Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΣ


LA LATINA

Recommended Posts

βγαλει τις φωτο του (ειναι χομπιστας φωτογραφος)

 

 

καλά ρε Ελλη και σε αυτο ίδιοι είναι οι δικοί μας??? Δεν θα το αντέξω αυτο!!!:D:D:D:D:D

 

 

(Συγγνώμη οφ τόπικ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

 

καλά ρε Ελλη και σε αυτο ίδιοι είναι οι δικοί μας??? Δεν θα το αντέξω αυτο!!!:D:D:D:D:D

 

 

(Συγγνώμη οφ τόπικ)

 

Και σενα ρε συ? !!!!! :o:o:o:o:o Εχω αρχησει να ανησυχω ΣΟΒΑΡΑ ΟΜΩΣ...! Αν δεν ηξερα που ειναι καθε στιγμη θα αρχιζα να σκεφτομαι διαφορα....και με βαζει και στην πριζα. Μου εφερε τρεις κατσαρολες fishler (ετσι λεγεται?) σημερα και του λεω ρε συ ειμαστε αδεκαροι λεμεεεεεε.......και μου λεει 'δεν ξερεις τι λενε? οσο μεγαλυτερο το κερατο τοσο μεγαλυτερο το δωρο'.......:lol::lol: Ρε συ πρεπει να βρεθουμε με τον συζυξ......και αν δουμε τον ιδιο να πηγαινοερχεται μεταξυ εμενα και σενα τοτε θα ξερουμε.....:P

 

Συγνωμη για το οφφ τοπικ επισης.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν γινεται να του πεις. Ειναι μπαμπας τωρα. Τερμα αυτα. Μετα απο λιγα χρονια που θα μεγαλωσουν θα μπορει λιγο παλι......

 

δε μπορω να πω δε γινεται σε εναν ανθρωπο που ζηταει να ειμαστε λιγο οι δυο μας οταν μου λεει "μια φορα το τριμηνο εστω".... παιδια νιωθω οτι ασφυκτια.... επισης μονος του παιζει ενα μπασκετακι την εβδομαδα τον τελευταιο χρονο, αλλα δε θελει να γυρναει βολτες με παρεες, θελει μαζι μου!εννοειται με τους κολλητους θα βγει, αλλα δεν πηγαινει συχνα, λογω δουλειας ο καθενας ξερετε τωρα...

επισης εμας το χομπυ μας ειναι ...........χαχαχα............επικινδυνο....του αρεσει το τραγουδι και οταν τον γνωρισα τραγουδουσε σε ταβερνα.....οποτε δε λεει να του πω να το κυνηγησει γιατι η νυχτα χαλαει σπιτια !!!!! χαχαχα μακαρι να εβγαζε φωτο κι ο δικος μου girls!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα εμείς έχουμε περισσότερη βοήθεια από αυτό που περιγράφεις εσύ και τα παιδιά έχουν μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ τους, αλλά και πάλι εκτός σπιτιού δεν τα έχω αφήσει ΠΟΤΕ. Μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα, είσαι μια απόλυτα φυσιολογική μητέρα με απόλυτα φυσιολογικές ανησυχίες. Άλλες συμπεριφορές είναι οι αφύσικες...

Τώρα για το πρόβλημα που λες, πολύ φοβάμαι κι εγώ ότι ο κλήρος πέφτει στον γενναίο...(τη μαμά σου δηλαδή). Παίρνε πού και πού το μικρό το μεσημέρι και πήγαινε στο σπίτι της, και άφησε στο δικό σου τον μεγάλο να κοιμάται μαζί με τον άντρα σου. Για βράδυ, έχω να σου προτείνω το εξής: πάρε μια νταντά, πήγαινέ την μαζί με τα παιδιά από νωρίς στο σπίτι της γιαγιάς, να μη σας δουν να ετοιμάζεστε κι από κει βλέποντας και κάνοντας, ή κοιμούνται στη γιαγια ή τα γυρνάνε στο σπίτι σας, αφού έχετε φύγει εσείς, και κοιμούνται εκεί...και η νταντά εννοείται φεύγει αφού κοιμηθούνε. Για κάνε μια προσπάθεια...στο κάτω κάτω δεν θα μεταναστεύσεις κιόλας, αν δούνε πως δεν τα καταφέρνουνε, σας τηλεφωνούνε και γυρίζετε!

