Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιοι ειμαστε "εμεις" και ποιοι ειναι "αυτοι"


Recommended Posts

Κατ των συνορων....μαλιστα. Αν εμενες σε καποια ακριτικη περιοχη και ερχοντουσαν καποιοι που είναι κατα των συνορων σου εμπαιναν στο σπιτι σου και εκανα χιλια δυο στη οικογενεια σου (βλεπε κυπρο) τοτε ισως αναθεωρουσες. Παντου υπαρχουν συνορα. Στις χωρες, στα χωραφια μας ακομα και τα σπιτια μας είναι συνορα που εμεις βαζουμε. Τωρα για τη μακεδονια τι να πω. Τωρα καταλαβαινω πως βρισκουν υποστηριξη καποιοες ομαδες οπως το ουρανιο τοξο, και σαν τη ρεμπουση ή τη δραγωνα. Αχ κατακαημενε κολοκοτρωνη....

 

Απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελλα.................

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 422
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν θα συνεχισω αυτη την ανταλλαγη αποψεων γιατι δεν θελω να κλειδωθει το θεμα......οποιος θελει βγαζει τα συμπερασματα του.....καλη σας μερα!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

μιλας εκ του ασφαλους...ελα εδω να δεις τι γινεται και τι τραβαμε και τα ξαναλεμε...

δηλαδη επειδη δεν φροντιζουνε οι κυβερνησεις για τα αυτονοητα θα πρεπει να αφησουμε να λεηλατηθουν τα εδαφη μας?και τα νησια μας?

 

θα πατησω σε αυτο και θα απευθυνθω με αυτο στην/στον (συγνωμη δεν ξερω :oops:) vouraikos

 

Αγαπητη/ε μου vouraikos

Σεβεσαι την διαφορετικοτητα και τις αποψεις ολων.

Γιατι δυσκολευεσαι να καταλαβεις τους ανθρωπους που μενουν σε αυτες τις περιοχες?

Γιατι δεν σεβεσε και την δικη τους αποψη?

Δλδ οι Ελληνες δεν εχουν δικαιωμα αποψης για το τι συμβαινει στην Ελλαδα? :confused:

 

Δεν ειναι κατανοητο οτι σε ενα νησι που μενουν ανθρωποι φοβουνται?

Δεν ειναι κατανοητο να περιμενουν υπερασπιση απο το κρατος σε αυτο?

Δεν ειναι κατανοητο οτι σε μια κοινωνια στενη δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι δεν θα βοηθησω εναν ξενο (αγνωστο) σε μενα ανθρωπο και θα βοηθησω εναν ανθρωπο που ξερω απο παιδι (αν η οικονομικη μου κατασταση δεν μου επιτρεπει και τους 2)?

 

Μου θυμιζεις μια ταινια που εβλεπα προσφατα που ενα ρομποτ δεν μπορεσε να καταλαβει γιατι επρεπε να σωσει ενα παιδι και οχι εναν ενηλικο . Και εσωσε τον ενηλικα με βαση του ποιος ειχε περισσοτερες πιθανοτητες επιβιωσης και ενδειξεις ζωτικων οργανων. Παρολο που ο ενηλικας ουρλιαζε "Σωσε το παιδι".

Το ρομποτ αδυνατουσε να καταλαβει συναισθηματα!!!!

Εμεις μπορουμε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω εναν αδερφο που δουλευει στο νοσοκομειο...οχι μονιμος.αλλο θεμα

αυτο..οταν περναω καμια φορα εκει στη εισοδο ειναι τα εξωτερικα ιατρεια και το παιδιατρικο.βλεπω ανθρωπους με μασκες λαθρομεταναστες να περιμενουν να εξεταστουν.δηλαδη εμενα δεν ποναει η ψυχη μου?δεν θελω να τους αγκαλιασω?τι να κανω δηλαδη?

να τρεξω να βγαλω τις μασκες?αν εχουν φερει απο εκει που ηρθαν καποια ασθενεια εγω τι θα κανω?αν την μεταφερω στον εαυτο μου και στο δικο μου παιδι?

αν αν ενα σωρο αν!τυχαια φορανε μασκες?τυχαια τους στελνουν για εξετασεις?

