Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 2010


Recommended Posts

Προφανως δινουν τα επιδοματα ανεργιας που τα θελει ο αλλος για να ζησει,γιατι εαν δεν τα δωσουν αυτα θα τους βγαλουν στα καναλια,κ αφηνουν τα αλλα επιδοματα που θεωρουν οτι δεν τα εχει αμεση αναγκη κ τα καθυστερουν,γιατι εμενα δεν μου ειπαν οτι δεν θα τα δωσουν,απλα μου ειπαν δεν εχει λεφτα η υπηρεσια κ θα τα καθυστερηση

 

Σωστη:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ αλλά δεν κράτησαν τα χαρτιά. Από τον άλλο μήνα για 1 τέκνο. Τουλάχιστον είδε τα χαρτιά και ήταν οκ, μόνο θέλει θεώρηση η Ληξιαρχική πράξη γέννησης του μικρού!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ αλλά δεν κράτησαν τα χαρτιά. Από τον άλλο μήνα για 1 τέκνο. Τουλάχιστον είδε τα χαρτιά και ήταν οκ, μόνο θέλει θεώρηση η Ληξιαρχική πράξη γέννησης του μικρού!

 

Ναι ρε συ, για 1 παιδί είναι από Σεπτέμβρη!!! Αχ, δεν το πρόσεξα ότι έχεις ένα (δεν το διευκρινίσαμε καθόλου), γιατί θα στο 'λεγα.

Κι εγώ τον άλλο μήνα είμαι. :mrgreen:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η πληρωμη δεν γινεται απο τισ Υπηρεσιες που πατε γινεται απο τα κεντρικα στον Αλιμο,δεν εχουμε εμεις αυτο το δικαιωμα να πληρωνουμε ετσι οποτε θελουμε κι σε οποιον θελουμε.

Με μια εντολη πληρωμων που δινεται αυτοματα απο το προγραμμα στην Εθνικη Τραπεζα...

Περσι οταν παλι δεν ειχε χρηματα ο ΟΑΕΔ... εδινε το Υπουργειο χρηματα στον ΟΑΕΔ ... κι αυτο πληρωνε τμηματικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, για 1 παιδί είναι από Σεπτέμβρη!!! Αχ, δεν το πρόσεξα ότι έχεις ένα (δεν το διευκρινίσαμε καθόλου), γιατί θα στο 'λεγα.

Κι εγώ τον άλλο μήνα είμαι. :mrgreen:

 

Να σου ζήσει το αγόρι σου!! Ιούλιο γέννησες???Ναι ένα έχω. Ένας αλλά ΛΕΩΝ:)

Το ήξερα ό,τι είναι από τον Σεπτέμβρη αλλά πήγα πιο πολύ για να δουν αν είναι οκ τα χαρτιά! Μην ανησυχείς!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααα1 έτος και 7 μήνες λέει το τίκερ σου Μαεστρία. Είδα 1 έτος και 1 μήνα!!! Λάθος!!

 

Ιανουάριο. Είμαστε πιο μεγάλοι. Και θηρία!

 

Ταρζάν ο δικός μου, είναι υπερκινητικός και δεν κάθεται ΚΑΘΟΛΟΥ σ' ένα σημείο, είμαστε αρκετά κουρασμένοι.

 

Να σου ζήσει κι ο δικός σου! :D

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα τηλ στο οαεδ δωσαμε στα κεπ τα χαρτια7/7 ακι ακομα τιποτα και η υπαλληλος μου λεει θα τα παρουμε καποια στιγμη μεχρι το ιανουαριο 2011...και τις λεω!!! πατε καλα?? μου λεει τηλεοραση δεν βλεπετε δεν υπαρχουν λεφτα!!! καλα πριν λιγο δεν πηραμε παλι δανειο και εχουμε τωρα την τροικα!!!

που πηγαν τα λεφτα οεο....???

