Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ονομα ---> ειδος υποσπαδία ---> αριθμ.χειρ. ---> επιπλοκές--->τέλος ή συνέχεια

 

Λεγκοπουλο ---> υποβαλανικός υποσπαδίας ---> 2 χειρουργεία ---> 1ο γύρισμα ουρήθρας και 2ο ? --->έπεται συνέχεια

 

Ινετοπουλο---> υποβαλικός υποσπαδίας---> 2 χειρουργεια ---> 1ο μολυνση στο νοσοκομειο και 2ο γυρισμα ουρήθρας--->και παμε για αλλο αποτυχαμε!!!!!!!

 

Angelπαιδο--->Βαλανικός Υποσπαδίας--->3 χειρουργια--->2 υποσπαδία και 1 πλαστική--->όλα δείχνουν ότι τελειώσαμε.

 

Αγαποπουλο--->οσχεοπεικος υποσπαδιας--->10 χειρουργεία--->απο τα 10 τα δυο ηταν για να κατεβασουμε ορχη--->τελειωσαμε περισυ τον Ιουνιο !!!!

 

lemanoπαιδο---> υποβαλανικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο--->τελός!!!

 

Μαεστρόπουλο ---> Βαλανικός υποσπαδιας---> 1 χειρουργείο (υποσπαδία + πλαστική ακροποσθίας μαζί) ---> Καλά πάει έως τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ερωτηση για τις παλιες. οταν λετε οτι κατουρει και απο δευτερη τρυπουλα εννοειτε κατουραει κανονικα απο δυο τρυπες δηλαδη φαινονται δυο γραμμουλες (δε ξερω πως να το εξηγησω)?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για τις παλιες. οταν λετε οτι κατουρει και απο δευτερη τρυπουλα εννοειτε κατουραει κανονικα απο δυο τρυπες δηλαδη φαινονται δυο γραμμουλες (δε ξερω πως να το εξηγησω)?

 

 

Το κανονικό ειναι να κάνει τσίσα απο μια την μπροστά τρυπούλα το ακανόνιστο ειναι να τρεχει απο μπροστά και να τρέχει ή να στάζει και απο αλλη, δηλ εκει που εχει ραμματακια θα πρεπει να ειναι στεγνο και οχι να στάζει τσίσα απο εκει??? τι επαθες ειδες κατι??? εισαι αγχωμένη ε??

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για τις παλιες. οταν λετε οτι κατουρει και απο δευτερη τρυπουλα εννοειτε κατουραει κανονικα απο δυο τρυπες δηλαδη φαινονται δυο γραμμουλες (δε ξερω πως να το εξηγησω)?

Κανονικα πρεπει να ουρει απο μπροστα(πανω στο κεφαλι του πεους) και να πεταγονται τα ουρα σαν μια ευθεια στρογγυλη και μακρια.... τωρα αν σταζει κι απο αλλου φαινονται τα ουρα σαν βενταλια ανοιχτη...

ελπιζω να σε βοηθησα, δεν ξερω πως αλλιως να στο περιγραψω! Αν δεν καταλαβες τι εννοω, δωσε μια ακομη περιγραφη.

Ευχομαι ολα να πανε καλα!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας μανούλες, συγγνώμη που έλειψα τόσο καιρό αλλά επέστρεψα στη δουλειά και τρέχω και δεν προλαβαίνω με τα διδυμάκια και την Νεφελίτσα!!!!

Δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα για να καταλάβω τι κάνετε αλλά βάλτε κι εμενα στην λίστα

 

μαμα νεφελόπουλο --->οσχεοπεικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο--->σίγουρα έχουμε και 2ο χειρουργείο--->κι ελπίζουμε να μην πάμε σε τρίτο!!!!

 

Αγάπη δεν πρόλαβα να σου γράψω περιμένω το Σκ!!!

Λέγκω μου, σου έστειλα πμ, ότι χρειαστείς στη διάθεση σου!!!

