Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβλήματα με το όνομα!!!


beboulis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 344
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 50 δημοσιεύσεις

  • nano

    nano 30 δημοσιεύσεις

  • LouLou

    LouLou 29 δημοσιεύσεις

  • beboulis

    beboulis 28 δημοσιεύσεις

nano μου,η γνώμη μου είναι αν μπορείς να δώσεις δύο ονόματα και της μαμάς αου και της πεθεράς σου.Ας κάνουμε έναν συνδυασμό.Για την μάμα σου δεν το συζητώ καθόλου,όχι σου δωσε ζωή δυο φορές.....

Να δώσει δύο ονόματα!!!? :shock: :shock: :shock: γιατί ? επειδή η πεθερά και οι λοιποί συγγενείς ούτε που πάτησαν στο μαιευτήριο όταν γεννούσε η κοπέλα ? :evil::evil::evil:

 

.......ή μήπως επειδή είπε η ακατανόμαστη πως ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗς ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ , ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΕΔΙΝΕ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΝΕΦΡΟ :!::!::!::?::evil::twisted::evil::twisted::evil::twisted:

 

εδώ μιλάμε για το ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΙΣΧΟΣ :!::!::!: .... και θα της βγάλει και το όνομα :!::!::!::?: ....ούτε ο διάβολος δεν θα το'θελε αυτό!!!

 

 

Όμως και ο αντρας σου ήταν βράχος δίπλα σου δεν λίγησε ούτε μια στιγμή.

Ετσι γίνεται με τους ανθρώπους που ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ πραγματικά, ΣΤΗΡΙΖΕΙ πάντα ο ένας τον άλλο τις δύσκολες στιγμές

και εννοείται ότι ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ γι αυτό :!::!::!:

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ LouLou ........

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΖΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ;;;;

ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΑΣ ΦΙΛΗ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΤΟ ΝΕΦΡΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κορίτσια τώρα τα διάβασα και έφριξα :twisted::twisted:

 

Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

΄Εχω την ίδια απορία με την Μαμά του Ωρίων, πως δηλαδή μπορείτε και κρατιέστε βρε κοριτσάκια μπα κι εγώ στα άκρα θα έφτανα εντελώς όμως δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί να κρατηθώ αν έχω κάτι με κάποιον θα του το πω δεν μπορώ να το κρατήσω με οποιαδήποτε συνέπεια.

 

Κουράγιο!!!!!!!!!!

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ακολούθησε την καρδούλα σου μονο εκείνη ξέρει τι έχει περάσει μην την απογοητέυσεις πάλι κάνε αυτο που θέλεις ΕΣΥ !!

 

 

ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΓΙΑΤΊ????

 

ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΓΌΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ !!!

 

ΩΣ ΠΟΤΕ ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ :?::?::?:

 

ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΛΑ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ!!!!

 

 

τα'πα και ξαλάφρωσα αμάν πια ορισμένοι άνθρωποι δεν έχουν "το Θεό" τους :!::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

nano εγω μαζι σου ειμαι :)

 

Με τον αντρα μου εχουμε περασει απο χιλια βασανα τα 11 χρονια που ειμαστε μαζι. Αν μου το ζητουσε να το κανω για χαρη του θα το εκανα!

Αλλα για χαρη των γονιων του ΠΟΤΕ !!!

 

Με αυτα που κανουν τα πεθερικα μου εχει αρχισει να τους σιχαινεται και ο αντρας μου.

 

Για παραδειγμα ηρθε η κουνιαδα μου και η πεθερα μου προχθες για 10 λεπτα στο σπιτι -περνουσαν ταχα μου τυχαια- και στον ελαχιστο που εκατσαν μου ειπαν

1. οτι αδυνατησε η μπεμπα (μια χαρα θρεφταρι ειναι)

2. οτι εχει κιτρινισει (???)

3. να μην της φοραω ροζ-κοκκινα-ασπρα γιατι "δεν της πανε" (να προτιμουσα για το κοριτσακι μου κατι σε πρασινο-καφε-μαυρο ???? :P )

 

Ο αντρας μου οταν του τα ειπα εγινε εξαλλος.

 

Beboulis θα σου πω κατι που μαλλον δεν θα σου αρεσει. Τωρα πια εσυ, ο αντρας σου και το μωρο εισαστε η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, οχι εσυ και οι δικοι σου, ουτε αυτος και οι γονεις του.

