Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ....


christiana08

Recommended Posts

Tα πηρες,καρδουλα μου ε?Εγω να δεις!

 

Μπα,αυτο με τα κομμωτηρια δεν πιανει.Δεν θα τον πειραξει καθολου,ισα,ισα.

Ακομα και οταν ειχαμε στριμωχτει με παρακαλουσε να ψωνιζω ο,τι θελω.

Εγω το κοροιδο δεν πηγαινα :evil:.

 

Ειμαι τιμωρια λες δηλαδη?

 

Μα να μην παρει για την εξεταση,ρε γαμωτο,ξερεις με ποση αγωνια την περιμεναμε?:(

Ο γιατρος παντως καταλαβε οτι δεν ημουν καθολου καλα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 188
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ουφ...μπαίνω σπάνια στο φόρουμ κ τις τελευταίες μέρες σε σκεφτόμουν έντονα.έτσι πάτησα νέα μηνύματα κ έπεσα πάνω στο θέμα!δεν διάβασα TIΠOTE απο απαντήσεις ακόμα.

Λοιπόν...

Αυτό π ξέρω είναι ότι οι περισσότεροι άντρες είναι φυγοπονοι.έχει φάει φρίκη απ όσα συμβαίνουν γύρω του.

Έκανε βλακείες μ τα οικονομικα κ νοιώθει looser κ εσυ τον τσιτωσες παραπάνω.μ το δίκιο σου βέβαια!μάλλον νοιώθει πολύ πνιγμένος απ όλα γιαυτό όταν τον ζορίζεισ..εξαφανιζολ!

Επίσης πιστεύω ότι οι άντρες είναι πιο κλειστα όντα απ ότι εμείς.εσυ τα έγραψες εδώ,είδα έχεις ήδη 100 απαντήσεις,βγάζεις κάπως το άχτι σου.κάτι αντίστοιχο δεν νομίζω να έκαναν οι άντρες.άλλωστε όταν έχεις κ άδικο μ τι μούτρα να κάτσει να τα πει έστω σ ENA φιλο;

Τώρα για το φεϊσ...ίσως να είναι ENA διέξοδο.να έχει ANAΓKH να μιλήσει για οτιδήποτε εκτός απ AYTA π του λες εσυ!

Εγώ νομίζω ότι έχει απλά κλαταρει ο άνθρωπος.ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΊΝΩ ΔΊΚΙΟ, ΑΠΛΆ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΉ ΑΙΤΊΑ ΓΙΑΤΊ ΦΈΡΕΤΕ ΈΤΣΙ.εσένα μ όλα AYTA στο κεφάλι σου απλά σε θαυμάζω.AΠO τότε π έγινα μάνα οι καταστάσεις μ έκαναν να πω χιλιάδες φορές...ΌΛΑ ΟΙ ΓΥΝΑΊΚΕΣ ΤΑ ΤΡΑΒΆΜΕ!

Λοιπόν σε μια φάση ασ πούμε παρόμοια που έζησα μ τον ντίνο(χωρίς το ίντερνετ)αλλά μΕ πιο χοντρα προβλήματα στον οικονομ τομέα...EBAΛA στην AKPH όοοόλα τα συναισθήματα μου για αυτόν κ κοίταξα να κάνω την πάπια κ να τον ηρεμήσω.άσχετα π αυτός έφταιγε για πολλά.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις(κλισέ κ πολύ δύσκολο το ξέρω) αλλά τα παιδάκια σ σ έχουν ANAΓKH κ οι γονείς σου!κοίτα πρώτα AYTA τα άτομα κ τον άντρα σ ανέλαβε τον όταν ηρεμήσεις απ όλα AYTA.

Λυπάμαι πραγματικά πολύ για τους γονείς κ αν όπως λες ο μπαμπάς σ είναι κοντά στο τέλος το χρωστάσ σ αυτόν!να φύγει κ να ξέρει ότι σ αφήνει ήρεμη κ όχι μ εκατομύρια προβλήματα...