 

Τα νέα του μικρού μου είναι καλά.Σίγουρα θα πάμε για δεύτερο γιατί τώρα έχουμε βαλανικό, κάτι που ήταν αναμενόμενο κι ελπίζουμε όπως είπα να μην πάμε για τρίτο!!!Πάντως το τσουτσουνάκι του δεν έχει καμιά σχέση με αυτό που ήταν πριν την εγχείριση και με αυτό που ήταν αμέσως μετά.Έχει στρώσει πάρα πολύ κι όποιος δεν ξέρει δεν θα καταλάβαινε οτι έχουμε κάνει επέμβαση.Κρίμα που δεν οργάνωσα τα βαπτίσια των διδυμων.Φοβηθηκα ότι η εγχείριση θα φαινόταν κι όλοι θα το σχολιάζανε αλλά τελικά ούτε που φαίνεται.

Τώρα πάμε για τέλος άνοιξης γιατί έχουμε μπροστά μας και την δεύτερη επέμβαση κι όπως καταλαβαινετε τα μωρά θα πάνε περπατώντας γιατί θα κοντεύουν ενάμιση χρονών.

Είμαι σχεδον σίγουρη ότι έχω το πιο μικρό εγχειρισμένο αγοράκι .Να γράψουμε και τις ηλικίες των αγοριών μας και πότε εγχειρίστηκαν για πρώτη φορά???Εμένα είναι σχεδόν 11 μηνών κι εγχειριστηκε 7,5 μηνών.

 

μαμα νεφελόπουλο --->οσχεοπεικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο, 7.5 μηνών --->13 μηνών προγραμματισμένο για 2ο χειρουργείο--->κι ελπίζουμε να μην πάμε σε τρίτο!!!!

 

Φιλιά πολλά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικό ειναι να κάνει τσίσα απο μια την μπροστά τρυπούλα το ακανόνιστο ειναι να τρεχει απο μπροστά και να τρέχει ή να στάζει και απο αλλη, δηλ εκει που εχει ραμματακια θα πρεπει να ειναι στεγνο και οχι να στάζει τσίσα απο εκει??? τι επαθες ειδες κατι??? εισαι αγχωμένη ε??

 

ετσι οπως κατουραγε εσταζαν τσισα, αλλα δεν καταλαβαινα ακριβως απο που. τι να πω. να ειναι το αγχος και να κανω λαθος! μακαρι. θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως κατουραγε εσταζαν τσισα, αλλα δεν καταλαβαινα ακριβως απο που. τι να πω. να ειναι το αγχος και να κανω λαθος! μακαρι. θα δειξει

 

 

Ευχομαι να ειναι η ιδέα σου κούκλα μου παρακολουθησετο και πάρε τηλ τον γιατρό.

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα του μικρού μου είναι καλά.Σίγουρα θα πάμε για δεύτερο γιατί τώρα έχουμε βαλανικό, κάτι που ήταν αναμενόμενο κι ελπίζουμε όπως είπα να μην πάμε για τρίτο!!!Πάντως το τσουτσουνάκι του δεν έχει καμιά σχέση με αυτό που ήταν πριν την εγχείριση και με αυτό που ήταν αμέσως μετά.Έχει στρώσει πάρα πολύ κι όποιος δεν ξέρει δεν θα καταλάβαινε οτι έχουμε κάνει επέμβαση.Κρίμα που δεν οργάνωσα τα βαπτίσια των διδυμων.Φοβηθηκα ότι η εγχείριση θα φαινόταν κι όλοι θα το σχολιάζανε αλλά τελικά ούτε που φαίνεται.

Τώρα πάμε για τέλος άνοιξης γιατί έχουμε μπροστά μας και την δεύτερη επέμβαση κι όπως καταλαβαινετε τα μωρά θα πάνε περπατώντας γιατί θα κοντεύουν ενάμιση χρονών.

Είμαι σχεδον σίγουρη ότι έχω το πιο μικρό εγχειρισμένο αγοράκι .Να γράψουμε και τις ηλικίες των αγοριών μας και πότε εγχειρίστηκαν για πρώτη φορά???Εμένα είναι σχεδόν 11 μηνών κι εγχειριστηκε 7,5 μηνών.

 

μαμα νεφελόπουλο --->οσχεοπεικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο, 7.5 μηνών --->13 μηνών προγραμματισμένο για 2ο χειρουργείο--->κι ελπίζουμε να μην πάμε σε τρίτο!!!!

