Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Εγω παντως κοριτσια απο οσες σελιδες εψαξα αναλυτικα για υλικα να κανω μπομπονιερες κ υλικα για λαμπαδα κ τον στολισμο της...βρηκα το www.123-mpomponieres.gr και τα κουτακια...και τα πουγκακια...και τα τουλια...και τα κουφετα ειναι πιο οικονομικα απο αλλα sait...το εψαξα αρκετα και εβγαζα τιμη σε καθετι που χρειαζεται για να γινει μια μπομπονιερα ποσο κανει το ενα τεμαχιο κ ετσι τα συγκρινα..και στις τιμες συμπεριλαμβανεται το φπα...επειτα ειδα οτι ειναι και στον Ευοσμο...εγω εγραψα κωδικους και θα παω να τα δω πρωτα απο κοντα...επειτα για προσκλητηρια ειδα υλικα στο www.kalogiannis.gr ειναι απ'οτι ειδα Φραγκων...θα παω κι απο εκει μια βολτα...και μεταλλικα αντικειμενα (επειδη κατα καιρους ασχολουμαι και με κοσμηματα) θα παρω απο www.bostonmoda.gr εχει υλικα για κοσμηματα,για σαγιοναρες και διαφορα(σε αυτο το σαιτ η τιμες ειναι χωρις φπα)...αυτα απο μενα...αν βρω τιποτα αλλο θα ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!με το καλο οι βαφτισεις σας!!για σαιτ λιανικης οικονομικο σε υπαρχει και eshopgamou που ειναι Θεσσαλονικη για τι ςμανουλες που πιανει το χερι τους.εχει καποια κομματια οπως υλικα κουτια κτλ ακομαπιο φθηνα απο το 123μπομπονιερες.

για τις μανουλες που δεν πιανει το χερι τους εχω λυσεις και για μπομπονιερες και για βιβλια χειροποιητα.οποια θελει το συνεχιζουμε σε πμ!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κορίτσια, καλησπέρα!Πριν από αρκετές σελίδες και σε 2-3 θέματα νομίζω παίνευα το μη με λησμόνει στη Θεσσαλονίκη! Το είχα στο γάμο μου και είχα μείνει με τις καλύτερες εντυπώσεις (κάποια λαθάκια έγιναν πάλι,π.χ. δεν στεκοντουσαν τα στεφανάκια για παρανυφάκια και δεν τα φόρεσαν και διάφορα άλλα, γιατί η Μαρία, η υπεύθυνη τα ανέθεσε στα κορίτσια και η ίδια δεν φρόντισε να τα δει πριν τα στείλει. Είχε και άλλους γάμους προφανώς!)Στη βάφτιση όμως φέτος, η πλήρης απογοήτευση!600ευρουλάκια που τα κλαίω ακόμα για να μας σερβίρει το γλυκό της βάφτισης (που ήταν σοκολάτα από το lidl!Τη γνώρισαν όσοι ψωνίζουν από εκεί. Εϊναι η πιο φθηνή του σοκολάτα. Κοστίζει 0,50 λεπτά.) Εμένα μ0ου την πούλησε 1,50 λέγοντάς μου, ότι οι σοκολάτες ΤΗΣ εδώ γελάνε(!) είναι άριστης ποιότητας, και μου το εγγυάται η ίδια!Δεν το έψαξα παραπάνω και με εξέθεσε στους καλεσμένους μου. Μου ειπε επίσης να δώσω 100 ευρώ παραπάνω για τραπέζι με ζαχαρωτά τα οποία της είπα να είναι τιρκουάζ ή σιέλ και μαντέψτε: Βγήκαν για 5 λεπτά δύο γυάλες με maximum 10 ζαχαρωτά η καθεμιά...ΡΟΖ!!!Μου είχε πει ότι θα σέρβριραν δικά της άτομα ντυμένα με ποδιές κτλ. Μόλις τέλειωσε η βάφτιση και φύγαν οι δικοί μου...τότε ντύθηκαν, για να σερβρίρουν στην επόμενη βάπτιση που επίτηδες είχε κλείσει η υπέυθυνη του καταστήματος μετά τη δική μου, για να μην πηγαινοέρχεται, μιας και ήταν δικού της ατόμου! Στο χώρο είχε στήσει πράγματα άσχετα με τη δική μου βάφτιση, π.χ. τραπέζι με τσίπουρα, τα οποία ήταν κλειστά και οι καλεσμένοι μου τα έβλεπαν χωρίς να μπορούν να πάρουν φυσικά!Ο στολισμός μου είχε πιπεριές σε τηγάνια και τα έβλεπα έκπληκτη-μετά κατάλαβα ότι στην δική της βάφτιση είχανε και κάτι σαν μπουφέ , εξ ού και τα φαγώσιμα διακοσμητικά!!! Να πω κι άλλα;;Α!Να πω!Α-γε-νέ-στα-τη!Μέχρι την προκαταβολή άγγελος και μετά πήγαινα και μου έλεγε...έχω δουλειά, ξαναέλα σε μισή ώρα, μετά το ίδιο και όταν εκνευρίστηκα και της είπα δε φεύγω, μέχρι να σου πω δυο πράγματα και να τελειώνουμε με ανέβασε επάνω και περίμενα 3 τέταρτα να τελειώσει τη δουλειά της!Με ανάγκασε να πληρώσω από την προηγούμενη της βάφτισης όλο το ποσό και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προστατεύσω κάποια από εσάς που θεωρεί ότι έχω δίκιο και δε θα ήθελε να περάσει τα ίδια! Σημειώνω ότι εγώ η ίδια έχω αφήσει εγκωμιαστικά σχόλια από το 2009! Αλλά..αν βγει η ψείρα στο γιακά...βάλε και την κρίση...πολλά γίνονται! Πλέον το πήρα το μάθημά μου!Θα συνεργάζομαι με ανθρώπους που θαυμάζω, που μπορώ και έχω το θάρρος να τους μιλήσω και να ζητήσω τί ακριβώς θέλω και θα είναι κατά προτίμηση ερασιτέχνες στην κυριολεξία ή τουλάχιστον στο μυαλό!Φιλιά σε όλες!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

