Recommended Posts

Έκανα στην κόρη μου (2,5 ετών) εξετάσεις αίματος και στις παρατηρήσεις έχουν γράψει τη λέξη "ΟΥΔΕΤΕΡΟΦΙΛΙΑ".

Γνωρίζει καμία σας τι ακριβώς είναι αυτό????

Στις τιμές είναι πάνω από τη Φ.Τ. :

ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ : 453000 (Φ.Τ. 400000)

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΕΓΕΘ. ΕΡΥΘ. : 16 (Φ.Τ. 11.5-14.5)

Μιλήσα με τον γιατρό στο κινητό και μου είπε ότι την περιοδο που κάναμε τις εξετάσεις η μικρή πρέπει να πέρναγε λοίμωξη... όμως η μικρή μου ήταν μια χαρά... ούτε μίξα...

θα πάω βέβαια στο γιατρό... αλλά μήπως ξέρεις κάνενας να μου πεί τί είναι η ΟΥΔΕΤΕΡΟΦΙΛΙΑ????

Ευχαριστώ

Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ...

το είχα βρεί και εγώ αυτό το άρθρο...

Ρώτησα για την περίπτωση που κάποιος από το φόρουμ είχε ιδία πείρα και γνώση για το πρακτικό του θέματος... δηλαδή μπορεί απλά η μικρή απλά να πέρναγε μια ίωση/λοίμωξη που δεν την καταλάβαμε (!!!) όταν της πήραν αίμα???? ή δεν είναι τόσο απλό????

ευχαριστώ πολύ...

το είχα βρεί και εγώ αυτό το άρθρο...

Ρώτησα για την περίπτωση που κάποιος από το φόρουμ είχε ιδία πείρα και γνώση για το πρακτικό του θέματος... δηλαδή μπορεί απλά η μικρή απλά να πέρναγε μια ίωση/λοίμωξη που δεν την καταλάβαμε (!!!) όταν της πήραν αίμα???? ή δεν είναι τόσο απλό????

κ μενα το εβγαλε αυτο.. την προηγουμενη πεμπτη του εκανα εξετασεις....ολες βγηκαν καλες εκτος απο τα μονοπυρηνα...μιλησα με 2 παιδιατρους κ μου ειπαν περασε καμια ιωση...ο μικρος μου δεν περασε καμια ιωση...αλλα μου ειπαν οτι μια ιωση δεν ειναι απαραιτητο να την καταλαβουμε....την δευτερα μου κανει 39,5 πυρετο κ κρατησε 3 ημερες....πστευω οτι ξεκινουσε η ιωση...

αλλη μια φορα εκανα εξετασεις κ η sgot ηταν συξημενη πολυ λιγο...εγω μεσα στο αγχος μιλαμε τρελαθηκα....μου λεει ο γιατρος οτι περασε ιωση..του λεω κ εγω οχι....μου λεει καμια διαροι...τιποτε...τελικα αυτη την φορα η sgot ηταν καλη....

κατι θα ξερουν οτι μας λενε για ιωσεις...μπορει να μην τις καταλαβαινουμε εμεις κ να ειναι χωρις συμπτωματα.....

να δειξεις ολες τις εξετασεις στον γιατρο σου κ αυτος θα σου πει....

ευχαριστώ για την απάντησή σου...

εάν είναι ετσί τότε μάλλον δεν υπάρχει ουσιαστικά κανένας λόγος για να είμαι ανήσυχη.... :)

Διαφημίσεις

καλησπέρα

περάσαμε δύσκολα με ουδετεροπενία, χαμηλά δηλαδή τα πολυμορφοπήρυνα. Εξετάσεις εδώ, Γερμανία, άστα να πάνε. μια τιμή σε μια εξέταση δεν λέει κάτι. Όμως θέλει επανέλεγχο για σιγουριά.

Στην Αθήνα υπάρχει ένας εξειδικευμένος στην ουδετεροπενία- ουδετεροφιλία αιματολόγος που είναι και στο Παίδων, ο Καττάμης.Ότι θες στείλε μου mail στο [email protected].