 

Φιλιά πολλά σε όλες

 

Μama nefeli, χαίρομαι που είστε καλά.

Αυτό που λες ότι άλλος δε καταλαβαίνει ότι έχει εγχειριστεί...

Η νονά του γιου μου, που ξέρει όλο το ιστορικό, όταν της το έδειξα...

είπε ότι αν δεν ήξερε, δεν υπήρχε περίπτωση να καταλάβει ότι έχει γίνει κάτι.

Αφού καμιά φορά και εγώ προσπαθώ να αποστασιοποιηθώ από όλο αυτό...

δε μου φαίνεται καθόλου άσχημο!

Επίσης, προχθές άλλαξα τον μικρό σε μια θεία μου μπροστά.

Το μόνο που κατάλαβε διαφορετικό ήταν η περιτομή.

 

Το άλλο που έχω πάθει; Όσα πουλάκια βλέπω πια χωρίς περιτομή

τα θεωρώ ασχημούλικα και τόσο περίεργα... χαχαχαχχχαχαχαχα

 

Γιατί δε κανονίζετε βάπτιση μέσα στον χειμώνα;

Εμείς την κάναμε την ημέρα των Φώτων, 6 Ιανουαρίου.

Την προηγούμενη μέρα χιόνιζε... ήταν τέλεια και ο μικρός δεν έπαθε απολύτως τίποτα. Τα καλοριφέρ της εκκλησίας δούλευαν στο φουλ. Όλοι το ευχαριστηθήκαμε. Ήταν καθημερινή απόγευμα. Επίσης ωραία μέρα για βάπτιση είναι η δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων με όλο το consept να είναι χριστουγεννιάτικο.

 

Leman ελπίζω να μην είναι τίποτα.

Περιμένουμε και τα δικά σου νέα με αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

ονομα ---> ειδος υποσπαδία ---> αριθμ.χειρ. ---> επιπλοκές
--->
τέλος ή συνέχεια

  • Λεγκοπουλο ---> υποβαλανικός υποσπαδίας ---> 2 χειρουργεία ---> 1ο γύρισμα ουρήθρας και 2ο ? --->έπεται συνέχεια

 

  • Ινετοπουλο---> υποβαλικός υποσπαδίας---> 2 χειρουργεια ---> 1ο μολυνση στο νοσοκομειο και 2ο γυρισμα ουρήθρας--->και παμε για αλλο αποτυχαμε!!!!!!!

 

  • Angelπαιδο--->Βαλανικός Υποσπαδίας--->3 χειρουργεια--->2 υποσπαδία και 1 πλαστική--->τελος!!!

 

  • Αγαποπουλο--->οσχεοπεικος υποσπαδιας--->10 χειρουργεία--->απο τα 10 τα δυο ηταν για να κατεβασουμε ορχη--->τελειωσαμε περισυ τον Ιουνιο !!!!

 

  • lemanoπαιδο---> υποβαλανικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο--->τελός!!!

 

  • Μαεστρόπουλο ---> Βαλανικός υποσπαδιας---> 1 χειρουργείο (υποσπαδία + πλαστική ακροποσθίας μαζί) ---> Καλά πάει έως τώρα!!!

 

  • Νατασσοπουλο --->βαλανικος στεφανιαιος υποσπαδιας ---> 1 χειρουργειο---> φτιαξαμε ουρηθρα και πλαστικη ακροποσθίας μαζι --->τελος

 

  • μαμα νεφελόπουλο --->οσχεοπεικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο, 7.5 μηνών --->13 μηνών προγραμματισμένο για 2ο χειρουργείο--->κι ελπίζουμε να μην πάμε σε τρίτο!!!!

Λεμάν μου να πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου... όπως και να χει προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρή!

Όμορφες δεν προκάνω να γράψω κάτι άλλο... Μαμανεφελάκο μου δεν πρόκανα να σου απαντήσω θα το κάνω άμεσα

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες:wink:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας.

Καιρο ειχα να σας διαβασω.

Καταρχην ευχομαι περαστικα στα αγορακια που εκαναν επεμβαση τον τελευταιο καιρο.

