Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts

Διαβαζω.....σε εχουν κανει λαστιχο οι γιατροι ε?.....δεν ξερω. Αν θες να σου συστησω παιδιατρο δικη μου να το πας ολο απο την αρχη μπας και ξεκαθαρισει πες μου, γιατι βλεπω μπερδεμενα πραγματα. Ο ενας λεει οτι φταιει αυτο, ο αλλος το αλλο. Παντως εχετε κατα-ταλαιπωρηθει. Ελπιζω να ηρεμησετε γρηγορα........

τωρα να πω οτι εχεις αδικο?τι να κανω ουτε κ γω ξερω τι εχει η τι δεν εχει ουτε εγω καταλαβα αφου σταματησα επιτηδες να της κανω γυμναστικη να δω τι θα κανει κ κανει παλι το ιδιο μενει λιγες μερες απο την μια πλευρα σαζει μετα ερχεται ισα κ ξανα στραβα απο την αλλη

τωρα εκτος του οτι μενω πατρα να παω σε αλλη παιδιατρο να εξηγεισω τι?ουτε εγω δεν μπορω να δωσω μια σειρα στα πραγματα μιλουσα με μια γιατρο σημερα οχι παιδιατρο κ μου ειπε οτι μπορει να ειναι μια μυικη ατονια κ σιγα σιγα να περασει,τωρα θα μου πεις μενεις σε αυτο?οχι αλλα ποσους αλλους γιατρους να γυρισω μας ειδαν πανω απο 10 παιδιατροι μπορει κ παραπανω 4 παιδορθοπαιδικοι κ ενας απο τους καλιτερους κατα τα λεγομενα παιδονευρολογους κ ολοι λενε εχεις ενα υγιειεστατο μωρο κ να ηρεμησω το κεφαλακι ειναι αυτο που μας χαλαει

ενα τιναγμα που εκανε το εδιξα κ στην αδερφη μου που εχει κ αυτη μωρο κ μου ειπε οτι κ ο δικος της το ιδιο κανει κ να μην ανυσηχω

μακαρι να ηταν ευκολα ολα οσο τα λενε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολες τις μανουλες επειτα απο πολυ καιρο σας ξαναγραφω τα νεα μου δεν ειναι καθολου καλα πηγα την μικρη σε εναν αλον παιδιατρο να δει το κεφαλακι μας που ακομα γερνει αυτος μας ειπε σε κανα μην αν δεν φιαξει τοτε θα κανουμε μια μαγνητικη να αποκλεισουμε το θεμα του ογκου φευγοντας απο το νοσοκομειο πριν προλαβουμε να βγουμε εξω μου εκανε ενα επεισοδειο πολυ μεγαλο γυρισαμε γρηγορα στον γιατρο ο οπιος μας ειπε οτι αυτο ειναι νευρολογικο την επομενη μερα καναμε την μαγνητικη η οπια ηταν καλη κ καθισηχαστηκαμε οτι τουλαχιστον δεν ειναι ογκος

μετα απο δυο μερες καναμε εισαγωγη στο παιδων κ καναμε ΗΕ που βγηκε παθολογικο βρεφικη επιληψια ιδιοπαθους αιτιολογιας κ ξεκινησαμε αγωγη περασαν 23 μερες κ το κεφαλακι ακομα μια απο εδω μια απο εκει αποφασισα λοιπον να την δει κ αλος νευρολογος γιατι η απαντηση του νευρολογου που μας παρακολουθει ειναι οτι ειναι θεμα προτιμησης κατι που δεν με καλυψε

τα χειροτερα ομως μας τα ειπε εχθες ο νεος νευρολογος

οτι δεν θεωρει οτι ειναι θεμα προτιμησης κ οτι το παιδι πρπει να κανει μια εξεταση ουρων vma που ειναι για νευροβλαστωμα (ογκος που δεν φαινεται στην μαγνιτικη)επεισης το ενα ματακι μας φευγει κ πρπει να την δει οφθαλμιατρος μας ειπε οτι πιστευει οτι το παιδι δεν εχει επιληψια διοτι το ΗΕ δεν εδιξε κ κατι φοβερο