παιδια μην τα περνουμε αψηφιστα τα πραγματα ειναι σοβαρα.ολοι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε αισθηματα αλλα προεχει η οικογενεια μας..

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη, 26 Ιανουαρίου 2010

Αλβανοί μαθητές κατέλαβαν σχολείο και υποχρέωσαν δια της βίας τους συμμαθητές τους να παραμείνουν στον χώρο

την κατάληψη την ανέλαβαν 3 Αλβανοί μαθητές, ηλικίας από 19 ετών και άνω, οι οποίοι μάλιστα υποχρέωσαν δια της βίας και με την απειλή μαχαιριών τους συμμαθητές τους να παραμείνουν κλεισμένοι στον χώρο του σχολείου για 5 ήμερες.

Κατά την διάρκεια της κατάληψης του σχολείου...

ο ένας εκ των 3 Αλβανών μαθητών,προέβη σε συστηματικές ύβρεις εναντίον της πίστεως μας, της ορθοδοξίας μας, προκαλώντας την αντίδραση ενός από τους εγκλωβισμένους μαθητές.

Ο Έλληνας μαθητής διαμαρτυρήθηκε στον Αλβανό συμμαθητή του λέγοντας του χαρακτηριστικά: «Αυτή είναι η θρησκεία μας, εσείς είστε άθεοι, ήρθατε εδώ, τρώτε, μαθαίνετε γράμματα και βρίζετε και την θρησκεία μας;». Φυσικά ο Αλβανός μαθητής απάντησε απειλώντας τον Έλληνα με μαχαίρι και συνεχίζοντας εντονότερα τις ύβρεις.

Link to comment
Share on other sites

θα πατησω σε αυτο και θα απευθυνθω με αυτο στην/στον (συγνωμη δεν ξερω :oops:) vouraikos

 

Αγαπητη/ε μου vouraikos

Σεβεσαι την διαφορετικοτητα και τις αποψεις ολων.

Γιατι δυσκολευεσαι να καταλαβεις τους ανθρωπους που μενουν σε αυτες τις περιοχες?

Γιατι δεν σεβεσε και την δικη τους αποψη?

Δλδ οι Ελληνες δεν εχουν δικαιωμα αποψης για το τι συμβαινει στην Ελλαδα? :confused:

 

Δεν ειναι κατανοητο οτι σε ενα νησι που μενουν ανθρωποι φοβουνται?

Δεν ειναι κατανοητο να περιμενουν υπερασπιση απο το κρατος σε αυτο?

Δεν ειναι κατανοητο οτι σε μια κοινωνια στενη δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι δεν θα βοηθησω εναν ξενο (αγνωστο) σε μενα ανθρωπο και θα βοηθησω εναν ανθρωπο που ξερω απο παιδι (αν η οικονομικη μου κατασταση δεν μου επιτρεπει και τους 2)?

 

Μου θυμιζεις μια ταινια που εβλεπα προσφατα που ενα ρομποτ δεν μπορεσε να καταλαβει γιατι επρεπε να σωσει ενα παιδι και οχι εναν ενηλικο . Και εσωσε τον ενηλικα με βαση του ποιος ειχε περισσοτερες πιθανοτητες επιβιωσης και ενδειξεις ζωτικων οργανων. Παρολο που ο ενηλικας ουρλιαζε "Σωσε το παιδι".

Το ρομποτ αδυνατουσε να καταλαβει συναισθηματα!!!!

Εμεις μπορουμε?

 

δεν νομιζω οτι εδειξα καπου ελλειψη σεβασμου στις διαφορετικες αποψεις. Σταματησα την κουβεντα για να μην κλειδωθει το θεμα, οταν αρχισαν σχολια του τυπου "καημενε κολωκοτρονη" και λοιπα. Αντιθετα ηθελα να δειξω οτι οκ, καταλαβαμε κ καθενας τι προσπαθει να πει ο αλλος και ας μην αναλλωθει τωρα αλλο η κουβεντα σε τετοιες αποψεις , για να μπορει να προσθεσει οποιος θελει κατι αλλο. Αν φανηκε ως ελλειψη σεβασμου, οφειλω μια συγνωμη.

 

Αν μιλαμε για ενα χερι βοηθειας σε καποιον που ξερω απο παιδι και καποιον ξενο .....φυσικα και δεν το συζητω.

