Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έτσι θα πάει ο γάμος μου από 'δω και πέρα;


betty_

Recommended Posts

συμφωνω με ελλη.μη περιμενεις να εισαι λεχωνα κ να εχεις σπιτι τζιτζιλονι.κ ασιδερωτα θα εχεις κ κανενα απλυτο ποτηρι παραπανω κλπ.δε θα ειναι για παντα ετσι!μονο τον πρωτο καιρο!μετα θα εχεις παρει το κολλαι κ θα τα κανεις ολα στο πιτς φυτιλι!

Βασικα με παιδι-παιδια δεν παιζει σπιτι μαζεμενο οπως θα θελαμε:rolleyes:

Αυτη τη στιγμη στο σπιτι μου εχει πεσει ατομικη βομβα!!!!:-D

Μολις κοιμηθει ο μικρος θα ειναιπαλι σουπερ...εχρι να ξαναξυπνησει!

θα κανεις οσο μπορεις φαγητο για 2 μερες.εγω εκανα πχ φακες για 6 μεριδες.τρωγαμε 2 μερες κ το υπολοιπο στην καταψυξη.την αλλη εβδομαδα το εβγαζα.

η φασολακια ας πουμε.θα κανεις πχ 6 μεριδες.θα φατε 2 μερες.κρατα κ 2 μεριδες στην καταψυξη.θα σωθεις πραγματικα!

Αυτο εχω σκεφτει να το κανω κι εγω!Αλλα δεν ξερω!Γινεται με ολα τα φαγητα?κρεας-λαδερα-οσπρια???ποσο καιρο συντηρειται?Θελει ειδικο ταπερ η οτι να ναι?

Σορρυ για το οφ τοπικ!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασικα με παιδι-παιδια δεν παιζει σπιτι μαζεμενο οπως θα θελαμε:rolleyes:

Αυτη τη στιγμη στο σπιτι μου εχει πεσει ατομικη βομβα!!!!:-D

Μολις κοιμηθει ο μικρος θα ειναιπαλι σουπερ...εχρι να ξαναξυπνησει!

 

Αυτο εχω σκεφτει να το κανω κι εγω!Αλλα δεν ξερω!Γινεται με ολα τα φαγητα?κρεας-λαδερα-οσπρια???ποσο καιρο συντηρειται?Θελει ειδικο ταπερ η οτι να ναι?

Σορρυ για το οφ τοπικ!!!:oops:

 

κοιτα οκ δε γινεται με ολα!πχ δε γινεται με τα μακαρονια!(αν κ εχω ακουσει απο αλλες οτι εχουν κανει κ ειναι μια χαρα)

εχω το εχω κανει με γεμιστα με φασολακια αρακα φακες φασολαδα με ολες τις σουπες πχ ειχα κανει προγραμμα 1.φακες

2.μοσχαρι κοκκινιστο με ρυζι

3.φασολακια

4.κοτοσουπα

5. γεμιστα

6.μακαρονια

7.η κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες η κεφτεδακια με πατατες

λοιπον απο το 1 εως το 5 τα εκανα ολα διπλα κ τα αποθηκευα σε ειδικα σακουλακια αποθηκευσης τροφιμων.την αλλη εβδομαδα δε μαγειρευα καθολου για 5 μερες!

την παραλλη εβδομαδα ξανα το ιδιο! δε μαγειρευα παλι για την επομενη για 5 μερες!

ειναι πολυ πρακτικο.εμενα με εσωσε με τα 2 πρωτα παιδια που μεχρι 3 μηνων περνουσαν τους απιστευτους κολικους! τωρα στο 3ο δε το κανω γιατι ειπαμε οτι εχω εκπαιδευτει:mrgreen: κ δε περασε ποτε κολικους(ευτυχως!)

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Από οτι έχω καταλάβει οι μπαμπαδες τον πρώτο καιρό τα παίζουν κανονικά.Βγαίνουν έξω απο τα νερά τους.Εαν υπάρχει δε μαμά ή πεθερά τότε είναι χαλαροί.Σαν να μην τρέχει τίποτα.Δεν ξέρω εάν οι δικοι σας οι άντρες ξυπνάνε το βράδυ για το παιδί αλλά ο δικός μου όχι(μια φορά το έκανε αλλά μετα γκρίνιαζαι).Στην ερωτηση μου γιατί δεν ξυπνας μου απάντησε εγω δουλεύω ενώ εσύ είσαι σπίτι. Οπότε καταλαβαίνεται πως σκέφτονται. Αύτο που λέω να κάνεις είναι να πείς στην μητέρα σου να φύγει απο το σπιτι όταν αισθανθείς εσύ ετοιμη και να έρχεται όταν ο αντρας σου λείπει στην δουλειά.

