Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ 2010


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι Τετάρτη 11/08 και ακόμα άφαντα τα λεφτά. Πήγαν και αυτά διακοπές ?

Στον ΟΑΕΔ τα κατεθεσες???

σε ποια πειοχη αν θελεις μου λες...

και δεν πας να τους ρωτησεις γιατι δεν εχουν μπει ακομα???

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τα κατεθεσα 6 του μηνα και πηρα σημερα τηλ. μου ειπαν μεχρι τη Παρασκευη γιατι σε αυτα που πιστωθηκαν σημερα δεν ημουν εγω μεσα....:confused:

Αααα δεν θα εχουν χρηματα :(:( παλι ...

Τοσες μερες χμμ.... αυριο θα παω στην υπηρεσια μου εγω να καταθεσω το χαρτι της κυοφοριας μου και θα παρω πληροφοριες τι γινεται .. να εχω κι εγω μια ιδεα ... να μπορω να σας δινω απαντησεις

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας γνωρίζει καμία περίπου τι επιστροφή παίρνω από το ΙΚΑ για τη γέννα? Να σας ενημερώσω ότι εγώ δεν εργάζομαι μόνο ο άντρας μου και είναι ασφαλισμένος στο ΙΚΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον ΟΑΕΔ τα κατεθεσες???

σε ποια πειοχη αν θελεις μου λες...

και δεν πας να τους ρωτησεις γιατι δεν εχουν μπει ακομα???

 

 

Στον ΟΑΕΔ τα κατέθεσα στην Εσλιν στους Αμπελόκηπους στην Αθήνα. Πήρα τηλέφωνο την Πέμπτη 12/08, μου είπαν ότι κάποια στιγμή θα πιστωθουν όλα μαζί ? και οτι έχει φύγει από αυτούς.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα δεν θα εχουν χρηματα :(:( παλι ...

Τοσες μερες χμμ.... αυριο θα παω στην υπηρεσια μου εγω να καταθεσω το χαρτι της κυοφοριας μου και θα παρω πληροφοριες τι γινεται .. να εχω κι εγω μια ιδεα ... να μπορω να σας δινω απαντησεις

ούτε τη παρασκευή τα πήρα που μου είχανε πει πως θα μπούνε... λες και εχω απειρο χρονο να τρεχω καθε μερα στις τράπεζες! ας πουνε μια φορα το σωστο κι αυτοι οι χριστιανοι!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν υπαρχει χρημα....:-(:-(:-(

Για αυτο και υπαρχει και θα υπαρχει καθυστερηση πληρωμων.... σ'ολα τα επιδοματα....

 

Φαντάσου να είσαι άνεργος και να περιμένεις το επίδομα ανεργίας και να μην έρχεται.

 

Ε, ρε κατάντιες. :roll:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

αφηστε, πηρα κι εγω τηλ. να δω τι γινεται και μου ειπανε και οτι δεν εχει δωθει κανενα επιδομα για αυγουστο και οτι δεν ξερουνε ποτε θα δοθει...τρεχα γυρευε δηλαδη. και μαρεσει που τα υπολογιζα αυτα τα λεφτα ο μ@&*κας!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α! καλά. Μου αρέσει που φέτος πήγα και κατέθεσα τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ για να πάρω τα λεφτά αμέσως !!! Ελπίζω μέχρι τις 5 Σεπτεμβρίου που είναι η βάπτιση να τα έχω πάρει. Πολλά ζητάω ?

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α! καλά. Μου αρέσει που φέτος πήγα και κατέθεσα τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ για να πάρω τα λεφτά αμέσως !!!

κι εγω διαβαζα εδω πως τα δινουν αμεσα και σκιστηκα να τα παω ....και νααααα τωρα!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

κι εγω διαβαζα εδω πως τα δινουν αμεσα και σκιστηκα να τα παω ....και νααααα τωρα!

 

Σοβαρά εγώ πέρσι τα 'χα καταθέσει στον ΟΑΕΔ και μετά από λίγες μέρες είχε κατατεθεί στο λογαριασμό μου το επίδομα.

 

Αλλά .. πέρσι. :roll:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα μην συνχηζεστε.. ειναι η παλιοκριση στην μεση :(

Για αυτο και ειχε καθυστερηση φετος η καταβολη των δικαιολογητικων που συνηθως ξεκιναγε 1/4/2010 και ξεκινησε Ιουλιο.

Τα λεφτα δεν τα χανετε και ειναι πιο σιγουρα που τα κανατε στις Υπηρεσιες παρα στα ΚΕΠ ...Λιγο υπομονη...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Έχω συγκεντρώσει τα δικαιολογητικά ή νομίζω πως τα έχω συγκεντρώσει γιατί εδώ βλέπω πως χρειάζονται και άλλα.

Ερώτηση. Εγώ παίρνω το επίδομα παιδιού από τον εργοδότη, ο σύζυγος δεν το παίρνει αλλά το παιδί είναι ασφαλισμένο στο δικό μου βιβλιάριο. Δικαιούται ο σύζυγος το επίδομα? Να καταθέσω τα δικαιολογητικά?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Έχω συγκεντρώσει τα δικαιολογητικά ή νομίζω πως τα έχω συγκεντρώσει γιατί εδώ βλέπω πως χρειάζονται και άλλα.

