Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας για να βρω εναν καλο γιατρο στο Ιπποκρατειο θεσσαλονικης,σκεφτομαι στον 7ο μηνα να ανεβω επανω για γεννα διοτι τωρα ειμαι Αθηνα λογω δουλειας του συζυγου... και λογω οτι η οικογενεια μου ειναι επανω.... αν μπορει κπια να με βοηθησει θα τις ειμαι ευγνωμων...

 

καλημερα!

Κωνσταντινος Δινας,2310265120 Αγιας Θεοδωρας 7

Μαιευτήρας –Γυναικολόγος Λέκτορας ΑΠΘ, Β΄ Μαιευτική Κλινική, «Ιπποκράτειο» Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης.

Πολυ καλος γιατρος και δικος μου...καθολου αγχωτικος και πολυ υπομονετικος,του χω μεγαλη εμπιστοσυνη!Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας για να βρω εναν καλο γιατρο στο Ιπποκρατειο θεσσαλονικης,σκεφτομαι στον 7ο μηνα να ανεβω επανω για γεννα διοτι τωρα ειμαι Αθηνα λογω δουλειας του συζυγου... και λογω οτι η οικογενεια μου ειναι επανω.... αν μπορει κπια να με βοηθησει θα τις ειμαι ευγνωμων...

 

αλεξια μου με το καλο κοπελα μου το μωρακι σου:P:p, εγω εχω τον Μαιευτήρας –Γυναικολόγος Παλαπελα Βασιλη,καθηγητης ΑΠΘ, ειναι στο «Ιπποκράτειο» Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης.2310 427427.

εξαιρετικος σαν επιστημονας με σπουδες Γερμανια και πολλες μελετες πανω στα θεματα της γυναικολογιας στο εξωτερικο.αλλα και σαν ανθρωπος πολυ προσιτοςκαι με χιουμορ!!

ελπιζω να βοηθησα.. αν θες κατι στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ Η ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ

ΜΑΡΚΕΛΛΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia kalimera

Eimai kainouria sto forum kai sas parakalo gia tin voithia sas.

Meno Thessaloniki.Eiha 2 apovoles kai thromvogilia pou diagnostike distihos meta tin defteri apovoli....Tora me parakolouthei enas giatros stin Athina ton opoio empistevomai (epitelous) kai nomizo oti vriskomaste ston sosto dromo.Ostoso epeidi meno Thessaloniki tha hthela na vro enan giatro edo na me parakolouthei se periptosi pou meino xana egios.Den tha mporousa na antexo kai triti apovoli.Meta tis dyo proigoumenes apotihies edo sti thessaloniki den xero poion giatro na empisteftho kai tha hthela an kapoia me paromoio istoriko,mporei na proteinei kanena kalo giatro thessaloniki.

Efharisto poli

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε αν ειναι σε κλινικη η σε νοσοκομειο η Βατση Θωμαη?? και που ειναι το ιατρειο της? ευχαριστω

 

Μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε κλινική θελήσεις εσύ να γεννήσεις.

Η δική της πρόταση είναι η Γενική Κλινική και η Γέννεσις, αλλά αν εσύ θές να γεννήσεις κάπου αλλού, κανένα πρόβλημα, θα πάτε αλλού.

Το ιατρείο της είναι Πλατεία Δημοκρατίας 4, στον Βαρδάρη και το τηλέφωνο 2310 517013

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γυναικολόγος λέγεται ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ έχει ιατρείο στη Τσιμισκή και συνεργάζεται με τη ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ τον ξέρει καμία από εσάς ? Θελώ να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί η απόψη μου για τον συγκεκριμένο γιατρό είναι λίγο μπερδεμένη.

 

fili mou psakse gia allo giatro...kai ego eiha dio apovoles kai meta diegnosan thromvofilia...tin defteri apovoli tin eiha ston konstantinidi manoli..Epeidi ehasa tin empistosini mou stous giatrous edo piga se enan poli gnosto stin athina.Loisios legetai ....O anthropos einai foveros kai to psahnei para poli....oso gia ton kostantinidi eprepe apo tin istologiki tis protis apovolis pou egrafe ekfilistikes nekroseis kai apo to gegonos oti h apovoli egine tin 12 evdomada na katalavei oti prokeitai gia thromvofilia...tzamba ehasa ena moraki ston Kostantinidi.Ase pou afou ton zorisa kai tou leo giatre ti tha ginei prospathoume toso kairo meta tin 2 apovoli, mou edose kati hapia kai mou eipe an den meineis egios se ena mina ela na kanoume isteroskopisi..les kai mia epemvasi einai oti pio efkolo eidika an den eheis kanei akomi paidi...me enale na kano ena soro perites exetaseis gyro sta 3000 euro se mia gnosti tou mikroviologo...efiga kai akomi fevgo...kanei mono gia efkoles periptoseis....tora vriskomai ston sosto dromo kai elpizo na pane ola kala

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε την Πανάγου-Τοκαλτλίδου.

