Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλησπέρα,αποφάσισαμε με τονσυζυγο μου να βαφτίσουμε τον μπέμπη μας οπότε και ξεκίνησε ο γολγοθάς της έρευνας. Έπειτα από πολύ ζάλη καταλήξαμε σε ένα κατάστημα μέσα σο χωριό της Ειρήνης. Οι ιδέες πολύ πρωτότυπες και το μεράκι τους απίστευτο και το σημαντικότερο αφιέρωσαν χρόνο για το τι θέλουμε και δεν μας ξεπέταξαν στο λεπτό.Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι και χαρούμενοι σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Καλό είναι να επιβραβεύονται τέτοιες προσπάθειες γιατί η στιγμή της βάπτισης έιναι σημαντική για εμάς τους γονείς και καποιοι το εκμεταλλεύονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα γινω νονα σε 3 μηνες.Ειμαι απο Θεσ.νικη αλλα το βαφτιστηρι απο Αθηνα.

Ποιος πληρωνει τις μπομπονιερες?

Για τον Feneris τι πιστευετε στις Συκιες?

Καποια αλλα μαγαζια με βαπτιστικα να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Θα γινω νονα σε 3 μηνες.Ειμαι απο Θεσ.νικη αλλα το βαφτιστηρι απο Αθηνα.

Ποιος πληρωνει τις μπομπονιερες?

Για τον Feneris τι πιστευετε στις Συκιες?

Καποια αλλα μαγαζια με βαπτιστικα να προτεινετε?

 

 

Ο Feneris έχει πολύ όμορφα πράγματα και κάνει τέλειους στολισμούς.Από τιμές δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

την βαπτιση της πρωτης κορης μου,τα πηραμε ολα απο τον feneris.Στα ρουχα ήταν φθηνος πολυ καλες τιμες αλλα στις μπομπονιερες πανω απο 1,20 ηταν μια ωραια να πουμε.Οι φθηνες ηταν χαλια

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα γινω νονα σε 3 μηνες.Ειμαι απο Θεσ.νικη αλλα το βαφτιστηρι απο Αθηνα.

Ποιος πληρωνει τις μπομπονιερες?

Για τον Feneris τι πιστευετε στις Συκιες?

Καποια αλλα μαγαζια με βαπτιστικα να προτεινετε?

 

εμεις τα πηραμε απο εδω. http://elekon-art.gr/index.php Ειναι Αμπελοκηπους και εχει πολυ ωραια πραγματα σε λογικες τιμες.

Τις μπομπο τις εκα να εγω (μαμα). Δε ζητησα λεφτα απο την κουμπαρα. Αλλοι τα κανουν μισα μισα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ πολύ χρήσιμα όλα αυτά.

Μήπως έχεις όμως και διευθύνσεις για έτοιμα προσκλητήρια, μπομπονιέρες κτλ. για εμάς που δεν είμαστε και τόσο προκομένες και δεν μπορούμε να τα φτιάξουμε μόνες μας?

 

Φίλη LEVAN, δες εάν θέλεις στο http://www.weddinggallery.gr είναι Θεσσαλονίκη και νομίζω πως έχουν πολύ καλές τιμές. Τώρα εάν θέλεις πάλι να τα φτιάξεις μόνη σου ή να προσπαθήσεις μπορεί να πουλούν και υλικά, παρ' τους τηλέφωνο προσωπικά. πιστεύω να σε βοήθησα.

