Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΠΩΣ ΖΗΛΕΥΕΙ?


eirini ag

Recommended Posts

Διαδικτυακες φιλες γεια σας!Θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα θεματακι.Εχω μια φιλη που την ξερω απο το σχολειο,ιδια ταξη,ιδιες παρεες κλπ. βασικα η μονη που εχω κρατησει επαφες.Για χρονια ημασταν αχωριστες,καθε μερα μαζι,πλακες,συζητησεις για γκομενικα(τοτε),πολλη παρεα.Απο τοτε που γνωρισα τον αντρα μου απλως αραιωσαμε λιγο,εφυγε κι εκεινη για Κω,απο εκει ειναι η καταγωγη της,απλως εμεναν στην Πατρα λογω δουλειας των γονιων της,αλλα κρατησαμε τηλεφωνικα επαφες.Το προβλημα ειναι οτι καθε φορα που μιλαμε,αν τυχει να πω πχ δεν κοιμηθηκα καλα χτες ή ειμαι κουρασμενη,κλαιει το παιδι κλπ,μου απανταει παντα καλα να παθεις,αφου ηθελες παιδι ή τι να σου κανω Ειρηνη μου,ηθελες παιδι... Υποτιθεται οτι το λεει πειραχτικα για πλακα,αλλα εμενα εχει αρχισει να με ενοχλει!Λες και παει ντε και καλα να με βγαλει οτι εχω μετανιωσει.Εχει αρχισει να με εκνευριζει αυτο,δηλαδη καμια αλλη δε νιωθει να κουραζεται οταν εχει μωρο, ή ολες εχουν μετανιωσει επειδη ειναι κουραση να αναθρεφεις μονη σου παιδι...

Ακομα και οσο ημουν εγκυος που της ελεγα οτι κανω εμετους ή με ξυπναει το μωρο που κλωτσαει,παλι το ιδιο μου ελεγε.Καλα να παθω!:evil:Εσας θα σας πειραζε ή εγω τα παιρνω στραβα?

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοιτα.... παίζουν πολλά σενάρια, μπορεί να ζηλεύει μπορεί και όχι.για μένα το πρόβλημα αν αντιμετώπιζα παρόμοια κατάσταση δεν θα ήταν στο κατά πόσο ζηλεύει αλλά στο ότι της αναφέρω μια προσωπική κατάσταση που βιώνω και δείχνει απροθυμία στο να με στηρίξει ή τέλος πάντων να δείξει κατανόηση... σκέψου όμως από την άλλη ότι έτσι και αλλιώς πριν κάνουμε μωρά και βιώσουμε όλη αυτή την κατάσταση σκεφτόμαστε πολύ διαφορετικά, ίσως εκεί να έγκειται η αδυναμία της να καταλάβει την κούρασή σου και να αντιδρά έτσι. μπορεί επίσης να νοιώθει ότι σε χάνει ή να νοιώθεις εσύ ότι την χάνεις και γι αυτό να σε ενοχλεί. αν πάντως σε ενδιαφέρει η σχέση σου μαζί της μίλησέ της ειλικρινά για το πως νοιώθεις με τις απαντήσεις της και ανάλογα πράττεις...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νελλιτσα!Αυτο που με πειραζει ειναι αυτο που ειπες:η απροθυμια της να με στηριξει.Εγω οταν μου λεει οτι στη δουλεια κουραζεται πολυ και δε μπορει ουτε μπανιο να κανει απο την κουραση,της λεω κουραγιο,κανε υπομονη,θα παρεις λεφτα κλπ,τελος παντων προσπαθω να την κανω να νιωσει καλυτερα.Αν της πω κι εγω καλα να παθεις θα της αρεσει? Μου βγαζει λιγο κακια αυτη η απαντηση...

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο πολυ οπως ηταν και παλια.Εγω εχω σοβαρευτει λιγο.Δεν ξερω βρε κοριτσια...μηπως δεν της αρεσει που δεν ειμαστε στην ιδια κατασταση?Εγω αισθανομαι οτι προχωρησα κι εκεινη εχει μεινει το 17χρονο κοριτσακι που ηταν τοτε.Η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε πια κοινα ενδιαφεροντα,αλλα αυτο δεν ειναι λογος να μου πεταει τετοια..

