Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιλιά μετά την εγκυμοσύνη!


souzy

Recommended Posts

Πήρα μια κρέμα, από αυτές που διαφημίζουν για νυχτερινή δράση κατά του λίπους.

Ισχυρίζονται ότι από την πρώτη εβδομάδα έχει αποτέλεσμα! (Παρότι ο γυναικολόγος μου θεωρεί ότι οι κρέμες δεν κάνουν τίποτε?!)

Την κοιλιά μου δεν την έχω "προίκα" από εγγυμοσύνη όμως θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα της κρέμας, μόλις τελειώσει η περίοδος μου αρχίζω της εφαρμογές της κάθε βράδυ. Αν δουλέψει σε μενα θα δουλέψει σίγουρα και σε εσάς! Ολο μου το λίπος είναι στην κοιλιά :(

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 346
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα μια κρέμα, από αυτές που διαφημίζουν για νυχτερινή δράση κατά του λίπους.

Ισχυρίζονται ότι από την πρώτη εβδομάδα έχει αποτέλεσμα! (Παρότι ο γυναικολόγος μου θεωρεί ότι οι κρέμες δεν κάνουν τίποτε?!)

Την κοιλιά μου δεν την έχω "προίκα" από εγγυμοσύνη όμως θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα της κρέμας, μόλις τελειώσει η περίοδος μου αρχίζω της εφαρμογές της κάθε βράδυ. Αν δουλέψει σε μενα θα δουλέψει σίγουρα και σε εσάς! Ολο μου το λίπος είναι στην κοιλιά :(

Γράψε σε παρακαλώ αποτελέσματα από την κρέμα:-).Με ενδιαφέρει το θέμα:oops:.Εγώ στην εγκυμοσύνη πήρα 10 κιλά και ευτυχώς γιατί ήμουν ήδη περισσότερα κιλά από ότι έπρεπε:-(.Στην αρχή της εγκυμοσύνης έχασα 4:grin: και μετά πήρα τα 10:-?.Αφότου γέννησα λόγο κούρασης έτρωγα πολύ λίγο και μέσα σε 3 βδομάδες έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης:D.Μέσα σε 1μήνα και 1βδομάδα έχασα σύνολο 14 κιλά:D!!!Τώρα όμως έχω πάρει 2 και τρώω σαν βόδι κυρίως πολλά γλυκά:wink:.Αν δεν θήλαζα δεν ξέρω πόσα θα είχα πάρει:?Τέλος πάντων σε παρακαλώ γράψε μου και σε πμ. αν πάει καλά το θέμα με την κρέμα γιατί και εμένα η κοιλιά μου θέλει μάζεμα:rolleyes::lol:.Δεν μαζεύεται η άτιμη:lol::lol::lol:...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 2 κρέμες έχω πάρει στη ζωή μου και είδα μεγάλη διαφορά, η μια είναι σχετικά φτηνή από το σμ και η άλλη από τα Hondos. Δεν ξέρω αν μπορώ να πώ ονόματα.

 

Αν μπορείς, στείλε π.μ. Θα μου χρειαστούν...

Ευχαριστώ...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

δεν μαζευει αυτη η κοιλια ποτε......?!?!?!?!? είχα παρει 12 κιλα συνολικα στην εγκυμοσύνη. έχω χασει 16 και η κοιλια μου ειναι σαν 4 μηνων... και το στηθος χαλια, σαν αδειο. τι να κανω? δεστε μου καποια ιδεα, μια ελπίδα....

CfATp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μαζευει αυτη η κοιλια ποτε......?!?!?!?!? είχα παρει 12 κιλα συνολικα στην εγκυμοσύνη. έχω χασει 16 και η κοιλια μου ειναι σαν 4 μηνων... και το στηθος χαλια, σαν αδειο. τι να κανω? δεστε μου καποια ιδεα, μια ελπίδα....

