Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οπισθια κλιση κ αποβολες


madeleine

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Σας προβληματισα με τον τιτλο ετσι δεν ειναι?

Η ερωτηση μου απευθυνεται ΜΟΝΟ στα κοριτσια με οπισθια κλιση μητρας.

Ποσες παλλινδρομες η κενους σακους ειχατε μεχρι σημερα και κυριως σε ποια εβδομαδα?

 

Ειχα και εγω μια μερικη μυλη το καλοκαιρι και μια παλλινδρομη το φθινοπωρο- και εχω φυσικα οπισθια κλιση μητρας.

 

Προς θεου μην σκεφτειτε οτι η οπισθια κλιση φταιει για τις αποβολες!!δεν εχει καμμια σχεση!

Απλα θελω λιγο να σας προβληματισω και μετα να σας παραπεμψω σε μια ιστοσελιδα.

 

Επαναλαμβανω το θεμα αφορα μονο τις κοπελες με οπισθια κλιση.

 

Θα περιμενω τις απαντησεις σας.

φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάντως με οπίσθια κλίση είχα σύλληψη από τον πρώτο μήνα προσπαθειών και πρώτα ο θεός σε λίγες μέρες γεννάω. Πάντως είναι ισχιακό το μωρό μου και δεν ξέρω αν έχει σχέση η οπίσθια κλίση με την θέση του και το ότι δεν γύρισε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Σας προβληματισα με τον τιτλο ετσι δεν ειναι?

Η ερωτηση μου απευθυνεται ΜΟΝΟ στα κοριτσια με οπισθια κλιση μητρας.

Ποσες παλλινδρομες η κενους σακους ειχατε μεχρι σημερα και κυριως σε ποια εβδομαδα?

 

Ειχα και εγω μια μερικη μυλη το καλοκαιρι και μια παλλινδρομη το φθινοπωρο- και εχω φυσικα οπισθια κλιση μητρας.

 

Προς θεου μην σκεφτειτε οτι η οπισθια κλιση φταιει για τις αποβολες!!δεν εχει καμμια σχεση!

Απλα θελω λιγο να σας προβληματισω και μετα να σας παραπεμψω σε μια ιστοσελιδα.

 

Επαναλαμβανω το θεμα αφορα μονο τις κοπελες με οπισθια κλιση.

 

Θα περιμενω τις απαντησεις σας.

φιλια

 

μου ειχε πει καποιος γυναικολογος οτι εχω το ιδιο αλλα δεν ειχα δωσει σημασια τωρα που διαβασα το μηνυμα σου το θυμηθηκα

εχω μεινει 2 φορε εγκυος στη ζωη μου και εχω 2 παιδακια

μη σε προβληματιζει

οσο για τον υπερηχο δε θυμαμαι καθολου ποτε ειδαμε καρδια κτλ

πανε 8 και 6 χρονια απο τοτε

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ οπίθια κλίση στη μήτρα. Τό μόνο μου πρόβλημα μέχρι τώρα ήταν στις συλλήψεις. Ξεκινούσα χαλαρά τις προσπάθειες αλλά έμενα έγκυος μόνο όταν εφάρμοζα τη μέθοδο του κατακόρυφου. Ναι, ναι, μη γελάτε! Μετά από κάθε εξπερμάτιση κατακόρυφο. Και όπως καταλαβαίνεται έπιασε και τις 3 φορές. Όσο για τη γέννα, οι δύο ήταν φυσιολογικές και η τρίτη αν όλα πάνε καλά το ίδιο.

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα αμεσα μηνυματα σας αλλα μαλλον δεν εγινα κατανοητη.

 

Το ξερω οτι η οπισθια κλιση δεν παιζει ρολο στις αποβολες, το εγραψα κ στο πρωτο μηνυμα!

 

"Προς θεου μην σκεφτειτε οτι η οπισθια κλιση φταιει για τις αποβολες!!δεν εχει καμμια σχεση!