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα θα με ενοχλούσε... Απλώς σταμάτα να της λες τα όποια προβλήματα-δυσκολίες αντιμετωπίζεις. Προφανώς ζηλεύει και προσπαθεί να σε πείσει (ή να πείσει τον εαυτό της)ότι ήταν καλύτερη η περίοδος της ζωής σου πριν το παιδί. Εσύ να την διαψεύδεις συνέχεια. Μην της αφήνεις περιθώριο, γιατί είναι άσχημο αυτό που κάνει.

 

Δυστυχώς διαπιστώνω και εγώ ότι μερικά άτομα μένουν στην ηλικία των 17 όπως είπες και εσύ και δεν ωριμάζουν ποτέ.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Lucy μου αυτο λεω κι εγω,μηπως προσπαθει να με πεισει οτι ηταν καλυτερα οταν ημουν ανυπαντρη και χωρις παιδι.Η ιδια απο οτι λεει,ειναι εντελως κατα του γαμου,ουτε να ακουσει δεν θελει!!!Παιδι???!!!Ουτε για αστειο!!!Θα κανω αυτο που λες,θα της λεω οτι ολα ειναι τελεια,κανενα προβλημα,οτι δεν κουραζομαι κι οτι καλυτερα δε θα μπορουσα να ειμαι!!!Θελω να δω τι θα μου πει...

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

για να κρατηθεί όμως μια σέση δεν είναι σημαντικό τουλάχιστπον να αποδεχόμαστε τις επιλογές του άλλου; ίσως είναι καιρός να επαναπροσδιορίσετε τη σχέση σας...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lucy μου αυτο λεω κι εγω,μηπως προσπαθει να με πεισει οτι ηταν καλυτερα οταν ημουν ανυπαντρη και χωρις παιδι.Η ιδια απο οτι λεει,ειναι εντελως κατα του γαμου,ουτε να ακουσει δεν θελει!!!Παιδι???!!!Ουτε για αστειο!!!Θα κανω αυτο που λες,θα της λεω οτι ολα ειναι τελεια,κανενα προβλημα,οτι δεν κουραζομαι κι οτι καλυτερα δε θα μπορουσα να ειμαι!!!Θελω να δω τι θα μου πει...

 

Τον εαυτό της προσπαθεί να πείσει, αλλά χρησιμοποιεί εσένα.

 

Όχι να της λες ότι κουράζεσαι αν το φέρει η κουβέντα (όχι από μόνη σου) αλλά θα τονίζεις ότι η χαρά που σου φέρνει το παιδί υπερτερεί της όποιας κούρασης! Από εκεί και πέρα είναι θέμα επιλογής. Αν εκείνη δεν θέλει να ξεβολευτεί ας μην κάνει παιδί. Δεν σημαίνει όμως ότι νιώθουν όλοι το ίδιο. Να μιλάει λοιπόν για λογαριασμό της.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και πρεπει να αποδεχομαστε τις επιλογες του αλλου.Δεν της ειπα εγω να παει να παντρευτει και να κανει παιδι επειδη το εκανα εγω.Η καθε μια θα τραβηξει το δρομο της...αλλα δεν ειναι ωραιο να προσπαθεις να κανεις τον αλλο να μετανιωσει για τις επιλογες του,επειδη βρηκες πατημα.Ολα χρειαζονται κουραση για να γινουν,ειτε ειναι δουλεια ειτε ειναι οικογενεια.Δεν ειπα εγω ποτε οτι δε μου αρεσει η ζωη που κανω τωρα,καθε αλλο!

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηπως της εχεις φερθει κι εσυ αναλογα?Λεω εγω τωρα βρε παιδι μου...Επειδη εσυ παντρευτηκες κι εκανες παιδι μηπως ενιωσες ανωτερη και το εβγαλες στην συμπεριφορα σου?Δεν ειναι κακο καποιος που δεν εχει παντρευτει και δεν εχει παιδια να μεινει για λιγο και 17:lol:

Ειναι μικρη σε ηλικια?

Στα λεω αυτα γιατι εγω οταν γεννησα περασα μια κρισουλα του στυλ ...εχω αλλαξει τωρα και εχω ωριμασει και μπλα μπλα μπλα...ευτυχως το ξεπερασα και ειμαι καλα!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου καλησπέρα....η άποψη μου είναι πως γενικά το δίκιο σου σπάνια το βρίσκεις....ειναι γεγονός πως η φίλη σου δεν καταλαβαίνει αυτά που περνάς.....και σίγουρα είναι άσχημο να σου λέει αυτη την φράση.....και το καταλαβαινω απόλυτα διότι πολλές φορες και εμένα ο άντρας μου με πειράζει γελόντας λέγοντας μου κάτι παρομοιο αλλά όχι έτσι.....

