Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΚΟΙΛΙΑ??


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας και πάλι ξέχασα να σας πώ ότι έχουμε κλείσει να παντρευτούμε τον Οκτώβρη, τώρα με την εγκυμοσύνη τι κάνουμε?αν όλα πάνε καλά στον γάμο θα είμαι παραπάνω απο 8 μηνών..Τι θα κάνω?Περιμένω την βοήθειά σας............................:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειά σας και πάλι ξέχασα να σας πώ ότι έχουμε κλείσει να παντρευτούμε τον Οκτώβρη, τώρα με την εγκυμοσύνη τι κάνουμε?αν όλα πάνε καλά στον γάμο θα είμαι παραπάνω απο 8 μηνών..Τι θα κάνω?Περιμένω την βοήθειά σας............................:lol::lol::lol:

 

Γεια σου κ απο μενα! Αρχικα ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη κ για ολα τα υπολοιπα υπαρχει λυση.

1. παντρευεσαι οπως τα εχεις κανονισει, με ενα ανετο νυφικο που να δεχεται ευκολα μεταποιησεις (πχ. αρχαιοελληνικο στυλ, που ειναι λιτο, σικατο κ της μοδας αν θες). Μπορεις κ να αποφυγεις τα τραπεζωματα λογω καταστασης, ή να ειναι σε πιο light ρυθμους.

2. κανεις εναν πολιτικο κ ξεμπερδευεις για την ωρα κ οργανωνεις για αργοτερα μια γαμοβαπτιση.

Ο,τι κ να κανεις τελικα, κοιτα να το απολαυσεις, ολα μια ιδεα ειναι!! Το σημαντικοτερο ειναι να εισαι καλα εσυ κ το μωρακι σου!!

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας και πάλι ξέχασα να σας πώ ότι έχουμε κλείσει να παντρευτούμε τον Οκτώβρη, τώρα με την εγκυμοσύνη τι κάνουμε?αν όλα πάνε καλά στον γάμο θα είμαι παραπάνω απο 8 μηνών..Τι θα κάνω?Περιμένω την βοήθειά σας............................:lol::lol::lol:

Ας εισαι εγκυος και ας πανε ολα καλα και ας εισαι και 9!!!!!Το πολυ πολυ θα αναβαλλεις τον γαμο σου και θα κανεις γαμοβαφτιση!!!Το θεμα ειναι να μην κανεις ταρζανιες κοριτσακι,γιατι δεν εισαι αρσιβαριστας,εισαι γυναικα και προσπαθεις να κανεις παιδι.Ασε και καμια κουτα για κανεναν αλλο....

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας και πάλι ξέχασα να σας πώ ότι έχουμε κλείσει να παντρευτούμε τον Οκτώβρη, τώρα με την εγκυμοσύνη τι κάνουμε?αν όλα πάνε καλά στον γάμο θα είμαι παραπάνω απο 8 μηνών..Τι θα κάνω?Περιμένω την βοήθειά σας............................:lol::lol::lol:

απλα αν παντρευτεις οκτωμβρη οπως και να το κανουμε θα κουραστεις πολυ πιο ευκολα κια ενδεχωμενως να μην το χαρεις παρα πολυ αφου θα εισαι στο μηνα σου και θα δεις οτι θα εισαι πιο ευαισθητη σε ολα.

πονοι στη μεση δυσκινισια κτλ. εγω αν ημουν ή θα οργανωνα τωρα γαμο μεα σε ενα μηνα αν ειχα την δυνατοτητα η θα παντρευομουν μετα την γεννα πιστευω θα εκανα το πρωτο:P

