Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σκέψεις για τα γεγονότα των τελευταίων ημερών


Recommended Posts

 

και τέλος: φυλάτε τα λόγια σας, γιατί δεν θα αργήσει η ώρα που θα αναγκαστούν πολλοί από εμάς να μεταναστεύσουν, και να αντιμετωπίσουν ίδιες συμπεριφορές σε άλλες χώρες ;) είναι πολύ πιο κοντά από ό,τι νομίζουμε

ειναι πολύ πολύ πολύ πιο κοντα ... !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 446
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

negative thinking(acting) VS positive thinking (acting)

δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το εκφράσω και σίγουρα θα γράψω άσχημα καποιες στιγμές ;)

 

negative thinkig

μα μας εχουν φάει την ζωη ποια! να κλείσουν τα σύνορα κουράστηκα καποτε κοιμώμασταν υσηχα εχω παιδια να μεγαλώσω !

(αυτη η σκέψη δεν ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ τ ι π ο τ α )

 

είναι μια αρνητική προσεγκιση που δεν οδηγεί σε καμία λύση παρα μόνο σε αρνητικά συναισθήματα που θα οδηγησουν στο negative acting -συσώρευση αρνητικώ συναισθηματων που οδηγούν σε αρνητικές πραξεις - προς πασα κατεύθυνση -

(με επεκτασεις σε criminal acting )

 

positive thinkig υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην κοινωνία σήμερα πως μπορώ αλήθεια να συνησφερω;

υπαρχει κάτι που θα μπορέσω να κάνω να με βοηθήσει να διώξω αυτα τα αρνητικά συναισθήματα ;

αυτες οι σκεψεις βοηθούν στο ν α πράξω στην συνέχεια

 

negative actions

εμα το μπιπ τον αλβανο να μου παρει τη θεση ... (βγαινεις απο το αμαξι και τσακώνεσαι η κοινωνία και αντικειμενικά έτσι είναι σε θεωρει ρατσιστή ... μερίδα ατόμων παραδειγματίζεται απο σένα και οδηγείτε σε παρόμοιες συμπεριφορές )

negative thinking that leeds to criminal actions (after negative actions)

σκεψη : δεν αντεχω εχω και παιδια να μεγαλώσω με τόσους ξένους φοβαμαι ποια ! ασε που ο γιαννακης εχειμέινει πίσω στην γλωσαα γιατι στην γειτωνία τα περισσότερα παιδια ειναι ξένα μα κι εγω δεν μπορώ να μετακομίσω , εδω ειναι φτηνα τα ενοίκια κολω κατασταση που φτασαμε ποια

 

πραξη : (διαλογος στην δασκαλα) να πεις στο μοχάμεντ να μαθει καλυτερα ελληνικά , δε θα μείνει το παιδι μου πίσω επειδη ο πατερας του μοχαμέντ μπήκε παράνομα στη χώρα

 

εγκληματική πραξη : ο μπαμπας του γιαννακη παει και βαραει το μπαμπα του μοχαμεντ και το μοχαμεντ

(φυλακή μυνήσεις κοκ ίσως και καποιοι στο χώμα)

 

positive thinkig : ο μοχαμεντ κανει παρεα με το παιδι μου και ο μοχαμεντ δυστυχώς ειναι λίγα χρόνια στη ελλαδα και δε μιλάει καλα ελληνικά

positive acting : τι λες να παίρνουμε πιο συχνά το μοχαμεντ μαζι με το γιαννακη στην πλατεια για να μαθει ελληνικά να ειχει ακόμα περισσότερη θετική επιρροή γα το γιαννακη ;

 

this world is a better place : ο γιαννακης και ο μοχαμεντ μαζι με τους γονείς τους ζουν αρμονικά σε μια κοινωνία που αλληλοϋποστηρίχτηκαν

δεν εχω κατι αλλο να σας πω !

 

Μου άρεσε αυτή η προσέγγιση. Είπες πράγματα που έχουν ειπωθεί με έναν διαφορετικό τρόπο. Το βρήκα πολύ καλό...

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Μα να ρωτήσω κάτι πιστεύετε ότι αν δεν υπήρχαν οι μετανάστες στην ελλάδα θα παίζανε τα παιδιά μας έξω; Και δεν ρωτάω για το κέντρο της αθήνας που έχει μετατραπεί σε γκέτο με όλα τα χαρακτηριστικά που έχει ένα γκέτο. Π.χ εδώ στον εξωτικό βυρωνα ούτε ελληνες ούτε μετανάστες δεν αφήνουμε τα πιτσιρίκια στους δρόμους γιατί όλο και κάποιο αμάξι θα μας τα κόψει αφού δεν υπάρχουν πλέον αλάνες και γιατί εγκληματικότητα υπάρχει ανεξάρτητα απο υπηκοότητα. Αν φεύγανε αύριο όλοι οι μετανάστες θα αφηνε καμία τα παιδια της στο δρόμο; Εγώ πάντως όχι χωρίς να είμαι και εγώ εκεί.

Κάτι άλλο που το έχω ξαναγράψει και φυσικά δεν το σκέφτηκα εγώ είναι ότι αν κάποιος θέλει να φύγουν οι μετανάστες θα έπρεπε να ζητά την νομιμοποίηση τους. Σιγά μην θέλανε μετά να μείνουν στην ελλάδα στην κατάσταση την οικονομική που βρίσκετε. Ως ευρωπαίοι πολίτες θα επιλέγανε χώρες με καλύτερες εργασιακές ευκαιρίες ;)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και έφαγα ήδη μια κάρτα για το θέμα θα ξαναπώ την αποψη μου...

Η Ελλάδα έχει γεμίσει λαθρομετανάστες...εχει έρθει κάθε καρυδιας καρύδι χωρίς να μπορει κανείς να ξέρει ποιος είναι τι...

Κανείς πιστεύω δεν έχει προβλημα με τον οικογενειάρχη που ήρθε για να προσφέρει μια καλύτερη ζωή στην οικογενεια του και ζει και εργάζεται τίμια εδώ,χωρίς να ενοχλεί κανένα.Μακάρι όλοι οι αλλοδαποί να ήταν έτσι.

