Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Άσχετο, αλλά μια φορά ο μικρός, εκεί που τον έβαζα στο μπανιερό, κατούρησε το μαμούνι και ήταν ευκαιρία να δω ότι κατουράει ίσια και χωρίς πιτσιλιές!

Αυτό είναι καλό, ε; Αυτό δεν είναι το ζητούμενο;

Μονο καλο? Τρικαλο κοριτσαρα μου!!!!!!!!! Ενα εχω να σου πω........

ΤΕΛΕΙΩΣΕς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ξερω και να βαζω αυτα τα ωραια που βαζεται εσεις οι κυβερνομαμαδες, αλλιως θα σου εβαζα τον Γουντι τον Τρυποκαρυδο να χοροπηδα! χε,χε,χε:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρασκευή κάνουμε την επέμβαση... σήμερα άρχισα να το συνειδητοποιώ και ζορίζομαι ολίγον... ο μικρός παρόλο που δεν λέιε κάτι άρχισαν από τώρα να του βγαίνουν διάφορα. Ελπίζω να ξεμπερδέψουμε... για να δούμε... φιλώ σας

Λεγκω κουραγιο , ευχομαι τα καλυτερα και τα ωραιοτερα!!!

Να μας φιλησεις το γιοκα σου και να σκεφτεσαι θετικα!! Ολα καλα θα πανε!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο καλο? Τρικαλο κοριτσαρα μου!!!!!!!!! Ενα εχω να σου πω........

ΤΕΛΕΙΩΣΕς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν ξερω και να βαζω αυτα τα ωραια που βαζεται εσεις οι κυβερνομαμαδες, αλλιως θα σου εβαζα τον Γουντι τον Τρυποκαρυδο να χοροπηδα! χε,χε,χε:lol:

 

ΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧαΧα! Ευχαριστώ ρε συ Αγάπη, μου 'φτιαξες τη μέρα!

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εσάς τις πιο έμπειρες, είναι φυσιολογικό που ακόμα φαίνεται πολύ σουρωμένο και κάπως - πως να το πω;- σαν μπαλωμένο το τσουτσούνι; Λόγω πρόσφατης τομής;;;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Maestria μου ειναι φυσικο προς το παρον να ειναι ετσι η εικονα του, αλλα, αν περασει εξαμηνο και εξακολουθει να ειναι σαν μπαλωμενο, τοτε να ζητησεις εξηγησεις. Ομως μην ανησυχεις, ολα καλα θα πανε, τι στην ευχη πια, ενας βαλανικος ηταν αμαν πια!!! Μη στενοχωριεσαι κοριτσαρα μου και θα στρωσει!! Του γιου μου καθε φορα ηταν..... τι να σου πω... να μασας κουκια και να το φτυνεις... χαλια...χε,χε,χε, τωρα να το δεις ειναι τζαμιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα πήγαν τέλεια μεχρι τώρα για την λέγκω μας και τον μικρό μας θωδορίκο την πάλεψε μια χαρα ο μικρούλης ειναι δυνατος θα σας τα πει και η ιδια πιστευω σήμερα θα βγούνε, αντε κοριτσάκι μου να γυρίσετε σπιτάκι σας και να ηταν το τελευταιο!!! ολα καλα θα πάνε το νιώθω αυτη την φορά!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ηρθε κι η δικη μας σειρα! την επομενη εβδομαδα μπαινει ο μικρος χειρουργειο και θα κατσουμε μεσα τουλαχιστον 6 μερες. ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι εχω ηδη αρχισει να αγχωνομαι. ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες που μου εδωσαν για το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου γυρίσαμε και περιμένουμε... για την ώρα όλα δείχνουν μια χαρά. Κατουράει ολόισια απ'την καινούργια τρυπούλα! Ο μικρούλης ήταν αστέρι, τα αντιμετώπισε όλα με πολύ δύναμη, ήταν απίστευτα συνεργάσιμος... βοήθησε και πολύ που όλο το τμημα της παιδοχειρουργικής του Έλενα είναι πολύ νοιαχτικοί και φιλικοί και γελαστοί και σε χαλαρώνουν, τόσο τους γονείς όσο και τα παιδια. Το τι κρέμα και γλυκό έφαγε ο σκατούλης δεν λέγεται... κάθε που ερχοταν γιατρος, νοσοκόμα, καθαρίστρια, οι κυρίες τις κουζίνας έσκαγε και το γλυκάκι:cool:

