Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι συναντήσεις της Πέμπτης


Marle

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στον Εθνικό κήπο θα πρέπει να πάμε αρκετά νωρίς γιατί κλείνει με τη δύση του ήλιου, κι εμείς συνήθως αργούμε.... :roll:

Εγώ καλύτερα να μην πω που γιατί δεν θα κάνω και καμιά καινοτομία :lol::lol:(Θησείο μεριά! ) γι'αυτό πέστε εσείς!

Και τελικά πότε θα βρεθούμε; σήμερα ή αυριο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ok τα λέμε το απόγευμα! κατά τις 6.30 εμείς ή και νωρίτερα, ανάλογα τί ώρα θα ξυπνήσει ο Jason!

Myrto κρίμα που δεν θα τα καταφέρετε να'ρθείτε :cry:

Felinidoc εσείς θα έρθετε;

Link to comment
Share on other sites

Μολις καταφερα να ξεκολλησω την κοιμισμενη Δαναη απο το στηθος μου.... Αποτυχια πληρης και ο αποθηλασμος και η υποτιθεμενη συνατηση. Σορι βρε κοριτσια, αλλα τωρα με το σχολειο, το προγραμμα της Δαναης ειναι εντελως απροβλεπτο....

Μυρτω, περαστικούλια....

Φελινι, ηθελα πολυ να σε βρω να σου δωσω κατι, πριν λήξει....

Μηπως, λεω μήπως να τα λεγαμε το ΣΚ αν εχει καλο καιρο? Ωραια θα ηταν βολτα στο θησειο κανα Σαββατο ή Κυριακή...

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις καταφερα να ξεκολλησω την κοιμισμενη Δαναη απο το στηθος μου.... Αποτυχια πληρης και ο αποθηλασμος και η υποτιθεμενη συνατηση. Σορι βρε κοριτσια, αλλα τωρα με το σχολειο, το προγραμμα της Δαναης ειναι εντελως απροβλεπτο....

Μυρτω, περαστικούλια....

Φελινι, ηθελα πολυ να σε βρω να σου δωσω κατι, πριν λήξει....

Μηπως, λεω μήπως να τα λεγαμε το ΣΚ αν εχει καλο καιρο? Ωραια θα ηταν βολτα στο θησειο κανα Σαββατο ή Κυριακή...

 

Αααααχχχχχ, εμείς είμασταν Αφροδίτη...

Πότε θα βρεθούμε;;;

Όσο για ΣΚ, αν είναι για Κυριακή μου είναι πιο απλό... Σάββατο, δύσκολο έχουμε φουλ πρόγραμμα!

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Myrto, Afrodite, Eliza, συγχαρητήρια κι από μένα! Κι εμείς περιμένουμε μωράκι κατά το Μάρτιο αλλά δεν σκοπεύουμε τώρα κοντά να αποθηλάσουμε, παρόλο ότι τώρα δουλεύω εδώ και τρεις μήνες. Τα νέα μου: Βαφτίσαμε τη μικρή, τραυματική εμπειρία, γιατί ο παπάς ήταν... πανεπιστημιακός και εννοούσε να διαρκέσει το μυστήριο τουλάχιστον όσο διαρκεί μια ημερίδα για το σακχαρώδη διαβήτη. Η μικρή έκλαιγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ επί 75 λεπτά και ζητούσε τη μαμά και το μπαμπά, και στο τέλος παίρνει ο τ...παπας κι αυτό το παλιοψαλίδι και την κουτσουρεύει σαν γίδι. Από τα κλάματα έφυγε στο λεπτό όλο το μακιγιάζ μου και την επόμενη μέρα έκλαιγα συνέχεια. Και να'χεις και την πεθερά σου να χασκογελάει και να λέει πόσο πέτυχε η βάφτιση και πόσο την παίνεψαν για τα κεράσματα που τους είχε. Στο τέλος αυτής της.... τΡελετής πάντως (γιατί περί τρελετής επρόκειτο) δεν κατάλαβα τίποτα, πήρα τη μικρή σε ένα παγκάκι, έβγαλα κανονικά το στήθος πάνω από τη Raxevsky τουαλέτα και τη θήλασα. Ένα κατάλαβα, όπως τα βιώνει η μάνα, δεν τα βιώνει κανείς.