 

Ο ΝΟΒΑ VITA νομίζω πως επίσης έχει καλές τιμές αλλά αυτοί νομιζω πως δίνουν μόνο χονδρική, πάρε τηλέφωνο εάν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να αγοράσω πολλά μέτρα γάζα για στολισμό. Ποια είναι μια καλή τιμή (φτηνή δηλαδή) στο μέτρο; Σε ποια μαγαζιά να πάω στη Θεσνίκη; Ή μήπως να παραγγείλω από Ναρλή μέσω νετ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να αγοράσω πολλά μέτρα γάζα για στολισμό. Ποια είναι μια καλή τιμή (φτηνή δηλαδή) στο μέτρο; Σε ποια μαγαζιά να πάω στη Θεσνίκη; Ή μήπως να παραγγείλω από Ναρλή μέσω νετ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Καλημέρα! στα μαγαζιά που φαίνονται στα σημεία που έχω βάλει στον χάρτη, είχα βρει γάζες σε καλή τιμή. Δυστυχώς δεν θυμάμαι την τιμή...:P Σε κείνα τα στενά πάντως καθώς και στην στοά, μπορείς να βρεις πολλά τέτοια μαγαζιά με υφάσματα. Ελπίζω να φαίνονται στο λινκ.:D

http://www.ploigos.gr/?sessionid=bb2580fdf5be42f0271e3303de54f362

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!

εχθες πηγα στην στοα και εκει οντως εχει γαζες τουλια και τα σχετικα

λιγο πιο περα(καλυτερα να ρωτησεις) εχει και μαγαζια με χαντρες

εγω εψαχνα για το τραπεζι τουλι,το αγορασα σχετικα φτηνα ειχε 0,50 το μετρο αλλα λιγο πιο περα (αφου το αγορασα) ειδα οτι υπηρχε ειδικο για τα τραπεζια και κομμενο οπως πρεπει για τετοιες περιστασασεις...:evil:

δεν πειραζει μετα παρηγορηθηκα διοτι δεν μου ταιριαζαν τα χρωματα...οποτε καλως επελεξα τα τουλια!!!!

εκει που περπατουσαμε στο γυρισμο βλεπουμε ενα μαγαζι με βαπτιστικα!!!

μου λεει η κουμπαρα μου παμε να ριξουμε μια ματια....

πηγαμε για μια ματια και κλεισαμε τα βαπτιστικα

δεν ξερω που κειμενονται οι τιμες σε τετοια ειδη αλλα μου φανηκαν πολυ λογικες...εκλεισα ολο τα πακετο με 370ευρω!!!!!

κοστουμακι(makis tselios) καλτσακια παπουτσακια λαδοπανα τσαντα λαδακι και εσωρουχα σαν δευτερη αλλαξια

οταν στην αρχη ειδα την μαρκα λεω την κουμπαρα παμε να φυγουμε θα παθουμε εγκεφαλικο...:lol::lol::lol::lol:

οταν ακουσα το συνολο επαθα καρδια....:lol::lol::lol::lol:

 

στην τελικη πηγα για τουλια και χαντρες και γυρισα με κλεισμενα βαπτιστικα :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

καλο???????

 

να ρωτησω και κατι αλλο

η νονα πρεπει να παρει και δευτερα ρουχα?η μονο εσωρουχα?

(μπιτζαμουλες οκ ξερω οτι περνουν)

Link to comment
Share on other sites

............

εκει που περπατουσαμε στο γυρισμο βλεπουμε ενα μαγαζι με βαπτιστικα!!!

μου λεει η κουμπαρα μου παμε να ριξουμε μια ματια....

πηγαμε για μια ματια και κλεισαμε τα βαπτιστικα

δεν ξερω που κειμενονται οι τιμες σε τετοια ειδη αλλα μου φανηκαν πολυ λογικες...εκλεισα ολο τα πακετο με 370ευρω!!!!!

κοστουμακι(makis tselios) καλτσακια παπουτσακια λαδοπανα τσαντα λαδακι και εσωρουχα σαν δευτερη αλλαξια

οταν στην αρχη ειδα την μαρκα λεω την κουμπαρα παμε να φυγουμε θα παθουμε εγκεφαλικο...:lol::lol::lol::lol:

οταν ακουσα το συνολο επαθα καρδια....:lol::lol::lol::lol:

 

στην τελικη πηγα για τουλια και χαντρες και γυρισα με κλεισμενα βαπτιστικα :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

καλο???????

 

να ρωτησω και κατι αλλο

η νονα πρεπει να παρει και δευτερα ρουχα?η μονο εσωρουχα?

