Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λυπάμαι... Δεν μπορώ να σου πω τίποτα άλλο... Λυπάμαι πάρα πολύ.

 

:-(:sad::-(:sad:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικουλα απλα η μαμα σας ξερει ποσο δυσκολο ειναι να μεγαλωνει ενα παιδι χωρις τον πατερα του γιατι το εχει βιωσει η ιδια,και γι αυτο αντιμετωπιζει ετσι την κατασταση.Δε λεω να ριξει το μωρο η αδερφη σου ουτε ομως και να το κρατησει.Απλα ζυγιστε τα καλα τα πραγματα.Απο την μια ναι τα παιδια ειναι ευτυχια (βλεπεις αλλωστε κ τα δικα μου που μου τα κρατας)αλλα απο την αλλη σκεψου ποσο δυσκολο ειναι για ενα κοριτσι 21 χρονων με τα οποια οικονομικα προβληματα πως θα συντηρησει και θα μεγαλωσει ενα παιδι.....βαλε στη θεση της τον εαυτο σου....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τόσο μα τόσο θλιμμένη...Ντρέπομαι πραγματικά και δεν μετανιώνω καθόλου για ό,τι και αν πω....

Η μάνα μου "ξαφνικά"άλλαξε γνώμη και είπε πως αν γίνεται έκτρωση να την κάνει η μικρή και να μην ακούσει κανέναν,ούτε εμένα!!!Της είπε λέει η μικροβιολόγος της πως η επιστήμη έχει προχωρήσει και δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι σωματικό και όσο για το ψυχολογικό κόστος,θα το αντιμετωπίσουμε.....Τα τελευταία είναι λόγια "μάνας".....Αρνείται να σταθεί στα πόδια της και να γίνει ¨βράχος"για το παιδί της,επικαλούμενη το οικονομικό βάρος.Δεν έχει άδικο πως τα έξοδα είναι πολλά,αλλά είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ για το καλό του παιδιού της να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να διαφυλάξει τη σωματική και ψυχική της υγεία!!!!

Είμαι 22 ετών και νιώθω τόσο δυνατή και πραγματικά αν είχα δουλειά θα το έπαιρνα όλο πάνω μου και θα τους έγραφα ΟΛΟΥΣ!!!!Πώς είναι δυνατόν η ίδια της η μάνα να μην έχει το θάρρος να πει κάτι τέτοιο;;;;ΕΛΕΟΣ!!!!

 

Το απόγευμα θα έχετε νέα μας απ'το γυναικολόγο....

 

ΑΧ! βρε βικουλα γ4#@ την ανεργια . ειναι δυνατον 2 γονεις που εβγαλαν τοσσο ωριμη κ συναισθηματικη κορη να ειναι οι ιδιοι αναισθητοι??

πιστευω οτι η μαμα σου θα ξανα αλλαξει γνωμη παντως.

μην στεναχωριεσαι θα βρεθει λυση στο τελος θα δεις!!! :D

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα μου,εμάς οι γονείς μας χώρισαν όταν πια ήμασταν μεγάλες(σχετικά),σαφώς και ξέρει τί σημαίνει δυσκολία,αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν θέλει κανένας να χάσει το βόλεμά του και φοβούνται όλοι τις ευθύνες.

 

Φυστικάκι,η μικρή επειδή δέχεται "πόλεμο"και βλέπει την αντίδραση των δικώς της ανθρώπων,νιώθει ανασφάλεια και ξέρει ότι άυριο μεθάυριο θα της "χτηπήσουν"πολλά....Και δεν θέλει να μπει σ'αυτή τη διαδικασία...Συνεπώς και ΜΟΝΟ για τους παραπάνω λόγους και αν ο γιατρός πει πως υπάρχει περιθώριο για έκτρωση,θα την κάνει.(όπως λέει).

