Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβλήματα με το όνομα!!!


beboulis

Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΙ ΓΙΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΝΥΦΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ... ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ. Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΠΕ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΨΙΛΙΑΣΤΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΑ.

ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ .......................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 344
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 50 δημοσιεύσεις

  • nano

    nano 30 δημοσιεύσεις

  • LouLou

    LouLou 29 δημοσιεύσεις

  • beboulis

    beboulis 28 δημοσιεύσεις

Αυτοί οι άνθρωποι δεν αξίζουν να δώσουν το όνομά τους στα παιδιά σας.

Δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο εκτός από το όνομα.Μεγαλώνοντας τα παιδιά μας αντιμετωπίζουμε ένα σωρό καθημερινά προβλήματα, σοβαρά και μη σοβαρά. Σε όλα αυτά είναι απων.Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους σχετικά με το όνομα και δεν σκέφτονται κατά ποσο επιρεάζονται από την γκρίνια και τις αντιπαραθέσεις που μπορεί να υπάρχουν ανάμεσα στο ζευγάρι εξαιτίας των δικών τους απαιτήσεων.

Νομίζετε οτι τα παιδιά δεν νιώθουν την ένταση που μπορεί να υπάρχει ανάμεσα στον μπαμπά και στην μαμά?

Η βάφτιση είναι το πρωτο ευχάριστο γεγονός που ζούμε μετά τη γεννα.

Πρέπει να την προετοιμάζουμε μέσα σε μια χαρούμενη ατμόσφαιρα και την περιμένουμε με απίστευτη λαχτάρα ,για μας είναι το πιο σημαντικό γεγονός της χρονιάς.

Κι αυτοί καταφέρνουν να σας την μαυρίζουν με γκρίνια και γλωσσοφαγιά και να τρέμεται για το τι μπορεί να προκείψει εξαιτίας τους αυτή την τόσο σημαντική για σας μέρα.

Πιστεύεται οτι αυτοί οι άνθρωποι αξίζουν να δώσουν το όνομά τους στο παιδί σας?

Και τα παιδιά σας αξίζουν να κουβαλάνε ένα τόσο μίζερο όνομα σε όλη τους τη ζωή?

Οι γουρσούζηδες έξω από το σπίτι σας. Ουστ!

__________________

e723c56eac.pngb1b12d4c11.png

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω λέω να εφοδιαστείτε με δημοσιογραφικά ραδιοφωνάκια και να αρχίσετε να καταγράφετε τα μπινελίκια και τις συνομιλίες και μετά δεν χρειάζεται να αποδείξετε τίποτα στον αντρούλη σας....

 

Γυναίκες ξυπνηστε έχουμε πόλεμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις αποφασισαμε να κανουμε τους τρελους.........δεν θα συζηταμε το θεμα πλεον με κανενα, ισως και να τους αφησουμε να πιστευουν οτι υποχωρουμε και θα τους την φορεσουμε κανονικοτατα στη βαφτιση.... :twisted: ....αλλωστε κανεις απο τους γρουσουζηδες δεν θα ναι εκει!!!!!

 

Δεν υπαρχει λογος να αρρωστησουμε.........μετα βεβαια θα χουμε τζερτζελα (εγω δλδ) αλλα θα τους περασει....που θα παει? Το θεμα ειναι να μη μας πρηζουν τωρα.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

οταν η κολλητη μου εβγαλε τον πρωτο γιο της Ερμη (γιατι ετσι τους αρεσε) ο πεθερος της ξυρισε το...μουστακι του σε ενδειξη διαμαρτηριας γιατι λεει ο γιος του (ο μοναδικος μιας και εχει 3 κορες και εχει ακουσει απο τη μια ηδη το ονομα αλλα με αλλο επιθετο) τον ξεφτιλησε..

Εκτοτε φωναζε το παιδι με αλλα ονοματα (αρχαια παντα αλλα οχι το δικο του)

Στο δευτερο γιο χαρηκε.. σου λεει τωρα θα το ακουσω..