Αλλά δεν είναι.Δεν υπάρχει καμία υποδομή και κανένας έλεγχος...πόσους πια να απορροφήσει αυτή η χώρα;;

Οταν κάποιος απο αυτους στη χώρα του κλεψει θα του κόψουν το χέρι.Αν το κάνει στην Ομόνοια θα αφεθεί ελευθερος γιατί δεν υπάρχει χώρος ουτε στα κρατητήρια,ούτε στις φυλακές :evil::evil::evil:

Μπορούν να κλέβουν,να σκοτώνουν,να βιάζουν,να κάνουν ότι γουστάρουν πολύ απλά γιατί δεν έχουν χαρτιά και κανείς δεν μπορεί να βγάλει άκρη και να τους βρεί.Εχώ πρόβλημα λοιπόν με όλους αυτούς.Γιατί πολύ απλά έχω πέσει θύμα κλοπής δυο φορές και ήμουν απλά τυχερή που δεν μου κάναν κάτι χειρότερο.:evil:

Εχω πρόβλημα που δεν μπορώ να κυκλοφορήσω μόνη μου το βράδυ.

Εχω πρόβλημα που αυριο το παιδί μου δεν θα μπορεί να παιξει στη γειτονιά.

Εχω πρόβλημα που επείδη κάποιοι τους εκμεταλεύτηκαν πρέπει να ζω εγώ μες στο φόβο για μένα και την οικογενεια μου.

Εχω πρόβλημα που δεν τους μαζεύει κανείς όλους αυτους τους λαθραιους,μαζί μ΄αυτους που τους έφεραν,να τους στείλει απο κει που ήρθαν.

Αν το να θέλω να ζω χωρίς να φοβάμαι για τη σωματική μου ακεραιότητα με κάνει ρατσιστρια,τότε ναι είμαι.

Τέλος επειδή τα μεγάλα λόγια είναι και ωραία και εύκολα,αναλογιστειται κάποιες πως θα νιώθατε το κακό χτυπούσε τη δική σας πόρτα.

Συγνώμη για το σεντόνι αλλα ελιμαι αγανακτισμένη τόσο με την κατάσταση οσο και με τον τρόπο που την αντιμετωπίζουν καποιοι.

 

 

Θα συμφωνήσω με κάθε λέξη και γραμμή του γραπτού λόγου σου!!!

Link to comment
Share on other sites

 

και τέλος: φυλάτε τα λόγια σας, γιατί δεν θα αργήσει η ώρα που θα αναγκαστούν πολλοί από εμάς να μεταναστεύσουν, και να αντιμετωπίσουν ίδιες συμπεριφορές σε άλλες χώρες ;) είναι πολύ πιο κοντά από ό,τι νομίζουμε

Ποιά χώρα που μπορεί να μας υποδεχθεί ως μετανάστες θα μας επιτρέψει νομίζεις όλο αυτό που επιτρέπουμε εμείς; Να φιλάμε τα λόγια μας σε τι; Σε οτι μας σκοτώνουν για μια κάμερα; Ε αν πάω μετανάστρια δε πρόκειται να σκοτώσω για μια κάμερα, ούτε θα στείλω εναν ανθρωπο στο νοσοκομείο γιατι είχε στο καπέλο του την σημαία της χώρα που με φιλοξενεί. Η σάμπως νομίζεις οτι οοοοολοι αυτοι ξύπνησαν ενα πρωι μην ΄πεχοντας τι να κάνουν και είπαν, ουστ μετανάστες δε σας θέλουμε εδω. Εσυ γιατι δεν έχεις αντιμετωπίσει ως μετανάστρια τέτοιες συμπεριφορές. Μήπως οι φίλοι μας οι Νεουορκέζοι είναι πιο φιλέσπλαχνοι; Οποιος δε καταλαβαίνει το μεγάλω πρόβλημα στο κέντρο ας περιμένει να χαθούν και άλλες ζωές σαν του Μανώλη μπας και επιτέλους το χωνέψει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα να ρωτήσω κάτι πιστεύετε ότι αν δεν υπήρχαν οι μετανάστες στην ελλάδα θα παίζανε τα παιδιά μας έξω; Και δεν ρωτάω για το κέντρο της αθήνας που έχει μετατραπεί σε γκέτο με όλα τα χαρακτηριστικά που έχει ένα γκέτο. Π.χ εδώ στον εξωτικό βυρωνα ούτε ελληνες ούτε μετανάστες δεν αφήνουμε τα πιτσιρίκια στους δρόμους γιατί όλο και κάποιο αμάξι θα μας τα κόψει αφού δεν υπάρχουν πλέον αλάνες και γιατί εγκληματικότητα υπάρχει ανεξάρτητα απο υπηκοότητα. Αν φεύγανε αύριο όλοι οι μετανάστες θα αφηνε καμία τα παιδια της στο δρόμο; Εγώ πάντως όχι χωρίς να είμαι και εγώ εκεί.

Κάτι άλλο που το έχω ξαναγράψει και φυσικά δεν το σκέφτηκα εγώ είναι ότι αν κάποιος θέλει να φύγουν οι μετανάστες θα έπρεπε να ζητά την νομιμοποίηση τους. Σιγά μην θέλανε μετά να μείνουν στην ελλάδα στην κατάσταση την οικονομική που βρίσκετε. Ως ευρωπαίοι πολίτες θα επιλέγανε χώρες με καλύτερες εργασιακές ευκαιρίες ;)

 

