Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Ο Χασιακος ειναι ενας απο τους καλυτερους γιατρους και το μονο που δεν τον ενδιαφερει ειναι τα λεφτα!1700 ευρω για ιδιωτικο σημαινει οτι δεν θα βαλει στην τσεπη του πανω απο 300 ετρω και αν.γενικα κατα καιρους ξεγενναει σε ιδιωτικο αλλα για να μην επιβαρυνει τις πελατισσες ζηταει τα ιδια περιπου λεφτα.Ομως συγνωμη χωρις να θελω φανω κακια οαν θες να γεννησεις με γιατρο που να σε παρακολουθει πληρωνεις και ποσο μαλλον για κορυφαιο γιατρο οπως αυτος που θα επρεπε να παιρνει τα διπλα απο οτι παιρνουν ασχετοι που παει και τους σωζει στις επιπλοκες.Κανενας γιατρος στο δημοσιο δεν παιρνει κατω απο 1200 ευρω και οι περισσοτεροι παιρνουν πανω απο 2000 και ξερω πολυ καλα τι λεω απλα πληρωνεις πολυ λιγα το δωματιο.Και χωρια απο τον γιατρο πληρωνεις και αναισθησιολογο.Καποια λοιπον που θελει να γεννησει σε δημοσιο με εναν καλο γιατρο που να την παρακολουθει σε ολη την εγκυμοσυνη θελει συνολο γυρω στα 2500-3000 ευρω που στο ιδιωτικο με τον ιδιο γιατρο θα εδινε5000 με τρικλινο δωματιο.Εκτος αν πας και γεννησεις στο ελεος του θεου σε οποιο εφημερευει με οποιον τυχει.Παρε στο ρεα και ρωτα ποσο εχει το οικονομικο πακετο και θα δεις ποσα θα βγαλει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βικούλα μου, σου απάντησα και στο πάρεντςκαφέ αλλά το γράφω κι εδώ σε περίπτωση που δεν το έχεις δει εκεί.

Ο Χασιάκος για να λέει ότι δεν μπορεί στο Αρεταίειο, σημαίνει ότι δεν μπορεί, κάποιος λόγος θα υπάρχει.

Δεύτερον, τα 1.700 που σας είπε, αποκλείεται να περιλαμβάνουν τη δική του αμοιβή, γιατί στο ΡΕΑ το οικονομικό πακέτο έχει 1.700 ευρώ (δηλ. δωμάτιο και τα υπόλοιπα). Άρα, ο Χασιάκος δεν θα πάρει ούτε ευρώ.

Δε νομίζω ότι είναι τόσο βλάκας, ώστε να μπορεί να ξεγεννήσει στο Αρεταίειο και να πάρει αυτός τα λεφτά αλλά τελικά να προτιμά να μην πάρει αυτός ευρώ και να τα χαρίσει στο ΡΕΑ.

Κι επειδή γνωρίζω πολύ καλά τον Χασιάκο, σου υπογράφω ότι, αν μπορούσε να ξεγεννήσει στο Αρεταίειο, θα το έκανε, δεν υπήρχε περίπτωση να προωθούσε την αδελφή σου στο ΡΕΑ.

Κάτι άλλο πολύ σημαντικό που ίσως δεν γνωρίζεις, είναι ότι το Αρεταίειο δεν κάνει εφημερίες, γιατί είναι Πανεπιστημιακό νοσοκομείο και όχι δημόσιο που να ανήκει στο Ε.Σ.Υ., άρα δεν μπορεί καμιά γυναίκα να γεννήσει εκεί με γιατρό της εφημερίας. Αν γινόταν, όλες θα τρέχανε στις εφημερίες του Αρεταίειου και θα γινόταν λαϊκό προσκύνημα, όπως γίνεται στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ και στο ΕΛΕΝΑ.

Αν γεννούσε η αδελφή σου στο Αρεταίειο, θα πλήρωνε 1.000 ευρώ τον Χασιάκο, 200 ευρώ τον αναισθησιολόγο και 350-400 ευρώ το δωμάτιο (δηλ. τα νοσήλεια), άρα πάλι το ίδιο θα ερχόταν πάνω κάτω.

Μια άλλη λύση, αν δεν έχετε τα χρήματα, είναι να μην γεννήσει στο ΡΕΑ αλλά να πάει στην εφημερία είτε του Αλεξάνδρα είτε του Έλενα και να γεννήσει με τον γιατρό της εφημερίας αλλά ρε γμτ ξέρω ότι είναι παρακινδυνευμένο να γεννήσει με γιατρό που δεν ξέρει.

Σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι, οι καιροί είναι δύσκολοι και τα λεφτά δεν υπάρχουν.

Μια φίλη μου πριν από 2,5 χρόνια υπολόγιζε να γεννήσει στο Αρεταίειο με τον Χασιάκο. Είχε μαζέψει τα χρήματα που χρειαζόταν αλλά τελικά για κακή της τύχη, παρουσιάστηκε στο Αρεταίειο ενδονοσοκομειακό μικρόβιο και έκλεισε για 1 μήνα. Έτσι αναγκάστηκε να γεννήσει στο ΛΗΤΩ. Βέβαια, τα χρήματα της ήρθαν μία η άλλη, γιατί ο Χασιάκος δεν της πήρε λεφτά τελικά, πλήρωσε μόνο το πακέτο του ΛΗΤΩ.

Ίσως θα μπορούσατε να ρωτήσετε στο ΡΕΑ αν γίνεται με κάποια πιστωτική να πληρώσετε με άτοκες δόσεις.

Κάποια λύση θα βρεθεί, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά και να γεννήσει με το καλο η αδελφούλα σου και να κρατήσετε αγκαλίτσα τον μπεμπάκο σας.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας και ευχαριστώ για ακόμη μια φορά για τις απαντήσεις σας!!! :)

 

Αναρωτιέμαι αν είναι δυνατόν μέχρι τελευταία στιγμή να έχουμε προβλήματα....

 

evadim και bp-IOLH έχετε απόλυτο δίκιο σε όσα λέτε απλά καμία φορά γίνεσαι καχύποπτος και μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.Έγινε όλο αυτό τελευταία στιγμή και μας έβαλε σε υποψίες.Και φυσικά και ξέρουμε ότι 1700ε-που τελικά έγιναν 1000- για ιδιωτικό δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ!!

 

Εν πάση περιπτώση....Τελικά δεν θα κάνει εισαγωγή στο "Ρέα" απόψε γιατί ο "πεθερός"της έχει κινήσει γη και ουρανό να μην μπει στο συγκεκριμένο μαιευτήριο μόνο και μόνο για να μην δώσει τα χρήματα!

Πήγε χθες και βρήκε το γιατρό της μικρής να του εξηγήσει και του ίδιου για ποιο λόγο δεν θα γεννήσει στο Αρεταίειο,του εξήγησε ο άνθρωπος και απλά είπε ότι επειδή έχει περιθώριο μέχρι τη Κυριακή,μπορούμε να περιμένουμε να την πιάσουν οι πόνοι.

 

Στο σπίτι επικρατεί μια τρέλα απο χθές,απαράδεκτες καταστάσεις σε μια τέτοια περίσταση,όλοι αλλάζουν όταν μπαίνουν στη μέση χρήματα!!!

 

Η άλλη οικογένεια νόμιζε ότι επειδή είχαμε επιλέξει δημόσιο δεν θα μας στοίχιζε τίποτα(!!!),άκουσον άκουσον!!!

 

Μακάρι να μην τους είχαμε ανάγκη,αφού τελικά δείχνουν τι άνθρωποι είναι!Για όνομα του Θεού,με έχει πιάσει σιχαμάρα με το τρόπο που αντέδρασαν!!

 

Πρόφαση μαζί με πολλές άλλες...Το Ρέα δεν είναι καλό,το μωρό ενός ξάδερφου κινδύνεψε και κανείς δεν ενδιαφέρθηκε....

 

Όπλισέ μας με υπομονή Παναγία μου!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Βικούλα μου γλυκιά, νιώθω την αγωνία σου.

Δυστυχώς, η φτώχεια φέρνει γκρίνια και όταν υπάρχει θέμα με λεφτά, όλοι γυρνάνε απ' την άλλη.

Το ΡΕΑ είναι πολύ καλό μαιευτήριο και πιστεύω πως ο Χασιάκος δεν θα σας έστελνε εκεί, αν δεν το εμπιστευόταν.

Μπες στην ενότητα Κλινικές να δεις πληροφορίες, υπάρχει ένα τόπικ για το ΡΕΑ.

Μακάρι να καταφέρει να γεννήσει στο Αρεταίειο.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα.

Και γράψε μας μόλις μπορέσεις για τον τοκετό και, φυσικά, για τον μπεμπούλη.

Πολλά πολλά φιλάκια.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

bp-IOLH Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!!!

Θα σας ενημερώσω πρώτα ο Θεός όταν αποφασίσει να σκάσει μύτη ο μπεμπάκος μας!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιααααααααααα!!!!!

