Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτον. σκεφτομαι να παω καποια στιγμη, αν και δε θελω να τρεχω σε πολλους γιατρους γιατι χειροτερα μπερδευεσαι και αγχωνεσαι. θα μας πεις εντυπωσεις εσυ ομως!

οσο για το αλλο, δε σε πηραν και τα χρονια βρε!

αληθεια, η ιστολογικη σου τι εδειξε;

 

δεν την έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα, τηλεφωνικά ο γιατρός μου με ενημέρωσε ότι ήταν καλή, δεν έδειξε κάτι, μου την έχει στείλει με ταχυδρομείο γιατί μένω εκτός αθηνών..

είχα τρομάξει προχθες γιατί έκανα τεστ και βγήκε θετικό που σήμαινε ότι η χοριακή μου δεν είχε πέσει 30 μέρες μετά την απόξεση, και φοβήθηκα μήπως είχα πρόβλημα, αλλά τελικά την επόμενη μέρα έπεσε και αδιαθέτησα:oops::oops::oops:

αν ήταν μύλη πάντως θα το έδειχνε η ιστολογική..

εσένα έδειξε κάτι?καρυότυπο κάνατε? εμείς όχι και τις 2 φορές μόνο ιστολογική.

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

εμενα την 1η φορα ο καρυοτυπος εδειξε τρισωμια 16, μου ειπαν οτι ειναι η πιο συχνη αιτια αποβολης. τωρα τη 2η φορα, περιμενω να βγει η ιστολογικη .καρυοτυπο δεν καναμε ξανα. εχουμε κανει καρυοτυπο ζευγους, ηταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

μετά την πρώτη παλίνδρομη έκανα μόνο έλεγχο πηκτικότητας που βγήκε φυσιολογικός και καμπύλη ζχάρου η οποία επίσης ήταν καλή, βέβαια τότε έιχα και άλλα θέματα, στην καλιέργεια ούρων είχα σταφυλόκοκο και πήρα αντιβίωση στην 7η εβδομάδα και είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη με πολύ κακές εξετάσεις αίματος, εγώ έλεγα ότι μπορεί να έφταιγαν αυτά, τώρα όμως όλα ήταν τέλεια...και ξεκινήσαμε πολύ καλά..τι να πω.

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι αλλη συμπτωση! κι εγω πηρα αντιβιωση στην 1η εγκυμοσυνη λογω ιωσης.

εγω παλι, εκανα ολες τις εξετασεις για θρομβοφιλια, λυκο, αντιφωσφωλ.συνδρομο, ζαχαρο, θυρεοειδη, μυκοπλ-ουρεοπλ-χλαμυδια, καρυοτυπο ζευγους και αλλες που δε θυμαμαι τωρα.ολα ηταν οκ !

και να που ξαναετυχε (;). . .

για να δουμε, μηπως σε διαφωτισει ο νικολουδακης.

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτή η π...... η τύχη μα όλη πάνω μας να πέσει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

σε λίγο θα παρακαλάμε να είμαστε και λίγο άτυχες βρε αδελφέ:lol::lol::lol:

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια χαλια τα νευρα μας χαλια βλεπω λεω εγω οτι ειμαι κουρελι αλλα διαπιστωνω οτι ειμαστε πολλοι γιατι καλε ειμαστε ατυχες;που στηριζεις την αποψη σου που ηθελα να ξερω.π.......την ειπες την τυχη;ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ:mad:αντε να μας πεις αν βρηκες καμια ακρη με το γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα .

Χθες μετα απο πολυ αιμα περνω τον γιατρο και μου ειπε να παω επιγοντος στο νοσοκομιο .Εκι μου πιρανε αιμα και αιματοκριτις ηταν 33 .Ο γιατρος μου ειπε οτι επρεπε να κανω παλι αποξεση.Και τελικα μου εκανε και μου πιρε διγμα για εξετασει .Καπια στιγμι του ειπα ...αυτι τη δουλια θα κανω συνεχια?????

Ο αντρας μου φοναζε ολι την ωρα οταν γιριζαμε σπιτι .... μου ειπε οτι δεν θελει κααθολου να κανει παιδια .

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ksanthi κοριτσάκι μου... Περαστικά σου!

Ο άντρας σου φώναζε επειδή σε αγαπάει και τρόμαξε... Δεν θέλει να σε βλέπει να ταλαιπωρείσαι...

