Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΧΥΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ???


Recommended Posts

Morchelina καλη η ιδεα για ελαιολαδο πανω στο ψωμι.εγω μονο στα φαγητα το βαζω στο τελος ωμο αλλα κ στο ψωμι καλη η ιδεα!πως να του το δωσω αραγε για να μη το καταλαβει?εχουμε κ αυτο το θεμα:evil:Τα παιδιά τρώνε από μίμηση, κάνε για σένα λάδι στο ψωμί με αλάτι και ρίγανη να νοστιμίσει και δώστου μπουκιές, ο δικός μου ξετρελαίνεται. Ή σε λιόψωμα, τυρόψωμα, πιροσκί φούρνου (αυτά τραβάν πολύ λάδι) και κέικ βάλε λάδι στο ζύμωμα.

 

σημερα εκανα το λαθος κ τον ζυγισα παλι!τι το ηθελα χειροτερα εγινα!10.600!ειναι δυνατον???2 κιλα εχασε σε 10 μερες! Θα είναι και τα υγρά που έχασε.

τον βλεπω λιγο καλυτερα σημερα.εφαγε 5-6 φρυγανιες κ 1 φετα ψωμι.ο γιατρος μας εδωσε βαζακι για καλιεργια κοπρανων και περιμενω ποτε θα κανει κακα του για να παρω δειγμα.αυτο αληθεια γιατι το εδωσε? Μήπως για τη σαλμονέλλα που σου είπα;

το μεσημερι θα μου φερει κ ο αντρας μου τη σκονη με τις θερμιδες.ειπα στη μαμα μου να παρει κ μουρουνελαιο γιατι εδω εψαξα κ δε το βρηκα σε σιροπι!τι στο καλο δε πινουν μουρουνελαιο τα γερμανακια?μονο σε καψουλες το βρηκα! Και εγώ σε κάψουλες το έπαιρνα αλλά ήμουνν μεγαλύτερη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ισμινη συμφωνω μαυτο που λες αλλα τωρα μιλαμε οτι το παιδι ειναι τρομερα ελλειποβαρης.με υψος 99 εκ ειναι 10.600!ειναι πολυ πιο κατω απο την κατωτερη καμπυλη!

την μεγαλη δε την κυνηγαω να φαει αλλα ειναι κ μεσα στις καμπυλες με 110 εκ και 18-19 κιλα αλλα ο μικρος ειναι σκελετομενος.δε ξεχωριζει σε τιποτα απο τα υποσιτισμενα παιδια της αφρικης εκτος απο τον τυμπανισμο!αν συνεχισει ετσι θα το παθει κ αυτο!

Morchelina θα βαλω κ για μενα να δω αν φαει.ελπιζω μονο να μη βαλω εγω τα κιλα αντι γιαυτον:rolleyes::shock:

Link to comment
Share on other sites

δημητρα μην ανησυχεις για το βαρος το παιδιου!!αυτος ξερει ποσο χρειαζεται να φαει μην τον πιεζεις.ενα θα σου πω εω γεννηθηκα μολις 2 κιλα και κατα τη βρεφονηπιακη ηλικια μο ημουν τοσο αδυνατοι που ολοι ανησυχουσαν..εκτος απ τους γονεις μου που ποτε δε με πιεσαν να φαω.δες τωρα ομως μετα απ 25 χρονια κορμι!!!!:-P:razz::P

Link to comment
Share on other sites

ουφ!μου εφερε τη σκονη ο αντρας μου.του ειπαν στο φαρμακειο οτι μπορει να το πιει δεν πειραζει στην γαστρεντεριτιδα!οντως εχει αρκετες θερμιδες.θα του το δωσω το βραδυ.αν θες το βαζεις μονο σε νερο η αν θες κ στο γαλα.εγω θα του το δωσω μονο με νερο γιατι γαλα δε κανει να πιει ακομα.σημερα μεχρι στιγμης ουτε εμετο ουτε διαρροια.να μη το ματιασω γιατι το ιδιο ειπα κ προχτες κ τελικα εκανε!

