Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΙΑΔΙΔΕΙ....


Recommended Posts

Γεια σας..

 

Δεν τα κατάφερα στην συνάντηση.. ίσως στην επομενη....

 

οι ανύπανδρες μανούλες έχουν πολλά προβλήματα...

ας επικεντρωθούμε στα σοβαρά...

 

σιγά μην κάτσεις να σκάσεις για το τι λέει απο εδώ και από εκεί..

ειδικά ότι έριξες το παιδί..

για γέλια είναι..

να του το πας πεσκέσι... στα 15....

:-)))))

φιλιά σε όλες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό σου ότι όντως μπορεί να μην πιστεύει ότι το παιδί είναι δικό του;;; πως ξέρει αυτός ότι όντως είναι δικό του;;;; βέβαια καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.....! επίσης παίζει το σενάριο να ξέρει ότι είναι δικό του αλλά απλά να το αρνείται ακόμα και στον ευατό του.

 

 

Για μένα ο άνθρωπος πολύ απλά δεν θέλει ευθύνες θέλει να συνεχίσει την ζωή του και δεν θέλει να χάσει ευκαιρίες. Για αυτό το λόγο ακριβώς θα σε παρουσιάζει κάπως. Η τάδε που μένει έγκυος κλπ και εγώ την άφησα και το έριξε. Ποια γυναίκα θα κοιτάξει σοβαρά έναν άνδρα που ήδη έχει ένα παιδί και μάλιστα εκτός γάμου;;; το πρώτο που θα σκεφτεί είναι το οικονομικό;;

 

Για μένα......πήγαινε δικαστικός να κάνεις αναγνώριση και μετά να πάρεις διατροφή. Να μην σε απασχολεί τίποτα άλλο. Να του γίνει και μάθημα να προσέχει το πουλί του και την γλώσσα του.

 

Πάντως εάν δεν σε ενδιαφέρει να κινηθείς νομικά τότε μην δίνεις σημασία και στα λεγόμενα του, και εγώ μπορώ να βγώ έξω και να λέω ότι είσαι.....2@@3##3#, θα πρέπει να ασχοληθείς μαζί μου. Η στάση σου και η αξιοπρέπεια σου θα χαράξουν την πορεία σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ.ΜΕ ΕΚΘΕΤΕΙ,ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΔΙΚΑ.

 

δεν εχεις δει τιποτα ακομα...

αυτα ειναι γλυκολογα...

στο μελλον..............................................................................!

κουραγια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μπουμ μπουμ να το χαιρεσαι το μωρακι σου!!!:)

 

μηπως αυτος δεν ξερει οτι τελικα γεννησες??μηπως απλα ΝΟΜΙΖΕΙ οτι το εριξες κ γι'αυτο το λεει κ σε αλλους???πιστευω πως δεν αξιζει να σκας ειτε το ξερει ειτε οχι!ειτε τα λεει ειτε οχι!!!εκεινος ειναι απλα ο χαμενος της υποθεσης,αυτος που μαλλον δεν γνωριζει οτι υπαρχει καπου το παιδι του,χαμοπγελαει,παιζει,μεγαλωνει ευτυχισμενο!!αλλα κ να το ξερει παλι χανει,γιατι ποτε δεν το εσφιξε στην αγκαλια του,ποτε δεν ειδε τα ματια του,ποτε δεν εκανε μια κινηση γι'αυτο!!!ειναι απλα αδειος κ θα παραμεινει ετσι..παντα θα του λειπει κατι,αλλα ο χρονος δεν θα γυρισει πισω!!!!εσυ να μην σκας που διαδιδει ανακριβειες για σενα οτι το εριξες..γιατι πολυ απλα εσυ εχεις το αγγελουδι σου εκει,το μεγαλωνεις κ οταν τυχει να το δει καποιος η' καποια που ακουσε οτι το εριξες θα τριβει τα ματια της κ ο ανακριβης θα ειναι αυτος!!ασε που θα ειναι κ εντελως ξεφτιλα γι'αυτον να λεει οτι το εριξες κ οι αλλοι να βλεπουν οτι γεννηθηκε αυτο το παιδι!!φαντασου ανευθυνος που ειναι που δεν εξρει οτι γεννηθηκε το παιδι του!!

