Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω, στην περίπτωση που πάρω άδεια επαπηλούμενη, θα δικαιούμε όλα τα επιδόματα.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το 6μηνο του ΟΑΕΔ.

Έχω 200 ένσημα. Αλλά είναι εγκυμοσύνη στο καπάκι. Γέννησα τέλος του 2010 και τώρα θα γεννήσω Ιούλιο του 2012.

Θα δικαιούμε όλες τις παροχές;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 951
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω, στην περίπτωση που πάρω άδεια επαπηλούμενη, θα δικαιούμε όλα τα επιδόματα.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το 6μηνο του ΟΑΕΔ.

Έχω 200 ένσημα. Αλλά είναι εγκυμοσύνη στο καπάκι. Γέννησα τέλος του 2010 και τώρα θα γεννήσω Ιούλιο του 2012.

Θα δικαιούμε όλες τις παροχές;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

εφοσον εισαι ενταξει απο ενσημα και εισαι σε ενεργο σχεση εργασιας θα παρεις ολα τα επιδοματα απο ικα και οαεδ.η αναρρωτικη δεν επηρεαζει τα επιδοματα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με όλα αυτά που διαβάζω..Θα ήθελα να ρωτήσω αν δικαιούμαι και εγώ τα επιδόματα του ΙΚΑ και ΟΑΕΔ. ΠΗΤ έχω 12/05 έχω 200 ένσημα και παραπάνω και τώρα κατάφερα και βγήκα και σε ανεργία για 6 μήνες!Η ανεργία μου ξεκίνησε από αυτόν τον μήνα και είναι μέχρι και τον Ιούνιο.Εγώ όμως λογικά θα πάρω μόνο τους 2 μήνες Ιανουάριο και Φεβρουάριο γιατί Μάρτιο και Απρίλιο θα πάρω το επίδομα του ΙΚΑ που είναι 2 μήνες πριν και 2 μετά τον τοκετό.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάρω και ταμείο και επίδομα τοκετού ταυτόχρονα?Να πάρω το ταμείο ανεργίας μου κανονικά και τους 6 μήνες.Επίσης μετά όσον αφορά τον ΟΑΕΔ τι γίνετε?Πρέπει δηλαδή να φαίνεται οτι κάπου δουλεύω?Εγώ δεν σταμάτησα από την δουλειά μου λόγω εγκυμοσήνεις αλλά λόγω λήξης σύμβασης εργασίας..Αυτό παίζει κάποιο ρόλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με όλα αυτά που διαβάζω..Θα ήθελα να ρωτήσω αν δικαιούμαι και εγώ τα επιδόματα του ΙΚΑ και ΟΑΕΔ. ΠΗΤ έχω 12/05 έχω 200 ένσημα και παραπάνω και τώρα κατάφερα και βγήκα και σε ανεργία για 6 μήνες!Η ανεργία μου ξεκίνησε από αυτόν τον μήνα και είναι μέχρι και τον Ιούνιο.Εγώ όμως λογικά θα πάρω μόνο τους 2 μήνες Ιανουάριο και Φεβρουάριο γιατί Μάρτιο και Απρίλιο θα πάρω το επίδομα του ΙΚΑ που είναι 2 μήνες πριν και 2 μετά τον τοκετό.Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάρω και ταμείο και επίδομα τοκετού ταυτόχρονα?Να πάρω το ταμείο ανεργίας μου κανονικά και τους 6 μήνες.Επίσης μετά όσον αφορά τον ΟΑΕΔ τι γίνετε?Πρέπει δηλαδή να φαίνεται οτι κάπου δουλεύω?Εγώ δεν σταμάτησα από την δουλειά μου λόγω εγκυμοσήνεις αλλά λόγω λήξης σύμβασης εργασίας..Αυτό παίζει κάποιο ρόλο?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων

 

 

το ταμειο ανεργιας μπορεις να το παιρνεις παραλληλα με τα επιδοματα του ικα,ετσι θυμαμαι απο μια γνωστη μου.

