Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

Πρέπει να έχει κανείς "μεγαλοψυχία" για κάτι τέτοιο!.....

 

Εγώ δεν ξέρω εαν θα την είχα τόση μεγαλοψυχία

για να τον συγχωρούσα..... :?

 

Ισως....αν σκεφτόμουν τα παιδιά μου.....

 

Δεν ξέρω....

Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!!!!! :evil: :evil: :evil:

Και φαντάσου δεν είχα παιδιά τότε, ούτε καν παντρεμένοι ήμασταν. 2 χρόνια ήμασταν μαζί μόνο. Το συναίσθημα πολλές φορές, είναι πάνω από τη λογική!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αρα βλεπετε πως ενω ειμαστε 30αρες πανω κατω......

 

δυστηχως καποιες απο εμας....ακομα εχουν τετοιες αντιληψεις....

οτι η γυναικα που ψάχνεται ειναι ντανα....ενω ο αντρας μαγκας

 

θαυματακι δεν ομιλω για εσενα προσωπικα..

 

οτι η γυναικα που ειναι απελευθερωμενη απο τα ταμπου της κοινωνιας μας...τα πρεπει

ειναι μια αχαρακτηριστη...και σπευδουμε ολοι να πουμε αλλο να ξερεις τι θελεις και να ψάχνεις να το βρεις....και αλλο να μη ξερεις τι θελεις και να ψάχνεσαι....

 

Κριμα πολυ κριμα....

ειλικρινα πρωτα θυμωσα....και τωρα απλα στεναχωριεμαι και απογοητευομαι...

 

Εγώ η φανατική όμως θεωρώ και τον άντρα και τη γυναίκα που ψάχνονται ενώ είναι παντρεμένοι @#@@##@#(άσε δε το λέω γιατί θα φάω κάρτα)

Οι ελεύθεροι και οι ελεύθερες ας ψάχνονται όσο θέλουν...μαγκιά τους.....

Και βγάζω και το καπέλο σε όσους θεωρούν τους εαυτούς τους πολυγαμικούς και δε δεσμεύονται καθόλου........αυτοί είναι τίμιοι (άντρες γυναίκες)

Η ατιμία είναι να παντρεύεσαι για να αποκατασταθείς (κοινωνικά, οικονομικά κ.α.) και να ξέρεις πως θα κάνεις τον άλλο τάρανδο.......αυτό είναι άρρωστο!!

Link to comment
Share on other sites

από που το συμπερανες αυτό??

 

για να καταλάβουμε και μεις οι υπόλοιποι δλδ...

 

Ένα παράδειγμα....δεν κρίνει, αλλά κατακρίνει και χαρακτηρίζει με μεγάαααααααααλη ευκολία.......αυτός που δεν κρίνει δεν αρχίζει το μονόλογο του παραλόγου κατακρίνοντας.....απορώ πως σου ξέφυγε αυτό.........

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το πιάνω το χιουμοράκι σου........

Αν είμασταν σε παρέα αντί σε φόρουμ φαντάζομαι πως κάπου εδώ θα έρχονταν η "αποκλιμάκωση" της όποιας έντασης και θα γελούσαμε.....αφού βέβαια άφηνα εν γνώσει μου κατά μέρος την ειρωνία της απάντησης.....τώρα δε θα την αφήσω....μπορεί να κρίνω ορισμένα πράγματα αυστηρά, αλλά τουλάχιστον δεν τα κάνω...θεωρώ την απιστία (να το βαφτίσω για να μη συνεχιστεί το αστειάκι με τα ποινικά αδικήματα) ηθικό έγκλημα με παράπλευρες απώλειες .....και δε θα έκανα ποτέ κάτι τέτοιο......

Θεωρείς όμως ότι εσύ πράττεις σύμφωνα με όσα πρεσβεύεις?

Για πρόσεξέ το λίγο......γιατί ακυρώνεις μόνη σου όσα βαρύγδουπα γράφεις.....