ειμαι να παιθανω αν εχει το παιδι μου νευροβλαστωμα δεν ειναι καθολου καλα τα πραγματα η εξεταση ουρων θελει καπια διαδικασια για να γινει κ θα μας παρει πανω απο βδομαδα κοιταω συνεχως το παιδι μου κ τρελαινομαι στην ιδεα οτι θα παθει κατι αν βγει καθαρη η εξεταση αυτη πιθανολογει οτι εχουμε η καλοηθεις παροξυσμικο ραιβοκρανο το οπιο εχει αυτα τα συμπτωματα η οφθαλμικο ραιβοκρανο το οπιο με χειρουργει στα ματια θα φιαξει.

κατα την εξεταση της μικρης ελεγε κ ξαναλεγε οτι φοβαται οτι το μονο προβλημα του μωρου ισως δεν ειναι η επιληψια κ αρκετες φορες ειπε εγω σε αυτο το παιδι θα εκανα την εξεταση ουρων

οταν ειδε οτι φρικαρα τελειως μου πεταξε ενα κατα 99%δεν εχει τπτ το παιδι αλλα κ μια πιθανοτητα να υπαρχει εγω θελω να την αποκλεισω

οσο για το τιναγμα που κανει ειναι μη επιληπτικο παροξυσμικο επεισοδειο κ λεγεται suder attackts κ να μην με ανησυχει

μα ολα στο δικο μου παιδι????? γιατι?.............................

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Μη σκεφτεσαι το χειροτερο! Ο γιατρος καλα κανει που αποκλειει καθε πιθανη αλλα και απιθανη περιπτωση, τη δουλεια του κανει και την κανει καλα. Δε σημαινει οτι οντως θα εχει ολες αυτες τις παθησεις, αλλωστε ακομη δεν κανατε ολες τις εξετασεις,αποδειξεις δεν εχετε αλλα ενδειξεις.

 

Το καλο ειναι οτι και να ειναι, επειδη το παρακολουθειτε απο νωρις, θα το ελεγξετε πιο γρηγορα και πιο αποτελεσματικα. Σκεψου θετικα,ακομη και μια επιληψια δεν ειναι τοσο τρομερη και ελεγχεται αν οντως τελικα ειναι αυτο και νευρολογικα να μην εχει κατι σοβαρο και ουτε καν να χρειαστει επεμβαση. Μη σκεφτεσαι το 1%. Ολα θα πανε καλα, μην πανικοβαλλεσαι.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροί με το να εξετάζουν διάφορα και να αποκλείουν καταφέρνουν να βγάζουν διάγνωση. Κάθε εξέταση που σου ζητούν να κάνεις στο παιδί σου, δεν σημαίνει και άσχημο αποτέλεσμα. Μην ξεχνάς ότι κάποιοι γιατροί που είδαν το παιδάκι σου, σου είπαν ότι είναι άριστο νευρολογικά, οπότε και να υπάρχει κάτι, θα είναι πολύ ελαφρύ.

Σου μιλάει μια μαμά που επίσης την έχουν τρελλάνει οι γιατροί (αν δεις τα προηγούμενα θέματα που έχω ανοίξει θα καταλάβεις πόσο τρελλαμένη ήμουν πριν 1,5 χρόνο) και πλέον τίποτα από αυτά δεν θυμίζει τις παλιές μου ανησυχίες.

Και σκέψου ότι ανησυχούσα για αυτισμό, νοητική στέρηση, γενετικά σύνδρομα, νανισμό, υποθυρεοειδισμό κλπ. Κι όλα αυτά, λόγω κάποιων γιατρών.

Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροί με το να εξετάζουν διάφορα και να αποκλείουν καταφέρνουν να βγάζουν διάγνωση. Κάθε εξέταση που σου ζητούν να κάνεις στο παιδί σου, δεν σημαίνει και άσχημο αποτέλεσμα. Μην ξεχνάς ότι κάποιοι γιατροί που είδαν το παιδάκι σου, σου είπαν ότι είναι άριστο νευρολογικά, οπότε και να υπάρχει κάτι, θα είναι πολύ ελαφρύ.