 

απο τον οαεδ δεν δικαιουσαι καποια χρηματα,πρεπει να εισαι σε ενεργο σχεση εργασιας.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,για να πάρεις οποιοδήποτε επίδομα σχετικά με τον τοκετό θα πρέπει να έχεις 200 ένσυμα συνολικά απο το 2010 και 2011 μαζί.Μπορείς να πάρεις κανονικά το ταμείο ανεργίας σου αυτό δεν επηρεάζει κάτι.Το επίδομα που δίνει το ΙΚΑ ειναι 2 μήνες πριν τον τοκετό και 2 μήνες μετά.Οπότε μετά το ταμείο ανεργείας που πέρνεις τώρα στο καπάκι μπορείς να ξεκινήσεις να παίρνεις το επίδομα του Ικα εφόσον βέβαια έχεις 200 ένσημα.

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα και εγώ αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος :γέννησα στις 29/09/2011 με πητ 18/10/2011.Πήρα κανονικά τα επιδόματα απο το ΙΚΑ.Τώρα θέλω να πάρω το 6μηνο του ΟΑΕΔ το οποίο θα ξεκινήσει απο τον Φεβρουάριο εως τέλος Ιουλίου.Το θέμα μου είναι πως είμαι έγκυος με πητ 20/09/2012 που σημαίνει ότι τέλος Ιουλίου θα βγω με άδεια τοκετού.Μήπως χάνω τα επιδόματα;Με καλύπτουν τα ένσημα;Να σημειώσω ότι δεν έχω λείψει με άδεια τα τελευταία 4 χρόνια καθόλου απο τη δουλειά .Επίσης αν δε με καλυπτουν τα ένσημα μπορώ να διακόψω την άδεια απο τον ΟΑΕΔ για να συμπληρώσω αν χρειάζεται;Παρακαλώ πολύ αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει.Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος :γέννησα στις 29/09/2011 με πητ 18/10/2011.Πήρα κανονικά τα επιδόματα απο το ΙΚΑ.Τώρα θέλω να πάρω το 6μηνο του ΟΑΕΔ το οποίο θα ξεκινήσει απο τον Φεβρουάριο εως τέλος Ιουλίου.Το θέμα μου είναι πως είμαι έγκυος με πητ 20/09/2012 που σημαίνει ότι τέλος Ιουλίου θα βγω με άδεια τοκετού.Μήπως χάνω τα επιδόματα;Με καλύπτουν τα ένσημα;Να σημειώσω ότι δεν έχω λείψει με άδεια τα τελευταία 4 χρόνια καθόλου απο τη δουλειά .Επίσης αν δε με καλυπτουν τα ένσημα μπορώ να διακόψω την άδεια απο τον ΟΑΕΔ για να συμπληρώσω αν χρειάζεται;Παρακαλώ πολύ αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει.Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

Απ' ότι θυμάμαι το ΙΚΑ ζητάει 200 ένσημα στο διάστημα των τελευταίων 2 χρόνων από την πιθανή ημερομηνία τοκετού για να δικαιούσαι τα επιδόμα του. Καλύτερα ζήτα στο ΙΚΑ της περιοχής σου να σου πουν πόσα έχεις μέχρι τώρα γιατί το επίδομα του ΟΑΕΔ δεν είναι με υπολογήσιμα ένσημα αλλά μόνο με συντάξημα. Εκεί θα σου πουν με σιγουριά. Ωστόσο υπολόγισε ότι αν δουλεύεις σε 5ημερη εργασία, 8ωρο δικαιούσαι 25 ένσημα το μήνα. Έτσι υπολόγισε τα και αν χρειαστεί προσπάθησε να διακόψεις κάποιους μήνες του ΟΑΕΔ (μπορέι να γίνει διακοπή) ή προσπάθησε να συνεννοηθείς με τον εργοδότη σου μήπως πάρεις το μειωμένο ωράριο σε μέρες (3,5 μήνες) που είναι με ένσημα.

Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso kati sxetika me to epidoma toketou..i gynaika mou einai asfalismeni edo kai polla xronia apo ton patera tis kai alla 7-8 apo diki tis ergasia,ton teleutaio xrono einai anergi apo ton septemvrio tou 2010 eos tora..tin deutera tha ginei proslipsi se etairia kai tha exei asfalisi kanonika..i pithani imera toketou einai 1-10 septemvriou 2012...ti epistrofi tha parei piso apo to ika kai ton oaed...oi 200 meres asfaliseis anaferete se ensima i se asfalisi....

Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso kati sxetika me to epidoma toketou..i gynaika mou einai asfalismeni edo kai polla xronia apo ton patera tis kai alla 7-8 apo diki tis ergasia,ton teleutaio xrono einai anergi apo ton septemvrio tou 2010 eos tora..tin deutera tha ginei proslipsi se etairia kai tha exei asfalisi kanonika..i pithani imera toketou einai 1-10 septemvriou 2012...ti epistrofi tha parei piso apo to ika kai ton oaed...oi 200 meres asfaliseis anaferete se ensima i se asfalisi....

 

 

θα πρεπει 2 χρονια πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου να εχει 200 ενσημα δηλαδη 8 μηνες εργασια.η γυναικα σου θα πρεπει πριν βγει σε αδεια κυοφοριας δηλαδη 56 μερες πριν την πητ να εχει αυτα τα ενσημα.λιγο δυσκολο ετσι οπως τα γραφεις,εισαστε εντελως οριακα :|:-|

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso kati sxetika me to epidoma toketou..i gynaika mou einai asfalismeni edo kai polla xronia apo ton patera tis kai alla 7-8 apo diki tis ergasia,ton teleutaio xrono einai anergi apo ton septemvrio tou 2010 eos tora..tin deutera tha ginei proslipsi se etairia kai tha exei asfalisi kanonika..i pithani imera toketou einai 1-10 septemvriou 2012...ti epistrofi tha parei piso apo to ika kai ton oaed...oi 200 meres asfaliseis anaferete se ensima i se asfalisi....

 

πολυ δυσκολο το βλεπω να πιασει τα 200 ενσημα απο τωρα εως το ιουλιο... βασικα ειναι μονο 6 μηνες αρα αδυνατον.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας, να ρωτήσω και εγώ κατί :( Εργάζομαι σαν γραμματέας από 09/07/2008. Για δύο πρώτα χρόνια ήμουν σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ. Από 12/04/2011 ως 08/08/2011 ήμουν σε άδεια μητρότητας. Από 09/08/2011 ως και 08/02/2012 έχω την εξάμηνη άδεια του ΟΑΕΔ. Εάν απολυθώ 9 Φεβρουαρίου θα δικαιούμαι επίδομα ανεργίας και αν ναι για τι διάστημα; Επίσης πιο είναι το ποσό του επιδόματος για μητέρα ενός παιδιού; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα 7/3/11 και άδεια μητρότητας είχα από 7/7/11 εως και 7/1/12.Θα μου έρθει ανανέωση για το βιβλιάριο ασθενείας;Υπολογίζω ότι τα ένσημά μου είναι στα 80 το 2011.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, να ρωτήσω και εγώ κατί :( Εργάζομαι σαν γραμματέας από 09/07/2008. Για δύο πρώτα χρόνια ήμουν σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ. Από 12/04/2011 ως 08/08/2011 ήμουν σε άδεια μητρότητας. Από 09/08/2011 ως και 08/02/2012 έχω την εξάμηνη άδεια του ΟΑΕΔ. Εάν απολυθώ 9 Φεβρουαρίου θα δικαιούμαι επίδομα ανεργίας και αν ναι για τι διάστημα; Επίσης πιο είναι το ποσό του επιδόματος για μητέρα ενός παιδιού; ευχαριστώ

 

καλημερα ..μια απο τα ιδια και εγω ναι δικαιουσαι επιδομα και το ποσο εαν δεν κανω λαθοσ ειναι 500 με 510...

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, να ρωτήσω και εγώ κατί :( Εργάζομαι σαν γραμματέας από 09/07/2008. Για δύο πρώτα χρόνια ήμουν σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ. Από 12/04/2011 ως 08/08/2011 ήμουν σε άδεια μητρότητας. Από 09/08/2011 ως και 08/02/2012 έχω την εξάμηνη άδεια του ΟΑΕΔ. Εάν απολυθώ 9 Φεβρουαρίου θα δικαιούμαι επίδομα ανεργίας και αν ναι για τι διάστημα; Επίσης πιο είναι το ποσό του επιδόματος για μητέρα ενός παιδιού; ευχαριστώ

 

Το ξέρεις φαντάζομαι ότι δεν έχει δικαίωμα να σε απολύσει για 18 μήνες μετά τον τοκετό...

url]

url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα! ποια επιδοματα χανονται αν γεννησεις πλεον σε δημοσιο νοσοκομειο με καισαρικη ομως??