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν την πατε την ημερομηνια 1 μηνα πισω???για να αντεξεις..αλλιως σε βλεπω να πηγαινεις με το σκαμνακι σου παραμασχαλα!!!αν και εγω στον 8ο περιπου κοπανιομουν σε γνωστο λουνα παρκ του πειραια(σε οσα με αφηναν) αλλα αισθανομουν οτι αντεχα...αν νιωσεις οτι αντεχεις do it!!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντρευτηκα 7 μηνων εγκυος και ειχα μια κοιλια απο εδω μεχρι απεναντι!!!!!αγορασα ενα νυφικο το οποιο δε μου πιεζε καθολου τη κοιλιτσα και ημουν πολυ ανετα.μετα καναμε ενα τραπεζι για τους πολυ στενους συγγενεις και αυτο ηταν ολο.εγω βεβαια εκανα πολιτικο και 3 μηνες μετα τη βαπτιση εκανα και το θρησκευτικο.αν ενδιαφερεσαι για νυφικο το εχω αν το θελεις.αν η κοιλιτσα σου ειναι μικροτερη η μεγαλυτερη μπορει να μεταποιηθει!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας..Αν δεν με διώξει ο εργοδότης μου όταν μάθει ότι είμαι έγκυος καλά θα είναι θα κάνω το γάμο νωρίτερα αλλα χωρις δουλειά κορίτσια no maney no funny.Τον προηγούμενο μήνα ήμουν πάλι έγκυος και απέβαλα στις 5 εβδομάδες.Λόγω της αποκόλλησης που είχα ο γιατρός μου είπε να κάτσω μια εβδομάδα στο κρεββάτι αλλα απτη δουλειά μου έδωσαν μόνο 5 ημέρες και σηκώθηκα αναγκαστικά με αποτέλεσμα να αποβάλλω και η απάντησή τους σε όλα αυτά ήταν..Τι τα θέλεις τα παιδιά αφού ακόμα δεν έχεις παντρευτεί και το οτι πρέπει να κάτεσεις στο κρεββάτι αυτά είναι παραμύθια...Αντε πείτε μου τώρα εσείς πως να συνεννοηθείς με αυτούς τους ανθρώπους...και να φανταστείτε οτι ο εργοδότης μου είναι γυναίκα...φαντάσου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εγκυος παντρευτηκα,αλλα ημουν ουτε 2 μηνων.Οχι κοιλια δεν ειχα,ημουν και πιο αδυνατη απο τις αναγουλες...εσυ βαλε ενα ανετο και ευελικτο νυφικο και μην ταλαιπωρηθεις με τραπεζωματα.Η ωρα η καλη και με το καλο το μωρακι σου!!:D

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa, δεν μπορεί κανένας να σε διώξει αν είσαι έγκυος. Ούτε τώρα, ούτε ένα χρόνο μετά την γέννηση του μωρού. Δεν ξέρω αν έχεις κάποια σύμβαση αλλά ψάξε το.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρόκειται να δώσεις χρήματα για να κάνεις γιορτές και δεξιώσεις καλύτερα άσε το για αργότερα να το ευχαριστηθείς. Εκτός του ότι θα κουράζεσαι πολύ εύκολα στο τέλος της εγκυμοσύνης κανείς δεν μπορεί να σου προεξοφλήσει από τώρα ότι δεν θα έχεις κάνενα απρόοπτο ( φυσικά μακρυά, αλλά δεν είναι κρίμα να ετοιμάζεσαι και στο τέλος να τα αναβάλεις όλα επειδή ο γιατρός σου συνέστησε ακινησία;).

Κάντε έναν πολιτικό γάμο για το διαδικαστικό, κάνε με το καλό το μωρό σου και το καλοκαίρι του 2012 του δίνεται να καταλάβει. ( μην μου πεις οτι θέλεις να είσαι στις φωτογραφίες του γάμου σου 8 μηνών έγκυος και πρησμένη)

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας..Αν δεν με διώξει ο εργοδότης μου όταν μάθει ότι είμαι έγκυος καλά θα είναι θα κάνω το γάμο νωρίτερα αλλα χωρις δουλειά κορίτσια no maney no funny.Τον προηγούμενο μήνα ήμουν πάλι έγκυος και απέβαλα στις 5 εβδομάδες.Λόγω της αποκόλλησης που είχα ο γιατρός μου είπε να κάτσω μια εβδομάδα στο κρεββάτι αλλα απτη δουλειά μου έδωσαν μόνο 5 ημέρες και σηκώθηκα αναγκαστικά με αποτέλεσμα να αποβάλλω και η απάντησή τους σε όλα αυτά ήταν..Τι τα θέλεις τα παιδιά αφού ακόμα δεν έχεις παντρευτεί και το οτι πρέπει να κάτεσεις στο κρεββάτι αυτά είναι παραμύθια...Αντε πείτε μου τώρα εσείς πως να συνεννοηθείς με αυτούς τους ανθρώπους...και να φανταστείτε οτι ο εργοδότης μου είναι γυναίκα...φαντάσου!!!!

 

ας κανει οτι σκεφτεται να σε απολυσει ενω εισαι εγκυος και θα δεις τι γλεντι θα πεσει...αυτο μην το σκεφτεσαι οπως καταλαβες..κ αν σου ξαναπει βλακειες του

Τι τα θέλεις τα παιδιά αφού ακόμα δεν έχεις παντρευτεί και το οτι πρέπει να κάτεσεις στο κρεββάτι αυτά είναι παραμύθια...
πες του οτι εσυ ετσι βολευεσαι:evil::evil::evil: αιντε μαθανε ολοι κ εχουν αποψη πανω στην κοιλια μας!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντρευτηκα με πολιτικο το Δεκεμβρη και ημουν 4 μηνων, φουσκωμενη κοιλιτσα μεν αλλα με ενα ωραιο φορεμα και με αρκετη διαθεση λογω του μικρου μηνα. τωρα λεμε να κανουμε γαμοβαφτιση κατα τον αλλο Απριλη-Μαη.