Κοίτα να σταθείς κ όσο περισσότερο γίνεται στην μανουλα σου.μόνο μια μαμα κ έναν MΠAMΠA έχουμε στην ζωή μας.άντρα μπορεί να έχουμε κ έναν κ ΔYO ή κ παραπάνω.

Αφού ηρεμήσεις απ όλα αυτα κ νοιώθεις ήρεμη πως έκανες ότι MΠOPOYΣEΣ για τους γονείς σ τότε δες τι θα γίνει μ τον άντρα σου.εγώ έτσι θα έκανα αν ήμουν στην θέση σ!

Link to comment
Share on other sites

σε διαβασα πολυ προσεκτικα..

 

ακου τι θα εκανα στη θεση σου

 

θα αγνοουσα για λιγο τα 'δευτερα' προβληματα... αυτη τη στιγμη, το φεης του αντρα σου και γενικα τα ναζια και τα κολπα του, ειναι σε δευτερη μοιρα...

να σου πω και κατι? τον ψιλοδικαιολογω κι ολας, οτι μεσα στα προβληματα και τη γενικοτερη στεναχωρια σας πες οτι εκει ξεσπαει, να ξεθολωνει λιγο το μυαλο..

 

θα μου πεις, εσυ γιατι δεν το κανεις?

ελα ντε..

 

τες πα, ξεχνα τα αυτα... εχεις μια ανηφορα μπροστα σου, με τις ασθενειες των γονιων σου, και αυτην την ανηφορα την τραβας κουβαλωντας το φορτιο της ψυχικης σου φορτισης απο τις ατυχες εγκυμοσυνες σου..

 

οποτε, κατα τη γνωμη μου, αυτη τη στιγμη επειγει να επιβιωσεις ψυχολογικα (και σωματικα)

 

κανε τον κινεζο στις χαζομαρες του αντρα σου...

γινε λιγο ρομποτ οσο αναφορα τις πολυ δυσκολες καταστασεις με τα νοσοκομεια και τις αρρωστιες (ξερεις οτι μιλαω εκ πειρας)

καλως ή κακως, θα περασει αυτη η φαση..

 

εχετε χρονο μετα να λυσετε θεματα με τον αντρα σου..

 

παγωσε τις καταστασεις αυτη τη στιγμη, και με πιο καθαρο μυαλο λιγο αργοτερα, αντιμετωπιζεις τα προβληματα στο γαμο σου..

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπουμπου,πως να στο πω,δεν θα μπορεσεις να καταλαβεις εαν δεν ειναι στον χαρακτηρα σου...

Ειναι το χειροτερο μου.Και μεσα σε ολα τα αλλα με τρελαινει.

Ασε που αν τωρα κανω τον κινεζο,θα ειναι σαν να λεω οκ,δεν υπαρχει θεμα.Και μετα τι θα του πω?

 

Αλλα,το θεμα ειναι οτι γιατι πρεπει εγω να κανω πισω και αυτος μου το παιζει βαρυ πεπονι.

Εγω ζοριζομαι,εγω ειμαι αρρωστη.

 

Γι'αυτο λεω μηπως τρεχει κατι.

Η απλα βαρεθηκε.

 

Διαφωνώ!αν τον αφήσεις ήσυχο ίσως ηρεμήσει κ αυτός κ βρεθεί πιο κοντά σ!

Ξέρεις γιατί οι περισσότεροι παντρεμένοι βρίσκουν γκόμενες;γιατί δεν τους ζαλίζουν-γκρινιάζουν όπως οι ΓΥΝΑΊΚΕΣ τους.

Link to comment
Share on other sites

christiana πρωτα απο ολα θελω να σου πω ποσο λυπαμαι που σου ηρθαν ολα ετσι μαζεμενα:( ειναι δυσκολο να αντιμετωπιζεις τοσο εντονες καταστασεις και πιστευω πως καλα εκανες και εστειλες μηνυμα εδω.... οχι οτι εχει καμια/κανενας μας τη χρυση συνταγη αλλα θεωρω οτι θα σε βοηθησουμε να βαλεις τα πραγματα σε μια σειρα, να τα τακτοποιησεις στο μυαλο σου και να κινηθεις ψυχραιμα.

