Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια βοήθεια...

 

Τα αποτελέσματα σήμερα της καμπύλης με 50γρ γλυκόζης μου βγήκαν 95 πριν τη γλυκόζη και 145 μετά τη μία ώρα.

Ο γιατρός μου είχε πει ότι αν είναι πάνω από 137 μετά τη μία ώρα να πάω να κάνω την τρίωρη καμπύλη. Σε πόσες από εσάς υπήρξε διαβήτης κύησης μετά από τις τιμές που σας ανέφερα? (Γενικά δεν είμαι και πολύ τυχερός άνθρωπος γι αυτό έχω αγχωθεί)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια βοήθεια...

 

Τα αποτελέσματα σήμερα της καμπύλης με 50γρ γλυκόζης μου βγήκαν 95 πριν τη γλυκόζη και 145 μετά τη μία ώρα.

Ο γιατρός μου είχε πει ότι αν είναι πάνω από 137 μετά τη μία ώρα να πάω να κάνω την τρίωρη καμπύλη. Σε πόσες από εσάς υπήρξε διαβήτης κύησης μετά από τις τιμές που σας ανέφερα? (Γενικά δεν είμαι και πολύ τυχερός άνθρωπος γι αυτό έχω αγχωθεί)

 

Μην αγχώνεσαι ειναι το πιο σημαντικο και εχε υποψην σου οτι το άγχος ανεβαζει παρα πολυ το ζαχαρο!!

 

Η πιο αντιπορσωπευτικη μετρηση ειναι η τριωρη με τα 100 γραμμαρια γλυκοζης που μπορει να ειναι πολυ γλυκια αλλα για να ξέρεις αντιστοιχει μόλις σε 200 γραμμαρια λευκο ψωμι από ότι μου είπε ο ενδοκρινολόγος μου και μου ανέβασε το ζάχαρο στα 212 μετά από μία ώρα.

 

Αν δεις πιο πανω θα δεις τις τιμες μου η οποίες με οδήγησαν σε ραντεβού με ενδοκρινολογο και φυσικά σε αυστηρή δίαιτα με έλεγχο ζαχάρου .

Προς το παρόν φαίνεται να το ελέγχω και πιθανότατα δεν θα χρειαστώ ενέσεις ινσουλίνης. Δεν λέω είναι σχετικά δύσκολα να πρέπει να είσαι σε αυστηρό διατροφικό έλεγχο και να πρέπει να τσιμπιέσαι 4 φορές τη μέρα μία ώρα μετά το φαγητό, με το τεστάκι αυτό που σου δίνει ο γιατρός, αλλά σκεύτομαι ότι είναι τόσο σημαντικό για την υγεία του παιδιού μου που χαλάλι όλες οι θυσίες.

 

Μην αγχώνεσαι θα σου ξαναπώ γιατί αυτό είναι ότι χρειρότερο για το ζάχαρο.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Άννα. Πραγματικά σήμερα που είχα πολύ άγχος (λόγω άλλου προβλήματος στο εμβρυάκι) και ενώ είχα προγραμματίσει να κάνω την καμπύλη δεν πήγα μπας και μου βγάλει το ζάχαρο στα ύψη!

Πάντως το να τρυπιέσαι κάθε μέρα μου φαίνεται σενάριο επιστημονικής φαντασίας καθώς αντιμετωπίζω ένα θέμα με τις βελόνες...τι να κάνω όμως αν χρειαστεί όλα θα τα κάνω.Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι τουλάχιστον αυτό είναι ένα θέμα που αντιμετωπίζεται, υπάρχουν και χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites

Έλλη μου ελπίζω το μωρακι σου να είναι καλα!!!! Όσο για το καθημερινό τρύπιμα

ο ενδοκρινολόγος -Σουβατζόγλου Εμμανουήλ λέγεται και του χρωστώ ευνομοσύνη γιατί πραγματικά με ηρέμησε- μου έδωσε μια συσκευή η οποία περιέχει ένα στηλό που δεν καταλαβαινεις τίποτα. Είναι ρυθμισμενο να σε τσιμπά σε συγκεκριμενο βαθος στο δάκτυλο, ώστε να σου βγαίνει ίσα ίσα μια σταγονίτσα αίμα που χρειάζεται η συσκευή για να σου βγάλη μέτρηση ζαχάρου.΄Ολα είναι μια συνήθεια... Και ξέρεις τι σκεύτομαι και ευχαριστώ το Θεό?