Η δε φιλη μου επεσε σε τρελο παπα που δεν της βαφτιζε τοπαιδι με αρχαιο ονομα (που δεν γιορταζει) και ο αντρας της ειπε να βγαλουν τον πατερα της που τους εχει βοηθησει παρα πολυ οικονομικα και ακομα τους βοηθαει (δεν ζεικανεις με 900 ευρω και δυο παιδια χωρις βοηθεια)

Ομως ο πατερας της ξεροντας τη μουρλια του αλλουνου ειπε οχι και ετσι εβγαλαν δυο ονοματα.. ομως ο τρελος παπας συνεχισε το βιολι τουκαι ηθελε να γραψει το ενα ονομα στα χαρτια.. και αφου πλακωθηκανε γραφτηκε το ...Ορφεας...

:lol::lol::lol::lol:

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις αποφασισαμε να κανουμε τους τρελους.........δεν θα συζηταμε το θεμα πλεον με κανενα, ισως και να τους αφησουμε να πιστευουν οτι υποχωρουμε και θα τους την φορεσουμε κανονικοτατα στη βαφτιση.... :twisted: ....αλλωστε κανεις απο τους γρουσουζηδες δεν θα ναι εκει!!!!!

 

Δεν υπαρχει λογος να αρρωστησουμε.........μετα βεβαια θα χουμε τζερτζελα (εγω δλδ) αλλα θα τους περασει....που θα παει? Το θεμα ειναι να μη μας πρηζουν τωρα.......

 

αυτη ειναι η καλυτερη λυση.. και ειπαμε, ασπρο ο πεθερος, ασπρο κι εσεις.. να μην σας τουμπανιαζει και τα μυαλα ωσπου στην βαφτιση.. τσουπ!! αλλαγη ονοματος.. φυσικα το τι θα γινει μετα θα ηθελα να ειμαι απο μια πλευρα να το βλεπω αλλα αφου εχετε παρει τετοια αποφαση με τον αντρα σου να το κρατησετε.. και τονιζω το.. Εμεις αποφασισαμε να κανουμε τους τρελους.. βερα μου κανεις δεν θα σου χρεωσει κατι αν εισαι τρελος.. οπως βλεπεις και στις ειδησεις οι τρελλοι οοοοοοοοοτι κι αν κανουν την γλυτωνουν! :P

 

η ιστορια σου μου θυμιζει κατι απ την δικη μου αλλα σε πιο ηπια μορφη γι αυτο ενημερωνε μας οτι κι αν κανεις ν αντιδρασω αναλογως στα δικα μου πεθερικα ΟΤΑΝ γινει η βαφτιση.. (απο τωρα τραγουδια ακουμε εμεις)!

Link to comment
Share on other sites

οταν η κολλητη μου εβγαλε τον πρωτο γιο της Ερμη (γιατι ετσι τους αρεσε) ο πεθερος της ξυρισε το...μουστακι του σε ενδειξη διαμαρτηριας

 

 

...τώρα,λυπάμαι,αλλά.....γελάωωωωωωωωωωωω :lol:

Link to comment
Share on other sites

vera μου λυπάμαι πολύ που τελικά αυτή η βλακεία χτύπησε και τη δική σου την πόρτα!

αφού όμως συμφωνείται με τον άντρα σου είσαι τυχερή... κρατήστε σταθερή την θέση σας και κρατηθείτε σφιχτά ενωμένοι γιατί έχουν περίεργες εξελίξεις αυτά τα πράγματα...

