Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα και ευχαριστω για το ενδιαφερον σας. λοιπον τα νεα απο το δικο μας μετωπο ειναι τα εξης. το γιατρο ακομη δεν τον εχουμε δει. θα παμε αυτη τη βδομαδα καποια στιγμη. ως προς το συριγγιο αποκλειεται να οφειλεται σε τραβηγμα καθετηρα γιατι το παιδι ουτε στα πλαγια δε γυριζε οχι να πιασει τον καθετηρα. αφου ειχαν να το λενε οι νοσοκομες τι ησυχα που καθοταν (ειναι και μεγαλος οποτε απασχολιοταν με τηλεοραση, κομπιουτερ κλπ). η καινουργια τρυπουλα δε φαινεται να χει προβλημα (απο οσο μπορω να καταλαβω). αυτο ειναι ενθαρρυντικο τουλάχιστον. ειχε καποια μαμα περιπτωση μονο συριγιου να μου πει ποση ειναι η παραμονη?

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς δε φαίνεται να έχει πρόβλημα;

Εγώ έχω την εντύπωση πως όταν γίνεται συρίγγιο

γίνεται όλη η επέμβαση από την αρχή.

Γιατί συρίγγιο σημαίνει πως υπάρχει διαρροή ούρων από την ουρήθρα,

που σημαίνει πως φτου ξανά από την αρχή.

Βέβαια... καλύτερα να μιλήσει ένας ειδικός πάνω σε αυτό γιατί μπορεί να κάνω λάθος.

Βασικά εύχομαι να κάνω λάθοςςςς!

Link to comment
Share on other sites

Leman μου, τωρα διαβασα την ερωτηση σου.

Το Μαρτιο εχουμε επανεξεταση απο το γιατρο ( 6 μηνες μετα το χειρουργειο) οποτε τοτε θα επιβεβαιωσουμε οτι ολα πανε καλα.

Φυσικα εμεις δεν βλεπουμε καποιο προβλημα αλλα γιατροι δεν ειμαστε και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να σου βρουν.

Εμεις την καναμε με τον κ.Μαρινοπουλο στο Euromedica - Κυανος Σταυρος στη Θεσσαλονικη.

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ξεμπερδεψετε συντομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και ευχαριστω για το ενδιαφερον σας. λοιπον τα νεα απο το δικο μας μετωπο ειναι τα εξης. το γιατρο ακομη δεν τον εχουμε δει. θα παμε αυτη τη βδομαδα καποια στιγμη. ως προς το συριγγιο αποκλειεται να οφειλεται σε τραβηγμα καθετηρα γιατι το παιδι ουτε στα πλαγια δε γυριζε οχι να πιασει τον καθετηρα. αφου ειχαν να το λενε οι νοσοκομες τι ησυχα που καθοταν (ειναι και μεγαλος οποτε απασχολιοταν με τηλεοραση, κομπιουτερ κλπ). η καινουργια τρυπουλα δε φαινεται να χει προβλημα (απο οσο μπορω να καταλαβω). αυτο ειναι ενθαρρυντικο τουλάχιστον. ειχε καποια μαμα περιπτωση μονο συριγιου να μου πει ποση ειναι η παραμονη?

Συριγγειο ειναι μια μερα!!

Και οχι δεν χρειαζεται να κανεις την επεμβαση απο την αρχη( τα μπερδεψες αγγελομανα) κανεις μονο το συριγγειο κουκλα μου!!!

Ελπιζω να το ειδες το μυνημα και να κοιμηθηκες ησυχα!!

σε φιλω!!

Link to comment
Share on other sites

Συριγγειο ειναι μια μερα!!

Και οχι δεν χρειαζεται να κανεις την επεμβαση απο την αρχη( τα μπερδεψες αγγελομανα) κανεις μονο το συριγγειο κουκλα μου!!!

Ελπιζω να το ειδες το μυνημα και να κοιμηθηκες ησυχα!!

σε φιλω!!