Να βάλεις χέρι στο άντρα να μην κοιμάται στη μητέρα του.Εαν δεν θυλάζεις να τον ξυπνας το βράδυ να σου κάνει το γάλα ( ως ναι να το κάνεις εχεις το παιδί αγκαλιά και δεν μπορείς)

Τα απογεύματα οταν σαραντήσεται να βγαίνεται οι 3 σας βόλτες έξω (όποτε αναγκαστικά θα έρχεται μαζί σας).

Και να το βάζεις να κάνεις δίαφορα.Όλα αυτά θα γίνουν σιγά σιγά αλλα θα μάθει όπως έμαθαν όλοι τους.

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οκ δε γινεται με ολα!πχ δε γινεται με τα μακαρονια!(αν κ εχω ακουσει απο αλλες οτι εχουν κανει κ ειναι μια χαρα)

εχω το εχω κανει με γεμιστα με φασολακια αρακα φακες φασολαδα με ολες τις σουπες πχ ειχα κανει προγραμμα 1.φακες

2.μοσχαρι κοκκινιστο με ρυζι

3.φασολακια

4.κοτοσουπα

5. γεμιστα

6.μακαρονια

7.η κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες η κεφτεδακια με πατατες

λοιπον απο το 1 εως το 5 τα εκανα ολα διπλα κ τα αποθηκευα σε ειδικα σακουλακια αποθηκευσης τροφιμων.την αλλη εβδομαδα δε μαγειρευα καθολου για 5 μερες!

την παραλλη εβδομαδα ξανα το ιδιο! δε μαγειρευα παλι για την επομενη για 5 μερες!

ειναι πολυ πρακτικο.εμενα με εσωσε με τα 2 πρωτα παιδια που μεχρι 3 μηνων περνουσαν τους απιστευτους κολικους! τωρα στο 3ο δε το κανω γιατι ειπαμε οτι εχω εκπαιδευτει:mrgreen: κ δε περασε ποτε κολικους(ευτυχως!)

Tελεια!Θα το εφαρμοσω σιγουρα!Θα μαγειρεψω πριν μπω στο μαιευτηριο να εχουμε για μετα!Και βεβαια θα το κανω συστημα!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου off topic αυτό με τα φαγητά.Ίσα ίσα θα μας βοηθήσει πολύ.

 

Ρε κορίτσια,γενικά ο άντρας μου είναι συνεπής και ευσυνείδητος άνθρωπος.Στη σχέση του,στη δουλειά του,στο σπίτι του...παντού!Τώρα με το παιδί έχει μεταμορφωθεί.Δεν ήταν ποτέ αδιάφορος.Είχε τα ξεσπάσματα του ανά διαστήματα όπως κάθε άνθρωπος.Όπως σας είπα αν δεν βιαζόμουν εγώ για παιδί εκείνος θα ήταν διστακτικός για πολύ καιρό έτσι όπως το κόβω.Τεσπα.Το παιδί είναι εδώ και οφείλουμε να είμαστε σωστοί.Μακάρι να μην τον άλλαξε τόσο αρνητικά η μπέμπα :| Είναι ένα αγγελούδι και παρότι είμαι νέα στο club καμαρώνω που την έχω.

 

Η μαμά μου μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει φύγει.Προς το παρόν του είπα να την κάνει μια βολτίτσα στο σπίτι να τη νανουρίσει.Τον ξεβόλεψα από το pc του :? αλλά το έκανε.

97Cep2.png

 

 

''dum spiro spero''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πω κι εγω τη γνωμη μου???

κατ αρχην υπαρχει περιπτωση ο ανθρωπος να θελει την πεθερα του εκει, να αισθανεται σιγουρια με μια γυναικα εμπειρη, οποτε μην το δενουμε οτι η πεθερα ντε και καλα πρεπει να φυγει....

επισης για να φυγει η μοναδικη βοηθεια της κοπελας πρεπει πρωτα να συζητησει με τον ανδρα της και να μοιραστουν τις ευθυνες τους

δε νομιζω οτι ειναι η πρωτη η η τελευταια κοπελα που πηγε καποιος να τη βοηθησει τις πρωτες μερες, ουτε ο πρωτος μπαμπας που τα χει παιξει με τα νεα δεδομενα

βλεπω οτι η κοπελα μιλαει λογικα και ωριμα και πολυ χαιρομαι γι αυτο, σιγουρα θα βρεις την ακρη και ολα θα πανε καλα

αλλα αυτο με το μπανακι 6-7 φορες στις 23 μερες δε θα συμφωνησω και με συγχωρεις....