εφαγε κ ενα πιατο φαριν λακτε και ξετρελαθηκε.την ειχαμε κοψει την κρεμα απο εναμισι ετων:rolleyes: του αρεσει θα την ξαναβαλω στη διατροφη μου φαινεται γιατι εχει κ αυτη θερμιδες:shock:

αντε να γινει καλα να αρχισουμε κ το ταχινι το φυστικοβουτυρο κ κρεμα φουντουκι.

το ταχινι πειραζει αν φαει λιγο τωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα με τιποτα :roll: ο αντρας μου απο μικρος ετσι ηταν κ ειναι 28 κ ακομα αδυνατος ειναι.δε λεω να γινει χοντρο.να γινει φυσιολογικο!οριστε μια φορα αρρωστησε κ εχει 10 μερες που σερνεται κ τον εχει παρει απο κατω ενω τα αλλα 2 παιδια και ειδικα η μπεμπα που ειναι κ 2.5 μηνων που περασαν την ιδια αρρωστια ειναι μια χαρα καρδαμωμενα και δε το περασανε βαρια!αυτος μεχρι κ ελαφρυα αφυδατωση επαθε ειπε ο γιατρος.

δε θεωρω οτι ειναι κακο να εχει ενα παιδι σωστο βαρος.εχει σχεδον 5 κιλα λιγοτερα απο οσο θα επρεπε.ειναι σα να ειναι ενας ενηλικας 1.70 υψος και να ειναι 45 κιλα!ποσο φυσιολογικο ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα εχεις πολύ δικιο και σε συμπονώ !!!

Εδω εμενα αδυνατησε και πάλι ειναι φυσιολογικός και κοντευω να τρελαθω όχι να ταν και 5 κιλά κάτω απο το οριο

Μηπώς να δοκιμαζες να του φτιαξεις κανα "αμαρτωλο "φαγακι αλλά σε σπιτική εκδοση Δηλ, τι εννοω χαμπουργκερ , χοτ ντογκ , τσιπς αλλά σπιτικά , ξερεις με δικά σου υλικά , καμια πίτσα ίσως Δε ξέρω τι να σου πω Και κανα κεικ μπορεις να φτιαξεις σπιτικό - εστω και με σοκολατα μεσα - μηπως φαει Κρεμα ανθος αραβοσιτου ή ρυζογαλο που είναι θρεπτικά .

Εμενα ο μεγαλος εδω και καποιους μήνες ειναι μερες που τη βγαζει μόνο με γαλα Αυτο τον εχει σωσει οτι πίνει πολύ γαλα ( ειναι και σκονη , εμπλουτισμένο )

Ευχομαι το πουλακι μου να ξεπερασει την ασθενεια καταρχήν και μετα τι ναπω , κανε ό, τι μπορεις Καλή δυναμη

Παντως και εγω αμα εβλεπα ετσι το παιδι δεκα συμπληρωματα θα του δινα και μουρουνελαια και ό,τι υπαρχει :wink:

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου το κακο ειναι οτι περασε κ γαστρεντιριτιδα κ δε μπορω ακομα να του κανω κανενα κεικ η πιτσα που του αρεσουν...οπως ειπα σημερα ουτε εμετο ουτε διαρροια.αν δε κανει αλλες 2 μερες μετα θα του κανω και κατι ''ξεχωριστό''.

μολις τωρα ηπιε την σκονη ευτυχως του αρεσε.δε βρηκα αγευστη κ πηρα με γευση βανιλια.

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, δεν σε φοβάμαι - τόχεις το θέμα σωστά!

 

Επαναλαμβάνω την άποψή μου που είχα γράψει εδώ, στο μήνυμα Νο 49. Και να ξεκαθαρίσω ότι όταν μιλάω για φαγητό, δεν μιλάω για διατροφικά σκουπίδια αλλά... για φαγητό!