Περαστικα και αγυριστα.

Βαλτε κι εμενα στη λιστα.

Ολυμπιοπουλο --->βαλανικος υποσπαδιας--->1 χειρουργειο, 13 μηνων --->Νομιζω οτι εχουμε τελειωσει.Θα το επιβεβαιωσουμε το Μαρτιο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας.

Καιρο ειχα να σας διαβασω.

Καταρχην ευχομαι περαστικα στα αγορακια που εκαναν επεμβαση τον τελευταιο καιρο.

Περαστικα και αγυριστα.

Βαλτε κι εμενα στη λιστα.

Ολυμπιοπουλο --->βαλανικος υποσπαδιας--->1 χειρουργειο, 13 μηνων --->Νομιζω οτι εχουμε τελειωσει.Θα το επιβεβαιωσουμε το Μαρτιο.

 

 

καλησπερα εμας τα νεα μας δεν ειναι ευχαριστα. σημερα επιβεβαιωθηκαν οι ανησυχιες μου και ο μικρος εκανε τσισα απο δυο τρυπουλες :(

τι γινεται τωρα? ξανα χειρουργειο και καθετηρες? για ποσες μερες αυτη τη φορα? και τι ακριβως κανουν τωρα?

Ολυμπια γιατι θα το επιβεβαιωσετε το μαρτιο? εννοω γιατι τοσο αργα? μπορει να αλλαξει κατι μεχρι τοτε? δε ξερω αν εχω ξαναρωτησει αλλα που χειρουργηθηκατε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εμας τα νεα μας δεν ειναι ευχαριστα. σημερα επιβεβαιωθηκαν οι ανησυχιες μου και ο μικρος εκανε τσισα απο δυο τρυπουλες :(

τι γινεται τωρα? ξανα χειρουργειο και καθετηρες? για ποσες μερες αυτη τη φορα? και τι ακριβως κανουν τωρα?

Ολυμπια γιατι θα το επιβεβαιωσετε το μαρτιο? εννοω γιατι τοσο αργα? μπορει να αλλαξει κατι μεχρι τοτε? δε ξερω αν εχω ξαναρωτησει αλλα που χειρουργηθηκατε?

 

 

Αληθεια πολυ στεναχωρέθηκα τωρα ρε γαμώτο:-(:-(:-( πηρες τον γιατρο??? τελικά με ενα χειρουργειο δεν ξεμπαιρδευει κανεις!!!

Οι γνωμες αμφιταλαντευονται το μονο συγουρο ειναι οτι αν ειναι οπως λες τοτε ναι ξανα χειρουργιο απλα αλλος γιατρος μου εχει πει οτι η διαδικασία ειναι ιδια και αλλος οτι το συριγγιο δεν ειναι το ιδιο με την πρωτη επεμβαση οπως και να εχει ειναι ταλαιπωρία και ο δικός σου ειναι μεγάλος ε???

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε leman...... Γιατί;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Κρίμα!

 

Σε αυτήν την επέμβαση πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον ένα μήνα.

Αν περάσει αυτό το κρίσιμο διάστημα και δεν δεις κάτι άσχημο

σημαίνει ότι είσαι σε καλό δρόμο. Στους 6 μήνες πια, μπορείς να ησυχάσεις.

 

Στη δική μας περίπτωση μετά το πρώτο χερουργείο, φαινόταν ότι τα πράγματα

δεν ήταν καλά, σε αντίθεση με το δεύτερο που φάνηκαν τα πράγματα από την αρχή

(ότι όλα θα είναι εντάξει) και παρόλο που έπρεπε να γίνει πολύ περισσότερη δουλειά...

εγώ τουλάχιστον αυτήν την αίσθηση είχα.

 

Aν o υποσπαδίας είναι ελαφριάς μορφής, τότε μπορεί να πετύχει και με την πρώτη,

αλλά και πάλι εξαρτάται από τον γιατρό.

 

Πάντως εγώ αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι αρκετοί γιατροί εδώ στην Ελλάδα,

χωρίς να έχουν ιδέα από υποσπαδίες, αναλαμβάνουν να κάνουν μια τέτοια επέμβαση,

απλά επειδή δεν μπορούν να αρνηθούν. Και για να μη παρεξηγηθώ δε μιλάω για όλους.