Σου μιλάει μια μαμά που επίσης την έχουν τρελλάνει οι γιατροί (αν δεις τα προηγούμενα θέματα που έχω ανοίξει θα καταλάβεις πόσο τρελλαμένη ήμουν πριν 1,5 χρόνο) και πλέον τίποτα από αυτά δεν θυμίζει τις παλιές μου ανησυχίες.

Και σκέψου ότι ανησυχούσα για αυτισμό, νοητική στέρηση, γενετικά σύνδρομα, νανισμό, υποθυρεοειδισμό κλπ. Κι όλα αυτά, λόγω κάποιων γιατρών.

marcela σαν ταλαιπωρημενη μαμα κ συ θα ξερεις οτι δεν καθησυχαζεσε για τπτ μεχρι να βγουν καλες οι εξετασεις

τον ειδα να ανυσηχει πολυ λεγοντας στην φυσιοθεραπευτρια που ειχε ερθει μαζι μας φοβαμαι οτι η επιληψια δεν ειναι το μονο προβλημα του βρεφους κ αργοτερα οτι σε αυτο το παιδι εγω θα ηθελα αυτη την εξεταση.φοβαμαι μηπως ειδε κ κατι στην κλινικη εξεταση που της εκανε κ οταν του ειπα αν οντως ειναι κατι τετοιο τι γινεται κ μου λεει δεν θα το συζητησω μαζι σου αυτο κ οτι μιλαμε για ενα πολυ σοβαρο πραγμα

το κακο ειναι οτι ειναι ο μονος που μου εδωσε απαντησεις σε ερωτηματα που 10αδες γιατροι δεν ηξεραν τι να πουν η δεν εβλεπαν κατι κ με εβγαζαν τρελη οπως το τιναγμα που κανει στο κεφαλακι σαν να την χτυπαει ρευμα

την κοιταω που κοιμαται κ φοβαμαι μηπως την χασω κ αυτο δεν παλευεται στους δικους μας δεν εχουμε πει κατι μεχρι να βγει η εξεταση κ δεν εχω να το μοιραστω με κανεναν μονο με σας γιατι ο αντρας μου δεν θελει να το συζηταμε φοβαται κ αυτος πολυ κ μπαινοντας εγω στο ιντερνετ να δω τι γινεται αν μας συμβαινει κατι τετοιο διαβαζω ολο ασχημα πραγματα κ του τα λεω κ μου φωναζει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ακριβώς τα ίδια έχω περάσει.

Η κόρη μου έχει μικροκεφαλία (εκτός καμπύλης), και όποτε έκανα αναζήτηση στο ίντερνετ μου έβγαζε σαν αποτέλεσμα "βαριά νοητική στέρηση", οπότε φαντάσου πως ένιωθα εγώ. Τελικά η κόρη μου όμως μια χαρά εξελίσσεται, με μία μικρή καθυστέρηση στο λόγο.

 

Τότε όμως δεν μπορούσα να το δω. Νόμιζα ότι μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις, θα μπορώ να βγάλω μόνη μου τη διάγνωση από το ίντερνετ.

 

Λυπάμαι για το χρόνο που διέθεσα για όλα αυτά, και χαλούσα μόνη μου την ψυχολογία μου. Θυμάμαι κοίταζα την κόρη μου και νόμιζα ότι έχει κάποιο γενετικό σύνδρομο, με μειωμένη διάρκεια ζωής (σύνδρομο Ρετ, σύμφωνα με κάποια νευρολόγο που πέταξε την ιδέα) και πλάνταζα στο κλάμα. Κοιτούσα το προσωπάκι της, και ενώ θεωρούσα ότι έχω ένα πανέμορφο παιδί (μαμά κουκουβάγια) μέσα σε ένα πρωί μια νευρολόγος με έκανε να πιστεύω ότι το παιδί μου έχει συνδρομικά χαρακτηριστικά στο πρόσωπο, και τρελλαινομουν ακόμα περισσότερο.

