Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι συναντήσεις της Πέμπτης


Marle

Recommended Posts

Εγώ συμφωνώ για Τετάρτη. Ορίστε μέρος.!

Αν και για να είμαι ειλικρινής με βολεύει αφάνταστα (επειδή δεν υπάρχει αυτοκίνητο) το Θησείο και ο Εθνικός Κήπος. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για τις 13/8 λετε στον εθνικο κηπο στις 0715-0730?

 

θα ερθουμε και εμεις! αντε γιατι ζηλευω τοσο καιρο κι καθε φορα ολο & πιο μακρια πατε! :lol:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις πήγαμε χτες αλλα φτασαμε εκει μετα τις 8,00 και εκεινη την ωρα εκλεινε ο κηπος :cry::cry::cry: . Δε ξερω ηταν καμια σας πιο πριν εκει?

Τελικα καναμ βολτα στην πλακα κ καταληξαμε στη παιδικη χαρα στο θησειο, αργα βεβαια αλλα ωραια ηταν. Φυσικα μας ελλειψε η παρέα σας...

Εμεις αυριο φευγουμε κ θα ερθουμε στις 18/8. Ως τοτε καλα να περνάμε.

φιλια πολλα

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε κι εμείς τα καταφέραμε, κοιμήθηκε λίγο παραπάνω ο μπεμπούλης μου και πήγε λίγο αργά για να ξεκινήσουμε για Εθνικό Κήπο :( Τώρα θα τα πούμε τον Σεπτέμβριο πια γιατί κι εμείς φεύγουμε το Σαββάτο. Καλές διακοπές στους αδειούχους του Αυγούστου! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλές διακοπές σε όλους και όλες! Εμείς να δείτε πώς ζηλεύουμε, εδώ από τη Βόρεια Ελλάδα, αλλά μάλλον θα αργήσουμε να αδειάσουμε για να κατέβουμε... Η δουλειά βλέπετε. Χαίρομαι να βλέπω φωτογραφίες, πράγματι μεγάλωσαν πολύ τα καρδουλίνια! Μπορεί να απέχουμε, αλλά σας διαβάζουμε πάντα!

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

εμεις ναι....

 

ειμαι πρώτη μέρα στο καινουριο μου γραφείο & πριν απο λίγο εβγαλα γάλα πρωτη φορα εκτος σπιτιου....

 

το στηθος μου κοντευε να ανατιναχθει!!!!

 

τι να κάνουμε και εμεις οι εργαζομενες μάνες... :D:lol:

 

φελινι κανε βουτιες και για εμας και μην ανησυχεις θα περπατησει και μετα θα λες ... δεν αργουσε λιγο ακόμα!!!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε! καλά λέει η bon-bon..τι βιάζεσαι??? εδώ η δικιά μας στέκεται και περπατάει με τα κάγκελα, και τρέχουμε ήδη από πίσω... απόλαυσε τις τελευταίες μέρες ξενοιασιάς :P:D

 

bon-bonaki, καλά πήγε η άντληση?? εμπνεύστηκες?:)

Link to comment
Share on other sites

bon-bonaki, καλά πήγε η άντληση?? εμπνεύστηκες?:)

 

καλημέρα, τελικα πήρα στη δουλειά το swing λόγω μεγέθους και βγάζω γάλα 1 φορά στις 1030-1130 . Η ποσοτητα που βγαζω ειναι πολύ ανετα 150 μλ!

 

τη πρωτη μέρα που εβγαλα πηγα σπιτι και ο αντρας εμεινε κάπως έτσι :shock: , εγω να δεις που εβγαζα σπιτι με το ζορι 50 μλ τις καλες μέρες! λογικό ειναι αφου δεν εχω τη μικρή να τρωει κάθε 2-3 ώρες!

 

το καλο είναι οτι στο γραφειο που μου έδωσαν είμαι μόνη μου και εχω και ψυγειακι οπότε οτι ευχομουν το έχω ! :wink:

 

το θέμα ειναι τώρα τι θα γινει στις υπηρεσιες γιατι απο οτι μου είπαν δεν μπορω να φευγω απο το πόστο μου! θα δουμε ... τη δευτερα πάω για ενημέρωση . Θα κρατήσω λοιπόν το symphony και αυτό το μήνα αλλιως θα το επιστρεψω αφου με το swing τα πράγματα πάνε πολύ καλά!

 

φυσικά και ακολουθω τις οδηγίες σας για καλύτερη αντληση!!!! :cool:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!Γυρίσαμε κι εμείς!!!Κάναμε πολλά ταξίδια και πολλά μπάνια και τώρα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε...Άντε, καλή σχολική χρονιά κι ελπίζω να τα πούμε σύντομα!

