕΠ σε μια θεση οποτε με κανενα τροπο δε σε αμφισβητω....

η ξαδερφη μου με ενα απολυτηριο γυμνασιου και χωρις κανενα ΑΣΕΠ καθαριζει δυο χιλιαρικα μονη της και ο αντρας της ποτε δε δουλεψε

ο κολλητος του αντρα μου με μεσον μπηκε και παιρνει εναμιση χιλιαρικο με τα επιδοματα

ο ξαδερφος μου με λυκειο (τοτε) αστυνομια, 45 συνταξη και 80.000 εφαπαξ

θελεις κι αλλα? μπορω να σου λεω μεχρι αυριο

καθομαστε να φαμε και λεει ο θειος του αντρα μου

"πωπω μου κοψανε 5000 ευρω το χρονο!και ειχα κανει ανοιγματα........."

παιρνει δλδ ο καημενος μονο 4000 το μηνα και ακριβως αλλα τοσα και η γυναικα του (χωρια τα εξτραδακια) και τα ανοιγματα ειναι το σκαφος........

ε σορρυ κιολας

κι εμεις δεν ειμαστε του δημοτικου

εγω τελειωσα λυκειο και μιλαω με αδεια διδασκαλιας 4 ξενες γλωσσες

η δουλεια του αντρα μου εξω πληρωνεται 2000 το λιγοτερο και εδω δεν πηραμε ποτε πανω απο 800....

πρεπει καποτε να το παραδεχτειτε οτι σ αυτη τη χωρα υπαρχουν 2 μετρα και 2 σταθμα

οι δημοσιοι και οι αλλοι

εγω για να γεννησω τα εσταξα

η ξαδερφη μου πηρε μονοκλινο στο γενεσις

η φιλη μου που εκανα μαθηματα τα παιδια της (ΕΚΑΒ) εχει να παει στη δουλεια εξι χρονια (!!!!!!!!!!) και πληρωνεται κανονικα γιατι καποιος αχρηστος δεν ελεγχει ποιοι πανε και ποιοι βαζουν τους αλλους για ενα ξεροκοματο να κανουν διπλοβαρδιες

αν συνεχισω θα τελειωσουμε αυριο

εχω και ατομα που διαβασαν, και αξια ειναι εκει που ειναι

εχουν την ευαισθησια να μην παραπονιουνται μπροστα στα μουτρα μας ομως, οπως ο θειος!

(δε μιλαω με τιποτα για σενα, το ειπα και πριν)

 

ειναι σα να παω εγω με τα 800 μου να πω στο συνταξιουχο του ΟΓΑ με τα 250 του, πω πω τι θα κανω η καημενη............ας μην προκαλουμε τουλαχιστον! αυτο και μονο με αγαπη γιατι σου ειπα, κι αυτα που θα σου στερησουν εγω κερδος δε θα χω...........

Link to comment
Share on other sites

Μας δίνεις παράδειγμα φίλους και γνωστούς ΣΟΥ αλλά απευθύνεσαι σε εμας... Αυτό είναι το λάθος σου. Λες "παίρνετε", "είστε πολύ καλύτερα, μη το αρνείστε", "μη κλαίγεστε" κ.ο.κ.

Δυστυχώς καμία απο εμας ή τους συζύγους μας δεν παίρνει 3000 το μήνα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...