 

Πού είναι ο γιατρός, που τον χρειαζόμαστε;

Δηλαδή μπαλώνουν την τρύπα και τέλος;

Συμφωνώ πως όταν πχ ο υποσπαδίας είναι οσχεοπεϊκός και το συρίγγιο

είναι κοντά στη βάλανο να ξεκινήσεις να το φτιάχνεις από τη βάλανο

(που αυτό κάνει αυτόματα την επέμβαση πιο εύκολη και την ανάρρωση πιο γρήγορη)..

Αλλά όταν γίνεται συρίγγιο σημαίνει πως η νεοουρήθρα έχει κάποια διαρροή

και πρέπει να την ξαναφτιάξουν.... Για αυτό γίνεται και συρίγγιο, επειδή

τα ούρα βρίσκουν δίοδο και πιέζουν τα ράμματα με αποτέλεσμα να ανοίγουν.

... Δεν ξέρω... Το είπα πως δεν είμαι σίγουρη... Είπα... Εύχομαι να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Αγγελομανα μου στο συριγγειο δεν ειναι απαρραιτητο να κανουν την ουρηθρα απο την αρχη! Ειναι μια μικρη τρυπουλα που την κλεινουν. Αυτο που καθιστα απαρραιτητο ενα χειρουργειο της ουρηθρας απο την αρχη ειναι η διασπαση τραυματος , δηλαδη , οχι μια μικρη τρυπουλα αλλα, αν ανοιξει οοολη η εγχειρηση οποτε σημαινει οτι οολη η δουλεια του χειρουργου απετυχε,,......και τοτε....φτου κι απο την αρχη!!!

φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελομανα μου εσυ στην πρωτη επεμβαση ειχες ολικη διασπαση τραυματος,δεν ηταν συριγγειο γι αυτο και επρεπε να γινει απο την αρχη!! Το συριγγειο ειναι μια μικρη τρυπουλα που την κλεινουν χωρις να πειραξουν την ουρηθρα την καινουργια! Εμεις καναμε 3 και τα ξερω. Χρειαζεται μια μερα παραμονη στο νοσοκομειο και καθαρισες!!

Η διασπαση τραυματος ειναι οταν οολη η εγχειρηση αποτυγχανει και ανοιγει, η, ενα πολυ μεγαλο μερος απο αυτη! αυτο ειναι διασπαση τραυματος,ολικη, η ,μερικη! καταλαβες?

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο και θα σας πω τελικα τι προκειται να γινει. παντως αν η ουρηθρα δεν εχει πειραχθει, λογικα (γιατρος βεβαια δεν ειμαι) απλα κλεινουν το συριγγιο και επιδιορθωνουν τοπικα χωρις να χρειαζεται μεγαλη παραμονη με καθετηρα. ΜΑΚΑΡΙ!

και παλι ευχαριστω για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αναλόγως το συρίγγιο δηλαδή.

Γιατί και σε εμάς με συρίγγιο ξεκίνησε και τελικά έγινε η διάσπαση.

Διαρροή ούρων είχε και μέσα από το νοσοκομείο που υπήρχε ο καθετήρας.

Οπότε με το που τον βγάλανε... έγινε το έλα να δεις!!!!!!!

Αυτό δε σημαίνει ότι γίνεται σε όλους. Η δική μας περίπτωση νομίζω ήταν ακραία.

 

 

Leman... σου εύχομαι λοιπόν το συρίγγιο να παραμείνει ως έχει

(και θα παραμείνει :):):):):):)) και να είστε τυχεροί μέσα στην ατυχία σας.

 