κ εγω καπου τοσο πληρωσα πριν 2 χρονια στο συγκεκριμενο κ δεν εμεινα κ πολυ ευχαριστημενη.Πηρα κ εγω τις σοκολατες του lidl το 1μιση ευρω! Χαχα!

Ετσι οταν εγινα κουμπαρα πηγα σε εναν πολυ γνωστο στα διαβατα αλλα κ αυτος μαπα το καρπουζι. Ερασιτεχνες .... τι να πεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταλαβα για ποιον λες στα διαβατα εκεινος τουλαχιστον απ οτι ξερω ειναι πολυ πιο οικονομικος!αλλα 600ε ρε κοριτσια???επρεπε να στολισει και εμας!στον γαμο μου να φανταστεις το 08 ειχαμε πληρωσει 850 στον σταγκο!!!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Αυτος στα διαβατα ειναι πολυ φτηνος συμφωνω αλλα μαπα το καρπουζι!

Αφου για γαμο φετος (στην κουμπαρια) πληρωσα σ'αυτον γυρω στο 1000αρικο ενω για τον δικο μου γαμο το 2008 στην μη με λησμονει -αχ δε θελω να θυμαμαι-2500!!!!!

 

Αργοτερα στο 600αρι της βαπτισης την βρηκα υπερτιμημενη...

 

Σε γδερνουν οπως οπως οι ατιμοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.επειδη κ εγω εκανα βαφτιση περυσι κ ενδιαφερομουν για φθηνη φωτογραφο μου συστησε η dora123 την δικη της. Οχι μονο ηταν φθηνη, 350 ευρω εδωσα με ψηφιακο αλμπουμ, 100 φωτος, 10 μεγαλες,1 τεραστια,βιντεο ολο το υλικο των φωτογραφιων κ ποσα αλλα ακομα που δεν τα θυμαμαι, αλλα η κοπελα ειναι καλλιτεχνης!!! η δουλεια που κανει ειναι αξιεπαινη,οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που φανταζομουν. Να καταλαβετε οτι την εχει παρει ολοι η οικογενεια,αδερφες,ξαδερφια,φιλοι κ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.Επισης μπορει να κανει κ καλυτερες τιμες αναλογα κ με αυτα που ζηταει ο καθενας.