 

Κουκλα συμφωνηστε με τον αντρα σου οχι μονο στο ονομα του μωρου αλλα γενικοτερα, σε τη σταση θα κρατατε απεναντι σε ολους τους "καλοθελητες" που θα μπαινουν αναμεσα σας κατα καιρους και ασε ολους τους αλλους να κουρευονται :cool:

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όσο για την στάση του άντρα μου

η υπέρβαση του είναι ότι ήξερε από την αρχή το πρόβλημα και έμεινε μαζί μου (και πιστέψτε με δεν είναι λίγο γιατί όταν το πρωτοέμαθα με χώρισε ο τότε φίλος μου για αυτόν τον λόγο)

έτσι το ότι εγώ τον έκανα πατέρα ισοφαρίζεται με το ότι κι αυτός με έκανε μητέρα!

ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε όλα τα χειρουργεία (και μιλάμε για έναν άνθρωπο που πάει σε νοσοκομείο και χαλιέται πολύ ακόμα και για γεννητούρια)

στην μεταμόσχευση έβαλε και "πάπια" στη μητέρα μου

 

θα τα ξαναπούμε πρέπει να φύγω βιαστικά

 

Ολα ωραια και μπραβο του αλλα αυτα δεν τον κανουν ανωτερο σε προσφορα απο την μανα σου....αξιοθαυμαστο σιγουρα.....κι εγω αλλαζα πανες στον πεθερο οταν χρειαστηκε και εκανα την νοσοκομα στην πεθερα μου και λεει μεχρι και ο αντρας μου οτι ουτε κορες δεν τα κανουν, μη νομιζεις ομως οτι μου δινε το δικαιωμα κατα την αποψη τους να εχω λογο στο πως θα πουμε τα παιδια μας.......γιατι δλδ ο αντρας σου να αποκτα εξουσια και να χαλα συμφωνιες?

 

Μονο το γεγονος οτι εχουν τετοιες απαιτησεις και τετοια συμπεριφορα ειναι λογος να μη κανεις το δικο τους........δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ειμαστε εμεις μονιμως ανωτερες και να εχουν αυτοι το δικαιωμα να λενε οτι αηδια θελουν!!!!

 

Θα πρεπε κι εσυ και η μπεμπουλης να πειτε οτι αρνειστε να υποχωρησετε στην θεληση ανθρωπων που σας φερθηκαν τοσο χυδαια και αισχρα......αυτο και τιποτε αλλο!!!! Ουτε ταματα ουτε αλλες δικαιολογιες............δλδ δεν θα τιμησεις την γυναικα που σου δωσε το νεφρο της αλλα τη γαιδουρα που θα προτιμουσε να πεθανεις αρκει να γινει το δικο της?

 

Προσωπικα ειχα μια ασχημη εμπειρια με τον πεθερο μου που με σκυλοβρισε και πηγε να με χτυπησει, υποτιθεται λογω ναρκωσης κλπ, εκανα τα στραβα ματια αλλα φροντισα να μαθουν οι αλλοι τι εγινε και ειπα στο αντρα μου πως απο κεινη την μερα τον βλεπω με αλλο ματι.......Αν τολμουσε να ξανακανει τετοια ιστορια σιγουρα θα πατουσα ποδι......

 

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι δεν εκμεταλευστε την χυδαια συμπεριφορα τους για να κανετε αυτο που θελετε.....το προβλημα ειναι οταν τα πεθερικα κρατανε τα προσχηματα και δεν μπορειτε να σηκωσετε ανταρτικο.....

 

κι εμας τωρα ο πεθερος δεν θελει να ρθει στα βαφτισια και μας πρηζουν οι συγγενεις οτι ειναι επειδη δεν δινουμε το ονομα του......μπουρδες γιατ ουτε τοτε θα ερχοταν επειδη βαριεται το ταξιδι....τους ειπα οτι αν διναμε το ονομα του θα το χα μετανοιωσει αφου 10 μηνες τωρα 2 φορες ειδε το μωρο και με το ζορι....δεν ενδιαφερεται .....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Antoinette, το σκέφτηκα και εγώ αυτό

να μιλήσω εγώ δηλαδή στα πεθερικά μου, μόνη μου, γιατί νομίζω ότι τελικά τον άντρα μου τον κάνουν ότι θέλουν

βλέπετε έχει αδυναμία στον πατέρα του και πέρσυ (πριν μείνω έγκυος) κοντέψαμε να τον χάσουμε

 