Απλα θελω λιγο να σας προβληματισω και μετα να σας παραπεμψω σε μια ιστοσελιδα"

 

 

Επαναλαμβανω οτι απευθυνομαι σε κοπελες με οπισθια κλιση που ειχαν τουλαχιστον μια παλλινδρομη κ οδηγηθηκαν σε αποξεση. Ο λογος που το ρωταω δεν ειναι εγκυκλοπαιδικος κ θα σας ενημερωσω αμεσως μολις βγαλω καποια συμπερασματα.

 

Τονιζω οτι και εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τη συλληψη, μενω αμεσως εγκυος.

Δυστυχως ομως ουτε μια πο τα τριτα κοριτσια δεν καταλαβε τι εννοουσα.

 

Απλα πειτε μου αν ειχατε οπισθια κλιση κ κανατε αποξεση λογω παλλινδρομης κ σε ποια εβδομαδα.Η αν ειχατε συνδρομο ανεμβρυικης κυησης.

 

Ελπιζω αυτη τη φορα να γινω κατανοητη κ να μην αποπροσανατολισουμε το θεμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το εσβησα γιατι ειδα την τελευταια δημοσιευση. Εχω οπισθια και τιποτα αλλο απο οσα αναφερεις οποτε δεν μπορω να βοηθησω.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκι μου, εξήγησέ μας λίγο τι ακριβώς ψάχνεις, γιατί έτσι όπως το θέτεις φοβίζεις κάποια κορίτσια που έχουν οπίσθια θέση και δεν έχουν μείνει έγκυες ακόμα πως κάτι περίεργο συμβαίνει στην περιπτωσή τους. Εγώ έχω οπίσθια θέση και το Καλοκαίρι είχα ένα εξωμήτριο. Δυστυχώς δεν μένψ εύκολα έγκυος. Την πρώτη φορά μετά από έξι μήνες, τώρα προσπαθώ 7 κι ακόμα τίποτα. Τι θες να μάθεις;;;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει ενα τεραστιο κειμενο και κατι εκανα και το εχασα!!

 

Γι'αυτο λοιπον σας παραθετω ενα σαιτ να βγαλετε τα δικα σας συμπερασματα και σιγα σιγα θα σας λεω καποια δικα μου:

 

http://www.misdiagnosedmiscarriage.com

 

ειναι ιστοριες γυναικων που διαγνωστηκαν με ανεμβρυικη κυηση ή παλλινδρομη και τελικα αποδειχτηκε πως οι γιατροι εκαναν λαθος.

Αυτο αφορα μονο γυναικες με οπισθια κλιση μητρας που δεν επιτρεπει στην ακτινα του υπερηχου να πιασει τοσο καλα το εμβρυο. Και φυσικα δεν ειναι ο κανονας αλλα καποιες εξαιρεσεις γιατι πολλες κοπελες με οπισθια κλιση εχουν δει το μωρακι κανονικα.

 

Εγω απλα σαν προσωπικο μου συμπερασμα εβγαλα πως δεν πρεπει να βιαζομαστε για αποξεση απο την 6-7 εβδομαδα αν υπαρχεχι ζητημα οπισθιας κλισης αλλα να περιμενουμε λιγο ακομη αν δεν συντρεχει λογος μολυνσης κ παντα με τις οδηγιες του γιατρου.

 

just food for thought λοιπον κ τιποτα παραπανω.

 

Καλη Ανασταση!

Link to comment
Share on other sites

Madeleine σ' ευχαριστώ. Στην επόμενη εγκυμοσύνη μου θα έχω το νου μου! Πραγματικά δε φανταζόμουν κάτι τέτοιο. Οι γιατροί πάντως το περνάνε πολύ στο ντούκου, γι' αυτό κι εγώ δεν είχα δώσει ποτέ βάση, ούτε το είχα ψάξει και περισσότερο..