 

Πολυ χαιρομαι που πιανεις το χιουμορακι μου....αν και δεν θα καναμε ποτε παρεα.... αλλα και παλι αν νιωθεις οτι σε ειρωνευτηκα , ελευθερο φορουμ εχουμε παρακαλω πατα το τριγωνακι και κανε μου αναφορα...εχω και αλλες κάρτες θα επιβιώσω...

 

για πες για πες....πως ακυρώνω μονη μου οσα βαρύγδουπα γραφω..?

Αλλα ξεχασα....εγω βαρυγδουπες δηλωσεις δεν εκανα....ουτε προκειτε να κανω....εχω μαθει απο τα λαθη μου και ποτε δεν λεω ποτε...γιατι ειμαι ανθρωπος και κανω λαθη...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχουν και ανθρωποι που δεν ειναι απιστοι βρε κοριτσια μην τουσ παρει και ολουσ η μπαλα!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Όχι-όχι με παρεξήγησες...Δε το πα για να γενικεύσω. Προσωπικά για μένα το είπα!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα....δεν κρίνει, αλλά κατακρίνει και χαρακτηρίζει με μεγάαααααααααλη ευκολία.......αυτός που δεν κρίνει δεν αρχίζει το μονόλογο του παραλόγου κατακρίνοντας.....απορώ πως σου ξέφυγε αυτό.........

 

Με παραδειγματα παρακαλω αν μπορεις να μιλας για τα γραφομενα/λεγομενα μου.....οχι αεριτζιδικες δηλωσεις....

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγες σελίδες παραπίσω είναι οι βαρύγδουπες δηλώσεις στις οποίες κρίνεις όσους κρίνουν...κάνεις δηλαδή το ίδιο....

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.....αν δε βαριέσαι ψάξε, γιατί δεν προλαβαίνω...πρέπει να φύγω..

Link to comment
Share on other sites

Λίγες σελίδες παραπίσω είναι οι βαρύγδουπες δηλώσεις στις οποίες κρίνεις όσους κρίνουν...κάνεις δηλαδή το ίδιο....

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.....αν δε βαριέσαι ψάξε, γιατί δεν προλαβαίνω...πρέπει να φύγω..

 

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ η φανατική όμως θεωρώ και τον άντρα και τη γυναίκα που ψάχνονται ενώ είναι παντρεμένοι @#@@##@#(άσε δε το λέω γιατί θα φάω κάρτα)

Οι ελεύθεροι και οι ελεύθερες ας ψάχνονται όσο θέλουν...μαγκιά τους.....

Και βγάζω και το καπέλο σε όσους θεωρούν τους εαυτούς τους πολυγαμικούς και δε δεσμεύονται καθόλου........αυτοί είναι τίμιοι (άντρες γυναίκες)

Η ατιμία είναι να παντρεύεσαι για να αποκατασταθείς (κοινωνικά, οικονομικά κ.α.) και να ξέρεις πως θα κάνεις τον άλλο τάρανδο.......αυτό είναι άρρωστο!!

 

Επειδη ελειπες....αστο να σε κατατοπισω....

 

το εν λογω σχολιο μου αφορουσε τα δυο σχολια του Θαυματακι κ της Σοεβαν που συμφωνησε στο εξης "αλλο να ψάχνεις και αλλο να ψάχνεσαι" και αυτα που γραφω τα γραφω γιατι αφεθηκε να εννοηθει οτι κακως ψάχνονται οι ελευθερες γυναικες και αντρες

 

Τωρα ναι οσον αφορα παλι το κερατο/απιστια/ηθικο εγκλημα ναι ναι ειναι αρρωστο.....παντελως ομως!