 

εγω νομιζω καλυτερα ειναι να μην προχωρησεις νομικα,γιατι αυτα δυσκολευουν την κατασταση,θα βρεθειτε σε κοντρες,σε δικαστηρια κ παει λεγοντας!!θα μπλεξεις παλι κ σιγουρα δεν το θελεις αυτο!!!ειναι μακρια σου κ συ ζεις ευτυχισμενη με το μωρακι σου!!αμα τον μπλεξεις θα σε τρελανει!!κ αφου ειναι αδιαφορς κ συ τα βγαζεις οικονομικα,μην ζητησεις ουτε διατροφη!!να σταθεις στο υψος σου!!αν ηταν αντρας,πατερας κ ωριμος ανθρωπος θα μαθαινε για σενα κ απο μονος του θα σε βοηθουσε οικονομικα χωρις να τον πιεσεις!!αλλα μαλλον δεν ειναι ολα τα παραπανω!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν αξιζει στο παιδακι σου τετοιου χαρακτηρα πατερας!!!οποτε γνωμη μου , μην ασχοληθεις καν με δικαστηρια και αναγνωριση . . . και για τα οσα λεει , μην του δωσεις τη χαρα με εξωδικα κτλ και δειξεις οτι ασχολησαι μαζι του ,ακομη και κατ'αυτον τον τροπο...Η απαξιωση ειναι ΟΤΙ καλυτερο στην περιπτωση σου!!........Απολαυσε το μωρακι σου γιατι εισαι στην ωραιοτερη φαση και συνεχισε και την ζωη σου να να ηταν ολο αυτο μια πολυ καλη εμπειρια που σε δυναμωσε!!το παιδακι σου και το μεγαλωμα του ειναι για σενα η πιο τρανη αποδειξη οτι εισαι αξια γυναικα και μανα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ tracy.Τιποτα δεν εκανα και τον αγνοω τον γενητορα.Ειμαι καλα εγω και η μικρη μου και αυτο ειναι αρκετο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω με τον δικο μου ημασταν μαζι και πηγαιναμε για γαμο μεχρι που εμαθα πως ειμαι εγκυος. Τοτε επεσε ολο το σοι του να με φαει οτι ο γιοσ τους δεν ηταν ετιμος κτλ και ο δικος μου ο μαμακιας δεν ειπε κουβεντα. Δεν πηρε καν θεση. ΕΦυγα με την προυποθεση πως θα τους ηρεμουσε και θα ημασταν μαζι ξανα. Τελικα τωρα μαθαινω πωςεχει κανει καινουρια σχεση, λεει παντου πως το παιδι δεν ειναι δικο του και Πως ειχα βαλει στο ματι τα χρηματα του και πολλα αλλα για μενα. Εγω μπηκα στον 7ο πριν λιγες μερες και ενω δεν ειχα σκοπο να ασχοληθω νομικα τωρα ετοιμαζομαι να παω σε δικηγορο να μου πει ακριβως τα δικαιωματα μου και πως πρεπει να κινηθω ωστε να εξασφαλισω το μπεμπε μου με καθε τροπο.. Να σας πω πως αυτο το παιδι ακομα με παιρνει και μου λεει πως με αγαπαει και πως εγω φταιω για οτι εγινε γιατι τον εγκατελειψα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεινος δλδ δεν φταιει που δεν σε κυνηγησε?

Πες του ελα αν θες , ασε τις πορτες ορθανοιχτες ωστε να ειναι ξεκαθαρο ποιος φταιει.

Εννοειτε θα εκανα τεστ DNA και θα τους το κολουσα στην μουρη.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω με τον δικο μου ημασταν μαζι και πηγαιναμε για γαμο μεχρι που εμαθα πως ειμαι εγκυος. Τοτε επεσε ολο το σοι του να με φαει οτι ο γιοσ τους δεν ηταν ετιμος κτλ και ο δικος μου ο μαμακιας δεν ειπε κουβεντα. Δεν πηρε καν θεση. ΕΦυγα με την προυποθεση πως θα τους ηρεμουσε και θα ημασταν μαζι ξανα. Τελικα τωρα μαθαινω πωςεχει κανει καινουρια σχεση, λεει παντου πως το παιδι δεν ειναι δικο του και Πως ειχα βαλει στο ματι τα χρηματα του και πολλα αλλα για μενα. Εγω μπηκα στον 7ο πριν λιγες μερες και ενω δεν ειχα σκοπο να ασχοληθω νομικα τωρα ετοιμαζομαι να παω σε δικηγορο να μου πει ακριβως τα δικαιωματα μου και πως πρεπει να κινηθω ωστε να εξασφαλισω το μπεμπε μου με καθε τροπο.. Να σας πω πως αυτο το παιδι ακομα με παιρνει και μου λεει πως με αγαπαει και πως εγω φταιω για οτι εγινε γιατι τον εγκατελειψα..

 

Αγαπητή φίλη αλλά και υπόλοιπες ανύπανδρες.

Πατέρας δεν γίνεται κανείς με το ζόρι.

Βεβαίως και μπορείς να τον κυνηγήσεις μονο για διατροφή, με το ζόρι να το αγαπήσει δεν πρόκειται.