Περιμένουμε νέα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αργησα να γραψω νεα μας γιατι αυτες τις μερες ειμαι στη φαση της παρατηρησης. να δω δηλαδη πως κατουραει ο μικρος, αν τα τσισα φευγουν απο μια ή δυο τρυπουλες και σε κανα μηνα να παμε να τον ξαναδει ο γιατρος. το ενθαρυντικο ειναι οτι ειπε οτι δε βλεπει συριγγιο κι οτι μαλλον γινεται διαχωρισμος στα τσισα, αλλα για πιο σιγουρα θα μας πει πιο μετα. ελπιζω να ηταν ολα της φαντασιας και του αγχους μου (τοσο πολυ πια??), γιατι με ειχε παρει πολυ απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παιδάκι 18 μηνών που περιμένουμε να χειρουργηθεί για υποσπαδία. Έχω διαβάσει όλες τις σχετικές σελίδες του Forum και δεν είδα να γίνεται λόγος για ενέσεις τεστοστερόνης που χορηγούν ορισμένοι γιατροί. Εμείς κάναμε στο μικρό μας 2 τέτοιες ενέσεις και πριν κάνουμε την τρίτη έμαθα για τις παρενέργειες. Ούτε ο παιδοουρολόγος ούτε ο παιδοενδοκρινολόγος μας ανέφεραν το γεγονός ότι μπορεί να υπάρχουν παρενέργειες αν και το ρώτησα και στους δύο. Είναι δικαίωμα του κάθε γονιού να ξέρει τί ακριβώς χορηγούν οι γιατροί στο παιδί του για να αποφασίσει αν θα ακολουθήσει τη μια μεθοδο ή την άλλη. Η τεστοστερόνη μπορεί να οδηγήσει σε ένα ύψος 5-10 πόντους χαμηλότερο από το αναμενόμενο ενός παιδιού και αν και δε γνωρίζουμε ( ή εγώ μάλλον δε γνωρίζω) ακριβώς τα ποσοστά παρενεργειών όσο αυτά υπάρχουν πρέπει να τα ξέρουμε!

Καλή υγεια σε όλα τα παιδάκια και καλό κουράγιο στους γονείς και ιδιαίτερα στις μανούλες τους.

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

ΙωανναΝ, γεια σου.

Εμας κανενας γιατρος δεν μας ανεφερε για τις ενεσεις που λες.

Ισως να υπαρχει καποιο ορμονικο θεμα στην περιπτωση σας, αφου αναφερεις και παιδοενδοκρινολογο, οποτε να ειναι απαραιτητες.

Σε ολες τις περιπτωσεις ομως οι γονεις ειναι απαραιτητο να γνωριζουν τις παρενεργειες για να αποφασιζουν το καλυτερο κατα τη γνωμη τους για το παιδι τους.

Σ' αυτο εχεις απολυτο δικιο.Δυστυχως στην Ελλαδα ειναι πολυ συνηθισμενο οι γιατροι να χορηγουν φαρμακα χωρις καμια ενημερωση.

Ετυχε και σε μενα μια που ο γυναικολογος μου, μου χορηγησε τα utrogestan στην εγκυμοσυνη και ο μικρος γεννηθηκε με υποσπαδια.Την παρενεργεια αυτη την διαβασα στις οδηγιες του φαρμακου ενω ο γιατρος δεν ειχε αναφερει τιποτα απολυτως.

 

Ευχομαι παντως το αγορακι σας να ξεμπερδεψει συντομα και απολυτα απο το προβληματακι του και να μην εχει καμια παρενεργεια απο τις ενεσεις.

 

Αν θελεις παντως γραψε μας περισσοτερες λεπτομερειες για την περιπτωση σας γιατι ισως ειναι λιγο διαφορετικη απο τις δικες μας.

 

Καλη επιτυχια και καλη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μας έχει μια πολύ σπάνια μορφή που δεν είναι καταγεγραμμενη καν ως υποσπαδίας. έχει φυσιολογικό πέος την όψη και τη λειτουργία ενώ έχει και μια τρυπούλα στη βάση του πέους στην αρχή του όσχεου. όταν κάνει τσισάκια φεύγουν και απο τις 2 τρυπούλες... χρειάζεται να κλείσει η κάτω τρυπούλα χωρίς να πειραχτεί η κανονική( μόνο μια μικρή διεύρυνση της ουρήθρας). επίσης το πουλάκι του ήταν 3,5 εκαστοτά όταν ήταν 15 μηνων που σημαίνει ότι ήταν μάλλον μεγαλούτσικο! δεν χρειαζόταν οι ενέσεις... Αισθάνομαι τελείως χαζή που έκανα τις 2 ενέσεις... τουλάχιστον γλυτώσαμε την τρίτη. Μετά από μερικές συζητήσεις με άλλες χρήστριες του φόρουμ κατάλαβα ότι είναι τακτική του συγκεκριμένου γιατρού και δεν έχει σχέση με το δικό μας αγοράκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα σε ολους και απο εμενα ειμαι πολυ χαρούμενη χθες ο γιος μου εκανε τσισάκια για πρωτη φορα ορθιος και κρατησε μονος την τσουτσου του και δεν λερώθηκε καθολου πωπωπω καμαρωνα λες και ήταν ολα τελεια που να γίνουν δηλαδη, ρε κοριτσια ποδια δεν κατουραμε απεναντι πανε αλλα η τρυπα μας ειναι χαμηλα..... τι να πω θα ερθουν και για μας οι καλες μερες τι σκατα.... αντε καλες γιορτουλες