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω βρε κορίτσια οι γιατροί να κάνουν αποξέσεις για χάρη πλάκα και χωρίς να είναι σίγουροι ότι έχει πεθάνει ή δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο. Κάτι από ειδήσεις του Άλφα μου μοιάζει. Πλέον ότι κακό κάνει ένας γιατρός διαδίδεται τόσο γρήγορα που είναι όλοι υπερπροστατευτικοί κυρίως για την δική τους φήμη. Πέρα από αυτό οι αποξέσεις της 5ης-6ης εβδομάδας είναι πλέον σπάνιες και σου κάνουν μόνο αν έχουν δει ότι τελικά δεν καθάρισες μόνη σου. Δεν ξέρω τι να πω, είμαι λίγο επιφυλακτική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομίζω βρε κορίτσια οι γιατροί να κάνουν αποξέσεις για χάρη πλάκα και χωρίς να είναι σίγουροι ότι έχει πεθάνει ή δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο. Κάτι από ειδήσεις του Άλφα μου μοιάζει. Πλέον ότι κακό κάνει ένας γιατρός διαδίδεται τόσο γρήγορα που είναι όλοι υπερπροστατευτικοί κυρίως για την δική τους φήμη. Πέρα από αυτό οι αποξέσεις της 5ης-6ης εβδομάδας είναι πλέον σπάνιες και σου κάνουν μόνο αν έχουν δει ότι τελικά δεν καθάρισες μόνη σου. Δεν ξέρω τι να πω, είμαι λίγο επιφυλακτική.

 

Και μενα υπερβολη μου φαινεται, αλλα καλο ειναι να γνωριζεις τις περιπτωσεις. Πιστευω οτι αν ισχυει κατι τετοιο πρεπει να ειναι ΠΟΛΥ σπανιο ακομα και για οπισθιες κλισεις. Εμεις σε κανενα υπερηχο δεν ειχαμε θεμα. Αυτο δε που ΔΕΝ ειναι σπανιο στις οπισθιες ειναι η δυσκολια ουρισης απο 2-3 μηνα συνηθως γιατι πρηζεται η μητρα και ανασηκωνεται σε ορθια θεση, και καθως το κανει αυτο παταει ΠΑΝΩ στην ουροδοχο κυστη μπλοκαροντας την τελειως, μετα τον 3ο ηρεμεις γιατι εχει παρει θεση η μητρα. Και υπαρχουν γιατροι που ΔΕΝ το ξερουν αυτο (ναι ναι) και δινουν αντιβιωση 1ο τριμηνο για ουρολοιμωξη την οποια ΔΕΝ εχεις. ......ετσι και αυτο στα υποψιν (το εχω παθει εγω)......και αυτο ΔΕΝ ειναι σπανιο.....:-P

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω βρε κορίτσια οι γιατροί να κάνουν αποξέσεις για χάρη πλάκα και χωρίς να είναι σίγουροι ότι έχει πεθάνει ή δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο. Κάτι από ειδήσεις του Άλφα μου μοιάζει. Πλέον ότι κακό κάνει ένας γιατρός διαδίδεται τόσο γρήγορα που είναι όλοι υπερπροστατευτικοί κυρίως για την δική τους φήμη. Πέρα από αυτό οι αποξέσεις της 5ης-6ης εβδομάδας είναι πλέον σπάνιες και σου κάνουν μόνο αν έχουν δει ότι τελικά δεν καθάρισες μόνη σου. Δεν ξέρω τι να πω, είμαι λίγο επιφυλακτική.

 

Παντα πρεπει να ειμαστε επιφυλακτικοι, απλα το παρεθεσα σαν πληροφορια γιατι μου εκανε εντυπωση.

 

Τωρα αν οφειλεται στην ανευθυνοτητα ενος γιατρου κ μονο δεν το γνωριζω βεβαια, αλλα απο τη στιγμη που δεν κατονομαζεται για ποιο λογο αυτο να λειτουργει μονο ως δυσφημιση ενος συγκεκριμενου γιατρου κ να μην το εκλαβουμε σαν μια απλη πληροφορηση?

Αναρωτηθηκα κ εγω τι οφελος μπορει να εχει-να εχουν- οι γυναικες που εχουν γραψει στην ιστοσελιδα κ δεν βρηκα κατι.

 

Οσο για το αν οι αποξεσεις της 6ης εβδομαδας ειναι σπανιες τι ναπω?

Εχω κανει 2, και οι 2 ηταν στις 6+3 εβδομαδες-συμφωνα με μετρηση του μαιευτηριου, και εχω διαβασει πολυαριθμες αλλες περιπτωσεις εδω στην ιδια εβδομαδα! Μην εισαι λοιπον τοσο απολυτη εκτος αν μιλαω σε καποια γιατρο μαιευτηρα οποτε ισως να το δεχτω.