 

Link to comment
Share on other sites

Η σχεση μεταξυ δυο ανθρωπων, ερωτικη-φιλικη-συγγενικη-επαγγελματικη- δεν ειναι στατικη. Με τη παροδο του χρονου (μερα με τη μερα, χρονο με το χρονο) υπεισερχονται διαφοροι παραγοντες που την αλλαζουν. Και μαζι αλλαζουν και τα μελη της. Αυτο ειναι καλο! Υπαρχει μια εξελιξη. Δε βρισκω το νοημα να συναναστρεφομαι(με οποιονδηποτε τροπο) καποιον αν αυτο δε με παει "καπου". Αυτα τα λεω, για να απαντησω σε καποια ποστς που λενε οτι "αποφασισες αυτο το πραγμα πριν το γαμο, τερμα!!!! "

 

Το θεμα ειναι! (το γειωνω στον συντροφο)

Θελω καποιον μαζι μου γιατι φοβαται οτι θα τον χωρισω (ευνουχησω ειπε καποια κοπελα)? Οχι!

 

Προσωπικα, θελω ο συντροφος μου, ο ερωτικος μου συντροφος να ειναι μαζι μου, ενω ξερει οτι μπορει να παει με ΟΛΕΣ τις γυναικες του κοσμου, αλλα παρ'ολ'αυτα επιλεγει να ειναι μαζι μου. Ξανατονιζω! Ερωτικα! Χωρις να σκεφτεται παιδια, γατια, σκυλια. Για μενα! Ο συντροφος μας δεν ειναι μονο ο συν-ανατροφεας (ακου λεξη!) των παιδιων μας. Ειναι και ο εραστης μου!

Βλεποντας το απο αυτη τη διασταση.....του εραστη....λεω το εξης:

Η επιλογη, η στιγμιαια συνεχης επιλογη ειναι αυτη που δινει αξια στη σχεση. Το να μπορεις καθε στιγμη να λες "Ναι....ειμαι ελευθερος να παω με οποιον γουσταρω χωρις καμια επιπτωση, αλλα εγω επιλεγω να παω μονο με τον συγκεκριμενο. Το επιλεγω! Δε μου το επιβαλλουν".

 

Δεν θελω, δε μπορω και στη τελικη, δεν εχω και καμια ορεξη να κανω το μπατσο του καθενος. Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει ο,τι θελει! Κυριολεκτικα, Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ! Οταν το καταλαβει αυτο, και μετα απο αυτο παραμενει μαζι μου....τοτε μονο θα πω.....εδω ειμαστε! Αλλιως....ειναι απλα ενας συμβιβασμος.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει κανείς "μεγαλοψυχία" για κάτι τέτοιο!.....

 

Αυτό! Το οποίο θα έπρεπε να είναι χαρακτηριστικό και των άτεγκτων ηθικολόγων γιατί είναι μία από τις μεγαλύτερες αρετές της ηθικής! Ποιο απλά το λέμε συγχώρεση, δεύτερη ευκαιρία κ.λπ. Γι' αυτό δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι! Εκτός αν όλοι δεχτούμε ότι είμαστε θεοί, πάπες κ.λπ. και έχουμε το αλάθητο :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ράννια το τελευταίο σου ποστ... όλα τα λεφτά :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η σχεση μεταξυ δυο ανθρωπων, ερωτικη-φιλικη-συγγενικη-επαγγελματικη- δεν ειναι στατικη. Με τη παροδο του χρονου (μερα με τη μερα, χρονο με το χρονο) υπεισερχονται διαφοροι παραγοντες που την αλλαζουν. Και μαζι αλλαζουν και τα μελη της. Αυτο ειναι καλο! Υπαρχει μια εξελιξη. Δε βρισκω το νοημα να συναναστρεφομαι(με οποιονδηποτε τροπο) καποιον αν αυτο δε με παει "καπου". Αυτα τα λεω, για να απαντησω σε καποια ποστς που λενε οτι "αποφασισες αυτο το πραγμα πριν το γαμο, τερμα!!!! "

 

Το θεμα ειναι! (το γειωνω στον συντροφο)

Θελω καποιον μαζι μου γιατι φοβαται οτι θα τον χωρισω (ευνουχησω ειπε καποια κοπελα)? Οχι!