 

 

Υ.Γ Ούτε η Λήδα λέει να περπατήσει

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως μας ερχεστε σιγα-σιγα!

Εμεις προσπαθουμε να προσαρμοστουμε στα νεα δεδομενα: η Δαναη να παει σχολειο και γω να παω στη δουλεια... Τιποτα απο τα δυο δε καταφεραμε ακομα :oops::oops::oops:

 

Η Δαναη παντως περπαταει.... και ηδη εχει σημαδεμενα γονατα απο τις σούπες που εφαγε...

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ! πολύ χαίρομαι γιατί παρά την ταλαιπωρία σου αφροδίτη μου , με την αλλεργία η δανάη ειναι πρώτη σε όλα!

 

οσο για τη δουλεια , εγω μπορώ να πω οτι ξελαμπικάρησα λίγο. Η Θεοδώρα μου ομως αρκετες φορές μου λειπει, ειδικά οταν παίρνω τηλέφωνο και την ακούω! το απόγευμα όσο κουρασμένη και αν είμαι δεν κοιμάμαι ποτέ γιατί νιωθω οτι χάνω χρόνο μαζί της!

εμένα με αγχώνει πολύ που απο την άλλη εβδομάδα θα αρχισει να την κρατάει η κοπέλα! την ξέρω και είναι καλή , την αγαπάει πολύ , αλλα δεν θα ειμαι εκεί... ασε που την άλλη τρίτη έχω και υπηρεσία, πρώτη φορά θα λείψω 24-ωρο.

 

Η δανάη πως τα πάει με το σχολείο???

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η δανάη πως τα πάει με το σχολείο???

Σημερα δε πηγε επειδη ηταν αρρωστη (αρχισαμε...)

Χτες που πηγαμε ( τριτη μερα, καθομαι ακομη κ γω μαζι) δεν ηταν καλα, γιατι εχει ψιλιαστει τη φαση και δεν θελει... Οσο ειμαστε μαζι ειναι μια χαρα, οταν πλησιαζει καποια δασκαλα, οχι να την παρει, απλα να κατσει κοντα μας, με αγκαλιαζει κ φωναζει! για λιγο που την αφησα στη δασκαλα κ πηγα στη δντρια εκλαιγε απαρηγορητα.... μολις την πηρα ειχε λυγμους :cry:

Ειναι σε ηλικια που αντιλαμβανεται σχεδον τα παντα. Της μιλαω κ για το σχολειο οποτε ξερει οτι κατι "κακο" θα γινει. Αυριο αν εχει γινει τελειως καλα, θα την αφησω στη πορτα και θα την χαιρετησω, δεν εχει νοημα να παρατεινουμε την αγωνία της. Βεβαι θα ειμαι σε ενα καφενειο κοντά.

Τωρα το γεγονος οτι εγω θα επιστρεψω στη δουλεια, το αφησει σε δευτερη μοιρα... Θα δουμε συντομα...

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορεί τελικά να είναι καλύτερα να την αποχαιρετήσεις αλλά να είσαι κοντά στον παιδικό. Μπορεί να το πάρει απόφαση, δε νομίζω όμως ότι θα γλυτώσετε τα κλάμματα.

Με τα άλλα παιδάκια? έπαιζε?

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε, γυρίσαμε με 2 καινούργια δοντάκια που μόλις φαίνονται και.... περπατάμε! :)

και εννοείται έφαγε τόοοοοσες σούπες....

Αφροδίτη θέλω να μαθαίνω νέα γιατί κι εγώ σκέφτομαι τον παιδικό...

 

Λοιπόν πότε θα συναντηθούμε;;;; Girls????

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

 

Γυρίσαμε κι εμείς!!! Με το πρώτο μας δόντι!!!!!!!

 

Επίσης βαφτιστήκαμε, κάναμε μπάνια στη θάλασσα και θηλάσαμε μανιωδώς σαν να είμασταν νεογέννητα...(φοβάμαι πολύ ότι εχουμε φτάσει 10 κιλά περιμένω τη ζυγιση από εβδομάδα...)

 

Αν και πήγαμε μόνο μια εβδομάδα στον Πόρο (τέτοια wild life) ήταν καλά και ανανεωθήκαμε...

 

Για κανονίστε καμια Τετάρτη...ή όποτε θέλετε....

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

 

Γυρίσαμε κι εμείς!!! Με το πρώτο μας δόντι!!!!!!!

