Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Για το Λητω ο γιατρος μου μου ζητησε 2000 χωρ.αποδειξη και 3000 με αποδειξη.. και δεν ξερω αν αξιζουν τον κοπο τα 1000 παραπανω απλα για την εφορια...

 

Για να ξέρεις αν σε συμφέρει ελέγχεις πόσα θα γλυτώσεις από την εφορία. Ο φόρος που θα γλυτώσεις για απόδειξη 3000 ευρώ είναι 20%x3000=600 ευρώ (και για να τα γλυτώσεις πρέπει να δηλώνεις και αρκετά χρήματα, να πληρώνεις συνολικά με τις κρατήσεις σου για εφορία πάνω από 600 ευρώ και επιπλέον θα περιμένεις να κάνεις τη φορολογική δήλωση, να εκκαθαριστεί για να σου γίνει η επιστροφή). Άρα δεν σε συμφέρει να πάρεις απόδειξη. Συνήθως οι γιατροί κάνουν καλή έκπτωση γιατί αυτοί γλυτώνουν αρκετό φόρο μη κόβοντας απόδειξη, το 39% πέρυσι, μάλλον 37% φέτος). Άρα μην κόβοντας απόδειξη ο γιατρός θα πληρώσει λιγότερο φόρο κατά 3000x37%=1110 ευρώ, από τα οποία 1000 ευρώ γλυτώνεις εσύ και 110 ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι πάντα.

 

Εκτός εάν είσαι μισθωτή στην υψηλή κλίμακα οπότε πληρώνεις έτσι και αλλιώς τρελλλλλλλλλλλλες κρατήσεις σε φόρο που παρακρατείται κατα την μισθοδοσία οπότε βάζοντας τις αποδείξεις θα έχεις επιστροφή και μάλιστα πολύ μεγάλη...

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντα.

 

Εκτός εάν είσαι μισθωτή στην υψηλή κλίμακα οπότε πληρώνεις έτσι και αλλιώς τρελλλλλλλλλλλλες κρατήσεις σε φόρο που παρακρατείται κατα την μισθοδοσία οπότε βάζοντας τις αποδείξεις θα έχεις επιστροφή και μάλιστα πολύ μεγάλη...

 

 

Ακριβώς έτσι.Και εγώ στο Λητώ γέννησα και μου δόθηκε ακριβώς η ίδια εναλλακτική.2000 χωρίς απόδειξη και 3000 με.Τελικά έβγαλε ο πατέρας μου χαρτί και μολύβι και επειδή είμαι στις τελευταίες πιο υψηλές κλίμακες του ΙΚΑ,ζητήσαμε απόδειξη γιατί τα πήρα στην επιστροφή.

 

Υ.Γ.Άσχετο αλλά είσαι σίγουρη για Λητώ;Για ξανακοίτα το...Σοβαρότατη έλλειψη προσωπικού,χτυπάς 2-3 φορές κανείς δεν αποκρίνεται και τελικά παίρνεις το πυρεξάκι και βγαίνεις παγανιά στο διάδρομο μπάς και εντοπίσεις καμία για να αλλάξει το μικρό,για να φέρει το μικρό,για να σου κάνει ένεση κ.ά..;Oσο για τα θηλάζοντα βρέφη,αυτά (ώ του θαύματος)συντονίζονται με τις ώρες σίτισης του μαιευτηρίου.Άλλες ώρες δεν πεινάνε και δεν εμφανίζονται.Το έπιασες το υπονοούμενο έτσι;Όσο για τιμές...δυσαναλογία υπηρεσιών-κόστους.Καλύτερα σε λίγο πιο ακριβό,μα πιο προσεγμένο και επαρκώς στελεχωμένο.Για pay a visit first..

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντα.

 

Εκτός εάν είσαι μισθωτή στην υψηλή κλίμακα οπότε πληρώνεις έτσι και αλλιώς τρελλλλλλλλλλλλες κρατήσεις σε φόρο που παρακρατείται κατα την μισθοδοσία οπότε βάζοντας τις αποδείξεις θα έχεις επιστροφή και μάλιστα πολύ μεγάλη...