 

Προσωπικα, θελω ο συντροφος μου, ο ερωτικος μου συντροφος να ειναι μαζι μου, ενω ξερει οτι μπορει να παει με ΟΛΕΣ τις γυναικες του κοσμου, αλλα παρ'ολ'αυτα επιλεγει να ειναι μαζι μου. Ξανατονιζω! Ερωτικα! Χωρις να σκεφτεται παιδια, γατια, σκυλια. Για μενα! Ο συντροφος μας δεν ειναι μονο ο συν-ανατροφεας (ακου λεξη!) των παιδιων μας. Ειναι και ο εραστης μου!

Βλεποντας το απο αυτη τη διασταση.....του εραστη....λεω το εξης:

Η επιλογη, η στιγμιαια συνεχης επιλογη ειναι αυτη που δινει αξια στη σχεση. Το να μπορεις καθε στιγμη να λες "Ναι....ειμαι ελευθερος να παω με οποιον γουσταρω χωρις καμια επιπτωση, αλλα εγω επιλεγω να παω μονο με τον συγκεκριμενο. Το επιλεγω! Δε μου το επιβαλλουν".

 

Δεν θελω, δε μπορω και στη τελικη, δεν εχω και καμια ορεξη να κανω το μπατσο του καθενος. Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει ο,τι θελει! Κυριολεκτικα, Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ! Οταν το καταλαβει αυτο, και μετα απο αυτο παραμενει μαζι μου....τοτε μονο θα πω.....εδω ειμαστε! Αλλιως....ειναι απλα ενας συμβιβασμος.....

 

συμφωνω μαζι σου.....με μια μικρη διορθωση συντροφος δεν ειναι ο συν..ανατροφεας των παιδιων αλλα ο συν..τροφος δηλαδη αυτος με τον οποιο τρεφομαστε μαζι,μοιραζομαστε την ιερη στιγμη του φαγητου,γιατι για τους αρχαιους ηταν ιερη στιγμη και μεγαλη απολαυση το φαγητο.....σ'ενα γευμα δεν ικανοποιουσαν μονο την πεινα τους αλλα συζητουσαν και μοιραζονταν με τον συν...τροφο τους πνευματικες εμπειριες!!!!

 

επομενως κατ'επεκταση συντροφος ειναι αυτος με τον οποιο ζεις μαζι και μοιραζεσαι τα παντα απο τα πιο καθημερινα μεχρι τα πιο μεγαλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ράνια σωστά όσα γράφεις...

Θέλω μόνο να τονίσω ότι κανένας νοήμων άνθρωπος δε θέλει συμβιβαστικές σχέσεις....οι σχέσεις αυτές αναπτύσσονται μόνο όταν υπάρχουν θέματα....κι εκεί έρχεται ή είχε έρθει ήδη η απιστία....

Ο νοήμων και αξιοπρεπής άνθρωπος ούτε ξεφτιλίζεται ούτε άγεται και φέρεται ανάλογα τις περιστάσεις....αν διαπιστώσει ότι η σχέση του δεν τον καλύπτει, προσπαθεί να κατανοήσει τους λόγους και να λύσει τα θέματα αν λύνονται....αν δε λύνονται αποχωρεί και δεν παραμυθιάζει τον άλλο για να μη χάσει τη βολή του.......

Το σύντροφό μας τον επιλέγουμε και οφείλουμε να τιμούμε την επιλογή μας....

Και τώρα σταυρώστε με!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω, δε μπορω και στη τελικη, δεν εχω και καμια ορεξη να κανω το μπατσο του καθενος. Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει ο,τι θελει! Κυριολεκτικα, Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ! Οταν το καταλαβει αυτο, και μετα απο αυτο παραμενει μαζι μου....τοτε μονο θα πω.....εδω ειμαστε! Αλλιως....ειναι απλα ενας συμβιβασμος.....

Πόσο σωστή σε βρίσκω!

