Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Marigoula μου μην αγχώνεσαι,δεν το είπα και 'γω κακοπροαίρετα!

Να μην κάνω και εγώ ένα παράπονο;;; :P

 

Πάντως σήμερα είμαι πολύ θλιμμένη με τη συμπεριφορά και την αδιαφορία που δείχνουν οι υποτιθέμενοι δικοί μας άνθρωποι!!!

ααααααααααααααααααααααα θα ερθω να σε βρω τι λεμε καθε μερα;;;;;χαμογελα!!!!!και εγω ειχα καποιουσ συγγενεισ και φιλουσ που αδιαφορησαν, λιγοι ηταν αυτοι που ηταν κοντα μασ και τι εγινε;;;;τιποτα.σκληρυνα περισσοτερο μαζι τουσ και αδιαφορησα γιατι καταλαβα οτι ουτε στισ δυσκολεσ θελανε να ειναι μαζι μου,αλλα και το πιο πικρο ουτε και στισ χαρεσ μου!με το ζορι;;;;;;;;ασ ειναι μακρυα μου καλυτερα.και οταν τουσ βλεπω εξω;;;κανω τον τουριστα8-)8-)8-)8-)8-)8-):cool:σιγα μην ασχοληθω αλλο μαζι τουσ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλή χρονιά σε όλες σας και εύχομαι κάθε ευτυχία και υγεία!!!!

 

Είμαι πολύ προβληματισμένη από χθες και σήμερα έγινε κάτι το οποίο με πυροδότησε πολύ και είμαι έτοιμη να εκραγώ!!!!

 

Αρχικά να πω ότι ο πατέρας του παιδιού είναι τελείως αδιάφορος απέναντι στην αδερφή μου,δεν έχουν καμία επαφή μεταξύ τους(δεν το επιδιώκει ο ίδιος),δεν την παίρνει να πάνε καμιά βόλτα,γενικά δεν αφιερώνει χρόνο στη σχέση τους!

Είναι δικαίωμά του να μην θέλει να έχει σχέση με τη μικρή και κανένας δεν θα του έλεγε κάτι,αυτό όμως που μας κάνει έξαλλους είναι το ότι είναι μέγα υποκριτής!

Απ'τη μία είναι όλο αγαπούλες και μεγάλα λόγια στην αδερφή μου,μπροστά στους συγγενείς μας δείχνει ότι είναι στοργικός,αλλά επί της ουσίας τίποτα!

Δείξαμε κατανόηση γιατί ξέρουμε πόσο ξαφνικό του ήρθε,δίνουμε χρόνο να το συνειδητοποιήσει αλλά ακόμα και στις πιο μικρές λεπτομέρειες δείχνει την ανωριμότητά του!

Η άλλη καραμέλα που χρησιμοποιούν ως πρόφαση είναι τα δύσκολα παιδικά χρόνια που πέρασε εξαιτίας της μητέρας του και το ότι του έχει στοιχίσει σε μεγάλο βαθμό.

Το κατανοήσαμε και αυτό,αντιλαμβανόμαστε τι σημαίνει να σε 'χει γραμμένο η ίδια σου η μάνα ΑΛΛΑ δεν μπορείς μια ζωή να "κρύβεσαι" πίσω απ'αυτό και να μην αντιμετωπίζεις τα προβλήματα που σου προκύπτουν.Μέγας υπαίτιος είναι και ο πατέρας του,ο οποίος για να καλύψει το κενό της μάνας,"μπαινει"παντού μπροστά σε ό,τι αφορά το γιό του και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δημιουργήσει έναν ανεύθυνο και ανώριμο άνθρωπο.

 

Και μετά απ'όλο αυτό,η μάνα μου περιμένει απο μένα οικονομική βοήθεια(μιας και βρήκα δουλειά),για την ακρίβεια βασίζεται πάνω μου για να συνεισφέρω στα έξοδα του μωρού.

Εγώ από μόνη μου είχα πει έτσι κι αλλιώς ότι θα βοηθάω απ'τη καλή μου τη καρδιά επειδή το θέλω,όχι όμως να μου λέει να μη πάω εκδρομή για να μαζεύω λεφτά για το μωρό και γενικά να αφήσω τις προσωπικές μου ανάγκες στην άκρη!!!