Όταν όμως της μίλησα για το Σύλλογο προστασίας αγέννητου παιδιού και ότι θα πάμε απο ΄κει να μιλήσουμε,ένιωσε ασφάλεια.

Δυστυχώς,η όποια απόφασή της,εξαρτάται απ'τους γονείς μου και αν κάνει το οτιδήποτε για χάρη τους,στο μέλλον θα υποστεί τις συνέπειες και όχι τίποτα άλλο,δεν θα είναι κίνηση κατά βούληση....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

βαλε στη θεση της τον εαυτο σου....

 

Νομίζω πως απ'όσο με ξέρεις,θα δώσεις μόνη σου την απάντηση....Θα τα έβαζα με όλους και με όλα,αλλά το ΠΑΙΔΙ μου δεν θα το σκότωνα!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

η μονη γνωμη που μπορω να δωσω σ αυτο το θεμα ειναι, να την συμβουλευσετε να ειναι 100% σιγουρη αν προβει σε διακοπη, οτι αυτο επιθυμει..

 

και να εχετε και σεις υποψη σας, οτι στην τελικη, το παιδι αν γεννηθει θα ειναι δικο ΤΗΣ, εκεινη θα το μεγαλωσει....... αρα πρεπει να καταλαβει την ευθυνη της πραξης της, οποια κι αν ειναι αυτη

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως απ'όσο με ξέρεις,θα δώσεις μόνη σου την απάντηση....Θα τα έβαζα με όλους και με όλα,αλλά το ΠΑΙΔΙ μου δεν θα το σκότωνα!!

 

 

δεν ειναι ομως το δικο σου παιδι... και προφανως η ιδια δεν ειναι διατεθημενη να τα βαλει με ολους και με ολα...

 

στα λεω αυτα, για να προφυλαξεις και λιγο τον εαυτο σου...

αν αποφασισει να κανει διακοπη (δικαιωμα της) θα εξακολουθησεις να την αγαπας και να την νοιαζεσαι οσο και πριν?

Link to comment
Share on other sites

η μονη γνωμη που μπορω να δωσω σ αυτο το θεμα ειναι, να την συμβουλευσετε να ειναι 100% σιγουρη αν προβει σε διακοπη, οτι αυτο επιθυμει..

 

και να εχετε και σεις υποψη σας, οτι στην τελικη, το παιδι αν γεννηθει θα ειναι δικο ΤΗΣ, εκεινη θα το μεγαλωσει....... αρα πρεπει να καταλαβει την ευθυνη της πραξης της, οποια κι αν ειναι αυτη

 

Ακριβώς αυτό....Αν και θα έχει απο 'μενα την απόλυτη συμπαράστασή μου και στήριξη,ουσιαστικά το θέμα αφορά εκείνη και τον πατέρα του παιδιού.Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο,της έχω παραθέσει όλες τις παραμέτρους απ'όλες τις πλευρές για να είναι η απόφασή της όσο πιο συνειδητή γίνεται....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειναι ομως το δικο σου παιδι... και προφανως η ιδια δεν ειναι διατεθημενη να τα βαλει με ολους και με ολα...

 

στα λεω αυτα, για να προφυλαξεις και λιγο τον εαυτο σου...

αν αποφασισει να κανει διακοπη (δικαιωμα της) θα εξακολουθησεις να την αγαπας και να την νοιαζεσαι οσο και πριν?

Αν και ειμαι πολυ συναισθηματικη οσον αφορα τα παιδια κτλ,αν αποφασισει η ΙΔΙΑ να κανει την εκτρωση,θα πονεσω πολυ,αλλα θα ειμαι και παλι κοντα της,δεν θα αλλαξει κατι απεναντι της!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν ξερω τι να σου γραψω.....ας καθισετε μαζι και να συζητησετε ολες τις παραμετρους ετσι ωστε να παρει μια αποφαση.....θα περιμενουνε νεα απο τον ιατρο!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Βίκη είχα προσπαθήσει να στο πω κι εγώ αυτό που λέει το φυστικάκι.