Loulou, συμφωνώ απόλυτα και πράγματι λίγα πράγματα που είπα στη μαμά μου μου είπε να μη στεναχωριέμαι για τέτοια πράγματα και να κοιτάξω να είμαι καλά με τον άντρα μου για να μεγαλώσουμε το παιδάκι μας

όσο για την στάση του άντρα μου

η υπέρβαση του είναι ότι ήξερε από την αρχή το πρόβλημα και έμεινε μαζί μου (και πιστέψτε με δεν είναι λίγο γιατί όταν το πρωτοέμαθα με χώρισε ο τότε φίλος μου για αυτόν τον λόγο)

έτσι το ότι εγώ τον έκανα πατέρα ισοφαρίζεται με το ότι κι αυτός με έκανε μητέρα!

ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε όλα τα χειρουργεία (και μιλάμε για έναν άνθρωπο που πάει σε νοσοκομείο και χαλιέται πολύ ακόμα και για γεννητούρια)

στην μεταμόσχευση έβαλε και "πάπια" στη μητέρα μου

 

θα τα ξαναπούμε πρέπει να φύγω βιαστικά

 

Πιστεύω ότι ρίχνεις λίγο τον εαυτό σου. Θα σου πω το εξής:

Ο άντρας μου από την στιγμή που τον γνώρισα γνώριζα οτι έχει "Στίγμα Μεσογειακής Αναιμίας" όπως ίσως πάρα πολλοί άνθρωποι σ' αυτόν τον κόσμο.

Το 2004 που έμεινα έγκυος στις εξετάσεις που έκανα ανακάλυψα ότι έχω "Στίγμα Δρεπανοκυτταρικής Αναιμίας". :shock::shock::shock:

Χρειάστηκε λοιπόν να κάνω αμνιοπαρακέντηση για να δω αν το μωρό είναι καλά και δυστυχώς το μωρό νοσούσε από Δρεπανοκυτταρική αναιμία και αναγκάστηκα να κάνω έκτρωση, αφού είχα μπει στον 4ο μήνα. Δεν συζητάω την διαδικασία, γιατί δεν έχει καμία σχέση με την "γνωστή" έκτρωση που ίσως μερικές από εμάς γνωρίζουμε!

Ψυχολογικά ήμουν χάλια. Από τους γιατρούς γνώριζα ότι κάθε φορά που θα έμενα έγκυος θα έπρεπε να ακολουθώ την ίδια διαδικασία εξετάσεων και αν όλα είναι καλά έχει καλώς, αν όχι πάλι την ίδια "ιστορία"!

Δηλαδή ό άντρας μου έκανε ΥΠΕΡΒΑΣΗ που έμεινε μαζί μου, αν και έμαθε όλη αυτή την ιστορία μετά τον γάμο μας?

Άλλος δηλαδή θα με παρατούσε? Εγώ δεν έκανα υπέρβαση που είπα ότι θα προσπαθήσω όσες φορές χρειαστεί????? Εκείνος τι θα είχε να χάσει?????

 

Θέλω να πω, πως δεν πρέπει να ρίχνεις τόσο τον εαυτό σου! Η μεγαλύτερη υπέρβαση είναι η δική σου και της μητέρας σου! Όλοι οι υπόλοιποι είχανε και άλλες επιλογές. Συνειδητά έμειναν. Εσύ όμως δεν είχες! Είπες τα παίζω όλα για όλα και θα βγω κερδισμένη. Γι' αυτό και ο Θεός σε αντάμειψε με αυτό το πλασματάκι!

Ας βάλει λοιπόν στη θέση τους τα πράγματα ο σύζυγός σου και ζήτα του ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να σε προστατέψει από όλους αυτούς τους Λύκους που θέλουν να πέσουν να σε φάνε!

 

Συγνώμη για την αγανάκτιση :mad::mad::mad:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ.... ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ- ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΕΡΝΕΙ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ? ΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΟΡΙΑ..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ!!!! ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑΩ? ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ... ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΝΕΝΑΝ! ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΩΣ ΙΣΟ ΠΡΟΣ ΙΣΟ... ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΤΡΥΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ... ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΦΥΓΩ. ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ..ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ... ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ...

 

Πολυ σωστα!!!!!! Θα τους αρεσε δλδ αν θα τους φεροντουσαν ετσι τα πεθερικα τους? Θα εδιναν τα ονοματα τους στα παιδια τους?

 

Μου γυριζει τα εντερα μονο και μονο που το ακουω πες του και τελειωσε!!!