Για ενάμιση χρόνο δεν μπορούσα να χαρώ το παιδί μου 100%. Με βασάνιζα αυτές ιδέες. Είναι κρίμα γιατί ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω. Την αισιοδοξία μου την έδωσε ένας άλλος γιατρός, ο οποίος θεωρείται κορυφή, αλλά και το ίδιο το παιδί με την πρόοδο που έκανε.

 

Κράτα ότι σου λένε οι γιατροί στο πίσω μέρος του μυαλού σου, αλλά μην ξεχνάς ότι και εκείνοι κάνουν λάθοι, καμιά φορά σκέφτονται φωναχτά και εμείς τα παίρνουμε τοις μετρητοίς, και δεν έχουν έκτη αίσθηση για να ξέρουν τι γίνεται μέσα σε ένα κεφαλάκι. Οι εξετάσεις θα το δείξουν και οι γιατροί θα διαβάσουν τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο δυσκολο αυτο που περιγραφεις , κανε ομως μια μεγαλη προσπαθεια να μην κανεις διαγνωση απο το ιντερνετ και χαλας την ψυχολογια σου γλυκια μου.

ευχομαι ο Θεος να σε απαλλαξει απο καθε αγωνια και να χαρεις το παιδακι σου χωρις εγνοιες

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω να το μοιραστω με κανεναν μονο με σας γιατι ο αντρας μου δεν θελει να το συζηταμε φοβαται κ αυτος πολυ κ μπαινοντας εγω στο ιντερνετ να δω τι γινεται αν μας συμβαινει κατι τετοιο διαβαζω ολο ασχημα πραγματα κ του τα λεω κ μου φωναζει

Επειδή έχω κι εγώ περάσει κάτι ανάλογο, έχω να πω ότι έχεις δίκιο που ανησυχείς (πώς να μην ανησυχείς; μια κουβέντα είναι...) και φυσικά δίκιο έχεις που ψάχνεσαι στο ίντερνετ κ.λπ. αλλά κι αυτό που λέει η Marcella είναι σωστό, ότι δηλαδή ψάχνοντας στο ίντερνετ ζουρλαίνεσαι, ειδικά αν δεν έχεις ιατρικές γνώσεις και δεν ξέρεις τι να αποκλείσεις και τι όχι. Σκέψου το κι αλλιώς: αν ήταν τόσο εύκολο να βρεις τι έχει το παιδί μέσω ίντερνετ, θα στο είχαν πει οι γιατροί αμέσως κοιτώντας κι αυτοί το ίντερνετ, δεν θα έκαναν εξετάσεις! Πιστεύω κι εγώ ότι ό,τι και να φταίει, θα είναι κάτι ελαφρύ ή αν είναι βαρύ θα το προλάβετε πολύ γρήγορα.

 

Οι γιατροί όντως καμιά φορά μιλάνε τις σκέψεις τους και σε τρομάζουν αυτά που ακούς. Έχω μια φίλη οδοντίατρο που το κάνει, και αν ακούσεις τι λέει σε ένα απλό σφράγισμα θα τρελαθείς! Αφού της το έχω πει ότι είναι καλή χρυσή (και τέλεια οδοντίατρος) αλλά αυτό το πράγμα που ακούς τις σκέψεις της ανά πάσα στιγμή είναι πάρα πολύ τρομακτικό. Πόσο περισσότερο αυτά που θα βγουν από το στόμα ενός νευρολόγου που εξετάζει το παιδί σου!!!!