Εγω ομως καταλαβα οτι μιλαμε για 2 αγνωστους ανθρωπους. κΑι οτι η μοναδικη πληροφορια που εχω γιαυτους ειναι η καταγωγη τους. Και ειπα οτι για μενα δεν αποτελει κριτηριο , δεν το εξεταζω, πως να το πω?

 

επειτα, στην αναφορα σου στο νησι , οπου οι ανθρωποι φοβουνται και περιμενουν βοηθεια απο το κρατος.......

αυτο προσπαθω να πω απο την αρχη.

Οτι ειναι το πλεον λογικο. και εγω το ιδιο θα εκανα και οταν το κρατος δεν θα μου παρειχε αυτα που οφειλε, οταν οι πολιτικοι δεν θα χρησιμοποιουν τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ λεφτα, οπως πρεπει για να εχω τις αναλογες παροχες, τοτε , θα τα εβαζα μαζι τους.....και οχι με τους ξενους. ΑΥτο προσπαθω να πω. Και οτι το κρατος και η χωρα ειναι ζωντανοι οργανισμοι, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ, δεν ειναι ενα συμβολο , μια σημαια , το γαλαζιο του αιγαιου και παει!

Σε εναν ζωντανο οργανισμο λοιπον, που δεν μου παρεχει ΤΙΠΟΤΑ δενμου εξασφαλιζει ΤΙΠΟΤΑ και κανει οτι μπορει για να βολευτουν οι λιγοι γραβατακιδες που και καλα κυβερνουν......αν και δεν νομιζω οτι κανεις διαφωνει οτι τα τελευταια δεν κυβερναει κανεις απλα αποδεχονται το κληρονομικο τους δικαιωμα στην εξουσια, σε μια τετοια λοιπον γεωγραφικη εκταση , δεν μου γενιεται κανενα συναισθημα πατριωτισμου......που ετσι και αλλιως δεν πολυ-ειχα. ΓΙα ποια ελλαδα μιλαμε ρε παιδια???

 

αυτο προσπαθουσα να πω.

ελπιζω αυτη την φορα να εγινα λιγο πιο κατανοητη και αν ειμαι λιγο ειρωνικη (εριστικη θα το ελεγαεγω ) ζητω συγνωμη αλλα εχω κατι νευρα με αυτα που βλεπω να συμβαινουν γυρω μου.....κατι νευρααααααααα

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από δελτίο των 11

Ένα ελληνόπουλο 16 ετών χαροπαλεύει σε νοσοκομείο στον Βόλο, χτυπημένο από «Αλβανόπαιδες», που πηγαίνουν σε «ελληνικό σχολείο» , μιλάνε την ελληνική γλώσσα , και θα αποκτήσουν την ελληνική ιθαγένεια

Τα μέσα ενημέρωσης του εργολαβιστάν αποκρύπτουν την είδηση.

Παραμονή πρωτοχρονιάς, ενώ διασκέδαζαν σε νυκτερινό κέντρο του Βόλου , έγινε μια μικροφασαρία στο μαγαζ,ί μεταξύ δύο 16χρονών Ελλήνων με δύο συνομηλίκους τους Αλβανούς.

Μετά όταν βγήκαν τα ελληνόπουλα , τα περίμεναν 10 Αλβανοί ηλικίας από 18 και πάνω, και άρχισαν να τους χτυπάνε και οι 10!

Τα 2 ελληνοπουλα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο, με τον έναν που δέχθηκε χτύπημα με αλυσίδα στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να χρειαστεί 8 ωρες χειρουργείο, να βρίσκεται σε κώμα και να χαροπαλεύει στην εντατική.

Η αστυνομία του κ.Προ-πο δεν έχει περιλάβει το γεγονός ούτε στο δελτίο συμβάντων.

Link to comment
Share on other sites

Πριν προλαβει καποιος να σκεφτει οτι τα περιστατικα που ποσταρονται , με αποστομουν και στερουμε επιχειρηματα για να υποστιριξω τις θεσεις μου, απλα θελω με οσο πιο φιλικη διαθεση μπορω να εχω, οτι δεν θα πεσω στην παγιδα του λαϊκισμου. Συγνωμη αλλα εμενα αλλο ειναι το θεμα μου και για αλλο λογο ανοιξα το θεμα, τωρα αν ειναι να ποσταρουμε περιστατικα απο κακους αλβανους, ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν αλλα τοσα για κακους ελληνες γερμανους και δεν ξερω εγω τι αλλο. Οταν τελειωσει αυτο .....εδω ειμαστε !