 

Είμαι πολύ χάλια αυτή τη στιγμή,δεν μπορώ ρε γαμώτο να συνειδητοποιήσω ότι με βλέπουν σαν γονέα και όχι σαν το 2ο παιδί τους,το οποίο έχει κι αυτό ανάγκες και προβλήματα!

Δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ,της φώναξα λέγοντας ότι δεν γίνεται να περιμένει από 'μένα με 500ε να τη βοηθάω οικονομικά ενώ τον πατέρα μου τον έχει μη στάξει και μη βρέξει γιατί φοβάται να του εναντιωθεί όταν της λέει πως δεν έχει λεφτά.

 

Νιώθω μεγάλη αδικία και πίκρα.....:cry::cry:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

"Νιώθω μεγάλη αδικία και πίκρα.....:cry::cry:"

 

Αχ βρε Βίκυ μου, τα είπες όλα σε μια μικρή πρόταση...

Δεν θέλω να προβώ σε χαρακτηρισμούς για τα αχαρακτήριστα που περιγράφεις...

Σας σκέφτομαι...και τους τρεις σας (θεία, μαμά και μωρό):D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, τι να σου πω...χίλια δίκια έχεις, αλλά αυτό ούτε εσένα παρηγορεί, ούτε την κατάσταση αλλάζει. Όταν έρθει η ώρα η καλή, να ξέρεις ότι θα σας συνδράμουμε όσο μπορούμε (εγώ από τώρα έχω βάλει κάποια πράγματα για το ανηψάκι σου στην άκρη, καθόσον αγορομάνα - είχα χαρεί τόσο όταν έμαθα ότι η αδελφή σου θα το κρατήσει!)

 

Από εκεί και πέρα όμως, για μας τις πιο "παλιές", η φάση έκανε μπαμ από χιλιόμετρα. Δεν θέλησα να σου πω τίποτα σχετικό τότε, γιατί δεν ήθελα να παραστήσω την Κασσάνδρα και γιατί, στο κάτω κάτω, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Η άποψή μου όμως είναι ότι καλύτερα θα ήταν να μην περιμένετε τίποτα από τον νεαρό, πιθανότατα ούτε κι από τους δικούς του. Οι άντρες σπάνια συγκινούνται από τον ερχομό ενός παιδιού, σε αντίθεση με εμάς, ειδικά αν είναι τόσο νέοι κι ακόμη περισσότερο όταν δεν το ζουν από κοντα. Εδώ άλλοι είναι χρόνια παντρεμένοι και φρικάρουν και ζητάνε από τις γυναίκες τους να τα ρίξουν, τι περιμένεις? Μακάρι να βγω ψεύτρα, αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να τους τρίξετε (νομικά) τα δόντια, για να δείτε οικονομική βοήθεια από την πλευρά τους.

 

Όσο για αυτά που λες για τους γονείς σου, έχεις απόλυτο δίκιο και καλά θα κάνετε και οι δύο να τους υπενθυμίζετε ότι εκείνοι πρώτοι πρέπει να προσφέρουν στο εγγόνι τους τα απαραίτητα, δεδομένων των συνθηκών, και μετά όλοι οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στη παρούσα φάση ευτυχώς δεν είναι σε έντονο βαθμό το οικονομικό.Εντάξει,δεν μας τρέχουν,αλλά στα βασικά νομίζω πως μπορούμε να ανταπεξέλθουμε.

Όσο για τους γονείς του νεαρού....Θα ήταν αχάριστο αν λέγαμε ότι έχουμε παράπονο απ'τη στάση τους,ίσα-ίσα είναι κοντά μας και με το παραπάνω,γιορτές περάσαμε μαζί τους,έχουμε στενές επαφές και γενικά τα έχουμε "βρει".Και αυτό το συμπεραίνω και απ'τις πράξεις τους.

Κυνηγάνε το πιτσιρικά μπας και βάλει μυαλό αλλά τζίφος....Η μάνα του τον έχει παρατήσει,ο μπαμπάς του έχει μια σύντροφο η οποία του στέκεται καλύτερα και απ΄τη βιολογική του μάνα,κάνει τα αδύνατα δυνατά να του βάλει μυαλό αλλά δυστυχώς το παλικάρι αγρούς αγοράζει!!

zopiron και Αγγελίνα#2 σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

 

Αγγελίνα#2 μου μην νομίζεις ότι επειδή δεν γράφω ορισμένες σκέψεις μου σημαίνει ότι δεν υποψιάζομαι και διάφορα....απλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενική και να δώσω χρόνο....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Νιώθω μεγάλη αδικία και πίκρα.....:cry::cry:"

 

Αχ βρε Βίκυ μου, τα είπες όλα σε μια μικρή πρόταση...

