Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

εχει κανει κανεις τραπεζι στη Λαδοκολλα; Εκει δεν ειναι που δεν εχει πιατα; Θα ειναι ωραιο να σερβιρουν στη λαδοκολλα;

 

Δεν έχω πάει ακόμη, παρόλο που το ξέρω το μαγαζί και έχω ακούσει καλά λόγια.

http://www.paskedi.gr/news/article.asp?code=5205 Είναι αυτό. Φαίνεται και το τηλ. Μπορείς αν θέλεις να τηλεφωνήσεις και να τους ρωτήσεις αν γίνεται για βάφτιση να σερβίρουν σε πιάτα. Αν και εμένα, δεν θα με χαλούσε. Μ'αρέσει το σκηνικό.:P

 

Ας σου πει όμως καλύτερα, κάποια κοπέλα που το έχει επισκεφθεί....;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχει κανει κανεις τραπεζι στη Λαδοκολλα; Εκει δεν ειναι που δεν εχει πιατα; Θα ειναι ωραιο να σερβιρουν στη λαδοκολλα;

 

Τραπεζι δεν εχω κανει αλλα εχω παει πολλες φορες για φαγητο.Το σερβις ειναι πολυ καλο και το φαγητο πεντανοστιμο.Υποθετω οτι θα μπορουσες να ρωτησεις τι γινεται σε περιπτωση τραπεζιου βαφτισης-δεν νομιζω να σερβιρουν σε λαδοκολλα σε αυτη την περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Πάει η λαδόκολλα? Κάτι πρωτότυπο ήταν κ αυτό κ το σταμάτησαν? Κρίμα, αλλά σίγουρα τα πράγματα είναι πιο εύκολα τώρα, αν πρόκειται για βάπτιση. Να μας πεις εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε βάφτιση στο "Ελιά-λεμόνι",αν δεν κάνω λάθος και είχε φανταστικό φαγητό.Παιδότοπο δεν έχει,αλλά θυμάμαι ότι είχε ένα παρκάκι δίπλα.Κάπου στην Μπότσαρη νομίζω ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην Μπότσαρη είναι! Κάτω από την Δελφών κ πάνω από την Β. Όλγας. Όντως έχει πάρκο δίπλα

 

Άσχετο,αλλά εκεί έφαγα τις πιο ωραίες πατάτες στα 36 χρόνια που υπάρχω σ'αυτόν τον πλανήτη!!!;)

Και γενικά θυμάμαι ότι είχε καταπληκτικό φαγητό,πολύ μεγάλες μερίδες και όσοι καλεσμένοι δεν μπόρεσαν να τα φάνε όλα,τους τα έδωσαν σε πακέτο.Απλά,εκτός από τον κόσμο της βάφτισης,είχε και άλλους.Σε άλλα τραπέζια βέβαια,αλλά όχι σε ξεχωριστό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο,αλλά εκεί έφαγα τις πιο ωραίες πατάτες στα 36 χρόνια που υπάρχω σ'αυτόν τον πλανήτη!!!;)

Και γενικά θυμάμαι ότι είχε καταπληκτικό φαγητό,πολύ μεγάλες μερίδες και όσοι καλεσμένοι δεν μπόρεσαν να τα φάνε όλα,τους τα έδωσαν σε πακέτο.Απλά,εκτός από τον κόσμο της βάφτισης,είχε και άλλους.Σε άλλα τραπέζια βέβαια,αλλά όχι σε ξεχωριστό χώρο.

Θα συμφωνησω μαζι σου.Εχει πολυ καλο φαγητο!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη μπορώ να βρω ποικιλία από άλμπουμ βάφτισης;έχω βρει sites που πουλούν άλμπουμ αλλά χρεώνουν μεταφορικά οπότε δεν πολυσυμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη μπορώ να βρω ποικιλία από άλμπουμ βάφτισης;έχω βρει sites που πουλούν άλμπουμ αλλά χρεώνουν μεταφορικά οπότε δεν πολυσυμφέρει.

 

 

Έχω βρεί πολύ όμορφα και σε συνοικιακά φωτογραφεία,αλλά και σε βιβλιοπωλεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγα προχθες στη Λαδοκολλα. Μου ειπε 14 ? το ατομο, που ειχε σαλατα , αλοιφή και πατατες ανα τεσσερα ατομα, κρεας και ποτο οσο θελεις. Δεν ξερω αν ειναι καλά γιατι δε ρωτησα αλλου ακομα.Σαν μαγαζι ειναι μια χαρα εχει και τον παιδότοπο που βολευει.

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις εκει καναμε το τραπεζι της βαπτισης

ακουσα απο ολους τα καλυτερα σχολια και για το σερβις και για το φαγητο

 

ασχετο αλλα ειχαμε ψιλοστολισει και το μαγαζι εμεις, με ενα τραπεζι με μπαλονια και βιβλιο ευχων.

το λεω αυτο για να δεις οτι επιτρεπουν, αν θελεις να στολισεις...

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Geia sas koritsia,

 

euxomai na me voithisete,

 

ton maio tha kanoume ta vaftisia tou giou mas.Tha erthoume apo to exoteriko , giati ekei metakomisame kai tha prepei na kanonisoume tin organosi apo makria kai me voitheia ton siggenon mas.