 

πρωτα απο ολα προσπαθησε να διαχωρισεις τα αισθηματα σου για την καθε κατασταση που ζεις.

θα σε βοηθουσε ισως να καταγραψεις σε ενα χαρτι τα συναισθηματα σου, τα αγχη σου, τις δυσκολιες και την πιεση που σου προκαλει η καθε κατασταση ξεχωριστα.(οι ασθενεια του πατερα σου και της μητερας σου, ο χαμος του 3ου παιδιου, η τελευταια παλινδρομηση, τα 2 παιδακια σου, τα λεφτα, τα χρεη, η απουσια του αντρα σου.) ξεχωρισε τα ολα και δες πως σε επηρεαζουν αυτα μεμονωμενα.

 

ετσι θα δεις πως ισως ολα οσα ειχες περασει και περνας αυτον τον καιρο σε εκαναν να πιεσεις τον αντρα σου.. ισως τον μειωσες, τον αγχωσες, τον προσεβαλες η ακομα και να του ζητησες περισσοτερα απο οσα μπορουσε να σου δωσει και περισσοτερα απο οσα εδινες εσυ...

 

τα λεφτα σιγουρα επηρεαζουν ασχημα την ψυχολογια του αντρα.. οταν εχει ενας αντρας οικονομικο προβλημα νιωθει να ειναι ενα τιποτα, το απολυτο μηδενικο. οι φωνες και τα ξεσπασματα σου (που με βαση την ψυχολογικη σου κατασταση ηταν λογικα) ισως ηταν πολυ βαρια για αυτον.

ποσες φορες εχουμε ακουσει για αντρες που πεφτουν σε καταθλιψη λογω οικονομικων δυσκολιων?

επισης ειναι λογικο ο χαμος του μωρου που περιμενατε να τον εριξε πολυ...

εσυ, η γυναικα του, σε μια δυσκολη περιοδο αν δεν βρεθηκες στο πλευρο του και αντιθετα του ζηταγες ολο και περισσοτερα γιατι ειχες την εντυπωση πως μονο εσυ περναγες δυσκολες στιγμες, τοτε πιθανοτατα να τον οδηγησες στην αναζητηση μια ψευτικης ευτυχιας και μιας ψευτικης αισθησης υπεροχης και ανδρισμου....δηλαδη 1) στο να αγνοει την υπαρξη σου (γιατι οταν σε θυμαται και βρισκεται κοντα σου μονο για προβληματα ακουει τα οποια και δεν μπορει να λυσει) και 2) στο να βρει κοπελες στο φεισμπουκ οπου θα τους πουλαει μουρη ως το μεγα αρσενικο και θα νιωθει οτι καποιες εστω τον θαυμαζουν και δεν τον υποτιμουν.

 

μια συμβουλη που με τα λιγα που ξερω και καταλαβαινω απο την κατασταση μπορω να σου δωσω ειναι

-την επομενη φορα που ειναι να ερθει, στειλε του μηνυμα πως θελεις να μιλησετε ομορφα χωρις φωνες χωρις ασχημα συναισθηματα. απλα να μιλησετε καπου εξω μονοι σας και να προσπαθησετε να καταλαβετε ο ενας τον αλλο.

 

αν δεχτει οκ. αν δεν δεχτει παλι οκ. σκεψου πως ισως δεν ειναι ετοιμος για κατι τετοιο. ξαναπροσπαθησε. χωρις φωνες χωρις κακια και χωρις απαιτησεις να σε καταλαβαινει τι περνας γιατι ουτε εσυ καταλαβαινεις τι περναει αυτος.

 

μιλησε του και προσπαθησε να καταλαβεις τι τον εκανε να αλλαξει συμπεριφορα απεναντι σου... εξηγησε του εσυ γιατι αλλαξες απεναντι του... και ζητα του να προσπαθησετε να τα βρειτε καπου στη μεση... τον εχεις αναγκη οπως κ αυτος σε εχει αναγκη κ ας μην το λετε ο ενας στον αλλο.

