Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 2010


Recommended Posts

http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg

Κατεβαστε την εγγυκλιο και διαβαστε την προσεκτικα....

Οταν υπαρχει ταμειο ανεργιας θα ζητησεισ μια βεβαιωση απο το ταμειο αντι για την βεβαιωση του εργοδοτη .. το δικαιουσαι κανονικα

Το ποσο παει αναλογικα ....

Για 1 παιδι ειναι 133,80 ευρω

για 2 παιδια ειναι 330,96 ευρω

για 3 παιδια ειναι 700,80

για 4 παιδια ιναι 843,72 κτλ κτλ κτλ

το θεμα ειναι οτι για να παρει κανεις ολοκληρο το ποσο θα πρεπει το 4ο τεκνο πχ να ειναι γαννημενο μεσα στο 2009 αν ειναι μεσα στο 2010 θα παρει ενα ποσοστο απο την ημερα που γεννηθηκε μεχρι και το τελος του χρονου

Το ποσο του οικογενειακου επιδοματος ειναι οτι θα σας εδινε ο εργοδοτης σας εαν σας το πληρωνε... ετσι το βγαζουν ...

Και γιατι να μην τα παρουμε εμεις οι ΕΛΛΗΝΕΣ που τα δικαιουμαστε και να τα περνουν οι αλλοδαποι εεε?????

Το οτι βγαζουν ημερομηνιες πχ οτι απο την ταδε του μηνος καταθετουν οσοι εχουν απο 3 και ανω παιδια απο την ταδε του μηνος οσοι εχουν 2 παιδια και απο την ταδε οσοι εχουν 1 παιδι το κανουν γιατι ολοι πανε μαζι και μετα γκρινιαζουν γιατι αργουν οι υπαλληλοι...

Και μια απλη ενημερωση μην πηγαινετε στα ΚΕΠ κανουν λαθοι και οταν τα στελνουν στις υπηρεσιες ριχνουν το μπαλακι στους υπαλληλους του ΟΑΕΔ που τουσ τα στελνουν ξανα πισω... αφηστε που μεσω ΚΕΠ θα κανετε να πληρωθειτε και ενα 4μηνο και μπορει και μετα την ληξη του επιδοματος.... ενω στις υπηρεσιες πληρωνεστε την επομενη μερα η την μεθεπομενη

 

Για αυτο λιγο υπομονη και πηγαινετς στις υπηρεσιες...

 

αυτα!!!!:P:p:p

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνωμη....να ρωτησω κάτι που δεν ξέρω???

Παντα παίρνω το οικογ. επιδομα....Ομως φετος 13 Ιανουαριου 2010 γεννησα το μωρο μου...Θα παρω χρηματα γι αυτοή μονο για το πρωτο μου παιδι??Επισης πότε να παω να καταθεσω τα χαρτια μου?Τωρα ή 1 Σεπτεμβριου???

Ευχαριστωωωω

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη....να ρωτησω κάτι που δεν ξέρω???

Παντα παίρνω το οικογ. επιδομα....Ομως φετος 13 Ιανουαριου 2010 γεννησα το μωρο μου...Θα παρω χρηματα γι αυτοή μονο για το πρωτο μου παιδι??Επισης πότε να παω να καταθεσω τα χαρτια μου?Τωρα ή 1 Σεπτεμβριου???

Ευχαριστωωωω

καλησπερα... αφου το εχεις περαασει στο βιβλιαριο ασθενειας ειναι ασφαλισμενο δηλαδη θα παρεις απο τον φεβρουαριο του 2010 μεχρι και το τελος...

εχεις 2 παιδια?? αν ναι μπορεις και τωρα να πς στον ΟΑΕΔ της περιοχης σου και να καταθεσεις τα χαρτια κανονικα...:P

 

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είμαι άνεργη για να πάρω το επίδομα αυτό?