όλα καλά να είναι εύχομαι

ουδετεροπενια κ εμεις! εψαξα στο internet κ κοντευω να τρελλαθω...

η γιατρος μας εστειλε αμεσα για επανελεγχο.

την πηγα τωρα το απογευμα για εξετασεις κ θα βγουν τη Δευτερα.

μεχρι τοτε..μαυρο σκ.

τελικα ειναι κατι σοβαρο, ξερει κανεις να μου πει????

MD1op3.png

κ μενα το εβγαλε αυτο.. την προηγουμενη πεμπτη του εκανα εξετασεις....ολες βγηκαν καλες εκτος απο τα μονοπυρηνα...μιλησα με 2 παιδιατρους κ μου ειπαν περασε καμια ιωση...ο μικρος μου δεν περασε καμια ιωση...αλλα μου ειπαν οτι μια ιωση δεν ειναι απαραιτητο να την καταλαβουμε....την δευτερα μου κανει 39,5 πυρετο κ κρατησε 3 ημερες....πστευω οτι ξεκινουσε η ιωση...

αλλη μια φορα εκανα εξετασεις κ η sgot ηταν συξημενη πολυ λιγο...εγω μεσα στο αγχος μιλαμε τρελαθηκα....μου λεει ο γιατρος οτι περασε ιωση..του λεω κ εγω οχι....μου λεει καμια διαροι...τιποτε...τελικα αυτη την φορα η sgot ηταν καλη....

κατι θα ξερουν οτι μας λενε για ιωσεις...μπορει να μην τις καταλαβαινουμε εμεις κ να ειναι χωρις συμπτωματα.....

να δειξεις ολες τις εξετασεις στον γιατρο σου κ αυτος θα σου πει....

μπρδευτηκα...εμενα δεν εγραφε τιποτε..απλα μου εβγαζει τα μονοπυρηνα λιγο αυξημενα...μιλησα με τον γιατρο κ μου ειπε για ιωση κ να της επαναλαβω ξανα.....

εσενα τι σου ειπε?

εμας ειναι τα ουδετεροφιλα πολυ -πολυ χαμηλα. ιωση δεν περασε ποτε, οι εξετασεις εγιναν πριν 20 μερες περιπου αλλα τωρα η χαζη τις πηγα στη γιατρο γιατι η κυρια- μικροβιολογος που τις καναμε μας ειπε οτι ολα ειναι καλα, η μικρη δεν εχει τιποτα κιεγω επαναπαυθηκα.....

θα δουμε τη δευτερα που θα βγουν τα αποτελεσματα.με εσας τι εγινε τελικα????

MD1op3.png

Διαφημίσεις

στις αιματολογικές εξετάσεις του μωρού - 3μηνων- βρηκαμε πολύ χαμηλά τα πολυμορφοπύρινα και όπως φαίνεται έχουμε ουδετεροπενία. Θα επαναλάβουμε την εξέταση για να δούμε πως πάει. Έχει καμια μανούλα κάποια σχετική εμπειρία να με διαφωτίσει γιατι έχουμε αναστατωθει;

το είχα ήδη διαβάσει. Ευχαριστώ!

Ωστόσο, το ξεπεράσαμε κιολας οπότε ολα καλα. Ευχομαι ολα τα μωρακια μας να εχουν υγεια!

επειδη μας βασανιζει μια ουδετεροπενια η οποια δεν εχει λογο υπαρξης, απ'οτι λεει η γιατρος που μας παρακολουθει, θα ηθελα εαν γνωριζει καποιος/α απο το forum εναν παιδοαιματολογο να παρουμε μια 2η γνωμη.

εψαξα αλλα δεν βρηκα καποιο θεμα, που να αναφερει καποιον συγκεκριμενα...

