Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπαίνω κι εγώ γιατί συγκινήθηκα με τον τίτλο και διαβάζω τα όσα λέτε και λίγο ξενέρωσα....

 

Εμείς πάντως κλείνουμε 3 χρόνια γάμου στις 6 Οκτώβρη και όποτε θυμάμαι την προταση γάμου, συγκινούμαι...Υποβρύχια, κάτω από το νερό, με μπουκάλες, στα 22 μέτρα βάθους, οι δυο μας ήμασταν και μου είπε να παντρετούμε...Μου έδωσε και...μονόπετρο, ένα κοχύλι!!!

 

Τώρα περιμένουμε το δεύτερο μας παιδί και είμαστε νομίζω πιο αγαπημένοι από ποτέ...Ποτέ δε θα πίστευα αν μου το έλεγαν ότι θα ήμουν τόσο τυχερή να έχω έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή μου, ως άνθρωπο μου!

 

Μιλας σοβαρα ρε κοριτσι? Μου σηκω8ηκε η τριχα λεμε......απιστευτη προταση! Τι να πω και εγω......αει καλα.......:roll:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έκανε πρόταση.

Καλά αν σας πω όλη μας την ιστορία... βίος και πολιτεία. Γνωριστήκαμε όταν ήμουν 15 και εκείνος 17! Δεν κρατήσαμε επαφή παρά ελάχιστες φορές, ο καθενας έκανε τη ζωή του και τις σχέσεις του, και ξαναβρεθήκαμε στα 18 μου εγω στα 20 εκείνος.

Και απλά κάποια μέρα, :idea: αποφασίσαμε, αφού περναμε καλά μαζί, δεν παντρευόμαστε? Πιτσιρίκια κιόλας, δεν χαμπαριάζαμε και πολλά. Παντρευτήκαμε μετά από 2 χρόνια.

Τον Ιούλιο κλείσαμε 21 χρόνια γάμου (γαμώτο μαρτυράω την ηλικία μου αλλά δεν βαριέσαι) και ένα έχω να πω.

Ευτυχώς που βρέθηκε στο δρόμο μου. Ειδικά σήμερα, που έκανε πάλι ένα από τα κορυφαία του για να μου δείχνει πόσο τέλειος είναι και πόσο ... ημιτελής εγώ, του βγάζω το καπέλο.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

rkt μην αγχώνεσαι... ίδια κλάση είμαστε :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι μπραβο βρε κοριτσια πολυ μ αρεσει που γραφετε ποσο τυχερες νιωθετε... γιατι πολλες φορες μεσα στη ρουτινα της καθημερινοτητας το ξεχναμε και συμπεριφερομαστε σαν να μην τον εκτιμαμε. να το θυμομαστε που και που, θα μας αλλαζει την ψυχολογια!

 

οπως οταν πρωτοερωτευτηκαμε νιωθαμε πως και ο κοσμος να γκρεμιστει γυρω μας, εμεις θα ειμαστε ευτυχισμενοι αν εχουμε ο ενας τον αλλο, ετσι πρεπει να νιωθουμε και τωρα... :)

 

ξουτ μιζερια!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς τον. Σαν τα μάραθα.

Φυσικά να με καθυσυχάσει το λέει. Καμμία αντίρρηση?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Φύσα αεράκι φύσα γε, μη χαμηλώνεις είσαμε.......

Λατρεμένο άσμα.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε πρόταση στα Τρίκαλα Κορινθίας, νύχτα με χιόνι και ξαστεριά έξω από το παλιό σχολείο για όσους ξέρουν.

Του απάντησα ότι θα το σκεφτώ.

Πώς βρέθηκα παντρεμένη με 3 παιδιά :confused:.

Καλά πλάκα κάνω, το ήθελα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαμε πάει διακοπές στη Μυτιλήνη κι είχαμε πάει για μπάνιο σε μια ερημική παραλία στο βόρειο κομάτι. Όπως είχα ξαπλώσει με μαξιλάρι το στήθος του και κοιτάζαμε μαζί τον ουρανό, την ώρα που έπεφτε ο ήλιος μου είπε "Ωραία δεν είμαστε έτσι; Θέλεις να είμαστε έτσι για πάντα;" Και είπα ναι.