(μπιτζαμουλες οκ ξερω οτι περνουν)

 

Λένε ότι πρέπει να τα βάλει όλα καινούρια, σαν συμβολισμό για την νέα του ζωή σαν χριστιανός.:wink:

 

Μη μου πεις ότι τα βαπτιστικά τα πήρες απο τη Ροζαλίνα??

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα (δεν εχω την καρτα μαζι μου)σκαρλατος πρεπει να εγραφε...

οταν γεννησα μου εφερε η νονα το ματακι ενα ρουχο και ενα εσωρουχο...τωρα πρεπει να ξαναπαρει?δεν θελω να κανουν εξοδα παραπανω

αν κανει μονο το εσωρουχο και τα μπιτζαμακια?

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα (δεν εχω την καρτα μαζι μου)σκαρλατος πρεπει να εγραφε...

οταν γεννησα μου εφερε η νονα το ματακι ενα ρουχο και ενα εσωρουχο...τωρα πρεπει να ξαναπαρει?δεν θελω να κανουν εξοδα παραπανω

αν κανει μονο το εσωρουχο και τα μπιτζαμακια?

 

Α οκ, είπα μήπως απο σύμπτωση ψώνισες απο εκεί.:D

 

Καλά εννοείται ότι αυτή είναι απόφαση της νονάς ούτως ή άλλως. Εγώ δεν θα έλεγα σε καμία περίπτωση: "Εμείς έτσι το έχουμε και θέλω αυτό, αυτό, αυτό κλπ"

 

Εγώ μπερδεύτηκα και νόμισα προς στιγμήν ότι είσαι η νονά... Κι εγώ δεν ήθελα να βάζω σε άσκοπα και πολλά έξοδα τους κουμπάρους μου και κάποια που θεωρούσα περιττά τους είπα να μην τα κάνουν καθόλου και όπου μπορούσα να τους κάνω οικονομία (π.χ. στα βαπτιστικά) το έκανα. ;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η τιμη μηπως ειναι τσιμπημενη στα βαπτιστικα?δεν μου ειπατε τα πηραμε καλη τιμη η μας επιασαν τον κ@$&^λο???

οι κουμπαροι μου θα παντρευοντουσαν το καλοκαιρι αλλα λογο χρηματων το ανεβαλαν για του χρονου..

ενα παραπανω να νοιωθω λιγο αβολα....

βαπτιστικα σταυρο και μισες μπομπονιερες(αυτα θα πληρωουν)πιστευω το πολυ 900ε να τους βγουνε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κανένα καλό φωτογράφο ανατολικα εχετε να μου προτεινετε;;;

 

 

δοκιμασε εδω.η αδερφη μου εκανε τον γαμο της εκει, τελειες φωτογραφιες, πολυ ωραια ψηφιακα αλμπουμ ......www.photo-orasis.gr

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΟΡΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΥ.

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΓΙΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΕΤΗΙΜΑ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ, ΚΑΛΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΕΤΗΙΝΑ & EVENTS ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗ ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ.

ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ CATERING. ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΔΙΑΜΑΣΤΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ. ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΣΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Να ρωτήσω αν έχει πάρει το μάτι σας αυτήν εδώ (την πράσινη) την κορδέλα σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης:

http://lucas.com.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=816&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

ή έστω και παρόμοια (ψάχνω για πολύχρωμη)... θα με βοηθούσατε πολύ!!!

Επίσης, πανέρι για μπομπονιέρες που μπορώ να βρω φτηνά? Στο τζάμπο δεν είχαν και λέω μήπως ξέρετε τπτ....