 

ελπιζω να βοηθησα εστω λιγο, ελπιζω να μην σε προσεβαλα με κατι που ειπα αθελα μου, ελπιζω ολα να πανε καλα στη ζωη σου....

 

Φυσικά συμφωνώ κ εδώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω κι εγώ λιγο τη δική μου εκδοχή; Υποπτα μου φαίνονται όλα αυτά. Και με τέτοια συμπεριφορά απέναντί σου..είναι σα να σου το λέει εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν πάει άλλο..σα να σου λέει πάρε εσύ την κατάσταση στα χέρια σου γιατί εγώ κι έτσι μια χαρά περνάω..κάνει τα ταξιδάκια του και έχει τις γνωριμίες του..εσένα μάλλον δεν σε έχει και κορώνα στο κεφάλι του αφου το καράβο είναι στον τόπο σας και δεν έρχεται να σε δει..όλα κάνουν μπαμ και πρέπει να ανοιξεις τα μάτια σου να τα δεις..οχι απλώς σε βαρέθηκε..θέλει να σε χωρίσει και δε στο λέει κατάμουτρα. Το ένστικτο μου εμένα αυτό θα μου λεγε..σκέψου το!

 

Εδώ διαφωνώ.δεν νομίζω να είναι τοοοσο σκληρός ENAσ άνθρωπος.αν έλεγε η χριστιανα ότι υπήρχε μόνο το θέμα μ το ίντερνετ τα οίκον κ η εξαφάνιση κ εγώ θα έλεγα μάλλον υπάρχει άλλη.δεν νομίζω να είναι τέτοιος άνθρωπος κ να παράτα την γυναίκα του σε φάση π οι γονείς της είναι μΕ άσχημη υγεία όπως κ η ίδια.

Εγώ κατά καιρούς νοιώθω να περνάω φάσεις κατάθλιψης. Ε σ αυτές τις φάσεις δεν μΕ νοιάζει TIΠOTA,δεν θέλω να μΕ κατακρίνουν για το παραμικρό γιατί γίνομαι τούρκος κ διάφορα τέτοια όμορφα..αυτό νομίζω περνάει κ ο άντρας της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανεις.

 

Κατι σκεφτηκα,δυσκολο εως ακατορθωτο,αλλα δεν βαριεσαι.

 

Δεν θελω λυση,θελω κατι που δεν μπορω να σκεφτω,ενα πιο καθαρο μυαλο απο το δικο μου σκεφτεται αλλιως.

 

Του εστειλα παντως μυνημα οτι θα φυγω εαν συνεχιστει αυτο.

 

Μηπως τον ειδατε πουθενα?Παρακαλω να με ενημερωσετε.

Μ'εγραψε κανονικα.

 

Όχι μηνύματα ρε αγαπη μου, κ ειδικά τέτοιου είδους..κ αυτό πίεση είναι!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μηνύματα ρε αγαπη μου, κ ειδικά τέτοιου είδους..κ αυτό πίεση είναι!

και τι γινεται βρε μαριαντινο μου με τη πιεση που πεφτει στο κεφαλι της χριστιανας μας;;;;;που εχει δυο αρρωστους γονεις,τα δικα της προβληματα υγειας και τα παιδια της να σκεφτει;;;;αυτος πιεστηκε;;;;απο τι;;;;;και ετσι να ειναι γιατι δεχομαι οτι δεν αντιδρουμε ολοι οι ανθρωποι το ιδιο στα ερεθισματα ειναι αυτη συμπεριφορα;;;;;;;;μονο η λεξη απαραδεκτος τον χαρακτηριζει...εκτος αν ειναι πια τοοοοσο πολυ λιγοψυχος που οβαται να την αντικρυσει μετα απο ολα αυτα....συμφωνω απολυτα με τη Λουσυ...πρεπει οπωςσηποτε να μιλησετε για να ηρεμησεις....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κούκλα Κ αν τον πιέσει πιστεύεισ θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα;