 

Αν καθομαστε και τα ανεχομαστε λογικο ειναι να συνεχιζουν να μας τα επιβαλλουν.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αρτεμις.....

 

κΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι οτι η μανα που εκανε την πραγματικη υπερβαση κι εδωσε το νεφρο της , δεν ζηταει τιποτα σε ανταλλαγμα, ενω ο συντροφος οσο ενταξει κι αν φερθηκε το αναιρει ζητωντας τετοιο ανταλλαγμα, δλδ να φτυσεις την μητερα σου και την θυσια της........

 

Θα πρεπε να του πεις οτι μονο και μονο επειδη δεν απαιτει ενω θα μπορουσε, θα της κανεις αυτο το μικρο δωρο......αντιθετα οι ανθρωποι που απαιτουν χωρις να προσφερουν ουτε καν την παραμικρη αγαπη δεν δικαιουνται να αμειφθουν.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΘΑ ΡΩΤΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΕΝΕ Η ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ. ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ!!!!!

 

Ακριβως αυτο θα πεις......οτι επειδη σου ευχοταν ο καλος πεθερουλης να γεννησεις καθυστερημενο, θα δινες το ονομα του μονο σε αυτη την περιπτωση..........αφου το ταξες ομως εξαιτιας του στον Αγιο θα παρει και το ονομα του αγιου που το εσωσε......

 

Δεν θελει πολλες ευγενειες με τετοια ζωα!!!! Ειτε θα το φας το αγγουρι και θα κανεις την καλη υπακουη γυναικουλα που σκυβει το κεφαλι οταν το απαιτει η περισταση, ειτε θα πατησεις ποδι και θα βαλεις και τον συζυγο στην θεση του (γιατι την εχει χασει τελευταια).......αμα του λειπουν τοσο οι τερατογονεις του μηπως να παει να μεινει ξανα μαζι τους?

 

Αγαπη μου οι ευγενειες ειναι για μιλας με ευγενεις ανθρωπους.........και ο δικος μου αντρας νεαταρνταλ ειναι και οσο ημουν καλη, τοσο εξυπναδες πουλουσε, τελευταια επειδη τα παιρνω στο κρανιο του λεω αν δεν γουσταρει να παρει τον πουλο και να δεις πως εστρωσε... :lol: οι αντρες νομιζουν οτι απαξ σε γκαστρωσουν εισαι ερμαιο των ορεξεων τους.......πανε αυτα να του πεις!!! Προτιμας να μεινεις μονη παρα να σε πρηζει τετοιο σοι και να αποφασισει ποιανου το μερος θα παρει.....Να δεις ποσο αποτελεσματικη ειναι αυτη η δηλωση, ιδιως οταν γυαλιζει το ματι σου!!!! :lol:

 

....εχεις καθε δικαιωμα να μη γουσταρεις το ονομα των πεθερων τελεια και παυλα......ας σου φεροντουσαν ανθρωπινα να ειχαν απαιτησεις.......και να πεις οτι αν ξαναπατησουν σπιτι σου και σου φερθουν ασχημα θα τους πεταξεις με τις κλωτσιες εξω......

 

Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν εχεις αλλες επιλογες.....η κανεις το δικο τους και χαλας το στομαχι σου, η πατας ποδι.......αναλογως του χαρακτηρα σου πραττεις.......να σαι σιγουρη ομως οτι μονο κερδισμενη θα βγεις......θαρρος χρειαζεται.... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια μην την φουντωνετε την beboulis και το διαλυσει με τον αντρα της.

 

Επειδη ειναι αχαρακτηριστος ο παππους θα χαλασουν την σχεση τους ?

 

Το ζευγαρι πρεπει να ειναι ΜΑΖΙ και να φτιαξει ενα γυαλινο τοιχο που να κραταει τους κακους εξω απο την οικογενεια.

 

Θελει εξυπνους χειρισμους ολη η κατασταση και οχι καυγαδες.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου ο συζυγος θελει να γινει το χατηρι του πατερα του δεν υπαρχουν "εξυπνες" λυσεις...τοσο καιρο συζηταμε το θεμα και καμμια εξυπνη λυση δεν την εξυπηρετει.......οποτε η θα κανει αυτο που θελει ο αντρας της η θα πατησει ποδι.......αναλογως του χαρακτηρα της θα πραξει!!!! Εμεις λεμε τις αποψεις ενος αντικειμενικου θεατη κι αυτη θα κανει αυτο που λεει η καρδουλα της.....