Link to comment
Share on other sites

και μετα ο συζυγος θα παρει τηλ τη μαμα του να της τα πει με το νι και με το σιγμα για τα τυρακια και τα μασαζακια!!:confused:

διολου απιθανο....αχ βρε σεβουλα μου μουτζωνω την τυχη μου:cry::cry:ουτως η αλλως δεν μου βγαινει να κανω ολα αυτα που λες,εδω μου ερχεται να τον πλακωσω στις κλωτσιες οταν τον βλεπω οχι κ να του κανω μασαζ...η να τον φλερταρω???δεν μου βγαινει...ποσο υποκριτικα να το κανω?????η να τον διεκδικησω????μακαρι να με απατουσε να εβγαινε κ εις βαρος του το διαζυγιο....?πως καταντησα ετσι???:cry::cry:?τεσπα,συγνωμη που μιλαω συνεχεια ετσι αλλα τα βγαζω απο μεσα μου κ νιωθω καλυτερα:cry:ειστε σαν ψυχολογος για μενα:|

Link to comment
Share on other sites

μην το γελας aria γιατι το εχω επιβεβαιωσει.... οι αντρες τι ειπαμε οτι ειναι???

σωστα! ειναι μεγαλα παιδια! αρα...?

θελουν μανουλα.... η τουλαχιστον καποια που να τους αγαπα οπως η μαμα.

1.φροντιδα

2.υποστηριξη

3.επιβεβαιωση

4.χαδακια!

για σκεψου, ποια απο αυτα τα 4 του παρεχεις εσυ? ;)

Link to comment
Share on other sites

μην το γελας aria γιατι το εχω επιβεβαιωσει.... οι αντρες τι ειπαμε οτι ειναι???

σωστα! ειναι μεγαλα παιδια! αρα...?

θελουν μανουλα.... η τουλαχιστον καποια που να τους αγαπα οπως η μαμα.

1.φροντιδα

2.υποστηριξη

3.επιβεβαιωση

4.χαδακια!

για σκεψου, ποια απο αυτα τα 4 του παρεχεις εσυ? ;)

 

Έτσι είναι όντως!! Κάποτε όμως αυτά τα 4 παρεξηγούνται. Δλδ. το μαγείρεμα, πλύσιμο, ρούχα σιδερωμένα δεν είναι φροντίδα? Είναι καθημερινά (ρουτίνα που λέμε). Μέσα από τη ρουτίνα βλέπει ότι τον περιποιούμαστε?

 

Η υποστήριξη πιθανά να σημαίνει ότι δεν γκρινιάζω αγάπη μου που έχεις κλείσει 12ωρο στη δουλειά την Κυριακή. Έλα ότι ώρα θες και το φαγητό σε περιμένει. Μήπως το αντιλαμβάνεται ως αδιαφορία?

 

Ας πούμε εγώ δεν θα κάτσω ποτέ να αρχίσω να λέω λέω λέω για να τον επιβεβαιώσω. Απλά και έμπρακτα θα του δείξω όλα αυτά που αναφέρεις. Πρέπει όμως να πουλάμε κιόλας αυτό που κάνουμε για να δείξουμε ντε και καλά ότι τον αγαπάμε περισσότερο από τη μάνα του? Λίγο έχω τις αμφιβολίες μου. Θέλω να είμαι η γυναίκα του όχι μανούλα του... έχω δικό μας παιδί που με χρειάζεται) και ας τρέξει και λίγο αυτός για μένα το απροστάτευτο και μικρό πλάσμα (λέμε τώρα :lol::lol:) και ας με προσέξει και λίγο γιατί έξω δεν καραδοκούν μόνο γυναίκες αλλά και άντρες :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλά και έμπρακτα θα του δείξω όλα αυτά που αναφέρεις. Πρέπει όμως να πουλάμε κιόλας αυτό που κάνουμε για να δείξουμε ντε και καλά ότι τον αγαπάμε περισσότερο από τη μάνα του?

 

την χρειάζονται την επιβεβαίωση και με λόγια. ίσως περισσότερο από εμάς.