Ένα καλό σουτιέν και ένα λαστέξ (ή ριχτά ρούχα)... εγώ εκεί έχω καταλήξει! :-P

 

Πάντως χθες μιλούσα με την αισθητικό μου και μου έλεγε ότι το σώμα παίρνει 9 μήνες να επανέλθει, όσους έκανε και να γίνει όπως έγινε. Αυτό για να με ...παρηγορήσει που 2 μήνες μετά τη γέννα έχω πρόσωπο έφηβης - και δεν εννοώ χωρίς ρυτίδες αλλά με σπυράκια σαν ακμή! Μου έδωσε και υγρό καθαριστικό κατάλληλο για "νεανικές επιδερμίδες" χαχαχαχα :lol:

 

Τι να πω, περαστικά μας!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.οι περισσότερες τελικά με το ίδιο πρόβλημα.την κοιλιά μετά εγκυμοσύνης.........εγώ γέννησα πριν 2 χρόνια και η κοιλιά παραμένει.βέβαια ήμουν κ εγώ +30 κιλά.το πρόβλημα το δικό μου είναι ότι είναι γεμάτο ραγάδες και ζαρωμένη:-(:sad:τι μπορώ να κάνω;;αν πέσει θα φτιάξει ή θα παραμείνει μια ζωή έτσι.(μου έχουν μείνει τα 5κιλά ακόμα από την εγκυμοσύνη):rolleyes:

οι ζάρες είναι αυτό που με ενοχλούν περισσότερο γιατί κ πριν μείνω έγκυος είχα λίγο κοιλίτσα αλλά δεν φαινόταν πολύ χάλια.τώρα όμως;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 25 κιλά στην εγκυμοσύνη.

Έχασα όλα τα κιλά και μάλιστα παραπάνω.

Με διατροφή, γυμναστική και πολλούς κοιλιακούς έχει αλλάξει το σώμα μου.

Για εμάς που έχουμε γεννήσει θέλει να γυμνάζουμε τους κάτω κοιλιακούς.. που σημαίνει πως πρέπει να σηκώνουμε τα πόδια και όχι το υπόλοιπο μέρος του σώματος. Αλλά θέλει πολλούςςςςςςςςςςςςςςςς....

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 25 κιλά στην εγκυμοσύνη.

Έχασα όλα τα κιλά και μάλιστα παραπάνω.

Με διατροφή, γυμναστική και πολλούς κοιλιακούς έχει αλλάξει το σώμα μου.

Για εμάς που έχουμε γεννήσει θέλει να γυμνάζουμε τους κάτω κοιλιακούς.. που σημαίνει πως πρέπει να σηκώνουμε τα πόδια και όχι το υπόλοιπο μέρος του σώματος. Αλλά θέλει πολλούςςςςςςςςςςςςςςςς....

 

Σε πόσο διάστημα;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμενα μου εμειναν μονο 3 κιλα αλλα η κοιλια μου ειναι ακομα αρκετα χαλαρη και χτες που δοκιμαζα τα τζιν μου πεταγαν οι πατσαδες απ ολες τις μπαντες. να φορεσω το λατεξ σκαω, και γυμναστικη εντατικη ο γιατρος μου ειπε μετα τις 40.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εμειναν μονο 3 κιλα αλλα η κοιλια μου ειναι ακομα αρκετα χαλαρη και χτες που δοκιμαζα τα τζιν μου πεταγαν οι πατσαδες απ ολες τις μπαντες. να φορεσω το λατεξ σκαω, και γυμναστικη εντατικη ο γιατρος μου ειπε μετα τις 40.

 

3 κιλά; Μπράβο!!! 'Εγω έχω άλλα 10 και η ανεύρεση ρούχων είναι δύσκολη μιας και κοιλίτσα έχω και πολύ πολύ στήθος...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

3 κιλά; Μπράβο!!! 'Εγω έχω άλλα 10 και η ανεύρεση ρούχων είναι δύσκολη μιας και κοιλίτσα έχω και πολύ πολύ στήθος...

εγω ειχα πολλους εμετους σ ολη την εγκυμοσυνηκαι ακομα το χω απορια πως απο 50 πριν μεινω εγκυος π[ηγα 60 μεχρι στον 6ο αφου οτι ετρωγα το εβγαζα, κ μετα που δεν εκανα τοσους πολλους εμετους δν πηρα αλλο βαρος

οσο για το στηθος λογικα αν θηλαζεις θα ειναι πιο μεγαλο, το κακο ειναι οτι συνηθως μετα ακολουθει κι αυτο τους νομους της βαρυτητας....... :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