 

Νομίζω ότι ανεξάρτητα από το αν έχεις πολλές ή λίγες κρατήσεις σε φόρο, το μέγιστο ποσό που μπορείς να γλυτώσεις είναι το 20% του ποσού της απόδειξης και μέχρι ποσού 6000 ευρώ. Το έχω επαληθεύσει σε forum λογιστών και σε διάφορες άλλες σελίδες, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω ποιος νόμος ή απόφαση το λέει, θα το κοιτάξω όμως. Μπορεί να είναι και μεγαλύτερο το ποσό που γλυτώνεις από το 20%; Μήπως γνωρίζεις πώς υπολογίζεται το ποσό που γλυτώνεις και με βάση ποιον νόμο ή απόφαση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υ.Γ.Άσχετο αλλά είσαι σίγουρη για Λητώ;Για ξανακοίτα το...Σοβαρότατη έλλειψη προσωπικού,χτυπάς 2-3 φορές κανείς δεν αποκρίνεται και τελικά παίρνεις το πυρεξάκι και βγαίνεις παγανιά στο διάδρομο μπάς και εντοπίσεις καμία για να αλλάξει το μικρό,για να φέρει το μικρό,για να σου κάνει ένεση κ.ά..;Oσο για τα θηλάζοντα βρέφη,αυτά (ώ του θαύματος)συντονίζονται με τις ώρες σίτισης του μαιευτηρίου.Άλλες ώρες δεν πεινάνε και δεν εμφανίζονται.Το έπιασες το υπονοούμενο έτσι;Όσο για τιμές...δυσαναλογία υπηρεσιών-κόστους.Καλύτερα σε λίγο πιο ακριβό,μα πιο προσεγμένο και επαρκώς στελεχωμένο.Για pay a visit first..

 

 

γεννησα στο λητω οπως ειπα και ΔΕΝ ειχα κανενα προβλημα... ταχυτατες απαντησεις στα καλεσματα και μου εφερναν το μωρο πολυ γρηγορα.. η προισταμενη του 2ου μαλιστα ειναι τρελη και παλαβη με το θηλασμο..μια φορα μου την εφεραν στις 3 τη νυχτα γιατι εκλαιγε και πειναγε..και μου την αφηναν και παραπανω για να φαει! γιατι ως πρωτοτοκη δεν ημουν "γρηγορη"... με βοηθησαν να τη θηλασω αρκετες φορες. τωρα οσο για το οτι τους δινουν και αλλο γαλα απο ο,τι εχω διαβασει εδω μεσα σε ολα γινεται αυτο (στα κρυφα).. εκτος αν το εχεις μαζι σου 24/24ωρο... αλλα δεν ημουν σε μονοκλινο... τωρα οσον αφορα στο μαιευτηριο μου φανηκε το ολο κλιμα πολυ φιλικο και οικογενειακο... ισως παλι εγω να τα εβλεπα ετσι.,. παντως και το 2ο πρωτα ο θεος εκει θα το γεννησω! :D

 

και για την αμοιβη οσα κι αν μου ζηταγε θα του τα εδινα... εκπληκτικος ανθρωπος και επιστημονας! με βοηθησε και αυτος και η μαια του-μου οσον δεν επαιρνε με τα προβληματα που ενεσκηψαν την μερα του τοκετου! και αυτο ειναι κατι ανεκτιμητο... και ενω θα μπορουσε να διαλεξει την ευκολη και ισως πιο ενδεδειγμενη λυση τη;ς καισαρικης για εκεινη τη στιγμη με βοηθησαν και οι δυο και γεννησα φυσιολογικα και με ασφαλεια το μωρακι μου! να'ναι παντα καλα οι ανθρωποι!!! :D:D:D

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ζήτησε η καινούρια μου γιατρός στο Έλενα, 1200 + 150 αναισθησιολόγος! σούπερ μαζί και με το μονόκλινο μαζί θα φτάσω την αμοιβή του παλιού γιατρού στο Μητέρα χωρίς το νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

ο δικός μου μου ζήτησε 2000 και στην απόδειξη εγραψε 2500 γιατί εχω ιδιωτικη ασφαλεια πολύ παλιά και πληρώνει φουλ...

 

ααα επισκέψεις ποτε δεν πλήρωσα.. και ούτε πληρώνω

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites

Η ένωση καταναλωτών ΕΚΠΟΙΖΩ παρουσιάζει στο site της http://ekpizo.gr/blog/archives/268,'>http://ekpizo.gr/blog/archives/268, τις τιμές όλων των κυρίων μαιευτηρίων και πόσο ζητάνε οι ιατροί.