MD1op3.png

καλησπερα, εμας για καποιο θεμα αιματολογικο που ειχαμε, μας παρακολουθουσε ο Αντ.Κατάμης. ειναι παιδοαιματολογος & εχεις ιατρειο καπου στο παγκρατι. εχω και την καρτα του αν θυμαμαι καλα. αν θες περισσοτερες πληροφοριες ή τηλ στειλε μου καλυτερα πμ γιατι εδω μπορει να μην το δω

Διαφημίσεις

Μπορώ να έχω τα στοιχεία του αιματολόγου Καττάμη; γιατι δεν βρίσκω το ιατρείο του online.

Ευχαριστώ!

gwggp2.png ISWTp2.png

αυτο συμβαινει γιατι ο κος κατταμης δεχεται μονο καθε Πεμπτη.

κανει ομως ραντεβου και καθε τριτη στο ταο της βαρδινογιαννη την πτερυγα. παρε κ εκει μηπως εχουν καποιο πιο συντομα.

επισης εαν ειναι κατι επειγον γιατι δεν σηκωνεσαι μια πεμπτη χωρις ραντεβου να πας? θα φας ολο το πρωινο σου αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην το δει.

εξαιρετικος ανθρωπος και γιατρος!

ας ειναι για μια ακομη φορα καλα η leman που μου τον συστησε!!!

MD1op3.png

ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΤΥΧΩΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ. ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ-ΣΤΑΦΥΛΟΚΚΟΚΟ ΣΤΟ ΒΛΕΦΑΡΟ - ΝΟΣΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΜΕ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΑΝΤΙΒΟΙΩΣΗ 16 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΔΕΤΕΡΟΠΕΝΙΑ (ΜΠΗΚΑΜΕ ΜΕ 200 ΟΥΔΕΤΕΡΟΦΙΛΑ ΕΝΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ 1500). ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΞΑΝΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΒΟΙΩΣΗ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ - ΧΩΡΙΣ ΠΥΡΕΤΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΤΑ ΟΥΔΕΤΕΡΟΦΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΕΣ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ Η ΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΟΥΔΕΤΕΡΟΦΙΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ-ΦΑΡΜΑΚΑ - ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ Η ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.

ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ????

Ποσο ειναι το παιδακι σου? ειχατε ξανακανει εξετασεις πριν?? αν ηταν κατι παθολογικο, πιστευω θα ειχε φανει στις προηγουμενες εξετασεις. εξαλλου ηταν τοσο χαμηλα τα ουδετεροφιλα που προφανωςθα ειχε και αλλα κλινικα συμπτωματα αν η παθογενεια ηταν αυτοανοση η κακοηθης.

Ποτε θα ξανακανετε εξετασεις? Θελει κανα τριμηνο για να επανελθει να ξερεις......ευχομαι ναπερασει γρηγορα και ολο αυτο να ειναι απο τα φαρμακα. αν εχεις την δυνατοτητα να το κρατησεις λιγο το παιδι καραντινα, καν.το.....ουτε σχολεια ουτε τιποτα. Ειναι ευαλωτο τωρα, θελει ξεκουραση, καλη διατροφη ( ισως καποια βιταμινη, μιλα με γιατρο). Περαστικα και σιδερενιο το παιδακι σου!

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ. ΑΝ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΧΑΜΗΛΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ .... ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....

ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από Stam,
        Καλημέρα σε όλες,
        θα ήθελα να σας περιγράψω εν συντόμως την τελευταία εμπειρία που είχα από την επίσκεψη μου στη γυναικολόγο μου. Πήγα λοιπόν για να κάνω το ετήσιο pap test, αλλά εστάθει αδύνατο διότι μόλις μου έβαλε αυτό το πλαστικό εργαλείο μιας χρήσης για να ανοίξει ο κόλπος και δεν θυμάμαι τώρα πως ακριβώς λέγεται, άρχισα να αιμορραγώ...... Μου εξήγησε λοιπόν ότι έχω τραχηλίτιδα, ότι θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί με κάποια φαρμακευτική αγωγή και μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα θα ξαναπήγαινα για να κάνουμε το pap test. Η απορία μου ήταν μεγάλη διότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα μέχρι εκείνη τη στιγμή, ούτε αίμα, ούτε υγρά ούτε τίποτα, τίποτα, τίποτα....... Μου εξήγησε λοιπόν ότι η τραχηλίτιδα αυτή δεν έχει προκληθεί πιθανώς από κάποιο μικρόβιο, ΑΛΛΑ από τους 2 φυσιολογικούς τοκετούς που είχα. Ότι ο τράχηλος δηλαδή έχει ήδη ανοίξει 2 φορές και το επάνω μέρος του είναι πιο έξω από το κάτω και αυτό δημιουργεί το αίμα..... ή κάτι τέτοιο. Έφυγα λοιπόν αρκετά προβληματισμένη περιμένοντας να περάσει ο καιρός για να κάνω επιτέλους το πολυπόθητο pap test .... το οποίο και έκανα!!! Επειδή όμως δεν είχα καλυφθεί από την απάντηση της - αν και τη θεωρώ κορυφαία επιστήμονα αλλά και άνθρωπο - αποφάσισα να κάνω και μια καλλιέργεια κολπικού εκκρίματος. Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής: καλλιέργεια κολπικού εκκρίματος - αρνητική με ευρήματα φυσιολογικής χλωρίδας και papa test: κατηγορία I, II με αλλοιώσεις τραχηλίτιδας. Η απάντηση της γυναικολόγου μου ήταν ότι το test είναι πολύ καλό και ότι δεν χρειάζεται να κάνω καμία άλλη θεραπεία, ούτε με φάρμακα, ούτε με καυτηριάσεις. Οι καυτηριάσεις γινόντουσαν παλιά, ενώ τώρα εάν δεν πρόκειται για κάποιο μικρόβιο ή κάποιον ιό (κονδυλωμάτων κ.λ.π.) σε γυναίκες που έχουν γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό, το αφήνουμε έτσι γιατί είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
        Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι εάν είχατε κι εσείς παρόμοια εμπειρία ή αν έχετε ξανακούσει κάτι σχετικό, γιατί δεν έχω καλυφθεί με την απάντηση της γιατρού μου αν και επαναλαμβάνω ότι την έχω τσεκάρει αρκετές φορές και μέχρι στιγμής ήταν πάντα σωστή σε οποιαδήποτε συμβουλή μου έδωσε..........
      • Από xanthippi,
        Καλημέρα κορίτσια,