 

[...Ο λόγος ή η δικαιολογία ότι μπορεί το παιδί να γίνει υπέρβαρο - οπότε "άστο όπως είναι", για μένα δεν ευσταθούν. Άλλο αδύνατο παιδί κι άλλο ελλειποβαρές. Άλλο δεν τρώω πέντε φαγητά κι άλλο δεν τρώω τα περισσότερα φαγητά.

Γιατί το θέμα δεν είναι μόνο το βάρος (που στην περίπτωση του Αλέξανδρου μπορεί να είναι και κληρονομικό το σκαρί από τον μπαμπά του) αλλά τι διατροφική βάση δίνουμε στα παιδιά μας (τώρα οι εξετάσεις μπορεί να είναι καλές αλλά κάποια στιγμή οι αποθήκες θ' αδειάσουν) και τι διατροφικό μοντέλο τους δίνουμε (τι θα συνηθίσουν να τρώνε στο υπόλοιπο της ζωής τους). Πιστεύω δε, πως τα ελλειποβαρή και κακόφαγα παιδιά στο μέλλον έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για παχυσαρκία (απ' ότι, αυτά που τρώνε κανονικά) ακριβώς για τους λόγους που σου προανέφερα (θ' αναζητήσουν τροφική ενέργεια μέσα από την ποσότητα - δεν θα "ξέρουν" να φάνε σωστά).

 

Τώρα βέβαια πως αλλάζει η διατροφική συνήθεια (είτε εκ γεννετής ή γιατί έτσι τα μάθαμε), αυτό είναι λίγο δύσκολο... αλλά δεν νομίζω ακατόρθωτο...]

 

Χαίρομαι πολύ που ο Αλέξανδρος πάει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

kalispera dimitra!!kai emeis to idio problima eixame kai exoume me ti mikri kai i paidiatros mas mas sistise na tis dinoume kai ligo apo to mesimeriano fagaki kai to apogeymataki.Egw tis bazw kai ligi meli sto gala tis.Ligo apo dw, ena tostaki (1/4diladi), ligo apo kei kana koulouraki i froutaki, toulaxiston na min xanei kai to varos pou idi exei.

Kalitera vevaia na rotiseis kai ton paidiatro.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δήμητρα, δεν σε φοβάμαι - τόχεις το θέμα σωστά!

 

Επαναλαμβάνω την άποψή μου που είχα γράψει εδώ, στο μήνυμα Νο 49. Και να ξεκαθαρίσω ότι όταν μιλάω για φαγητό, δεν μιλάω για διατροφικά σκουπίδια αλλά... για φαγητό!

 

[...Ο λόγος ή η δικαιολογία ότι μπορεί το παιδί να γίνει υπέρβαρο - οπότε "άστο όπως είναι", για μένα δεν ευσταθούν. Άλλο αδύνατο παιδί κι άλλο ελλειποβαρές. Άλλο δεν τρώω πέντε φαγητά κι άλλο δεν τρώω τα περισσότερα φαγητά.

Γιατί το θέμα δεν είναι μόνο το βάρος (που στην περίπτωση του Αλέξανδρου μπορεί να είναι και κληρονομικό το σκαρί από τον μπαμπά του) αλλά τι διατροφική βάση δίνουμε στα παιδιά μας (τώρα οι εξετάσεις μπορεί να είναι καλές αλλά κάποια στιγμή οι αποθήκες θ' αδειάσουν) και τι διατροφικό μοντέλο τους δίνουμε (τι θα συνηθίσουν να τρώνε στο υπόλοιπο της ζωής τους). Πιστεύω δε, πως τα ελλειποβαρή και κακόφαγα παιδιά στο μέλλον έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες για παχυσαρκία (απ' ότι, αυτά που τρώνε κανονικά) ακριβώς για τους λόγους που σου προανέφερα (θ' αναζητήσουν τροφική ενέργεια μέσα από την ποσότητα - δεν θα "ξέρουν" να φάνε σωστά).