Λεγκω για μένα το πρόβλημα δεν είναι γεωγραφικό και δεν το τοποθετώ στο κέντρο της Αθήνας.Μιλάω γενικότερα..και θα σου φερω ένα μικρό παράδειγμα για να καταλάβεις τι εννοώ.Στο χωριό μου ένα χωριό 150 μονιμων κατοικων περίπου,απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου,όλοι είχαν τα κλειδιά πανω στις πόρτες και τα παιδιά καθόντουσταν στην πλατεία του χωριού μέχρι αργά το βράδυ.Υπήρχαν επίσης 2 οικογένειες Αλβανών και 1 Πολωνων οι οποίοι είναι φίλοι με όλο το χωριό,δεν είχαν ποτέ πρόβλημα και δεν τους ενόχλησε ποτέ κανείς.Οικογένειαρχες με παιδάκια.Τα τελευταια 4 χρόνια μαζεύτηκαν καμια 20 ατομα αλλοδαποί διάφορών εθνικοτήτων.Απο τότε που περιορίστηκαν οι δουλειές στα χωράφια,αρχίσαν στο χωριό τις κλοπές.Σπάγαν τα σπίτια και κλέβαν ότι μπορείς να φανταστείς.Απο λεφτά,μεχρι ρούχα και μαχαιροπηρουνα.Κατα καιρούς φεύγουν κι έρχονται συγγενείς και φίλοι τους.Σε πληροφορώ οτι πλέον κανείς δεν αφήνει τα παιδιά του έξω...κι όταν παίζουν τα παιδιά στην πλατεία μαζεύονται 2-3 γονείς και τα προσέχουν.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιά χώρα που μπορεί να μας υποδεχθεί ως μετανάστες θα μας επιτρέψει νομίζεις όλο αυτό που επιτρέπουμε εμείς; Να φιλάμε τα λόγια μας σε τι; Σε οτι μας σκοτώνουν για μια κάμερα; Ε αν πάω μετανάστρια δε πρόκειται να σκοτώσω για μια κάμερα, ούτε θα στείλω εναν ανθρωπο στο νοσοκομείο γιατι είχε στο καπέλο του την σημαία της χώρα που με φιλοξενεί. Η σάμπως νομίζεις οτι οοοοολοι αυτοι ξύπνησαν ενα πρωι μην ΄πεχοντας τι να κάνουν και είπαν, ουστ μετανάστες δε σας θέλουμε εδω. Εσυ γιατι δεν έχεις αντιμετωπίσει ως μετανάστρια τέτοιες συμπεριφορές. Μήπως οι φίλοι μας οι Νεουορκέζοι είναι πιο φιλέσπλαχνοι; Οποιος δε καταλαβαίνει το μεγάλω πρόβλημα στο κέντρο ας περιμένει να χαθούν και άλλες ζωές σαν του Μανώλη μπας και επιτέλους το χωνέψει.....

 

Συμφωνώ απόλυτα..αυτά γίνονται χρόνια τώρα.Απλά ο κόσμος αγανάκτησε.

Κι αν ποτέ μεταναστεύσω θα σεβαστώ και το ψωμί που τρώω και τη χώρα που μου το προσφερει.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατα διαστήματα εξαθρώνονται κυκλώματα παιδικής πορνογραφίας και βγαίνουν στη φόρα τα ονόματα και τα επαγγέλματα, έλληνες με τις δουλίτσες τους και τις οικογένειες τους. Απο αυτό τι συμπέρασμα μπορώ να βγάλω; Ότι όλοι οι έλληνες είναι κ@λοπαιδέρες; Εχθες μαχαιρόθηκαν και ξυλοκοπήθηκαν πολλοί μετανάστες, άρα όλοι έλληνες είναι φασισταριά και δολοφόνοι; Δεν νομίζω... Άρα γιατί βγάζουμε το συμπέρασμα ότι όλοι οι λαθρομετανάστες είναι εγκληματίες; Που το στηρίζουμε;

Όταν βγάζουμε σε ένα γεγονος αυθαίρετες γενικεύσεις θα πρέπει να βγάζουμε σε όλα τα γεγονότα και όχι μόνο σ'αυτά που μας συμφέρει για να τεκμηριώσουμε τα λεγόμενά μας. (κάτι που κι εγώ μπορεί να το έχω κάνει κάποιες φορές δεν το αρνούμαι αλλά δεν το δικαιολογώ)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρια και Τόνια σας είπα ότι μου είναι αδύνατον να θυμάμαι ποιος είπε τι και δεν σας κάλυψαν, οκ δεν μπορώ να κάνω κάτι.αποχκειψκαι πέρα κατηγορεις εμένα αρια ότι είμαι δήθεν και από δω από κει.Κανείς μεγάλο λάθος αν βρεις έστω ένα ποστ που να κουτσομπολεψω το οτιδήποτε στο ορκιζομαι ότι θα σου κάνω τη χάρη και δεν θα με ξαναδεί στο φόρουμ.Από κει και πέρα δεν σας άρεσε το τραβολογαω όπως λέτε συχνά πυκνά στην παρέα κάντε αναφορά.Α και θα ήμουν πολύ μικρή αν ότι έλεγα το προσαρμοζα στα διακα μου δεδομένα.Δεν το έκανα ποτέ και δεν θα το κάνω.Και να μην σας κοουραζω θα κάνω αυτοαναφορα

καλό ειναι να μην συνεχηστεί παραπανω χαιρόμαι δε 'που τοποθετηθηκες

θυμάμαι πολύ καλα

κι εσυ το ίδιο

πότε οι τοποθετησεις περι ¨τραβολογάω¨ ξεκίνησαν

και εθεσα και τις νομικές επεκτασεις της τοποθετησης αυτης η συνέχει όλου αυτού δεν ειναι παρα προσωπική αντιπαραθεση που δνε φορά κανέναν ποια εφόσον τα θέμαα ποσαφινήστηκνα π μεπαρεμβολές παντα- (εγω βέβαια εξακολουθώ να σε θεωρω την ξανθια μου μπουγαστα :-) ) ότι κι αν γίνει !

 

 

Μα να ρωτήσω κάτι πιστεύετε ότι αν δεν υπήρχαν οι μετανάστες στην ελλάδα θα παίζανε τα παιδιά μας έξω;
αν εννοείς το οτι τα παιδια μας βγαινουν στις πλατείες γιατι κατι πιτσιριφρθόνια απολαμβανουν τον ήλιο μας - κατα πλιεοψθφία αλλοδαπα ναι θα συμφωνήσω ....

