Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μία καλή ιδέα για βάφτιση το καλοκαίρι είναι το Αγίασμα Τιμίου Προδρόμου στην Ευκαρπία.

Πολύ όμορφος χώρος, με πολλές δυνατότητες.

Εμείς κάναμε catering στο χώρο της εκκλησίας και μας βγήκε πολύ πιο οικονομικά από κέντρο (περίπου 11-13 ? / άτομο) και πιο ξεκούραστα γιατί γλυτώσαμε τις μετακινήσεις.

Μπορείτε να δείτε φωτό

 

http://www.badongo.com/pic/11177660

 

http://www.badongo.com/pic/11177661

 

http://www.badongo.com/pic/11177662

 

http://www.badongo.com/pic/11177658

:mrgreen:Τρελομπαμπάς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ποιό καλό κορίτσι ξέρει να μου πει πού θα βρω φτηνούς φακέλους σε όμορφα σχέδια και χρώματα??Ίσως και σε σετ με καρτούλα μέσα,για να μην κάνω και χαρτοκοπτική.Τα θέλω για ευχετήριες κάρτες,οπότε δεν θέλω μεγάλη ποσότητα...θέλω όμως ποικιλία!!

Σας μερσώ προκαταβολικά!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια Καλη Χρονιά,

 

Κι εμείς βαφτίσαμε το λουκουμάκι μας τον Αυγουστο και μας περισεψαν 70 σβουρες πειρατες. Αν ενδιαφερεται κάποια κοπέλα τις δινω με 50 ευρώ.

Επισυνάπτω φωτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως παιδια σκεφοτμαι πολυ σοβαρα την μπομπονιερα να τα κανω στο χαμογελο του παιδιου. Οι τιμες ειναι νορμαλ αλλα κ εκτος αυτου βοηθας κ για εναν καλο σκοπο.

 

Τα προσκλητηρια δεν με ενθουσιασαν κ για το λογο αυτο ψαχνω σε ενα σαιτ που ΄προτεινεται εδω μεσα το vistaprint.www.vistaprint.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουουουουου. Μου έχουν βγει τα μάτια να ψάχνω στο ίντερνετ!!!!Και επειδή βαριέμαι να κοιτάω ολόκληρα τα βίντεο κάνω τα μισά και μετά λεώ γιατι δεν πέτυχε!!

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε catering στο χώρο της εκκλησίας και μας βγήκε πολύ πιο οικονομικά από κέντρο (περίπου 11-13 ? / άτομο) και πιο ξεκούραστα γιατί γλυτώσαμε τις μετακινήσεις.

 

Ποιό κετερινγκ είχατε? Κ μεις κάτι τέτοιο σκεφτόμαστε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενημερωτικα να σας πω οτι τηλεφωνησα σε 2 εστιατορια για να ρωτησω τιμες για το τραπεζι της βαφτισης του γιου μου και μου ειπαν τα εξης:

Κιοσκια-στο χορτιατη- 15 ευρω ή 18 με ουζακι

Λιχνος -πλαστηρα- 17 περιπου ευρω κατ ατομο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια φίλη μου βαφτίζει στις 21 Μαϊου την μπεμπούλα της. Εκλεισε μαγαζι με 13 ευρώ το άτομο με ζωντανη μουσική. "Ο Σταυρος" λέγεται στην Ευκαρπία.

Εμείς κάναμε την βάφτιση τον Αυγουστο στο "Στέκι των Κυνηγών" στο Ωραιόκαστρο. ΧΑΛΙΑ!!!!! Απαίσιο φαγητό, απίστευτη κάπνα απο τις ψησταριες και 16? το άτομο. Από φαγητό μη φανταστείτε τίποτα σπουδαίο!!! Ρεζίλι γίναμε!!!!! :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....

 

εμεις θα βαφτισουμε το αγορακι 01/05

 

κλεισαμε εκκλησια αλλα τραπεζι οχι ακομα....μαλλον λεμε στο πλανηταριο...