Έγραψα αναλυτικά ότι της δίνω όλα τα δίκια αλλά εδώ κοιτάμε πως να μαλακώσουν τα πράγματα για το καλό της χριστιανασ.έχει ήδη πάρα πολλά στην πλάτη της.μΕ το να τον εξαγριώσει κ άλλο κ να χωρίσουν θα είναι έγκλημα την συγκεκριμένη στιγμή!να είχε απ άλλου στήριγμα θα έβγαινα μ πανό να έλεγα ΦΎΓΕ.αλλά ξέρω πολύ καλα πως είναι να MHN έχεις στήριγμα κ ΠOY να πασ.κ δεν δουλεύει κιόλας!κάποιες φορές στην ζωή δυστυχώς δεν MΠOPOYME να κάνουμε ότι θέλουμε ή μάλλον να το πω αλλιώς,πρέπει να κάνουμε τις πάπιες ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΌ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΛΌ.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο δυστηχως....δεν εχεις και αδικο...εγω μιλαω απέξω...σκεφτομαι τι θα εκανα στη θεση της και πραγματικα θαυμαζω το οτι μπορει και συγκρατει τον εαυτο της.....ευχομαι μονο ολο αυτο να τελειωσει γρηγορα.....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε αυτο δυστηχως....δεν εχεις και αδικο...εγω μιλαω απέξω...σκεφτομαι τι θα εκανα στη θεση της και πραγματικα θαυμαζω το οτι μπορει και συγκρατει τον εαυτο της.....ευχομαι μονο ολο αυτο να τελειωσει γρηγορα.....

 

Είναι πολύ άσχημο να μην έχεις ΠOY να πασ...

Αν ΠAPOYME το σενάριο ότι είναι πράγματι τοοοσο κακός άνθρωπος αυτός ο άντρας κ του πει η χριστιανα Τώρα ή κ λίγο αργότερα ΤΈΡΜΑ τον εχω ικανό μέχρι Να βγει το διαζύγιο να MHN της δίνει φράγκο.

ΑΝ ΛΈΜΕ ΤΑ ΚΆΝΕΙ ΌΛΑ AYTA ΓΙΑΤΊ ΈΤΣΙ ΕΊΝΑΙ.αλλά εγώ ΛEΩ κ ξανάΛEΩ.έχει κλαταρει κ απαρνιετε τα πάντα.την πραγματικότητα.

ΔΥΣΤΥΧΏΣ -πάλι επαναλαμβάνομαι- οι ΓΥΝΑΊΚΕΣ τραβάμΕ τα πάντα κ είμαστε για όλα!όταν πέρνει την κάτω βόλτα η σχέση μΕ τον σύζυγο..εμείς θα βάλουμε τα καυτα εσώρουχα,εμείς να αρχίσουμε να ψάχνουμε την σούπερ κρέμα π θα εξαφανίσει την ρυτίδα.εμείς θα τον βάλουμε κάτω να συζητήσουμε.εμείς θα KATΣOYME να σκεφτούμε κ να υπέραναλύσουμε ατελείωτες ώρες το τι φταίει...κτλ κτλ κτλ...

Στο θέμα μας τώρα...ο μπαμπάς είναι μπαμπάς κ δεν θα γίνει ποτέ μαμα!μπορεί σ εμένα σ εσένα σε όλες μας να φαίνεται αδιανόητο να περάσει μια μέρα χωρίς να δούμε το παιδί μας αλλά μ τους άντρες δεν συμβαίνει το ίδιο.ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΌΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΆΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΤΟΥΣ.

Δεν σηκώνει το τηλ;σ λέει αν γίνει κάτι κακό μ τα παιδια-ΧΤΥΠΆ ΞΎΛΟ-θα πάρει στην μάνα μου κ θα μΕ ειδοποιήσει...

Άντρες παιδί μου!πεταμένα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,τωρα το θυμηθηκα,πριν κανενα 2βδομαδο μου ζητησε ενα αρκουδακι με το αρωμα μου πανω.

Περναει η αγαπη σε 2 βδομαδες?Ναι,ε?Καλα.

 

 

Μήπως διανύετε τον έβδομο χρόνο γάμου ή γνωριμίας; Εφτά χρόνια φαγούρα; Αυτό πιθανόν τα εξηγεί όλα.