 

«Συνήθως υποψιαζόμαστε ότι η γέννα θα μας κοστίσει πολύ, αλλά δεν ξέρουμε με ακρίβεια πόσο. Και όταν γεννήσαμε ή γέννησε η σύντροφός μας δεν ξέρουμε αν αυτά που πληρώσαμε ήταν πολλά ή σωστά. Για αυτόν τον λόγο σε αυτό το blog προσπαθήσαμε να ρίξουμε φως σε αυτή την θολή εικόνα του κόστους μιας γέννας. Το κάναμε με την μέθοδο της «έρευνας αγοράς». Οι τιμές των ιδιωτικών μαιευτηρίων είναι σκανδαλώδεις. Φθάνουν και να είναι δέκα φορές το κόστος των κρατικών.»

 

«Αν οι τιμές των μαιευτηρίων είναι σκανδαλώδεις τότε τι να πει κανείς για το τι χρεώνουν οι μαιευτήρες. Στα περισσότερα ιδιωτικά μαιευτήρια οι γιατροί χρεώνουν όσο και το δωμάτιο! Τι τρέλα είναι αυτή; Δηλαδή αν πάτε να αγοράσετε αυτοκίνητο θα ζητήσουν πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι σας για να υπολογίσουν την τιμή; Αρκετοί γιατροί χρεώνουν λιγότερο και μερικοί περισσότερο.»

 

«Στα δημόσια μαιευτήρια πολλοί γιατροί δυστυχώς ζητάνε φακελάκι. Αυτό κυμαίνεται από 400 ευρώ για αλλοδαπές μέχρι και άνω των 2.000. Οι πιο συνηθισμένες τιμές είναι γύρω στα 800 με 1.500 ευρώ. Αυτές οι πληρωμές είναι παράνομες.»

 

Η ΕΚΠΟΙΖΩ σας συνιστά να αρνηθείτε να δώσετε φακελάκι. Ο γιατρός δεν μπορεί να σας αναγκάσει ή να σας εκβιάσει να του δώσετε. Ο γιατρός παίρνει κανονικό μισθό από το νοσοκομείο.

 

Με τα φακελάκια μερικοί γιατροί έχουν καταλήξει και στην φυλακή. Π.χ. το 2008 καταδικάστηκε γυναικολόγος του νοσοκομείου Σερρών από το αυτόφωρο τριμελές πλημμελειοδικείο Σερρών σε φυλάκιση 18 μηνών γιατί ζήτησε φακελάκι 400 ευρώ. Το 2007 συνελήφθη γυναικολόγος του Κρατικού Νοσοκομείου Νίκαιας, που ζήτησε φακελάκι 900 ευρώ από τριαντάχρονη Αλβανίδα, έγκυο στον 9ο μήνα. Έπειτα από συνεννόηση με αστυνομικούς, η τριαντάχρονη επικοινώνησε με τον γιατρό και κανόνισε να συναντηθεί μαζί του, προκειμένου να του δώσει ως προκαταβολή 500 ευρώ. Στη συνάντηση με τον γιατρό, την εγκυμονούσα συνόδευε γυναίκα αστυνομικός, η οποία παρίστανε τη φίλη της. Μόλις αυτός παρέλαβε τα χρήματα σε προσημειωμένα χαρτονομίσματα, συνελήφθη.

 

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε: http://ekpizo.gr/blog/archives/268

Link to comment
Share on other sites

και να κάνω εγώ μια χαζή ερώτηση προς όλους και όλες που διαβάζουν αυτό το τόπικ και προτιμούν τα δημόσια νοσοκομεία...

 

υπάρχει πιθανότητα κάποια γυναίκα ΄που κρέμεται από το γιατρό και το μόνο που περιμένει είναι να γεννήσει ένα υγιέστατο μωρό έχοντας αυτή τη στιγμή ως την καλύτερη της ζωής της να καταγγείλει το γιατρό για φακελάκι?

θα ρισκάρει δηλαδή τή διαδικασία της γέννας για να δώσει στις αρχές το γυναικολόγο?

xH00.jpgZKiNp2.png

To deftero mikrouli sokolatoloukoumadaki mou gennh8hke stis 15/01/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ΕΚΠΟΙΖΩ σας συνιστά να αρνηθείτε να δώσετε φακελάκι. Ο γιατρός δεν μπορεί να σας αναγκάσει ή να σας εκβιάσει να του δώσετε. Ο γιατρός παίρνει κανονικό μισθό από το νοσοκομείο.