Μήπως να σκεφτόσουν να άλλαζες γιατρό ή του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη? 2 αποξέσεις για μία παλίνδρομη, δεν μου αρέσει. Δεν μπορούσε να σε καθαρίσει καλά με την πρώτη απόξεση?

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ βρε κsanthi τι επαθες;περαστικα.καλα οτι δεν το εννοει ο αντρουλης σου αυτο με τα παιδια το ξερεις.αντιδραση και αγανακτηση ειναι επειδη σε βλεπει που ταλαιπωρισε τοσο και πιθανον μαλλον σιγουρα φοβατε.τι να πω κουραγιο να μας κρατας ενημερες.αλλα και 2η αποξεση στο καπακι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε ksanthi κοριτσάκι μου... Περαστικά σου!

Ο άντρας σου φώναζε επειδή σε αγαπάει και τρόμαξε... Δεν θέλει να σε βλέπει να ταλαιπωρείσαι...

Μήπως να σκεφτόσουν να άλλαζες γιατρό ή του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη? 2 αποξέσεις για μία παλίνδρομη, δεν μου αρέσει. Δεν μπορούσε να σε καθαρίσει καλά με την πρώτη απόξεση?

 

 

 

σε κανεναν πια δεν εχω τυφλη εμπιστοσυνη.

Οταν τον ρωτισα τι γινιτε μου ειπε οτι δεν ηξερε ( σιγα που τον πιστεψα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ βρε κsanthi τι επαθες;περαστικα.καλα οτι δεν το εννοει ο αντρουλης σου αυτο με τα παιδια το ξερεις.αντιδραση και αγανακτηση ειναι επειδη σε βλεπει που ταλαιπωρισε τοσο και πιθανον μαλλον σιγουρα φοβατε.τι να πω κουραγιο να μας κρατας ενημερες.αλλα και 2η αποξεση στο καπακι;:confused:

 

 

ευχαριστω κοριτσι μου , κ'συ να εισαι παντα καλα .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου απο αυριο ξεκιναω τις διακοπουλες μου οποτε θα τα ξαναπουμε μετα της 15 αυγουστου.σε οσες θα πατε καπου καλα να περασετε οι υπολοιπες καλη δυναμη και για να μην ξεχναμε και το θεμα μας θετικη σκεψη ολα καλα θα πανε.φιλακια σε ολες.:cool:8-):cool:

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγινε μην το σκεφτεσαι τουλαχιστον εισαι καλα;πονας;εχεις παλι αιμα;

 

 

καλησπερα .

ποναω , με παυσιπονα τα βγαζω περα η χαμομιλι .Αιμα εχω λιγο .

καλες διακοπες να εχεις , φροντισε να περασεις καλα .Φιλια .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα .

Χθες μετα απο πολυ αιμα περνω τον γιατρο και μου ειπε να παω επιγοντος στο νοσοκομιο .Εκι μου πιρανε αιμα και αιματοκριτις ηταν 33 .Ο γιατρος μου ειπε οτι επρεπε να κανω παλι αποξεση.Και τελικα μου εκανε και μου πιρε διγμα για εξετασει .Καπια στιγμι του ειπα ...αυτι τη δουλια θα κανω συνεχια?????

Ο αντρας μου φοναζε ολι την ωρα οταν γιριζαμε σπιτι .... μου ειπε οτι δεν θελει κααθολου να κανει παιδια .

 

 

έλεος πια βρε ξάνθη μου σε μας θα τύχουν όλα?????

σου ευχομαι περαστικά κοριτσάκι μου, θα περάσει κι αυτό, κουράγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γύρισα και εγώ κορίτσια μου,

ksanthi περαστικά κοπέλα μου, ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα..

εγώ τελικά δεν πήγα στον άλλο γιατρό που ειδικεύεται στις καθεξιν γιατί κάτι του έτυχε και δεν μπορούσε να με δει..επειδή όμως μένω σε νησί και είχα ήδη τα εισητήρια στο χέρι πήγα στον δικό μου γιατρό τελικά να δούμε που βρισκόμαστε..κάναμε υπέρηχο όπου φάνηκε να έχει μείνει λίγο ακόμα αίμα στη μήτρα οπότε μάλλον κάποια στιγμή μπορεί να αιμοραγήσω πάλι:-(:sad:

το θέμα ειναι ότι συζητήσαμε με τον γιατρό μου και μου είπε πως η γνωμη του είναι να μην αγχωθώ και ξοδέψω μια περιουσία για να κάνω όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν γιατί στο τέλος΄σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις καταλήγουν οι γιατροί στην χορήγηση ηπαρίνης η οποία εχει αποδειχτεί η μόνη αποτελεσματική λύση, ή αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα πλέον πάνε σε σπερματεγχυση ή εξωσωματική.

