Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Καλησπερα σας ονομαζομαι Στελλα και βαπτιζω τον μικρουλι μου 3 Οκτωβριου δηλαδη σε 2 εβδομαδες,εχω ομως ενα προβλημα δεν μπορω να βρω κομμωτρια να ερθει να με χτενισει στο σπιτι,μενω στο σταθμο και θα παρακαλουσα οποια κοπελα ξερει καμια καλη κομμωτρια να μου δωσει το τηλ.θα σας ειμουν υποχρεει,σας ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!

 

2310 304849 εφη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να πω και άλλα δύο καταστήματα με είδη συσκευασίας τώρα που τα θυμήθηκα??

Για όσες μένουν Καλαμαριά,υπάρχει η Συσκευαστική,ακριβώς απέναντι από το γήπεδο του Απόλλωνα.Έχει από πουγκιά(ακριβά)μέχρι σακούλες σε πολλά σχέδια για να βάλετε τα δωράκια των παιδιών σε βάφτιση ή πάρτυ. Έχει ζελατίνες σε τιμή πιο χαμηλή από τα βιβλιοπωλεία και επίσης διάφορα διακοσμητικά.Φτιάχνει και μπομπονιέρες(ακριβούτσικες)αλλά προμηθεύει και τα υλικά για να τις φτιάξει κανείς μόνος του.

Για όσες μένουν Αμπελόκηπους,στην οδό Πέραν,μεταξύ Βενιζέλου και Φιλιππουπόλεως υπάρχει ένα μαγαζί του οποίου το όνομα δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα,αλλά αποκλείεται να μην το δει κανείς,γιατί στην βιτρίνα έχει όλο κουτιά.Βασικά έχει ενωθεί με το διπλανό που έχει είδη δώρων και διακοσμητικά.Έχουν ό,τι και η συσκευαστική αλλά σε άλλα σχέδια και την τελευταία φορά που πέρασα,άρχισαν να φτιάχνουν και μπομπονιέρες.

Αν μη τι άλλο,μπορείτε να πάρετε και από τα δυο ιδέες!

Φιλιά σε όλες τις Θεσσαλονικιές!!!!!!

Το μαγαζί που λές είναι το melt από εκεί τα πήρα όλα.Εξυπηρέτηση στο φούλ.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε κορίτσι!!!Και σπάω το κεφάλι μου απ'το πρωί να θυμηθώ!!!Ου γαρ έρχεται μόνο βλέπεις...:lol:

Κι εγώ ψωνίζω διάφορα από εκεί τα τελευταία χρόνια και πριν κάποιους μήνες που πήγα είδα ότι είχε και μπομπονιέρες.

 

Επίσης για διάφορα μεταλλικά σε πολλά σχέδια(αν κάνετε μόνες τις μπομπονιέρες)υπάρχει το Χανδροέλξη.Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ξανά,

αλλά είπα να το γράψω γιατί μόλις γύρισα από εκεί.Είναι σε ένα στενό της Βενιζέλου,απέναντι από το ανθοπωλείο Μη με λησμόνει.Έχει πολύ καλές τιμές και η κοπέλα είναι πολύ ευγενική.Κι εγώ δυστυχώς τώρα τελευταία το ανακάλυψα και τόσα χρόνια ακριβοπλήρωνα τα υλικά για το κόσμημα...:evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ετοιμαζόμαστε κι εμείς για βάφτιση το 2011. Αρχικά ένα μεγάλο μπράβο γιατί ... κάθε αρχή (για μας τις πρωτάρες) και δύσκολη. Μήπως να κάνουμε την λίστα από την αρχή γιατί μεζεύτικαν πολλά μαγαζιά και πολλές σελίδες; Θα αρχίσω άμεσα και διορθώστε με αν χρειαστεί η προσθέστε:

 

Κουφέτα - Γλυφιτζούρια - Marshmellows - Μαρμελάδες - Μπισκότα

Εν καρπώ (Βασ.Ηρακλειου 22) - Τηλ. 2310 272598 - Τσουχτερές οι τιμές.

Nuοva Vita (Μαργαροπουλου 20) - Τηλ. 2310 533818 - Θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.

Τα περί γάμου (Ηλεκτρονικό κατάστημα) - Τηλ. 2312 209889 - Καλές τιμές.