 

τωρα που ειμαι 8 μηνων με το ζορι κουνιεμαι, οποτε κι εγω σου προτεινω ή νωριτερη ημερομηνια ή να κανεις τωρα ενα πολιτικο και μετα τη γεννα τα υπολοιπα.

 

με το καλο!

OtE5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας..Αν δεν με διώξει ο εργοδότης μου όταν μάθει ότι είμαι έγκυος καλά θα είναι θα κάνω το γάμο νωρίτερα αλλα χωρις δουλειά κορίτσια no maney no funny.Τον προηγούμενο μήνα ήμουν πάλι έγκυος και απέβαλα στις 5 εβδομάδες.Λόγω της αποκόλλησης που είχα ο γιατρός μου είπε να κάτσω μια εβδομάδα στο κρεββάτι αλλα απτη δουλειά μου έδωσαν μόνο 5 ημέρες και σηκώθηκα αναγκαστικά με αποτέλεσμα να αποβάλλω και η απάντησή τους σε όλα αυτά ήταν..Τι τα θέλεις τα παιδιά αφού ακόμα δεν έχεις παντρευτεί και το οτι πρέπει να κάτεσεις στο κρεββάτι αυτά είναι παραμύθια...Αντε πείτε μου τώρα εσείς πως να συνεννοηθείς με αυτούς τους ανθρώπους...και να φανταστείτε οτι ο εργοδότης μου είναι γυναίκα...φαντάσου!!!!

 

πασχαλιτσα.... δεν μου τα λες καλα κ ανοιγεις παλιες πληγες!

ειχες αδεια απ το γιατρο λογο αποβολης, κ πηγες κ πιο νωρις?!:shock::shock::shock:

 

οι απαντηση μου σε τετοιου ειδους προβληματα με ζωαρες εργοδοτες ειναι στο τοπικ προβλημα με εργοδοτη.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα και με το καλο!!!!!!οπως εχουν προτεινει και πει αρκετες κοπελες πιο πανω θα σου προτεινα ειτε να κανεις τον γαμο αμεσα η μετα τη γεννα,γιατι εγω για παραδειγμα στον 8ο μηνα δε μπορουσα να περπατησω πολυ ανετα παροτι δεν ειχα παρει κιλα αλλα ανοιγε η λεκανη μου και ηταν δυσκολο!καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη αλλα επειδη δε ξερεις στον 8ο μηνα πως θα εισαι σωματικα σκεψου αν θα μπορεσεις να ανταποκριθεις και να χαρεις εκεινη τη μερα που στην ουσια ειναι η πιο ευτυχισμενη για ολους!οτι καλυτερο σου ευχομαι και παρε την καλυτερη αποφαση για σενα, τον αντρα σου και το μωρακι που περιμενετε!!!

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα κ εγω να το σκεφτεις καλα και να κανεις αυτο που θελετε εσεις οι 2 χωρις να λογαριαζεις αφεντικα κλπ.η αληθεια ειναι πως στον 8 ειναι ζορικα τα πραγματα ,πχ εγω σε λιγες μερες μπαινω στον 8 κ εχω αρχισει να ζοριζομαι...περπαταω πιο αργα ποναει λιγο η μεση μου κ αλλες ενοχλησουλες κ να σκεφτεις οτι δεν εχω και κιλα ειμαι στα νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλλιόπη μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.Η σύμβασή μου είναι αορίστου είμαι ήδη 3 χρόνια στην εταιρία...αρα να μην ανησυχώ εεε?

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa1987 γεια σου κι από μένα!

 

Να θυμάσαι ότι ο νόμος προστατεύει την εγκυμοσύνη! δεν μπορούν να σε απολύσουν έγκυο! (το μονο που έχω αμφιβολία κ το έχω ξαναγράψει είναι ότι ίσως αυτό ισχύει αφού κλείσεις το Α τρίμηνο-θέλει ψάξιμο).

Και μετά μέχρι να γίνει το μωρό 1 έτους πάλι δεν μπορουν! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

 

Να ακούς το γιατρό σου κι όχι τον κάθε κομπλεξικό κακιασμένο εργοδότη!Πάνω από όλα η υγεία σου και η εγκυμοσύνη σου!

