Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι να κάνω?


morfia

Recommended Posts

Γεια σας...Είμαι νεο μέλος...με λένε Μορφία και είμαι 30χρονών....Είμαι με τον άντρα μου μαζί εδώ και 12χρόνια,έχουμε μία κορούλα 20μηνών...Στο παρελθόν(όσο είμασταν αρραβωνιασμένοι,το 2006 συγκεκριμένα.)Είχε κάποια σχέση με μία πιτσιρίκα για 1χρόνο περίπου εγώ το κατάλαβα στα χωρίσματα τους,τσακωθήκαμε άσχημα έφυγα από το σπίτι που μέναμε μαζί και πήγα στους δικούς μου.....Μετά από 2μήνες και άπειρα τηλεφωνήματα και σκηνές κάτω από το σπίτι μου τα ξαναβρήκαμε(βέβαια ήθελα και εγώ να τα ξαναβρούμε γιατί όπως και να το κάνω δυστυχώς τον αγαπάω...)Τώρα εδώ και 1μήνα έχει υποπέσει στην αντίληψη μου ότι με απατά πάλι...Και δεν θέλω να ξαναπαίξω σε αυτό το παιχνίδι πραγματικά....Όσες φορές τον έχω ρωτήσει αν γίνεται κάτι μου λέει οτι κάνω λάθος και να ξεκολλήσω......

 

 

Είμαι σε δίλλημα,να περιμένω μήπως όντως κάνω λάθος η να πάρω το παιδί μου και να σηκωθώ να φύγω?????

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά θέλω καποιές γνώμες!!!Κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία????Ευχαριστώ κάθε άποψη δεκτή

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οταν λες οτι εχεις αντιληφθει κατι τι εννοεις???Και στη πρωτη του (ο θεος να την κανει)σχεση πως το εμαθες????Δεν ξερω ειναι πολυ λεπτο θεμα....Αν τυχαινε σε μενα ουτε την πρωτη φορα θα γυρνουσα πισω...Καλη σου τυχη σε οτι και αν αποφασισεις..

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησε μας λίγο.Τι σημάδια σου έχει δώσει;

Πρόσεξε γιατι όταν σε έχει απατήσει μια φορά γίνεσαι και εσύ πιο καχύποπτη.Ερεύνησε το καλά πριν κάνεις οτιδήποτε!

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Είμαι νεο μέλος...με λένε Μορφία και είμαι 30χρονών....Είμαι με τον άντρα μου μαζί εδώ και 12χρόνια,έχουμε μία κορούλα 20μηνών...Στο παρελθόν(όσο είμασταν αρραβωνιασμένοι,το 2006 συγκεκριμένα.)Είχε κάποια σχέση με μία πιτσιρίκα για 1χρόνο περίπου εγώ το κατάλαβα στα χωρίσματα τους,τσακωθήκαμε άσχημα έφυγα από το σπίτι που μέναμε μαζί και πήγα στους δικούς μου.....Μετά από 2μήνες και άπειρα τηλεφωνήματα και σκηνές κάτω από το σπίτι μου τα ξαναβρήκαμε(βέβαια ήθελα και εγώ να τα ξαναβρούμε γιατί όπως και να το κάνω δυστυχώς τον αγαπάω...)Τώρα εδώ και 1μήνα έχει υποπέσει στην αντίληψη μου ότι με απατά πάλι...Και δεν θέλω να ξαναπαίξω σε αυτό το παιχνίδι πραγματικά....Όσες φορές τον έχω ρωτήσει αν γίνεται κάτι μου λέει οτι κάνω λάθος και να ξεκολλήσω......

 

 

Είμαι σε δίλλημα,να περιμένω μήπως όντως κάνω λάθος η να πάρω το παιδί μου και να σηκωθώ να φύγω?????

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά θέλω καποιές γνώμες!!!Κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία????Ευχαριστώ κάθε άποψη δεκτή

Νομιζω οτι πρωτα πρεπει να βεβαιωθεις... Βεβαια και να σε τρωει αυτο το αγχος συνεχια... γιατι θα σε τρωει...