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και αν σε βοηθάει βεβαίως να μπαίνεις και να τα συζητάς μαζί μας αντί να φορτώνεις τον άντρα σου, που κι αυτός θα είναι σίγουρα τρομαγμένος και ανήσυχος. Εύχομαι τέλεια αποτελέσματα στις εξετάσεις σας και μια ομαλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!χθες εφυγα απο το σπιτι γιατι δεν αντεχα αλλα κ κει που πηγα χειροτερα ημουν

μιλησα με την πυρινικο που θα μας κανει την εξεταση κ μου ειπε απο αυριο να κανω συλλογη μεχρι να μαζεψω πανω απο 100μλ ουρων κ θα ναι ετοιμη παρασκευη απογευμα

εχετε δικιο οτι δεν μου κανει καλο να μπαινω κ να διαβαζω αλλα δυστηχως στην δικη μας περιπτωση δεν ειναι οτι διαβαζω κατι αλο κ ειναι κατι αλο το νευροβλαστωμα ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο

η ψυχολογια μου ειναι στον πατο προσπαθω να ειμαι καλα για την μικρουλα μου που οταν με βλεπει να κλαιω με κοιταει λες κ ειμαι εξωγηινος κ θα σκεφτεται καλα αυτη η μανα μου τρελλη ειναι αφου μια χαρα ημασταν πριν λιγο!δεν εχω μυαλο να σκεφτομαι τπτ αλο με τον αντρα μου δεν το συζηταω καθολου γιατι μου φωναζει

μακαρι να μπορουσα να κανω θετικες σκεψεις αλλα οσες φορες εκανα στραβα πηγαν τα πραγματα

εφτασε να φανταζει στα ματια μου η επιληψια το καλιτερο που θα μπορουσε να μας εχει τυχει

ο παιδονευρολογος μας ειχε δωσει πολλες ελπιδες οτι στα δυο χρονια θα εχουμε σταματησει κ την αγωγη κ ολα θα ειναι ενταξη κ τωρα νιωθω χαμενη!

τωρα θα μου πειτε κατσε να βγει η εξεταση κ μετα ξεκινα να κανεις σαν υστερικη δεν ειμαι καθολου ηρεμο ατομο κ πανικοβαλομαι με το παραμικρο ποσο μαλλον με αυτο

σας ευχαριστω για τα μνμ μου δινουν κουραγιο

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Ανδριανή μου εύχομαι μέσα από την καρδιά να πάρετε τα καλύτερα αποτελέσματα και σε λίγο καιρό όλα αυτά να είναι ένα κακό όνειρο για εσάς...Μην κλαις πάνω από το παιδί προσπάθησε να είσαι ήρεμη μαζί της το ξέρω είναι δύσκολο αλλά για την μικρή σου κάνε μια προσπάθεια.

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω κοριτσια να ειστε καλα κ σεις κ οι οικογενειες σας κ μεσα απο την καρδια μου καμια μανουλα να μην ερχεται σε αυτη την θεση κ γω να μην βρεθω στην θεση καποιας αλλης κ να ναι ολα μια κακια αναμνηση .προσευχομαι συνεχεια για το μικρο μου

ριχνω ευθηνες στον γιατρο που αρχισε να μιλαει για το παιδι μου λες κ δεν ημουν μπροστα δεν ξερω τι ειχε στο μυαλο του το απογευμα θα δουμε κ οφθαλμιατρο εξω κ την τεταρτη εκει που μας εκλεισε αυτος ο γιατρος

προσευχηθειτε για μας!!!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Ανδριανουλα μου, το εχουμε ξαναπει, μην προδικαζεις τα αποτελεσματα και το κυριοτερο, ΚΟΨΕ την συνδεση με το διαδικτυο, σε εχει καταστρεψει!

Κανε αυτο που πρεπει να κανεις, ολες τις εξετασεις που σου ζητηθηκαν προκειμενου να αποκλεισεις πιθανοτητες και συγκεντρωσου στο Μαρακι σου!

Προσευχομαι κι εγω για την μικρουλα, ειμαι ομως σιγουρη οτι ολα ειναι καλα!

Να μου την φιλησεις στα μπουτακια!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανδριανουλα μου, το εχουμε ξαναπει, μην προδικαζεις τα αποτελεσματα και το κυριοτερο, ΚΟΨΕ την συνδεση με το διαδικτυο, σε εχει καταστρεψει!