καλό είναι βέβαια να τους το ξεκαθαρίσετε νωρίτερα ... μην έχετε καμία φασαρία στην εκκλησία και σας χαλάσουν την μέρα!!! γιατί -άντε να μη βάλω το χέρι μου στη φωτιά- θα έρθουν στη βάφτιση

α, και πρόσεχε την υγεία σου τι χαζά είναι αυτά

άκου να ανεβάσεις πυρετό ... δεν το αξίζουν καλή μου

 

ο δικός μου τελικά άλλαξε θέση όταν τέθηκε το θέμα από τον πατέρα του που είναι άρρωστος με την καρδιά του (αλήθεια, έχει κάνει και επέμβαση) και μπαινοβγαίνει στα νοσοκομεία αυτόν τον καιρό

υπάρχει κίνδυνος να τον χάσουμε και ο δικός μου του έχει αδυναμία μεγάλη

του την έπεσαν και τα αδέλφια του ότι ο μπαμπάς δεν είναι καλά και στεναχωριέται με το θέμα του ονόματος και λύγισε ο άνθρωπος

μπροστά σε όλα αυτά δε μπορούσα να πάρω την ευθύνη να του πω σκασίλα μου γιατί αν φύγει σύντομα δε θα με ξέπλενε ούτε ο Νιαγάρας ... που λένε

έτσι του είπα να κάνει ότι νομίζει αφού βέβαια μίλησα και με τους δικούς μου που ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ είναι υπέροχοι άνθρωποι και μου είπαν να μη στεναχωριέμαι και να κοιτάξω να είμαι καλά εγώ με τον Κώστα για να μεγαλώσουμε το παιδί μας και ότι αυτούς τους νοιάζει μόνο να μπορούν να μας κοιτούν στα μάτια και να είμαστε όλοι μαζί αγαπημένοι γιατί το όνομα δεν έχει σημασία όσο η αγάπη και η αξιοπρέπεια...

 

καλή τύχη σε όλες όσες αντιμετωπίζεται τέτοιες χαζές καταστάσεις και φυσικά δε λέω να παρατήσετε τα όπλα ... κάθε άλλο

age.png
Link to comment
Share on other sites

μου είπαν να μη στεναχωριέμαι και να κοιτάξω να είμαι καλά εγώ με τον Κώστα για να μεγαλώσουμε το παιδί μας και ότι αυτούς τους νοιάζει μόνο να μπορούν να μας κοιτούν στα μάτια και να είμαστε όλοι μαζί αγαπημένοι γιατί το όνομα δεν έχει σημασία όσο η αγάπη και η αξιοπρέπεια...

 

 

αυτό θα πρέπει να τυπωθεί και να μοιραστεί με φέιγ βολαν σε όλους τους απανταχού κομπλεξικούς με το όνομα του εγγονιού τους

Link to comment
Share on other sites

Και σου απαντά ο 'καλός παπούς'. 'Αφού δεν έχει σημασία το όνομα, βγάλτο το δικό μου, να ζήσουμε με αγάπη και αξιοπρέπεια, αφού δεν θα σας κάνω ρεζίλι πια'. :lol:

Λοιπόν εγώ διαφωνώ, το όνομα του παιδιού έχει πολύ μεγάλη σημασία, πρώτα πρώτα για τους γονείς και μετά για το παιδί και στη συνέχεια για τους παπούδες και τις γιαγιάδες. Εγώ δεν θα άφηνα ποτέ στην τύχη το όνομα του παιδιού μου. Άλλα όσο και άν έχει σημασία, η πραγματικότητα είναι μία: Οι γονείς πρέπει να αποφασίζουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σου απαντά ο 'καλός παπούς'. 'Αφού δεν έχει σημασία το όνομα, βγάλτο το δικό μου, να ζήσουμε με αγάπη και αξιοπρέπεια, αφού δεν θα σας κάνω ρεζίλι πια'. :lol:

Λοιπόν εγώ διαφωνώ, το όνομα του παιδιού έχει πολύ μεγάλη σημασία, πρώτα πρώτα για τους γονείς και μετά για το παιδί και στη συνέχεια για τους παπούδες και τις γιαγιάδες. Εγώ δεν θα άφηνα ποτέ στην τύχη το όνομα του παιδιού μου. Άλλα όσο και άν έχει σημασία, η πραγματικότητα είναι μία: Οι γονείς πρέπει να αποφασίζουν!

