Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ EMBRYOLAB στη θεσσαλονικη


Recommended Posts

Ναι, παίρνεις αλλά πολύ λιγότερα από ό,τι στον κανονικό διεγερτικό. Εγώ έπαιρνα 150 μονάδες puregon από την τρίτη ημέρα της περιόδου και όταν τα ωάρια ωρίμασαν αρκετά, για να μη τα χάσουμε έκανα και δύο ενέσεις orgalutran.

Στον τελείως φυσικό δεν παίρνεις καθόλου φάρμακα. Μόνο την pregnyl και καμία φορά ούτε και αυτήν.

ευχαριστω bemother. Ευχομαι να ερθουν τα καλα νεα και σε εσενα γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη επιτυχια και απο εμενα. Και στα τρια!!! Τι σημαινει τροποποιημενος φυσικος? Εκτος απο την πρεγνυλ παιρνεις και αλλα φαρμακα?

 

σας ευχαριστω κοριτσια!!

ακριβως ετσι οπως τα ειπε η bemother στον τροποποιημενο...τα ιδια πηρα και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου bemother, με συγχωρείς που δεν σου απάντησα τόσον καιρό, αλλά δεν είχα το χρόνο να μπω στο forum. Στην αρχή δοκίμασα ένα πρωτόκολλο με ανταγωνιστές, αλλά δεν τα πήγα καθόλου καλά. Κατόπιν πήρα Suprefact με Gonal F και Menopur, για 15 μέρες περίπου. Και με αυτό έκανα 5 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 2 και τώρα έχω ένα παιδάκι. Πιστεύω ότι κάθε μια από εμάς είναι διαφορετική και αντιδρά διαφορετικά στα φάρμακα. Αυτό με το οποίο εσύ πήγες χάλια, εμένα μου έδωσε ένα παιδάκι. Οσο για το φυσικό κύκλο, πιστεύω ότι είναι υπερτιμημένος. Εδώ που τα λέμε δεν έχω ακούσει και πολλές κοπέλες που να έμειναν έγκυες με αυτόν τον τρόπο. Είναι η τελευταία λύση σε περίπτωση που έχεις δοκιμάσει με φάρμακα και δεν σε πιάνουν καθόλου. Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή μου bemother, με συγχωρείς που δεν σου απάντησα τόσον καιρό, αλλά δεν είχα το χρόνο να μπω στο forum. Στην αρχή δοκίμασα ένα πρωτόκολλο με ανταγωνιστές, αλλά δεν τα πήγα καθόλου καλά. Κατόπιν πήρα Suprefact με Gonal F και Menopur, για 15 μέρες περίπου. Και με αυτό έκανα 5 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 2 και τώρα έχω ένα παιδάκι. Πιστεύω ότι κάθε μια από εμάς είναι διαφορετική και αντιδρά διαφορετικά στα φάρμακα. Αυτό με το οποίο εσύ πήγες χάλια, εμένα μου έδωσε ένα παιδάκι. Οσο για το φυσικό κύκλο, πιστεύω ότι είναι υπερτιμημένος. Εδώ που τα λέμε δεν έχω ακούσει και πολλές κοπέλες που να έμειναν έγκυες με αυτόν τον τρόπο. Είναι η τελευταία λύση σε περίπτωση που έχεις δοκιμάσει με φάρμακα και δεν σε πιάνουν καθόλου. Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου...

 

Verita, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μέχρι τώρα συνδυασμό 3 φαρμάκων. Ίσως τελικά έχει νόημα. Πες μου όμως σε παρακαλώ και τι ηλικία είχες όταν έκανες τη συγκεκρμένη αγωγή που σου έδωσε το μωράκι σου. Και κάτι ακόμη. Πόσες φορές νομίζεις ότι αξίζει κάποιος να προσπαθήσει με φάρμακα. Πιστεύεις ότι υπάρχουν κίνδυνοι που πρέπει να ληφθούν υπόψη; Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου bemother, τότε ήμουν 34 ετών αλλά έκανα λιγότερα ωάρια απ' ότι θα περίμενε κανείς. Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω στις άλλες ερωτήσεις σου. Μόνο ένας γιατρός θα μπορούσε και θα ήταν σωστό να σου απαντήσει. Εγώ μιλάω μόνο από τις εμπειρίες μου. Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!!Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες!! Εχω την ίδια απορία με εσένα mil sof και εγώ έκλεισα ραντεβού για εξέταση εκτίμησης και δεν γνωρίζω τι εξετάσεις πρέπει να έχω κάνει για να πάω, αν κάποια γνωρίζει σας παρακαλώ βοηθήστε!! Ουφ εχω τόσο άγχος για την πρώτη επίσκεψη.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,στό πρώτο παντεβού πρέπει να έχετε όλες τίς εξετάσεις