παραδειγμα : κανω παρτι σε πλατεια για το παιδι μου και η πλειοψυφία των ελληνών με θεωρεισε κακομοίρα ρόμα και φτωχεια και περιέργη που έκανα παρτι στην πλατεία ενω συνηθες ειναι οι παιδότοποι χλυδαριο

και τα θερηνα θέρετρα .... με μπατζετ των 800ε για καθε γεννεθλιο

ενω οι αλλοδαποί μαζεύτηκαν με χαρα και με ρωταγαν απο που ειμαι :-);):shock:

Κάτι άλλο που το έχω ξαναγράψει και φυσικά δεν το σκέφτηκα εγώ είναι ότι αν κάποιος θέλει να φύγουν οι μετανάστες θα έπρεπε να ζητά την νομιμοποίηση τους. Σιγά μην θέλανε μετά να μείνουν στην ελλάδα στην κατάσταση την οικονομική που βρίσκετε. Ως ευρωπαίοι πολίτες θα επιλέγανε χώρες με καλύτερες εργασιακές ευκαιρίες ;)

όποις θελει να φύγουν οι μετανάστες θα πρέπει να συμφωνήσει στο να γίνουν νόμιμοι

γιατι αλλιώς δεν μπορουν αν φυγουν απο την ελλαδα

προς αλλες χωρες....

και αν ειναι να επιστρέψουν στην γεννέτηρα πρέπει να υπαρχει σαφης επαρκής και απολυτα νομιμως λόγος οπου η ελλαδα αρνείτε την παραμονή τους εδω

 

περαν τουτου : το θέμα ειναι οτι η άρνηση της μονιμοποίησης - νομιμοποιήσης τους ερχετε εκ των ανωθεν καθως αν τους κανουμε νομιμους ευρωπαικούς πολίτες το μόνο σίγουρο ειναι οτι θα φυγουν απο εδω ! όποιος λοιπόν πολύ σωστας λες θελει να φυγουν απο εδω

να διαμαρτυρηθεί και να ζητήσει απο την ΕΕ να τους κανουν νόμιμους για να φυγουν απο εδω !

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς το οτι τα παιδια μας βγαινουν στις πλατείες γιατι κατι πιτσιριφρθόνια απολαμβανουν τον ήλιο μας - κατα πλιεοψθφία αλλοδαπα ναι θα συμφωνήσω ....

Εννοω αυτό που θυμομαστε όλοι απο όταν είμασταν μικρά και λυπούμαστε που δεν ισχύει, δηλαδή τα παιδιά μόνα τους να παίζουν στους δρόμους και στις αλάνες. (Δεν εννοω να πας το παιδι σου σε πλατεία και πάρκο.) Ποιος θα αφήσει το πιτσιρίκι του να παίξει στην Αθήνα μόνο του στο δρόμο; Για αλάνα δεν ρωτάω γιατί απλά δεν υπάρχει. Και ο λόγος που δεν θα το αφήσει είναι οι λαθρομετανάστες; Αυτό ήταν το ερώτημα μου :cool:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μιλάμε για όλους τους αλλοδαπούς...ομως δυστυχώς μιλάμε για την πλειοψηφία τους.Για μένα η διαφορά με τους Ελληνες εγκληματίες είναι οτι απο τους δεύτερους μπορείς να φυλαχτείς,τουλάχιστον στις μικρές κοινωνίες.Ξέρουν η μαθαίνουν όλοι οτι ο τάδε έκανε αυτό και η κοινωνία τον αποβάλλει.Με κάποιον που νομικά είναι ο "κανένας" γιατί ούτε χαρτιά έχει,ούτε και μπορεί να αποδείξει τι και ποιος είναι, είναι πολυ διαφορετικά.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και έφαγα ήδη μια κάρτα για το θέμα θα ξαναπώ την αποψη μου...

Η Ελλάδα έχει γεμίσει λαθρομετανάστες...εχει έρθει κάθε καρυδιας καρύδι χωρίς να μπορει κανείς να ξέρει ποιος είναι τι...

Κανείς πιστεύω δεν έχει προβλημα με τον οικογενειάρχη που ήρθε για να προσφέρει μια καλύτερη ζωή στην οικογενεια του και ζει και εργάζεται τίμια εδώ,χωρίς να ενοχλεί κανένα.Μακάρι όλοι οι αλλοδαποί να ήταν έτσι.

Αλλά δεν είναι.Δεν υπάρχει καμία υποδομή και κανένας έλεγχος...πόσους πια να απορροφήσει αυτή η χώρα;;

Οταν κάποιος απο αυτους στη χώρα του κλεψει θα του κόψουν το χέρι.Αν το κάνει στην Ομόνοια θα αφεθεί ελευθερος γιατί δεν υπάρχει χώρος ουτε στα κρατητήρια,ούτε στις φυλακές :evil::evil::evil:

Μπορούν να κλέβουν,να σκοτώνουν,να βιάζουν,να κάνουν ότι γουστάρουν πολύ απλά γιατί δεν έχουν χαρτιά και κανείς δεν μπορεί να βγάλει άκρη και να τους βρεί.Εχώ πρόβλημα λοιπόν με όλους αυτούς.Γιατί πολύ απλά έχω πέσει θύμα κλοπής δυο φορές και ήμουν απλά τυχερή που δεν μου κάναν κάτι χειρότερο.:evil:

Εχω πρόβλημα που δεν μπορώ να κυκλοφορήσω μόνη μου το βράδυ.

Εχω πρόβλημα που αυριο το παιδί μου δεν θα μπορεί να παιξει στη γειτονιά.

Εχω πρόβλημα που επείδη κάποιοι τους εκμεταλεύτηκαν πρέπει να ζω εγώ μες στο φόβο για μένα και την οικογενεια μου.

Εχω πρόβλημα που δεν τους μαζεύει κανείς όλους αυτους τους λαθραιους,μαζί μ΄αυτους που τους έφεραν,να τους στείλει απο κει που ήρθαν.

Αν το να θέλω να ζω χωρίς να φοβάμαι για τη σωματική μου ακεραιότητα με κάνει ρατσιστρια,τότε ναι είμαι.

Τέλος επειδή τα μεγάλα λόγια είναι και ωραία και εύκολα,αναλογιστειται κάποιες πως θα νιώθατε το κακό χτυπούσε τη δική σας πόρτα.