 

Η οποιαδήποτε απόφαση θα πάρει πρέπει να είστε σίγουροι πως θα είναι δική ΤΗΣ. Μόνο έτσι θα μπορέσει να ανταπεξέλθει στο μέλλον είτε με παιδί είτε χωρίς παιδί!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τόσο μα τόσο θλιμμένη...Ντρέπομαι πραγματικά και δεν μετανιώνω καθόλου για ό,τι και αν πω....

Η μάνα μου "ξαφνικά"άλλαξε γνώμη και είπε πως αν γίνεται έκτρωση να την κάνει η μικρή και να μην ακούσει κανέναν,ούτε εμένα!!!Της είπε λέει η μικροβιολόγος της πως η επιστήμη έχει προχωρήσει και δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι σωματικό και όσο για το ψυχολογικό κόστος,θα το αντιμετωπίσουμε.....Τα τελευταία είναι λόγια "μάνας".....Αρνείται να σταθεί στα πόδια της και να γίνει ¨βράχος"για το παιδί της,επικαλούμενη το οικονομικό βάρος.Δεν έχει άδικο πως τα έξοδα είναι πολλά,αλλά είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ για το καλό του παιδιού της να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να διαφυλάξει τη σωματική και ψυχική της υγεία!!!!

Είμαι 22 ετών και νιώθω τόσο δυνατή και πραγματικά αν είχα δουλειά θα το έπαιρνα όλο πάνω μου και θα τους έγραφα ΟΛΟΥΣ!!!!Πώς είναι δυνατόν η ίδια της η μάνα να μην έχει το θάρρος να πει κάτι τέτοιο;;;;ΕΛΕΟΣ!!!!

 

Το απόγευμα θα έχετε νέα μας απ'το γυναικολόγο....

 

Mην την φορτωσετε τυψεις αν επιλεξει αυτο. Αρκει να το εχει επιλεξει εκεινη ξερονταςαρχικα οτι ειναι εκεινη και το παιδι της . Χωρις να στηριχθει σε κανεναν και χωρις να επηρεαζετε απο κανεναν οτι θα ειναι διπλα της. Δεν μπορει καθε τρεις και λιγο να νοιωθει καλυμενη ή ακαλυπτη απο τους γυρω της.

 

Ειναι εκεινη και ειναι εγκυος. Τι θελει? Τι νοιωθει? Δωστε της λιγο χρονο χωρις πανικο να κατασταλαξει μεσα της στο τι εκεινη θελει να κανει. Χωρις υποστηριξη ή κριτικη.

 

Ακομα και αν δεν εισαι συμφωνη αν εκεινη πει οτι θελει αυτο στηριξε την.

Οποια επιλογη και να παρει εχει συνεπειες. Και μονο εκεινη ξερει αν μπορει να τις αντεξει.

 

Η πιο σημαντικη βοηθεια την δεδομενη στιγμη ειναι η στηριξη αυτων που εκεινη θελει ανεπηρεαστα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειναι ομως το δικο σου παιδι... και προφανως η ιδια δεν ειναι διατεθημενη να τα βαλει με ολους και με ολα...

 

στα λεω αυτα, για να προφυλαξεις και λιγο τον εαυτο σου...

αν αποφασισει να κανει διακοπη (δικαιωμα της) θα εξακολουθησεις να την αγαπας και να την νοιαζεσαι οσο και πριν?

 

Mε ρώτησε η Γιώτα τί θα έκανα στη θέση της και απλά της απάντησα χωρίς να περιμένω την ίδια στάση απ'την αδερφή μου.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ....Μέλημά μου είναι η αδερφή μου να κάνει μια συνειδητή κίνηση και να πράξει αναλόγως στηριγμένη στη δική της κρίση,είτε αυτό σημαίνει έκτρωση,είτε σημαίνει κρατάει το παιδί!!!Αυτό που εγώ δεν θέλω,είναι να μην επηρεαστεί από τους άλλους.