Ερώτηση. Εγώ παίρνω το επίδομα παιδιού από τον εργοδότη, ο σύζυγος δεν το παίρνει αλλά το παιδί είναι ασφαλισμένο στο δικό μου βιβλιάριο. Δικαιούται ο σύζυγος το επίδομα? Να καταθέσω τα δικαιολογητικά?

 

Νομίζω ότι ο άντρας σου, αφού δεν το λαμβάνει από εργοδότη, το δικαιούται. Δεν έχει σημασία που το έχεις ασφαλισμένο, ως γονέας παίρνεις βοήθημα (σοβαρό βοήθημα, αλλά λέμε τώρα). :mrgreen:

 

Για δικαιολογητικά, πέρνα για σιγουριά απ' τον ΟΑΕΔ, βγάζουν μια επικαιροποιημένη φωτοτυπία, τι ακριβώς χρειάζεται και συνήθως την έχουν στον πίνακα ανακοινώσεων.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μαεστρία. Θα τους πάω τα δικαιολογητικά που έχω συγκεντρώσει (είναι όσα λέει η λίστα) και αν ληφθώ κάτι το συμπληρώνω και ξαναπάω. Κοντά μου είναι ο ΟΑΕΔ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη. Τα δικαιλογητικά μπορώ να τα κατεθέσω εγώ ενώ το επίδομα θα το πάρει ο άντρας μου ή χρειάζεται να πάει ο ίδιος?

 

Κανονικά αυτοπροσώπως πάει ο δικαιούχος. Τώρα, δοκίμασε να πας με την ταυτότητά του κι αν είναι χαλαρός ο υπάλληλος ... :roll:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ξερω τι γινεται στα αλλα καταστηματα του ΟΑΕΔ, εδω στο νησι παντως, τα χρηματα του οικογενειακου επιδοματος πιστωθηκαν στον λογαριασμο μου,την επομενη της καταθεσης των δικαιολογητικων ητοι 2/7 και το επιδομα ανεργιας μου, μπαινει καθε μηνα στην ωρα του (ακομη και του Ιουλιου, το πιο προσφατο δηλαδη).Ισως να μην ειναι τοσο οτι δεν υπαρχουν χρηματα, οσο οτι δεν υπαρχουν υπαλληλοι λογω καλοκαιριου και αδειων για να διεκπεραιωσουν τις υποθεσεις του ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Σοφια δεν εχει να κανει αυτο που λες με τους υπαλληλους γιατι το επιδομα γινεται η αιτηση και η πληρωμη εκεινη την στιγμη .. αν τα κοριτσια εχουν στα χερια τους την αποφαση του οικογενειακου τοτε απλα ειναι στην διαδικασια της πληρωμης... τωρα αν δεν εχουν πληρωθει ακομα εχω να προτεινω κατι ... να πατε στις υπηρεσιες που τα καταθεσατε γιατι ισως λεω ισως γιατι δεν ειναι σιγουρο αυτο να μην εχει γινει η πιστωση η να υπαρχει καποιο προβλημα με το ΙΒΑΝ του λογαριασμου σας.. γιατι γινονται και αυτα...

 

female μπορει και ο συζυγος σου να τα καταθεσει αρκει αν εχει την ταυτοτητα σου και την δικη του μαζι ...

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφια δεν εχει να κανει αυτο που λες με τους υπαλληλους γιατι το επιδομα γινεται η αιτηση και η πληρωμη εκεινη την στιγμη .. αν τα κοριτσια εχουν στα χερια τους την αποφαση του οικογενειακου τοτε απλα ειναι στην διαδικασια της πληρωμης... τωρα αν δεν εχουν πληρωθει ακομα εχω να προτεινω κατι ... να πατε στις υπηρεσιες που τα καταθεσατε γιατι ισως λεω ισως γιατι δεν ειναι σιγουρο αυτο να μην εχει γινει η πιστωση η να υπαρχει καποιο προβλημα με το ΙΒΑΝ του λογαριασμου σας.. γιατι γινονται και αυτα...

 

female μπορει και ο συζυγος σου να τα καταθεσει αρκει αν εχει την ταυτοτητα σου και την δικη του μαζι ...

 

Σωστα μπορει να ειναι ετσι αλλα...

 

Μολις πηρα τηλ στον οαεδ κ μου ειπαν οτι δεν εχουν λεφτα κ δεν ξερουν ποτε θα πιστωθουν!!!!!!!!

 

...οπως λεει και η Vann δεν εχουν λεφτα.Δηλαδη αλλες υπηρεσιες του ΟΑΕΔ πληρωνουν (αρα εχουν λεφτα) κι αλλες οχι?Αν ο ΟΑΕΔ δεν ειχε λεφτα, δεν θα πληρωνε τιποτα.Ομως πληρωνει...Αρα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δινουν τα επιδοματα ανεργιας που τα θελει ο αλλος για να ζησει,γιατι εαν δεν τα δωσουν αυτα θα τους βγαλουν στα καναλια,κ αφηνουν τα αλλα επιδοματα που θεωρουν οτι δεν τα εχει αμεση αναγκη κ τα καθυστερουν,γιατι εμενα δεν μου ειπαν οτι δεν θα τα δωσουν,απλα μου ειπαν δεν εχει λεφτα η υπηρεσια κ θα τα καθυστερηση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...