δηλαδη αν βγαλεις και την κλινικη, τις μισες σχεδον μερες ελουσε ο μπαμπας το νεογεννητο??? με αφαλους- βρεξιματα- γλιστριματα και ολα??? η εγω δεν καταλαβα τι ειπες??? γιατι τοτε σημαινει οτι βοηθαει ο ανθρωπος βρε κοπελα μου, ψωνιζει, δουλευει, λουζει, αφηνει την πεθερα μες τα ποδια του για χρησιμο σε σενα βοηθο.....ε μην περιμενεις θαυματα ειναι μαλλον αγχωμενος ο ανθρωπος....... κι εσυ κουραγιο.... τι θα πει απ τις πρωτες μερες "ετσι θα ειναι ο γαμος μου???"" οχι βεβαια, το νινακι δε θα ποναει παντα, ουτε θα ξενυχτας παντα, ουτε θα θηλαζεις παντα, κανε λιγη υπομονη και ολα θα ερθουν ομορφα και καλα......τοευχομαι ειλικρινα!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα είμαι δίκαιος άνθρωπος.Όπως αναφέρθηκα στους φόβους μου έτσι είπα και το τι έχει κάνει.Ναι,την έκανε μπάνιο.Δεν έχει σημασία που ήμουν δίπλα.Ποιά μαμά δεν είναι;

 

Κατανοώ όλο και περισσότερο ότι είναι αγχωμένος όπως είμαι κι εγώ.Είναι περίεργη περίοδος και για τους 2 :roll: Μακάρι να αποτελέσει σύντομα παρελθόν

97Cep2.png

 

 

''dum spiro spero''

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις χέρι στο άντρα να μην κοιμάται στη μητέρα του.Εαν δεν θυλάζεις να τον ξυπνας το βράδυ να σου κάνει το γάλα ( ως ναι να το κάνεις εχεις το παιδί αγκαλιά και δεν μπορείς)

Τα απογεύματα οταν σαραντήσεται να βγαίνεται οι 3 σας βόλτες έξω (όποτε αναγκαστικά θα έρχεται μαζί σας).

Και να το βάζεις να κάνεις δίαφορα.Όλα αυτά θα γίνουν σιγά σιγά αλλα θα μάθει όπως έμαθαν όλοι τους.

 

Συμφωνώ αλλά αυτά προυποθέτουν θέληση.Αν ο άλλος δεν έχει καμία επιθυμία να συνεργαστεί μοιραία έρχεσαι σε σύγκρουση ή τα κάνεις όλα μόνη σου για να αποφύγεις τη σύγκρουση.Δεν τα λέω για τον άντρα της κοπέλας.Αλλά έχω φίλες που οι άντρες τους δεν κουνάνε το δαχτυλάκι τους παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των γυναικών τους.

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα είμαι δίκαιος άνθρωπος.Όπως αναφέρθηκα στους φόβους μου έτσι είπα και το τι έχει κάνει.Ναι,την έκανε μπάνιο.Δεν έχει σημασία που ήμουν δίπλα.Ποιά μαμά δεν είναι;

 

Κατανοώ όλο και περισσότερο ότι είναι αγχωμένος όπως είμαι κι εγώ.Είναι περίεργη περίοδος και για τους 2 :roll: Μακάρι να αποτελέσει σύντομα παρελθόν

 

το ρωτησα γιατι οι περισσοτεροι τρεμουν στην ιδεα να κανουν το νεογεννητο μπανακι

το καταλαβα οτι εισαι δικαιος ανθρωπος και πολυ ωριμος γι αυτο και ασχοληθηκα με το θεμα σου και το συζητησα και με το συζυγο μου πριν σου απαντησω....ειμαι σιγουρη οτι ειναι η περιοδος προσαρμογης που περνατε και ολα θα πανε καλα ....τωρα πεσατε στα βαθια που λεμε....ολα θα πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα οκ στο πρωτο παιδι ολοι οι αντρες ειναι φοβιτσιαριδες.ο δικος μου οταν επεσε ο αφαλος στοπρωτο εφυγε στο αλλο δωματιο να μη τον βλεπει

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

betty το γεγονός οτι σου κράτησε την μπέμπα σου αγκαλιά και τον ξεβόλεψες απο τον υπολογιστή είναι ένα πολύ καλό βήμα.

