Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας ,

 

Εδώ μπορείτε να δημοσιεύεται όλες τις ερωτήσεις και απορίες σας σε σχέση με θέματα που αφορούν τα εργαλεία χρήσης του φόρουμ της ΕΕΕΓ

 

Ευχαριστούμε

 

 

Καλησπέρα.Πως μπορώ να δημιουργήσω υπόμνημα?Παρατηρώ οτι είναι διαφορετικά απο τις υπόλοιπες ερωτησεις ή θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Στη λιστα με τα τελευταια (πιο προσφατα) μηνυματα του φορουμ, πανω απο ενα μηνυμα στο οποια ειχα γραψει λιγο πριν, ειχε αυτο το κειμενο.

The threads below have not been updated since your last visit but still contain unread posts.

 

Μπορει καποιος να μου πει το λογο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! γιατί κάτω δεξιά εμένα εμένα μου βγάζει το εικονίδιο edit??? Δεν το έχω δει σε άλλο μέλος... και επίσης πως μπορώ να βάζω και εγώ φατσούλες??? Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

σε ολους το βγαζει, αλλα το βλεπουν μονο οι ιδιοι, σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις διορθωσεις για μια μερα, στα ποστς σου...

 

για φατσουλες, δες δεξια, οχι απο την 'γρηγορη απαντηση'... αλλα απο την κανονικη απαντηση, κατω απο καθε ποστ

Link to comment
Share on other sites

Στη λιστα με τα τελευταια (πιο προσφατα) μηνυματα του φορουμ, πανω απο ενα μηνυμα στο οποια ειχα γραψει λιγο πριν, ειχε αυτο το κειμενο.

The threads below have not been updated since your last visit but still contain unread posts.

 

Μπορει καποιος να μου πει το λογο????

 

μετάφραση του μηνύματος αυτού είναι η εξής :

Τα παρακάτω θέματα δεν έχουν ανανεωθεί από την τελευταία σας επίσκεψη, αλλά περιέχουν μηνύματα που δεν είχατε διαβάσει.

Αυτό παρουσιάζεται ακόμα και στην περίπτωση που έχετε δημοσιεύσει κάποιο μήνυμα, αλλά δεν έχει καταχωρηθεί νέα δημοσίευση.

 

Αλλαγή γλώσσας του φόρουμ :

από τον Πίνακα Ελέγχου

επιλέγεται Επεξεργασία επιλογών

και τελευταία επιλογή είναι : Γλώσσα του φόρουμ

Αν και το forum δεν μπορεί να μεταφράσει τα μηνύματα, όλα τα μενού και τα κείμενα βοήθειας μπορείτε να τα δείτε στις παρακάτω γλώσσες.

Γλώσσα του Forum:

έχετε 3 επιλογές :

1. χρησιμοποίησε τα προκαθορισμένα του forum

2. English (US)

3. Greek

 

Καλησπέρα! γιατί κάτω δεξιά εμένα εμένα μου βγάζει το εικονίδιο edit??? Δεν το έχω δει σε άλλο μέλος... και επίσης πως μπορώ να βάζω και εγώ φατσούλες??? Ευχαριστώ..

 

Επιλογή επεξεργασίας δημοσιεύσεων για 24 ώρες έχουν μόνο οι δημιουργοί της δημοσίευσης .

Για την τοποθέτηση emoticons παρακαλούμε βεβαιωθείτε οτι έχετε πρώτα επιλέξει απο τον πίνακα ελέγχου σας την επιλογή :

-Βελτιωμένη έκδοσή – πλήρης WYSIWYG επεξεργασία

για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ :http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1436391&postcount=17

 

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η διεύθυνση της ιστοσελίδας έχει κάθε δικαίωμα να αρνηθεί την πρόσβαση σε όποιον χρήστη παραβαίνει τους κανόνες λειτουργίας του .

Ο σχολιασμός για το αν κάποιο μέλος αποκλείστηκε και για ποιο λόγο αποτελεί σχολιασμό των αποφάσεων της διαχείρισης . Ο Κατάλληλος τρόπος επικοινωνίας με την διαχείριση είναι μέσο πμ ή με email στο administrator(at)parents.gr

Κάθε μέλος οφείλει να γνωρίζει τους κανόνες λειτουργίας του χώρου που τους φιλοξενεί

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε συμβουλευτείτε τους ακόλουθους συνδέσμους

κανόνες λειτουργίας :http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

κάρτες ειδοποίησης : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=55586

Ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θα ηθελα να μαθω τι συμβαινει οταν εχεις κιτρινι καρτα

προφανος εχει να κανει με τα κεφαλαια σε καποια αγγελια αλλα εχει ποθηκευτει στο προφιλ μου πρεπει να κανω κατι...?

Παντως το θεωρω λιγακι αδικο αφου ειναι πολυ αυτοι που γραφουν με κεφαλαια ..τες πα εγω θα ηθελα να μαθω εαν σημαινει κατι και εαν πρεπει να καν εγω κατι..εχω διαβασει για τη λειτουργεια των καρτων απλα αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι ο λογος της παραμονης στο προφιλ.