Λέει ότι σε αγαπάει, ότι δεν σε χωρίζει, λουφάρει στα δύσκολα, υποθέτω ότι σε φοβάται λιγάκι. Ίσως φοβάται ότι αν σηκώσει το τηλέφωνο θα είναι για καυγά. Δεν πιστεύω ότι η αγάπη περνάει σε δύο βδομάδες.

Η σχέση εξ αποστάσεως είναι δύσκολη, άμα χαθεί η επικοινωνία αποξενώνεστε, δεν έχει ιδέα τι κάνεις μέσα στη μέρα σου, μπορεί και να μην έχει συνειδητοποιήσει τι κάνει. Το θυμόταν πότε είχες την εξέταση;

Μήπως το έχεις πει πολλές φορές ότι θα φύγεις; Αν δεν το εννοείς πραγματικά μην το λες ποτέ.

 

Όπως και να χει μην κάθεσαι να βασανίζεσαι, το κλώθεις στο μυαλό σου από δω κι από κει κι αυτός μπορεί να μην έχει καταλάβει απολύτως τίποτα να ' ναι στον κόσμο του και να σε πάρει σε δυο - τρεις μέρες σαν να μην τρέχει κάστανο.

Ίσως τελικά παλιά, πριν τα τηλέφωνα και τα κινητά να ήταν καλύτερα. Θα του έστελνες τώρα ένα ωραίο μεγάλο γράμμα και θα περίμενες απάντηση σε κανένα μήνα, ούτε αναπάντητες ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,κοριτσια.

 

Μαρια μου,χαιρομαι που σε "διαβαζω",ελπιζω να εισαι καλα και σ'ευχαριστω που μου γραφεις.

 

Η αληθεια ειναι πως οχι,ο αντρας μου δεν ειναι κακος ανθρωπος,ισα,ισα,ειναι απο τους πολυ καλους.Δεν ξερω γιατι γινεται τοσο κακος με μενα τωρα.Το ειπα και σε αλλο ποστ,μπορει να του βγαζω τον χειροτερο του εαυτο...

Και επειδη το ανεφερες,ουτε στην μητερα του σηκωνει το τηλεφωνο!

 

Ζεττακι,επεσες μεσα σε ολα,μονο που ειμαστε μαζι 5 χρονια.

Και πιστεψε με,την εξεταση μου δεν την ξεχασε ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ.

 

Μην σου κανει εντυπωση το σε δυο βδομαδες και την προηγουμενη του καυγα ετσι ημασταν,μια χαρα,απλα εγω ειχα αγωνια και τσιτες για τους δικους μου,αλλα μεταξυ μας ειμασταν πολυ καλα,ο,τι εγινε εγινε σε μια μερα.Στο ενδιαμεσο αυτων των περιστατικων ειμαστε μια χαρα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Μην σου κανει εντυπωση το σε δυο βδομαδες και την προηγουμενη του καυγα ετσι ημασταν,μια χαρα,απλα εγω ειχα αγωνια και τσιτες για τους δικους μου,αλλα μεταξυ μας ειμασταν πολυ καλα,ο,τι εγινε εγινε σε μια μερα.Στο ενδιαμεσο αυτων των περιστατικων ειμαστε μια χαρα.

 

Πως εισαι κοριτσι μας? Πως πατε? Καπως ετσι οπως το περιγραφεις την κανουμε και εμεις την δουλεια σε πιο ελαφρια μορφη.....

 

ή πιο βαρια.....ουφ.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κουράγιο να διαβάσω όλα τα ποστ :roll:

Η καλοσύνη δε μου λέει τίποτα...

τι σημαίνει είναι πολύ καλός αλλά ....

Όλα αυτά δείχνουν ανωριμότητα, επιπολαιότητα, ανευθυνότητα και

σίγουρα κακία/απανθρωπιά για τους πιο δικούς του ανθρώπους,

Για μένα δεν υπάρχουν άλλοθι και δικαιολογίες φτηνές που σου χρυσώνουν το χάπι...