 

 

SKEK ειναι οπως το λεει η sevoula. πρεπει να το πουλας αυτο που κανεις! αλλιως απλα δεν του δινουν σημασια! οταν σου πει οτι εκανε το ταδε πραγμα στη δουλεια και νιωθει περηφανος γι αυτο (οτι κ να ειναι) μην του κοψεις τα φτερα λεγοντας του α οκ! η χειροτερα να του πεις επρεπε να κανει το δεινα θα ηταν καλυτερα... απαππα :P να τον κοιτας στα ματια να του χαμογελας και να του λες μπραβο αγαπη μου! κι ενα φιλακι δεν βλαπτει!:)

Link to comment
Share on other sites

SKEK ειναι οπως το λεει η sevoula. πρεπει να το πουλας αυτο που κανεις! αλλιως απλα δεν του δινουν σημασια! οταν σου πει οτι εκανε το ταδε πραγμα στη δουλεια και νιωθει περηφανος γι αυτο (οτι κ να ειναι) μην του κοψεις τα φτερα λεγοντας του α οκ! η χειροτερα να του πεις επρεπε να κανει το δεινα θα ηταν καλυτερα... απαππα :P να τον κοιτας στα ματια να του χαμογελας και να του λες μπραβο αγαπη μου! κι ενα φιλακι δεν βλαπτει!:)

 

Εννοείται!! Και πραγματικά ρε συ Salvia τον εκτιμώ και τον αγαπώ πάρα πολύ. Είναι ο άντρας της ζωής μου (μέχρι να κάνω γιο :mrgreen:) αλλά η καθημερινότητα πολλές φορές με κάνει πολύ ψυχρή στο κάθε τι. Επειδή και γω κάνω διάφορα στη δουλειά, αλλά και στο σπίτι, καιμε το μωρό και αναλαμβάνω τα πάντα για να μην τον ενοχλώ στα της δουλειάς αλλά ποτέ δεν ακούω (ούτε και περιμένω βέβαια) ένα μπράβο, χάνομαι και γω σ'αυτό τον κυκεώνα και είτε ξεχνάω να τον επιβεβαιώσω, είτε τον ακούω αδιάφορα (χωρίς να φταίει βέβαια).

 

Μήπως να αναθεωρήσω??:roll: Είμαστε και λίγο οφ τόπικ βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!! Και πραγματικά ρε συ Salvia τον εκτιμώ και τον αγαπώ πάρα πολύ. Είναι ο άντρας της ζωής μου (μέχρι να κάνω γιο :mrgreen:) αλλά η καθημερινότητα πολλές φορές με κάνει πολύ ψυχρή στο κάθε τι. Επειδή και γω κάνω διάφορα στη δουλειά, αλλά και στο σπίτι, καιμε το μωρό και αναλαμβάνω τα πάντα για να μην τον ενοχλώ στα της δουλειάς αλλά ποτέ δεν ακούω (ούτε και περιμένω βέβαια) ένα μπράβο, χάνομαι και γω σ'αυτό τον κυκεώνα και είτε ξεχνάω να τον επιβεβαιώσω, είτε τον ακούω αδιάφορα (χωρίς να φταίει βέβαια).

 

Μήπως να αναθεωρήσω??:roll: Είμαστε και λίγο οφ τόπικ βέβαια.

 

 

αν το εχεις στο μυαλο σου θα σου γινει συνηθειο να του λες μπραβο... κι εγω μια απο τα ιδια ειμαι... παλια οταν ημουν 100%αφοσιωμενη σ αυτον τον ειχα πασα και μου λεγε βουρκωμενος "ποτε δεν με εχουν αγαπησει τοσο πολυ!"... μετα η ρουτινα με εκανε ψυχρη ωσπου μου ειπε πως νιωθει οτι δεν τον εκτιμαω!!:shock: ε απο τοτε το εβαλα καλα στο κεφαλι μου!! και οποτε κανει κατι για το οποιο νιωθει καλα του λεω με περηφανια ενα ωραιο μπραβο!

απο τοτε ομως εμαθε κι εκεινος οτι θελω κι εγω την επιβεβαιωση μου και την υποστηριξη του..και αμα κανω κατι καλα μου λεει μπραβο και αν ειμαι λιγο πριν τα παρατησω σε κατι μου λεει ελα προσπαθησε για να εισαι χαρουμενη να νιωθεις ωραια... :)

(δεν θυμαμαι ομως αν το δευτερο ηταν φυσικο επακολουθο στην αλλαγη της συμπεριφορας μου η αν χρειαστηκε να του πω και καμια κουβεντα :roll:) καλου κακου πες του κι εσυ οτι το χρειαζεσαι το μπραβο οπως χρειαζεσαι και το "σ αγαπω":)

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις στο μυαλο σου θα σου γινει συνηθειο να του λες μπραβο... κι εγω μια απο τα ιδια ειμαι... παλια οταν ημουν 100%αφοσιωμενη σ αυτον τον ειχα πασα και μου λεγε βουρκωμενος "ποτε δεν με εχουν αγαπησει τοσο πολυ!"... μετα η ρουτινα με εκανε ψυχρη ωσπου μου ειπε πως νιωθει οτι δεν τον εκτιμαω!!:shock: ε απο τοτε το εβαλα καλα στο κεφαλι μου!! και οποτε κανει κατι για το οποιο νιωθει καλα του λεω με περηφανια ενα ωραιο μπραβο!