Ευχομαι να βοηθησα εστω κ λιγο!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια, έχω φρίξει! Ψάχνω για λαμπάδα βάφτισης (κερί δηλαδή και να τη φτιάξω εγώ) και βρήκα το decor που τελικά γράφεται dekor.gr

Έχει κατηγορία "Κεριά Και Προιόντα Ειδικής Χρήσεως" όπου οδηγεί σε μια σελίδα 5alfa!!! Τρομάζω μην πάρω λαμπάδα βάφτισης από αυτούς...

 

 

λοιπον,βρηκα με 6 ευρω στο www.e-candles.gr,στο www.decor.gr αλλα δεν λεει ποσο,απο ενα αλλο σαιτ που εχει φορουμ για βαφτιση,ελεγε μια οτι υπαρχει μια βιοτεχνια κεριων στην Ολυμπιου Διαμαντη απεναντι απο το 25,τωρα αυτο που ειναι θα σε γελασω,επισης εχει στην κοκκινη εκκλησια,κατω απο την πλατεια διοικητηριου μαγαζια με εκκλησιαστικα κ φανταζομαι οτι μπορει να εχουν κ λαμπαδες σκετες,κ εχει κ ενα μαγαζι που εχει χονδρικη λιανικη διαφορα,nuova vita λεγεται,το βρισκεις πολυ ευκολα,ειναι πισω απο τον σταθμο,πριν την αστυνομια.αχ δεν ξερω κατι αλλο....![/QUOT

 

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΡΙΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.επειδη κ εγω εκανα βαφτιση περυσι κ ενδιαφερομουν για φθηνη φωτογραφο μου συστησε η dora123 την δικη της. Οχι μονο ηταν φθηνη, 350 ευρω εδωσα με ψηφιακο αλμπουμ, 100 φωτος, 10 μεγαλες,1 τεραστια,βιντεο ολο το υλικο των φωτογραφιων κ ποσα αλλα ακομα που δεν τα θυμαμαι, αλλα η κοπελα ειναι καλλιτεχνης!!! η δουλεια που κανει ειναι αξιεπαινη,οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που φανταζομουν. Να καταλαβετε οτι την εχει παρει ολοι η οικογενεια,αδερφες,ξαδερφια,φιλοι κ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.Επισης μπορει να κανει κ καλυτερες τιμες αναλογα κ με αυτα που ζηταει ο καθενας.

Ευχομαι να βοηθησα εστω κ λιγο!!!:cool:

 

μπορω να εχω σε παρακαλω το τηλεφωνο της?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα .επειδή βλέπω ότι ψάχνεται οικονομικά πράγματα ,εχω να σας πω ότι βαπτίζω τα παιδάκια μου και έψαχνα και εγώ να τα κάνω μόνη μου αλλά πρόσφατα πήγα σε ενα μαγαζί στο κέντρο της θεσσαλονίκης και βρήκα πολύ ωραία πράγματα και πολύ οικονομικά!ειδικά το πακέτο βάπτισης σε πολύ καλή τιμή!!έχει και site

http://www.3stigmes.gr/%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B7-%CE%B2%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%83/%CF%83%CE%B5%CF%84-%CE%B2%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%83/sb601

έκλεισα και προσκλητήρια σοκολάτας εκεί .και την σοκολάτα μου έδωσε και την δοκίμασα πρώτα.πολύ καλή εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια, κλείσαμε τη βάπτιση της μικρής μας για 01/09/2013 στον Άγιο Βασίλειο στην Αλλατίνη. Ψάχνω για οικονομικό τραπέζι για 100 άτομα στην ανατολική θεσσαλονίκη...θα περιμένω τη βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, κλείσαμε τη βάπτιση της μικρής μας για 01/09/2013 στον Άγιο Βασίλειο στην Αλλατίνη. Ψάχνω για οικονομικό τραπέζι για 100 άτομα στην ανατολική θεσσαλονίκη...θα περιμένω τη βοήθεια σας!