Τέλος πάντων, είμαστε εκτός θέματος... Αλήθεια, αραιώσανε οι συναντήσεις; Μάλλον σας φάγαμε με τη ζήλεια μας εμείς οι βορειοελλαδίτισσες που ζηλεύουμε όταν βρίσκεστε. Σαν δεν ντρεπόμαστε! Χαίρομαι πολύ να μαθαίνω τα νέα σας. Φελίνι, άδικα αγχώθηκες, εμείς τι να πούμε που περπατήσαμε 16 μηνών; Τώρα άντε φτάστην. Bon bon καλό κουράγιο με τη δουλειά. Afrodite καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς με το σχολείο. Το έχω πάρει απόφαση ότι θα κλαίω κάθε φορά που την αφήνω στον παιδικό σταθμό και απλώνει τα χεράκια της "πάτη, μαμά, τη Μανίνα!"

Κλείνω επιτέλους το τεράστιο ποστ. Ελπίζω να ακούσω νέα σας σύντομα!

.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η βάφτιση είναι μια τραγική εμπειρία για μαμά και παιδί. Εμένα που με βάφτισαν μεγάλη (2 χρονών) το θυμάμαι σαν εφιάλτη!!

 

Να σου ζήσει το νεοφώτιστο, και με το καλό το παιδάκι που περιμένεις Αμφιτρίτη!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αμφιτρίτη αν και δεν είχα έχρθει στις συναντήσεις, πολύ χαίρομαι που ξαναδιαβάζω νέα σου!!!

 

Πως είναι η ζωή στη Θεσσαλονίκη προσαρμοστήκατε?

 

Να σας ζήσει το κουκλί και περιμένουμε καμια φωτό! Εμπα και στο καφε΄au lait...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ, κορίτσια! Μαρίνα τη βαφτίσαμε, απλά δεν προφέρει ακόμα το ρ (ε, 21 μηνών είναι, δεν περιμένω να κάνει και διαλέξεις) και αυτοαποκαλείται Μανίνα. Να 'στε καλά για τη συμπαράσταση! 1 μήνα δεν μπορούσα να μιλήσω γιαυτό. Galat θα μπω και στο καφέ au lait (καλά, πολύ πετυχημένος τίτλος...) Σας διαβάζω πάντα, απλά δεν προλαβαίνω πάντα να απαντώ. Καλή συνέχεια σε όλες και όλους!

.png
Link to comment
Share on other sites

Αμφιτρίτη, φιλιά και από εμάς, και εμείς βαπτιστήκαμε (άσε η Άννα τα είδε όλα) κάτσε να βρω τις φωτο...α, νάτες...

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=10296&postdays=0&postorder=asc&start=615

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμφιτριτη,πολυ μου αρεσει το ονομα σου!!

Να ξερες ποσο σε καταλαβαινω για την βαφτιση...

Οταν βαφτισαμε την Ελιζα,ελεγα απο μεσα μου,το επομενο μωρο ,με το καλο,αν δεν καταφερω να γλιτωσω την τΡελετη,τουλαχιστον θα το βαφτισω πολυ πολυ μικρο,να μην παρει χαμπαρι,2 μηνων το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

sygnomi, poio thema exoun oi synantiseis sas; Rotaw giati psaxnw gia miteres pou thilazoun kai den mou einai evkolo! Tha ithela na kano files pou den me koitazoyn perierga pou thilazw akoma ta 2 etwn didyma-koritsakia mou.

 

Eiste mia stenh parea prin apo palia h mporw na erthw kai egw;

 

(Lipamai gia ti glwssa, biazomai...)

 

Muru me ta didymakia

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...