Α, και συγχαρητήρια για τον άντρα σου...να τον προσέχεις σαν τα μάτια σου, είναι σπάνιο το φαινόμενο, μην τον θεωρείς δεδομένο! Πού τους βρίσκετε ρε κορίτσια, ζηλεύω λέμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Δεν γινεται να του πεις. Ειναι μπαμπας τωρα. Τερμα αυτα. Μετα απο λιγα χρονια που θα μεγαλωσουν θα μπορει λιγο παλι......

 

δε μπορω να πω δε γινεται σε εναν ανθρωπο που ζηταει να ειμαστε λιγο οι δυο μας οταν μου λεει "μια φορα το τριμηνο εστω".... παιδια νιωθω οτι ασφυκτια.... επισης μονος του παιζει ενα μπασκετακι την εβδομαδα τον τελευταιο χρονο, αλλα δε θελει να γυρναει βολτες με παρεες, θελει μαζι μου!εννοειται με τους κολλητους θα βγει, αλλα δεν πηγαινει συχνα, λογω δουλειας ο καθενας ξερετε τωρα...

επισης εμας το χομπυ μας ειναι ...........χαχαχα............επικινδυνο....του αρεσει το τραγουδι και οταν τον γνωρισα τραγουδουσε σε ταβερνα.....οποτε δε λεει να του πω να το κυνηγησει γιατι η νυχτα χαλαει σπιτια !!!!! χαχαχα μακαρι να εβγαζε φωτο κι ο δικος μου girls!!!!!!!!!!

 

Δεν διαβασα βρε κουκλα αλλες απαντησεις αλλα γυναικα να παρετε να σας τα κραταει καποιες μερες βραδυα ας πουμε και να βγαινετε δεν παιζει?......τι να σου πω. Δεν ξερω. Καταλαβαινω το πηξιμο του. Το εχει και ο δικος μου, αλλα εμενα καταλαβαινει οτι αλλιως δεν γινεται και δεν με πιεζει. Βασικα και αυτο το ανοιγμα που του δινω να κανει τα δικα του βοηθαει. Ξεκουραζεται. Ε, και το βραδυ καθομαστε μαζι (οχι παντα) οταν κοιματε η μικρη και βλεπουμε την ταινια μας και γελαμε.......(αλλα εμας ειναι μια)......την λυση της γυναικας να κοιταξεις.....*αν δεν το εχεις κοιταξει ηδη*. Και εγω αυτο προσπαθησα να κανω......αλλα δυσκολοι καιροι για μεταξωτα σωβρακα.....δεν μας περισσευε τελικα.......:cry: Οποτε παλι μονη η μανα......:cool:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

δυσκολη η θεση σας στελιτσα..εσυ αδερφια δεν εχεις??μηπως μπορουν ενα σκ να σας τα κρατησουν

 

 

δεν εχω αδερφια και η μαμα μου ειναι μονη της, δλη ουτε μπαμπα εχω, εχει πεθανει εδω και 9 χρονια, ισως αν ζουσε δυο ατομα να τα καταφερναν...

Link to comment
Share on other sites

 

πιστεψε με οσο ειχαμε μονο τον μεγαλο, δυο χρονια δηλαδη, δεν τεθηκε ποτε κανενα θεμα....ξεραμε ποτε θα κοιμηθει, κοιμομασταν, επισης και να τον αφηνα λιγες ωριτσες, ηταν ενας, και δεν κινδυνευε κανεις, δηλαδη ηταν 2-3 ενηλικες και κοιτουσαν τον "εναν".... τον βαζαμε για υπνο οπως λες, βλεπαμε και την ταινιουλα μας, και επειδη δεν ειναι καθολου μαμακιας, οπου τον αφησεις καθεται, ημασταν τελεια......

με τον μικρο τρελαθηκε το συμπαν, συν του οτι ο μεγαλος μεγαλωσε και εγινε πιο απαιτητικος, οποτε τωρα δεν παιζεται η κατασταση....