Παπαγεωργίου (Αγ Μηνά 11) - Τηλ. 2310 278562 -

Συνταγή της γιαγιάς (Νάουσα) -Τηλ. 2332 026326 -

Kiwi Events (Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.

Μπισκοτούλα (Χαριλάου) - Τηλ. 6986 700555 - Λίγο ακριβή.

 

ΚΟΥΤΙΑ-ΚΟΡΔΕΛΕΣ-ΤΟΥΛΙΑ-ΧΑΝΤΡΕΣ-ΠΟΥΓΚΙΑ

ΑΤΛΑΣ πακέτο (Μοργκενταου 9) - Τηλ. 2310 250093 - Ακριβούτσικο.

Nuοva Vita (Μαργαροπουλου 20) - Τηλ. 2310 533818 - Θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.

Τα περί γάμου (Ηλεκτρονικό κατάστημα) - Τηλ. 2312 209889 - Καλές τιμές.

Μαριάννα (Βενιζελου) - Τηλ. 2310 530841 - Τιμές χοντρικής.

Γκόγκας (Λουλουδαδικα) - Ποικιλία αλλά όχι πολύ χαμηλές τιμές.

Kiwi Events (Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.

Cover Pack (Θέρμη) - Τηλ. 2310 805560 - Θέλει επαγγελματικό ΑΦΜ.

Suxess (Θέρμη) - Τηλ. 2310 465028 -

 

Προσκλητήρια

Kiwi Events (Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.

Diamant (Ελ. Βενιζέλου 78) - Τηλ. 2310 282134 -

Κυρκίλη Λούλα (Υψηλάντου 47) - Τηλ. 2310 328505 -

 

Ρουχαλάκια - Λαδόπανα - Στολισμός

Kiwi Events (Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.

Το σπιτάκι (Περραιβού 16) - Τηλ. 2310 904809 -

Μη με λησμόνει (Καρύπη 31) - Τηλ. 2310 267225 - Όμορφες ιδέες αλλά τσουχτερό.

Ροζαλίνα (Καρύπη 26) - Τηλ. 2310 238344 -

 

 

Χάντρες-Μπρελόκ - Διακοσμητικά

Χάντρες του κόσμου (Κουντουρά & Παπαδοπούλου) - Τηλ. 2310 228341 - Τιμές χόντρικης και λιανικής.

Kiwi Events (Θέρμη) - Τηλ. 2310 692030 - Μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές.

 

ΚΑΣΠΩ-ΚΕΡΙΑ

Jumbo - Κλασσικη αξια

ΙΚΕΑ - Ομοιως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

θεσσαλονικιες καλησπερα! Ετοιμαζομαι να βαφτισω τον μαγκα μου τα χριστουγεννα και ψαχνω να βρω κατι ιδιαιτερο σε ρουχο βαφτιστικο! Επειδη ομως δεν βλεπω να το βρισκω ελεγα μηπως το ραψω! Ξερει καμια σας κανενα ραφτη ή μοδιστρα που να ξερει να φτιαχνει παιδικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαφτιζω το μικρο μου στις 18-12.

Για τις μπομπο επελεξα μπαλα χριστουγεννιατικη σε διαφορα χρωματα ή κρεμαστο στολιδι, συνοδεια κουφετων smarties σε μικρο πουγκακι ή τουλι με κορδελα.

Για μαρτυρικα επιλεχθηκε απο το συζυγο τα δακρυα της παναγιας- κομποσκηνι- που θα μπει μαζι με την μπομπο.

Για γλυκα εχω αφθονες επιλογες: στικακια σοκολατας σε διαφανη σακουλα με χριστουγεννιατικο μοτιβο, μπισκοτα μεγαλα που θα χρωματισω εγω παλι σε διαφανο σακκουλακι, μαρσμελοους που θα βαλω σε γυαλες μεγαλες στην υποδοχη με μικρα σακουλακια να γεμισουν τα παιδια!!!!!

Για στολισμο εχω το ασπρο δεντρακι μας που θα χαρει να στολιστει με led φωτακια χρωματος μπλε κ στολιδια-μπομπο.