Οτι άλλες κοπέλες κάνουν ενέσεις ορμονών για μήνες και τραβούν τα πάνδινα, προκειμένου να συλλάβουν ένα μωράκι με εξωσωματική και εγώ για 4 τσιμπιματάκια τη μέρα αλλά με ένα κοριτσάκι να μεγαλώνει στην κοιλιά μου θα κολήσω? Ντροπή......

Όπως είπες και συ για πράγματα που αντιμετωπίζονται δεν πρέπει να στενοχωριόμαστε... είναι στο χέρι μας να τα ελέγξουμε...

 

Εύχομαι το πρόβλημα στο μωράκι μου να μην είναι τίποτα σοβαρο και σε σένα τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλλη, οι βελόνες για την ινσουλίνη είναι τόσο "ψεύτικες" που σχεδόν δεν τις νιώθεις. Καμία σχέση με τις βελόνες που έχουμε στο μυαλό μας όταν σκεφτόμαστε ένεση, με την κλασσική νεοναζί υπέρβαρη νοσοκόμα που στέκεται από πάνω σου σαν τον κέρβερο έτοιμη να στην μπήξει στα μαλακά σου οπίσθια :lol::lol: Θα το δεις και μόνη σου πως άμα χρειαστεί, μετά από λίγο ούτε που θα τον σκέφτεσαι τον πόνο, γιατί απλά δεν πονάει. Σκέψου επίσης πόσο καλό είναι για το μωράκι σου και σε τι κίνδυνο μπορεί να το βάζεις αν χρειαστεί να κάνεις ινσουλίνη και εσύ αρνηθείς (λέμε τώρα, δεν εννοώ ότι θα το κάνεις). Και για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα, εγώ έκανα εξωσωματική (ΤΑ τσιμπήματα εκεί επί καθημερινής βάσεως στην κοιλιά), συν τα τσιμπήματα για τις ενέσεις θρομβοφιλίας (πριν, κατά τη διάρκεια και μετά την εγκυμοσύνη), συν τις μετρήσεις σακχάρου, συν τις ενέσεις ινσουλίνης. Τρυπητήρι; ;) Μια χαρά θα πάνε όλα, κανένας πανικός.:D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia στις 10 του μηνα παω κι εγω για την καμπυλη ζαχαρου...εχω παρα πολυ αγχος..θα κανω την καμπυλη με 75γρ.γλυκοζη.ξερετε ποσο ειναι το φυσιολογικο για 0 60 και 120 λεπτα?συμτωματα εσεις που σας βρηκαν σακχαρο στην μετρηση ειχατε?τι να κανω αυτο το δεκαημερο για να μην μου βγει πολυ?φο βα μαι...φιλακια περιμενω να με φωτισετε οσες ξερετε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις άγχος, βρε; Μια απλή εξέταση αίματος είναι, μόνο που πριν πρέπει να πιεις τη γλυκόζη. Αυτό είναι όλο. Κανένας λόγος να έχεις άγχος. Τώρα, αν έχεις άγχος για το αποτέλεσμα, δες το κι αλλιώς. Καλύτερα αν υπάρχει κάποιο θέμα να το γνωρίζεις και να το αντιμετωπίσετε, παρά να μην το ξέρεις και αυτό να δρα ανεξέλεγκτο.