Σίγουρα υπάρχουν αξιόλογοι γιατροί.

 

Και φυσικά αν κάτι δε πάει καλά... φταίνε οι ιστοί του παιδιού...

που πάλι προσωπικά μιλάω, ειδικά όταν δεν έχει προηγηθεί άλλη

επέμβαση για να είναι ήδη τραυματισμένοι, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο

να το χρησιμοποιούν ως δικαιολογία για την αποτυχία τους.

Σου λένε και από πριν ότι θα έχει ένα τάδε ποσοστό αποτυχίας και είναι καλυμμένοι.

 

Μπορεί να βάζουν ακατάλληλα ράμματα, τα οποία είναι πιο χοντρά αλλά και πιο φθηνά.

Μπορεί να βάζουν ακατάλληλο καθετήρα, ο οποίος έχει μεγαλύτερη διάμετρο από αυτόν που πρέπει

και σε μια τόσο λεπτή και ευαίσθητη επέμβαση όπως αυτή της πλαστικής της ουρήθρας

παίζει σημαντικότατο ρόλο μιας και πάνω σε αυτόν φτιάχνεται η καινούργια ουρήθρα.

Μπορεί η τεχνική που ακολουθούν να μην ενδείκνυται για τη συγκεκριμένη μορφή υποσπαδία...

Αλλά πως γίνεται πάντα να φταίνε οι ιστοί του παιδιού αυτό δε το έχω καταλάβει.

Γιατί κανένας δεν πρόκειται να παραδεχθεί τα παραπάνω.

 

Τα ακατάλληλα ράμματα και τον ακατάλληλο καθετήρα,

τα έχω δει με τα μάτια μου. Ράμματα σαν κανονικές κλωστές

και καθετήρας με διάμετρο σαν αυτόν των ενηλίκων.

 

Γιατρός δεν είμαι... Λέω αυτά που είδα με τα μάτια μου.

Αυτά που έζησα με ένα μωρό 14ων μηνών δεμένο για 9 ολόκληρες

ημέρες στο κρεβάτι. Που όταν τον σήκωσα δεν μπορούσε να περπατήσει.

Που του είχαν κλείσει τις παλάμες με γάζες για να μη μπορεί να πιάσει τίποτα.

Που για ένα 24ωρο μετά την επέμβαση τον είχαν με μορφίνη.

Που όταν τσίριζε τα βράδια από σπασμούς που έκανε η κύστη λόγω καθετήρα

δεν του έδιναν καν σπασμολυτικό για να ησυχάσει, του έδιναν fenistil για να έχει υπνηλία.

 

Και όλα αυτά για έναν βαλανικό υποσπαδία... όπως λέγανε... μια εγχείρηση ρουτίνας

που αυτός που υποτίθεται έκανε την επέμβαση... δε χειρουργεί... αλλά κεντάει!!!!!

 

Είχαν το θράσος να με κοροϊδεύουν...

Να μου λενε "Καταπληκτική δουλειά... Πολύ ωραίο"

Ενώ είχαν σπάσει τα ράμματα ήδη.

Για τη συμπεριφορά δεν αναφέρω... απλά τραγικοί!

 

Το αποτέλεσμα της πρώτης επέμβασης;;

Ολική διάσπαση τραύματος.

Στροφή του πέους κατά 45 μοίρες.

Κατέβασμα του υποσπαδία από βαλανικό σε υποβαλανικό.

Και αυτοί μου έλεγαν... Τι καλή δουλειά έχουν κάνει.

Τις φωτό τις είδατε οι περισσότερες...

'Οπως και τις φωτό του τώρα... Ίσιο, με ωραία στύση, με κανονική ουρήθρα.

Κανονικό τσουτσούνι! Τώρα είναι να το πιεις στο ποτήρι!!!!!!!!!!!!!!!

Ακόμα δεν το πιστεύω πως όλα αυτά τελείωσαν για εμάς.

Ακόμα το κοιτάω και το ψάχνω.. να δω μήπως συμβαίνει κάτι κακό.

