Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Βρε κορίτσια, πείτε μου την γνώμη σας. Πριν μείνω έγκυος είχα μια κύστη 3 εκ η οποία μετά την εγκυμοσύνη εξαφανίστηκε εν μέρει, γιατί έμεινε μόνο η ρίζα της η οποία λόγω του τοκετού μετακινήθηκε πιο μπροστά στον κόλπο. Μου έκανε καυτηρίαση αλλά μου είπε ότι αν πονάω πολύ όταν έρχομαι σε επαφή και βγάζω και αίμα αρκετό, τότε θα προχωρήσουμε σε κρυοπηξία. Ακόμη μετά την γέννα δεν έχω έρθει σε επαφή και φοβάμαι.

Είχε καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

έκανα χθες κρυοπηξία στον γιατρό μου, δεν πονεσα καθόλου, το μόνο που ένοιωσα ήταν κάτι σαν αέρας να με φυσάει. Ούτε σήμερα αισθάνομαι τίποτα, ευτυχώς. Οι οδηγίες που μου έδωσε είναι όχι μπάνιο στη θάλασσα ή σε γεμάτη μπανιέρα, όχι επαφές για 15 μέρες και μετά επανεξέταση. Η όλη ιστορία κόστισε 150Ε :shock: -φιλική όπως μου είπε τιμή, αντί για 200-. Δε σας κρύβω οτι νόμιζα πως μου κάνει πλάκα, μου πήρε 2-3 δευτερόλεπτα για να καταλάβω ότι δεν έκανε...

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Elinaki για ποιό λόγο έκανες κρυοπηξία; Από ότι έχω καταλάβει κρυοπηξία γίνεται όταν έχεις φλεγμονή στον τράχηλο, άρα μάλλον εγώ δεν κατάλαβα κάτι καλά.

Υπάρχει κάποια κοπέλα η οποία μετά από τον τοκετό, της δημιουργήθηκε κάτι στον τράχηλο και έκανε κρυοπηξία;

Επίσης πόση ώρα είχε διάρκεια;

Link to comment
Share on other sites

Elinaki για ποιό λόγο έκανες κρυοπηξία; Από ότι έχω καταλάβει κρυοπηξία γίνεται όταν έχεις φλεγμονή στον τράχηλο, άρα μάλλον εγώ δεν κατάλαβα κάτι καλά.

Υπάρχει κάποια κοπέλα η οποία μετά από τον τοκετό, της δημιουργήθηκε κάτι στον τράχηλο και έκανε κρυοπηξία;

Επίσης πόση ώρα είχε διάρκεια;

 

ster καλησπέρα,

έκανα κρυοπηξία γιατί είχα φλεγμονή στον τραχήλο. Κράτησε 3-4 λεπτά το πολύ.

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εlinaki πως δημιουργήθηκε αυτή η φλεγμονή; Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί με την εγκυμοσύνη;

Επίσης κατά την επαφή πονούσες και έβγαζες αίμα;

Υπάρχει περίπτωση μετά την εγκυμοσύνη να δημιουργηθεί τραχηλίτιδα αλλά δεν είναι και απόλυτα.Ο πόνος στην επαφή και το αίμα είναι τα Νο1 συμπτωματά της.Και εγώ αυτά είχα και πήγα για τεστ παπ όπου και την εντόπισαν.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμποδίζει μετά την σύλληψη παιδιού ή δεν παίζει ρόλο;

Όχι δεν εμποδίζει.Εμένα τουλάχιστον δεν μου ήταν εμπόδιο όπως ακριβώς τα είχε πει και η γιατρός μου.Είμαι 2 μηνών.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εlinaki πως δημιουργήθηκε αυτή η φλεγμονή; Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί με την εγκυμοσύνη;

Επίσης κατά την επαφή πονούσες και έβγαζες αίμα;

 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι δημιουργείται είτε από κολπικά υγρά είτε από βίαιη επαφή. Στη δική μου περίπτωση μάλλον οφείλεται στο πρώτο γιατί δεν ένοιωσα ποτέ πόνο ή βιαιότητα. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με την εγκυμοσύνη γιατί ο μικρός μου είναι 4,5 χρονών.

Δεν πόνεσα ποτέ, δεν έβγαλα αίμα ούτε κατά την επαφή ούτε κατά τη διάρκεια του κύκλου. Το "είδε" στον ετήσιο έλεγχο που έκανα πριν ένα μήνα και έκανα πρώτα τεστ παπ κι αφού βγήκε ΟΚ, έκανα την κρυοπηξία.

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...