 

Για το τι θα κάνεις τις 10 αυτές ημέρες, η προσωπική μου γνώμη είναι να μην κάνεις τίποτα. Εννοώ, να μην αλλάξεις δραματικά τις συνήθειές σου, γιατί τότε δε θα ξέρεις αν τα αποτελέσματα που βγάλεις ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Περιόρισε, όμως, αν θέλεις τα γλυκά, τα λιπαρά, τους υδατάνθρακες, τέτοια πράγματα. Έλα και θα το δεις και μόνη σου ότι δεν είναι τόσο φοβερό όσο ακούγεται.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μόλις γύρισα από την τρίωρη καμπύλη ζαχάρου (100gr). Οκ το ζουμί είναι απαίσιο, άσε που δεν διαλυόταν καλά στο ένα ποτήρι νερό και με έβαλαν στο τέλος να φάω τη γλυκόζη!!Ευτυχώς δεν είχα αναγουλα ή έντονη ζαλάδα.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι μια νύστα, κούραση και ψιλοδίψα που αισθάνθηκα μετά την πρώτη ώρα...είναι ένδειξη ζαχάρου για εσάς τις έμπειρες?

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε!!απο την ταλαιπωρια ειναι..ετσι ημουν κι εγω,ασε που πειναγα σαν λυκος!το μονο που ηθελα μετα την εξεταση ηταν να παω σπιτι να φαω και να ξεραθω!!δεν ξερω ποσες ληψεις εκανες αλλα σκεψου οτι σηκωθηκες νωρις,αν ειχες κ λιγο αγχος και δεν καλοκοιμηθηκες μετραει κι αυτο..σου πηραν και ποσες φορες λιγο αιματακι..ε!οσο να ναι ειναι λιγο κουραστικη διαδικασια!!ολα θα πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχες δίκιο sofia σε ευχαριστώ,

πήρα χτες το βράδυ τα αποτελέσματα και μου έδειξαν στο 0' 98, 60΄145, 120' 108 και την μέτρηση των 180΄ ξέχασαν να την εκτυπώσουν!!!

Βέβαια μου κάνει πολύ εντύπωση πως γίνεται να βγάλω το ίδιο αποτέλεσμα στη μία ώρα (145) με τη μέτρηση με τα 50gr γλυκόζης! Σκέφτομαι επειδή σε αυτό το μικροβιολογικό γίνεται χαμός μήπως είναι λάθος τα αποτελέσματα!!Πλάκα θα έχει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά η εξέταση σακχάρου προ και μετά σιτισης (2 ωρες) όπου σίτιση 2 τεράστιες παστες σοκολατίνας (ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΧΘΕΣ) βγήκε

Σακχαρο νηστείας 87

Σάκχαρο μετά από 2 ωρες 73

 

Ο γιατρός μου είπε οτι το παγκρεας μου λειτουργει πολυ πολύ καλα, αφου σχεδον ημουν στο κατωτατο οριο!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ..ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ 15/12 ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΩΣ ΕΞΗΣ: 0....82

60...118

120...140

180...82 ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΗ 100 gr

 

ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ 03/02/10 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΤΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ) ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 2700(ΑΓΟΡΑΚΙ)Η ΚΟΙΛΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ,ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ , Ο ΜΗΡΟΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ..ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ

ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΗ ΠΑΛΙ 100 gr 0....80(ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ)

60...185

120...158

180..63(ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ)

ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..ΓΕΝΙΚΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΤΡΩΓΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ...ΗΜΟΥΝ 52 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ 69!ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ...ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΙΑΧΤΗΚΑ ΑΡΧΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΑ 200 ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΑΛΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. . . . .

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ..ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ 15/12 ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΩΣ ΕΞΗΣ: 0....82

60...118

120...140

180...82 ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΗ 100 gr

 

ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ 03/02/10 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΤΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ) ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 2700(ΑΓΟΡΑΚΙ)Η ΚΟΙΛΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ,ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ , Ο ΜΗΡΟΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ..ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ

ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΗ ΠΑΛΙ 100 gr 0....80(ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ)

60...185

120...158

180..63(ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ)

ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..ΓΕΝΙΚΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΤΡΩΓΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ...ΗΜΟΥΝ 52 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ 69!ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ...ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΙΑΧΤΗΚΑ ΑΡΧΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΛΛΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΑ 200 ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΑΛΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. . . . .