αυτο με τη γυναικα που λετε να παρω, παιδια, δουλευει μονο ο αντρας μου και μεγαλωνουμε δυο παιδια, δεν ξερω ποσα παιρνουν οι δικοι σας, αλλα εδω τα φερνουμε βολτα με το ζορι.....αφηστε που η μαμα μου, σας ειπα ειναι 80, ενταξει, πολυ μοντερνα και εξω καρδια και απολυτα συννενοησιμη, αλλα αμα της πω να παρω γυναικα ξερετε τωρα....θα αρχισει "τι να δινετε λεφτα, αχρηστη ειμαι εγω? δεν μπορω να τα κοιταξω δυο ωρες?" και θα εχουμε αλλα μετα, αλλα η ουσια ειναι οτι δε νομιζω οτι μπορει, και επισης θα με κραξει κιολας αμα το κανω δυο τρεις φορες και ειναι παντα για βολτες, υπνους κτλ και εγω το ιδιο θα εκανα, εγω ντρεπομαι να ζητησω να μου τα κρατησουν για τετοιους λογους ΟΚ??? αλλα κυριως δεν υπαρχουν τα φραγκα για τη λυση αυτη....

οσο για τον αντρα μου, ναι, τον προσεχω σαν τα ματια μου φιλεναδα, ειναι ο πιο υπεροχος ανθρωπος στη γη, εχει απεριοριστη κατανοηση και ποτε δεν ακουσα την κακη του την κουβεντα, και κυριως δεν ειναι μαμοθρεφτος, κοιταει την οικογενεια μας και παραεξω κανεναν....με υποστηριζει και με στηριζει! κι εγω ομως, εκτος απο τωρα που ποναω, μεχρι περυσι που ημουν μια χαρα, στα πουπουλα τον ειχα, δεν ηξερε κατα που πεφτουν οι πανες, και με παρακαλουσε να με βοηθησει αλλα δεν τον αφηνα....ευχαριστω για τα καλα σου λογια....

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ομως, εκτος απο τωρα που ποναω, μεχρι περυσι που ημουν μια χαρα, στα πουπουλα τον ειχα, δεν ηξερε κατα που πεφτουν οι πανες, και με παρακαλουσε να με βοηθησει αλλα δεν τον αφηνα....ευχαριστω για τα καλα σου λογια....

 

Ίσως αυτό ήταν το λάθος σου... οπότε τώρα του έπεσαν δύσκολα τα αυτονόητα. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ?

Ο ίδιος τι προτείνει για το θέμα σας? Τους γονείς του? Αν είναι απέκλεισε αυτό το ενδεχόμενο εκθέτοντας τους φόβους σου και ψάξτε μαζί να βρείτε άλη λύση.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό ήταν το λάθος σου... οπότε τώρα του έπεσαν δύσκολα τα αυτονόητα. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ?

Ο ίδιος τι προτείνει για το θέμα σας? Τους γονείς του? Αν είναι απέκλεισε αυτό το ενδεχόμενο εκθέτοντας τους φόβους σου και ψάξτε μαζί να βρείτε άλη λύση.

 