Το ξεκαθαρίζω γιατί έχω την αίσθηση ότι κάποιες κοπέλες υπονοούν κάτι και για τη δική μου στάση....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Απλα βοηθησε την να τα ξεδιαλυνει λιγο στο μυαλο της γιατι σιγουρα θα ειναι πολυ μπερδεμενη.Νομιζω πως ολοι καταλαβαμε οτι μελημα σου ειναι η αδερφη σου καθως την στηριζεις και εισαι αξια συγχαρητηριων.Δεν υπηρχε περιπτωση να μην την αγαπας το ιδιο σε οτι κι αν αποφασισει.Το γραφω επειδη σε γνωριζω.Μπορει να μη συζηταμε πολυ λογω ελλειψης χρονου αλλα βλεπω πως συμπεριφερεσαι στα παιδια μου.

Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο το οτι στα εμπιστευομαι.Αυτο ομως ειναι οφ τοπικ.

Βοηθησε την να παρει την αποφαση που νομιζει πως ειναι καλυτερη γι αυτην κ για το παιδι της.....

Να δουμε τι θα της πει κ ο γυναικολογος το απογευμα.....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΡΡΥ αλλα η μανα σου την παλευει?προχτες εφαγε φρικη κ εκραζε για εκτρωση!χτες αλλαξε γνωμη κ μιλουσε για μωρουδιακα κ ηταν μεσα στην τρελλη χαρα ολο αγαπη!σημερα φωναζει παλι για εκτρωση!τι πινει?????

η αδερφη σου ειναι ενα αβουλο ον απο οτι εχω καταλαβει.σαν τα προβατα!πως την κανατε ετσι?τελειως αβουλη!εχω φρικαρει αφανταστα!

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην παρεξηγηθώ....Μέλημά μου είναι η αδερφή μου να κάνει μια συνειδητή κίνηση και να πράξει αναλόγως στηριγμένη στη δική της κρίση,είτε αυτό σημαίνει έκτρωση,είτε σημαίνει κρατάει το παιδί!!!Αυτό που εγώ δεν θέλω,είναι να μην επηρεαστεί από τους άλλους.

Το ξεκαθαρίζω γιατί έχω την αίσθηση ότι κάποιες κοπέλες υπονοούν κάτι και για τη δική μου στάση....

Επειδη εχω μια ταση να το πω , τροπο να το πω τσπα το θεμα της κομψοτητας δεν το εχω στο γραπτο πολυ.... ελπιζω να μην σε εθιξε το ποστ μου και να εννοεις εμενα...

 

Φαινετε στο γραπτο σου οτι θελεις το καλυτερο για την αδερφη σου και θα εισαι διπλα της.

Απλα μερικες φορες , οταν ο αλλος ειναι πνιγμενος και πελαγωμενος και δεν ξερει τι θελει και πρεπει να αποφασισει για κατι τοσο σοβαρο

και ολοι οι γυρω του ειναι τοσο πιεστικοι (δεν εννοω εσενα το ξεκαθαριζω), τοτε αν υπαρχει ενα ατομο που σε στηριζει και ειναι καθαρα διπλα σου (οπως εσυ στην αδερφη σου)

σε επηρεαζει αθελα του ακομα και με ενα βλεμα.

Μπλεκεις τα θελω σου με τα αποδεκτα εκεινου

ξεχνοντας οτι ειστε 2 διαφορετικοι ανθρωποι με αλλα θελω.

 

Δεν εννοω με τιποτα οτι θα κανεις κατι ηθελημενα.