Σιγά σιγά θα προσαρμοστεί στη νέα πραγματικότητα.Εσύ να είσαι σταθερή στα θέλω σου και να μην κάνεις πίσω.Κόρη του είναι και οφείλει να βοηθήσει!!!Μην πεις ποτέ άς τον π.χ να παίξει υπολογιστή και ας την κάνω εγώ μπάνιο.όχι και οι δύο μαζί παρέα.

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα οκ στο πρωτο παιδι ολοι οι αντρες ειναι φοβιτσιαριδες.ο δικος μου οταν επεσε ο αφαλος στοπρωτο εφυγε στο αλλο δωματιο να μη τον βλεπει

Tη πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι και έκλαψε το μωρό, εμένα με ρώτησε ''Τί κάνει έτσι σα γατί;;;;'':shock::shock::shock:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tη πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι και έκλαψε το μωρό, εμένα με ρώτησε ''Τί κάνει έτσι σα γατί;;;;'':shock::shock::shock:

xaxaxaaaaaaaaaaxaxaxxa:lol::lol::lol::lol:

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παλι στο τσουβαλι θα τους βαλουμε ολους???

 

Υπαρχουν αντρες που οντως ειναι γαιδουρια και αποφευγουν τα ζορια αλλα αυτο συνηθως το βλεπεις πριν τον γαμο.

 

Υπαρχουν αντρες που τους χρειαζεται λιγο παραπανω χρονος για να παρουν μπρος και να συνειδητοποιησουν την τεραστια αλλαγη με τον ερχομο του παιδιου αλλα στο τελος στρωνουν, και ετσι ευχομαι να ειναι και ο αντρας της κοπελας που ανοιξε το θεμα.

 

Υπαρχουν βεβαια και οι στρωμενοι εξ αρχης που ειναι ετοιμοι να σταθουν στο υψος των περιστασεων, ναι και ομως μπορει να μην ειναι η πλειοψηφια αλλα υπαρχουν και ξερω αρκετους.

 

Το θεμα ειναι οταν δεν ειναι ετοιμοι εξ αρχης να τους σπρωχνουμε και εμεις λιγο με τροπο ετσι ωστε να μην χανουν τον ρολο τους και να τους ενθαρρυνουμε να συμμετεχουν χωρις να εμαστε παντογνωστες η υπερβολικα συγκεκτροτικες.

Link to comment
Share on other sites

καλα οκ στο πρωτο παιδι ολοι οι αντρες ειναι φοβιτσιαριδες.ο δικος μου οταν επεσε ο αφαλος στοπρωτο εφυγε στο αλλο δωματιο να μη τον βλεπει

 

Εμένα παλι ο δικός μου δεν σιχαίνεται σε κατι τέτοια σε αντίθεση με μένα που ανατρίχιαζα ολόκληρη. Δηλαδή τον αφαλό εκείνος τον έκανε με οινοπνευμα τον πρωτο καιρό....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται αλλιως θα γεννουσαν αυτοι αλλα με μια καλη εκπαιδευση και μαλαγανια στρωνουν μια χαρα εκτος κι αν ανηκουν στην κατηγορια γαιδουριου που λεγαμε.

 

Παντως πργματικα υπαρχουν και αντρες που ειναι πιο ετοιμοι και απο τις μανες μερικες φορες και δεν κολλανε σε τιποτα και τα κανουν ολα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμία ενοχή για τη μαμά που μας βοηθάει με όλη της την καρδιά. Εμένα 3 μήνες δεν με άφησε και τώρα μου το κρατάει για να πηγαίνω για δουλειά...

Ούτε και εγώ πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι η μαμά. Ο μόνος λόγος κατ'εμέ για να φύγει είναι για να μετρήσεις την κατάσταση όταν θα είσαιεντελώς μόνη. ΑΝ και νομίζω δεν αλλάζει κάτι και πάλι, θέλει λίγο χρόνο ο άντρας σου. Μπορείς να ξεκινήσεις να το παίζεισ "Σωκράτης"... ότι δηλαδή δεν ξέρεις τίποτα και ρωτάς αυτόν για να μάθεις. Έτσι θα τον βάλεις στο παιχνίδι χωρίς να το καταλάβει ...βάλτον ακόμα να ψάξει στο ιντερνετ... έτσι κουβέντα να κάνετε

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

οταν διαβαζω εδω μεσα για αντρες και γυναικες, συνειδητοποιω συνεχως οτι εγω κι ο αντρας μου μαλλον ανηκουμε κι οι δυο στο λαθος φυλλο.