1/6/2013 βαφτίσαμε τον γιο μας. μένουμε δυτικά και κάναμε το τραπέζι στην Κορυφή στο Ρετζικι. Ξέρω ότι έχει και στη Χαριλάου τέτοιο, είναι αλυσίδα. Νομίζω ότι κι αυτοί αναλαμβάνουν εκδηλώσεις

Για τα κρέατα δεν το συζητώ... απλά κορυφή! σούβλες να γλείφεις τα δάχτυλά σου!!!

Λοιπόν, το μενού ανά 4 άτομα...

πιατέλα με 4 μερίδες κρεατικών (ό,τι επιλέξεις, εμείς είχαμε μπριζόλα σούβλας, κοντοσούβλι κοτόπουλο, κοντοσούβλι χοιρινό και σουτζουκάκια), μία ρόκα μαρούλι κρουτόν κλπ, μία αγγουροντομάτα, μία μερίδα κολοκυθάκια τηγανητά, χτυπητή-τζατζίκι, πιατέλα με πατάτες, πιατέλα με ρύζι, ποτό ό,τι ήθελε ο καθένας χωρίς περιορισμούς. ήμασταν 98 άτομα τελικά. τιμή 13? το άτομο.

φάγαμε, σκάσαμε, περισσέψανε κιόλας και όοοολοι ήταν ευχαριστημένοι.

Δε χάνεις να κάνεις μία ερώτηση εκεί, αν σας βολεύει ο χώρος.

 

Με το καλό!

ANHVp2.png

eNortjKzUjI0NzE0NVGyBlwwFYkC0w,,08.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημερα κοριτσια.επειδη κ εγω εκανα βαφτιση περυσι κ ενδιαφερομουν για φθηνη φωτογραφο μου συστησε η dora123 την δικη της. Οχι μονο ηταν φθηνη, 350 ευρω εδωσα με ψηφιακο αλμπουμ, 100 φωτος, 10 μεγαλες,1 τεραστια,βιντεο ολο το υλικο των φωτογραφιων κ ποσα αλλα ακομα που δεν τα θυμαμαι, αλλα η κοπελα ειναι καλλιτεχνης!!! η δουλεια που κανει ειναι αξιεπαινη,οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που φανταζομουν. Να καταλαβετε οτι την εχει παρει ολοι η οικογενεια,αδερφες,ξαδερφια,φιλοι κ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.Επισης μπορει να κανει κ καλυτερες τιμες αναλογα κ με αυτα που ζηταει ο καθενας.

Ευχομαι να βοηθησα εστω κ λιγο!!!:cool:

 

 

θα ήθελα και εγώ τα στοιχειά της φωτογράφου, ευχαριστώ πολύ. Και καλώς σας βρήκα καθώς είμαι νέα στο φόρουμ και είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.επειδη κ εγω εκανα βαφτιση περυσι κ ενδιαφερομουν για φθηνη φωτογραφο μου συστησε η dora123 την δικη της. Οχι μονο ηταν φθηνη, 350 ευρω εδωσα με ψηφιακο αλμπουμ, 100 φωτος, 10 μεγαλες,1 τεραστια,βιντεο ολο το υλικο των φωτογραφιων κ ποσα αλλα ακομα που δεν τα θυμαμαι, αλλα η κοπελα ειναι καλλιτεχνης!!! η δουλεια που κανει ειναι αξιεπαινη,οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που φανταζομουν. Να καταλαβετε οτι την εχει παρει ολοι η οικογενεια,αδερφες,ξαδερφια,φιλοι κ ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι.Επισης μπορει να κανει κ καλυτερες τιμες αναλογα κ με αυτα που ζηταει ο καθενας.

Ευχομαι να βοηθησα εστω κ λιγο!!!:cool:

 

Καλημέρα!!! Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα το τηλ της φωτογράφου;;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 5 χρόνια μετά...

Το Σεπτεμβρίου είναι η βάπτιση της μικρής μας στην Θεσσαλονίκη και φυσικά λεφτά για δεξίωση δεν υπάρχουν ξέρει κάποιον να μου πει κάποιον οικονομικό χώρο ταβέρνα ή κάποιο μαγαζί?? 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...