Απο εκει και περα νομιζω οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν δικαιωμα να κανουν λαθος μια φορα αν ομως οντως συμβαινει και δευτερη και τον συγχωρησεις πολυ φοβαμαι οτι θα γινει συνηθεια... Μπορεις να το αντεξεις? Νομιζςις οτι θα ειναι υγειες για το παιδι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Thaumataki πάντα τον είχα ''ελευθερο''αν ήθελε να βγει,πάντα βέβαια με μέτρο....Βασικά δουλεύει νύχτα οπότε εγώ κοιμάμαι αλλά πάντα ξυπνάω όταν έρχεται,τα πρωινά δουλεύω και κρατάει το παιδί η μαμά μου στο σπίτι μας...Ο Γ......είναι εκεί.....Τυχαίνει κάποια απογεύματα όμως που θα βγει με φίλους και δεν απαντάει σε τηλ και επιστρέφει μετά απο 4-5ώρες...Μηνύματα δεν έχω δει τώρα(είχα δει παλιά)...Αλλά τον λέπω ότι είναι συνέχεια με το κινητό από ''κοντά''

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

mmdad δεν ξέρω αν θα το αντέξω και δεύτερη φορά,οτι τον αγαπάω δεν το κρύβω είμαστε 12χρόνια μαζί και τα περνάμε πολύ καλά αν εξαιρέσουμε τον 1χρόνο της απιστίας όπου και πάλι η συμπεριφορά του απέναντι μου ήταν άψογη,απλά υπήρχε η ''άλλη''...Σαν πατέρας είναι πολύ καλός, ασχολείται πάρα πολύ μαζί της και γενικά έχουν πολύ καλή σχέση μεταξύ τους....

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

mmdad δεν ξέρω αν θα το αντέξω και δεύτερη φορά,οτι τον αγαπάω δεν το κρύβω είμαστε 12χρόνια μαζί και τα περνάμε πολύ καλά αν εξαιρέσουμε τον 1χρόνο της απιστίας όπου και πάλι η συμπεριφορά του απέναντι μου ήταν άψογη,απλά υπήρχε η ''άλλη''...Σαν πατέρας είναι πολύ καλός, ασχολείται πάρα πολύ μαζί της και γενικά έχουν πολύ καλή σχέση μεταξύ τους....

 

 

Μονη σου το ειπες....τι να το κανω εγω αν ο αντρας μου ειναι τελειος μαζι μου,μου κανει ολα τα χατηρια αλλα μου τα ''φοραει??'' προτιμω να ειμαι με καποιον που μου κανει λιγοτερα χατηρια αλλα ειναι μονο μαζι μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν το κοίταξα,ευτυχώς κοιμάται του καλού καιρού....Είχε μια κλήση με απόκρυψη το απόγευμα η οποία ήταν 9λεπτά,εγώ όμως εκείνη την ώρα δεν ήμουν σπίτι,καθότι είχα πάει με την μικρή στις κούνιες...Ούτε αυτός βγήκε όμως γιατί είχα πάρει εγώ το αυτοκίνητο...Να το θεωρήσω τυχαίο γεγονός η όχι???Αχ δεν μπορώ άλλο κοντεύω να τρελαθώ με αυτές τις σκέψεις.....

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν σε εχει απατησει μια φορα ειναι δυσκολο να μην εισαι καχυποπτη. Σε καταλαβαινω που τον υποψιαζεσαι και εχεις τις αμφιβολιες σου.

Ωστοσο συγχωρω σημαινει ξαναεμπιστευομαι. Αν δεν μπορεις να τον εμπιστευτεις πως νομιζεις θα συνεχισει μια τετοια σχεση;

 

Προς το παρων νομιζω καλο θα ηταν να περιμενεις να βεβαιωθεις για κατι πιο συγκεκριμενο και αν τοτε να του μιλησεις ξεκαθαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι δεν έχει κάτι άλλο κοίταξα όλα τα μηνύματα...Όπως και όλες τις κλήσεις...Είναι η μοναδική από σήμερα και άλλη μια πριν 4μέρες αναπάντητη όμως....

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φαίη2010 τον εμπιστεύομαι για αυτό και τον αφήνω και βγαίνει με τους φίλους του όταν θέλει δεν τον ζήλεψα ποτέ ούτε τον καταπίεσα....Στα 4χρόνια που περάσανε απο την τότε απιστία του,δεν ξαναέκανα σκηνή για τίποτε,ούτε τον ρώτησα...Οπως είπα και στην αρχή στα 12χρόνια τον έχω μάθει πολύ καλά στον χαρακτήρα του και τώρα το νιώθω ότι κάτι κρύβει πάλι....

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μορφια ξερω ειναι δυσκολο αλλα...εγω θα ελεγα να σταθεις κυρια.

Δωσε του την ελευθερια που θελει προσπαθησε να τον εχεις εμπιστοσυνη. Αν γινει κατι (γιατι αν πραγματι εχει παραλληλη σχεση αργα ή γρηγορα θα φανει...το ψεμα δεν ζει για να γερασει δεν λενε; θα το μαθεις.