 

Τώρα βέβαια πως αλλάζει η διατροφική συνήθεια (είτε εκ γεννετής ή γιατί έτσι τα μάθαμε), αυτό είναι λίγο δύσκολο... αλλά δεν νομίζω ακατόρθωτο...]

 

Χαίρομαι πολύ που ο Αλέξανδρος πάει καλύτερα!

σευχαριστω ζοπιρονακι μου :-P λες οτι το εχω ε?μακαρι:-P

εχω κ εγω την ιδια γνωμη με σενα.οταν ενα παιδι ειναι ελλειποβαρες πως να το αφησω ετσι με τα κοκκαλα να πεταγονται.ασε που ποναει κ πολυ ευκολα γιατι ειναι σκετο κοκκαλο!οσο για τη διατροφικη συνηθεια που ειπες...εγω πιστευω πως οντως ειναι πολυ δυσκολο!ο αντρας μου απο μικρος δεν ετρωγε ουτε φρουτα ουτε οσπρια ουτε λαχανικα!κ ακομα και τωρα δε τα τρωει.αντε με το ζορι να φαει φακες!την καταβρηκε που ειναι μαγειρας κ μασουλαει ολο μπιφτεκια μπριζολες πιτσες σαγανακια και ολα αυτα τα παχυντικα!μονο που ειναι 70 κιλα με υψος 179:twisted: μου τη σπαει που τρωει τοσο πολυ και μενει αδυνατος:twisted: αν ετρωγα ετσι εγω θα επρεπε να κυκλοφορω εξω με μπουλντοζα για να ανοιγει το δρομο να περασω!:twisted:ζηλευω λεμε!

 

 

kalispera dimitra!!kai emeis to idio problima eixame kai exoume me ti mikri kai i paidiatros mas mas sistise na tis dinoume kai ligo apo to mesimeriano fagaki kai to apogeymataki.Egw tis bazw kai ligi meli sto gala tis.Ligo apo dw, ena tostaki (1/4diladi), ligo apo kei kana koulouraki i froutaki, toulaxiston na min xanei kai to varos pou idi exei.

Kalitera vevaia na rotiseis kai ton paidiatro.

σκορπινακι εχει τυχει αρκετες φορες να δωσω κ μεσημεριανο το βραδυ κ στα 2 παιδια.το θεμα ειναι οτι εχει τοσο πεισμα που αν πει ΟΧΙ παει κ τελειωσε!

σημερα για να φαει εκανα τον καραγκιοζη σε ολο του το μεγαλειο!εχω ξεβιδωσει οτι υπαρχει με βιδες μεσα στο σπιτι!με ενα σταυροκατσαβιδο γυρναω ολη μερα κ ενα μωρο στο βυζι!ο αντρας μου λεει οτι μου σαλεψε τελειως!αυτος ειναι πιο ανετος απο εμενα δε σκαει κ τοσο που το παιδι εχει ρεψει γιατι κιαυτος λεει μικρος ετσι ηταν κ τον καταλαβαινει τον αλεξ :rolleyes::shock:

Link to comment
Share on other sites

Dimitra-γεια σου ,σε καταλαβαινω και σε νοιωθω πως αισθανεσαι

να δεις που γρηγορα θα επανελθει ο γιοκας σου και θα ειναι ολα μια χαρα.

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και να ειστε καλα.

Περιμενουμε νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω κοριτσι μου η αληθεια ειναι οτι η μερα σημερα ηταν καλη.μπορει να μου βγηκε ο αδοξαστος αλλα και καλα εφαγε και διαρροιες δεν εκανε.ελπιζω το ιδιο να γινει κ αυριο .να περασουν 2-3 μερες κ να αρχισουμε κανονικα φαγητο..φοβαμαι να του αρχισω αποτομα μη ξαναρχισει εμετους κ δε το αντεχω κ ειδικα το παιδι ειναι που δε το αντεχει πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα ,να δεις οτι αυριο θα ειναι πολυ καλυτερα απο σημερα νομιζω οτι εκανε τον κυκλο της η γαστρεντεριτιδα...θα αρχισει να παιρνει τα πανω του ,και με ολα αυτα που θα του δινεις να τρωει σιγα -σιγα(κρεμες ,φυστικ.)θα του ανοιξει η ορεξη και δεν θα τον σταματας!!!!!