Για την κολυμβηθρα γιρλαντα λευκη με στολιδια παιδικα επανω

Εξω απο την εκκλησια φαναρακια μικρα-μεγαλα διαφορων χρωματων ωστε να παραπεμπει στο πνευμα των γιορτων, μαζι με διακοσμητικες φιγουρες!!!

Αν σας φιανονται ακριβα, με συμφερει οικονομικα μιας κ οτι κανω θα το ετοιμασω εγω κ οτι αγορασθει απο βιοτεχνιες, θα μεινει για τα επομενα χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βαφτιζω το μικρο μου στις 18-12.

Για τις μπομπο επελεξα μπαλα χριστουγεννιατικη σε διαφορα χρωματα ή κρεμαστο στολιδι, συνοδεια κουφετων smarties σε μικρο πουγκακι ή τουλι με κορδελα.

Για μαρτυρικα επιλεχθηκε απο το συζυγο τα δακρυα της παναγιας- κομποσκηνι- που θα μπει μαζι με την μπομπο.

Για γλυκα εχω αφθονες επιλογες: στικακια σοκολατας σε διαφανη σακουλα με χριστουγεννιατικο μοτιβο, μπισκοτα μεγαλα που θα χρωματισω εγω παλι σε διαφανο σακκουλακι, μαρσμελοους που θα βαλω σε γυαλες μεγαλες στην υποδοχη με μικρα σακουλακια να γεμισουν τα παιδια!!!!!

Για στολισμο εχω το ασπρο δεντρακι μας που θα χαρει να στολιστει με led φωτακια χρωματος μπλε κ στολιδια-μπομπο.

Για την κολυμβηθρα γιρλαντα λευκη με στολιδια παιδικα επανω

Εξω απο την εκκλησια φαναρακια μικρα-μεγαλα διαφορων χρωματων ωστε να παραπεμπει στο πνευμα των γιορτων, μαζι με διακοσμητικες φιγουρες!!!

Αν σας φιανονται ακριβα, με συμφερει οικονομικα μιας κ οτι κανω θα το ετοιμασω εγω κ οτι αγορασθει απο βιοτεχνιες, θα μεινει για τα επομενα χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!

 

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!

'Ολα όσα επέλεξες είναι τέλεια!!

Καλέ σε ποιά εκκλησία θα γίνει η βάφτιση να περάσουν όλα τα κορίτσια να κλέψουν ιδέες??:lol::lol::lol:

Και αυτό το μαρτυρικό που διάλεξες και πρωτότυπο είναι και σίγουρα κανείς δεν θα το πετάξει!!Τα δάκρυα της Παναγίας τί ακριβώς είναι??(άσχετηηηηηηη!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!

'Ολα όσα επέλεξες είναι τέλεια!!

Καλέ σε ποιά εκκλησία θα γίνει η βάφτιση να περάσουν όλα τα κορίτσια να κλέψουν ιδέες??:lol::lol::lol:

Και αυτό το μαρτυρικό που διάλεξες και πρωτότυπο είναι και σίγουρα κανείς δεν θα το πετάξει!!Τα δάκρυα της Παναγίας τί ακριβώς είναι??(άσχετηηηηηηη!)

 

Στην εκκλησια των Τριων Ιεραρχων στον Ευοσμο. Ανοιχτη προσκληση σε ολες τις μανουλες του φορουμ:

Σαββατο 18-12 στις 12!!!!

Μολις τυπωθει το προσκλητηριο θα το αναρτησω στο σχετικο θεμα με τις μπομπο των μελων!

Τα δακρυα της Παναγιας ειναι κομποσκηνι. Δεν ειναι το κλασσικο μαυρο κορδονι με τους "κομπους", αλλα βραχιολακι με διακοσμητικα σαν σπορους, μοιαζουν με χαντρες αλλα δεν ειναι! Αν κανω λαθος οποια θελει ας με διορθωσει. Τα συγκεκριμενα θα ειναι φτιαγμενα κ διαβασμενα απο το Αγιο Ορος.:-D