Εάν αγαπάς κάτι άστο ελεύθερο.... Aκόμη και σε γυάλα να τον/την κλείσεις, άμα θέλει να ''στην κάνει'', το κάνει και δε παίρνεις μυρωδιά ΤΙΠΟΤΑ! Ενήλικες είμαστε/είναι και υπεύθυνοι των πράξεών μας/τους κι ό,τι αυτό συνεπάγεται...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι! (το γειωνω στον συντροφο)

Θελω καποιον μαζι μου γιατι φοβαται οτι θα τον χωρισω (ευνουχησω ειπε καποια κοπελα)? Οχι!

 

Προσωπικα, θελω ο συντροφος μου, ο ερωτικος μου συντροφος να ειναι μαζι μου, ενω ξερει οτι μπορει να παει με ΟΛΕΣ τις γυναικες του κοσμου, αλλα παρ'ολ'αυτα επιλεγει να ειναι μαζι μου. Ξανατονιζω! Ερωτικα! Χωρις να σκεφτεται παιδια, γατια, σκυλια. Για μενα! Ο συντροφος μας δεν ειναι μονο ο συν-ανατροφεας (ακου λεξη!) των παιδιων μας. Ειναι και ο εραστης μου!

 

Δεν θα διαφωνήσω.

 

Εγώ πάντως

(γιατί ο καθένας για τον εαυτό του μιλάει)

δεν θα απιστούσα τον άντρα μου

 

όχι γιατί τον φοβάμαι.....

 

...αλλά γιατί

καταρχάς δεν νομίζω να ένιωθα ποτέ την ανάγκη να το κάνω

 

αλλά και στην περίπτωση που ένιωθα την ανάγκη

θα φοβόμουν την συνείδησή μου,

 

τις τύψεις που θα είχα μετά όταν θα τον αντίκρυζα

κι όταν θα έκανα έρωτα μαζί του.....

 

όταν θα αντίκρυζα τα παιδιά μας

που είναι ο καρπός της αγάπης μας....

 

...δεν θα το άντεχα....

 

Εκείνος είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει...

 

Δεν του έχω πει ποτέ οτι θα τον ευνούχιζα! :mrgreen:

Απλά ......δεν θα ήθελα να το μάθω!....:(

 

Αν ήταν κάτι της μιας βραδιάς

και δεν ήταν κάτι μακροχρόνιο με συναίσθημα...

δεν θα ήθελα να το μάθω...

 

...κιαυτό γιατί

δεν νομίζω οτι θα είχα την ψυχική δύναμη να τον συγχωρούσα!

 

Θέλει πολύ μαγκιά και τσαγανό!!

Επιτρέψτε μου να πω οτι δεν τα διαθέτω....:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω.Αν ήταν κάτι της μιας βραδιάς

και δεν ήταν κάτι μακροχρόνιο με συναίσθημα...

δεν θα ήθελα να το μάθω...

Το ίδιο ακριβώς τού 'χω πει κι εγώ....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....να σας κάνω μία ερώτηση; Πώς είστε τόσες σίγουρες;Δηλαδή και εγώ δεν θέλω ποτέ να τον απατήσω και φυσικά να απατηθώ αλλά δε μπορώ να είμαι σίγουρη γιατί ποτέ δε ξέρεις τι σου ξημερώνει....η ζωή είναι περίεργη και καμιά φορά σου έρχονται όλα αυτά που φοβάσαι....

Εύχομαι να μη το μάθω ποτέ αλλά αν το πάθω εύχομαι να το αντιμετωπίσω με ωριμότητα και ψυχραιμία...είτε το ένα είτε το άλλο....

 

Ράνια το ποστ σου με εκφράζει απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....να σας κάνω μία ερώτηση; Πώς είστε τόσες σίγουρες;

 

Για τον εαυτό μου επίτρεψέ μου να είμαι σίγουρη! :mrgreen:

 

Κι εδώ εξηγώ τους λόγους:

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1832546&postcount=90

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...