Συγνώμη για το σεντόνι αλλα ελιμαι αγανακτισμένη τόσο με την κατάσταση οσο και με τον τρόπο που την αντιμετωπίζουν καποιοι.

 

μπες στο προφιλ μου να δεις πόσες κάρτες μάζεψα εγώ, για το ίδιο θέμα, πριν κανα δυο μήνες, γιατί υποστήριζα τα ίδια πράγματα με σένα, στο θέμα των λαθρομεταναστών.

Με παρέπεμψαν στο να ενημερωθώ ως προς τι είναι ο ρατσισμός γιατί δεν ξέρω η αδαής,μου ρίξαν και συστάσεις πως αν συνεχίσω να ποστάρω τις "ρατσιστικές" κατα αυτούς θέσεις μου, θα μου απαγορέψουν την είσοδο σε threads με σχετικό θέμα. Τώρα με αυτά που γράφω βλέπω να έρχεται η δια παντός διαγραφή μου απο αυτό το φορουμ αλλά τι να κάνουμε .. κάποιες φωνές πρέπει να ακούγονται και θα ακούγονται .....όσο και να προσπαθούν να τις φιμώσουν.

Ναι στους νόμιμους μετανάστες. Οχι όμως σε εκείνα τα λαθραία παρασιτικά στοιχεία που βρήκαν πόρτα ανοιχτή με την ανοχή της όποια κυβέρνησης και μπήκαν.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

για να συνεχίσω τη σκέψη σου άρια

 

positive thinking,

μου αρέσει που το παιδί μου στην παιδική χαρά κάνει παρέα με όλα τα παιδάκια, τα οποία ως επι το πλείστον είναι παιδιά μεταναστών, και έχει βρει φίλους

negative thinking,

με νευριάζει που ένα ρωσάκι τρομοκρατεί το παιδί μου και η γιαγιά του κάνει ότι δεν καταλαβαίνει και δεν του λέει τίποτα, απλά επειδή είναι ξένη και νιώθει κόμπλεξ ή δεν ξέρω τι άλλο

 

positive thinking,

μου αρέσει που έχει γεμίσει η αθήνα ανθρώπους με διαφορετική κουλτούρα, και μπορώ να δω και λίγο παραέξω από το μικρόκοσμό μου

negative thinking,

μου τη δίνει που όταν λέω με ευγένεια στους συγκατοίκους μου ξένους να μη λερώνουν τους κοινόχρηστους χώρους, να μη φορτώνουν το ασανσέρ και χαλάει συνέχεια και ο νεφροπαθής πατέρας μου δεν μπορεί να ανεβοκατεβαίνει με τις σκάλες, να μη χτυπάνε τις πόρτες τις ώρες κοινής ησυχίας, ή να μην κάνουν το διαμέρισμά τους αποθήκη για τα λαθραία που πουλάνε στην ερμού αυτοί μου απαντάνε με ωραιότατες και ελληνικότατες βρισιές, του στυλ α γαμ.... σε συνδυασμό με βρισιές από την τοπίκή τους διάλεκτο

 

positive thinking,

μου αρέσει που γέμισαν οι πλατείες κόσμο και παιδιά αφού οι έλληνες τα σνόμπαραν, με το δίκιο τους πολλές φορές λόγω της βρωμιάς που ο δήμος δεν είχε καθαρίσει

negative thinking, δεν μου αρέσει οι λιγοστοί ελεύθεροι χώροι σε μια πόλη που ασφυκτιά να έχουν γίνει στην καλύτερη περίπτωση κοιτώνες και στη χειρότερη αποχωρητήρια

 

positive thinking,

μου αρέσει που η πατρίδα μου είναι χώρος υποδοχής ανθρώπων κατατρεγμένων και όσο μπορούμε τους έχουμε βοηθήσει είτε δίνοντας δουλειές, ρούχα, στέγη, και πολλοί από αυτούς έκαναn οικογένεια, περιουσία, και τραπεζικούς λογαριασμούς

negative thinking, με νευριάζει να με εκμεταλλεύονται, να στέλνουν το συνάλλαγμα στις πατρίδες τους κι εμένα εκεί που δεν πιάνει μελάνι, ακριβώς επειδή εκείνοι ήρθαν στον τόπο μου, να εκμεταλλεύονται τη δωρεάν περίθαλψη κι εγώ να πηγαίνω στο ιδιωτικό γιατί φοβάμαι για την υγεία μου στα δημόσια νοσολομεία, ή τη δωρεάν παιδεία κι εγώ να πρέπει να σφίξω κι άλλο το ζωνάρι για να πάει το παιδί μου σε ιδιωτικό αλλιώς θα πρέπει να μάθει τα γράμματα μαζί με παιδιά άλλων εθνοτήτων που λογικό είναι να πηγαίνουν πιο αργά, κι αυτό γιατί δεν υπάρχει και κάποιοι δε θέλουν να υπάρχει, τάξη υποδοχής

 

να συνεχίσω? οι 2 πλευρές του ίδιου νομίσματος

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

.............. Να σας πω όμως και το πιο κουφό, ούτε η κουμπάρα μου που είναι από την Αλβανία τους θέλει, τους εγκληματίες εννοείται. .............