Δεν θέλω να προβώ σε χαρακτηρισμούς για τα αχαρακτήριστα που περιγράφεις...

Σας σκέφτομαι...και τους τρεις σας (θεία, μαμά και μωρό):D

 

Σε ευχαριστώ μέσα απ΄τη καρδιά μου!!!:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν οι μάσκες....

Ήταν η ώρα....Μετά από μεγάλη υποκρισία και ψέματα,χθες ανακοίνωσε στην αδερφή μου ο πατέρας του παιδιού,ότι δεν ταιριάζουν και δεν θέλει να είναι μαζί της.

Δικαίωμά του,αλλά ρε φίλε γιατί τόσα ψέματα;;;;;Τόσες υποσχέσεις,έπαιζε με μια ανθρώπινη ψυχή!

 

Αυτό που της είπα είναι ότι καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα διότι τι να περιμένει από έναν ανεύθυνο,ανώριμο και ευθυνόφοβο "άντρα";;

Να στενοχωριόταν αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος είχε αξίες,αρχές και είχε να πάρει από εκείνον πολλά,έτσι όπως είναι τώρα μόνο προβλήματα θα της δημιουργεί και στο παιδί τους.

 

Η αλήθεια είναι πως στενοχωρήθηκα και πιο πολύ για το μπέμπη και την μικρή.....

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά όμως.....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν οι μάσκες....

Ήταν η ώρα....Μετά από μεγάλη υποκρισία και ψέματα,χθες ανακοίνωσε στην αδερφή μου ο πατέρας του παιδιού,ότι δεν ταιριάζουν και δεν θέλει να είναι μαζί της.

Δικαίωμά του,αλλά ρε φίλε γιατί τόσα ψέματα;;;;;Τόσες υποσχέσεις,έπαιζε με μια ανθρώπινη ψυχή!

 

Αυτό που της είπα είναι ότι καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα διότι τι να περιμένει από έναν ανεύθυνο,ανώριμο και ευθυνόφοβο "άντρα";;

Να στενοχωριόταν αν ο συγκεκριμένος άνθρωπος είχε αξίες,αρχές και είχε να πάρει από εκείνον πολλά,έτσι όπως είναι τώρα μόνο προβλήματα θα της δημιουργεί και στο παιδί τους.

 

Η αλήθεια είναι πως στενοχωρήθηκα και πιο πολύ για το μπέμπη και την μικρή.....

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά όμως.....

εγω παλι στεναχωριεμαι για σενα που εισαι στην μεση μιας καταστασης, που καθολου δεν ευθυνεσαι, κ βαλλεσαι απο ολους κ ολα(ψυχολογικα περισσοτερο, αλλα κ λεκτικα) θα σου ελεγα να τους γραψεις ολους, αλλα ξερω οτι δεν μπορεις(απ την καλη σου την καρδια) για αυτο θα σου πω υπομονη μεχρι να ερθει το μπεμπακι κ μετα ειμαι σιγουρη οτι ο καθενας θα παρει την θεση που του αρμοζει....:rolleyes: θα τα πουμε κ απο κοντα!:-P

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι στεναχωριεμαι για σενα που εισαι στην μεση μιας καταστασης, που καθολου δεν ευθυνεσαι, κ βαλλεσαι απο ολους κ ολα(ψυχολογικα περισσοτερο, αλλα κ λεκτικα) θα σου ελεγα να τους γραψεις ολους, αλλα ξερω οτι δεν μπορεις(απ την καλη σου την καρδια) για αυτο θα σου πω υπομονη μεχρι να ερθει το μπεμπακι κ μετα ειμαι σιγουρη οτι ο καθενας θα παρει την θεση που του αρμοζει....:rolleyes: θα τα πουμε κ απο κοντα!:-P

 

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω ένα μεγάλο βάρος για όλο αυτό και κανείς δεν σκέφτεται(τουλάχιστον δεν μου το αποδεικνύουν) και τη δική μου ψυχολογία.