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝΟΧΗ ΓΕΜΙΣΕ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ "ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΑ ΟΡΝΙΑ"

Μυρίστηκαν ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και πλάκωσαν κι άλλα όρνια για τη μοιρασιά !!!

Στην ανατολή του 2010 κάνει την πρώτη εμφάνιση του στο διαδίκτυο, δημοσίευμα που προαναγγέλλει την κυκλοφορία νέου βιβλίου με τίτλο ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ,

Κατά τον Niaz Muhamedi , ούτε λίγο ούτε πολύ, ο Μέγας Αλέξανδρος προφανώς ήταν... Αλβανός !

Οι απανταχού καιροσκόποι, έχουν καταλάβει πως σ'αυτή τη χώρα κυριαρχεί η ιδεολογία του... "δε βαριέσαι αδερφέ" , και σου λέει, ας κατοχυρώσουμε κι εμείς μια "εργασία" σε ένα βιβλίο και σιγά σιγά το... προχωράμε το πράγμα.

Το έργο του όπως αναφέρει στην ιστοσελίδα, χρηματοδοτείται από Αλβανους μουσουλμάνους χωρικούς από Dzepcista και Poroj, χωριά στα περίχωρα του Τέτοβο.

Πολλοί Έλληνες μπορεί να μην έχουνε πάρει χαμπάρι για την έδρα ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑΣ που εγκαθίδρυσαν ήδη στην Έδεσσα οι ψευτο μακεδονόφωνοι...

 

Η κυβέρνηση κάνει τα "στραβά τα μάτια"...

 

οι Ελληνική τηλεόραση δείχνει Show Biz και γκλαμουρό καληνύχτες για βαθιά μαζική ύπνωση... και η Aλβανική Μακεδονία ετοιμάζεται...

Link to comment
Share on other sites

ελα τωρα, μη με βαλετε να ψαξω σε εφημεριδες το περιστατικο στην ευβοια, με το κοριτσι απο την αλβανια που το βιασαν ελληνακια...

 

αυτο θα κανουμε? θα συγκρινουμε κακους ελληνες με κακους αλλοδαπους, να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη???? (την κακια!)

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε?αμεσως προσπερναμε το θεμα κ παμε στο τι εκαναν οι ελληνες.

τα ελληνακια πηγαν στην αλβανια τους κανανε ανθρωπους κ βιασαν το κοριτσι?

οχι

δε με νοιαζει αν εχει κ ελληνες που κανουν τα ιδια.

με νοιαζει που καποιοι πηγαινουν ξεβρακωτοι στην ελλαδα που στην ουσια ειναι ΞΕΝΟΙ κ μας σκοτωνουν κ απο πανω.κ αντι να κανουμεε κατι τι λεμε???

''ελα ρε σιγα εχει κ ελληνες που τα κανουν'' ε και?????

να πανε στη χωρα τους να κανουν κ οχι σε μια ξενη χωρα που τους θρεφει κ τους υποστιριζει.

κ οπως ελεγε κ η διαφημηση με το παγωτο

να φυγουνε να πανε αλλου

ας παν στην τουρκια ρωσια αλβανια κλπ να βιασουν να κλεψουν να σκοτωσουν

τετοιους οχι δε τους θελω κ δε δεινω μια για την τυχη τους

(το ιδιο εννοω κ για ελληνες που κανουν τα ιδια σε ξενο κρατος.οχι γιατι η καραμελα ''τα κανουν κ οι ελληνες'' εχει καταντησει αηδια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελα τωρα, μη με βαλετε να ψαξω σε εφημεριδες το περιστατικο στην ευβοια, με το κοριτσι απο την αλβανια που το βιασαν ελληνακια...

 

αυτο θα κανουμε? θα συγκρινουμε κακους ελληνες με κακους αλλοδαπους, να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη???? (την κακια!)