Ξερεις πως τρεμω να συμβουλεψω ή εστω να υποστηριξω τετοιες στιγμες καποιον αλλο προς την μια ή την αλλη πλευρα οταν η ψυχη του ειναι τραμπαλα την δεδομενη στιγμη? Γι αυτο τον λογο. Γιατι η τραμπαλα πρεπει να γυρει τελειως ανεπηρεαστη και αυτο ειναι αθλος οταν κανεις δεν ξερει τι ειναι το "σωστο" και τι μπορει να "αντεξει" το αλλο ατομο αλλα εχει καποια συναισθηματα ξεκαθαρα για εκεινον ως το προς τι θα εκανε.

 

Καταλαβαινεις πως το εννοω . ε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκαθαρίζω γιατί έχω την αίσθηση ότι κάποιες κοπέλες υπονοούν κάτι και για τη δική μου στάση....

 

Εγώ καλή μου δεν το υπονοοώ. Το είχα πει ξεκάθαρα. Η αδερφή σου ξεκίνησε με "πάει η ζωή μου πάει" και μετά από τη δική σου στήριξη έφτασε να το θέλει. Τουλάχιστον με τα όσα έχεις γράψει στο θρεντ από την αρχή. Σαφώς και έχει επηρεαστεί και από σένα και από τους άλλους και αυτή τη στιγμή το μυαλό της είναι αχταρμάς. Πρέπει να αποστασιοποιηθεί. Μάθετε από το γιατρό και αν της δώσει επιλογή... κάντε όλοι πίσω... αφήστε την να αποφασίσει μόνη της. Πρέπει να αποφασίσει μόνη της!

 

Αν κάνει παιδί καλώς ή κακώς εκείνη θα φάει τα ζόρια της single mamma. Αν κάνει διακοπή κύησης πάλι εκείνη θα ζήσει με τις τύψεις και πιθανά με κάποιες επιπτώσεις στο μέλλον. Δεν θα πρέπει να βρει να τις χρεώσει σε κανέναν παρά μόνο στον εαυτό της! Για το δικό της καλό!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

πιθανά[/b] με κάποιες επιπτώσεις στο μέλλον. Δεν θα πρέπει να βρει να τις χρεώσει σε κανέναν παρά μόνο στον εαυτό της! Για το δικό της καλό!

 

επειδη το διαβασα και αλλου, το κανω παραθεση τυχαια απο σενα, αερικακι

 

διακοπη εγκυμοσυνης σε πρωιμο σταδιο, σε μαιευτηριο απο χειρουργο γυναικολογο...

 

δεν εχει σωματικες επιπλοκες, αλλες απο οποιαδηποτε αλλη μικροεπεμβαση...

 

 

το ψυχολογικο, ειναι αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το θεμα απο την αρχη αλλα ειλικρινα δεν ξερω τι να γραψω.. Γενικοτερα το θεμα ειναι πολυ λεπτο και τι να απαντησεις ιδιως οταν δεν σε αφορα -αμεσα-?

 

Το μονο που μπορω να πω ειναι πως εχω κι εγω κορη...

Κι αν ερχοταν μια μερα να μου πει πως ειναι εγκυος κατω απο αυτες τις συνθηκες σιγουρα δεν θα ηταν η καλυτερη μου ΑΛΛΑ............

Θα την ακουγα και θα την αφηνα να αποφασισει η ιδια για το τι μελει γενεσθαι...

 

Ο ρολος του γονεα -κατ' εμε- ειναι να δωσει στο παιδι την καταλληλη πληροφορηση ωστε να μαθει να προφυλασσει τον εαυτο του. Απο εκει και περα ομως, ειδικα οταν το παιδι ειναι ενηλικο, εκεινο ειναι σε θεση να αποφασισει για το κορμι του.. Για τη ζωη του!

 

Ευχομαι ολα να πανε καλα γιατι γνωριζω τη Βικουλα και ξερω πως ειναι απο τα καλυτερα παιδια!

Θα περιμενουμε νεα απο το γυναικολογο!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το θεμα απο την αρχη αλλα ειλικρινα δεν ξερω τι να γραψω.. Γενικοτερα το θεμα ειναι πολυ λεπτο και τι να απαντησεις ιδιως οταν δεν σε αφορα -αμεσα-?