Δεν θέλω να είμαι εγωίστρια,δεν είμαι εγώ αυτή που στη παρούσα φάση χρειάζομαι στήριξη και γι'αυτό το λόγο με έχω αφήσει λίγο στην άκρη.Καλώς ή κακώς δεν ξέρω,το θέμα είναι ότι πάλι έχουμε προβλήματα και σκέφτομαι ΓΙΑΤΙ!!!!

 

Ας μην είμαι πεσιμίστρια όμως,κάτι θα γίνει....

 

My biily μου,περιμένω να σε γνωρίσω!!:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω ένα μεγάλο βάρος για όλο αυτό και κανείς δεν σκέφτεται(τουλάχιστον δεν μου το αποδεικνύουν) και τη δική μου ψυχολογία.

Δεν θέλω να είμαι εγωίστρια,δεν είμαι εγώ αυτή που στη παρούσα φάση χρειάζομαι στήριξη και γι'αυτό το λόγο με έχω αφήσει λίγο στην άκρη.Καλώς ή κακώς δεν ξέρω,το θέμα είναι ότι πάλι έχουμε προβλήματα και σκέφτομαι ΓΙΑΤΙ!!!!

 

Ας μην είμαι πεσιμίστρια όμως,κάτι θα γίνει....

 

My biily μου,περιμένω να σε γνωρίσω!!:D

σιγουρα αισιοδοξη πρεπει να εισαι κ κατι θα γινει!

απλα μου θυμιζεις λιγο εμενα! ετρεξα τοσο πολυ γα τις αδερφες μου, για τους γαμους τους, τις εγκυμοσυνες τους ,τα γεννητουρια τους,(γεννησαν με 13 μερες διαφορα! εκει να δεις τρεξιμο)τα μωρα τους ,κ ακομα βοηθαω παρα το πιεσμενο προγραμμα μου κραταω τα ανηψια μου αρκετες φορες. τις λατρευω με λατρευουν το ξερω! αλλα εγω, για μενα, τρεχω μονη μου! ετσι την παταει οποιος ειναι-φαινεται πιο δυνατος κ αυτονομος. κ μου το ελεγε η γιαγια μου ,εισαι η μικροτερη εσυ θα τρεχεις για ολους κ για εσενα κανεις! ποσο δικιο εχει.....

δεν πειραζει τα καταφερνω κ μονη μου απλα καποια στιγμη κ οι πετρες σπανε κ τοτε θελω να δω αν θα βρεθει κανεις να μαζεψει τα κομματια μου:rolleyes:

για αυτο σου λεω κοριτσακι κοιτα κ λιγο την Βικουλα:P

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κριμα που ηρθαν ετσι τα πραγματα,ομως καλυτερα ξεκαθαρες καταστασεις απο νωρις παρα να ερθει ο μικρουλης και να βιωσει κατι ασχημο,γτ απο την στιγμη που δεν υπαρχει αγαπη τελικα δεν θα πηγαινε πολυ.αυτο ομως δεν ειναι τπτ σε οτι αφορα τις υποχρεωσεις του νεαρου,θα προσφερει οτι χρειαζετε και θα το απαιτησει η αδερφη.ασε που δεν θα την αφησουν ουτε οι γονεις του παιδιου απο οτι καταλαβα.και ερχομαστε σε σενα.γτ βικουλα μπηκες σε αυτη την κατασταση?χαιρομαι παρα πολυ που βρηκες μια δουλεια,ξερω οτι δεν θα αφησεις το ανηψακι σου,βοηθησε οσο μπορεις και οσο θελεις και οπως θελεις και μην ξανααφησεις κανενα να σου κουμανταρει την ζωη σου ουτε προς θεου να σε γεμισει με ενοχες.καλα η μανα σου συγνωμη κιολας,θα πρεπε πια να ειναι ποιο ωριμη απο τα παιδια της.λεει ολο σπασμωδικα αστοχα πραγματα.η αδερφουλα σου δεν θα ειναι μια ζωη εγκυος και καποια στιγμη θα ειναι δυνατη να δουλεψει και η ιδια τωρα θελει λιγο βοηθεια και αν το παιδι μεγαλωνωντας εχει καποιες υποχρεωσεις και θελεις θα μπορεις να βοηθας πχ.μιας φιλης μου ο αδερφος τα διδακτρα του ποδοσφαιρου του ανηψιου τα δινει αυτος.μην μου στεναχωριεσε και ολα θα βρουν το δρομο τους.καλη χρονια να χουμε

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

κριμα που ηρθαν ετσι τα πραγματα,ομως καλυτερα ξεκαθαρες καταστασεις απο νωρις παρα να ερθει ο μικρουλης και να βιωσει κατι ασχημο,γτ απο την στιγμη που δεν υπαρχει αγαπη τελικα δεν θα πηγαινε πολυ.