υπάρχουν 3 εκδοχές...ή θα σταματησεις να της μιλάς για την κούραση σου(εγω δεν θα το επέλεγα) ή θα της πεις την ίδια φράση περίπου για να έρθει στην θέση σου και να καταλάβει την γκάφα της.....ή θα της το πεις οτι σε ενοχλεί.....εγω θα επέλαγα το 3το για να δω και τις προθέσεις της....αν ζητήσει συγνώμη και εξηγησει πάει να πει πως ενδιαφέρεται για την σχέση σας αν όχι τοτε δεν αξιζει πλέον να ειστε φίλες....οι φίλοι ειναι και στα καλα και στα δύσκολα......

έχει να κάνει και το πως μεγαλώνεις....έτσι ειναι η κουμπάρα μου(ο άντρας της και ο άντρας μου φιλοι απο το σχολείο) αλλά επειδη στο παρελθον μου έδειξε ότι δεν ΄παιζει θέμα φιλίας μεταξυ μας δεν ασχολούμε όταν πετάει κακιες.....και απλά αφηνω τον χρονο και τα γεγονότα να την διαψευσουν και το λέω αυτό γιατι στην εγκυμοσυνη μου με φωνάζανε ζωο.....παρολο που δεν είχα πάρει κιλά και τωρα στην δική της που πηρε 25 κιλά εγω δεν ειπα τιποτα.....γενικά ότι συμβουλή πήγα να της δώσω την έπερνε σαν να θέλω να την βλάψω.....αλλά όταν επιβεβαιωνόμουν απλά το ανέφερε.....

οποτε γενικά μην σκας.....έχει καλυτερα πραγματα να ασχολήθείς παρά να στεναχωριέσαι.....:wink:

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και πρεπει να αποδεχομαστε τις επιλογες του αλλου.Δεν της ειπα εγω να παει να παντρευτει και να κανει παιδι επειδη το εκανα εγω.Η καθε μια θα τραβηξει το δρομο της...αλλα δεν ειναι ωραιο να προσπαθεις να κανεις τον αλλο να μετανιωσει για τις επιλογες του,επειδη βρηκες πατημα.Ολα χρειαζονται κουραση για να γινουν,ειτε ειναι δουλεια ειτε ειναι οικογενεια.Δεν ειπα εγω ποτε οτι δε μου αρεσει η ζωη που κανω τωρα,καθε αλλο!

 

Όπως είπες πριν, όταν εκείνη σου λέει τα προβλήματά της, εσύ της λες κάτι θετικό. Μια σωστή φίλη θα έπρεπε να σου δίνει κουράγιο και όχι να σου λέει "καλά να πάθεις". Μιλάει για το παιδί σου λες και είναι βαρίδι ή εμπόδιο ή δεν ξέρω τι.

Ή πες της ότι σε ενοχλεί (αλλά θα βγει και από πάνω είμαι σίγουρη) ή μην της δίνεις την χαρά να νιώθει καλύτερα εις βάρος σου.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω μωρε...ενταξει το οτι σοβαρευτηκα λιγο ειναι αληθεια,αλλα γιατι να ειναι αφ'υψηλου το οτι επαψα να τρομαζω τους γερους,ενω εκεινη το συνεχιζει...:lol:Απλα μωρε,δεν ειμαι τοσο αυθορμητη πια,δε μπορω οποιαδηποτε ωρα να παω για καφε μαζι της και μαλλον την πειραζει.Μηπως αυτη νιωθει οτι εμεινε πισω?Συνομηλικες ειμαστε (25)

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να της το πεις...αφου ειστε πειραχτηρια και τα 2 απ'οτι φαινεται (τους γερακους μωλε??)να την κραξεις αναλογα κι εσυ και να της πεις αυτο που νιωθεις..

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν προλαβαινω να απαντησω σε ολες...ευχαριστω παντως για τις απαντησεις και τις συμβουλες σας!

Ναι ημουν κι εγω πειραχτηρι παλια...αλλα βρε παιδια μεγαλωσα λιγο...δεν ξεμεινα στα 17!!!

Φενακι εχεις δικιο,σπανια το βρισκουμε το δικιο μας...

Lucy συμφωνω με οσα λες...Βαριδι δεν θεωρει μονο το παιδι αλλα και τον αντρα μου,αφου και πριν ερθει το παιδι πεταγε κουβεντες του στυλ Σιγα που θα του επλενα εγω τα σωβρακα...να τα πλυνει μονος του!!