Κανε αυτο που πρεπει να κανεις, ολες τις εξετασεις που σου ζητηθηκαν προκειμενου να αποκλεισεις πιθανοτητες και συγκεντρωσου στο Μαρακι σου!

Προσευχομαι κι εγω για την μικρουλα, ειμαι ομως σιγουρη οτι ολα ειναι καλα!

Να μου την φιλησεις στα μπουτακια!

ρε λενακι δικιο εχεις αλλα ποια απο εδω μεσα δεν εψαξε στο διαδικτυο οταν τυχαινε κατι στα παιδια της?

δεν προδικαζω καταστασεις απλα δεν εχω ψυχρεμια να τις αντιμετωπισω κ δω δεν μιλαμε για ενα απλο κρυολογημα!τα θεματα μας ειναι ηδη σοβαρα κ το ξερεις.τεσπα να πω οτι πηγα σημερα στον αφθαλμιατρο κ η μικρη δεν εχει στραβισμο αλλα υπερτελορισμο νομιζω μας το ειπε . δηλ εκει που ειναι ο δακρυκος πορος εχουμε πιο πολυ δερματακι κ κρυβεται το ματακι μας θα μας ξαναδει σε 6 μηνες απο αυριο το πρωι αρχιζω την συλλογη των ουρων!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν η κόρη μου ήταν ενός έτους, της κάναμε μαγνητική εγκεφάλου για να δούμε γιατί δεν μεγαλώνει το κεφαλάκι της (έχει μικροκεφαλία). Η νευρολόγος μας είχε πει ότι μάλλον υπάρχει κάποια δυσπλασία στον εγκέφαλο που δεν τον αφήνει να αναπτυχθεί, ή κάποιος όγκος.

Έκλαιγα συνέχεια και ευχόμουν να έχει η κόρη μου κρανιοσυνοστέωση και να διορθωθεί με χειρουργείο.

Το ενδεχόμενο να έχει μια απολύτως φυσιολογική μαγνητική, δεν το σκεφτόμουν καν. Και αυτό ήταν. Μια φυσιολογική μαγνητική. Ένας φυσιολογικός εγκέφαλος!

 

Καταλαβες τι έγινε Adnihor; Με άγχωσε τόσο πολύ η νευρολόγος, που παρακαλούσα το Θεό, να έχει η κόρη μου μια πάθηση που χρειάζεται χειρουργείο, μόνο και μόνο επειδή σκεφτόμουν ότι αν υπάρχει ανατομική ανωμαλία στον εγκέφαλο, πιθανό να μη διορθώνεται.

 

Θα μας τρελλάνουν οι γιατροί!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σου δωσει πάρα πολύ δύναμη, να μην είναι αυτό που φανταζονται οι γιατροί και όλο αυτο να το ξεπεράσετε. Το κοριτσάκι σου να είναι γερό και δυνατό και παντα χαμογελαστό. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Καλά κάνεις κι επιμένεις και ψάχνεις και να μην ακους κανένα που σε λέει υπερβολική καμία μάνα δεν είναι υπερβολική γιατί είναι μάνα και θέλει το καλύτερο για το παιδί της.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια δικια εχεις που ανησυχεις κοριτσι μου αλλα κρατα την ψυχραιμια σου στο βαθμο που γινεται για το μωρακι σου,ολα καλα να πανε ευχομαι και τιποτα να μην συμβαινει σοβαρο. Κορυφαιος και με τεραστια πειρα στο κεφαλι ειναι ο Νευροχειρουργος Προδρομου διευθυντης στο Παιδων Αγ,Σοφια. Τον προτεινω γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα χειρουργησε τον αδερφο μου με ογκο στο κεφαλι δυο χρονων οταν ηταν. Αν κατεβεις Αθηνα προσπαθησε να παρεις γνωμη για το τι συμβαινει.

 

Ολα καλα να πανε και να τελειωσει η αγωνια σου.

Link to comment
Share on other sites

ρε λενακι δικιο εχεις αλλα ποια απο εδω μεσα δεν εψαξε στο διαδικτυο οταν τυχαινε κατι στα παιδια της?