Και παλι ομως αυτο για τις αποξεσεις οτι ειναι σπανιες στην 6η εβδομαδα δεν ισχυει!

 

Πληροφοριακα επισης σας λεω οτι αυτα τα εχω συζητησει με το γιατρο μου και δεν τα δεχεται σε καμμια περιπτωση. Φανταζομαι οτι και ο δικος σας θα χλευασει η θα ειρωνευτει αν του το πειτε. Οι γιατροι προχωρανε συμφωνα με ενα πρωτοκολλο..αν εισαι τοσων εβδομαδων πρεπει να δουμε καρδια..αν ο σακος ειναι τοσων χιλιοστων πρεπει επισης να δουμε σπορακι κ καρδια και οι κανονες αυτοι δεν σηκωνουν εξαιρεσεις συμφωνα με αυτα που εχουν διδαχθει.

Εγω ομως ξερω οτι σε καθε κανονα υπαρχουν εξαιρεσεις.

 

Γι'αυτο κ ανοιξα αυτα τα θεματα, για να δωσετε αλλη μια εβδομαδα ευκαιρια στο μωρακι-αν υπαρχει- πριν προβειτε σε αποξεση απο την 6η εβδομαδα.

 

Χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να σε παραπέμπουν για απόξεση και να υπάρχει μέσα σου ζωντανό μωρό;;;Τι να πω.....Με όσα έχουμε ακούσει για λάθη γιατρών όλα να τα περιμένει κανείς...Γίνεται όμως να περιμένεις, αν σου πουν πως πρέπει να γίνει άμεσα η απόξεση;;Εμένα πάντως ήταν σίγουρα εξωμήτριο, αφού έκανε ρήξη η σάλπιγγα και παρ 'ολίγο να πεθάνω....Αν έμπαινα στο νοσοκομείο πριν τη ρήξη, θα το σκεφτόμουν τώρα μην τυχόν και δεν το είδαν.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΟΚ.

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Madeleine πραγματικά αγγίζεις ένα πολύ δυνατό θέμα! Δυστυχώς και οι γιατροί είναι άνθρωποι και αυτοί μπορούν να κάνουν λάθοι! Δεν τα δικαιολογώ σε καμία περίπτωση αλλά θεωρώ απαραίτητη την δεύτερη γνώμη!

Έχω οπίσθια κάμψη και προσφάτως μία παλλίνδρομη κύηση! Η γιατρός μου από μόνη της μόλις διαπίστωσε ότι η ανπάπτυξη του εμβρύου δεν ήταν η επιθυμητή και η καρδούλα δεν αναβόσβηνε (στην 8η εβδομάδα)και με έστειλε μόνη της σε ειδικό κέντρο - όπου δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το αποτέλεσμα! Από την πρώτη στιγμή στον υπέρυχο είχε πει ότι λόγω της κλίσης της μήτρας δεν είναι καθαρή η εικόνα άλλα ότι όλα εβαιναν καλώς!

Δεν σου κρύβω, πως όσο και αν την εμπιστεύομαι μου πέρασε από το μυαλό ότι έκανε λάθος και οδηγήθηκα στην απόξυση - αλλά δυστυχώς η γραπτή επιβεβαίωση του άλλου - "ανύπαρκτος καρδιακός παλμός" - ακόμη μου ραγίζει την καρδιά!

Δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό ότι η κλίση της μήτρας μπορεί να οδηγήσει σε αποβολή! Άσχολήθηκα με το συγκεκριμένο θέμα μόλις τώρα αναζητώντας μήπως επηρεάσει μια μελλοντική εγκυμοσύνη-λόγω και της αποβολής- δεδομένου ότι την πρώτη φορά έμεινα έγκυος με την πρώτη και τώρα θέλω απλώς να ξαναμείνω!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλημερα.κοριτσια με ψιλοαγχωσατε.εχω κ εγω οπισθια κλιση της μητρας.με τον συντροφο μου ειμαστε στις πρωτες προσπαθειες...να περιμενω οτι θα πιασω δυσκολα?κ αν ναι,υπαρχει πιθανοτητα παλινδρομης η αποβολης?ευθυνεται για αυτο η κλιση?