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αργησα να γραψω νεα μας γιατι αυτες τις μερες ειμαι στη φαση της παρατηρησης. να δω δηλαδη πως κατουραει ο μικρος, αν τα τσισα φευγουν απο μια ή δυο τρυπουλες και σε κανα μηνα να παμε να τον ξαναδει ο γιατρος. το ενθαρυντικο ειναι οτι ειπε οτι δε βλεπει συριγγιο κι οτι μαλλον γινεται διαχωρισμος στα τσισα, αλλα για πιο σιγουρα θα μας πει πιο μετα. ελπιζω να ηταν ολα της φαντασιας και του αγχους μου (τοσο πολυ πια??), γιατι με ειχε παρει πολυ απο κατω.

 

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλες. Εϋχομαι φέτος να ξεμπερδέψουν τα μωρακια ολων μας απο τα χειρουργια και αυτα να ειναι τα χειροτερα που θα

περάσουν στη ζωή τους.

 

Λεμαν εύχομαι να ειναι καλα το μωρακι σου. Επειδη κι εγω πηγα στο Παιδων Πεντέλης και τον ειδε ο Αλεξανδρου και σκεφτομαι να το κανουμε εκει, θα

το εκτιμουσα αν μου ελεγες για την εμπειρια σου και με ποιον γιατρο το εκανες.

Γενικά απο οτι εχω καταλαβει το να κανει ενα συρυγγιο το οποιο σε μια μερα συνηθως αν ειναι απλη περιπτωση διορθωνεται δε σημαινει οτι ειναι κακος ο γιατρος.

Μιλαω για την αισθητικη , την εξυπηρετηση , οτι θα μπορουσες να μου πεις.

Ευχαριστω εκ των προτερω και περαστικα

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τη Δευτέρα 17/1 χειρουργείται ο μικρός μας... Στον Κυανό Σταυρό Θεσσαλονίκης από τον Γ.Μαρινόπουλο... Θα είναι το πρώτο χειρουργείο και ελπίζουμε και τελευταίο... Διαβάζω άλλες μανούλες που κάνουν πάνω από ένα και τί να πω... θαυμάζω το κουράγιο τους... Με έχει διαλύσει το όλο θέμα.... Χαίρομαι που βρήκα αυτό το φόρουμ γιατί καταλαβαίνω ότι δεν έιμαι η μόνη που έχει τέτοια προβλήματα και παίρνω κουράγιο... Τρελαίνομαι στη σκέψη ότι το μωρό μου θα είναι σε αναισθησία για 2,5 ώρες... Όταν τελειώσει η επέμβαση θα γράψω λεπτομέρειες για να ενημερωθούν αυτοί που ενδιαφέρονται... εμένα με βοήθησαν πολύ τα μακρόσυρτα μηνύματα και οι περιγραφές....

Σας ευχαριστώ πολύ όλους αυτούς που γράφετε στο φόρουμ.

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα 17/1 χειρουργείται ο μικρός μας... Στον Κυανό Σταυρό Θεσσαλονίκης από τον Γ.Μαρινόπουλο... Θα είναι το πρώτο χειρουργείο και ελπίζουμε και τελευταίο... Διαβάζω άλλες μανούλες που κάνουν πάνω από ένα και τί να πω... θαυμάζω το κουράγιο τους... Με έχει διαλύσει το όλο θέμα.... Χαίρομαι που βρήκα αυτό το φόρουμ γιατί καταλαβαίνω ότι δεν έιμαι η μόνη που έχει τέτοια προβλήματα και παίρνω κουράγιο... Τρελαίνομαι στη σκέψη ότι το μωρό μου θα είναι σε αναισθησία για 2,5 ώρες... Όταν τελειώσει η επέμβαση θα γράψω λεπτομέρειες για να ενημερωθούν αυτοί που ενδιαφέρονται... εμένα με βοήθησαν πολύ τα μακρόσυρτα μηνύματα και οι περιγραφές....