είναι το πρώτο μου παιδάκι, γεννάω όπου να'ναι , αλλά εργάζομαι, δεν έχω παραιτηθεί, ούτε απολυθεί.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΙα ενα παιδι το οικογενειακο επίδομα ειναι γυρω στα 97 ευρω και οχι 133 που γραφετε , επίσης απο 1 Σεπτεμβρη αρχιζουν οι αιτησεις για να καταβληθει το ποσο σε όσουν εχουν 1 παιδί !!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη....να ρωτησω κάτι που δεν ξέρω???

Παντα παίρνω το οικογ. επιδομα....Ομως φετος 13 Ιανουαριου 2010 γεννησα το μωρο μου...Θα παρω χρηματα γι αυτοή μονο για το πρωτο μου παιδι??Επισης πότε να παω να καταθεσω τα χαρτια μου?Τωρα ή 1 Σεπτεμβριου???

Ευχαριστωωωω

 

 

Ολοι μπορουν μεχρι τελος Δεκεμβριου απλα δεν νομιζω να υπαρχει λόγος να το καθυστερησεις .Διακιουσαι και για τα 2

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg

Κατεβαστε την εγγυκλιο και διαβαστε την προσεκτικα....

Οταν υπαρχει ταμειο ανεργιας θα ζητησεισ μια βεβαιωση απο το ταμειο αντι για την βεβαιωση του εργοδοτη .. το δικαιουσαι κανονικα

Το ποσο παει αναλογικα ....

Για 1 παιδι ειναι 133,80 ευρω

για 2 παιδια ειναι 330,96 ευρω

για 3 παιδια ειναι 700,80

για 4 παιδια ιναι 843,72 κτλ κτλ κτλ

το θεμα ειναι οτι για να παρει κανεις ολοκληρο το ποσο θα πρεπει το 4ο τεκνο πχ να ειναι γαννημενο μεσα στο 2009 αν ειναι μεσα στο 2010 θα παρει ενα ποσοστο απο την ημερα που γεννηθηκε μεχρι και το τελος του χρονου

Το ποσο του οικογενειακου επιδοματος ειναι οτι θα σας εδινε ο εργοδοτης σας εαν σας το πληρωνε... ετσι το βγαζουν ...

Και γιατι να μην τα παρουμε εμεις οι ΕΛΛΗΝΕΣ που τα δικαιουμαστε και να τα περνουν οι αλλοδαποι εεε?????

Το οτι βγαζουν ημερομηνιες πχ οτι απο την ταδε του μηνος καταθετουν οσοι εχουν απο 3 και ανω παιδια απο την ταδε του μηνος οσοι εχουν 2 παιδια και απο την ταδε οσοι εχουν 1 παιδι το κανουν γιατι ολοι πανε μαζι και μετα γκρινιαζουν γιατι αργουν οι υπαλληλοι...

Και μια απλη ενημερωση μην πηγαινετε στα ΚΕΠ κανουν λαθοι και οταν τα στελνουν στις υπηρεσιες ριχνουν το μπαλακι στους υπαλληλους του ΟΑΕΔ που τουσ τα στελνουν ξανα πισω... αφηστε που μεσω ΚΕΠ θα κανετε να πληρωθειτε και ενα 4μηνο και μπορει και μετα την ληξη του επιδοματος.... ενω στις υπηρεσιες πληρωνεστε την επομενη μερα η την μεθεπομενη

 

Για αυτο λιγο υπομονη και πηγαινετς στις υπηρεσιες...

 

αυτα!!!!:P:p:p

 

 

Εμενα για 2 παιδια γιατι μου εβαλαν 296 ευρω εεεε????:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για 2 παιδια γιατι μου εβαλαν 296 ευρω εεεε????:confused::confused::confused:

Καλημερα ... μηπως το ενα μωρο δεν ειναι πιασμενο για ολο το 2009??? γιατι το οικογενειακο επιδομα που περνετε τωρα ειναι για το ετος 2009 κι οχι για το ετος 2010!!!!

Ποτε ειναι γεννημενα τα παιδια σου ?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη και Φιλιτσα , σας ευχαριστω πολυ...

Ειχα την εντυπωση πως μας δεινουν αυτα τα χρηματα για το ετος που περασε (δηλ. για το 2009 ) και νομιζα πως δεν θα επερνα χρηματα για τον μπεμπη μου... και οτι επρεπε να παω Σεπτεμβρη και μετα ....