 

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι το όνομα έχει μεγάλη σημασία

αλλιώς δεν θα τον έβγαζα Ωρίωνα αλλά Αναστάση :lol:

 

κι αυτό είναι το θέμα... ότι το όνομα του παιδιού δεν θα έπρεπε να έχει σημασία για τους παππούδες! δεν τους αφορά!!!

είναι το όνομα ενός ΑΛΛΟΥ ανθρώπου που οι ίδιοι κι όλας δεν έχουν κάνει κάτι για να γεννηθεί

Link to comment
Share on other sites

Και σου απαντά ο 'καλός παπούς'. 'Αφού δεν έχει σημασία το όνομα, βγάλτο το δικό μου, να ζήσουμε με αγάπη και αξιοπρέπεια, αφού δεν θα σας κάνω ρεζίλι πια'. :lol:

 

Κάτι τέτοια διαβάζω και μου ανεβαίνει η πίεση (και δεν κάνει στην κατάστασή μου!)

Ας τολμήσει ο οποιοσδήποτε να μου κάνει υποδείξεις πώς θα βγάλω το παιδί μου και θα γίνει χαμός! :evil::evil::evil::evil: Κάθε μάνα έχει 9 μήνες την αγωνία του και 50 χρόνια τη φροντίδα του. Δεν θα βρεθεί ένας τρίτος να αποφασίσει για το δικό μου το παιδί μετά από τα τόσα που περνάω (και θα περάσω). Κανονικά μόνο οι μανούλες έπρεπε να έχουν δικαίωμα στο όνομα, αλλά επειδή είμαστε καλοί άνθρωποι, αφήνουμε και τους μπαμπούληδες γιατί κι εκείνοι περνάνε λίγο άγχος και πρέπει να υπάρχει ομαδικό πνεύμα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και σου απαντά ο 'καλός παπούς'. 'Αφού δεν έχει σημασία το όνομα, βγάλτο το δικό μου, να ζήσουμε με αγάπη και αξιοπρέπεια, αφού δεν θα σας κάνω ρεζίλι πια'. :lol:

 

Κάτι τέτοια διαβάζω και μου ανεβαίνει η πίεση (και δεν κάνει στην κατάστασή μου!)

Ας τολμήσει ο οποιοσδήποτε να μου κάνει υποδείξεις πώς θα βγάλω το παιδί μου και θα γίνει χαμός! :evil::evil::evil::evil: Κάθε μάνα έχει 9 μήνες την αγωνία του και 50 χρόνια τη φροντίδα του. Δεν θα βρεθεί ένας τρίτος να αποφασίσει για το δικό μου το παιδί μετά από τα τόσα που περνάω (και θα περάσω). Κανονικά μόνο οι μανούλες έπρεπε να έχουν δικαίωμα στο όνομα, αλλά επειδή είμαστε καλοί άνθρωποι, αφήνουμε και τους μπαμπούληδες γιατί κι εκείνοι περνάνε λίγο άγχος και πρέπει να υπάρχει ομαδικό πνεύμα :wink:

 

 

ΕΓΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ! Σαν πολύ δεν μας έχουν του πεταματού;;;;;

Ποιος τα τραβάει όλα τόσα χρόνια; Ποιος έχει για πρώτη και τελευταία σκέψη του παιδί του....άλλος απο τη μάνα πρωτίστος;;;

Δεν κατηγορώ τους μπαμπάδες αλλά η φύση τα έχει κάνει έτσι τα πράγματα. Γιατί λοιπόν να μας τα πρήζουν τα ρημαδοπεθερικά;;;;;;;;;

Κορίτσια πάλι καλά που εχω κι εσας και μου ανεβάζετε την πιεση γιατί ειμαι υποτασική :lol::lol::lol:

Έχω αρχίσει ήδη και χάνω τον υπνο μου το βράδυ με όλα τα κουλά που πρόκειται να αντιμετωπίσω γιατί προβλέπεται να τα βρω κι εγω μπροστά μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

έχετε απόλυτο δίκιο

και το όνομα είναι σημαντικό και εμείς έχουμε κάθε δικαίωμα να διεκδικούμε την απόφαση αυτή

όμως και πιστέψτε με ήταν δική μου απόφαση να βγάλω το όνομα της πεθεράς μου (παρ' όσα μου έχει κάνει) γιατί είναι κάτι που θέλει πολύ ο άντρας μου (για οποιουσδήποτε λόγους) και γιατί ήθελα να του κάνω αυτό το δώρο

age.png
Link to comment
Share on other sites

Emeis δεν θα χουμε συγγενεις τους αντρα μου , ουτε τον πεθερο....βαριεται να ρθει στη βαφτιση αλλα θελει να δωσει το ονομα του... :roll: ....οποτε οτι θελουμε θα κανουμε.....χοχοχο!!!!! :twisted:

 

Λοιπον ο πεθερος απειλει με αποκληρωση και ειπε ο αντρας μου οτι αν κανει ιστοριες οταν θα παμε στο χωριο θα ξεχεσει την @%$&$%# θεια του γερα.........αν κι εγω θελω να τα ψαλλω λιγο στην φιλη μου για να ξερει η μανα της οτι την εχουμε στη μπουκα...... :evil:

 

Αφου τα κανε συσκατα τωρα δεν τολμαει να πατησει στου πεθερου,.......το ωραιο βεβαια ειναι οτι τωρα οι χωριανοι δεν ασχολουνται με μας τα γαιδουρια που δεν δινουμε το ονομα αλλα με την κακιασμενη θειτσα που βαλθηκε να μας χωρισει απο ζηλια!!!!! :lol:

 

Τεσπα....γεγονος ειναι οτι θα χουμε προβληματα μετα, αλλα τουλαχιστον να λουφαξει ο παππους και να μη μας κανει τιποτα εγκεφαλικα-καρδιακα χαπενινγκς πριν την βαφτιση......... :?

 

Το ωραιο ποιο ειναι? Οτι μας ειρωνευτηκε απο πανω ο πεθερος οτι μεγαλοπιανομαστε και θελουμε να δωσουμε στο μωρο το ονομα του Μεγα Αλεξανδρου γιατι θελόυμε να τον κανουμε βασιλια!!!!! Αχαχαχαχαχααααααααα.....οχι βρε.........φιλοδοξουμε να γινει αγραμματος τσελιγκας σαν του λογου του!!!!! :P

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Το ωραιο ποιο ειναι? Οτι μας ειρωνευτηκε απο πανω ο πεθερος οτι μεγαλοπιανομαστε και θελουμε να δωσουμε στο μωρο το ονομα του Μεγα Αλεξανδρου γιατι θελόυμε να τον κανουμε βασιλια!!!!! Αχαχαχαχαχααααααααα.....οχι βρε.........φιλοδοξουμε να γινει αγραμματος τσελιγκας σαν του λογου του!!!!! :P

 

 

Vera, :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα μ'αρεσει ο τροπος που εκφραζεσαι και μεσα στο μπαχαλο βρισκεις να κανεις και χιουμορ. Μ'αρεσει.

Συγνωμη για τη παρεμβαση αλλα να σε ρωτησω κατι. Αν καταλαβα καλα η κορη της θειτσας ειναι κολλητη σας. Δεν εχει καταλαβει ακομα τι εχει κανει η μαμακα της? Δεν την εχει ξεχέ... ακόμα? Νομιζω οτι θα τα ειχα ψαλει στη μανα μου ενα χερακι για τα καμωματα της πριν προλαβαει η κολλητη να μου πει τιποτα, που θα εχει και δικιο δηλαδη.