 

αυτο ακριβως ημουν ετοιμη να γραψω!!!καλυτερα χωρις αυτον τον ανθρωπο στη ζωη σας απο την αρχη παρα αργοτερα να μη μπορειτε να τον ξεφορτωθειτε:confused:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ημουν ετοιμη να γραψω!!!καλυτερα χωρις αυτον τον ανθρωπο στη ζωη σας απο την αρχη παρα αργοτερα να μη μπορειτε να τον ξεφορτωθειτε:confused:

 

Σίγουρα έτσι είναι και αν μη τι άλλο το τελευταίο πράγμα που θέλουμε είναι το παιδί να ζήσει αρρωστημένες καταστάσεις!

Βέβαια κάποιοι υποστηρίζουν ότι όταν δει το παιδί θα συνειδητοποιήσει τη κατάσταση και ίσως τότε αναλάβει το ρόλο του σοβαρά.

Δεν λέω,οι άντρες ούτως ή αλλως χρειάζονται το χρόνο τους για να "χωνέψουν"τη πατρότητα,πειράζει πάντως που πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος θέλει μεταμόσχευση μυαλού για να μπει στο νόημα;;;:roll::roll:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ αυστηρή μαζί του και δεν λαμβάνεις το νεαρό της ηλικίας του και το απροσδόκητο της κατάστασης! Give him time and chance!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ αυστηρή μαζί του και δεν λαμβάνεις το νεαρό της ηλικίας του και το απροσδόκητο της κατάστασης! Give him time and chance!

 

Η υπομονή έχει και τα όριά της βρε κούκλα μου,του φερόμαστε με κατανόηση,τον έχουμε μη στάξει και μη βρέξει και το μυαλό του είναι στις πλατείες και σε οτιδήποτε άλλο πέρα απ΄το παιδί του.

 

Πόσο ακόμη;;;;:evil::evil:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορεί να έχει το μυαλό του σε κάτι που δεν υπάρχει ακόμα για εκείνον! Καλώς ή κακώς οι γυναίκες "εκπαιδευόμαστε" γι' αυτό από μικρές. Οι άντρες όχι. Θέλουν χρόνο για να νιώσουν πατέρες. Πόσο μάλλον αυτός που δεν το είχε ακόμα θελήσει και που είναι μικρός ώστε να έχει οποιαδήποτε άλλη εμπειρία που δεν περιλαμβάνει την καλοπέρασή του. Οι άντρες, και για να μην το γενικεύω τόσο πολύ, οι περισσότεροι άντρες ωριμάζουν πολύ αργότερα από μας! Γι' αυτό παλιά υποστήριζαν ότι ο άντρας πρέπει να είναι μεγαλύτερος από τη γυναίκα του. Για να μπορούν να συνεννοούνται. Σαφώς υπάρχουν εξαιρέσεις σε αυτό αλλά ο δικός σας προφανώς και δεν ανήκει σε αυτές.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει τι του γινετε και παντα υπαρχουν καλοθελητες φιλοι απο διπλα ειμαι σιγουρη γι αυτο.ομως δεν υπαρχει αγαπη για την αδερφη σου απο οτι μας ειπες τελευταια.οποτε μπορει να ειναι ελευθερος να γυρναει και να κανει οτι θελει στην ζωη του απο την στιγμη που δυστυχος δεν θελει να ειναι μαζι με την μανα του παιδιου του και πρεπει να στεκετε στις υποχρεωσεις του μεγαλωματος του παιδιου του,απο την στιγμη που προχωρισαν τα πραγματα ετσι.πρεπει να διαχωρισετε το ενα με το αλλο.οπως πρεπει να διαχωρισει και αυτος το οτι εχει ενα παιδι και τπτ παραπανω με μια κοπελα,γτ πολλα σεναρια μου ρχονται στο μυαλο τωρα.για το καλο της αδερφης σου οσο ποιο γρηγορα το καταλαβει αυτο τοσο ποιο καλα θα ειναι.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας.....