δεν προδικαζω καταστασεις απλα δεν εχω ψυχρεμια να τις αντιμετωπισω

Δίκιο έχεις να θέλεις να ψάξεις, αλλά αφού βλέπεις ότι δεν έχεις την ψυχραιμία ούτε τις ιατρικές γνώσεις (ποια τις έχει άλλωστε, εδώ ακόμα και οι γνώμες των ειδικών διίστανται) να αξιολογήσεις αυτά που διαβάζεις, μήπως πρέπει ηθελημένα να απέχεις; Γιατί μου φαίνεται ότι στην ουσία περισσότερο κακό κάνεις με το να ψάχνεις, και σε σένα αλλά και στο παιδί σου. Άσε που δεν αλλάζει τίποτα με το ψάξιμο... ό,τι είναι θα το δείξουν οι εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολες κ να ξερετε οτι μου δινεται πολυ κουραγιο

τωρα στα δικα μας σημερα βγηκε η πρωτη εξεταση(εχουμε δωσει 2 δειγματα προς αναλυση)κ ειναι πεντακαθαρη ειμαι πολυ πολυ πολυ ευτηχισμενη δεν με νοιαζει το αγχος που περασα με νοιαζει που το αποτελεσμα ηταν καλο ,αναμενεται βεβαια κ η επομενη εξεταση αλλα εχοντας καλη την πρωτη εξεταση εχω καθησυχαστει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μπουμπου!!!!!!!!

Ειδες??? Ολα καλα ειναι κοριτσακι μου, συγκεντρωσου στην μικρουλα σου τωρα και δωσε της πολλα φιλια!

Σουπερ νεα, μπραβο, μπραβο, ΜΠΡΑΒΟ!!!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

θελω να το ρουφηξω αλλα κοιμαται καναμε εμβολιο κ της επεσε βαρυ

ελενη μου νιωθω οτι εφυγε απο πανω μου μια νταλικα τριτη θα βγει κ η αλλη εξεταση εγω αυριο απογευμα θα ανεβω αθηνα κ για να κοινωνησω την μικρη στην Αγια ειρηνη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Χιλια δικια εχεις που ανησυχεις κοριτσι μου αλλα κρατα την ψυχραιμια σου στο βαθμο που γινεται για το μωρακι σου,ολα καλα να πανε ευχομαι και τιποτα να μην συμβαινει σοβαρο. Κορυφαιος και με τεραστια πειρα στο κεφαλι ειναι ο Νευροχειρουργος Προδρομου διευθυντης στο Παιδων Αγ,Σοφια. Τον προτεινω γιατι τον εμπιστευομαι απολυτα χειρουργησε τον αδερφο μου με ογκο στο κεφαλι δυο χρονων οταν ηταν. Αν κατεβεις Αθηνα προσπαθησε να παρεις γνωμη για το τι συμβαινει.

 

Ολα καλα να πανε και να τελειωσει η αγωνια σου.

σε εχω διαβασει σε αλλα ποστ!κ γνωριζω ποσο σας βοηθησε εκει που αλλοι δεν. εννοειται οτι θα την παω κ στην αθηνα γιατι ο ενας νευρολογος θεωρει οτι εχει επιληψια κ ο αλος οχι κ εχω μπερδευτει ακολουθουμε αγωγη στις 13 μερες που επερνε αγωγη εκανε επισοδεια αλλα μας ειχαν πει οτι για 15 μερες δεν ειμαστε καλυμενοι μεχρι να κανει επιπεδα το φαρμακο εχουν περασει 20 μερες κ δεν εχει κανει κατι αν περασουν 2-3 μηνες χωρις να κανει κατι τοτε παει να πει οτι εδρασε το φαρμακο κ εχει δικιο ο πρωτος αν οχι τοτε το παιδι δεν κανει επιληπτικα επισοδεια κ ειναι κατι αλο γιατι ο δευτερος ξεχωρα του οτι δεν ειδε κατι τραγικο στο εγκεφαλογραφημα ωστε να καταληξει σε τετοια διαγνωση κ τα βιντεο που εχω τραβηξει δεν τον επεισαν οτι ειναι επιληπτικα επεισοδεια