Η αδερφούλα μου το πρωί είχε αίμα,ανάστατοι εμείς,πήρε το γιατρό και της είπε να μπει στο Ρέα να τη δεί.

Έγινε εισαγωγή και τώρα την έχουν στο δωμάτιο.Ο γιατρός μας ενημέρωσε ότι μετά της 8 θα γεννήσει.

 

Πετάω από ευτυχία,είναι απερίγραπτο το συναίσθημα που νιώθω......

 

Ακόμα και τα γαϊδούρια τα πεθερικά της δεν μπορούν να μου χαλάσουν ό,τι νιώθω αυτές τις στιγμές!!!!!

 

Παναγία μου,γεροί να βγουν και οι 2!!!!

Τέτοια ώρα αύριο πρώτα ο Θεός θα σε έχω ήδη αντικρίσει άγγελέ μου,ζωούλα μου όμορφη!!!!!!!

 

"Όλος ο κόσμος είσαι εσύ,τα πάντα είσαι εσύ,ολόκληρη η ζωή μου είσαι εσύ!!!!!!!!!"

 

Είμαι τόσο συγκινημμένη!!!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααααααααα!!!!!

Η αδερφούλα μου το πρωί είχε αίμα,ανάστατοι εμείς,πήρε το γιατρό και της είπε να μπει στο Ρέα να τη δεί.

Έγινε εισαγωγή και τώρα την έχουν στο δωμάτιο.Ο γιατρός μας ενημέρωσε ότι μετά της 8 θα γεννήσει.

 

Πετάω από ευτυχία,είναι απερίγραπτο το συναίσθημα που νιώθω......

 

Ακόμα και τα γαϊδούρια τα πεθερικά της δεν μπορούν να μου χαλάσουν ό,τι νιώθω αυτές τις στιγμές!!!!!

 

Παναγία μου,γεροί να βγουν και οι 2!!!!

Τέτοια ώρα αύριο πρώτα ο Θεός θα σε έχω ήδη αντικρίσει άγγελέ μου,ζωούλα μου όμορφη!!!!!!!

 

"Όλος ο κόσμος είσαι εσύ,τα πάντα είσαι εσύ,ολόκληρη η ζωή μου είσαι εσύ!!!!!!!!!"

 

Είμαι τόσο συγκινημμένη!!!!!!

 

με το καλό να υποδεχτείς τήν ανιψιά σουκαι την αδερφή σου!! και φυσικά δεν πρέπει τίποτα να σου χαλάσει την ημέρα;)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Βικακι!! Ολα να πανε καλα ευχομαι!

Θα περιμενουμε νεα σας και αν χρειαστεις κατι, το εχεις το κινητο μου! ;)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λογικα τωρα η αδερφουλα σου θα εχει γεννησει

Συγχαρητηρια!!!!φροντισε να εισαι διπλα της να την στηριξεις ψυχολογικα τουλαχιστον εσυ γιατι απο τους αλλους δεν περιμενω και πολλα

ελπιζω να ειναι ολα καλα και περιμενουμε νεα σας

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός!!!!!

Αυτός ο πιτσινέλος που τόσο ταλαιπώρησε τη μανούλα του,γεννήθηκε χθες το απόγευμα στις 19:50,3450!!!!!

 

Είναι ένα κουκλάκι κορίτσια,έχει σουφρωτά χειλάκια,είναι ένα λουλουδάκι!!!!!!

 

Όταν του συστήθηκα,έβαλα το δάχτυλό μου στο χεράκι του,με έσφιξε και εκεί τα είδα όλα!!!

 

Η μικρή ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ,26 ώρες πέρασαν μέχρι να γεννήσει,αλλά τέλος καλό,όλα καλά!!!!

 

Σαν όνειρο μου φαίνεται!!!!

Σας ευχαριστώ όλες μέσα απ'τη καρδιά μου!!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζήσει!

Με συγκινεί πολύ όλη σου η στάση και η αγάπη που αισθάνεσαι για την αδερφή σου και το ανηψάκι σου!

Εύχομαι όλο το καλό που προκαλείς η ζωή να σου το ανταποδώσει εις διπλούν!!!

Link to comment
Share on other sites

Να το χαίρεστε Βικούλα και να τον καμαρώσετε όπως εκείνος επιθυμεί :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!!!!!!!Να σας ζησει και να το καμαρωνετε παντα γερο και δυνατο τον πιτσιρικο!!!!πως αισθανετε η αδερφουλα σου????

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...