Άντε ρε παιδιά να μην κάνουμε συρίγγιο... ξου ξου μακρια

Leman μου να πάνε όλα καλά και να έχετε τα καλυτερα αποτελέσματα!!! Περιμένουμε νέα σου...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολες! τριτη θα μπουμε! αντε να δουμε! το μονο που με παρηγορει ειναι οτι ειναι ελαφρια μορφη-βαλανικη. θα γραψω νεα μας απο βδομαδα-ελπιζω ευχαριστα! καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες... μάλλον λάθος είχα κάνει... το πετσάκι μάλλον έφτεγε και είδα να τρέχουν και από αλλού. Το σίγουρο είναι ότι μάλλον είναι νωρίς να πανηγυρίζουμε γιατί και την άλλη φορά ενώ όλα είχαν πάει σουπερ και είχε διορθωθεί και κάμψη και και κατουρούσε ολόισια, γύρω στην 18η μέρα απ'την επέμβαση άνοιξε το συρίγγιο. Γιαυτό περιμένουμε... θυμάστε τη διαφήμιση με το ουίσκι που πετάγανε φελους στο βαρέλι και περιμεεεεενανε; έτσι κι εμείς:cool:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λεγκω ειναι πολυ νωρις για συμπερασματα, ο χρονος θα δειξει το αποτελεσμα. Μη σκας ολα καλα θα πανε, ακομη και γιατρος να εισαι δεν μπορεις να πεις αμεσως με σιγουρια τι εγινε. χε,χε,χε, καλο αυτο με το βαρελι και τους φελους!!!

Ετσι κοριτσαρα? υπομονη και ολα θα στρωσουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσουδες μου είναι μεγάλη στήριξη που βρισκόμαστε εδώ και αλληλοστηριζόμαστε!

Εγώ να σας πω την αληθεια κρατάω μικρό καλάθι γιατί ο μιρκός απ'τη στιγμή που βγήκε ο καθετήρας επέστρεψε στην κλασική του κατάσταση, δηλαδή κρεμιέται απ'το ταβάνι. Συνέχεια χοροπηδάει, σκαρφαλώνει και πηδάει απο παντου... πόσο να αντέξουν τα έρμα τα ράμματα καλέ;

Τέσπα δεν φοβόμαστε δεν είμαστε δειλοί απλά περιμένουμε (στειλτε κανα φελό ακόμα γιατί τελειώσαν αυτοί που είχαμε... κρυοοοοοο:mrgreen:)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν κάποιος γνωρίζει τον παπανδρεου στο αγια σοφία και ξέρει επυτηχία του μπορει να με ενημερώση??? τον εχω δει απο κοντα ειναι αξιολογος γιατρος αλλα δεν ξέρω κατι παραπάνω...... μονο εχω ακούσει..

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καναμε κι εμεις την επεμβαση και σε λιγο θα επιστρεψουμε σπιτι μας. ομως ρε κοριτσια να ρωτησω κατι. οταν βγαλατε τις γαζες η οψη πως ηταν? γιατι μου ηρθε καπως οταν το ειδα. ειναι φυσιολογικο ε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καναμε κι εμεις την επεμβαση και σε λιγο θα επιστρεψουμε σπιτι μας. ομως ρε κοριτσια να ρωτησω κατι. οταν βγαλατε τις γαζες η οψη πως ηταν? γιατι μου ηρθε καπως οταν το ειδα. ειναι φυσιολογικο ε?

 

 

Που την κάνατε?? ναι λιγο ταλαιπωρημένο θα ειναι αλλα οχι πολυ χαλια τωρα τι να σου πω με τον ντοκτορ σου μηλησες?? ευχομαι να σου πήγαν ολα τελειαααααααααααααα!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Leman , ευχομαι περαστικα και γρηγορη αναρρωση!!!

Οσο για την οψη του πεους , μην περιμενεις ομορφιες! Ειναι λογικο να φαινεται ετσι. Θυμαμαι τα δικα μας σαν τωρα, παντα χαλια φαινοταν,αλλα σιγα -σιγα θα ξεπρηστει και θα φυγουν οι κοκκινιλες και αν ολα εχουν παει καλα μεχρι τοτε , σε κανενα δυμηνο θα ξεκαθαρισει το τοπιο και θα εισαι σιγουρη για το αποτελεσμα!! Ετσι κουκλα?

Μη βιαζεσαι!!

 

Ivet , θα σε παρω το βραδυ να τα πουμε!!

Σας φιλω ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να είναι πρησμένο και κόκκινο,

λίγο ταλαιπωρημένο.

Τί σε προβλημάτισε;

Πόσες μέρες έχει που κάνατε την εγχείρηση;

 

Καλή ανάρρωση όπως και να έχει.

Εύχομαι όλα να πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καναμε κι εμεις την επεμβαση και σε λιγο θα επιστρεψουμε σπιτι μας. ομως ρε κοριτσια να ρωτησω κατι. οταν βγαλατε τις γαζες η οψη πως ηταν? γιατι μου ηρθε καπως οταν το ειδα. ειναι φυσιολογικο ε?

 

KAΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ να 'χετε!!! :D

 

Μη στενοχωριέσαι, στην αρχή είναι κάπως. Ο δικός μου, 4-5 μήνες μετά κι ακόμα έχει κοκκινίλες και φαίνεται σαν μπαλωμένο κάπως, αλλά σιγά - σιγά στρώνουν, το θέμα είναι να κατουράει καλά.