Α και μια συμβουλή για φόρεμα... DAK PIU στο citygate στη Γιαννιτσών! Πήγα τις προάλλες για φόρεμα... είχα πάρει πέρσι όταν έγινα νονά από το κανονικό τους μαγαζί 250 ευρώ ωραίο φορεματάκι αλλά δεν ήθελα να δώσω πάλι τόσα... οπότε πήγα τώρα εκεί που είναι τα στοκ τους και πήρα όχι ένα αλλά δύο φορέματα, 49 ευρώ το ένα, ολομέταξα και τα δύο και πανέμορφα, πολύ καλή ποιότητα... εντάξει, είναι παλιά σχέδια αλλά σκασίλα μου μεγάλη!!! Το ένα που πήρα είχε αρχική τιμή 340 (!) ευρώ και το δεύτερο 260... αξίζει να πάτε μια βόλτα μήπως βρείτε κάτι που να σας αρέσει!!!

Αυτά!

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Υ.Γ. Εν τω μεταξύ τα έχω πάρει και με αυτό:

Τιμή χοντρικής:

http://www.kyriacou.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=54&the2id=60&theid=60&open1=54&open2=60&thepid=276&page=1

Τιμή λιανικής:

http://www.123-mpomponieres.gr/p.KORDELES-ORGANTINA-FIOGKAKIA-ME-SYRMA-KOD-900-060-PR-86665.324176.html

 

Έλεος δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Να ρωτήσω αν έχει πάρει το μάτι σας αυτήν εδώ (την πράσινη) την κορδέλα σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης:

http://lucas.com.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=816&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

ή έστω και παρόμοια (ψάχνω για πολύχρωμη)... θα με βοηθούσατε πολύ!!!

Επίσης, πανέρι για μπομπονιέρες που μπορώ να βρω φτηνά? Στο τζάμπο δεν είχαν και λέω μήπως ξέρετε τπτ....

Α και μια συμβουλή για φόρεμα... DAK PIU στο citygate στη Γιαννιτσών! Πήγα τις προάλλες για φόρεμα... είχα πάρει πέρσι όταν έγινα νονά από το κανονικό τους μαγαζί 250 ευρώ ωραίο φορεματάκι αλλά δεν ήθελα να δώσω πάλι τόσα... οπότε πήγα τώρα εκεί που είναι τα στοκ τους και πήρα όχι ένα αλλά δύο φορέματα, 49 ευρώ το ένα, ολομέταξα και τα δύο και πανέμορφα, πολύ καλή ποιότητα... εντάξει, είναι παλιά σχέδια αλλά σκασίλα μου μεγάλη!!! Το ένα που πήρα είχε αρχική τιμή 340 (!) ευρώ και το δεύτερο 260... αξίζει να πάτε μια βόλτα μήπως βρείτε κάτι που να σας αρέσει!!!

Αυτά!

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Υ.Γ. Εν τω μεταξύ τα έχω πάρει και με αυτό:

Τιμή χοντρικής:

http://www.kyriacou.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=54&the2id=60&theid=60&open1=54&open2=60&thepid=276&page=1

Τιμή λιανικής:

http://www.123-mpomponieres.gr/p.KORDELES-ORGANTINA-FIOGKAKIA-ME-SYRMA-KOD-900-060-PR-86665.324176.html

 

Έλεος δηλαδή

 

 

Για κορδελα κανε μια ερωτηση στο http://www.mpomponieradiko.gr - φερνει τα παντα κι ας μην τα εχει στη σελιδα του.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα!

 

Μήπως ξέρει καμία μανούλα που μπορώ να βρώ για κέρασμα βανίλια σε βαζάκι?

 

 

Αγίας Σοφίας με Παύλου Μελά,πίσω από την εκκλησία.Ένα γωνιακό είναι,θα το καταλάβεις αμέσως.

Ο Παραγωγός "Το Τέλειον",κάπως έτσι λέγεται,στην Όλγας,στο ύψος της Μπότσαρη.Αν δεν κάνω λάθος δηλαδή.

Στο πρώτο έχει σίγουρα,στο δεύτερο πιστεύω πως ναι,γιατί είναι της ίδιας φιλοσοφίας.

Επίσης ξέρω και μαγαζί βαφτιστικών το οποίο μπορεί να στα προμηθεύσει.

Το έχω πάρει και εγώ από αυτούς σαν κέρασμα δύο φορές σε βάφτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...