Ετσι ακριβως!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΒΙΑΖΟΥΝ,ΚΛΕΒΟΥΝ,ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!!!ΛΙΒΑΝΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

Σε άνοδο κλοπές, ληστείες, ανθρωποκτονίες και βιασμοί

Στις ληστείες η συμμετοχή των αλλοδαπών φθάνει το 49,46%, στις κλοπές-διαρρήξεις το 50,87%, στις ανθρωποκτονίες το 37,57%, στους βιασμούς το 48,36%.

Στα εγκλήματα σεξουαλικής εκμετάλλευσης το ποσοστό συμμετοχής υπερβαίνει το αντίστοιχο των Ελλήνων, αφού διαμορφώνεται σε 55,13%.

 

Αποκλειστική δράση, σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία, παρουσιάζουν στην παραχάραξη (98,78%), τις πλαστογραφίες (95,67%) και τις παραβάσεις πνευματικής ιδιοκτησίας (90,72%).

 

 

καταλαβατε ποσο τοις εκατο λιγοτερα θα ηταν ολα αν δεν εβαζαν αυτοι το χερακι τους???

ναι παμε παλι

κ οι ελληνες κανουν τετοια μπλα μπλα

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει, 'τους κανανε ανθρωπους'?

 

ποιος δεν ειναι ανθρωπος? ο φτωχος? ο πεινασμενος?

 

να στο πω αλλιως??? εγω δε θελω στην πατριδα μου ρατσιστες!!!! να ψοφησουν ρε φιλε!!!! δεν τους θελω!!!!!!! τους μισω!!!!!

 

 

 

-τους ρατσιστες... και μη βιαστεις δημητρα να παρεις αναποδες, δεν εννοω εσενα.... εσυ συζητας, κι οταν καποιος συζηταει, ακομα κι οταν εχει αντιθετη αποψη απο καποιον αλλο, και μιλανε αυτο ειναι πολιτισμος..

 

αλλα τους ρατσιστες..... ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ!!!!!!! ΝΑ ΨΟΦΗΣΟΥΝ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τοτε να ψοφισουν κ οι αλβανοι που μενουν στηην ελλαδα κ μισουν τους ελληνες κ οι τουρκοι που μενουν στην ελλαδα κ ειναι ρατσιστες κακο ψοφο

κ γεενικως ολοι οι αλλοδαποι ρατσιστες να τους φαει το χωμα ανεξερετου ηλικιας κ υγειας κ οικογενειας(αν εχουν η οχι)

η μονο οι ελληνες ρατσιτες να ψοφησουν???τι εννοεις ακριβως???

Link to comment
Share on other sites

τοτε να ψοφισουν κ οι αλβανοι που μενουν στηην ελλαδα κ μισουν τους ελληνες κ οι τουρκοι που μενουν στην ελλαδα κ ειναι ρατσιστες κακο ψοφο

κ γεενικως ολοι οι αλλοδαποι ρατσιστες να τους φαει το χωμα ανεξερετου ηλικιας κ υγειας κ οικογενειας(αν εχουν η οχι)

η μονο οι ελληνες ρατσιτες να ψοφησουν???τι εννοεις ακριβως???

Εσυ Δημητρα εκει που ζεις δεν τον εχεις νιωσει τον ρατσισμο?Εγω παντως εδω τον βλεπω συχνα μπροστα μου!!

Δε θαθελα λοιπον ,οπως πολλες φορες μου φερονται αυτοι(δε μιλαμε για βια,υπαρχουν απειρες μορφες ρατσισμου),να φερθω κι εγω στην Ελλαδα σε μεταναστες,αλλοδαπους οπως θες πεστους.Εγω εχω δεχτει καποτε και σωματικη επιθεση απο ''αυτους''(με χτυπησαν για να μου παρουν την τσαντα).Τι θα πρεπε να γινει ,να τους μισω?Οχι δεν τους μισω,ειναι ανθρωποι κι αυτοι!

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι αραγε γινονται ολα αυτα που ποσταρεις?Τι τους εχει οδηγησει εκει?

Μηπως πεινα,απελπισια,περιθωριοποιηση,μοναξια,χλευασμος.......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Δημητρα εκει που ζεις δεν τον εχεις νιωσει τον ρατσισμο?Εγω παντως εδω τον βλεπω συχνα μπροστα μου!!