Υπομονη και θα περασει κι αυτο...

Εχω κι εγω 2 ζουζουνες και σε καταλαβαινω....

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν και να τις χαιρεσαι τις ζουζουνες σου.μακαρι να γινουν οπως τα λες μακαρι να του ανοιξει η ορεξη κ παλι .αν αδυνατισει κιαλλο θα σαλταρω τελειως.δεν παει παρακατω πως το λενε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε Δημητρα μετα που θα συνελθει με το καλό το παιδι λεω να τα κανεις αυτά , εννοείται :D Οχι τώρα με εμετους και τετοια Αντε με το καλό να πάρει τα πάνω του να μη ταλαιπωρείται

Παντως μια φίλη μου που το παιδί της είχε πρόβλημα και του εκλεισε το στομάχι η παιδιατρος της είπε να του δίνει ό,τι το ευχαριστει( ακομα και κρουασαν ) αρκει να τρωει κάτι και να μη μένει άδειο το στομαχάκι του μέχρι να επανέλθει η όρεξή του

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαστε πολυ καλυτερα.ουτε κ σημερα εκανε εμετους και τετοια.εφαγε καλα μεχρι τωρα.μακαρι να ανοιξει η ορεξη του.καθε βδομαδα θα τον ζυγιζω για να βλεπω πως παει.λογω της 10ημερης γαστρεντεριτιδας του πεφτουν ολα του ρουχα που ετσι κιαλλιως του ηταν μεγαλα αλλα τωρα πλεει μεσα σαυτα.περπαταει κ του πεφτουν τα παντελονια!μεχρι κ καλσον που του εβαλα κατω απο τη φορμα γιατι ηταν να παμε παιδιατρο σημερα και ειχε πολυ κρυο εξω.του εβαλα ενα καλσον απο αυτα τα αγοριστικα που εχουμε εδω(ναι σε μας φορανε κ τα αγορακια κατω απο τα ρουχα γιατι βαραμε παγωνιες:rolleyes:) ε κιαυτο του πεφτει!

Link to comment
Share on other sites

Αααα !!! Και κάτι άλλο! εκει σκονη τυπου Αλμόρα δεν υπαρχει ; ξερεις είναι ηλεκτρολύτες για την πρόληψη της αφυδατωσης Να το χεις υπόψη σου για τετοιες περιπτώσεις γιατί τα παιδάκια αφυδατώνονται ευκολα (ελπίζω βεβαια να μη το χρειαστείς ποτέ ξανα αλλά εχετο υπόψη για παρατεταμενους εμετούς και διαρροιες )

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρολυτες εχω παρει 4 διαφορετικους αλλα δε πινει κανενα.τους κανονικους δε τους πινει γιατι εχει γευση σα σοδα.επισης ουτε με γευση μπανανα ουτε με μηλο ουτε φραουλα!:twisted: αυτοι με φραουλα ειναι πολυ ωραιοι:-Pοποτε μονο νερο.ουτε και τσαι πινει ουτε χυμο μηλο(πορτοκαλι πινει μονο αλλα με γαστρεντεριτιδα δεν εκανε) ειναι πολυ αναποδος σου λεω:twisted:

Link to comment
Share on other sites

εμενα καποια στιγμη που επαθε γαστρεντεριτιδα ο γιατρος μας ειχε δοσει σταγονες biogaia.ειναι προβιοτικες σταγονες που βοηθουν το εντερακι να επανελθει .και του τις βαζεις απευθειας στο στομα οποτε τις πινει αναγκαστικα .ρωτα τον γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