η πρότασή του είναι να χαλαρώσω και από Σεπτέμβριο να ξεκινήσω προσπάθειες, όταν με το καλό έρθει θα ξεκινήσουμε αμέσως τις ηπαρίνες...

και μετά βλέπουμε...

το ξέρω ότι το αφήνω λίγο στην τύχη, αλλά αποφάσισα να ακολουθήσω την συμβουλή του, γιατί το θέμα εξετάσεων με αγχώνει υπερβολικά από μόνο του, βέβαια με αγχώνει και μια 3η αποτυχία, αλλά τι να κάνω???

έτσι κ αλλιώς για όλο τον αυγουστο και σεπτέμβριο δεν μπορώ να φύγω από την δουλειά μου και να τρέχω για εξετάσεις..από οκτώβρη κ αν δεν έχουμε εγκυμοσύνη, ίσως να το ξανασκεφτώ...

πάντως δεν έχει και άδικο για τις ηπαρίνες...

από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα όσες κοπέλες έχουν κάνει τα πακέτα των καθ εξιν στο τέλος ηπαρίνες παίρνουν:wink::wink::wink:

τι λέτε κ εσείς? πείτε μου γνώμες...

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

greeklia συμφωνώ ότι σε πολλές περιπτώσεις, οι ηπαρίνες που χορηγούνται προληπτικά, τελικά είναι σωτήριες. Χωρίς απαραίτητα να υπάρχει πρόβλημα.

Απλά το θέμα είναι να πάρεις την σωστή δόση ηπαρίνης. Δλδ το να τρυπιέσαι, αλλά στην τελική να παίρνεις λιγότερη ηπαρίνη από αυτό που πρέπει, ααααααααν έχεις πρόβλημα πηκτικότητας αίματος, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις.

Το ξαναγράφω και επιμένω: όταν με το καλό μείνεις έγκυος (για όλες τις κοπέλες που έχουν αποβάλει τουλάχιστον μία φορά το λέω) ΑΜΕΣΩΣ κλείστε ραντεβού με αιματολόγο να σας κάνει θρομβοελαστόγραμμα. Ούτως ή άλλως θα χορηγήσει και αυτός ηπαρίνη, και πρόβλημα να μην βρεθεί. Τουλάχιστον ας την χορηγήσει ο πλέον αρμόδιος για τα αιματολογικά θέματα.

Άντε κοπέλα μου, πάρε μια βαθιά ανάσα και προχώρα!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ κλέλια μου, αυτό θα κάνω μάλλον, μαζί με τον γυναικολόγο κ αιματολόγο...

η αλήθεια είναι ότι από προχθές που μιλήσαμε με τον γιατρό αισθάνομαι πιο χαλαρή κ ανακουφισμενη...

σχεδον ξεχνιέμαι πλέον:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

άντε να χαρούμε λίγο το καλοκαιράκι μας8-):cool:

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι καινούργια στο foroum αν και σας διαβάζω καιρό. Ιανουάριος του 2009 και μαθαίνω ότι είμαι έγκυος στην κόρη μου. Μια εγκυμοσύνη σχετικά καλή και το Σεπτέμβριο του 2009 είχα την κόρη μου αγκαλιά. Νοέμβριος του 2010 ξανά εγκυος. Πανικός δεν το περίμενα τοσο γρήγορα αλλά όλα καλά. Πάω για αυχενική και ένας μ...... ακτινολόγος, μου λέει η εξέταση τελέιωσε το έμβρυο είναι νεκρό. Έχασα την γη από τα πόδια μου και κατέληξα την ίδια μέρα να κάνω απόξεση (21-1-2011 του ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ προστάτης των εγκύων !!!!!!!!!!!). Ιούνιος και πάλι εγκυος όλοι χάρηκαν επιτέλους να κρατήσω ένα παιδί στα χέρια μου. Μου το χρωστούσε ο Θεός έλεγα. Τελικά είχα το σύνδρομο του άδειου σάκου παρότι έκανα εμετούς, ζαλιζόμουν και όλα τα γνωστά. Και αναρωτιέμαι γιατί;;;;;;;;;;;; Τώρα είπαμε να το αφήσουμε κανένα χρόνο να ηρεμήσουν τα πράγματα, αλλά πονάει, πονάει πολύ

Link to comment
Share on other sites

greeklia συμφωνώ ότι σε πολλές περιπτώσεις, οι ηπαρίνες που χορηγούνται προληπτικά, τελικά είναι σωτήριες. Χωρίς απαραίτητα να υπάρχει πρόβλημα.