Και παλι συγνωμη για τη παρεμβαση :oops:

Link to comment
Share on other sites

Το ωραιο ποιο ειναι? Οτι μας ειρωνευτηκε απο πανω ο πεθερος οτι μεγαλοπιανομαστε και θελουμε να δωσουμε στο μωρο το ονομα του Μεγα Αλεξανδρου γιατι θελόυμε να τον κανουμε βασιλια!!!!! Αχαχαχαχαχααααααααα.....οχι βρε.........φιλοδοξουμε να γινει αγραμματος τσελιγκας σαν του λογου του!!!!! :P

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Το ωραιο ποιο ειναι? Οτι μας ειρωνευτηκε απο πανω ο πεθερος οτι μεγαλοπιανομαστε και θελουμε να δωσουμε στο μωρο το ονομα του Μεγα Αλεξανδρου γιατι θελόυμε να τον κανουμε βασιλια!!!!! Αχαχαχαχαχααααααααα.....οχι βρε.........φιλοδοξουμε να γινει αγραμματος τσελιγκας σαν του λογου του!!!!! :P

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

πω πωωω !!!! έχασα τις εξελίξεις με την βάπτιση του Έκτορα.... :lol::lol:

αχ βρε vera!!!! θα σε μαλώσω!!!!.....λάθος θέμα διάλεξες για την βάπτιση του Αλέξανδρου!!!!....τι το ήθελες παιδί μου το θαλασσινό?!!?.....προλαβαίνεις να το αλλάξεις...έχω πολλές κορώνες και κάστρα να σου στείλω!!!! :lol::lol::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Οτι μας ειρωνευτηκε απο πανω ο πεθερος οτι μεγαλοπιανομαστε και θελουμε να δωσουμε στο μωρο το ονομα του Μεγα Αλεξανδρου γιατι θελόυμε να τον κανουμε βασιλια!!!!! Αχαχαχαχαχααααααααα.....οχι βρε.........φιλοδοξουμε να γινει αγραμματος τσελιγκας σαν του λογου του!!!!! :P

Πες του μη το λέει παραέξω και σας πάρει χαμπάρι ο τέως και έχετε ντράβαλα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Vera, :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα μ'αρεσει ο τροπος που εκφραζεσαι και μεσα στο μπαχαλο βρισκεις να κανεις και χιουμορ. Μ'αρεσει.

Συγνωμη για τη παρεμβαση αλλα να σε ρωτησω κατι. Αν καταλαβα καλα η κορη της θειτσας ειναι κολλητη σας. Δεν εχει καταλαβει ακομα τι εχει κανει η μαμακα της? Δεν την εχει ξεχέ... ακόμα? Νομιζω οτι θα τα ειχα ψαλει στη μανα μου ενα χερακι για τα καμωματα της πριν προλαβαει η κολλητη να μου πει τιποτα, που θα εχει και δικιο δηλαδη.

Και παλι συγνωμη για τη παρεμβαση :oops:

 

Exeis απολυτο δικιο...με νυχια και με δοντια με κρατανε ολοι να μη παρω τηλεφωνο και τα πω ενα χερακι......Η φιλη μου προφανως δεν ξερει οτι η μανα της λαμπαδιασε τον παππου......υποτιθεται οτι μονος του φυτιλιαστηκε!!!! Ελα ομως που μεχρι να τον πιασει η θειτσα ο πεθερος ηταν σχετικα κουλ αν και δεν δεν ελεγε τιποτα περα απο "εγω δεν συμφωνω αλλα οτι θελουν ας κανουν!"......και συν τοις αλλοις οταν εγινε η κουβεντα τις φωνες τους ακουσανε ολοι στην γειτονια......μου παν ακριβως τι ειπωθηκε!!!!