Σας ευχαριστώ πολύ όλους αυτούς που γράφετε στο φόρουμ.

Ιωάννα

 

 

 

Καλή επιτυχία καλή μου μαμα, να εχεισ θετική σκεψη και ολα θα πάνε οκ νομίζω ο μικρός σου εχει απλη περίπτωση αλλα ενα δεν μπορω να καταλάβω αφου το πεος του ειναι κανονικό και κατουραει σωστα τοτε γιατι ηθελε να του κάνει ενεση ορμόνης μονο την χαμηλή τρυπούλα δεν ειναι να κλείσετε???? αχ ρε αυτη οι γιατροι πεζουν εις βάρος των παιδιών μας!!! θα την φάω την καρτούλα μου αλλα δεν μπορω αλλο γιατι τοσες αποτυχίες μαμώτο???

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε εσάς και τις οικογένειες σας, υγεία κι ευτυχία στα αγγελούδια σας.

sorry που χάνομαι κατά διαστήματα αλλά με την δουλειά και τα τρία βλαστάρια μου δεν τα βγάζω πέρα!!!

Ιωάννα μου καλή επιτυχία, άναψε κι ένα κεράκι, μέρα που ξημερώνει....εμείς πάντως θα σε σκεφτόμαστε εαν και είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε πολύ καλά ..

Ο δικός μου ο μικρούλης, 5 μήνες μετά την πρώτη εγχείριση νομίζω πως τα πηγαίνει θαυμάσια κι ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος.Ετοιμαζόμαστε τον Μάρτιο για την δεύτερη και είναι σίγουρος ότι θα είναι και η τελευταία.Μακάρι Παναγιά μου να ειμαστε τόσο τυχεροί και να ξεμπερδέψουμε μονο με τις δύο.Μου είπε πως στην κλινική θα μείνει μόνο 2 ημέρες και καθετήρα θα έχει μόνο την μία.Δεν ξερω αλλά μου ακούστηκε τόσο σίγουρος και με καθησυχασε πολύ.Εαν πάντως ξεμπερδέψουμε μόνο με τις 2 επεμβάσεις , λαμπάδα θα ανάβω στο όνομα του κι ας μην είναι και άγιος!!!!!

φιλιά πολλά σε όλες σας και να ξέρετε πως σας σκέφτομαι πάντα ακόμη κι εαν αργώ να εμφανιστώ.

Αγάπη να τα πούμε και τηλεφωνικά, μάλλον έχεις να μου πεις πολλά και ζουμερά....το ξέρω, το αισθανομαι!!!!χά!!χα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα! Στης 1-1-2011 έγινα μανούλα πρόωρα σε δίδυμα αγοράκια και για αυτο τα μωράκια μου είναι στην θερμοκοιτίδα. Το ενα αγοράκι μου εχει οσχεικο υποσπαδία και έχουμε τρελαθεί ταλαιπωρείτε πολύ το αγγελούδι μας γιατί έχει και πρόβλημα αναπνευστικού και είναι διασωληνωμένος στην εντατική . Αλλά ο υποσπαδίας μας έδωσε το τελειωτικό χτύπημα γιατί είναι βαριάς και σπανίας μορφής. Έχει κάποιος κάποια εμπειρία από οσχεικο υποσπαδία? :-(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα! Στης 1-1-2011 έγινα μανούλα πρόωρα σε δίδυμα αγοράκια και για αυτο τα μωράκια μου είναι στην θερμοκοιτίδα. Το ενα αγοράκι μου εχει οσχεικο υποσπαδία και έχουμε τρελαθεί ταλαιπωρείτε πολύ το αγγελούδι μας γιατί έχει και πρόβλημα αναπνευστικού και είναι διασωληνωμένος στην εντατική . Αλλά ο υποσπαδίας μας έδωσε το τελειωτικό χτύπημα γιατί είναι βαριάς και σπανίας μορφής. Έχει κάποιος κάποια εμπειρία από οσχεικο υποσπαδία? :-(