Που θα πάει.. θα το ξεπεράσω.

 

αχαχαχχαχαχαχαχχχαχαχ

Διδακτορικό στον υποσπαδία έχω κάνει πια...

... Μετά από την Agape- S.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε οοοοολαααααα!!!! ετσι ειναι δυστιχως , αν ομως δεν τα ζησεις δεν ξερεις και απο αυτα που σου λενε εισαι ολο αισιοδοξια!

Ακριβως τα ιδια περασε το παιδακι μου μονο που η παραμονη στο νοσοκομειο ηταν 18 ημερες!!!

Ενα βραδυ εκει μεσα , ειχε φυγει για δευτερη φορα ο καθετηρας (στο σημειο που ενωνοταν με το σακουλακι για τα ουρα) και αυτο σημαινε οτι επρεπε να ξελυσουν το παιδι, να του αλλαξουν σεντονια και πανω σε αυτη τη διαδικασια, εσπασε η φλεβα και επρεπε να το τρυπισουν αλλου! Και δεν εβρισκαν φλεβα και το τυρρανουσαν και να εχει τον πονο του απο την εγχειρηση, να εχει και τα τσιμπηματα για να βρουν φλεβα!

Και εγω να ειμαι εξω απο το δωματιο (γιατι με εβγαλαν που ουρλιαζε το παιδι) και γω να χτυπω το κεφαλι στον τοιχο του διαδρομου και να λεω ΘΕΕ μου ποτε θα σταματησει αυτο το μαρτυριο???

Το αντεξα, κι αλλες φορες ομως.....

Δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.....δυστυχως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω του χρονου τετοιο καιρο να εχουμε τελειωση και εμεις με αυτο το μαρτύριο αυτο ειναι η ευχή μου για τον καινουργιο χρόνο να εχουμε την υγεία μας και να τελειωση το παιδακι μου την απιστευτη ταλαιπωρία που εχει περάση δεν θελω τιποτα παραπάνω μου ειναι υπερ αρκετο αυτο απογοητευτικα!!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κρατήσου.. έχω και άλλο..

ένα τελευταίο και αποσύρομαι...

πάω να κοιμηθώ αγκαλίτσα με τον μικρό μου!

 

Τί γίνεται με τους γιατρούς που

έχουν τα παιδιά μας για "πειραματόζωα".

Που χωρίς να έχουν ιδέα από υποσπαδίες

τα βάζουν στο χειρουργικό τραπέζι ξέροντας

από πριν το αποτέλεσμα. Απλά... κάνουν εξάσκηση

πάνω στο πουλάκι των παιδιών μας.

Ήθελα να ήξερα... αν κάποιος έκανε το ίδιο στο

πουλάκι των παιδιών τους... τί θα έκαναν;;;

 

...Και εμείς εδώ τρέμουμε μόνο στην ιδέα

να ονοματίσουμε κάποιο από αυτά τα καθάρματα

για να μην έχουμε μπλεξίματα με το νόμο.

 

Ντροπή!!!!!!!!

 

Εμάς ποιος θα μας προστατέψει από όλους αυτούς;;;;;;;;;;

Ποιος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Angelmama, τελειωσες και υσηχασες! Μακαρι ετσι ευκολα να τελειωνα κι εγω!!

Καθεις που τα περνα ομως, αυτος μπορει να πει αν ζοριζεται η οχι! Μακαρι η δικια μας εμπειρια να γινει η γεφυρα που θα οδηγησει ανυποψιαστους γονεις σε καλες εκβασεις και να γλυτωσουν πολλων ετων ταλαιπωρια!!

Και επειδη εμεις μαθαμε πως λειτουργει το συστημα (5 πραγματα τα ξερουμε πια) , μπορουμε να ξερουμε πως ειναι τα πραγματα σε δημοσιο και ιδιωτικο τομεα, που δεν ειναι και καλυτερα, τουλαχιστον εγω το βεβαιωνω!!!

Και επειδη κανεις δεν μπορει ουτε και ειναι υποχρεωμενος να ξερει πως λειτουργει το συστημα, ειναι τυχερος αν επωφεληθει απο την εμπειρια μας!!!