Πολλες φορες μεταξυ σοβαρου κι αστειου λεγονται πολλα...:rolleyes:

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

ήμουν σίγουρη ότι εισαι 25 !!!!!

χαχαχα

 

τα 25 είναι μια ηλικεία που ακόμα μπορεί κανεις να ειναι ελεύθερος , και που ακόμα μπορεί να επιλέγει συντρόφους και που μπορει να ειναι χωρίς παιδί .

 

Φυσικά εσύ επέλεξες να προχωρήσεις να αποκτήσεις παιδί και να κάνεις γάμο.

Όμως η άλλη κοπέλα απλά δεν μπορεί αν συμβαδίσει μαζί σου γιατί απλά δεν έχει μια σχέση η οποία να μπορέσει να την οδηγήσει στο επίπεδο που είσαι .

Είχα και εγώ κάτι παρόμοιο στα 25 και μου έσπαγε τα νεύρα όμως τελικά όταν φτάσαμε στα 29 που είμαστε τώρα ξαφνικά άλλαξαν τα πράγματα διότι

η άλλη ακόμα ειναι ανύπαντρη και πλεον βλέπει οτι τα χρονια περνουν και αυτή αναλόνεται σε σχέσεις απο δώ και απο κεί και πλεον θέλει και αυτη να "προχωρήσει" σε διαδικασία γάμου και παιδιού .

 

 

Και εκεί γύρω στα 30 να δεις πως ξαφνικά αλλάζει το τοπίο !!!!!!!

 

το μονο που μπορείς να κάνεις ειναι να μην της δίνει λαβές για να μην σου σπάει τα νεύρα και να περιμένεις να ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ " .

εμενα οταν το παράκανε της απάνταγα μωρε δεν θα κανεις και συ παιδί .... εκει να δεις τι θα σου φτιάχνω !!!!!!!!!!! :P:p

Τώρα φυσικά δεν μιλάει απεναντίας καμαρώνει και η ίδια την κόρη μου !!!!!

(- και όμως είναι μόλις μερικά χρόνια πριν !!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

ήμουν σίγουρη ότι εισαι 25 !!!!!

χαχαχα

 

τα 25 είναι μια ηλικεία που ακόμα μπορεί κανεις να ειναι ελεύθερος , και που ακόμα μπορεί να επιλέγει συντρόφους και που μπορει να ειναι χωρίς παιδί .

 

Φυσικά εσύ επέλεξες να προχωρήσεις να αποκτήσεις παιδί και να κάνεις γάμο.

Όμως η άλλη κοπέλα απλά δεν μπορεί αν συμβαδίσει μαζί σου γιατί απλά δεν έχει μια σχέση η οποία να μπορέσει να την οδηγήσει στο επίπεδο που είσαι .

Είχα και εγώ κάτι παρόμοιο στα 25 και μου έσπαγε τα νεύρα όμως τελικά όταν φτάσαμε στα 29 που είμαστε τώρα ξαφνικά άλλαξαν τα πράγματα διότι

η άλλη ακόμα ειναι ανύπαντρη και πλεον βλέπει οτι τα χρονια περνουν και αυτή αναλόνεται σε σχέσεις απο δώ και απο κεί και πλεον θέλει και αυτη να "προχωρήσει" σε διαδικασία γάμου και παιδιού .

 

 

Και εκεί γύρω στα 30 να δεις πως ξαφνικά αλλάζει το τοπίο !!!!!!!

 

το μονο που μπορείς να κάνεις ειναι να μην της δίνει λαβές για να μην σου σπάει τα νεύρα και να περιμένεις να ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ " .

εμενα οταν το παράκανε της απάνταγα μωρε δεν θα κανεις και συ παιδί .... εκει να δεις τι θα σου φτιάχνω !!!!!!!!!!! :P:p

Τώρα φυσικά δεν μιλάει απεναντίας καμαρώνει και η ίδια την κόρη μου !!!!!

(- και όμως είναι μόλις μερικά χρόνια πριν !!!!!!)

Σιγουρα μετα τα 30 αλλαζει το τοπιο...εν τω μεταξυ σκεφτομαι και το αλλο που θα μπορουσε να συμβαινει:Οταν καποιος ειναι δυσκολος χαρακτηρας και δε σηκωνει μυγα στο σπαθι του,δε συμβιβαζεται με τιποτα(τα εχει αυτα η φιλη μου),προφανως και δε μπορει ευκολα να μεινει σε μια σχεση,ποσο μαλλον στο γαμο.Μηπως "οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια"?Θα μπορουσε να παιζει κι αυτο το σεναριο.

