Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οπισθια κλιση κ αποβολες


madeleine

Recommended Posts

Κ εγώ έχω οπίσθια κλίση μήτρας κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με αυτό.

Τελικά ποια είναι η σχετική με αυτό το θέμα ιστοσελίδα;

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια και εγω εχω οπισθια κλιση στη μητρα και ο γιατρος μου οταν με ειχε δει 7 εβδομαδων θυμαμαι μου ειπε να προσεχω παρα πολυ και να μη κανω τιποτα γιατι η οπισθια κλιση προκαλει αποβολες!!και βεβαια στην αρχη που ειχα παει σε ενα κεντρο για υπεριχους μου ειχαν πει οτι ηταν αδειος ο σακος αλλα πηγα αλλου καναμε κολπικο και ακουσαμε καρδουλα!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω εχω οπισθια κλιση στη μητρα και ο γιατρος μου οταν με ειχε δει 7 εβδομαδων θυμαμαι μου ειπε να προσεχω παρα πολυ και να μη κανω τιποτα γιατι η οπισθια κλιση προκαλει αποβολες!!και βεβαια στην αρχη που ειχα παει σε ενα κεντρο για υπεριχους μου ειχαν πει οτι ηταν αδειος ο σακος αλλα πηγα αλλου καναμε κολπικο και ακουσαμε καρδουλα!!

 

 

Αχ βρε teddy-teddi τι μου λες τώρα!Αγχώθηκα!Εμένα στην 9η εβδομάδα και με κολπικό υπέρηχο δεν είδαμε τίποτα και προχωρήσαμε σε απόξεση!Αλλά πιστεύω οτι μέχρι την 9η εβδομάδα πια θα είχε φανεί!Έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω οπίσθια θέση (κάμψη και κλίση) της μήτρας αλλά κανείς γιατρός μέχρι τώρα δεν μου το ανέφερε αυτό σαν πρόβλημα. Βέβαια στο μυαλό μου έρχονται ξανά οι σκέψεις σαν εφιάλτης για την παλλίνδρομη κύησή μου όπου στις 8 εβδομάδες δεν υπήρχε καρδιακός χτύπος, ενώ 2 βδομάδες πιο πριν είχαμε ακούσει κανονικά την καρδιά και όλα ήταν οκ. Κάναμε απόξεση την άλλη μέρα και από τότε οι εφιάλτες μου ήταν μήπως βιαστήκαμε και έγινε κάποιο λάθος. Οταν βέβαια το σκέφτομαι κάπως πιο ψύχραιμα, ηρεμώ μιας και ο γιατρός μου τότε ήταν αρκετά έμπειρος και θέλω να πιστεύω πως δεν θα έβγαζε λάθος βιαστικό πόρισμα, ειδικά όταν η κύηση προέρχονταν από εξωσωματική. Παρόλα αυτά όμως το μυαλό παίζει διάφορα παιχνίδια όταν κάτι το θέλουμε τόσο πολύ:cry:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω οπίσθια θέση μήτρας, που όμως στην εγκυμοσύνη μου δε με προβλημάτισε ούτε για μια στιγμή!

 

Η γυναικολόγος μου, μου έλεγε μάλιστα οτι παλιότερα θεωρούσαν οτι η οπίσθια θέση προκαλεί αποβολές, πλεον όμως εχει αποδειχθεί οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα κάτι τέτοιο μου είχε πει για παλιότερη λανθασμένη αρνητική αντίληψη περί οπίσθιας κλίσης( δεν θυμάμαι αν ήταν συγκεκριμένα για αποβολές ή κάτι άλλο) Μάλιστα μου είχε αναφέρει κ κάτι θετικό του τύπου θα συλλάβω εύκολα αν θυμάμαι καλά το οποίο κ αποδείχτηκε στη συνέχεια.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε teddy-teddi τι μου λες τώρα!Αγχώθηκα!Εμένα στην 9η εβδομάδα και με κολπικό υπέρηχο δεν είδαμε τίποτα και προχωρήσαμε σε απόξεση!Αλλά πιστεύω οτι μέχρι την 9η εβδομάδα πια θα είχε φανεί!Έτσι δεν είναι?

 

ψυχουλα μου 9 εβδομαδων και με κολπικο σιγουρα θα ειχε ακουστει!!!στο δευτερο τωρα πηγα 6 εβδομαδων και με κολπικο δεν ακουσαμε καρδουλα πηγα μετα απο 15 ημερες και επειτελους την ακουσαμε!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

ψυχουλα μου 9 εβδομαδων και με κολπικο σιγουρα θα ειχε ακουστει!!!στο δευτερο τωρα πηγα 6 εβδομαδων και με κολπικο δεν ακουσαμε καρδουλα πηγα μετα απο 15 ημερες και επειτελους την ακουσαμε!!

 

Αχ, αυτό λέω κι εγώ!!!Με το καλό το μωράκι σου εύχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...