Ομως σας παρακαλώ να σκεφτείται πως αν θέλουν να εκδικηθούν αυτοί οι άνδρες

μπορούν πάρα πολύ εύκολα αργότερα ΔΥΣΤΥΧΩΣ μέσω των παιδιών που αυτό μπορεί να σημαίνει πάρα πολλά πράγματα.

Μην διακινδυνεύετε τα παιδιά σας.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως το μωρο θα το βαλω πανω απο τον ..... και φυσικα και δεν περιμενω να το αγαπησει. Ομως θελω το παιδι να ξερει την αληθεια. δεν θελω να γυρισει να μου πει πως εδιωξα τον πατερα του. θα δει πως εγω εκανα οτι μπορουσα. εριξα και τον εγωισμο μου και την αξιοπρεπεια μου ωστε να βρουμε μια λυση. Οσο για την διατροφη δεν ειναι κατι που με ενδιαφερει αμεσα (αν και θα το εβλεπα σαν μια καλη τιμωρια). το μονο που θελω ειναι το ονομα του και να σταματησουν να μιλανε ετσι για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τον ειχα χωρισει οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη.

Προσπαθησαμε να τα βρουμε,βασικα εγω προσπαθησα να δεω τον εαυτο μου ξανα μαζι του και η ιδεα και μονο πως θα επρεπε να ζησω μαζι του επειδη θα γεννουσα το παιδι του με ανακατευε.

Τελικα στον τελευταιο καβγα μου ειπε πως εχω δικιο,δεν ταιριαζουμε και να μην τον ξαναενοχλησω.

Πιστευα πως οταν θα ηρεμουσε,θα θυμοταν πως ειμαι εγκυος και θα ασχολουνταν με το παιδι του.

ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΜΟΥΝ!!!Επεδιωξα να'ρθω σε επικοινωνια μαζι του κ.τ.λ.

Δεν τα καταφερα.

Και υποτειθεται πως ηταν τρελος απο χαρα για το μωρο που θα'ρχοταν.

 

Δυο χρονια μετα,πιστευω πια πως πατερας δεν γινεται με το ζορι.Πως ολες θα θελαμε το παιδι μας να'ναι αναγνωρισμενο αλλα αυτο σε βαθος χρονου δεν ειμαι σιγουρη πως θα σωσει τα παιδια μας απο την εμπαθεια και το μισος του εκαστοτε πατερα.

 

Οπως επισης θεωρω και ενδεχομενως κανω λαθος παντα,πως τα παιδια καταλαβαινουν καποια στιγμη πως ανεξαρτητα απο τι καναμε εμεις ως μανες(αν διεκδικησαμε,αν κυνηγησαμε κ.τ.λ.)και οι πατεραδες τους οφειλαν να νοιαστουν και να ενδιαφερθουν για τα ιδια.Και οσοι δεν το εκαναν συνηθως σε βαθος χρονου απορριπτονται απο την ιδια τους την σταση.Δηλαδη την αδιαφορια.

Sandroulitsa,σκεψου το καλα πριν κινηθεις νομικα.Πιστεψε το δεν θα κερδισεις τιποτα απο 300ε το μηνα διατροφη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τον δικο μου ημασταν μαζι και πηγαιναμε για γαμο μεχρι που εμαθα πως ειμαι εγκυος. Τοτε επεσε ολο το σοι του να με φαει οτι ο γιοσ τους δεν ηταν ετιμος κτλ και ο δικος μου ο μαμακιας δεν ειπε κουβεντα. Δεν πηρε καν θεση. ΕΦυγα με την προυποθεση πως θα τους ηρεμουσε και θα ημασταν μαζι ξανα. Τελικα τωρα μαθαινω πωςεχει κανει καινουρια σχεση, λεει παντου πως το παιδι δεν ειναι δικο του και Πως ειχα βαλει στο ματι τα χρηματα του και πολλα αλλα για μενα. Εγω μπηκα στον 7ο πριν λιγες μερες και ενω δεν ειχα σκοπο να ασχοληθω νομικα τωρα ετοιμαζομαι να παω σε δικηγορο να μου πει ακριβως τα δικαιωματα μου και πως πρεπει να κινηθω ωστε να εξασφαλισω το μπεμπε μου με καθε τροπο.. Να σας πω πως αυτο το παιδι ακομα με παιρνει και μου λεει πως με αγαπαει και πως εγω φταιω για οτι εγινε γιατι τον εγκατελειψα..

 

Κοψε του τον κ..λο του μα...κα για να μαθει!!!!

 

eNortjKzUjI0sDAxMlKyBlwwFW0Czg,,81.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...