Link to comment
Share on other sites

μου εχουν πει κι εμενα πως αμα τα καταθεσεις σε κεπ κανουν μεχρι και 3 μηνες,γιαυτο τα πηγα απευθειας εκει...αλλα μη νομιζεις πως πηρα λεφτα. μου ειπαν πως για αυγουστο δεν εχει δοθει κανενα οικογ. επιδομα και οταν ρωτησα ποτε, μου παν "δε ξερουμε"....ζησε μαη μου δηλαδη!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια αν καποια που εχει κανει αυγουστο αιτηση παρει χρημματα ας ενημερωσει εδω. δε μπορω να τρεχω καθε μερα στη τραπεζα...ας εχω ενα σημαντικο στοιχειο λοιπον....ευχαριστω!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σας εξυπηρετησω την Τεταρτη αν δνε παω αυριο στην Υπηρεσια...

Οποια δεν εχει πληρωθει και θελει να δω τι γινεται ας μου δωσει σε pm το ΑΦΜ της και θα παω που θα παω στην ΥΠηρεσια για δικη μου δουλεια να το κοιταξω να δω τι γινεται... το μονο που μπορω να κανω για εσας ειναι αυτο ...

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σας εξυπηρετησω την Τεταρτη αν δνε παω αυριο στην Υπηρεσια...

Οποια δεν εχει πληρωθει και θελει να δω τι γινεται ας μου δωσει σε pm το ΑΦΜ της και θα παω που θα παω στην ΥΠηρεσια για δικη μου δουλεια να το κοιταξω να δω τι γινεται... το μονο που μπορω να κανω για εσας ειναι αυτο ...

 

 

αχ τωρα το ειδα!!!!! εχεις πμ....το βαλα δημοσια κατα λαθος!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθα και εγω η άσχετη να ρωτήσω... Μου είπαν από τη δουλειά, ότι από 1/9 μπορώ να καταθέσω τα χαρτιά για το επίδομα (έχω 1 παιδί), αλλά δεν μου ειπαν τι χαρτιά!!!!! ΤΕΛΕΙΟ???? Μπορείτε να με βοηθήσετε; Και πρέπει να πάω εγώ για την κατάθεση ή μπορεί και ο σύζυγος?? Ευχαριστώ!

 

 

Την μέρα που σε πρωτοαντίκρισα, αντίκρισα το φως μου!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγω η άσχετη να ρωτήσω... Μου είπαν από τη δουλειά, ότι από 1/9 μπορώ να καταθέσω τα χαρτιά για το επίδομα (έχω 1 παιδί), αλλά δεν μου ειπαν τι χαρτιά!!!!! ΤΕΛΕΙΟ???? Μπορείτε να με βοηθήσετε; Και πρέπει να πάω εγώ για την κατάθεση ή μπορεί και ο σύζυγος?? Ευχαριστώ!

 

Ηταν σε προηγούμενη σελίδα... Φάτε μάτια ψάρια...αχ

 

 

Την μέρα που σε πρωτοαντίκρισα, αντίκρισα το φως μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια είχα κάνει αίτηση 3/8. Χθες κάτι με έτρωγε να πάω στην τράπεζα, πήγα με μισή καρδιά αλλά ΘΑΥΜΑ τα λεφτά είχαν μπει. ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
να σε ρωτησω..για ποσα λεφτα μιλαμε;για ενα παιδι;
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χρειαζεται να καταθεσεις τιπουα χαρτια καπου για το επιδομα ή οχι;

 

το καλύτερο είναι να πας οαεδ... κι οχι κεπ να καταθέσεις τα χαρτια σου....

κι εγώ φέτος πρώτη φορά θα τα κάνω... απλά περιμένω να γεννήσω.... να καταθέσω και για τα δυο παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Κορίτσια είχα κάνει αίτηση 3/8. Χθες κάτι με έτρωγε να πάω στην τράπεζα, πήγα με μισή καρδιά αλλά ΘΑΥΜΑ τα λεφτά είχαν μπει. ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

Καλα που σε ετρωγε!!!! μολις διαβασα πως πηρες τα δικα σου που χες κανει τα χαρτια τρεις μερες πριν απο μενα πηγα σημερα κι εγω και ητανε μεσα! Thanx;)!!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...