Δε θαθελα λοιπον ,οπως πολλες φορες μου φερονται αυτοι(δε μιλαμε για βια,υπαρχουν απειρες μορφες ρατσισμου),να φερθω κι εγω στην Ελλαδα σε μεταναστες,αλλοδαπους οπως θες πεστους.Εγω εχω δεχτει καποτε και σωματικη επιθεση απο ''αυτους''(με χτυπησαν για να μου παρουν την τσαντα).Τι θα πρεπε να γινει ,να τους μισω?Οχι δεν τους μισω,ειναι ανθρωποι κι αυτοι!

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι αραγε γινονται ολα αυτα που ποσταρεις?Τι τους εχει οδηγησει εκει?

Μηπως πεινα,απελπισια,περιθωριοποιηση,μοναξια,χλευασμος.......

 

Φλόρα, με κάλυψες!!! Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν, έτσι έλεγε ο Κομφούκιος (Κινέζος σοφός, γιατί ξέρετε δεν είχαν μόνο οι Έλληνες)

Link to comment
Share on other sites

μπα?κ επειδη πειναν πρεπει να σκοτωσουν αθωο κοσμο????δε καταλαβαινω τι εννοεις???δικιολογεις καποιον αλλοδαπο που σκοτωνει για 50 ευρω ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΙΝΑΕΙ???????δικιολογεις καποιον αλλοδαπο που επειδη ειναι φτωχος σκοτωνει κλεβει χτυπαει??????το περιστατικο που εγινε προπερσι δε θυμαμαι σε ποιο μερος που ενας αλβανος εκλεψε κ πυροβολισε τον ιδιοκτητη αλλα κ μια μανα με το παιδδι της που απλα βρεθηκαν μπροστα του το δικιολογεις επειδη ηταν φτωχος???? τι παει να πει ΤΙ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕ?????ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΟΣ ΚΛΠ!!!ΣΚΟΤΩΣΕ ΕΚΛΕΨΕ ΕΔΕΙΡΕ ???????ΤΑΦΟ!!!!!!

ανεξαρτητου εθνικοτητας ελληνας η ξενος

δε με ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ η αιτια.ΜΟΝΟ αν ηταν σε αμυνα για τη ζωη του επειδη δεχτηκε επιθεση οχι εννοειται επειδη πηγε να κλεψει κ του επιτεθικαν.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι αραγε γινονται ολα αυτα που ποσταρεις?Τι τους εχει οδηγησει εκει?

Μηπως πεινα,απελπισια,περιθωριοποιηση,μοναξια,χλευασμος.......

 

Παρενθεση τωρα και ανεξαρτητα απο τις εθνικοτητες, αρνουμαι να δικαιολογω μονιμως τους εγκληματιες, συμφωνα με το τι εχουν περασει στη ζωη τους. Υπαρχουν πολλοι βασανισμενοι ανθρωποι που εχουν περασει τα πανδεινα, και δεν πειραξαν ποτε τον διπλανο τους. Τοσοι και τοσοι ηρθαν στη χωρα μας, δεν ειναι ομως ολοι εγκληματιες, αλλα αξιοπρεπεις ανθρωποι που ηρθαν για μια καλυτερη τυχη εδω, να δουλεψουν και να κανουν οικογενεια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρενθεση τωρα και ανεξαρτητα απο τις εθνικοτητες, αρνουμαι να δικαιολογω μονιμως τους εγκληματιες, συμφωνα με το τι εχουν περασει στη ζωη τους. Υπαρχουν πολλοι βασανισμενοι ανθρωποι που εχουν περασει τα πανδεινα, και δεν πειραξαν ποτε τον διπλανο τους. Τοσοι και τοσοι ηρθαν στη χωρα μας, δεν ειναι ομως ολοι εγκληματιες, αλλα αξιοπρεπεις ανθρωποι που ηρθαν για μια καλυτερη τυχη εδω, να δουλεψουν και να κανουν οικογενεια.

 

ΕΤΣΙ!!!ακου επειδη πειναει!!!!!!!δηλαδη σε καποια οικονομικη δυσκολια να βγουμε ολοι κ να γαζωνουμε κοσμο εχοντας αυτο το αλοθι???μωρε ταφο σε κατι τετοιους δρομο!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...