Φωτεινη ναι εχω και τα δυο παιδια στο βιβλιαριο μου ασφαλισμενα...οποτε θα σπευσωωωωωωω:) Εχω και ολα τα χαρτια ετοιμα.... Βλεπεις εχουμε και διακοπες μπροστα μας και κατι ακουσα πως τα παιρνεις συντομα τα χρηματα.....

Ευχαριστω και παλι.....

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη και Φιλιτσα , σας ευχαριστω πολυ...

Ειχα την εντυπωση πως μας δεινουν αυτα τα χρηματα για το ετος που περασε (δηλ. για το 2009 ) και νομιζα πως δεν θα επερνα χρηματα για τον μπεμπη μου... και οτι επρεπε να παω Σεπτεμβρη και μετα ....

Φωτεινη ναι εχω και τα δυο παιδια στο βιβλιαριο μου ασφαλισμενα...οποτε θα σπευσωωωωωωω:) Εχω και ολα τα χαρτια ετοιμα.... Βλεπεις εχουμε και διακοπες μπροστα μας και κατι ακουσα πως τα παιρνεις συντομα τα χρηματα.....

Ευχαριστω και παλι.....

αννουλα για το ετος 2009 ειναι .... για αυτο ζητανε ενσημα για το 2009 και βεβαιωση απο τον εργοδοτη οτι εργαζοσουν κανονικα στο ετος αυτο....;)Τα χρηματα αν πας πριν τις 12 το μεσημερι μπαινουν τ'απογευμα μετα τις 6 στον λογαριασμο σου .. αν δεν μπουν ειναι θεμα τις τραπεζας που δεν πιστωσαν το ποσο... απο τις υπηρεσιες γινεται αμεσως η εντολη πληρωμης μετα φευγει απο τα κεντρικα με εντολη και πανε αυτοματα στην εθνικη τραπεζα μετα ειναι στο χερι της Τραπεζας να κανει τιν πιστωση ... :P

 

Link to comment
Share on other sites

Α!!!!!!! ΓΙΑ ΤΟ 2009 ΕΙΝΑΙ???

Ε.... ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ...ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ...ΓΥΡΩ ΣΤΑ 100 ΕΥΡΩ...ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.....ΓΙΑ 13 ΜΕΡΕΣ ..ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....

ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ....

ΦΙΛΛΙΑ

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Α!!!!!!! ΓΙΑ ΤΟ 2009 ΕΙΝΑΙ???

Ε.... ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ...ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ...ΓΥΡΩ ΣΤΑ 100 ΕΥΡΩ...ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.....ΓΙΑ 13 ΜΕΡΕΣ ..ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....

ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ....

ΦΙΛΛΙΑ

Ειδα οτι εισαι απο Καβαλα .. σε ποιο απο τα 3 καταστηματα πας?

Θα περασουν μεσα οτι γεννησες το 2ο παιδι ...Μην τα μπερδευουμε :P

Θα πληρωθεις και για το 2ο παιδι μια αναλογια απο τις 13 του μηνα μεχρι τελος του ετους ΑΛΛΑ τα δικαιολογητικα πρεπει να ειναι του 2009 ...

για να φανει οτι δουλευες το 2009

 

ελπιζω να μην σε μπερδεψα :(:(

 

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει , καταλαβα....Εχω τα δικαιολογητικα του 2009....

Ναι ειμαι απο Καβαλα..και εδω στην πολη μεσα απο οτι ξερω εχουμε ενα καταστημα ...Ενα και καταραμενο....Για να πληρωθω εξαμηνο και συμπληρωματικο εκανα 3 μηνες...(χασανε τα χαρτια μου κτλ )αστα.............Αλλα δε συνεβη μονο σε μενα....Τελος παντων...Εσυ πως ξερεις για περισσοτερα καταστηματα..?

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενταξει , καταλαβα....Εχω τα δικαιολογητικα του 2009....