 

Auto pou xreiazomai ego na organoso einai , to pou tha fame kai tis mpoumpounieres kai oti sxetika allo tha mporousate na mas protinete.

 

Vasika tha ithela na einai idietera kai poli omorfa ola ta pragmata, tha ithela an exei kalo kairo na to kanoume exo kai na exei xoro stathmeuseis.

 

Kai kapoies idees gia fotografo , stolismo iklisias ktlp. dexomaste euxaristos kai tha eisastan megali voitheia.

 

Ti mporeite na mas protinete???

 

Sas euxaristo poli ek ton proteron , koritsia.

 

Na eiste kala.!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia,

 

euxomai na me voithisete,

 

ton maio tha kanoume ta vaftisia tou giou mas.Tha erthoume apo to exoteriko , giati ekei metakomisame kai tha prepei na kanonisoume tin organosi apo makria kai me voitheia ton siggenon mas.

 

Auto pou xreiazomai ego na organoso einai , to pou tha fame kai tis mpoumpounieres kai oti sxetika allo tha mporousate na mas protinete.

 

Vasika tha ithela na einai idietera kai poli omorfa ola ta pragmata, tha ithela an exei kalo kairo na to kanoume exo kai na exei xoro stathmeuseis.

 

Kai kapoies idees gia fotografo , stolismo iklisias ktlp. dexomaste euxaristos kai tha eisastan megali voitheia.

 

Ti mporeite na mas protinete???

 

Sas euxaristo poli ek ton proteron , koritsia.

 

Na eiste kala.!!:-P

user_online.gifreputation.gif report.gif progress.gifedit.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας......

 

Σε λιγότερο από 2 μήνες βαφτίζουμε την κόρη μας και είμαστε σε αναζήτηση για το τραπέζι της βάφτισης. Έχω βρεί 2 κτήματα/χώρους δεξιώσεων στο Χορτιάτη. Ένα είναι το Ξάστερο και ένα το Κτήμα Ελ. Θα ήθελα τη γνώμη/συμβουλή σας αν γνωρίζεται κάτι σχετικά με αυτά. Αν έχει καλό φαϊ, πόσο κοστίζει η μερίδα, πώς είναι η ατμοσφαίρα/χώρος. Θα είμαστε γύρω στα 120 άτομα.

Το Ξάστερο φαίνεται πολύ όμορφο από τις φωτό. Κάτι τέτοιο είχα κατά νου. Για το κτήμα Ελ δεν έχω καθόλου εικόνα, απλά μου το είπε ένας γνωστός γνωστού κλπ.

 

Μήπως έχετε να μας προτείνετε και άλλους χώρους. Είμαστε ανοιχτοί για άλλες προτάσεις.

 

Σας ευχαριστώ πολύ......

;):-)

Link to comment
Share on other sites

στο κτήμα ελ είχαμε παει για τον γάμο. Ζητήσαμε να κάνουμε γευστική δοκιμή σε γάμο κ μας είπαν οτι δν επιτρέπεται γιατί το γάμος είναι κλειστός!!!! Ξέρουμε πολύ καλά πως λειτουργούν τα κέντρα. Κ στον δικό μας γάμο, είχε έρθει ένα ζευγάρι για δοκιμή. Τεσπα, αυτό κ μόνο μας έκανε να μην ξαναασχοληθούμε με το εν λογω κτήμα

Link to comment
Share on other sites

ξουτ μακρυα απο το κτημα ελ....Μεγαλοι απατεωνες. Εκανα εκει το γαμο μου κ πραγματικα ωρυομουν με το νυφικο σαν την υστερικη μπροστα στους καλεσμενους....για μεγαλο χαλι. Για περισσοτερες πληροφοριες ευχαριστως να σας τα πω αναλυτκα μεσω πμ

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη λύση για τις μαμάδες που δε μπορούν να φτιάξουν μόνες τους μπομπο, προσκλητήρια κλπ για τη βάπτιση!!

Το μαγαζί έχει τεράστια ποικιλία κ η κ.Ζωή είναι όλα τα λεφτά!!!

Έκανα τα πάντα για το γάμο μου κ μάλλον θα το τιμήσω κ για τη βάπτιση!

Ήμουν έτοιμη να τα φτιάξω όλα μόνη μου αλλά ευτυχώς πέρασα μια βόλτα από εκεί.

Ακούστε τιμές:

-προσκλητήριο από ρυζόχαρτο μέσα σε κουτί: 1,30 (η εκτύπωση δώρο)

-μπομπο κραμαστή με μεγαλο μεταλλικό μπρελόκ: 1,50

-βαζάκι έτοιμο δεμένο με γλυκό κουταλιου: 1,20

-μαρτυρικά: 25 τα 50

Δε γραφω όνομα για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Όποια θέλει να της στείλω πμ με περισσότερες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κικίτσα,

 

εμένα θα με ενδιεφερε πολύ το μαγαζί αυτο........θα μπορούσες να μου στείλεις πμ με περισσότερες πληροφορίες, please............

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...