 

οσχεοπεικο έχει και μένα ο γιος μου, πρόωρος και διδυμος εαν σου λεει κατι...Τον υποσπαδία θα τον κοιτάξεις αργότερα έτσι κι αλλιως δεν μπορεί να εγχειριστεί πριν τους 7 μήνες.Ξερω την απελπισια σου αυτή τη στιγμή την έχω περασει και σου λέω ότι τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικά.Άσε τον υποσπαδια για αργότερα, ένα βήμα κάθε φορά.Πρώτα να βγει ο μικρούλης σου απο την θερμοκοιτίδα, να τον πάρεις με το καλό στο σπίτι σου και μετά έχεις όλο τον χρόνο για να μάθεις για τον υποσπαδία....Εδώ θα είμαστε για να τα λέμε.Πάρε δύναμη και κουράγιο, τα μωρά σου σε χρειάζονται δυνατή.Κι εγώ στην αρχή είχα πελαγώσει αλλά θα δεις όλα θα πάρουν τον δρόμο τους...Καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

μην νομίζεις ότι κι εμένα είναι πολύ μεγάλος, πριν 4 ημέρες έγιναν ενός χρονών τα αγγελούδια μου, μόνο που εγώ έχω κορίτσι κι αγόρι.

Κάναμε το πρώτο χειρουργείο τον Σεπτέμβριο που ήταν 7 μηνών και τον Μάρτιο θα κάνουμε το δεύτερο.

Να ξέρεις ότι ο οσχεοπεικός χρειάζεται 2 επεμβάσεις και δεν γίνεται με μία.

Αλλά οπως σου ειπα έχουμε το χρόνο να τα πούμε.Προς το παρον δεν σε νοιάζει εαν έχει υποσπαδία, το μωρό σου θα κατουραει κανονικά, δεν θα του βάζεις όμως κρεμούλες για να αποφύγεις την ουρολοίμωξη και θα το πλένεις αντί να χρησιμοποιείς μωρομάντηλα.Αυτά σου χρειάζονται τώρα στην αρχη.

Οτι θέλεις μπορεις να με ρωτήσεις και να μου στείλεις και προσωπικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα μανουλες. Πριν απο 3 μηνες μπηκα και εγω στο club των μαμαδων με ενα υπεροχο αγορακι. Απο την πρωτη μερα μου ειπαν οι παιδιατροι οτι το παιδακι μου εχει υποσπαδια. Η τρυπουλα του ειναι στο πεος, λιγο πιο κατω απο τη βαλανο. Επειδη ειμαστε απο επαρχια, θα μπορουσε καποιος να μας συστησει καποιους ιδιωτες γιατρους στην Αθηνα για να επισκεφτουμε??

Διαβασα με μεγαλη προσοχη ολο το topic απο την αρχη και σας θαυμαζω για το κουραγιο και την υπομονη σας στο δικο σας προβλημα, ενω πηρα και εγω πολυ θαρρος για τη συνεχεια..

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα μανουλες. Πριν απο 3 μηνες μπηκα και εγω στο club των μαμαδων με ενα υπεροχο αγορακι. Απο την πρωτη μερα μου ειπαν οι παιδιατροι οτι το παιδακι μου εχει υποσπαδια. Η τρυπουλα του ειναι στο πεος, λιγο πιο κατω απο τη βαλανο. Επειδη ειμαστε απο επαρχια, θα μπορουσε καποιος να μας συστησει καποιους ιδιωτες γιατρους στην Αθηνα για να επισκεφτουμε??

Διαβασα με μεγαλη προσοχη ολο το topic απο την αρχη και σας θαυμαζω για το κουραγιο και την υπομονη σας στο δικο σας προβλημα, ενω πηρα και εγω πολυ θαρρος για τη συνεχεια..

 

Ευχαριστω

 

Γεια σου katerina_doc δεν έχω ιδέα από γιατρούς και εγώ τώρα ξεκίνησα να ψάχνω αλλά βρήκα αυτήν την σελίδα ρίξε μια ματιά http://www.zoypanos.gr.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...