 

Επίσης βαφτιστήκαμε, κάναμε μπάνια στη θάλασσα και θηλάσαμε μανιωδώς σαν να είμασταν νεογέννητα...(φοβάμαι πολύ ότι εχουμε φτάσει 10 κιλά περιμένω τη ζυγιση από εβδομάδα...)

 

Αν και πήγαμε μόνο μια εβδομάδα στον Πόρο (τέτοια wild life) ήταν καλά και ανανεωθήκαμε...

 

Για κανονίστε καμια Τετάρτη...ή όποτε θέλετε....

Μου φαινεται οτι πρεπει να γνωριστουν οι φιλεναδες galat,τοσες ομοιοτητες πια!!!Μολις βγαλαμε κι εμεις το πρωτο δοντι,βαπτιζομαστε αυριο,και πρεπει να χουμε φτασει τα 10 κιλα,απο βδομαδα παμε γιατρο!

Τρωμε μονο φρουτα και ψωμι και δεν μπουσουλαμε ακομη!Προσπαθουμε ομως!

 

Sorry κοριτσια βγηκα off topic! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε βρε κοριτσια. Μας λειψατε!!! ΜΕ υγεια τα δοντια σας, frene με το καλο η βαπτιση, felini καλές στράτες!.

 

μπορεί τελικά να είναι καλύτερα να την αποχαιρετήσεις αλλά να είσαι κοντά στον παιδικό. Μπορεί να το πάρει απόφαση, δε νομίζω όμως ότι θα γλυτώσετε τα κλάμματα.

Με τα άλλα παιδάκια? έπαιζε?

Την Πεμπτη την αφησα 3 ωρες και ημουν κρυμμενη. Στην αρχη εκλαιγε, αλλα μετα την ειδα μεχρι και να χορευει. Στο τριωρο ομως κουραστηκε κ αρχισε να κλαιει.

Την Παρασκευη πήγα για δουλεια κ την αφησα στο σχολειο. Φυσικα εκλαιγε που την αφησα. Μεχρι καποια ωρα εμαθα οτι τα πηγαινε καλα, αλλα απο ενα σημειο κ μετα νυσταξε κ πεινασε και δεν ειχε τη μαμα να θηλασει και να κοιμηθει, οποτε βγηκε εκτος προγραμματος και αρχισε να κλαιει. Οχι ασταματητα, ξεχνιοταν μερικα λεπτα κ ξαναρχιζε. Πήγε η αδερφη μου κ την πηρε και μεχρι και που γυρισα εγω ήταν πολυ κατσουφα. Κ σε μενα την πηρε αρκετες ωρες να επανελθει. Ευτυχως μεσολαβαει το ΣΚ, οποτε συνήλθε. Βεβαι ξυπναει τη νυχτα κ φωναζει μαμα και οταν της μιλάω με παιρνει αγκαλια και με φιλάει... Ξερω οτι αν βρει τροπο να τρωει και να κοιμαται θα περνάει πολυ καλα, μιας και ειναι πολυ κοινωνική, αλλα μεχρι τοτε υποφερουμε και οι δυο :cry: Εννοειται οτι εγω στη δουλεια δε μπορουσα να συγκεντρωθω, σκεφτομουν οτι εχω παρατησει το παιδακι μου...

 

Για πειτε λοιπον ποτε θα βρεθουμε? Εχουμε να πουμε πολλα!!! Και ανυπομονω να δω τα ζουζουνια που θα μεγάλωσαν. Η νεα φωτο της Αννας υποσχεται πολλα!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω Πέμπτη στις 18.30 στον Εθνικό Κήπο;

Για να ξεκινήσουμε οι σκληροπυρηνικές! :D

Προτείνω να αλλάζουμε κάθε εβδομάδα τόπο συνάντησης, για να μην βαριόμαστε κιόλας...

 

Αφροδίτη, και η Δανάη με το βρεγμένο μαλλί που μυρίζει θάλασσα είναι φοβερή... :D

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία της, πράγματι αν έβρισκε τρόπο να την πάρει ο ύπνος θα πέρναγε φίνα γιατί είναι όντως πολύ κοινωνική!

Θα τα πούμε και εκτενέστερα από κοντά!

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!!

θελω πολυ να ερθω στη συναντηση εχω νοσοκομειο 9.9 αλλα δε νομιζω να με κρατησουν οποτε αν ειμαι καλα μεσα.πλεον κυκλοφορω κ μονη με το μωρο κουναω σχεδον τελεια το αριστερο χερι κ σηκωνω κ το καροτσι.φιλια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...