 

Γράφω γιατί δεν είμαι στα καλύτερά μου....Κουρασμένη απ΄τη δουλειά και στο σπίτι επικρατεί μια ψιλοαναστάτωση....

Ενώ ο πατέρας του παιδιού όπως σας είχα πει αποφάσισε πως δεν θέλει δεσμεύσεις με την αδερφή μου,προχθές τσακώθηκε με τον πατέρα του και σηκώθηκε και έφυγε απ΄το μαγαζί που έχουν και λέει δεν θα ξαναπατήσει.Σαν αποτέλεσμα αυτού,είναι στο σπίτι μας απ'τη Τρίτη,κοιμήθηκε εδώ και δεν δείχνει το στοιχειώδη σεβασμό στο ότι υπάρχουν μέσα στο σπίτι εργαζόμενοι άνθρωποι οι οποίοι θέλουν να ξεκουραστούν,δεν υπάρχει η πολυτέλεια του χώρου και είμαστε ολίγον τι πιεσμένοι ως προς το πώς θα κυκλοφορήσουμε!

Αν ήταν διαφορετικές συνθήκες,αν δηλαδή ήξερα ότι ο άνθρωπος αυτός ξέρει τι θέλει και δεν βλέπει τη μικρή σαν το αποκούμπι του την προκειμένη φάση,δεν θα είχα τόσο μεγάλο θέμα,αλλά το παλικάρι είναι στη κοσμάρα του!!!

 

'Ενα παράδειγμα....Βλέπαμε χθες κάποια προσπέκτους με βρεφικά έπιπλα και σχολίασε η αδερφή μου "Τι κρίμα να μην έχουμε δωμάτιο διαθέσιμο για να το κάνουμε παιδικό" και απαντά ο πασάς προς εμένα "Πήγαινε να νοικιάσεις σπίτι και να κάνουμε το δώματιό σου βρεφικό"

 

-"Ωραία,θα μου πληρώνεις το ενοίκιο;;;"

-"Μα αφού δουλεύεις"

-"Εσύ μπορείς να φέρεις "βόλτα"ένα σπίτι με 500ε;;"

 

Εκεί δεν μίλησε καθόλου βέβαια.....

Ήθελα να του πώ και άλλα πολλά,αλλά σεβάστηκα τη μικρή....

Μα τι θράσσος Θεέ μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν ξέρω πια τι να πω....Ο άνθρωπος ζει σε ένα ροζ συννεφάκι και σαν να μην έφτανε όλο αυτό,ο πατέρας του με βάζει συνέχεια στη μέση για να του μιλάω κτλ.γιατί όπως υποστηρίζει εμένα θα με ακούσει και δεν θα θεωρεί ότι του τη "λέω"'όπως πιστεύει με τον μπαμπά του!

 

Εννοείται πως χάρηκα που ήρθε και είδα την αδερφή μου ευχαριστημένη,αλλά ξέρω-όπως μας έχει αποδείξει ο άλλος-ότι ήρθε γιατί δεν είχε που αλλού να πάει και αυτό με στενοχωρεί περισσότερο.

 

Τα είπα και ηρέμησα κάπως....

Με συγχωρείτε αν σας κουράζω!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ο τύπος είναι γκαου...

 

Άσχετο: διαβάζω την ιστορία σου κοπέλα μου... Είσαι το κάτι άλλο. Μπράβο και πάλι μπράβο!

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ρωταω και αν θες απαντας αλλα γιατι τον δεχτηκατε σπιτι σας??

Απο τη στιγμη που ειναι ολοφανερα στον κοσμο του, απο τη στιγμη που ξεκαθαρισε στην αδελφη σου οτι δεν θελει να ειναι μαζι, γιατι τον φροντιζετε τοσο??

Εαν εμενα με αφηνε εγκυο το αγορι μου και μετα δεν με ηθελε δεν υπηρχε περιπτωση να τον εχω μεστο σπιτι μου να τριγυρναει και να πεταει και εξυπναδες...

Η αδελφη σου δεν εχει ξενερωσει μαζι του ακομα?

Παντως κοπελα μου πραγματικα μπραβο σου που στεκεσαι βραχος στην οικογενεια σου και στην αδελφη σου, σου αξιζουν τα καλυτερα με τοση καλοσυνη και ενδιαφερον που τους προσφερεις απλοχερα!