Απλά το θέμα είναι να πάρεις την σωστή δόση ηπαρίνης. Δλδ το να τρυπιέσαι, αλλά στην τελική να παίρνεις λιγότερη ηπαρίνη από αυτό που πρέπει, ααααααααν έχεις πρόβλημα πηκτικότητας αίματος, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις.

Το ξαναγράφω και επιμένω: όταν με το καλό μείνεις έγκυος (για όλες τις κοπέλες που έχουν αποβάλει τουλάχιστον μία φορά το λέω) ΑΜΕΣΩΣ κλείστε ραντεβού με αιματολόγο να σας κάνει θρομβοελαστόγραμμα. Ούτως ή άλλως θα χορηγήσει και αυτός ηπαρίνη, και πρόβλημα να μην βρεθεί. Τουλάχιστον ας την χορηγήσει ο πλέον αρμόδιος για τα αιματολογικά θέματα.

Άντε κοπέλα μου, πάρε μια βαθιά ανάσα και προχώρα!!

Κλέλια, εγω εχω γονιδιακό θεμα θρομβοφιλίας, το ανακαλυψα μια μερα πριν μαθουμε την παλινδρομη. τωρα που ειμαι ξανα εγκυος, πηγα στην αιματολογο, η οποία την πρώτη φορά μου εκανε Λιποπρωτεΐνη, προθρομβινη, thrombofax ptt-aptt, ινωδιγόνο, πρωτεΐνη cc και προσδιορισμό συγκόλλησης αιμοπεταλίων. Σε καθε επομενη επισκεψη μου κανει μονο προθρομβινη, thrombofax ptt-aptt, ινωδιγόνο. το θρομβοελαστόγραμμα που λες ειναι κατι άλλο ή συμπεριλαβανεται στα παραπανω? Να σημειώσω ότι οι τιμές μου σε όλες τις εξετασεις ειναι στη μέση του ευρους των φυσιολογικών τιμών και έτσι προληπτικά μου δινει σαλοσπιρ των 80 μερα παρα μερα.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι καινούργια στο foroum αν και σας διαβάζω καιρό. Ιανουάριος του 2009 και μαθαίνω ότι είμαι έγκυος στην κόρη μου. Μια εγκυμοσύνη σχετικά καλή και το Σεπτέμβριο του 2009 είχα την κόρη μου αγκαλιά. Νοέμβριος του 2010 ξανά εγκυος. Πανικός δεν το περίμενα τοσο γρήγορα αλλά όλα καλά. Πάω για αυχενική και ένας μ...... ακτινολόγος, μου λέει η εξέταση τελέιωσε το έμβρυο είναι νεκρό. Έχασα την γη από τα πόδια μου και κατέληξα την ίδια μέρα να κάνω απόξεση (21-1-2011 του ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ προστάτης των εγκύων !!!!!!!!!!!). Ιούνιος και πάλι εγκυος όλοι χάρηκαν επιτέλους να κρατήσω ένα παιδί στα χέρια μου. Μου το χρωστούσε ο Θεός έλεγα. Τελικά είχα το σύνδρομο του άδειου σάκου παρότι έκανα εμετούς, ζαλιζόμουν και όλα τα γνωστά. Και αναρωτιέμαι γιατί;;;;;;;;;;;; Τώρα είπαμε να το αφήσουμε κανένα χρόνο να ηρεμήσουν τα πράγματα, αλλά πονάει, πονάει πολύ

 

Λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες. Όσες γράφουμε εδώ μέσα, το έχουμε περάσει έστω και μία φορά και ξέρουμε πώς είναι.

