Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζεόλιθος Θράκης...


Aggeloudia

Recommended Posts

...ξεκίνησα να τον παίρνω...τον ζεόλιθο Θράκης εννοώ...

Δεν ξερω ομως πώς.

Ποια είναι η δοσολογία και προπαντός πριν ή μετά το φαγητό;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι είναι τούτο, θέλω και εγώ! Απο που το παίρνουμε? Κι εγώ είμαι απο τα μέρη και δεν το ξέρω!

 

κι εγώ μια απο τα ίδια :)

σε τι μορφή είναι? απο το φαρμακείο το προμηθεύτικες?

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο ζεόλιθος ανήκει στα συμπληρώματα διατροφής μπορείς να δεις κι εδώ

http://www.pharmacynet.gr/product_info.php?products_id=1650

στο link που παρέθεσε μία κοπέλα πιο πάνω γράφει ότι μπορείς να παίρνεις και με άδειο στομάχι.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ισχυρό αντιοξειδωτικό και αποτοξινωτικό.

Είναι φυσικό προϊόν και ακόμη δεν γνωρίζω αν θελει κοντά ή μακριά σε φαγητό...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μουγκαφόν εσυ...Θα μας κολήσεις...Αρε τι μας εκανεεεεεες.Μεχει φάει ζωντανή ο αλλος.Μασάει τους τοίχους.Μπράααααααβο...!!!!!!!!

 

Στο θεμα μας κορίτσια...Τι λέγαμε;;;Ποτε τελικά να το παρω.Ανάμεσα στα γεύματα;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Aggeloudia είπε:
Μουγκαφόν εσυ...Θα μας κολήσεις...Αρε τι μας εκανεεεεεες.Μεχει φάει ζωντανή ο αλλος.Μασάει τους τοίχους.Μπράααααααβο...!!!!!!!!

 

Στο θεμα μας κορίτσια...Τι λέγαμε;;;Ποτε τελικά να το παρω.Ανάμεσα στα γεύματα;;;

Πιστεύω να σε βοηθήση αυτό που βρήκα

Η δοσολογία για το Ζεόλιθο σκόνη είναι 1 g την ημέρα. Η συσκευασία περιέχει ένα κουταλάκι του 1g με σημάδι στα 0,5g για να μπορείτε αν θέλετε να χωρίσετε την ημερήσια πρόσληψη σε δύο δόσεις.

Για τη χρήση, Γεμίζετε το κουταλάκι στα 0,5 ή στο 1g, το αδειάζετε σε ένα ποτήρι γεμάτο νερό, το ανακατεύετε καλά και το καταναλώνετε γρήγορα (ο Ζεόλιθος δεν λιώνει στο νερό) μετά ξαναγεμίζετε το ποτήρι με νερό (ξανά-ανακατεύετε σε περίπτωση που το ποτήρι έχει υπολείμματα) και το πίνετε.

 

Πολύ σημαντικό TIP είναι ότι ο ζεόλιθος για να καθαρίσει τον οργανισμό από τα βαρέα μέταλλα αφαιρει και αρκετά υγρά του σώματος και για αυτόν το λόγο χρειάζεται τουλάχιστον 2 μπουκάλια νερό την ημέρα.

 

Τώρα για το τι ώρα καταναλώνετε Ζεόλιθο και αν θα είναι πριν ή μετά το φαγητό. Ο ζεόλιθος δεν είναι φάρμακο άρα η ώρα και το αν θα είναι γεμάτο το στομάχι δεν παίζει κανένα ρόλο. Αν όμως καταναλώνετε Ζεόλιθο 2 φορές την ημέρα τότε η πρώτη δόση είναι το πρωί και η δεύτερη το βραδύ. Σε περίπτωση που παίρνετε και άλλα φάρμακα, πρώτα ρωτάτε το γιατρό ή το φαρμακοποιό σας και αν το εγκρίνουν τότε δεν καταναλώνετε ποτέ το ζεόλιθο την ίδια ώρα με το φάρμακο ή με άλλο συμπλήρωμα, θέλει τουλάχιστον 8 ώρες μετά. Ο λόγος είναι ότι υπάρχει πιθανότητα ο ζεόλιθος να καταργήσει τις λειτουργίες του φαρμάκου ή του συμπληρώματος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 χρόνια μετά...

γειά σε όλες όλους!

η γαστρεντερολόγος μου σύστησε για τα συμπτώματά μου,  

[που είναι φούσκωμα  και πολύ μεγάλη δυσανεξία εως πονοκοιλο  (χωρίς αλλαγή στις συνηθειες τουαλέτας όμως)  σε όλα όσα έτρωγα για χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα

πχ λαχανικά όλων των ειδών όσπρια πράσινα, σαλάτες....  - σταδιακά άρχισε να συμβαίνει εώς τώρα μετά από ένα χρονο χειροτέρεψε εντελώς ]

ενα σκευασμα της αλμόρα normobowell που περιλαμβάνει και ζεόλιθο. 

Εψαξα να δω την δοσολογια και δεν γραφει καπου και εχασα το χαρτάκι, και το κουτί δεν γράφει πόσο έχει μέσα.

(μήπως καμια το έχει σπίτι και έχει το χαρτάκι και μπορεί να το γράψει;)

Είπα να ανανεώσω το θέμα γιατί δεν είχα ιδέα οτι υπάρχει αυτο το πράγμα.

Βοηθάει την ίδια μέρα κιόλας και ξαφνικά μπορώ να φάω τα πάντα πάλι, αρκεί να το πάρω. 

Δυστυχως δεν θεραπεύει όμως. Αν δεν το πάρω, τζίφος πάλι. 

 

Ένα άλλο φοβερό πράγμα που είδα όμως, ότι άλλαξε η επιδερμίδα του προσώπου μου, που είναι υπερευαισθητη και κοκκινιλες και παναδες....

και έφυγαν πολλά και είναι πολύ πιο ήρεμο το δέρμα χωρίς κοκκινίλες, λες και έκανα λευκαντική θεραπεία ή μασκα με ασπιρινη/μέλι που έκανα παλιά και έφευγαν. 

Οπότε μου αρέσει πολύ. 

 

Η γαστρεντερολόγος όμως όταν μου σύστησε αυτή την ουσία είχε πει να το παίρνεις μεμονωμένα όταν είναι ναφάς αυτά τα φαγητά. 

Εμένα η διατροφή μου περιλαμβανε ΚΑΘΕ μέρα κάτι από τα παραπάνω.... 

Η ποσότητα που μου είχε πεί ήταν, ένα ολόκληρο χαπι το πρωι και ένα το βράδυ, τις ημέρες που εγώ θα τρώω τετοια φαγητά. 

 

Εμένα πλέον με βοηθάει να παίρνω απλώς κάθε μέρα μισό χάπι.   Δηλαδή το 1/4 της ημερήσιας δόσης που σύστησε εκείνη, 

καθημερινά. 

 

τα γράφω όλα αυτά αρχικά επειδή έχω εκπλαγεί με το ότι υπάρχει αυτή η ουσία,  αλλά και με τη παρενεργεια του ότι βοηθάει στο δέρμα του προσώπου.

 

Δεν ξέρω όμως, υπάρχει κάποιος κίνδυνος όταν το παίρνεις σταθερά, άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...