Πως είναι στην γέννα έχει κάποια από εσάς εμπειρία με την συγκεκριμένη?

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την Παναγου την εχω σαν γιατρό αλλά δεν με ξεγέννησε αυτή. Εκανα πριν από δυο μήνες αφαιρεση πολυποδα. Εντάξει δεν ενθουσιαστικα κιόλας. Είναι λιγο του "βαριεμαι" αν και την ετρεχα Κυριακάτικα γιατί είχα λίγη αιμοραγία από δικό της λάθος.

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η κ.Βάτση Θωμαή συνεργάζεται πλέον με Διαβαλκανικό και Γενεσις. Γεννησα πριν 25 μέρες. Όσες διαβάσατε την εμπειρία μου με θέμα "Γέννησα και εγώ!", θα είδατε πως η γέννα μου ήταν κάτι παραπάνω από καλή!Όταν με πήγαν στην ανάνηψη είπα "έτσι κάνω άλλα 10 παιδιά! Η κ.Βάτση ήταν πάαααρα πολύ καλή και ήρεμη, όπως πάντα!Δεν ένιωσα πόνο, άγχος ή στρες καθόλη τη διάρκεια της γέννας (ειδικά μετά την επισκληρίδειο!), όλα κύλησαν ομαλά και έχω τώρα ένα παιδάκι κουκλάκι που μας έχει τρελάνει όλους!!!Πάντως εγώ τυχαία πήγα στη Βάτση πριν μείνω έγκυος, και απλά συνέχισα. Δεν ήθελα κάποιον Διάσημο γιατρό, το Νο1 , την "τάδε Κορυφή" κτλ. Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας και οι υπόλοιπες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας.εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες η μια πριν 2 βδομαδες.ψαχνω γιατρο στη θεσ/νικη για περαιτερω εξετασεις γιατι ο δικος μου το θεωρει σκοπιμο μετα απο 3 αποβολες.μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου στον τζαφετα(διαβαλκανικο).αν γνωριζει καποια γιαυτον ας μου πει γιατι δεν ξερω πια τι να κανω.ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας.εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες η μια πριν 2 βδομαδες.ψαχνω γιατρο στη θεσ/νικη για περαιτερω εξετασεις γιατι ο δικος μου το θεωρει σκοπιμο μετα απο 3 αποβολες.μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου στον τζαφετα(διαβαλκανικο).αν γνωριζει καποια γιαυτον ας μου πει γιατι δεν ξερω πια τι να κανω.ευχαριστω....

 

νομιζω σ'αυτον πηγε καποια γνωστη της πεθερας μου,δεν ξερω να σου πω κατι καλο ή κακο..αν θελεις μπορεις να πας στον δικο μου αλλα ειναι ιδιωτης..Κατσικης Ηλιας λεγεται..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας.εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες η μια πριν 2 βδομαδες.ψαχνω γιατρο στη θεσ/νικη για περαιτερω εξετασεις γιατι ο δικος μου το θεωρει σκοπιμο μετα απο 3 αποβολες.μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου στον τζαφετα(διαβαλκανικο).αν γνωριζει καποια γιαυτον ας μου πει γιατι δεν ξερω πια τι να κανω.ευχαριστω....

 

ο τζαφετας ηταν ο μοναδικος ανθρωπος που ενδιαφερθηκε για μενα το 2003 στο ιπποκρατειο οταν με χανανε στη διαρκεια ενος χειρουργειου και ολοι οι αλλοι ειχαν σηκωσει τα χερια ψηλα.εκεινος με εσωσε.

εχω αλλαξει παρα πολλους γιατρους.εδω και χρονια παω στον μιχαλη ελκοτη και δεν τον αλλαζω με τιποτα.ηταν διπλα μου και στη διαρκεια της εξωσωματικης και στα προβληματα μου πριν απο αυτη και στην εγκυμοσυνη ακομα και τωρα που πλεον παω μονο για τα βασικα και για να τον δω.(ευτυχως μετα την γεννα και μεχρι σημερα δεν εχω γυναικολογικο προβλημα κανενα.)