Λεπτομεριες, σε π.μ.!!!

φιλια σε ολες τις μανουλες, κουραγιο και υπομονη!

Δυστυχως το ταξιδι της αποκαταστασης ενος υποσπαδια, συχνα ειναι μεγαλο και δυσκολο!!!

Link to comment
Share on other sites

πω πω! ποσο απο κατω με εχει παρει δε λεγεται! διαβαζω κι ολα αυτα και με πιανει φοβος με το τι μας περιμενει. μπορει να μου πει καποια η δευτερη επεμβαση εχει παλι τοσες μερες παραμονη με καθετηρα? και τι ακριβως γινεται? πως κλεινουν παλι την παλια τρυπουλα?? θα επανελθω με αποριες

Link to comment
Share on other sites

πω πω! ποσο απο κατω με εχει παρει δε λεγεται! διαβαζω κι ολα αυτα και με πιανει φοβος με το τι μας περιμενει. μπορει να μου πει καποια η δευτερη επεμβαση εχει παλι τοσες μερες παραμονη με καθετηρα? και τι ακριβως γινεται? πως κλεινουν παλι την παλια τρυπουλα?? θα επανελθω με αποριες

Να μη σε παρει ουτε απο κατω ουτε απο πανω και γενικως πρεπει να διατηρησεις την ισορροποια σου!

Ετσι ειναι οπως τα εζησε μια μανα και οχι οπως τα περιεγραψε ενας γιατρος!

Οσο πιο πολλα ξερεις τοσο πιο ευκολα θα αντιμετωπισεις τα παρακατω.

Απ΄οτι ξερω, για συριγγειο ειναι μια μερα παραμονη με καθετηρα:cry:

Γενικα κουραγιο ναχεις...

καλη δυναμη καλη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Λεμαν μου πολύ στεναχωρήθηκα που κι εσας δεν πήγε καλά... τι να πω, τα είπαν όλα τα άλλα κορίτσια. Το συρίγγειο είναι κάτω απ'τη βαλανό; Τουλάχιστον αν κατουράει κανονικά απ'την καινούργια τρυπούλα είναι πολύ θετικό.

Κι εμείς από αυτή τη βδομάδα θέλουμε να πάμε σε καναδυο γιατρούς να μας πουνε σε τι κατάσταση είναι πλέον το πουλάκι του μικρού... αν τουλάχιστον έχουμε ξεμπερδέψει απ'το θέμα της ουρήθρας και έχουμε μόνο το συρίγγειο... και μετά να στείλω και κανα μέιλ στα εξωτερικά να πάρουμε κι από κει μια γνώμη και γενικά να δούμε πως κινούμαστε.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

ονομα ---> ειδος υποσπαδία ---> αριθμ.χειρ. ---> επιπλοκές
--->
τέλος ή συνέχεια

  • Λεγκοπουλο ---> υποβαλανικός υποσπαδίας ---> 2 χειρουργεία ---> 1ο γύρισμα ουρήθρας και 2ο ? --->έπεται συνέχεια

 

  • Ινετοπουλο---> υποβαλικός υποσπαδίας---> 2 χειρουργεια ---> 1ο μολυνση στο νοσοκομειο και 2ο γυρισμα ουρήθρας--->και παμε για αλλο αποτυχαμε!!!!!!!

 

  • Angelπαιδο--->Βαλανικός Υποσπαδίας--->3 χειρουργεια--->2 υποσπαδία και 1 πλαστική--->τελος!!!

 

  • Αγαποπουλο--->οσχεοπεικος υποσπαδιας--->10 χειρουργεία--->απο τα 10 τα δυο ηταν για να κατεβασουμε ορχη--->τελειωσαμε περισυ τον Ιουνιο !!!!

 

  • lemanoπαιδο---> υποβαλανικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο--->επεται συνέχεια

 

  • Μαεστρόπουλο ---> Βαλανικός υποσπαδιας---> 1 χειρουργείο (υποσπαδία + πλαστική ακροποσθίας μαζί) ---> Καλά πάει έως τώρα!!!