Είναι υποχρεωμένος να διαχειριστεί με ωριμότητα τις καταστάσεις,

να πιεστεί και να παραπιεστεί, να κάνει υπέρβαση...

Τι σημαίνει πρέπει να του πει η μαμά και ο αδερφός του να έρθει και να ενδιαφερθεί για τα παιδιά και τη γυναίκα του....

 

Το φέις ακόμα και το κέρατο τα περνάω στο ντούκου...

Λέτε για πείσματα και εγωισμούς, ενώ υπάρχουν παιδιά που θέλουν αγάπη, φροντίδα, παρουσία... ή μήπως μιλάμε για 18χρονα και νεανικούς σχολικούς έρωτες....?

Αν δε "νοιαστεί", αν δεν καρδιοχτυπήσει, αν δεν ξενυχτήσει ο άντρας μου για τα προβλήματά μου, για τα ψυχολογικά μου, τότε για ποια συντροφικότητα μιλάμε, για ποια αγάπη, για ποια οικογένεια???

 

και να μ' αγαπάει τέτοια αγάπη δεν τη θέλω...

Και από αυτά που διαβάζω εικάζω ότι πάντα έτσι ήταν, απλά όλα κυλούσαν σε νορμάλ πλαίσια στη ζωή σας και δεν έτυχε να δείξει το πρόσωπό του.

 

Λυπάμαι που σου τύχαν όλα αυτά όλα μαζί (εγώ με μόνο πρόβλημα υγείας γονιού και κόντεψα να τρελαθώ/χαθώ), νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αρχίσετε να φέρεστε και οι 2 σαν ενήλικες...

Πάνω από όλα είναι τα παιδάκια σου (από άποψη βιοπορισμού και ψυχολογική να τα νοιαστείς) και φυσικά η υγεία σου....

 

:oops:Μπορεί να ακούγομαι σκληρή, αλλά με θυμώνουν τέτοιες καταστάσεις και πιστεύω ότι η παθητική στάση συντηρεί και καλλιεργεί την απαράδεκτη συμπεριφορά και σίγουρα δε λύνει το πρόβλημά σας, το κουκουλώνει για λίγο....

κουράγιο σου εύχομαι και δύναμη γιατί θα τα χρειαστείς.....

(λυπάμαι ειλικρινά που "ξανασυναντιόμαστε" υπό αυτές τις συνθήκες...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν έχω κουράγιο να διαβάσω όλα τα ποστ :roll:

 

Η καλοσύνη δε μου λέει τίποτα...

τι σημαίνει είναι πολύ καλός αλλά ....

 

Όλα αυτά δείχνουν ανωριμότητα, επιπολαιότητα, ανευθυνότητα και

σίγουρα κακία/απανθρωπιά για τους πιο δικούς του ανθρώπους,

Για μένα δεν υπάρχουν άλλοθι και δικαιολογίες φτηνές που σου χρυσώνουν το χάπι...

 

Είναι υποχρεωμένος να διαχειριστεί με ωριμότητα τις καταστάσεις,

να πιεστεί και να παραπιεστεί, να κάνει υπέρβαση...

 

Τι σημαίνει πρέπει να του πει η μαμά και ο αδερφός του να έρθει και να ενδιαφερθεί για τα παιδιά και τη γυναίκα του....

 

Το φέις ακόμα και το κέρατο τα περνάω στο ντούκου...

Λέτε για πείσματα και εγωισμούς, ενώ υπάρχουν παιδιά που θέλουν αγάπη, φροντίδα, παρουσία... ή μήπως μιλάμε για 18χρονα και νεανικούς σχολικούς έρωτες....?

 

Αν δε "νοιαστεί", αν δεν καρδιοχτυπήσει, αν δεν ξενυχτήσει ο άντρας μου για τα προβλήματά μου, για τα ψυχολογικά μου, τότε για ποια συντροφικότητα μιλάμε, για ποια αγάπη, για ποια οικογένεια???

 

και να μ' αγαπάει τέτοια αγάπη δεν τη θέλω...