Και αν το μαθεις σφιγγεις την καρδια σου και κανεις οτι σου ορισει η καρδια και η λογικη μαζι.

Ως τοτε ομως...μην τρελαινεσαι. Μπορει και αληθεια να μην συμβαινει τιποτα.Στο ευχομαι αυτο, γιατι λες πως τον αγαπας, και εχετε και ενα ζουζουνακι;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έχει δώσει κάποιο δικαίωμα ο άντρας μου. Ορκίζομαι πως ποτέ, στα τόσα χρόνια που τον ξέρω, δεν έψαξα το κινητό του. Δε λέω...μου 'χει περάσει 1.000.000 φορές από το μυαλό να το κάνω αλλά δε το έκανα!

Και αυτό γιατί;;;;; Γιατί μπορεί να έχει μια 2η συσκευή, κρυφά από εμένα, με άλλο αριθμό! Θέλω να πω πως το ψάξιμο του κινητού δεν είναι πανάκεια...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι δεν θα ξανααπαντούσα σε κανένα θέμα αλλα αυτό εδώ με προκάλεσε!!!! Λοιπόν άποψή μου, μη χαλάς τη καρδουλα σου με σκέψεις, υποψίες κλπ. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις το δίκιο σου με σκηνές του τύπου που ήσουν, γιατί άργησες, γιατί δεν σηκώνεις το ρημάδι το κινητό, γιατί έχεις κόλλημα με το κινητό σου κλπ. Οι αντρες που τακάνουν αυτα΄μας περνάν για χαζές γι'αυτό σε τέτοιες επιθέσεις από εμάς απλά θα μας βγάλουν τρελές και μα΄λιστα θα βρεθείς και κατηγορούμενη ότι είσαι καχύποπτη και δεν τον εμπιστεύεσαι και και και!!! Αν θες κάνε το εξής: Βρες ένα κινητό που έχει ηχογράφηση και δες πόση διάρκεια την κάνει και αν ακούγεται όταν τελειώνει ο χρόνος της ηχογράφησης. Αν δεν κάνει θόρυβο, βάλε το κινητό κάπου κρυμμένο στο σαλόνι και φύγε εσύ και καλά για το σουπερ ας πούμε. Εαν τρέχει κάτι, θα πάρει τηλέφωνο σ'ίγουρα όταν λείπεις και έτσι μολις γυρίσεις θα τα ακούσεις όλα με την ησυχία σου.

Κάντο όσες φορές φύγεις για να είσαι σίγουρη ότι δεν συμβαίνει τίποτα.

Εύχομαι να μην ανακαλύψεις τίποτα και αν συνεχίσει η ζωή σας να είναιήρεμη και όμορφη!!!!:wink:

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με την Giota83, με την διαφορα οτι θα εβαζα κάμερα, οχι για να τον δω αλλα ηχογραφουν καλύτερα ή ένα δημοσιογραφικό κασετοφωνάκι, αλλα δεν ακουγεται αν ειναι μακρυα. Πιστευω οτι μπορει να πηγαινει στο μπάνιο για να μιλησει, ακομη κ οταν λείπεις, τουλάχιστον εγω έτσι θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη... αλλά με κάμερες, ανοιχτά-κλειστά κυκλώματα και μικρόφωνα, θα πορευτούμε στις σχέσεις μας?

 

Μορφία, για να λες ότι έχει υποπέσει στην αντίληψή σου ότι σε απατά πάλι, άρα έχεις στοιχεία, τουλάχιστον ενδείξεις. Του τις έδειξες, του τις είπες?

Link to comment
Share on other sites

zopiron Συμφωνώ οτι η παρακολούθηση είναι λίγο παρατραβηγμένο...Οταν λέω ότι έχω κάποια στοιχεία είναι ότι τις καθημερινές έχει ωράριο το μαγαζί που δουλεύει βαρια μέχρι 3,30 οπότε στις 4πρέπει να είναι εδώ και έρχετε στις 6με την δικαιολογία οτι πήγανε να φάνε με τους υπόλοιπους και ξεχάστηκε...Εντάξει έχει τύχει πολλες φορές να πάει αλήθεια μετά την δουλειά για φαγητό αλλα από τότε που γεννήθηκε η μικρή το είχε κόψει,του τα είπα όλα αυτά αλλά λέει οτι είναι σενάρια του μυαλού μου.
lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...