εγω γεννησα πριν εναμιση μηνα ενα πανεμορφο αγορακι με φυσιολογικο τοκετο..εβαλα συνολικα 13κιλα στην εγκυμοσυνη μου..μεχρι τωρα εχασα 5κιλα και με επιασε λιγο το αγχος οτι δεν θα φυγει η κοιλιτσα..ακουσα τις ιστοριες σας και ευτυχως παιρνω θαρρος :D. θελω πολυ να κανω γυμναστικη αλλα και εμενα με συμβουλεψαν να περασουν 5-6 μηνες και μετα..εβαλα ομως και το μαγιο μου πηγα στην παραλια και μια χαρα,οποιου αρεσουμε ;)..κατι ακουσα και για κορσε αλλα μου ειπαν οτι δεν ειναι καλο για τους μυες...με καλη διατροφη και γυμναστικη ολα γινονται πιστευω..εχω πιστη..αλλα με πιανει μια μικρη καταθλιψη οταν στεκομαι μπροστα στο καθρευτη και βλεπω ποπο,γλουτους και κοιλια :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο εμενα.γεννησα πριν 21 μερες, στο συνολο της εγκυμοσυνης μου πηρα 20 κιλα ειμαι ηδη στα μειον 11 θηλαζω και πιστευω οτι συνεβαλε και αυτο.η κοιλια μου δεν εκανε καθολου ραγαδες αλλα εχω χαλαρωτητα.εβαζα και εξακολουθω να βαζω κρεμα της frezyderm.εκανε δουλιτσα.για γυμναστικη ειναι νωρις αλλα το σκεφτομαι.ολα καλα.καλη δυναμη σε ολες.............

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα 25 κιλά στην εγκυμοσύνη.

Έχασα όλα τα κιλά και μάλιστα παραπάνω.

Με διατροφή, γυμναστική και πολλούς κοιλιακούς έχει αλλάξει το σώμα μου.

Για εμάς που έχουμε γεννήσει θέλει να γυμνάζουμε τους κάτω κοιλιακούς.. που σημαίνει πως πρέπει να σηκώνουμε τα πόδια και όχι το υπόλοιπο μέρος του σώματος. Αλλά θέλει πολλούςςςςςςςςςςςςςςςς....

 

μια επισήμανση σε αυτό, οι κοιλιακοί γυμνάζουν τους μύες της κοιλιάς και τους γραμμώνουν. Αν από πάνω όμως υπάρχει λίπος, όσους και να κάνεις, οι μύες δεν θα φανούν ποτέ! Για να φύγει το λίπος της κοιλιάς, χρειάζεται έντονη αεροβική άσκηση και πολύ προσεκτική διατροφή, δεν είναι τυχαίο που λένε abs are made in the kitchen ;) αυτό σε συνδυασμό με κοιλιακούς θα βοηθήσει την κατάσταση. Κι εμένα η κοιλιά είναι ένα από τα αδύναμα σημεία μου (δυστυυχώς αδύναμα κι όχι αδύνατα χεχε)

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ οτι με ανεβάσατε σε αυτό το τόπικ :-D.

Μου έχουν μείνει 3 κιλά και τα έχω βάψει μαύρα!! :oops::roll:

(θέλω κράξιμο ε???)

 

πέρασε έξω δεσποινίς κι αύριο με τον κηδεμόνα σου! άκου εκεί 3 κιλά.... κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες!

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

πέρασε έξω δεσποινίς κι αύριο με τον κηδεμόνα σου! άκου εκεί 3 κιλά.... κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες!

 

00020468.gif

 

ΥΓ: Πάντως την κοιλίτσα μου την έχω ακόμα!!