κάναμε τον υπέρηχο Β' επιπέδου στις 22/2 και μας είπαν για ενδεχόμενο "συγγενή καταρράκτη". Τα χάσαμε όπως καταλαβαίνετε! Ουσιαστικά βλέπουν υπερηχογένεια στα ματάκια του μωρού και το εξηγούν έτσι. Βέβαια λόγω του ότι ο μικρός έχει λίγο πιο μικρά μάτια από τον μέσο όρο (αλλά μέσα στα φυσιολογικά όρια) κάναμε διάφορες εξετάσεις (μαγνητική εμβρύου και αμνιο όπου περιμένουμε τα αποτελέσματα) για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο συνδρόμων. Όλες οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι εξαιρετικές όπως και η ανάπτυξη του παιδιού. Όπως καταλαβαίνετε ήταν μια εβδομάδα πάρα πολύ δύσκολη για εμάς και ελπίζουμε για το καλύτερο!
        Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποια μανούλα ή μελλοντική μανούλα που να έχει αντιμετωπίσει αυτή την κατάσταση.
        Μας είπαν ότι ναι μεν είναι κάτι σπάνιο και γίνεται τυχαία... αλλά δεν είναι και το πιο σπάνιο... τι να πω;
        Περιμένω κορίτσια τη βοήθειά σας..
        Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
      • Από cristin,
        Καλησπέρα κι από μένα! Είμαι η Χριστίνα νέα στο site,και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάνει περίδεση τραχήλου..εγώ την έκανα πριν δύο εβδομάδες και τελευταία αισθάνομαι σαν βάρος,σαν πίεση,σαν ενόχληση τέλος πάντων. ..δεν είναι συνεχόμενη μπορεί να κρατήσει για λίγη ώρα,να μου περάσει και μετά πάλι τα ίδια.Είμαι τώρα στην 16η εβδομάδα λέτε να είναι το μωρό και να μην έχει σχέση με την περίδεση;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!Ελπίζω να βρεθεί καποια να μου απαντήσει!
      • Από ΡΕΑ,
        Αντιμετωπίζοντας κάποια προβλήματα με το γιο μου, ιδίως στο σχολείο, απευθυνθήκαμε σε ένα κέντρο για μαθησιακές δυσκολίες (ιδιωτικό) και μας είπαν ότι ο γιος μου έχει διάσπαση προσοχής και παρορμητικότητα.Μας είπαν ότι ο μικρός πρέπει να κάνει εργοθεραπείες. Επειδή θέλουμε μια δεύτερη γνώμη αφενός και από δημόσιο φορέα αφετέρου (για να μπορούμε να καλύψουμε κάποια έξοδα μέσω του ασφαλιστικού μας φορέα) μήπως ξέρει κανείς που πρέπει να απευθυνθούμε (στη Θεσσαλονίκη); Σε νοσοκομείο; που; Ξέρει κανείς κάποιον καλό εργοθεραπευτή να μου συστήσει, πάντα στη Θεσσαλονίκη;
      • Από Μεφίνι,
        Καλημέρα κορίτσια. Εγω έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας στη Θεσσαλονίκη και βρέθηκε ότι εχω θρομβοφιλία ήπιας μορφής άρα όταν θα έχω θετικό αποτελεσμα από την εξωσωσματική θα πρέπει να ξεκινήσω θεραπεία. Τις έκανα τις εξετάσεις σε ανοσολόγο που είναι πολύ καλός και σα γιατρός και σαν άνθρωπος αλλά τη θεραπεία θρομβοφιλίας θα προτίμουσα να την πάρω από αιματολόγο. Μήπως γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποια καλή αιματολόγο στη Θεσσαλονίκη? Στείλτε μου πμ.
      • Από barbielemonia,
        στην 19 εβδομαδα ανακαλυψαμε οτι εχω υποθυρεοειδισμο και συγκεκριμενα TSH 9 απο τοτε εχω ξεκινησει θεραπεια και τωρα ειμαι 27 εβδομαδα και ειναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης,απλα φοβαμαι μηπως συνεβη κατι στο εμβρυο πριν.αν καποιος-α γνωριζει ας μου πει!ευχαριστω
      • Από ROARY,
        Έχει τύχει σε κανένα; Είχα την κόρη μου 1 μήνα στο Παίδων με πολύ βαριά συμπτώματα. Τώρα έχει μείνει πρόβλημα στα νεφρά και είμαστε με θεραπεία. Πολλές παρενέργειες έχει από την κορτιζόνη όμως ανησυχώ για τα νεφρά. Σας έχει τύχει;;;
      • Από mimika,
        Το μικρο μου γεννηθηκε με υδροκηλη στον αριστερο ορχη (υγρο μαζεμενο) και ο παιδοχειρουργος που τον κοιταξε στο μαιευτηριο μας ειπε οτι συνηθως το απορροφα ο οργανισμος μεχρι το πρωτο εξαμηνο αλλιως θελει ενα μικρο χειρουργιο για να διορθωθει.

Η παιδιατρος μας παρεπεμψε σε καποιον για να το δει και καλο ειναι να το κανουμε τωρα που κλεινουμε τους εξι μηνες.
        Θα κλεισω ραντεβου την Δευτερα αλλα με εχει φαει το αγχος τι θα γινει κι αν το κανουμε αν θα νοσηλευτει, πως γινεται κλπ.

Ξερει καμια σας να μου πει?