Ηταν δικη μου η επιλογη να τον εχω στα οπα οπα και η ευχαριστηση δεν το συζητω, εξαλλου γι αυτο εμεινα και σπιτι για να μεγαλωσω τα παιδια μου, ειμαι γενικως παλιομοδιτισσα σ αυτα... ναι τους γονεις του προτεινει και γι αυτο το ξεκινησα το θεμα, και μαλιστα τους προτεινει οπως ειπα με ενα "ελα μωρε δε θα πεθανουνε" του στυλ ειμαι εγω υπερβολικη και τα παιδια μια χαρα περνανε εκει.....περνανε, δε λεω, αλλα ολα αυτα που σας ειπα ενας ανδρας δυσκολα μπορει να τα καταλαβει η να τα κρινει επικινδυνα, οι γυναικες την ψαχνουμε πιο πολυ... αλλοι δεν υπαρχουν για λυση, δυστυχως, ειμαστε και μακρια απο την πολη, για να ερθει καποιος εδω θελει δυο λεωφορεια, κοντινοι συγγενεις δεν υπαρχουν και οπως ειπα δε θα φωναζα καποιον συγγενη να τον χωσω για να παω βολτες εγω, δεν ειναι του χαρακτηρα μου...λεφτα για κοπελα δεν υπαρχουν ουτε για πλακα, οποτε μαλλον ο αντρρουλης μου θα πρεπει να αρκεστει στο μπασκετακι του μια φορα τη βδομαδα (και μια η προπονηση 2) και παντα ΠΣΚ ειναι οι δυο μερες αυτες, και αν θελει βολτα μαζι μου, η ξεκουραση, θα ειναι ημερησια....να τα δωσω στην μαμα του για λιγο, να ειναι και ο μπαμπας του η α αδερφος του εκει, οι βολτες δεν κρατανε 8ωρο μη τρελαθουμε, γυρνωντας τα παιρνω σπιτι και τελος..... το βραδυνο θα του το χαλασω μαλλον, ε δε γινεται ολα ρε παιδια, σαμπως εγω τι? δεν εβγαινα πριν τα παιδια, δεν κοιμομουν, δεν εκανα βολτες οτι ωρα ηθελα????? ουτε κατα διανοια να τα ζητησω και τωρα.... τι καλα που θα ηταν αν σταματουσαν να κοκορευονται οτι ειναι γονεις κι αυτοι που τα παρκαρουν μονιμως....περυσι ειχε ενα συναδελφο ο συζυγος, σχολουσε 5 και επειδη η γυναικα του δουλευε απογευμα, το αφηναν στη γιαγια το αγορακι μεχρι τις 11 το βραδυ, το επαιρνε κοιμισμενο και το εβλεπε ΣΚ ο ΜΠΑΜΠΑΣ!!! ε το ειπε μια, το ειπε δυο, τρεις, ξερετε τωρα, να εισαι κομματια και να σου λεει ο αλλος καθε μερα "Τωρα να παω να κοιμηθω η να παιξω play station?" τα νευρα του ειχαν γινει στο τελος της χρονιας κουρελια..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, το κατάλαβα ότι ήταν επιλογή σου. Αλλά όταν "καλόμαθε" αυτά τα 2 χρόνια, τώρα του φαίνεται βουνό, ειδικά με τα 2 παιδιά. Να ξέρετε όμως ότι όλοι λίγο πολύ σε αυτή την κατάσταση βρίσκονται. Το ξέρω ότι υπάρχουν στιγμές που το ζευγάρι θέλει να είναι μόνο του όπως παλιά, αλλά είστε πλέον οικογένεια και θα πρέπει να βρείτε τρόπο να συνυπάρχετε και οι 4 σας και να περνάτε όλοι καλά.

Και εγώ που έχω τη δυνατότητα να "παρκαρω" κάποιες στιγμές τα παιδιά στη μαμά μου, δεν το κάνω γιατί νιώθω τύψεις και θέλω να συμμετέχουν σε ό,τι κάνουμε στο μέτρο του δυνατού. Φυσικά υπάρχουν στιγμές που τα παίζω και λέω θέλω λίγη ησυχία, αλλά όταν έρχεται η στιγμή που τα πράγματα είναι ήσυχα,δεν μου αρέσει και αποζητάω τη φασαρία. :-)

Πάντως το μπασκετάκι 2 φορές την εβδομάδα είναι μια χαρά! Επίσης μια βολτίτσα για καφέ ή σινεμά ή φαγητό κάπου κάπου και τα παιδιά στη μαμά σου ή στα πεθερικά σου, επισης είναι μια χαρά. Εγώ για διήμερο δεν τα αφήνω με τίποτα. Το καλοκαίρι μου έλεγε η μαμά μου να τα κρατήσει για να πάμε κάπου μόνοι μας (για 2-3 μέρες) και δεν θέλαμε!