 

Φυσικα δε χρειαζεται να του δωσεις φακελακι, αλλά τοτε δε θα σηκωθει να ερθει αυτος ο συγκεκριμενος απο το σπιτι του για να σε ξεγεννησει, θα σε ξεγεννησει αυτος που βρισκεται σ'εφημερια τη δεδομενη στιγμη στο νοσοκομειο! Και καλα να τυχει να ερθει ενας εμπειρος γιατρος που προϊσταται της εφημεριας, αλλά συνηθως ερχεται ο ειδικευομενος (για να μαθαινει κι αυτος) ενω ο εμπειρος γιατρος ξεγενναει τις δικες του πελατισσες.

 

Αν την εγκυο δεν την ενδιαφερει ποιος θα τυχει να την ξεγεννησει, δε χρειαζεται να δωσει φακελακι σε κανεναν, αλλά αν θελει αν την ξεγεννησει συγκεκριμενος γιατρος, τοτε ειναι λογικο κι αυτη να προσφερει κατι ως ανταλλαγμα για την εξυπηρετηση που θα της κανει. (Αλλο που δυστυχως το ποσο που ζητανε συγκεκριμενοι γιατροι μπορει να ειναι υπερβολικα μεγαλο.) Στο εξωτερικο καμία εγκυος δε δινει φακελακι, αλλά και καμία δεν περιμενει να την ξεγεννησει συγκεκριμενος γιατρος, ειναι δεδομενο οτι θα την ξεγεννησει οποιος εχει εφημερια.

Link to comment
Share on other sites

Με καλύπτει απόλυτα η παραπάνω απάντηση. Ίσως θα ήταν καλύτερα να προβλέπεται κάποιο συγκεκριμένο ποσό (και ανάλογο με τη θέση, εμπειρία κλπ του γιατρού) για την τακτική παρακολούθηση και τις υπηρεσίες του τοκετού από τους γιατρούς του δημοσίου, που να το καλύπτουν τα ταμεία. Και για να δουλέψει και αυτό θα πρέπει να αντιμετωπιστεί γενικότερα το ζήτημα της φοροδιαφυγής σε όλους του κλάδους και εκτός του ιατρικού.

Καμία έγκυος δεν θέλει να την ξεγεννήσει ο οποιοσδήποτε και καλώς ή κακώς θέλει οπωσδήποτε γιατρό και όχι μαία για να νιώθει ασφάλεια.

Πιστεύω ότι αν κάποια δεν θέλει να πληρώσει τίποτα σε φακελάκι μπορεί να το κάνει (τουλάχιστον στις μεγάλες πόλεις όπου υπάρχει πληθώρα γιατρών και νοσοκομείων) και βέβαια αναφέρομαι σε τοκετό. Τώρα σε περίπτωση ασθενειών ή άλλων προβλημάτων υγείας, όπου κάποιοι γιατροί μπορεί να λειτουργούν εκβιαστικά ή να ζητάνε χρήματα εκ των προτέρων, εκεί θα έπρεπε να εντατικοποιηθούν οι έλεγχοι.

Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτεί κανεις ότι εμεις για αυτά τα χρήματα που δίνουμε στον γιατρό του δημοσίου φορολογούμαστε κανονικότατα, ο γιατρός δεν πληρώνει μία! Ενώ θα έπρεπε να πληρώνει το 40%!

Και τους φόρους που δεν πληρώνον αυτοί που έχουν το χρήμα, αναγκαζόμαστε να τους πληρώνουμε εμείς...

Link to comment
Share on other sites

σε καμια απο τις 2 γεννες ο γιατρος μου(λεκτορας πανεπιστημιου) δεν ζητησε φακελακι.(στο πανεπιστημιακο Λαρισας). και στις 2 με ξεγεννησε ο ιδιος και ηταν μαζι μου 14 ωρες στην πρωτη γεννα. στη δευτερη γεννα λογω δυσκολου τοκετου και επειδη μας εσωσε το γιο ο αντρας μου εβγαλε να του δωσει 300 ευρω και δεν τα πηρε. δεν γνωριζω αν εχει ζητησει απο αλλους ή αν εχει παρει ηδη αλλα εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενη απο τον γιατρο αυτο. παντου και παντα θα λεω ποσο μας βοηθησε. σε καθε επισκεψη επειδη πηγαινα απογευμα πληρωνα 45 ευρω αλλα τα 15 τα επερνε το νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Η αμοιβή του γιατρού είναι ένα θέμα που με απασχολεί πάααααααρα πολύ...