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν της το λες ότι τα σχόλια της σε ενοχλούν εφόσον γίνεται συχνά;

Πάντως κακά τα ψέματα, άμα οι φίλες δε συμβαδίζουν στον τρόπο ζωής τους θέλει μεγάλη προσπαθεια και από τις 2 πλευρές για να κρατήσουν τη σχέση τους και να μη χαθούν. Επίσης θα πρεπει να βρείτε και κάποια κοινά σημεία γιατί σίγουρα η καθημερινότητα του παιδιού σου δεν θα την ενδιαφέρει και πολύ...

Πρόσφατα συνάντησα μια παλιά μου συμμαθήτρια και κάποτε κολλητή μου. Μετά από λίγο δεν είχαμε τίποτα να πούμε, εκείνη είναι ακόμα ελέυθερη και κάνει ακόμα ακριβώς την ίδια ζωή που έκανε και πριν χρόνια και αλλάζει τους γκόμενους σαν τα πουκάμισα. Ήταν σαν να μην πέρασε μια μέρα....οκ δεν την κακολογώ για τις για τις επιλογές της αλλά όλα αυτά πια δεν με αφορούν...άρα παρέα δεν θα μπορύσα να κάνω πια μαζί της αλλά ούτε και αυτή μαζί μου...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν της το λες ότι τα σχόλια της σε ενοχλούν εφόσον γίνεται συχνά;

Πάντως κακά τα ψέματα, άμα οι φίλες δε συμβαδίζουν στον τρόπο ζωής τους θέλει μεγάλη προσπαθεια και από τις 2 πλευρές για να κρατήσουν τη σχέση τους και να μη χαθούν. Επίσης θα πρεπει να βρείτε και κάποια κοινά σημεία γιατί σίγουρα η καθημερινότητα του παιδιού σου δεν θα την ενδιαφέρει και πολύ...

Θα της το πω με την αλλη που θα μου πεταξει αυτη την κουβεντα.Εχεις δικιο,δεν ειναι ευκολο να κρατησεις τη φιλια οταν δεν υπαρχουν κοινα σημεια.

Εαν ειχε τουλαχιστον μια σοβαρη σχεση ή συζουσε με καποιον,θα υπηρχαν κοινα σημεια,αλλα αυτα δε γινονται με το ζορι!!Πλεον το μονο που μας συνδεει σαν φιλες ειναι το παρελθον.Αν δεν αποφασισει κι αυτη να προχωρησει τη ζωη της ή τουλαχιστον να αποδεχτει τις επιλογες μου,βλεπω να χανομαστε,αναποφευκτα.

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα της το πω με την αλλη που θα μου πεταξει αυτη την κουβεντα.Εχεις δικιο,δεν ειναι ευκολο να κρατησεις τη φιλια οταν δεν υπαρχουν κοινα σημεια.

Εαν ειχε τουλαχιστον μια σοβαρη σχεση ή συζουσε με καποιον,θα υπηρχαν κοινα σημεια,αλλα αυτα δε γινονται με το ζορι!!Πλεον το μονο που μας συνδεει σαν φιλες ειναι το παρελθον.Αν δεν αποφασισει κι αυτη να προχωρησει τη ζωη της ή τουλαχιστον να αποδεχτει τις επιλογες μου,βλεπω να χανομαστε,αναποφευκτα.

 

Κι εγω εχω μια φιλη που η ζωη της ειναι τελειως διαφορετικη αλλα ποτε δεν μου ειπε κατι τετοιο οταν της λεω κουραστηκα εκανα κ.τ.λ να της το πεις οτι σε ενοχλει κ πως ο σκοπος του ανθρωπου στη ζωη ειναι να αποκτησει οικογενεια

Link to comment
Share on other sites

Θα της το πω με την αλλη που θα μου πεταξει αυτη την κουβεντα.Εχεις δικιο,δεν ειναι ευκολο να κρατησεις τη φιλια οταν δεν υπαρχουν κοινα σημεια.

Εαν ειχε τουλαχιστον μια σοβαρη σχεση ή συζουσε με καποιον,θα υπηρχαν κοινα σημεια,αλλα αυτα δε γινονται με το ζορι!!Πλεον το μονο που μας συνδεει σαν φιλες ειναι το παρελθον.Αν δεν αποφασισει κι αυτη να προχωρησει τη ζωη της ή τουλαχιστον να αποδεχτει τις επιλογες μου,βλεπω να χανομαστε,αναποφευκτα.