Εω να φανταστειτε στην αρχη ξεχνουσα οτι εχουμε μωρο στο σπιτι(!!!δεν κανω πλακα!!!) κι ας μη συζητησουμε για μπανιο και αφαλους (μπλιαξ) και πανες.

 

Ο αντρας μου απ'την αλλη, γεννημενος μπαμπας... Τι να πω!

 

Παντως χαιρομαι που αρχισες να του αναθετεις λιγο αγκαλιτσες με το μωρο και μπανακι και τα δεχεται ολα αυτα. Μπορει ο ανθρωπος απλως να ειχε παγωσει. Μερικες φορες οι γυναικες αναλαμβανουν μονες τους (η και με τη μαμα τους) ολη την ευθυνη του μωρου και χωρις να το συνειδητοποιησουν περιθωριοποιουν το μπαμπα, και μετα παραπονιουνται που δεν βοηθαει. Μακαρι να βρειτε το προβλημα, να το πιασετε τωρα στην αρχη του.

 

Να ζησετε ευτυχισμενοι με το νεο σας μωρακι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είπα να του αναθέτω να κάνει κάθε μέρα με το μωρό κάτι απλό.Σωστά θέσατε τις κατηγορίες των αντρών και των γυναικών.Έτσι είναι τα πράγματα.

Εγώ για κάποιες μέρες όχι τόσο σιχαινόμουν,αλλά φοβόμουν.Μήπως την πιέσω,μήπως μου γλιστρίσει.Πλέον το ξεπέρασα και με εμπιστεύομαι.

97Cep2.png

 

 

''dum spiro spero''

Link to comment
Share on other sites

Ετσι διακριτικα και ωραια καθε ημερα θα τον βαζεις στο παιγνιδι και θα δεις που σε λιγο καιρο θα στρωσουν ολα. Ασε που σε λιγους μηνες που το μωρο θα αρχισει να εκφραζεται καλυτερα θα τον τρελανει με τα τσαλιμια της και θα τον τρεχει απο την μυτη. Ηρεμησε και πιστεψε στον εαυτο σου και στην οικογενεια σου και ολα θα γινουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Οι αντρες, (οπως και οι γυναικες) χρειαζονται χρονο για να συμβιβαστουν με τα νεα δεδομενα. Για παραδειγμα, ο δικος μου ο αντρας ειναι ο τελειος μπαμπας... και τελειος συζυγος..(αν δε παινεψουμε το σπιτι μας..) Αλλα δεν ηταν παντα ετσι. Οταν γεννησα και μεχρι να γινει το μωρο μας 6 μηνων δε σας κρυβω οτι περασε πολλες φορες απο το μυαλο μου να χωρισω! Πληρης απογοητευση. Ξαφνικα εγω με ενα μωρο που μη γελιωμαστε, ουτε εγω ηξερα τι να το κανω στην αρχη. Η ζωη μου τουμπα. Τελος η δουλεια, τελος τα ξενυχτια με τους φιλους, τελος η ηρεμια μεσα στο σπιτι. Και ειχα και εναν αντρα που εμοιαζε αδιαφορος, που του ζητουσα βοηθεια με κλαματα κι εκεινος ελεγε λυπαμαι δε μπορω. Μεχρι που ξαφνικα μια μερα του ηρθε επιφοιτηση, και μου ζητησε συγνωμη για τον καιρο που ειχε βγαλει την ουρα του απ εξω. Απο εκεινη τη μερα ολα αλλαξαν! Φυσικα πηρε χρονο και ηταν δυσκολο για μενα. Ανελαβε ευθυνες σαν μπαμπας και ολα πανε καλα. Ασε τον χρονο να κυλισει και ολα θα γινουν καλυτερα απο πριν. Υπομονη χρειαζεται και κατανοηση... Ειναι δυσκολο και για τους δυο. Σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας και θα συνελθετε..

Link to comment
Share on other sites

Ρένα είναι θεαματική η αλλαγή που περιγράφεις.Σα θαύμα.Αν ανήκει και ο δικός μου σε αυτή την κατηγορία αντρών,ελπίζω να μη του πάρει ένα 6μηνο να προσαρμοστεί :roll: Θα είναι πολύ δύσκολο.

 

Αύριο φεύγει η μανούλα μου.Τι λέτε,θα τα καταφέρω;:-(

97Cep2.png

 

 

''dum spiro spero''

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...