 

Ναι, το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό και δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Οι μετανάστες που είναι νόμιμα εδώ, δουλεύουν, κάνουν μαγαζιά, πληρώνουν φόρους, πληρώνουν ΙΚΑ κλπ κλπ, βλέπουν με τον ίδιο ή και με χειρότερο σκεπτικισμό τους ξένους που είναι εδώ χωρίς χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

για να συνεχίσω τη σκέψη σου άρια

 

positive thinking,

μου αρέσει που το παιδί μου στην παιδική χαρά κάνει παρέα με όλα τα παιδάκια, τα οποία ως επι το πλείστον είναι παιδιά μεταναστών, και έχει βρει φίλους

negative thinking,

με νευριάζει που ένα ρωσάκι τρομοκρατεί το παιδί μου και η γιαγιά του κάνει ότι δεν καταλαβαίνει και δεν του λέει τίποτα, απλά επειδή είναι ξένη και νιώθει κόμπλεξ ή δεν ξέρω τι άλλο

 

positive thinking,

μου αρέσει που έχει γεμίσει η αθήνα ανθρώπους με διαφορετική κουλτούρα, και μπορώ να δω και λίγο παραέξω από το μικρόκοσμό μου

negative thinking,

μου τη δίνει που όταν λέω με ευγένεια στους συγκατοίκους μου ξένους να μη λερώνουν τους κοινόχρηστους χώρους, να μη φορτώνουν το ασανσέρ και χαλάει συνέχεια και ο νεφροπαθής πατέρας μου δεν μπορεί να ανεβοκατεβαίνει με τις σκάλες, να μη χτυπάνε τις πόρτες τις ώρες κοινής ησυχίας, ή να μην κάνουν το διαμέρισμά τους αποθήκη για τα λαθραία που πουλάνε στην ερμού αυτοί μου απαντάνε με ωραιότατες και ελληνικότατες βρισιές, του στυλ α γαμ.... σε συνδυασμό με βρισιές από την τοπίκή τους διάλεκτο

 

positive thinking,

μου αρέσει που γέμισαν οι πλατείες κόσμο και παιδιά αφού οι έλληνες τα σνόμπαραν, με το δίκιο τους πολλές φορές λόγω της βρωμιάς που ο δήμος δεν είχε καθαρίσει

negative thinking, δεν μου αρέσει οι λιγοστοί ελεύθεροι χώροι σε μια πόλη που ασφυκτιά να έχουν γίνει στην καλύτερη περίπτωση κοιτώνες και στη χειρότερη αποχωρητήρια

 

positive thinking,

μου αρέσει που η πατρίδα μου είναι χώρος υποδοχής ανθρώπων κατατρεγμένων και όσο μπορούμε τους έχουμε βοηθήσει είτε δίνοντας δουλειές, ρούχα, στέγη, και πολλοί από αυτούς έκαναn οικογένεια, περιουσία, και τραπεζικούς λογαριασμούς

negative thinking, με νευριάζει να με εκμεταλλεύονται, να στέλνουν το συνάλλαγμα στις πατρίδες τους κι εμένα εκεί που δεν πιάνει μελάνι, ακριβώς επειδή εκείνοι ήρθαν στον τόπο μου, να εκμεταλλεύονται τη δωρεάν περίθαλψη κι εγώ να πηγαίνω στο ιδιωτικό γιατί φοβάμαι για την υγεία μου στα δημόσια νοσολομεία, ή τη δωρεάν παιδεία κι εγώ να πρέπει να σφίξω κι άλλο το ζωνάρι για να πάει το παιδί μου σε ιδιωτικό αλλιώς θα πρέπει να μάθει τα γράμματα μαζί με παιδιά άλλων εθνοτήτων που λογικό είναι να πηγαίνουν πιο αργά, κι αυτό γιατί δεν υπάρχει και κάποιοι δε θέλουν να υπάρχει, τάξη υποδοχής

 

να συνεχίσω? οι 2 πλευρές του ίδιου νομίσματος

 

Να συνεχίσεις....πρέπει να ακούγεται ΚΑΙ αυτή η πλευρά. Με τον τρόπο που τα έγραψες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης, κάτι που δεν ειπώθηκε ως τώρα. Όλοι αυτοί για να έρθουν στη χώρα μας πληρώνουν ότι έχουν και δεν έχουν. Ταλαιπωρούνται μέσα στο κρύο, στη βροχή, κάνουν χιλιάδες χιλιόμετρα με τα πόδια, μένουν αβοήθητοι σε βάρκες και παλεύουν με τεράστια κύματα με κόστος την ίδια τους τη ζωή.

Η ΕΕ δίνει στην Ελλάδα χρήματα για την υποδοχή των μεταναστών. Που πάνε αυτά τα χρήματα ? Γιατί η κυβέρνηση δεν ζητά από την ΕΕ να κάνει κάτι ? Μήπως επειδή την συμφέρει να τα κονομάει ?

Γιατί δεν συζητάει με τις χώρες των μεταναστών να βρεθεί μια λύση ? Μήπως γιατί την συμφέρει ?

Πιστεύετε εσείς ότι αν ήθελαν να δώσουν μια ουσιαστική λύση, δεν θα το έκαναν ?

Μήπως τελικά αυτή η κατάσταση είναι που τους βολεύει ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάτι που δεν ειπώθηκε ως τώρα. Όλοι αυτοί για να έρθουν στη χώρα μας πληρώνουν ότι έχουν και δεν έχουν. Ταλαιπωρούνται μέσα στο κρύο, στη βροχή, κάνουν χιλιάδες χιλιόμετρα με τα πόδια, μένουν αβοήθητοι σε βάρκες και παλεύουν με τεράστια κύματα με κόστος την ίδια τους τη ζωή.

Η ΕΕ δίνει στην Ελλάδα χρήματα για την υποδοχή των μεταναστών. Που πάνε αυτά τα χρήματα ? Γιατί η κυβέρνηση δεν ζητά από την ΕΕ να κάνει κάτι ? Μήπως επειδή την συμφέρει να τα κονομάει ?

Γιατί δεν συζητάει με τις χώρες των μεταναστών να βρεθεί μια λύση ? Μήπως γιατί την συμφέρει ?

Πιστεύετε εσείς ότι αν ήθελαν να δώσουν μια ουσιαστική λύση, δεν θα το έκαναν ?

Μήπως τελικά αυτή η κατάσταση είναι που τους βολεύει ?

 

βρε Αναστασία πάρτο αλλιώς, ψάχνεις να βρεις βελόνες στα άχυρα.

Τι θα πει η ΕΕ πληρώνει την Ελλάδα για την υποδοχή μεταναστών? Ακόμα και αυτό να συμβαίνει, εδώ θαψαν υποθέσεις και υποθέσεις και ο κλέψας του κλέψαντος οι βολευτές μας, τα καμάρια μας!.

Στην Ιταλία διαφύγαν μέσω Πατρας 20 λαθραίοι και τους πιάσαν εκεί και μας τους στείλαν πίσω (80 συνολικά) και ως χώρα πληρώσαμε και τα έξοδα της μετακίνησης τους.