Morchelina καλη η ιδεα για ελαιολαδο πανω στο ψωμι.εγω μονο στα φαγητα το βαζω στο τελος ωμο αλλα κ στο ψωμι καλη η ιδεα!πως να του το δωσω αραγε για να μη το καταλαβει?εχουμε κ αυτο το θεμα:evil:

βικυ ειχα παρει πριν 3-4 μηνες ενα ομοιοπαθητικο για να ανοιξει η ορεξη.σε σταγονες ηταν αλλα τιποτα δεν εκανε.δε ξερω βεβαια ποσο καιρο επρεπε να το παιρνει.ενα μηνα του το εδωσα...

σημερα εκανα το λαθος κ τον ζυγισα παλι!τι το ηθελα χειροτερα εγινα!10.600!ειναι δυνατον???2 κιλα εχασε σε 10 μερες!

τον βλεπω λιγο καλυτερα σημερα.εφαγε 5-6 φρυγανιες κ 1 φετα ψωμι.ο γιατρος μας εδωσε βαζακι για καλιεργια κοπρανων και περιμενω ποτε θα κανει κακα του για να παρω δειγμα.αυτο αληθεια γιατι το εδωσε?

το μεσημερι θα μου φερει κ ο αντρας μου τη σκονη με τις θερμιδες.ειπα στη μαμα μου να παρει κ μουρουνελαιο γιατι εδω εψαξα κ δε το βρηκα σε σιροπι!τι στο καλο δε πινουν μουρουνελαιο τα γερμανακια?μονο σε καψουλες το βρηκα!

 

Δημητρούλα, θες να σου στείλω εγώ μουρουνόλαδο και να στο στείλω????

θα το κάνω με πολύ χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα, θες να σου στείλω εγώ μουρουνόλαδο και να στο στείλω????

θα το κάνω με πολύ χαρά!!!

 

mariaeva μου σε ευχαριστω και μονο που μου το ειπες ειναι σα να το εκανες κιολας.πηγε η μανα μου χτες κ το αγορασε(και απο οτι μου ειπε το πληρωσε 17 ευρω:shock: ) πολυ με συγκινησες παντως!:-P

Link to comment
Share on other sites

εμενα καποια στιγμη που επαθε γαστρεντεριτιδα ο γιατρος μας ειχε δοσει σταγονες biogaia.ειναι προβιοτικες σταγονες που βοηθουν το εντερακι να επανελθει .και του τις βαζεις απευθειας στο στομα οποτε τις πινει αναγκαστικα .ρωτα τον γιατρο σου

 

κατι σταγονες μας εδωσε κ εμας δε λεγοταν ετσι βεβαια αλλα δε θυμαμαι τωρα το ονομα.μας ειχε πει για 3 μερες 3 φορες την ημερα απο 5-6 σταγονες.

Link to comment
Share on other sites

Αχ πώς χάρηκα που συνήλθε το παιδί! μπράβο ρε Δήμητρα! είδες που στα 'λεγα για τη φαρίν λακτέ? Άλλη φορά (μακριά από σένα) να το ξέρεις απ' την αρχή, δεν θα είχε χάσει και τόσο βάρος!

Α, το τσουρέκι του αρέσει? Ειδικά κανένα γεμιστό με σοκολάτα...όλα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

τσουρεκι μονο αν κανω εγω γιατι εδω δεν πουλανε,ειναι ξενερωτοι οι γερμανοι λεμε!:rolleyes: παντως οσες φορες εκανα εφαγε αλλα μονο την πρωτη μερα:mad: μετα το βαριοταν.κ εχει κ πολυ διαδικασια .αχ δεν ειμαστε εδω ελλαδα με τα γεμιστα τσουρεκακια!κ εγω θελω!:P την φαριν λακτε θα την ξαναενταξω μου φαινεται 2-3 φορες τη βδομαδα γιατι την εφαγε σε δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...