Συγκεκριμένα, με τον γιατρό μου δεν έχει τεθεί ακόμη το θέμα επί τάπητος, δηλαδή ούτε εμείς τον ρωτήσαμε όυτε αυτός ζήτησε. Και κάνουμε την εξής σκέψη με τον άντρα μου:

Μήπως είναι καλύτερα να το αφήσουμε έτσι, να γεννήσω με το καλό, να αξιολογήσουμε την στάση του και γενικότερα τον τρόπο που θα διαχειριστεί την γέννα μου και εάν μείνουμε ευχαριστημένοι το σκεφτόμαστε και του δίνουμε ένα συμβολικό ποσό - κάτι που να αντέχει η τσέπη μας; Ξέχασα να σας πω ότι ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας και επομένως έχει την αμοιβή του από το δημόσιο. Συν ότι σε κάθε επίσκεψη παίρνει 40 ευρούλια κατάμαυρα...

Πραγματικά είναι να σε εξοργίζει αυτό το πράγμα με τις αμοιβές των μαιευτήρων..Και συγχαίρω όσες έχουν τα κότσια να τους καταγγείλουν - μου φαίνεται ότι εάν το κάνουμε όλες θα αρχίσουν να φοβούνται και θα αρκούνται σε αυτά που θα τους δινουμε αυτοβούλως. Επίσης, άλλο να ζητήσει κανείς 300-400 - αυτά πιθανότατα να τα δώσεις κι από μόνη σου έτσι από τη χαρά σου και για να τον ευχαριστήσεις - κι άλλο 1000 και 1500!! Για κανα δυο στο Αλεξάνδρας έχω ακούσει μάλιστα και για 2500 :shock: !!! Ε, είναι να μη βγαίνεις από τα ρούχα σου;

tcyDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλές οι απόψεις περί δημόσιου και ιδιωτικού.

Κι εγώ μια ζωή ήθελα οταν γεννησω να γεννήσω χλιδάτα αλλά μετά τη γνωριμία μου με τον αντρα μου που είναι του επαγγέλματος και μετά από την εξιστόρηση περιστατικών στα ιδιωτικά που τελικά τα έστειλαν στο δημόσιο..ξέχασα και τη χλίδα και τα πάντα.

Ο γιατρός μου είναι από τους καλύτερους (καθηγητής), με προσέχει και εννοείται ότι δεν κάνει κουβέντα για λεφτά..

Όσο για το νοσοκομείο, είναι πολύ καθαρό, οι μαίες σε προσέχουν κι αν πάει κάτι στραβά χτυπα ξύλο...είναι όλα εκεί. Και υπάρχουν και δίκλινα και μονόκλινα αν θες..

Δεν τίθεται θέμα οικονομικό, αλλά φανταστείτε να παίρνεις και τοκετοδάνειο??!! :mad: Έλεος ρε παιδιά..παντού πρέπει να μας πιάνουν κορόιδα??

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που πήγαμε στο γιατρό του θέσαμε το ερώτημα περί οικονομικών. Βέβαια είναι ακόμη νωρίς, αλλά θέλαμε να έχουμε μια ιδέα για να κανονίσουμε τα οικονομικά μας. Έχουμε λοιπόν:

1000? αμοιβή ιατρού με ή χωρίς καισαρική

1500? -1700? περίπου για το γέννεσις (με τα σημερινά δεδομένα)

Γενικά μας είπε να υπολογίζουμε περι τα 2700? max όλο το πακέτο.

Νομίζω είναι αρκετά καλά.

dev223pp___.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;ΤΙΜΕΣ ΞΕΡΕΤΕ;ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΚΕΙ,ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ;ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΥΣ!ΤΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που πήγαμε στο γιατρό του θέσαμε το ερώτημα περί οικονομικών. Βέβαια είναι ακόμη νωρίς, αλλά θέλαμε να έχουμε μια ιδέα για να κανονίσουμε τα οικονομικά μας. Έχουμε λοιπόν:

1000? αμοιβή ιατρού με ή χωρίς καισαρική

1500? -1700? περίπου για το γέννεσις (με τα σημερινά δεδομένα)

Γενικά μας είπε να υπολογίζουμε περι τα 2700? max όλο το πακέτο.