 

 

το επιδομα τοκετου.ειτε φυσιολογικα ειτε με καισαρικη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους. Θέλω απεγνωσμένα τη βοήθειά σας. Είναι η πρώτη μου γέννα και όλα μου φαίνονται βουνό. SOS! Λοιπόν, έχω ΠΗΤ 26 Σεπτέμβρη. Εργάζομαι ως καθηγήτρια αγγλικών σε φροντιστήριο εδώ και πολλά χρόνια. Κάθε Μάιο μας απολύει η διευθύντρια, μπαίνουμε ΟΑΕΔ(παίρνουμε το επίδομα των 500 ευρώ για 2,3 μήνες) και από Σεπτέμβρη ξαναγίννεται η πρόσληψή μας. Μπορεί κάποιος ή κάποια να με ενημερώσει για το αν δικαιούμαι επίδομα κυοφορίας από το ΙΚΑ και επίδομα από τον ΟΑΕΔ? Και για τι ποσό μιλάμε περίπου? Επίσης, αν γεννήσω σε ιδωτικό, ισχύει αυτό που διάβασα πως παίρνω 990 ευρώ? Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με γιατί νιώθω πως είμαι εντελώς στο σκοτάδι! Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ αν γνωρίζετε τι ισχύει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Να ρωτήσω κι εγώ κι αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μου απαντήσει παρακαλώ!

'Εχω Π.Η.Τ. τον Απρίλη 2012. Από τον Απρίλη του 2010 μέχρι Απρίλη 2012 έχω πάνω από 200 ένσημα. Το θέμα είναι ότι τώρα είμαι στο ταμείο ανεργίας (το οποίο τελειώνει το Μάρτιο) μιας και εργάζομαι εποχιακά σε ξενοδοχείο.

Η πρόσληψή μου θα γινόταν κανονικά μέσα Μαίου. Δικαιούμαι τώρα άδεια τοκετού εφόσον βρίσκομαι σε ''νεκρή'' περίοδο; Κανονικά η άδειά μου θα πρέπει να ξεκινήσει περίπου 20 Φλεβάρη (2μήνες πριν την ΠΗΤ). Αλλά εφόσον δε μου έχει γίνει η πρόσληψη; Δικαιούμαι άδεια χωρίς πρόσληψη; Το ταμείο θα το πάρω κανονικά μέχρι το Μάρτη εφόσον πάρω την άδεια; Και τέλος και σημαντικότερο...θα μπορέσω μετά να πάρω το 6μηνο του ΟΑΕΔ ώστε να μην επιστρέψω στη δουλειά; Αυτά...πολλές ερωτήσεις,ελπίζω να μη σας μπέρδεψα!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους. Θέλω απεγνωσμένα τη βοήθειά σας. Είναι η πρώτη μου γέννα και όλα μου φαίνονται βουνό. SOS! Λοιπόν, έχω ΠΗΤ 26 Σεπτέμβρη. Εργάζομαι ως καθηγήτρια αγγλικών σε φροντιστήριο εδώ και πολλά χρόνια. Κάθε Μάιο μας απολύει η διευθύντρια, μπαίνουμε ΟΑΕΔ(παίρνουμε το επίδομα των 500 ευρώ για 2,3 μήνες) και από Σεπτέμβρη ξαναγίννεται η πρόσληψή μας. Μπορεί κάποιος ή κάποια να με ενημερώσει για το αν δικαιούμαι επίδομα κυοφορίας από το ΙΚΑ και επίδομα από τον ΟΑΕΔ? Και για τι ποσό μιλάμε περίπου? Επίσης, αν γεννήσω σε ιδωτικό, ισχύει αυτό που διάβασα πως παίρνω 990 ευρώ? Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με γιατί νιώθω πως είμαι εντελώς στο σκοτάδι! Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ αν γνωρίζετε τι ισχύει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :-)

 

διαβασε τη προηγουμενη σελιδα νο 15 και αν εχεις ακομα αποριες ξαναρωτα ;)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Να ρωτήσω κι εγώ κι αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μου απαντήσει παρακαλώ!