Μάλλον τα 3 αυτά κιλά είναι εκεί όλα μαζεμένα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλησπέρα επαναφερω το θέμα γιατί θα πεσω σε κατάθλιψη...γεννησα πριν 3μηνες το τρίτο μου παιδάκι,ας τα πάρω όμως με την σειρά..στην πρώτη εγκυμοσύνη απο 47κθλα πήγα 60 γεννησα και μέσα σε 40μερεδ είχα επανέλθει πλήρως με λίγη χαλάρωση και 3-4ραγαδες..στην δεύτερη ξεκίνησα 50κιλα και έφτασα.....75 όταν γεννησα έχασα τα 14αμεσως αλλα 3μετα απο 2μηνες και αλλα 4μετα απο 1.5χρονο σχεδόν,ενω η κοιλιά μου είχε φύγει αλλα απο ραγαδες είχα γίνει σαν χάρτης το μεγαλύτερο μου πρόβλημα ειναι τα πλαινα που ότι και να φορεσω παράγονται σαν φρατζολακια..τώρα στην Τριτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 55κιλα και έφτασα 71..τώρα είμαι στα 60,5 και δεν λέει να πέσει η παλιοζυγαρια..κοιλιά έχει μείνει αρκετή αλλα πάλι αυτο που μ ενοχλεί ειναι τα πλαινα ειναι πολυ χάλια :( ..έχει αλλάξει όλη η ναλογια του σώματος μου.. :( :( ...πήρα λαστεξ ώστε να μαζεψω όσο μπορω και αν ποτε βρω λίγο ελεύθερο χρόνο να ξεκινήσω γυμναστική...dimmi τελικά είχες αποτελέσματα με αυτη την κρέμα..;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

κοριτσια οσον αφορα την χαλαρη κοιλια η κρεμες πριν η μετα δεν κανουν τιποτα ουτε ειναι θεμα χρονου.το ξεχειλομενο δερμα δεν διορθωνετε παρα ΜΟΝΟ με κοιλιοπλαστηκη και τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και 4 μήνες μετά τη δεύτερη εγκυμοσύνη έχω να πω ότι η κατάσταση κάπως έχει σουλουπωθεί. Και εξηγούμε: έχω κοιλιά ακόμα (έχω και κάποια κιλά εξτρά όμως). Η κοιλιά είναι χαλαρή αλλά σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι ήταν πχ πέρυσι. Δηλαδή έχουμε ίδιο μέγεθος, αλλά βελτιωμένη εμφάνιση.

 

Χωρίς καθόλου γυμναστική. Και είμαι και 38 περικαλώ. Δηλαδή οι μικρότερες νομίζω έχετε μεγαλύτερα περιθώρια βελτίωσης.

 

Διαπιστώνω δηλαδή ότι συν τω χρόνω κάτι γίνεται με το δέρμα. Ας βρω τα κουράγια για γυμναστικές και δίαιτες, ε κι ενα μαγιό φέτος θα το βάλουμε χωρίς ντροπή. ¨Πέρυσι ήμουνα μωρομάνα και είχα τα ελαφρυντικά μου......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γέννησα πριν δύο χρόνια ένα πανέμορφο κοριτσάκι με κ.τ. ξεκίνησα από τα 53 κιλά και πήρα συνολικά 26! τα έχασα όλα σε 4 μήνες αλλά η κοιλιά μου δεν έλεγε να φύγει με τίποτα..ακόμη και μετά από 1μιση χρόνο όλοι με ρωτούσαν αν είμαι έγκυος σε καθημερινη βάση...περιφέρεια μέσης 95!!!ψυχολογία 0!ψάχνοντας λίγο ανακάλυψα ότι είχα διάσταση κοιλιακών ένα πρόβλημα που οι περισσότερες γυναίκες το έχουν μετά την εγκυμοσύνη αλλά κανένας γιατρός δεν το επισημαίνει γιατί ουσιαστικά το θεωρούν ''αισθητικό''. το κυνήγησα πολύ αλλά όλοι μου έλεγαν ότι μόνο με πλαστική διορθώνεται και να σταματήσω να κουράζομαι και να αγχώνομαι γιατί στο κάτω κάτω έγινα μάνα και μάνα σημαίνει κοιλιά:shock:

Ξαφνικά ένας φίλος μου ανοίγει γυμναστήριο και μου λέει δεν έρχεσαι να δοκιμάσεις πιλάτες??? Κορίτσια ....άλλαξε η ζωή μου όλη!!!

Μέσα σε δύο μόλις μήνες έγινα άλλος άνθρωπος..έχασα 6 πόντους από τη μέση / κοιλιά (έφτασα αισίως 89 πόντους και συνεχίζω) και το κυριότερο έκλεισε σχεδόν τελείως η διάσταση κοιλιακών...και όλα αυτά με μια ωρίτσα δύο φορές την εβδομάδα..

Πραγματικά, δώστε το χρόνο στον εαυτό σας (το ξέρω είναι δύσκολο, όλες τρέχουμε ολημερίς) αλλά το ότι γίναμε μάνες δε σημαίνει ότι πάψαμε να είμαστε γυναίκες...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...