Νομίζω είναι αρκετά καλά.

Προσθεσε τον παιδίατρο, αναισθησιολογο (πληρωνονταιο εξτρα) τα φαρμακα της αναισθησίας και τα φαρμακα μετά τη γέννα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;ΤΙΜΕΣ ΞΕΡΕΤΕ;ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΚΕΙ,ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ;ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΥΣ!ΤΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;

 

 

ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ. ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΚΕΙ ΞΕΓΕΝΝΑΝΕ. ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ, ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ, ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ Κ.Λ.Π. ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ. ΤΩΡΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ. ΤΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΣΤΟ Φ.Τ. ΕΧΕΙ 1680 ΚΑΙ ΓΙΑ Κ.Τ. ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ 450 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ ΣΑΤ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΑΛΛΑΞ ΜΕ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΑ. ΑΝ ΤΥΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΑ Η ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;ΤΙΜΕΣ ΞΕΡΕΤΕ;ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΚΕΙ,ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ;ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΥΣ!ΤΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;
Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησε η καινούρια μου γιατρός στο Έλενα, 1200 + 150 αναισθησιολόγος! σούπερ μαζί και με το μονόκλινο μαζί θα φτάσω την αμοιβή του παλιού γιατρού στο Μητέρα χωρίς το νοσοκομείο.

 

νατακι η Γεωργιαδου σου ζητησε τοσα λογω διδυμων ή τοσα παιρνει σε ολες? εγω οταν την ρωτησα τιμη τον Νοεμβρη μου ειπε το γνωστο "οταν ερθει εκεινη η ωρα.." πανω κατω υπολογιζω στο 1000ρικο... τοσο ειχα δωσει και στο Μητερα πριν 4 χρονια στον γιατρο... το δωματιο μπορει να το κανονισει εκεινη να πας σε μονοκλινο? γιατι κι εγω μονο θελω και δεν ξερω αν θα ειμαι τυχερη... :(

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησε η καινούρια μου γιατρός στο Έλενα, 1200 + 150 αναισθησιολόγος! σούπερ μαζί και με το μονόκλινο μαζί θα φτάσω την αμοιβή του παλιού γιατρού στο Μητέρα χωρίς το νοσοκομείο.

 

νατακι η Γεωργιαδου σου ζητησε τοσα λογω διδυμων ή τοσα παιρνει σε ολες? εγω οταν την ρωτησα τιμη τον Νοεμβρη μου ειπε το γνωστο "οταν ερθει εκεινη η ωρα.." πανω κατω υπολογιζω στο 1000ρικο... τοσο ειχα δωσει και στο Μητερα πριν 4 χρονια στον γιατρο... το δωματιο μπορει να το κανονισει εκεινη να πας σε μονοκλινο? γιατι κι εγω μονο θελω και δεν ξερω αν θα ειμαι τυχερη... :(

 

Δεν ξέρω αν μου ζήτησε περισσότερα από άλλες κοπέλες λόγω των διδύμων ή της καισαρικής πάντως μονόκλινο ΔΕΝ μπορεί να κανονίσει, γιατί π.χ. εγώ που θα κάνω καισαρική με δίδυμα που είναι πολύ πιο δύσκολο από μία κοπέλα που γεννάει φυσιολογικά και ένα παιδάκι (και δεν μπορώ να έχω γυναίκα συνοδό) και πάλι λέει "αν υπάρχει διαθέσιμο θα πας, αλλιώς όταν αδειάσει" πάντως είναι σπαθί, τα λέει όλα έξω από τα δόντια και μου αρέσει. Πάντως εγώ την έχω πρήξει στα τηλέφωνα.... από μόνη μου θα της δώσω και περισσότερα γιατί μου αρέσει γενικότερα η αντιμετώπιση της προς εμένα :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου μου παίρνει 60ευρώ σε κάθε επίσκεψη. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού μαζί του που θα είμαι στην 16η εβδομάδα. Είναι νωρίς για να τον ρωτήσω για την αμοιβή του? Είναι στο ΛΗΤΩ και το ΙΑΣΩ και από τις τιμές τους με βλέπω για 3κλινο στο ΛΗΤΩ.

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...