'Εχω Π.Η.Τ. τον Απρίλη 2012. Από τον Απρίλη του 2010 μέχρι Απρίλη 2012 έχω πάνω από 200 ένσημα. Το θέμα είναι ότι τώρα είμαι στο ταμείο ανεργίας (το οποίο τελειώνει το Μάρτιο) μιας και εργάζομαι εποχιακά σε ξενοδοχείο.

Η πρόσληψή μου θα γινόταν κανονικά μέσα Μαίου. Δικαιούμαι τώρα άδεια τοκετού εφόσον βρίσκομαι σε ''νεκρή'' περίοδο; Κανονικά η άδειά μου θα πρέπει να ξεκινήσει περίπου 20 Φλεβάρη (2μήνες πριν την ΠΗΤ). Αλλά εφόσον δε μου έχει γίνει η πρόσληψη; Δικαιούμαι άδεια χωρίς πρόσληψη; Το ταμείο θα το πάρω κανονικά μέχρι το Μάρτη εφόσον πάρω την άδεια; Και τέλος και σημαντικότερο...θα μπορέσω μετά να πάρω το 6μηνο του ΟΑΕΔ ώστε να μην επιστρέψω στη δουλειά; Αυτά...πολλές ερωτήσεις,ελπίζω να μη σας μπέρδεψα!:D

 

 

ζαχαρενια μου πως να παρεις αδεια και απο ποιον εφοσον εισαι ανεργη? προφανως δε θα παρεις... αφου ομως εχεις τα 200 ενσημα σιγουρα θα παρεις ολα τα επιδοματα που δικαιουσαι... και προφανως θα παρεις το επιδομα ανεργιας για οσο το δικαιουσαι....

 

αλλα δε καταλαβα, θα σε προσλαβει ετσι κι αλλιως το μαιο ξανα? παροτι εισαι εγκυος και μολις θα εχεις γεννησει? το 6μηνο του οαεδ το παιρνουν παντως μονο οσες βρισκονται σε εργασιακη σχεση δηλαδη δουλευουν.... τωρα δε ξερω αν μπορεις να δουλεψεις εστω και 1 μερα και μετα να δικαιουσαι το 6ηνο του οαεδ... αυτο πρεπει να παρεις τηλ οαεδ αυριο πρωι να ρωτησεις....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

<<.....Η καταβολή του γίνεται σε γυναίκες που εργάζονται κατά την έναρξη της αδείας κυοφορίας, μετά τον τοκετό και εφόσον εισπράξουν το επίδομα από το Ι.Κ.Α. για την αποχή από την εργασία λόγω κυοφορίας και λοχείας.>>

 

μια στιγμη, τωρα το διαβασα λιγο καλυτερα..... λεει οτι δινεται το 6μηνο μονο αν εργαζοσουν 56 μερες πριν την ΠΗΤ....... αρα αφου τοτε εσυ θα εισαι ανεργη και το ξενοδοχειο σου ανοιγει μετα τη γεννα δε νομιζω οτι μπορεις να το παρεις.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...να ρωτησω κοριτσια οσες εχετς παρει το επιδομα τοκετου..πηγε ο ανδρας μου χθες στο ικα κ ενω το επιδομα λοχιας θα μπει στις 15 του μηνα για του τοκετου τα λεφτα(γυρω στα 900 ευρω μας ειπαν) ειπαν οτι θα αργισουν..οταν τους ρωτησε ποσο εννοουν οτι θα αργισουν,1 μηνα 5 μηνες για να ξερουμε,η απαντηση ηταν" δεν ξερουμε,θα μπουν παντως καποια στιγμη" εσεις ποτε τα πηρατε????

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχανε μπει και τα δύο επιδόματα μαζί πάντως. Και του τοκετού είναι 1007Ε όχι 900:)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Από πότε?Εγώ γέννησα 16/11 και έκανα τα χαρτιά κάποιες μέρες αργότερα και στις 15/12 πήρα 1007Ε

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...