 

Μην αναρωτιέσαι το γιατί! ΨΑΞΤΟ! Λες τη μία ήταν τυχαίο, άντε και τη δεύτερη... τρίτη φορά άδειος σάκος, δεν είναι και τόσο τυχαίο. Μην αφήσεις να περάσει ο χρόνος έτσι. Όσο είστε στη φάση που δεν προσπαθείτε πάλι, κάνε όσες εξετάσεις μπορείς, μέχρι να βρεις τι φταίει. Και θα το βρεις. Καλή τύχη και κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

DINAFOS λυπάμαι πολύ γι' αυτά που σου συνέβησαν... Εύχομαι να είναι τα τελευταία άσχημα στην ζωή σου!! Δυστυχώς κορίτσι μου αυτό το γιατί, δεν θα απαντηθεί ποτέ του...

ValiaK από την στιγμή που σε παρακολουθεί αιματολόγος, είσαι μια χαρά!! Ναι, αυτές οι εξετάσεις που γράφεις, λογικά είναι στα πλαίσια του θρομβοελαστογράμματος. Δεν γνωρίζω ποιες είναι, τι είναι κλπ, αλλά αυτό είναι δουλειά του αιματολόγου! Να μην ανησυχείς καθόλου! Η εγκυμοσύνη σου πηγαίνει σφαίρα, άντε, σε λίγες ημέρες μπαίνεις β' τρίμηνο!! Με το καλό αγαπούλα μου!!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

DINAFOS λυπάμαι πολύ γι' αυτά που σου συνέβησαν... Εύχομαι να είναι τα τελευταία άσχημα στην ζωή σου!! Δυστυχώς κορίτσι μου αυτό το γιατί, δεν θα απαντηθεί ποτέ του...

ValiaK από την στιγμή που σε παρακολουθεί αιματολόγος, είσαι μια χαρά!! Ναι, αυτές οι εξετάσεις που γράφεις, λογικά είναι στα πλαίσια του θρομβοελαστογράμματος. Δεν γνωρίζω ποιες είναι, τι είναι κλπ, αλλά αυτό είναι δουλειά του αιματολόγου! Να μην ανησυχείς καθόλου! Η εγκυμοσύνη σου πηγαίνει σφαίρα, άντε, σε λίγες ημέρες μπαίνεις β' τρίμηνο!! Με το καλό αγαπούλα μου!!!

Να εισαι καλά κοπέλα μου και να χαιρεσαι τη μπεμπα σου! Πολλες φορες με εχουν βοηθησει αυτά που γραφεις! Τις τελευταιες μερες σκεφτομαι συνεχεια το "γραμμα" που εγραψες στην κορουλα σου λίγο πριν γεννηθεί. Το σκεφτομαι και προσπαθώ να ειμαι ψυχραιμη, γιατι ο Θεός ξερει πόσο τρεμει το φυλλοκαρδι μου καθε λεπτό... Αλλά όπως ειπες σε 15 μερες κλεινω το πρώτο τρίμηνο. Μακαρι η αυχενική να βγει καλή!!!

Και πάλι σε ευχαριστώ!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

ksanthi περαστικά κ αγύριστα... Πάντως εγώ θα άλλαζα γιατρό μετά από κάτι τέτοιο...

 

DINAFOS κουράγιο, κάνε τις εξετασούλες σου κ όλα θα μπουν σε μια σειρά...

 

Για την ηπαρίνη έχετε δίκιο. Πολλές παίρνουν προληπτικά, ακόμα κ αν δεν έχουν θρομβοφιλία. Κ εγώ θα πάρω προληπτικά στην επόμενη εγκυμοσύνη, η ανοσολόγος μου είπε πως η δόση καθορίζεται με το βάρος της εγκύου. Πάντως μου έδωσε σαλοσπίρ των 80, ένα την ημέρα. Δεν το παίρνω, αν δεν δώσει το οκ ο διαβητολόγος δεν ενθουσιάζομαι ξανά...

 

Δύσκολη γλώσσα τα κινέζικα, όμως, βρε κορίτσια, δύσκολη...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ValiaK μην με ευχαριστείς καρδούλα μου! Μου αρκεί που ηρέμησα μια γκαστρούλα!! Όλα καλά θα πάνε με αυχενική και με ΟΛΑ, θα το δεις!!

Επειδή ξέχασα να το γράψω πριν: αν σας έχουν πει salospir, αντιπηκτικές ενέσεις προληπτικά κλπ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ να το κάνετε!! Μην το αμελήσετε!! Είναι σωτήρια!!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...