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω,κοριτσάρα μου έχεις δώσει ρέστα!!Όλα θα είναι τέλεια!Σε ευχαριστούμε και για την πρόσκληση και με το καλό να γίνει η βάφτισή σας! Θα ξετρελαθούν σίγουρα όλοι!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα! Παω οπου να ναι! Φτανει να ξερει να φτιαχνει παιδικα!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Σε ρωτάω γιατί εγώ μένω στην Καλαμαριά και ξέρω 2 μαγαζιά,το ένα σχετικά καινούριο,το άλλο παλιά αξία,οι οποίοι έχουν και ρουχαλάκια.Άν κρίνω από τις μπομπονιέρες τους που είναι τέλειες,ίσως έχουν και κάτι καλό και δεν χρειαστεί να μπεις στην διαδικασία να ράβεις.Μη νομίζεις,αλλιώς το έχεις στο μυαλό σου και αλλιώς σου το κάνουν.Την έχω πατήσει,γι'αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Στην εκκλησια των Τριων Ιεραρχων στον Ευοσμο. Ανοιχτη προσκληση σε ολες τις μανουλες του φορουμ:

Σαββατο 18-12 στις 12!!!!

Μολις τυπωθει το προσκλητηριο θα το αναρτησω στο σχετικο θεμα με τις μπομπο των μελων!

Τα δακρυα της Παναγιας ειναι κομποσκηνι. Δεν ειναι το κλασσικο μαυρο κορδονι με τους "κομπους", αλλα βραχιολακι με διακοσμητικα σαν σπορους, μοιαζουν με χαντρες αλλα δεν ειναι! Αν κανω λαθος οποια θελει ας με διορθωσει. Τα συγκεκριμενα θα ειναι φτιαγμενα κ διαβασμενα απο το Αγιο Ορος.:-D

Οταν τα πάρεις βάλε φωτογραφίες.Πρέπει να είναι φανταστικά.Με το καλό να γίνει η βάφτιση.Το μωρούλι σου να είναι γερό,τυχερό και καλοφωτισμένο.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Στην εκκλησια των Τριων Ιεραρχων στον Ευοσμο. Ανοιχτη προσκληση σε ολες τις μανουλες του φορουμ:

Σαββατο 18-12 στις 12!!!!

Μολις τυπωθει το προσκλητηριο θα το αναρτησω στο σχετικο θεμα με τις μπομπο των μελων!

Τα δακρυα της Παναγιας ειναι κομποσκηνι. Δεν ειναι το κλασσικο μαυρο κορδονι με τους "κομπους", αλλα βραχιολακι με διακοσμητικα σαν σπορους, μοιαζουν με χαντρες αλλα δεν ειναι! Αν κανω λαθος οποια θελει ας με διορθωσει. Τα συγκεκριμενα θα ειναι φτιαγμενα κ διαβασμενα απο το Αγιο Ορος.:-D

Θα ηθελα πολυ να ερθω αλλα δυστυχως δεν μπορω διοτι εγω μενω Ανατολικα.:(:(Θα ηθελα παρα πολυ ομως να δω & να εχω τα ''δακρυα της Παναγιας.Με το καλο η βαφτιση σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαφτίζω τον μικρό μου στις 27/11. σκέφτηκα να κάνω για τα παιδάκια αντι για το κλασικο κώνο γεμισμένο με καραμέλες, το σοκολατένιο ημερολόγιο -αυτο που καθε μέρα ανοίγεις ένα παραθυρακι και τρως το σοκολατακι και όταν τελείωσουν τα σοκολατακια ...ήρθαν τα Χριστούγεννα! πώς σας φαίνεται σαν ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαφτίζω τον μικρό μου στις 27/11. σκέφτηκα να κάνω για τα παιδάκια αντι για το κλασικο κώνο γεμισμένο με καραμέλες, το σοκολατένιο ημερολόγιο -αυτο που καθε μέρα ανοίγεις ένα παραθυρακι και τρως το σοκολατακι και όταν τελείωσουν τα σοκολατακια ...ήρθαν τα Χριστούγεννα! πώς σας φαίνεται σαν ιδέα?

 

 

Εγώ το βρίσκω τέλειο και δεν το έχω δει ποτέ σε βάφτιση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ cristina112!!!το μόνο που με προβληματιζει είναι οτι ειναι μεγαλα σε μεγεθος και δεν ξέρω πως θα τα βάλω στο τραπέζι για να φαινονται ωραία (καθότι απο διακοσμηση ....δεν....:()

Καμια ιδέα ???;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...