 

  • Νατασσοπουλο --->βαλανικος στεφανιαιος υποσπαδιας ---> 1 χειρουργειο---> φτιαξαμε ουρηθρα και πλαστικη ακροποσθίας μαζι --->τελος

 

  • μαμα νεφελόπουλο --->οσχεοπεικός υποσπαδίας--->1 χειρουργείο, 7.5 μηνών --->13 μηνών προγραμματισμένο για 2ο χειρουργείο--->κι ελπίζουμε να μην πάμε σε τρίτο!!!!

 

  • Ολυμπιοπουλο --->βαλανικος υποσπαδιας--->1 χειρουργειο, 13 μηνων --->Νομιζω οτι εχουμε τελειωσει.Θα το επιβεβαιωσουμε το Μαρτιο.

Να ρωτήσω κάτι τις μαμάδες με τα διδακτορικά:D; Ο στεφανιαίος υποσπαδίας είναι άλλος απ'τον υποβαλανικό;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

πω πω! ποσο απο κατω με εχει παρει δε λεγεται! διαβαζω κι ολα αυτα και με πιανει φοβος με το τι μας περιμενει. μπορει να μου πει καποια η δευτερη επεμβαση εχει παλι τοσες μερες παραμονη με καθετηρα? και τι ακριβως γινεται? πως κλεινουν παλι την παλια τρυπουλα?? θα επανελθω με αποριες

 

Leman μου... ο γιατρός τί σου είπε;

Τί έφταιξε και έγινε συρίγγιο;

Πόσες μέρες κάτσατε μέσα;

 

Δε μπορώ να σου πω μη στεναχωριέσαι. Οι περισσότερες από εμάς

τα έχουμε περάσει και μπορούμε να νιώσουμε την απογοήτευσή σου.

Σε λίγο καιρό θα είσαι καλύτερα και θα μαζέψεις το κουράγιο για

να αντιμετωπίσεις και το 2ο χειρουργείο, που εύχομαι να είναι και

το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Leman μου... ο γιατρός τί σου είπε;

Τί έφταιξε και έγινε συρίγγιο;

Πόσες μέρες κάτσατε μέσα;

 

Δε μπορώ να σου πω μη στεναχωριέσαι. Οι περισσότερες από εμάς

τα έχουμε περάσει και μπορούμε να νιώσουμε την απογοήτευσή σου.

Σε λίγο καιρό θα είσαι καλύτερα και θα μαζέψεις το κουράγιο για

να αντιμετωπίσεις και το 2ο χειρουργείο, που εύχομαι να είναι και

το τελευταίο.

 

 

ε μαρή τι την ρωτας την κοπέλα??? ετσι και αλλιως ξερουμε οτι το συριγγιο συμβαίνει και στον καλητερο γιατρό??? και οποιαδήποτε ανωμαλία μπορει να συμβή τωρα εμας γιατι δεν μας συναιβει ανωμαλία? δεν μπορω να καταλάβω ειναι σαν να μην καναμε καθολου δευτερο χειρουργίο.

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρή την ρωτάω για να μάθουμε που απέδωσε ο γιατρός το συρίγγιο.

Να δούμε αν πέσαμε μέσα στα στατιστικά μας... για ακόμα μία φορά

στους ιστούς των παιδιών ή στο τράβηγμα του καθετήρα.

 

Πάντως για τα πρακτικά... όταν μετά το πρώτο χειρουργείο μας

συνέχιζαν να με κοροϊδεύουν λεγόντάς μου πως απλά θα χρειαστεί

μια πλαστικούλα... όταν είδαν ότι δεν τους πιστεύω το γύρισαν στο ότι

το παιδί μπορεί να τράβηξε τον καθετήρα...

Τώρα... πως τον τράβηξε δεμένος χειροπόδαρα, δεν ξέρω..

Φυσικά κάτι τέτοιο δεν παίζει. Ήμασταν δίπλα του 24 ώρες το 24ωρο

για αυτό το λόγο. Και όταν τους είπα... μα καλά είστε σοβαροί τώρα;;;;;;;

Μου τα γύρισαν και το έριξαν στους "κακούς ιστούς που έχει το παιδί"

Ρε άιντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Για να μη πω τίποτα χειρότερο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...