 

Καλή ξεκούραση τώρα!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

KAΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ να 'χετε!!! :D

 

Μη στενοχωριέσαι, στην αρχή είναι κάπως. Ο δικός μου, 4-5 μήνες μετά κι ακόμα έχει κοκκινίλες και φαίνεται σαν μπαλωμένο κάπως, αλλά σιγά - σιγά στρώνουν, το θέμα είναι να κατουράει καλά.

 

Καλή ξεκούραση τώρα!

 

Ναι! Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός.

Να κάνει τσίσα του ευθεία και από μία τρυπούλα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις! ακομα στο νοσοκομειο ειμαστε με καθετηρα. πολλα ζηταω ε? να ειναι τελειο απο τωρα. εχει κανει μικρα οιδηματακια τα οποια λενε ειναι φυσιολογικα για τετοιο χειρουργειο. δεν με ανησυχει κατι συγκεκριμενο, αλλα γενικα η οψη του! να δουμε με τον καιρο τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε συ...

Αλλά δε θα γράψουμε κάτι κακό. Την αλήθεια μόνο.

Άλλωστε για την αποτυχία ευθύνονται οι ιστοί του παιδιού.

Αγγελομανα, δεν ευθυνονται οι ιστοι του παιδιου και κανενος παιδιου, η ασχετοσυνη του γιατρου φταιει ,που κι αυτος με τη σειρα του δεν φταιει γιατι η υποσπαδιολογια διδασκεται διπλα σε εναν πετυχημενο υποσπαδιολογο και δεν ζητω συγνωμη που το λεω για να παρεις αυτον τον τιτλο πρεπει να κατσεις πολυ καιρο διπλα σε εναν υποσπαδιολογο, να εισαι βοηθος του ,και δεν παιρνεις αυτον τον τιτλο απο κανενα πανεπιστημιο ουτε σε ενα μηνα και σε δυο. Εγω ξερω εδω στα βαλκανια τον ρασλεη που ειναι μεγαλος σε ηληκια και δεν ξερω αν ασχολειται πλεον , τον μπαρκα που ηταν να βγει στη συνταξη και χειρουργουσε παιδια μετα τα 2μυσι τους χρονια και τον κοκοου στην Αγγλια. Τωρα κοντα σε αυτους ποιοι εμαθαν δεν ξερω, ξερω οτι ο ΧΑΝΤΙΝΤΙ ειναι κορυφαιος στο ειδος του και δεν τον φτανει κανεις εδω στην Ελλαδα. Ο ανθρωπος κενταει δεν παιζει, και το ξερεις απο προσωπικη πειρα. Οσο για την Ελλαδα ειναι μικρη η αγορα και ειναι λογικο ενα στα 300 αγορια που γεννιεται υποσπαδιας να εχει 500 γιατρους να διαλεξειι(υποσπαδιολογους) με κατα τη δικη μου αποψη οχι καθημερινη πειρα σαν τον Χαντιντι .

Ετσι λοιπον για να δικαιολογηθουν λενε πως φταινε του παιδιου οι ιστοι!

Σαν τους δικηγορους που λενε .. ειναι στραβος ο εισαγγελεας και χασαμε τη δικη:wink: εγριξες φιλενας?

Link to comment
Share on other sites

παιδων πεντελης

παιδων πεντελης? λεμαν μου μονο απο εκει δεν περασα η δολια μανα, ολα τα γυρισα!! Σημερα πως ειναι η ψυχολογια σου? γιατι χθες ησουν καπως ,αλλα πραγματικα σε καταλαβαινω οπως και οοοολοι εδω!!! Αληθεα ο γιατρος ποιος ηταν??

Link to comment
Share on other sites

βαλτε κι εμενα

υποβαλανικος - 1 χειρουργειο??

 

υγ. τι ειναι το γυρισμα ουρηθρας? πως το καταλαβαινεις?

Να σου πω την αλήθεια εμένα συρίγγιο μου είπαν... άνοιξε πάλι η παλια τρύπα... αλλά απ'οτι μου είπε η ιβετ αυτό που είπαν στη δική τους περίπτωση είναι ότι δεν άντεξε η ουρίθρα και γύρισε πίσω και εντέλει το ίδιο πρέπει να έγινε και σε μας.

Red εσείς τι υποσπαδία; Ένα χειρουργίο;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανατε και πλαστικη;Πως το αποφασισες να βάλεις το παιδι παλι στο χειρο

υργειο για θεμα αισθητικης;Μου ειπε κι εμενα ο γιατρος μας και ουτε να το σκεφτω δεν ηθελα;Το προβλημα ηταν εντονο;Ποση ωρα κρατησε το χειρουργειο;Με εβαλεσ σε σκεψεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!προς angelmama

 

Ούτε και εγώ ήθελα να κάνει 3ο χειρουργείο. Ποιος γονιός θέλει να ξαναπεράσει αυτό το μαρτύριο το παιδί του χωρίς λόγο, νομίζω κανένας... Σωστά;;; Από το να έκανε την επέμβαση σε πιο μεγάλη ηλικία, καλύτερα που την έκανε πιο μικρός.... ότι λιγότερο θυμάται τόσο το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...