 

Δεν θα συμφωνησω σε αυτό καθολόυ , εξαρτάται απο το ποσο βαθια ειναι η φιλια και τι βασεις εχει .Εχω 2 κολλητες η μια απο το σχολειο η αλλη απο το πανεπιστημιο εγω μητερα απο τα 24 αυτες εργενισες και οι δυο εκ πεποιθησεως η μια ή αλλη επειδη δεν ετυχε απο τα 24 εως σημερα 36 εχουν περασει 12 χρονια στα οποια φυσικα δεν συμβαδιζαμε καθολου club αυτες εμβολια εγω γκομενους και σχεσεις ημερων αυτες αγχος για τον παιδικο εγω ....όμως δεν επαψαν ποτε να ειναι διπλα μου ουτε εγω σε ολες τις δυσκολες ή ευχαριστες στιγμες εκει ηταν ...πολλες φορες που ελεγα ελα ρε κ@λ@παιδα θελω να ερθω και εγω σινεμα πχ ακουγα την απαντηση εσυ να κατσεις με το παιδι σου δεν με ξενισε ομως ποτε γιατι ξερω δεν το ελεγαν απο κακια ή ζηλεια ή οτιδηποτε .Θεωρω οτι αφου αντεξαμε αυτα τα χρονια δεν θα χωρισουμε ποτε πλεον ουσα χωρισμενη εγω και με μεγαλο σχετικα παιδι μπορω να τις ακολουθω πιο ευκολα:mrgreen:.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνησω σε αυτό καθολόυ , εξαρτάται απο το ποσο βαθια ειναι η φιλια και τι βασεις εχει .Εχω 2 κολλητες η μια απο το σχολειο η αλλη απο το πανεπιστημιο εγω μητερα απο τα 24 αυτες εργενισες και οι δυο εκ πεποιθησεως η μια ή αλλη επειδη δεν ετυχε απο τα 24 εως σημερα 36 εχουν περασει 12 χρονια στα οποια φυσικα δεν συμβαδιζαμε καθολου club αυτες εμβολια εγω γκομενους και σχεσεις ημερων αυτες αγχος για τον παιδικο εγω ....όμως δεν επαψαν ποτε να ειναι διπλα μου ουτε εγω σε ολες τις δυσκολες ή ευχαριστες στιγμες εκει ηταν ...πολλες φορες που ελεγα ελα ρε κ@λ@παιδα θελω να ερθω και εγω σινεμα πχ ακουγα την απαντηση εσυ να κατσεις με το παιδι σου δεν με ξενισε ομως ποτε γιατι ξερω δεν το ελεγαν απο κακια ή ζηλεια ή οτιδηποτε .Θεωρω οτι αφου αντεξαμε αυτα τα χρονια δεν θα χωρισουμε ποτε πλεον ουσα χωρισμενη εγω και με μεγαλο σχετικα παιδι μπορω να τις ακολουθω πιο ευκολα:mrgreen:.

Ενταξει αυτα που γραφεις,αλλα πως θα ενιωθες τη στιγμη που εισαι πιεσμενη γιατι δεν εχεις κοιμηθει ή γιατι εισαι πτωμα απο την κουραση και εκεινη τη στιγμη που θελεις να ακουσεις μια καλη κουβεντα απο τη φιλη σου,εκεινη σου λεει:καλα να παθεις,ηθελες παιδι!

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αυτα που γραφεις,αλλα πως θα ενιωθες τη στιγμη που εισαι πιεσμενη γιατι δεν εχεις κοιμηθει ή γιατι εισαι πτωμα απο την κουραση και εκεινη τη στιγμη που θελεις να ακουσεις μια καλη κουβεντα απο τη φιλη σου,εκεινη σου λεει:καλα να παθεις,ηθελες παιδι!

 

συμφωνω εχεις δικιο , δεν λεω οτι εχεις αδικο εσυ ....ξερεις μερικες φορες πιανουμε και μηνυματα που αιωρουνται εννοω απο την χροια της φωνης ,τον τονο , το υφος ...για να σε πειραξε σημαινει οτι κατι επιασες ..αλλιως δεν θα ανοιγες θεμα :wink:

 

το καλα να παθεις ..παντως μου ακουγετε κακο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...