Το πρόβλημα πλέον είναι πως έχει ξεσηκωθεί όλος ο κοσμάκης με όλα αυτά που συμβαίνουν (φυσικά τα ακροδεξιά στοιχεία έχουν βρει τη χαρά τους) και θα είναι μεγάλο κρίμα να την πληρώσουν και άνθρωποι -νόμιμοι μετανάστες, που δεν χρωστούν τίποτα.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάτι που δεν ειπώθηκε ως τώρα. Όλοι αυτοί για να έρθουν στη χώρα μας πληρώνουν ότι έχουν και δεν έχουν. Ταλαιπωρούνται μέσα στο κρύο, στη βροχή, κάνουν χιλιάδες χιλιόμετρα με τα πόδια, μένουν αβοήθητοι σε βάρκες και παλεύουν με τεράστια κύματα με κόστος την ίδια τους τη ζωή.

Η ΕΕ δίνει στην Ελλάδα χρήματα για την υποδοχή των μεταναστών. Που πάνε αυτά τα χρήματα ? Γιατί η κυβέρνηση δεν ζητά από την ΕΕ να κάνει κάτι ? Μήπως επειδή την συμφέρει να τα κονομάει ?

Γιατί δεν συζητάει με τις χώρες των μεταναστών να βρεθεί μια λύση ? Μήπως γιατί την συμφέρει ?

Πιστεύετε εσείς ότι αν ήθελαν να δώσουν μια ουσιαστική λύση, δεν θα το έκαναν ?

Μήπως τελικά αυτή η κατάσταση είναι που τους βολεύει ?

 

είναι κάτι που με προβληματίζει καιρό, είσαι εντελώς σίγουρη ότι τα πληρώνουν μόνοι τους, ακούγεται ότι οι λαθρέμποροι ζητάνει καμιά 10000 ευρώ το κεφάλι, εγώ αν ξεπουληθώ τόσα δεν βρίσκω, εκείνοι, που είναι σαφώς σε χειρότερη θέση από μένα για να αποτολμήσουν να φύγουν από τις πατρίδες τους, που τα βρίσκουν?

μήπως κάποιοι τους τα δίνουν μαζί με ένα "διαβατήριο" για ευρώπη, μήπως τα πράγματα είναι λίγο πιο περίπλοκα από ότι δείχνουν, ποιος κερδίζει από την αποσταθεροποίηση στην ευρώπη, και τι καλύτερο από την αποδυνάμωση εκ των έσω με αναταραχές, έγερση φυλετικών και μειονοτικών ζητημάτων, και διάφορα άλλα

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν από λίγο στις ειδήσεις του Άλφα εικόνες που μόνο σε ταινίες τις είχα ξαναδεί.

Είδα ορδές "ανθρώπων" να κυνηγούν έναν καϋμένο που το μόνο κακό που έκανε ήταν ότι δεν ήταν ξανθός, αλλά μελαχροινός.

Είδα "ανθρώπους" με Ελληνικ΄ς σημαίες να τις κάνουν ρόπαλα και να χτυπάνε κάποιον.

Είδα μια οικογένεια με μικρό παιδάκι να μπαίνει σε ένα μαγαζί και να κρύβονται πίσω από πάγκους για να ξεφύγουν από τις ορδές των "αγανακτισμένων" πολιτών....

 

Αυτό που είδα εγώ δεν ήταν απλά αγανάκτηση για την εγκληματικότητα. Ήταν εγκληματικότητα, από την άλλη πλευρά όμως.

 

Αν το κράτος θέλει να κάνει κάτι, και ναι πρέπει να γίνει κάτι, πρέπει να το κάνει οργανωμένα και όχι με σπασμωδικές κινήσεις τύπου "επιχείρηση σκούπα" μια στο τόσο, ή τύπου περνάει η αστυνομία με τη μηχανή και κρύβονται όλοι στα στενά. Πρέπει να βάλει φρουρά πολύ αυξημένη στα σύνορα (όλοι ξέρουμε πώς και από πού μπαίνουν), πρέπει βρει τρόπο να μετρήσει αυτούς τους ανθρώπους και να τους προωθήσει πίσω στη χώρα τους ή να τους νομιμοποιήσει.

Αλλά ταυτόχρονα, πρέπει και όλοι εμείς ως Έλληνες πολίτες, να πάψουμε να τους εκμεταλλευόμαστε. Να πάψουμε να πέρνουμε την Αλβανίδα καθαρίστρια, την Βουλγάρα νταντά, τον Αλβανό μπογιατζή, τον Πακιστανό εργάτη, τον Μπαγκλαντεσιανό χτίστη, το cd από το Νιγηριανό....γιατί είναι πιο στηνά και δεν θέλουν ΙΚΑ, μηκα, σύκα...

Μπορούμε να το κάνουμε;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ειμαστε για κλαματα!!!δυστηχως βαδιζουμε σε ενα τεντομενο σκοινι!!

αυτοι που φταινε συναιχιζουν ακαθεκτοι να απολαμβανουν το καφεδακι τους διπλα στην πισινα της βιλας τους!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν από λίγο στις ειδήσεις του Άλφα εικόνες που μόνο σε ταινίες τις είχα ξαναδεί.

Είδα ορδές "ανθρώπων" να κυνηγούν έναν καϋμένο που το μόνο κακό που έκανε ήταν ότι δεν ήταν ξανθός, αλλά μελαχροινός.

Είδα "ανθρώπους" με Ελληνικ΄ς σημαίες να τις κάνουν ρόπαλα και να χτυπάνε κάποιον.

Είδα μια οικογένεια με μικρό παιδάκι να μπαίνει σε ένα μαγαζί και να κρύβονται πίσω από πάγκους για να ξεφύγουν από τις ορδές των "αγανακτισμένων" πολιτών....

 

Αυτό που είδα εγώ δεν ήταν απλά αγανάκτηση για την εγκληματικότητα. Ήταν εγκληματικότητα, από την άλλη πλευρά όμως.