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

για να ειμαι ειλικρινης κι εμεις τρεισιμιση χρονια τωρα απο τοτε που γεννηθηκε ο μεγαλος δεν αντιμετωπισαμε κανενα θεμα τετοιο....αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ταλιμπαν, τι λιγο δηλαδη, ξεπερναμε τα ορια του ζωηρου παιδιου, ακομα και την ωρα που τρωει χοροπηδαει, ολη μερα ρε παιδια αυτο γινεται, λες και βρισκεται σε ενα τραμπολινο αλλο να σας το λεω και αλλο να το βλεπετε....το ξερω οτι ολοι οι γονεις τα περνανε αυτα, ισως απλα στα αλλα σπιτια να ειναι η μαμα σε καλυτερη κατασταση απ οτι εγω και τελικα να φταιω μονο εγω που ολα φαινονται τοσο δυσκολα... που ποτε δεν μου ειπε κατι ο αντρας μου, ισα ισα λεει παντα οτι και στα δυσκολα θα ειμαστε δυνατοι και ενωμενοι, αλλα εμενα κανενας δε μου βγαζει απ το μυαλο οτι η υγεια μου επιβαρυνει το ολο σκηνικο.... απο περυσι το Δεκεμβρη καθε τρια βηματα (κυριολεκτικα τρια), ποναω και πρεπει να καθησω....ειμαι σιγουρη οτι αν βρεθει καποια λυση στο δικο μου θεμα, θα βρουν ολοι τα κουραγια τους,η μανα κραταει το σπιτι οπως λεγανε κι οι παλιες....μακαρι τι να πω...

σας ευχαριστω και παλι που συνδραμετε με τις γνωμες σας στο θεμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά μου είχε πρόβλημα δισκοπάθειας όταν ήμουν μικρή. Την θυμάμαι να φοράει μια ειδική ζώνη και να είναι σχεδόν πάντα στο κρεβάτι. Δεν σήκωνε ότι μια σακούλα από ψώνια. Τα πάντα μέσα στο σπίτι τα έκανε ο μπαμπάς μου. Ευτυχώς η δουλειά του ήταν τέτοια που γύριζε στις 3 το μεσημέρι. Είχαμε χρόνια να πάμε οπουδήποτε γιατί η μαμά μου δεν μπορούσε ούτε σε καρέκλα εστιατορίου να καθίσει για πολλή ώρα. Δεν θυμάμαι πως τα βγάζαν πέρα μεταξύ τους και αν άντεχε ο μπαμπάς μου γιατί ήμουν μικρή γιατί δεν είχαν καμία βοήθεια. Μπορώ να την ρωτήσω πάντως αν θέλεις.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά μου είχε πρόβλημα δισκοπάθειας όταν ήμουν μικρή. Την θυμάμαι να φοράει μια ειδική ζώνη και να είναι σχεδόν πάντα στο κρεβάτι. Δεν σήκωνε ότι μια σακούλα από ψώνια. Τα πάντα μέσα στο σπίτι τα έκανε ο μπαμπάς μου. Ευτυχώς η δουλειά του ήταν τέτοια που γύριζε στις 3 το μεσημέρι. Είχαμε χρόνια να πάμε οπουδήποτε γιατί η μαμά μου δεν μπορούσε ούτε σε καρέκλα εστιατορίου να καθίσει για πολλή ώρα. Δεν θυμάμαι πως τα βγάζαν πέρα μεταξύ τους και αν άντεχε ο μπαμπάς μου γιατί ήμουν μικρή γιατί δεν είχαν καμία βοήθεια. Μπορώ να την ρωτήσω πάντως αν θέλεις.

 

 

εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Σε καταλαβαινω γιατι δεν θελεις να τα πας εκει.. εχεις δικιο και δεν σε βρισκω υπερβολικη..

Θα μπορουσε λοιπον ισως να κανεις κατι τετοι.. να πεις στον αντρα σου πχ οτι καθε παρασκευη απογευμα θα ειναι φρι, κι εσυ μπορεις να τα πηγαινεις (κ λογω μεσης) σε ενα παιδοτοπο, η σε καποια φιλη που εχει παιδακια η στη μαμα σου απλα να καθεστε εκει για 3 ωριτσες οποτε να ξερει οτι ο αντρας σου οτι μια στο τοσο ειναι ελευθερος να κοιμηθει, να βγει για καφε, να δει τηλεοραση ηρεμος.. οτι εχει αναγκη.. αφου ειστε καλα μεταξυ σας ολα θα γινουν μην αγχωνεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...