 

Και από αυτά που διαβάζω εικάζω ότι πάντα έτσι ήταν, απλά όλα κυλούσαν σε νορμάλ πλαίσια στη ζωή σας και δεν έτυχε να δείξει το πρόσωπό του.

 

Λυπάμαι που σου τύχαν όλα αυτά όλα μαζί (εγώ με μόνο πρόβλημα υγείας γονιού και κόντεψα να τρελαθώ/χαθώ), νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αρχίσετε να φέρεστε και οι 2 σαν ενήλικες...

Πάνω από όλα είναι τα παιδάκια σου (από άποψη βιοπορισμού και ψυχολογική να τα νοιαστείς) και φυσικά η υγεία σου....

 

:oops:Μπορεί να ακούγομαι σκληρή, αλλά με θυμώνουν τέτοιες καταστάσεις και πιστεύω ότι η παθητική στάση συντηρεί και καλλιεργεί την απαράδεκτη συμπεριφορά και σίγουρα δε λύνει το πρόβλημά σας, το κουκουλώνει για λίγο....

 

κουράγιο σου εύχομαι και δύναμη γιατί θα τα χρειαστείς.....

 

(λυπάμαι ειλικρινά που "ξανασυναντιόμαστε" υπό αυτές τις συνθήκες...)

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο υπερβολικος εγωισμός καμια φορά βλαπτει τις σχέσεις , σε ποιοιουδηποτε είδους συμβίωση ( ακόμα και οικογενιακή ) απαιτείται , αληλοσεβασμος αληλοκατανόηση και αμοιβαιες υποχορήσεις, και ( δεν ειναι ανάγκη να πουμε στον άλλο οτι είνναι άχρηστος ακόμα και αν το πιστεύομε ) , τα παιδιά δέν βελτιώνουν τα παράγματα και μήν περιμενεισ οτι αυτά θα σωσουν την κατασταση οταν δέν υπάρχουν όλα αυτά που ανάφερα πιο πάνω

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ακριβως σκεφτομαι κι'εγω νουφαρο και δεν σηκωνω το τηλεφωνο.

Τι να το κανεις,αν ο αλλος δεν σε ποναει?

Δεν εισαι σκληρη,γι'αυτο εγραψα εδω,για να ακουσω την γνωμη σας.

Σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες.

Μαριρενα,ναι,το ξερω ολα αυτα που λες,το θεμα των παιδιων ειναι κατι τελειως αλλο απο εμας.Και συμφωνω φυσικα και με σενα.

 

Υπαρχει μια μικρη περιπτωση να φυγω σημερα να παω στους γονεις μου,γιατι ο μπαμπας μου χειροτερεψε.Μην νομιζετε οτι σας γραφω.

 

Εαν φυγω,θα τα πουμε οταν γυρισω.

 

Χιλια ευχαριστω κοριτσια που ξοδεψατε τον χρονο σας να μου απαντησετε.

Ελπιζω να σας εχω νεα συντομα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Χριστιάνα, πως τα περνάς όλα αυτά... Πραγματικά δεν έχω κάποια συμβουλή να σου δώσω αλλά ούτε και πιστεύω ότι θα ήμουν άξια να αντεπεξέλθω σε τέτοιες καταστάσεις που έχεις. Πιάνομαι μόνο απο ένα πράγμα που έγραψες "Η αληθεια ειναι πως οχι,ο αντρας μου δεν ειναι κακος ανθρωπος,ισα,ισα,ειναι απο τους πολυ καλους.Δεν ξερω γιατι γινεται τοσο κακος με μενα τωρα" και σου απαντώ: Κάποιοι άνθρωποι βρίσκουν κάποιους άλλους ανθρώπους (ευσυνήδητους, καλές μάνες, νοικοκυρές, ανεκτικές) όπως εσύ και πετάνε όλες τους τις υποχρεώσεις και ευθύνες σ'αυτούς απλά και μόνο επειδή οι ίδιοι είναι ευθυνόφοβοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αρέσει καθόλου αυτή η εξαφάνιση...μα καθόλου..

 

Η Χριστιάνα προειδοποίησε ότι θα λείψει για λίγο.....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...