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια θελω τα φωτα σας για να βρω εναν καλο γιατρο στο Ιπποκρατειο θεσσαλονικης,σκεφτομαι στον 7ο μηνα να ανεβω επανω για γεννα διοτι τωρα ειμαι Αθηνα λογω δουλειας του συζυγου... και λογω οτι η οικογενεια μου ειναι επανω.... αν μπορει κπια να με βοηθησει θα τις ειμαι ευγνωμων...

Aλεξια μου καλησπερα,στο ιπποκρατειο ειναι και ο Ηλιας Κατσικης τον οποιο θεωρω εξαιρετικο.Αν θελησεις πληροφοριες και στοιχεια του, στη διαθεση σου.Με το καλο το μωρακι σου!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα μήπως γνωρίζει καμιά σας κάποιον ανοσολόγο?Ή τουλάχιστον έναν αιματολόγο?Πήγα στο ιπποκράτειο σε αιματολό αλλά η αλήθεια είναι πως δεν μου έδωσε κάποιες απάντησεις που ήθελα.Και τώρα ψάχνω κάποιον που να μπόρω να επικοίνωνω και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης,όταν θα΄ρθει φυσικά.

line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

 

f1093963.jpg

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω κι εγω αιματολογο-ανοσολογο μου εχουν πει για καποιον δαμιανιδη μιχαλη αν τον γνωριζει καποια ας μου πει τη γνωμη της γιατι σκεφτομαι να τον επισκεφθω μια και δεν ξερω καποιον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εδω και τρια χρονια παω στον Βλαση Γεωργιο καθηγητη του Α.Π.Θ. και διετελλεσε και διευθυντης στο Ιπποκρατειο.μαζι του εχει τον Φαρμακη Χρηστο.αλ,σβολου 7 ειναι το ιατρειο τους αν και Βλασης κατεβαινει μονο δευτερα και τεταρτη.και οι δυο ειναι σουπερ γιατροι.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.ποτε δε με εκαναν να αισθανθω ασχημα παντα ακουνε προσεκτηκα την καθε μου απορια και ηταν διπλα μου καθε φορα που σηκωνα το τηλ. και τους ενοχλουσα για κατι που θα διαβαζα ή για καποια απορια μου.και τωρα που συναιβει το δευτερο ευτυχες γεγονος της ζωης μου σε αυτους παω και θα γεννησω στο διαβαλκανικο ή στο γεννεσις.

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας.εγω εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες η μια πριν 2 βδομαδες.ψαχνω γιατρο στη θεσ/νικη για περαιτερω εξετασεις γιατι ο δικος μου το θεωρει σκοπιμο μετα απο 3 αποβολες.μια φιλη μου εκλεισε ραντεβου στον τζαφετα(διαβαλκανικο).αν γνωριζει καποια γιαυτον ας μου πει γιατι δεν ξερω πια τι να κανω.ευχαριστω....

 

Ο κ. Τζαφέτας είναι καθηγητής γυναικολογίας στο ΑΠΘ και από τους παλιούς και καλούς γιατρούς.

 

Αναζητούσα κι εγώ γιατρό στο Ιπποκράτειο και τελικά κατέληξα στον κ. A. Μαμόπουλο. (επίκουρο καθηγητή στο ΑΠΘ)

Προς το παρόν είμαι ικανοποιημένη. Ένα από τα κριτήρια μου ήταν ότι αναλαμβάνει φυσιολογικούς τοκετούς μετά από καισαρική. Γνωρίζω περιστατικά που έχει φέρει σε πέρας. Πολύ κατατοπιστικός και αφιερώνει χρόνο να σου λύσει κάθε απορία.

Πολύ φιλικός και ακόμη δεν έχει χρειαστεί να περιμένω πάνω από 20λεπτά στο ραντεβού μου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτην εχω,ειναι εγγυηση!!!!!!!

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΤΣΗ ΘΩΜΑΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ. ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΖΥΓΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΠΙΕΣΗ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ. ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ;; ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΤΣΙ ΦΕΡΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Όμως το προτιμώ από το να με πανικοβάλλει άνευ λόγου συνήθως. Π.χ. με ρώτησε στην αρχή πόσα κιλά ήμουν και απλώς μου είπε να προσέχω. Ε, και κάθε φορά έγραφε πόσα ήμουν. Προγεννητικό έλεγχο είχα κάνει πριν μείνω έγκυος, και το είχε στο αρχείο της. Ρώτα τη καλύτερα. Α!Και πίεση μου μετρούσε κάθε φορά μετά που μπήκα όμως στον 7ο!Ωχ, και τώρα πρέπει να πάω να με δει μιας και πέρασαν τα λόχια...ουφ!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...