 

ακομα δεν εχω αποφασισει τι θελω για την βαφτιση...οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια....

 

εμεις θα βαφτισουμε το αγορακι 01/05

 

κλεισαμε εκκλησια αλλα τραπεζι οχι ακομα....μαλλον λεμε στο πλανηταριο...

 

ακομα δεν εχω αποφασισει τι θελω για την βαφτιση...οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..

θα μπορουσες να μου δωσεις πληροφοριες για το πλανηταριο. το Μαιο βαφτιζουμε κ εμεις το αγορακι μας κ εχω πελαγωσει.

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι ακριβως θελω....

 

τι τιμες παιζουν στο πλανηταριο? ποσα ατομα περιπου μπορω να εχω μινιμουμ???

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να μου δωσεις πληροφοριες για το πλανηταριο. το Μαιο βαφτιζουμε κ εμεις το αγορακι μας κ εχω πελαγωσει.

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι ακριβως θελω....

 

τι τιμες παιζουν στο πλανηταριο? ποσα ατομα περιπου μπορω να εχω μινιμουμ???

 

Δεν έχω παει να δω ακόμα.....εκεί έκανα το γλέντι πριν τον γάμο μου και δεν θυμάμαι καθόλου τιμές....πάντως το είχα κάνει εξω και είχα γύρω στα 100 άτομα....

Νομίζω οτι εσωτερικός χώρος χωράει γύρω στα 100 άτομα θα ρωτήσω και θα σας ενημερώσω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια

Εμείς βαπτίζουμε την μπέμπα μας τον Μάιο.

Τώρα θα αρχίσω να οργανώνω τη βάπτιση και έχω πελαγώσει. Σκέφτομαι τις μπομπονιέρες και τα γλυκάκια να τα φτιάξω μόνη μου. Για γλυκάκι θα κάνω βαζάκια με βανίλια αλλά τα βαζάκι δεν ξέρω ακόμα από που να τα προμηθευτώ. Στα παιδάκια θέλω να δώσω γλυφιτζούρια αλλά δεν ξέρω που θα βρώ ώστε και οικονομικά να είναι και να μην φεύγουν με μπλε γλωσσίτσες από την εκκλησία. Για τα προσκλητήρια μου άρεσε η ιδέα να τα τυπώσω σε σοκολάτα (όχι μόνη μου βέβαια, βρήκα μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τέτοιες εκτυπώσεις) οι τιμές βέβαια είναι λίγο τσιμπιμένες. Για το τραπέζι δεν έχω ακόμα καμιά ιδέα.

Άνγχος!!! Θα τα προλάβω; δεν ξέρω από που να αρχίσω.

όποια βοήθεια καλοδεχούμενη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Εμείς βαπτίζουμε την μπέμπα μας τον Μάιο.

Τώρα θα αρχίσω να οργανώνω τη βάπτιση και έχω πελαγώσει. Σκέφτομαι τις μπομπονιέρες και τα γλυκάκια να τα φτιάξω μόνη μου. Για γλυκάκι θα κάνω βαζάκια με βανίλια αλλά τα βαζάκι δεν ξέρω ακόμα από που να τα προμηθευτώ. Στα παιδάκια θέλω να δώσω γλυφιτζούρια αλλά δεν ξέρω που θα βρώ ώστε και οικονομικά να είναι και να μην φεύγουν με μπλε γλωσσίτσες από την εκκλησία. Για τα προσκλητήρια μου άρεσε η ιδέα να τα τυπώσω σε σοκολάτα (όχι μόνη μου βέβαια, βρήκα μια εταιρεία στην Αθήνα που αναλαμβάνει τέτοιες εκτυπώσεις) οι τιμές βέβαια είναι λίγο τσιμπιμένες. Για το τραπέζι δεν έχω ακόμα καμιά ιδέα.