επισης νομιζω οτι δεν επιτρεπεται να εχω σαν υπογραφει url που παραπεμπει στο προσωπικο μου μπλογκ κατι το οποιο εχω δει επανειλημενα σε υπογραφες αλλλων μελων και συνεχειζει να υπαρχει για πολυ καιρο!!

ευχαριστω..

"...ήρθες κι έφερες φως ο δικός μου Θεός

αγκαλιά μου εσύ ξεκινάει η γιορτή

θα΄ναι η τύχη με μας αν εσύ μ΄αγαπάς..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Ο καλύτερος τρόπος για να συμβάλετε και εσείς στην ομαλή λειτουργία του φόρουμ σαν μέλος είναι μέσο της αναφοράς δημοσίευσης (για λεπτομέρειες παρακαλούμε δείτε εδώ : http://parents.org.gr/news/a354)

 

Η κάρτα ειδοποίησης που έχετε λάβει είναι ορατή στο προφίλ σας μόνο από εσάς και την ομάδα των συντονιστών .

 

Ευχαριστούμε

απο την διαχείριση !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερώτηση

 

θα ήθελα πατώντας επάνω Νέα Μηνύματα , να μην μου εμφανίζονται μηνύματα που έχω ήδη διαβάσει το τελευταίο post.

πώς γίνεται αυτό??

γεια σας

 

αυτό που ζητάτε ΔΕΝ μπορεί να γίνει

 

ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

θα ηθελα να σας ρωτήσω για κατι το οποιο εχω παρατηρησει. Σαφως δεν λεω οτι γινεται εσκεμενα αλλα σιγουρα γινετε επανείλημενα.

 

Κάνω κάποιες αναφορές χωρις ομως ποτε να υπαρχει αποτέλεσμα.

 

Εστειλα και πμ για καποιο αλλο θεμα που ηθελα πιο πολλες πληροφοριες και παλι απαντηση σας δεν ελαβα!

 

Αυτο γινεται λογο φορτου εργασιας ή εγω κανω κάτι λάθος στην προσπαθειά μου να επικοίνωνήσω με κάποιον υπεύθυνο του φόρουμ.

 

Υπάρχει καποιος αλλος τρόπος?

Αν θα σας ηταν ευκολο να με ενημερώσετε για αυτόν??

 

Δεν θέλω να κουράζω την διαχείρηση απλά να ενημερώνω θέλω και να ενημερώνομαι προς αποφυγη λαθών που δημιουργούν προβλήματα στην δημόσια συζήτηση.

 

ευχαριστω πολυ και παλι

με καθε εκτίμηση προς τη διαχειρηση

katianaki

"...ήρθες κι έφερες φως ο δικός μου Θεός

αγκαλιά μου εσύ ξεκινάει η γιορτή

θα΄ναι η τύχη με μας αν εσύ μ΄αγαπάς..."

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε πως θα βλεπω σε ποια θεματα συνηθως γραφω??

δυσκολευομαι πολυ να τα βρω καθε φορα ανοιγω το google και γραφω μια λεξη κλειδι και μου τα βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

πάνω δεξιά στην οθόνη σου, σε ροζ φόντο βλέπεις την ένδειξη:

 

welcome, new_mammy

 

Πατάς πάνω στο όνομά σου, και στην συνέχεια κάνεις τις ακόλουθες επιλογές:

 

1. Statistics

2. Αναζήτηση μηνυμάτων απο τον/την new_mammy

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου

 

ο πινακας ελεγχου δειχνει μονο ενα θεμα απο ολα αυτα που συμμετεχω

πως θα δω τα υπολοιπα?

 

εμενα δειχνει ολα οσα απαντηθηκαν

Link to comment
Share on other sites

προς το μέλος Katianaki

 

Tο φόρουμ της ΕΕΕΓ έχει δημιουργηθεί για συγκεκριμένο σκοπό. Είναι ένα εργαλείο ενημέρωσης, για τους αναγνώστες και οι διαχειριστές βοηθούν στην συντήρησή του και έχουν βοηθήσει με τις ενέργειές τους στο να έχει τη σημερινή του μορφή.

 

Η διευθέτηση προσωπικών διαφωνιών, είτε η διευθέτηση διαφωνιών με την διαχείριση,είναι απαραίτητο να γίνεται μεταξύ των εμπλεκόμενων.

Το δημόσιο φόρουμ δεν έχει δημιουργηθεί για τέτοιο σκοπό .

Αν έχετε κάποιο σχόλιο που αφορά την διαχείριση, παρακαλώ στείλτε μας το με πμ ή με email .

Κάνω κάποιες αναφορές χωρις ομως ποτε να υπαρχει αποτέλεσμα.

Η μη παρέμβαση της συντονιστικής ομάδας στις αναφορές που ονομάζεται, έγκειται στο ότι κρίνεται οτι δεν υπάρχει λόγος παρέμβασης.

 

Προς τα μέλη

 

Παρακαλούμε πολύ να διαβάζεται τις δημοσιεύσεις που βρίσκονται στο παρόν νήμα πριν δημοσιεύεται εκ νέου το ερώτημα σας .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...