Ναι ειμαι απο Καβαλα..και εδω στην πολη μεσα απο οτι ξερω εχουμε ενα καταστημα ...Ενα και καταραμενο....Για να πληρωθω εξαμηνο και συμπληρωματικο εκανα 3 μηνες...(χασανε τα χαρτια μου κτλ )αστα.............Αλλα δε συνεβη μονο σε μενα....Τελος παντων...Εσυ πως ξερεις για περισσοτερα καταστηματα..?

Ημουν καποτε αραβωνιασμενη μ'ενα παιδι που μενει Καβαλα... Ηταν να παρω μεταθεση και να ερθω εκει στις Χρυσουπολης... αλλα δεν στεριωσε η σχεση κι ετσι ... εμεινα εδω στην αθηνα ... και μετα απο λιγο γνωρισα τον αντρα μου .... :P:p:p:p

Εχει ενα στην Ερμουπολη κι ενα στην Χρυσουπολη κι ενα στο κεντρο :P:p

1.

Κ.Π.Α.2 Καβάλας

(Περιγιάλι 2 Τ.Θ. 1019 / 652 01 - ΚΑΒΑΛΑ)

2.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ - 25920

Κ.Π.Α.2 Ελευθερούπολης

(Δράμας 3 / 641 00 - ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ)

3.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ - 25910

Κ.Π.Α. 2 Χρυσούπολης

(Ζαγορίου 16 / 642 00 - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ)

 

Εχει κι ενα στην Θασο :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εισαι πολυ καλα ενημερωμενη........

Ναι υπαρχουν και αυτα....Εγω ομως μενω μεσα στην πολη της Καβαλας και εχουμε μονο αυτο στο Περιγιαλι...Τα αλλα ειναι αρκετα μακρυα ....

Ευχομαι να εισαι καλα με την επιλογη σου να εισαι Αθηνα....αλλα την Καβαλα δεν θα την αφηνα με τιποτα..Ειναι η ομορφοτερη πολη που εχω δειιιι......Να σημειωθει οτι δεν ειμαι Καβαλιωτισσα αλλα μιση Αθηνα Πειραια και μιση Βορεια Ελλαδα ...πανω ψηλα....

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ... μηπως το ενα μωρο δεν ειναι πιασμενο για ολο το 2009??? γιατι το οικογενειακο επιδομα που περνετε τωρα ειναι για το ετος 2009 κι οχι για το ετος 2010!!!!

Ποτε ειναι γεννημενα τα παιδια σου ?

 

Ο γιος μου ειναι το Φεβρουαριο του 2009...Λες?

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εισαι πολυ καλα ενημερωμενη........

Ναι υπαρχουν και αυτα....Εγω ομως μενω μεσα στην πολη της Καβαλας και εχουμε μονο αυτο στο Περιγιαλι...Τα αλλα ειναι αρκετα μακρυα ....

Ευχομαι να εισαι καλα με την επιλογη σου να εισαι Αθηνα....αλλα την Καβαλα δεν θα την αφηνα με τιποτα..Ειναι η ομορφοτερη πολη που εχω δειιιι......Να σημειωθει οτι δεν ειμαι Καβαλιωτισσα αλλα μιση Αθηνα Πειραια και μιση Βορεια Ελλαδα ...πανω ψηλα....

Η επιλογη μου ηταν οτι καλυτερο μου εχει ερθει μεχρι τωρα στην ζωη μου αννουλα... δεν μετανιωσα ποτε μου για αυτην ... εδω και 1 χρονο σχεδον ... Καλη η Καβαλα αλλα για διακοπες... για μενα.. αν και ειμαι νησιωτισα :P:p

αλλα προς τα Βορεια δεν εχω κανεναν δικο μου.. μονο εκει ΘΑ ειχα αν εμενα κι αυτο ... της αλλης πλευρας οχι δικης μου... τελος παντων ολα ειναι καλα τωρα κι αυτο μου αρκει

Οσο για τους εκει ΟΑΕΔ ειχα διαλεξει και που θα πηγαινα χαχαα στις Χρυσουπολης να βλεπω θαλασσα :P:p:p

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...