που έχετε κάνει.Υπερηχογράφημα,αιματολογικές,σπερματοδιάγραμμα,

σαλπικογραφία και γενικά ότι έχετε κάνει.Αν έχετε κάνει αλλού

προσπάθειες να το πείτε στο γιατρό θα βοηθήσει,αν έχετε κάνει επέμβαση

το dvd.Αυτά είχαμε και εμείς μαζί μας.Καλού κακού πάρτε ένα τηλέφωνο

για διευκρινήσεις μαζί τους.Ελπίζω να βοήθησα,καλή επιτυχία σε όλα τα

κορίτσια.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είναι η πρώτη μας προσπάθεια όσον αφορά τις εξτάσεις του συζύγου δεν χρειάζονται γιατί έχουμε κατεψυγμένα σπερματοζωάρια, τώρα για τις δικές μου εξετάσεις έχω αιματολογικές που είχα κάνει το Φεβρουάριο και ορμονικές που είχα κάνει πέρσυ. Δεν έχω σαλπιγκογράφημα εάν χρειαστεί θα μου το κάνουν εκεί την ίδια μέρα; θα με εξετάσουν; Είναι όλα τόσο άγνωστα και προσπαθώ να είμαι ήρεμη μέχρι να έρθει εκείνη η μέρα αλλά όλο το σκέφτομαι....Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Υπαρχει καμια κοπελα που να κανει προσπαθεια αυτο τον καιρο στο EMBRYOLAB,για νας μας πει την εμπειρια της;

 

γεια σου evmorfia,

 

έχουμε μιλήσει και σε άλλο topic

καθώς και στο cafe.

Εγω πάω στο ebryolab.

Οτι απορία έχεις ρώτησε με.

url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Καμιά κοπέλα που να κάνει σ'αυτή την περίοδο εξωσωματική στον Χριστοφορίδη??? Εγώ έχω ξεκινήσει τις πρώτες ενέσεις...

 

 

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! κι εγώ σ'αυτό το κέντρο θα προσπαθήσω αλλά τέλη καλοκαιριού μάλλον..πες μου λίγο ο Χριστοφορίδης σε βλέπει πάντα?πως ήταν η όλη διαδικασία?εμείς θα προγραμματίσουμε σε λίγο ραντεβού προγραμματισμού...στο προηγούμενο μου έκαναν υπέρηχο(η Ιωακειμ.) κ μου έγραψε κάποιες(όχι όλες θεωρώ) εξετάσεις να κάνω..

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! κι εγώ σ'αυτό το κέντρο θα προσπαθήσω αλλά τέλη καλοκαιριού μάλλον..πες μου λίγο ο Χριστοφορίδης σε βλέπει πάντα?πως ήταν η όλη διαδικασία?εμείς θα προγραμματίσουμε σε λίγο ραντεβού προγραμματισμού...στο προηγούμενο μου έκαναν υπέρηχο(η Ιωακειμ.) κ μου έγραψε κάποιες(όχι όλες θεωρώ) εξετάσεις να κάνω..

 

Εγώ σε δυο κέντρα πήγα και τελικά κατέληξα σε αυτό... Η μέχρι στιγμής εντύπωσή μου είναι η καλύτερη... Μέχρι τώρα έχω πάει 4 φορές, κάθε φορά ο Χριστοφορίδης με εξέτασε... Αλλά έχω γνωρίσει σχεδόν όλους, είναι απλά τέλειοι.. Δεν θα είχα δηλαδή θέμα να με εξετάσει ο Π... ή η Ιωκ.... Σου εύχομαι καλή επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

nice, myheart

 

καλημέρα σας κορίτσια.

σας εύχομαι καλή επιτυχία.

 

nice και εγώ αυτήν την περίοδο κάνω την 2η προσπάθεια μου με το Νίκο.

Εύχομαι όλες να πετύχουμε και να μην ταλαιπωρηθούμε άλλο.

url]
Link to comment
Share on other sites

nice, myheart

 

καλημέρα σας κορίτσια.

σας εύχομαι καλή επιτυχία.

 

nice και εγώ αυτήν την περίοδο κάνω την 2η προσπάθεια μου με το Νίκο.

Εύχομαι όλες να πετύχουμε και να μην ταλαιπωρηθούμε άλλο.

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, ελπίζω είναι η τελευταία μας προσπάθεια... Και την πρώτη σου προσπάθεια εκεί την είχες κάνει???

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, ελπίζω είναι η τελευταία μας προσπάθεια... Και την πρώτη σου προσπάθεια εκεί την είχες κάνει???

 

 

σε ευχαριστώ κοριτσάκι και σε εσένα.

Ναι και την 1η εκεί την είχα κάνει, τώρα θα κάνω εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων.

 

Εσύ πότε με το καλό πας για ωοληψία ?

url]
Link to comment
Share on other sites

nice, myheart

 

καλημέρα σας κορίτσια.

σας εύχομαι καλή επιτυχία.

 

nice και εγώ αυτήν την περίοδο κάνω την 2η προσπάθεια μου με το Νίκο.

Εύχομαι όλες να πετύχουμε και να μην ταλαιπωρηθούμε άλλο.

 

 

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!!Καλή επιτυχία κ σε σένα!!!κ σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...