 

όσο για το γάμο..μάλλον κ εγώ δεν θα τον έκανα στον 8ο γιατί παρότι δεν έχω φτάσει ακόμα φαντάζομαι θα είμαι πολύ δυσκίνητη κ βαριά. Ίσως το εκανα 2-3 μήνες νωρίτερα.

Πάντως βρίσκω τις νύφες με κοιλίτσα πανέμορφες!

Είναι τόσο γλυκές και θηλυκές!Μια κούκλα θα είσαι!

Ότι κι αν αποφασίσεις ...η ώρα η καλή και να έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Παντρευτηκα το Σεπτεμβρη που μας περασε....17 Απριλίου εκλεισα το νυφικο μου και μια εβδομαδα αργοτερα συνηδειτοποιησα οτι ειμαι εγκυος.Δε το ειχαμε πογραμματισει και μας ηρθε πολυ ξαφνικο.Σκεφτηκαμε να αλλαξουμε ημερομηνια γαμου ωστε να παντρευτουμε Ιουνιο αλλα ειχαμε ηδη κανει πολλες ετοιμασιες και δεν ειχα κουραγιο να ακυρωνω και να ψαχνω απο την αρχη παλι.Στο γαμο ημουν 6 μηνων περιπου.Εμενα η εγκυμοσυνη μου ηταν πολυ καλη δεν ειχα το παραμικο προβλημα και ημουν και πολυ ευκινητη.Φορεσα το νυφικο που ειχα ηδη επιλεξει ,δεν πηα καποιο απο αυτα που ειναι για εγκυμοσυνη...απλα το παρειγγειλα σε 2 νουμερα μεγαλυτερο και η κοιλιτσα δε φαινοταν καθολου...κανεις δεν καταλαβε οτι ημουν εγκυος...αφου ολοι με ρωταγαν που εκρυψα την κοιλια.Στη δεξιωση χορευα ολη νυχτα...χωρις τακουνι εννοειται...το καταχαρηκα.

 

Ολο ομως τον προηγουμενο καιρο ειχα κουραστει πολυ με τις ετοιμασιες του γαμου....δεν ειχα καν χρονο να ασχοληθω με την εγκυμοσυνη μιας και δουλευα και στον ελευεθρο χρονο μου ετρεχα για το γαμο.Εσυ στον ογδωο θα ειαι χειροτερα και δε θα το χαρεις.Τωρα αν θελεις απλα μια μικρη τελετη χωρις δεξιωσεις οκ αλλλα αν σκεφτεσαι να κανεις ανοιχτο γαμο αλλαξε τηνημερομηνια για πιο νωρις.Πραγματικα περασα υπεροχα στο γαμο μου...αν ομως ειχα το παραμικρο προβλημα και επρεπε να μη κουραστω και να περασω ολη τη δεξιωση καθιστη στην καρεκλα θα στεναχωριομουν αφανταστα.Και φυσικα ενω ειχαμε κανονισει ταξιδι μελιτος Αμερικη το αλλαξαμε και πηγαμε Ελλαδα...οπου μια εβομαδα ελιωσα στην ξεκουραση και στο φαγητο.Μεχρι τον 6ο μηνα ειναι καλα εφοσον δεν παρχει προβλημα στην εγκυμοσυνη...απο κει και μετα νομιζω οι αντοχες μειωνονται.Οποτε εξαρταται του τι γαμο σκεφτεσαι να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν παντρεύτηκα είμουν 5 μηνών. Ειχαμε κανονίσει γάμο για αργότερα αλλά μόλις έμαθα ότι είμουν έγκυος επισπεύσαμε το γάμο για δικά μου κολλήμτα. Νυφικό ωραιότατο, στην εκκλησία ζαλίστηκα και με βάλανε να καθίσω και γενικώς απόλαυσα το γάμο μου δεν θα τον άλλαζα με τίποτα.

 

Θα κάνεις ότι εσύ πιστεύεις θα είναι καλύτερα και ότι αποφασίσει εσύ και ο γαμπρός. Δικός σας είναι ο γάμος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Απαγορεύεται να σε απολύσει όταν είσαι έγκυος. Ακόμα κι αν σε απέλυσε και το έμαθες μετά, αν αποδειχθεί ότι ήσουν όταν σε απέλυσε πρέπει να σε ξαναπροσλάβει!! Δεν παίζει ρόλο πόσο έγκυος είσαι. Είμαι δικηγόρος και μου έχει τύχει αυτό με πελάτη εργοδότη που αναγκάστηκε να την ξαναπροσλάβει. Μην φοβάσαι και μην παίζεις με την υγεία του παιδιού σου και τη δική σου! Αν τολμήσει να σε απολύσει θα μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...