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις να θέλεις να ψάξεις, αλλά αφού βλέπεις ότι δεν έχεις την ψυχραιμία ούτε τις ιατρικές γνώσεις (ποια τις έχει άλλωστε, εδώ ακόμα και οι γνώμες των ειδικών διίστανται) να αξιολογήσεις αυτά που διαβάζεις, μήπως πρέπει ηθελημένα να απέχεις; Γιατί μου φαίνεται ότι στην ουσία περισσότερο κακό κάνεις με το να ψάχνεις, και σε σένα αλλά και στο παιδί σου. Άσε που δεν αλλάζει τίποτα με το ψάξιμο... ό,τι είναι θα το δείξουν οι εξετάσεις.

η αληθεια ειναι απο την τριτη που αρχισα την συλλογη των ουρων σταματησα να διαβαζω στο ιντερνετ γιαυτο κ αρχισα να μπαινω στα πιο ασχετα θεματα του παρεντς κ να γραφω κ ετσι ηρεμησα λιγο

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σου δωσει πάρα πολύ δύναμη, να μην είναι αυτό που φανταζονται οι γιατροί και όλο αυτο να το ξεπεράσετε. Το κοριτσάκι σου να είναι γερό και δυνατό και παντα χαμογελαστό. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά. Καλά κάνεις κι επιμένεις και ψάχνεις και να μην ακους κανένα που σε λέει υπερβολική καμία μάνα δεν είναι υπερβολική γιατί είναι μάνα και θέλει το καλύτερο για το παιδί της.

σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ολα τα μωρακια του κοσμου να ναι γερα κ καμια μανουλα να μην ποναει!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν η κόρη μου ήταν ενός έτους, της κάναμε μαγνητική εγκεφάλου για να δούμε γιατί δεν μεγαλώνει το κεφαλάκι της (έχει μικροκεφαλία). Η νευρολόγος μας είχε πει ότι μάλλον υπάρχει κάποια δυσπλασία στον εγκέφαλο που δεν τον αφήνει να αναπτυχθεί, ή κάποιος όγκος.

Έκλαιγα συνέχεια και ευχόμουν να έχει η κόρη μου κρανιοσυνοστέωση και να διορθωθεί με χειρουργείο.

Το ενδεχόμενο να έχει μια απολύτως φυσιολογική μαγνητική, δεν το σκεφτόμουν καν. Και αυτό ήταν. Μια φυσιολογική μαγνητική. Ένας φυσιολογικός εγκέφαλος!

 

Καταλαβες τι έγινε Adnihor; Με άγχωσε τόσο πολύ η νευρολόγος, που παρακαλούσα το Θεό, να έχει η κόρη μου μια πάθηση που χρειάζεται χειρουργείο, μόνο και μόνο επειδή σκεφτόμουν ότι αν υπάρχει ανατομική ανωμαλία στον εγκέφαλο, πιθανό να μη διορθώνεται.

 

Θα μας τρελλάνουν οι γιατροί!!!!!!!!!!

αυτο ακριβως! αν διαβασεις πιο πανω θα δεις που γραφω οτι εφτασε στα ματια μου η επιληψια να φανταζει το πιο ιδανικο σεναριο

υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι δεν θα ειμαι μεσα στην μηρλα ολη μερα οπως ημουν οταν μας εδωσαν την διαγνωση της επιληψιας κ τελικα υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα προβληματα απο αυτο κανω τον σταυρο μου στο θεο που ολα πηγαν καλα περιμενω κ την αλλη εξεταση για να το γιορτασω να στε ολες καλα κ σας ευχαριστω για την συμπαρασταση δεν εχετε ιδεα ποσο καλα με εκαναν να αισθανομαι τα λογια σας

κερναω γλυκο!!!!!!:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin:

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...