 

Αν το κράτος θέλει να κάνει κάτι, και ναι πρέπει να γίνει κάτι, πρέπει να το κάνει οργανωμένα και όχι με σπασμωδικές κινήσεις τύπου "επιχείρηση σκούπα" μια στο τόσο, ή τύπου περνάει η αστυνομία με τη μηχανή και κρύβονται όλοι στα στενά. Πρέπει να βάλει φρουρά πολύ αυξημένη στα σύνορα (όλοι ξέρουμε πώς και από πού μπαίνουν), πρέπει βρει τρόπο να μετρήσει αυτούς τους ανθρώπους και να τους προωθήσει πίσω στη χώρα τους ή να τους νομιμοποιήσει.

Αλλά ταυτόχρονα, πρέπει και όλοι εμείς ως Έλληνες πολίτες, να πάψουμε να τους εκμεταλλευόμαστε. Να πάψουμε να πέρνουμε την Αλβανίδα καθαρίστρια, την Βουλγάρα νταντά, τον Αλβανό μπογιατζή, τον Πακιστανό εργάτη, τον Μπαγκλαντεσιανό χτίστη, το cd από το Νιγηριανό....γιατί είναι πιο στηνά και δεν θέλουν ΙΚΑ, μηκα, σύκα...

Μπορούμε να το κάνουμε;;;;;;;;;

 

όχι πάντα γιατί πλέον δεν υπάρχουν έλληνίδες καθαρίστριες, νταντάδες, έλληνες μπογιατζήδες, εργάτες, χτίστες, υδραυλικοί, αγρότες κ.α.

προσωπικά έχω απασχολήσει διάφορες ειδικότητες επειδή μου επαίνεσαν την εργασία τους και δεν σκέφτηκα ποτέ να εκμεταλλευτώ κανένα, ούτε νοικιάζω σπίτι που μένουν 30 και πληρώνομαι από τον καθένα με το κεφάλι

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

είναι κάτι που με προβληματίζει καιρό, είσαι εντελώς σίγουρη ότι τα πληρώνουν μόνοι τους, ακούγεται ότι οι λαθρέμποροι ζητάνει καμιά 10000 ευρώ το κεφάλι, εγώ αν ξεπουληθώ τόσα δεν βρίσκω, εκείνοι, που είναι σαφώς σε χειρότερη θέση από μένα για να αποτολμήσουν να φύγουν από τις πατρίδες τους, που τα βρίσκουν?

μήπως κάποιοι τους τα δίνουν μαζί με ένα "διαβατήριο" για ευρώπη, μήπως τα πράγματα είναι λίγο πιο περίπλοκα από ότι δείχνουν, ποιος κερδίζει από την αποσταθεροποίηση στην ευρώπη, και τι καλύτερο από την αποδυνάμωση εκ των έσω με αναταραχές, έγερση φυλετικών και μειονοτικών ζητημάτων, και διάφορα άλλα

 

 

 

 

με τρομάζουν οι σκέψεις σου....

όπως λέει κι ο Ξυλούρης σ'ενα τραγούδι

βοήθα αδελφέ μου μη φαγωθούμε μεταξύ μας....

κι επίσης:

 

"και να αδελφέ μου που μάθαμε να κουβεντιάζουμε ύσηχα-ύσηχα κι απλά...

καταλαβαινόμαστε τώρα,δε χρειάζονται περιοσσότερα

κι αύριο λέω θα γίνουμε πιο απλοί

θα βρούμε αυτά τα λόγια που παίρνουν το ίδιο βάρος σ'ολες τις καρδιές σ'ολα τα χείλη....."

ακούγεται κι ο Ρίτσος ο μεγάλος...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

είναι κάτι που με προβληματίζει καιρό, είσαι εντελώς σίγουρη ότι τα πληρώνουν μόνοι τους, ακούγεται ότι οι λαθρέμποροι ζητάνει καμιά 10000 ευρώ το κεφάλι, εγώ αν ξεπουληθώ τόσα δεν βρίσκω, εκείνοι, που είναι σαφώς σε χειρότερη θέση από μένα για να αποτολμήσουν να φύγουν από τις πατρίδες τους, που τα βρίσκουν?

μήπως κάποιοι τους τα δίνουν μαζί με ένα "διαβατήριο" για ευρώπη, μήπως τα πράγματα είναι λίγο πιο περίπλοκα από ότι δείχνουν, ποιος κερδίζει από την αποσταθεροποίηση στην ευρώπη, και τι καλύτερο από την αποδυνάμωση εκ των έσω με αναταραχές, έγερση φυλετικών και μειονοτικών ζητημάτων, και διάφορα άλλα

 

 

Εγώ έχω ακούσει για 1000 δολάρια το άτομο. Πάντως αν πληρώνουν οι ίδιοι ή αυτοί που τους παρακινούν να φύγουν, λίγη σημασία έχει.

Σημασία έχει ότι η ΕΕ ένωση δεν τους θέλει στα ενδότερά της, και πληρώνει την ελληνική κυβέρνηση να τους κρατάει στη χώρα.

Όταν ο ιταλός πρωθυπουργός είπε ότι θα τους δώσει χαρτιά για να φύγουν από την Ιταλία και να πάνε στην Γαλλία και στην Γερμανία, είδατε πως αντέδρασαν οι Γάλλοι και οι Γερμανοί ?

Link to comment
Share on other sites

όχι πάντα γιατί πλέον δεν υπάρχουν έλληνίδες καθαρίστριες, νταντάδες, έλληνες μπογιατζήδες, εργάτες, χτίστες, υδραυλικοί, αγρότες κ.α.

προσωπικά έχω απασχολήσει διάφορες ειδικότητες επειδή μου επαίνεσαν την εργασία τους και δεν σκέφτηκα ποτέ να εκμεταλλευτώ κανένα, ούτε νοικιάζω σπίτι που μένουν 30 και πληρώνομαι από τον καθένα με το κεφάλι

 

Τους έβαλες ΙΚΑ;

Τους πλήρωσες κανονικό μεροκάματο;

Αν σου ζητούσαν ΙΚΑ και κανονικό μεροκάματο θα τα έδινες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...