 

Το κονσεπτ της στασης μας κατα τον αντρα μου ως τωρα ειναι να μη πειραζουμε τα πραγματα και να παμε στη βαφτιση χαλαρα χωρις να ειναι σιγουροι τι εχουμε σκοπο να κανουμε.......και να τους ξεχεσουμε οταν παμε στο χωριο!!!!

 

 

Αν και με βλεπω να στελνω ενα μηνυματακι στη φιλεναδα μου να ξερει που εχω γραμμενη την μανα της :evil: .....μου την δινει να νομιζει οτι την εβγαλε καθαρη!!!!! Η φιλη σαφως και θα εκνευριστει αλλα το θεμα ειναι οτι πιστευει οτι αδικουμε τον πεθερο.......τετοια συμοπαρασταση μιλαμε.....και να σκεφτεις οτι τον αντιπαθουν!!!!! :roll:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάνε ορισμένοι και έχουν σαν σκοπό της ζωής τους να δημιουργούν προβλήματα επεμβαίνοντας στις ζωές των άλλων!!!

 

VERA, στείλε στην φίλη το μηνυματάκι που σκέφτεσαι....δεν μπορεί να μείνει έτσι το θέμα...

 

Πιστεύω πως ο άντρας σου έχει δίκιο έτσι όπως το σκέφτεται...να πάτε χαλαρά, να βαφτίσετε το παιδάκι σας (σιγά μην τους αφήσετε να σας χαλάσουν την διάθεση!!!) και μετά άσε να τους αναλάβει και να τους στείλει εκεί που πρέπει!!!

 

Διέγραψέ τους από το μυαλό σου και κοίτα να ευχαριστηθείτε την βάπτιση του Αλέξανδρου!!!......τόσο κόπο έχεις κάνει..... :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Απλα το θεμα ειναι οτι μολις στειλω το μηνυμα αυτη σαφως θα με παρει τηλεφωνο και θα μου ναι δυσκολο ετσι φουρτουνιασμενη που ειμαι να μη στολισω την μανα της........και αν αρχισει να μας κατηγορει η φιλη θα με χαλασει αφανταστα.........και πολυ φοβαμαι οτι θα με παρει τηλεφωνο η θειτσα να κανει την ανηξερη....ξερεις μερικοι δεν ξερουν να σταματανε....την εχω ικανη να παρει και τους γονεις μου για να δικαιολογηθει........και αμα τη στολισω θα καταλαβει οτι δεν εχουμε σκοπο να υποχωρησουμε............δεν ξερω τελικα τι συμφερει να κανω......... :roll: ...ξερεις εγω αμα ανοιξω το στομα μου, χτυπαω εκει που θα πονεσει....δεν μαζευομαι με τιποτα......κρανιου τοπος θα γινει!!!! :lol: Εκει σιγουρα θα καταστραφουν ολοσχερως οι σχεσεις μας.......

 

Ισως αν κρατηθω και τα κρατησω να τους τα χωσω με τροπο οταν παμε και να τους δειξουμε την περιφρονηση μας αγνοωντας τους........φυσικα αν πραγματοποιησει ο πεθερος τις απειλες του (που το θεωρω πολυ πιθανο) θα γινει της τρελης.......

 

Εχω πλεον την εντυπωση πως αντλουν καποια σαδιστικη ευχαριστηση απο την ιδεα να μας υποχρεωσουν να υποστουμε το καπριτσιο του πεθερου......να μη παρουμε χαρα απο αυτη τη βαφτιση.........πραγματικα χαιρομαι αφανταστα που δεν θα ειναι μαζι μας.......

 

 

Κανονισε εσυ μαρη να μου στειλεις τις κορωνες και τα οικοσημα....χαχαχα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εχω να σου στείλω κορώνες εγώ...να τρίβουν τα μάτια τους από την μεγαλοπρέπεια!!!! :lol::lol: ..........άσε που έχω και μια τιάρα για σένα, ονειρεμένη!!!......τύφλα ναχει η Δυναστεία των Carringtons !!!:lol::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...