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω τις ιδιες αποριες με την goody + αλλη μια

που τον πετυχε η αδερφη σου στα τυρογαριδακια????

τι ατομο ειναι ουτε ευγενεια ουτε σεβασμος και ειναι και αχαριστος

ειμαι περιεργη να δω αλλο θα σας ζητησει ο πασας

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ρωταω και αν θες απαντας αλλα γιατι τον δεχτηκατε σπιτι σας??

Απο τη στιγμη που ειναι ολοφανερα στον κοσμο του, απο τη στιγμη που ξεκαθαρισε στην αδελφη σου οτι δεν θελει να ειναι μαζι, γιατι τον φροντιζετε τοσο??

Εαν εμενα με αφηνε εγκυο το αγορι μου και μετα δεν με ηθελε δεν υπηρχε περιπτωση να τον εχω μεστο σπιτι μου να τριγυρναει και να πεταει και εξυπναδες...

Η αδελφη σου δεν εχει ξενερωσει μαζι του ακομα?

Παντως κοπελα μου πραγματικα μπραβο σου που στεκεσαι βραχος στην οικογενεια σου και στην αδελφη σου, σου αξιζουν τα καλυτερα με τοση καλοσυνη και ενδιαφερον που τους προσφερεις απλοχερα!

 

Την ίδια απορία έχω και εγω . Δωστε του μια να παει στο διαολο ο παλιο μπιμπ. Εισαι ηρωιδα κοπελα μου μπραβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Οι απορίες σας είναι τόσο μα τόσο λογικές,αλλά δυστυχώς εγώ δεν έχω να σας δώσει απαντήσεις...ή έχω;;

Ο λόγος που τον δέχεται είναι γιατί προσπαθεί να πάει με τα νερά του γιατί αν του πας κόντρα του πασάκα αντιδρά και φεύγει.Έχουμε και τους δικούς μας-τον πατέρα μας κυρίως-να λέει συνέχεια ότι η μικρή πρέπει να αφήσει τους εγωισμούς στην άκρη και ότι θέλει χρόνο να το συνειδητοποιήσει!!

Πριν λίγο καιρό η αδερφή μου τα είχα πάρει άσχημα-κράτησε λίγες μόνο μέρες-,είχε δηλώσει τέλος και ότι απ΄τη στιγμή που ο Μ.δεν δείχνει να ωριμάζει,δεν θα έχει και καμία επαφή μαζί του.

Και εκεί "έπεσαν" οι νουθετείες του μπαμπά μας....Άσχετα που εγώ νομίζω πως ό,τι λέει είναι αποτέλεσμα άλλων κίνητρων που έχει!

 

Νιώθω πως έχω κουραστεί πάρα πολύ ψυχολογικά....Τόσα άτομα είμαστε αναστατωμένα και ο πιτσιρικάς πέρα βρέχει!

Δεν ξέρω ποια στάση είναι η σωστή....

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και ο πατέρας του...Αυτός φταίει για την κατάντια του γιου του!Αν δεν τον είχε μεγαλώσει κατά αυτόν τον τρόπο,τώρα ίσως να ήταν ένας υπεύθυνος και άξιος άνθρωπος!

Και σαν να μην φτάνει όλο αυτό,έχει την απαίτηση να βάλω εγώ μυαλό στο άδειο κεφάλι του παιδιού του,αντί να πάρει ο ίδιος δραστικά μέτρα!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ρωταω και αν θες απαντας αλλα γιατι τον δεχτηκατε σπιτι σας??

 

Αν ήταν στο χέρι μου δεν θα πέρναγε το κατώφλι του σπιτιού γιατί ξέρω πολύ καλά ότι εκμεταλλεύεται καταστάσεις!

Πίστεψέ με ότι σέβομαι τη κατάσταση της αδερφής μου και δεν μιλάω,αλλά ειλικρινά κάποιες φορές δεν αντέχω και του πετάω μπηχτές.Όχι πως καταλαβαίνει το ζωάδι,καλύτερα να μίλαγα στο τοίχο!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

η κατασταση της αδερφης σου θα ειναι 100 φορες πιο ευαισθητη στην περιοδο μετα τη γεννα περιπου και για 3 μηνες αν θελεις να μιλησεις κανε το τωρα που ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα και κατα βαθος ξερει οτι θα εχεις δικιο

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...