απο τοτε ομως εμαθε κι εκεινος οτι θελω κι εγω την επιβεβαιωση μου και την υποστηριξη του..και αμα κανω κατι καλα μου λεει μπραβο και αν ειμαι λιγο πριν τα παρατησω σε κατι μου λεει ελα προσπαθησε για να εισαι χαρουμενη να νιωθεις ωραια... :)

(δεν θυμαμαι ομως αν το δευτερο ηταν φυσικο επακολουθο στην αλλαγη της συμπεριφορας μου η αν χρειαστηκε να του πω και καμια κουβεντα :roll:) καλου κακου πες του κι εσυ οτι το χρειαζεσαι το μπραβο οπως χρειαζεσαι και το "σ αγαπω":)

 

Σ'ευχαριστώ πάντως!! Έτσι χωρίς να το επιδιώξω πήρα όμορφες συμβουλές σήμερα. Πραγματικά σ'ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και εκτός θέματος ας καταθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία σε ό,τι αφορά τον καλό μου... (και αντιπαρέρχομαι τα σχόλια περί κλάσης :P )

 

Τα μάτια του καλού μου λοιπόν όταν καμμιά φορά στο τελείως άσχετο και στο εντελώς ξεκούδουνο του πετάω "σου 'χω πει τώρα τελευταία πόσο σε αγαπάω και ότι δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσένα;" ΛΑΜΠΟΥΝ! Και αυτό είναι αρκετό για εκείνον... Κάθε άντρας (όπως και κάθε γυναίκα άλλωστε) θέλει να νιώθει μοναδικός για τον άνθρωπό του και για τον καθένα ο τρόπος είναι διαφορετικός... Ψάξτε το! Το αποτέλεσμα αποζημιώνει.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

 

Τα μάτια του καλού μου λοιπόν όταν καμμιά φορά στο τελείως άσχετο και στο εντελώς ξεκούδουνο του πετάω "σου 'χω πει τώρα τελευταία πόσο σε αγαπάω και ότι δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσένα;" ΛΑΜΠΟΥΝ! Και αυτό είναι αρκετό για εκείνον... Κάθε άντρας (όπως και κάθε γυναίκα άλλωστε) θέλει να νιώθει μοναδικός για τον άνθρωπό του και για τον καθένα ο τρόπος είναι διαφορετικός... Ψάξτε το! Το αποτέλεσμα αποζημιώνει.

τρεχω να το πω αμεεσως τωρα

4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!! Και πραγματικά ρε συ Salvia τον εκτιμώ και τον αγαπώ πάρα πολύ. Είναι ο άντρας της ζωής μου (μέχρι να κάνω γιο :mrgreen:) αλλά η καθημερινότητα πολλές φορές με κάνει πολύ ψυχρή στο κάθε τι. Επειδή και γω κάνω διάφορα στη δουλειά, αλλά και στο σπίτι, καιμε το μωρό και αναλαμβάνω τα πάντα για να μην τον ενοχλώ στα της δουλειάς αλλά ποτέ δεν ακούω (ούτε και περιμένω βέβαια) ένα μπράβο, χάνομαι και γω σ'αυτό τον κυκεώνα και είτε ξεχνάω να τον επιβεβαιώσω, είτε τον ακούω αδιάφορα (χωρίς να φταίει βέβαια).

 

Μήπως να αναθεωρήσω??:roll: Είμαστε και λίγο οφ τόπικ βέβαια.

 

 

Σε καταλαβαινωωωωωωω λεμεεεεε......αλλα δεν 8α επεκτα8ω 3ανα στα δικα μου. Τελειωμo δεν εχουν και ακρη δεν βγαζουν. Ωραιες συμβουλες Σαλβια.....και ωραιο ονομα. Με παει στο (salva mea = save me).......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...