 

 

ειναι ανεβασμενες οι τιμες σου.μεχρι να πας στον γιατρο να προσεχεις πολυ την διατροφη σου.ειναι υπουλο το ζαχαρο!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ανεβασμένες οι τιμές σου. Στο 0 είναι καλή γιατί είσαι εντελώς νηστική. Μόλις ομως πήρες τη γλυκόζη, στη μία ώρα ανέβηκε πολύ. Ακόμη και στο δίωρο είναι σχετικά ανεβασμένη. Καλά κάνεις που πηγαίνεις σε ενδοκρινολόγο να σε παρακολουθεί, όπως πολύ καλά έκανες που σταμάτησες τα γλυκά και τα τηγανητά. Πρόσεξε επίσης τα ζυμαρικά, να είναι περιορισμένα καθώς και το ψωμί και τις πατάτες, γενικά το άμυλο και τους υδατάνθρακες, τουλάχιστον μέχρι να πας στον ενδοκρινολόγο και να σε βάλει εκείνος σε ένα πρόγραμμα. Πάντως μην σκιάζεσαι ( :lol: ), απ'τη στιγμή που θα σε παρακολουθούν και θα το ελέγχουν, δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ έκανα ενέσεις ινσουλίνης απ'τον 3ο περίπου μήνα και μια χαρά γέννησα και τα δύο μου μωρά. Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου :D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΡΙΝ. ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΠΡΩΙ ΝΗΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΒΑΡΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ. ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ. ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΕΡΝΕΙ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΥΚΟΖΗ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή και εγώ είμαι σαν και εσένα (σκεφτόμουνα συνέχεια την καμπύλη μια βδομάδα πριν) σου λέω ότι δεν είναι απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Όντως η γλυκόζη είναι μπλιαχ αλλά ούτε αναγούλες ούτε εμετοι ούτε τίποτα. Πόσο μάλλον όταν διαβάζω ότι υπάρχει και με γεύσεις όχι το ζαχαρόνερο που μου έδωσαν εμένα. Όσο για μετά τη γλυκόζη εγώ αισθανόμουνα και λίγο πιο δυνατή δεδομένης της πείνας που είχα και δεν είχα ζαλάδες.

Οπότε relax!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΒΡΕ ΕΛΛΗ ΜΟΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ. ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ. ΑΦΟΥ ΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΛΙΓΟ ΑΦΟΥ ΠΙΟ ΤΗΝ ΓΛΥΚΟΖΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χε χε όντως μου θυμίζεις εμένα τελικά! Στην πρώτη καμπύλη των 50γρ είχα πάρει τη μάνα μου, την είχα ενημερώσει ότι μπορεί να λιποθυμήσω, να κάνω εμετούς κλπ (επηρεασμένη από αυτά που διάβασα στο forum!) και τελικά παίζαμε και οι δύο με τα μωράκια που έρχοταν να τους πάρουν αίμα!

Στη δεύτερη καμπύλη των 100γρ πάλι φοβόμουνα και πήρα μια φίλη μου όπου μετά που ήπια τη γλυκόζη και δεν έπαθα τίποτα αισθανόμουνα πολύ άσχημα για τις 3 ώρες που έπρεπε να μείνει στο μικροβιολογικό (είχαμε πάει με το δικό μου αυτοκίνητο).

Αν έχεις κάποια φίλη αργόσχολη καλό είναι να την πάρεις για να περάσει η ώρα και μόνο γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι !!! και παρε μαζι σου χυμο λεμονι . οταν σου δωσουν την γλυκοζη απλα προσθεσε τον , ολα τελεια ! εγω απλα ειχα καουρες ολη μερα , δεν εφαγα και τιποτε μετα , για τιν σιλουετα , και ολα μια χαρα !!!

Smile !

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΟΛΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Ή ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΛΕΝΟΜΙ ΘΑ ΤΓΟ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΩΣ. ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

αυριο εχω κ εγω αυτο το μαρτυριο...πιο πολυ φοβαμαι τις 7 ληψεις παρα να πιω την γλυκοζη...θα εχω μαζι μου τον αντρουλη μου γιατι φοβαμαι λιγο...

καλα αποτελεσματα σε ολες λοιπον!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...