Άνγχος!!! Θα τα προλάβω; δεν ξέρω από που να αρχίσω.

όποια βοήθεια καλοδεχούμενη

 

 

Καλημέρα και με το καλό η βάπτιση σας!! Γαι βαζάκια και οδηγίες δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24867

 

και εδώ: http://www.vazakia.gr/index.php

 

Για τα γλυφιτζούρια τώρα, τα περισσότερα που οικονομικά αλλά όμορφα και με χρώματα, θα χρωματίσουν τις γλώσσες των παιδιών και πολλά απο αυτά δεν έχουν καν ωραία γεύση.... Είναι μόνο για το μάτι... Ίσως δυσκολευτείς λίγο αν έχεις πολλές απαιτήσεις...:mrgreen:

 

Για τις σοκολάτες. Μπορείς να τις αγοράσεις, να βγάλεις το περιτύλιγμα του εμπορίου και να κάνεις το καινούριο περιτύλιγμα μόνη σου στο word ή σε άλλο πρόγραμμα. Μετά πας σε ένα κατάστημα που εκτυπώνουν (και βγάζουν φωτοτυπίες) και σου τα τυπώνουν και σου τα κόβουν. Σε οποιοδήποτε, δεν είναι ανάγκη να απευθυνθείς σε εταιρεία εξειδικευμένη και μάλιστα στην Αθήνα. ;) Δεν είναι κάτι δύσκολο και θα σου βγεί οικονομικό.

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

mom σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Η σελίδα για τα βαζάκια είναι πολύ καλή και μπορώ να πάω από εκεί να τα δω από κοντά. Για τις σοκολάτες, το κείμενο της πρόσκλησης είναι τυπωμένο πάνω στην σοκολά, αλλά και η ιδέα που μου έδωσες είναι εξίσου καλή και πρωτότυπη.

Για τα γλυφιτζούρια έχεις δίκιο θέλει ψάξιμο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καμια ταβέρνα που να εχει και παιδοτοπο. Στη βαφτηση θα εχω πολλα παιδια και θα με βολευε να υπαρχει καποιο μερος να παιζουν.

Για προσκλητήριο σοκολατα πια σοκολατα θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καμια ταβέρνα που να εχει και παιδοτοπο. Στη βαφτηση θα εχω πολλα παιδια και θα με βολευε να υπαρχει καποιο μερος να παιζουν.

Για προσκλητήριο σοκολατα πια σοκολατα θα προτείνατε;

 

Ειναι η ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ στον Ευοσμο που εχει παιδοτοπο με κοπελα στον πανω οροφο, το BON CHATEAU στο Ωραιοκαστρο που εχει παιδικη χαρα στην οποια εχεις οπτικη επαφη,ο ΛΟΦΟΣ στα Κωνσταντινοπολιτικα με εξωτερικη περιφραγμενη παιδικη χαρα,το NOUVELLE στο Ωραιοκαστρο με παιδοτοπο και μια πολυ ωραια ταβερνα στις δωδεκαοροφες,δεν θυμαμαι το ονομα, με παιδοτοπο και ιντερνετ στο υπογειο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ στον Ευοσμο που εχει παιδοτοπο με κοπελα στον πανω οροφο, το BON CHATEAU στο Ωραιοκαστρο που εχει παιδικη χαρα στην οποια εχεις οπτικη επαφη,ο ΛΟΦΟΣ στα Κωνσταντινοπολιτικα με εξωτερικη περιφραγμενη παιδικη χαρα,το NOUVELLE στο Ωραιοκαστρο με παιδοτοπο και μια πολυ ωραια ταβερνα στις δωδεκαοροφες,δεν θυμαμαι το ονομα, με παιδοτοπο και ιντερνετ στο υπογειο.

 

Να συμπληρώσω και την ΚΟΡΥΦΗ στο Ρετζίκι που έχει παιδική χαρά όμως όχι παιδότοπο. ;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...