 

Το μονο που μπορω να πω ειναι πως εχω κι εγω κορη...

Κι αν ερχοταν μια μερα να μου πει πως ειναι εγκυος κατω απο αυτες τις συνθηκες σιγουρα δεν θα ηταν η καλυτερη μου ΑΛΛΑ............

Θα την ακουγα και θα την αφηνα να αποφασισει η ιδια για το τι μελει γενεσθαι...

 

Ο ρολος του γονεα -κατ' εμε- ειναι να δωσει στο παιδι την καταλληλη πληροφορηση ωστε να μαθει να προφυλασσει τον εαυτο του. Απο εκει και περα ομως, ειδικα οταν το παιδι ειναι ενηλικο, εκεινο ειναι σε θεση να αποφασισει για το κορμι του.. Για τη ζωη του!

Ευχομαι ολα να πανε καλα γιατι γνωριζω τη Βικουλα και ξερω πως ειναι απο τα καλυτερα παιδια!

Θα περιμενουμε νεα απο το γυναικολογο!

 

Συμφωνώ απόλυτα!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

επειδη το διαβασα και αλλου, το κανω παραθεση τυχαια απο σενα, αερικακι

 

διακοπη εγκυμοσυνης σε πρωιμο σταδιο, σε μαιευτηριο απο χειρουργο γυναικολογο...

 

δεν εχει σωματικες επιπλοκες, αλλες απο οποιαδηποτε αλλη μικροεπεμβαση...

 

 

το ψυχολογικο, ειναι αλλο θεμα

 

 

Καμμία αντίρρηση αν και οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά πάντα υπάρχουν. Άντε να με πείσει κάποιος εμένα ότι εγώ που έμενα έγκυος με τον αέρα δεν ευθύνομαι που έκανα τις 2 διακοπές κύησης και δεν μπορούσα να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Με πείθει; Όχι. Και ξέρεις γιατί; Γιατί στην ουσία το ψυχολογικό κομμάτι ποτέ δεν το ξεπέρασα. Ήταν πάντα εκεί και την περίοδο που υπέβαλλα τον εαυτό μου στις εξωσωματικές ήταν βασανιστικότερο από ποτέ. Αυτό εννοώ "μελλοντικές επιπτώσεις".

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Το γραφω επειδη σε γνωριζω.Μπορει να μη συζηταμε πολυ λογω ελλειψης χρονου αλλα βλεπω πως συμπεριφερεσαι στα παιδια μου.

Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο το οτι στα εμπιστευομαι.

 

Χίλια ευχαριστώ και για τις δημόσιες σχέσεις!!!:lol::lol::lol:

Αγνοώντας το αγενές μήνυμα της Δήμητρας-άλλο τα λέω έξω απ'τα δόντια κι άλλο δεν έχω τρόπους και αναφέρομαι στο σχόλιο "Πώς την κάνατε έτσι;;"-έρχομαι να σας πω τα νέα μας.......

 

Είναι 23 εβδομάδων και απ'ό,τι είδε ο γιατρός είναι αγοράαααααααακι,ντάξει,εγώ ήθελα μπουμπού,αλλά γερό να είναι το πουλάκι μου!!!!!!:D:D:D Το παιδί είναι καλά,η εγκυμοσύνη μια χαρά!!!!

 

Νιώθω πολύ ευτυχισμένη,πετάω στα σύννεφα.Όλα αυτά βέβαια ανακατεμένα με άγχος και αγωνία,περισσότερο για πρακτικά ζητήματα.

 

Την Πέμπτη θα πάμε να κάνει τον υπέρηχο Β'επιπέδου.

 

Μακάρι όλα να πάνε καλά Παναγία μου!!

 

(κρατιέμαι τόσες μέρες να μη βάλω το τικεράκι,αλλά τώρα ήρθε η ώρα!!!!:lol::lol:)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...