Link to comment
Share on other sites

Κι'εγω εχω οπισθια κλιση αλλα ποτε κανεις δεν μου ανεφερε κατι σχετικο. Βεβαιως λογω προβληματος του συζυγου η εξωσωματικη ηταν μονοδρομος για μας, αλλα δοξα τω θεω εχω αποκτησει ενα κοριτσακι.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια μην αγχωνεσται και εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχω οπισθια κλιση μητρας και κατααγχωθηκα στο πρωτο παιδι δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε στην συλληψη ουτε στην εγκυμοσυνη στο δευτερο πλεον ουτε το σκεφτηκα.

(στην μονη περιπτωση που το ιντερνετ κανει κακο ειναι οτι διαβαζεις απειρα ειδικα στα ιατρικα που σε αγχωνουν )

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ έχω οπίσθια κλίση-κάμψη ή όπως αλλιώς το λένε, αλλά ο γιατρός μου μου έχει πει ότι δεν επηρρεάζει τη σύλληψη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη συνέλλαβα σχετικά εύκολα- χωρίς να μετράω γόνιμες κτλ και χωρίς συστηματική προσπάθεια- τον 5ο μήνα ελέυθερων επαφών.

Επειδή παλλινδρόμησε αγχώθηκα την επόμενη φορά, άρχισα να μετράω και να υπολογίζω, υπολόγιζα και λάθος τρομάρα μου, και φυσικά δεν κατάφερα τίποτα. Μετά παρουσιάστηκε ένα ινομύωμα, χάσαμε χρόνο και με τη λαπαροσκόπηση, κι έτσι πέρασαν 2,5 χρόνια.

Μετά την αφαίρεση ινομυώματος ξανασυνέλλαβα πάλι τον 5ο μήνα, με σπερματέγχυση.Επομένως....δεν υπάρχει θέμα σύλληψης.

Βέβαια παλλινδρόμησε και πάλι, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την κλίση της μήτρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

έχω κι εγώ οπίσθια κλίση της μήτρας και είχα μία παλλίνδρομη πριν 5 μήνες αλλά η παλλίνδρομη διαπιστώθηκε βάσει β χοριακής και όχι βάση υπερύχου. Συγκεκριμένα έκανα 5 β χοριακές σε διάστημα 10 ημερών και οι μονάδες μου ήταν σταθερές με τάση προς τα κάτω :-(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και πρόβλημα σύλληψης. Έχω οπίσθια κλίση μήτρας . Συνέλαβα με σπερματέγχυση (αφού 2 χρόνια φυσιολογικές προσπάθειες δεν απέφεραν κανένα αποτέλεσμα, ακόμα και με κατακόρυφο!), αλλά παλινδρόμησε την 8η εβδομάδα. Μου έδωσαν άλλη μια βδομάδα περιθώριο για σιγουριά και όταν πλέον μετά από 9 εβδομάδες δεν υπήρχε καρδιακός παλμός, προχωρήσαμε σε απόξεση. Δε νομίζω ότι υπήρχε περιθώριο λάθους, πήραμε και δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω οπισθια κλιση αλλα δεν ειχα προβλημα. Απλα στην δευτερη εγκυμοσυνη ενω ειδαμε τον παλμο λογο της θεσης και της καμψης της μητρας η πρωτη εκτιμηση ηταν οτι δεν ειχε μεγαλωσει. Το παιδεψαν λιγο και τον βρηκαν..

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΛΙΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΔΥΟ ΥΠΕΡΟΧΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΤΟΥΣ.. ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ!ΒΑΣΙΚΑ ΕΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 8 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΛΛΑΒΩ , ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ..ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ "ΤΣΙΜΠΙΣΑ" ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΛΙΣΗ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΕ Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΑΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ..ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΕΠΑΙΞΕ ΡΟΛΟ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ( ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΕΙΧΑΜΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΙ) ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΑΜΕΣΩΣ!

0e3Lp3.pngF2pnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...