 

 

Παντως το να πατησει ποδι καποια στιγμη η γυναικα δεν αποτελει διαλυση του γαμου, ενιοτε τον δενει! :wink: Πως θα δεσει δλδ ο γαμος οταν ο συζυγος σχοινοβατει μεταξυ φθορας κι αφθαρσιας, βαζει πρωτα τους γονεις του και αγνοει την θεληση της γυναικας του?

 

Αν δεν καταλαβαινει μονος του οτι πρεπει να στηριξει το σπιτι του και αντιθετα υποχωρει, δεν βλεπω καμμια εξυπνη λυση να διαφαινεται στον οριζοντα.......δυο ονοματα δεν θελουν να δωσουν, ταματα δεν λογαριαζουν, φοβουνται τον πεθερο και τον ξενο κοσμο........Βλεπεις καμμια αλλη εξυπνη λυση να του αλλαξουν μυαλα? Γιατι στον συζυγο ειναι το προβλημα.......οι αλλοι κανουν τη δουλεια τους.......δεν βλεπεις την πεθερα της αλλης? Μεχρι το νεφρο λεει να επιστρεψει πισω αν δεν ειναι να δωσει το ονομα της!!!! :?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μην την φουντωνετε την beboulis και το διαλυσει με τον αντρα της.

 

Επειδη ειναι αχαρακτηριστος ο παππους θα χαλασουν την σχεση τους ?

 

Το ζευγαρι πρεπει να ειναι ΜΑΖΙ και να φτιαξει ενα γυαλινο τοιχο που να κραταει τους κακους εξω απο την οικογενεια.

 

Θελει εξυπνους χειρισμους ολη η κατασταση και οχι καυγαδες.

 

Εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά και η vera καλά τα λέει. Αν η αγάπη τους είναι δυνατή και πραγματική, τότε τίποτα δεν μπορεί να τους διαλύσει! Αντίθετα η συμπεριφορά των πεθερικών της και η στάση του άντρα της μπορούν κάλλιστα να τους διαλύσουν.

Ας κάνει η κοπέλα ότι νομίζει εκείνη σωστό για την οικογένειά της. Εμείς εδώ απλώς καταθέτουμε τις απόψεις μας και δίνουμε τις συμβουλές μας μέσα από τις προσωπικές μας εμπειρίες!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με εσας σε μερικα θεματα και εχω και μια απορια.

 

Οταν ελεγε ο παππους για "καθυστερημένα" ο συζυγος πως αντεδρασε ? Ο αντρας μου δεν θα του ξαναμιλουσε αν ελεγε κατι τετοιο.

Οταν πηγε η κοπελα και εκανε το ταμα, μονη της το εκανε ?

 

Αυτα πρεπει να του θυμισει του αντρα της, εκτος και αν τα ειχε θαμμενα μεσα της τοσο καιρο, το ταμα το εκανε μονη της οποτε ... ... beboulis μου ειναι δυσκολα τα πραγματα!!!

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου ο συζυγος θελει να γινει το χατηρι του πατερα του δεν υπαρχουν "εξυπνες" λυσεις...τοσο καιρο συζηταμε το θεμα και καμμια εξυπνη λυση δεν την εξυπηρετει.......οποτε η θα κανει αυτο που θελει ο αντρας της η θα πατησει ποδι.......αναλογως του χαρακτηρα της θα πραξει!!!! Εμεις λεμε τις αποψεις ενος αντικειμενικου θεατη κι αυτη θα κανει αυτο που λεει η καρδουλα της.....

 

 

Παντως το να πατησει ποδι καποια στιγμη η γυναικα δεν αποτελει διαλυση του γαμου, ενιοτε τον δενει! :wink:Πως θα δεσει δλδ ο γαμος οταν ο συζυγος σχοινοβατει μεταξυ φθορας κι αφθαρσιας, βαζει πρωτα τους γονεις του και αγνοει την θεληση της γυναικας του?

 

Αν δεν καταλαβαινει μονος του οτι πρεπει να στηριξει το σπιτι του και αντιθετα υποχωρει, δεν βλεπω καμμια εξυπνη λυση να διαφαινεται στον οριζοντα.......δυο ονοματα δεν θελουν να δωσουν, ταματα δεν λογαριαζουν, φοβουνται τον πεθερο και τον ξενο κοσμο........Βλεπεις καμμια αλλη εξυπνη λυση να του αλλαξουν μυαλα? Γιατι στον συζυγο ειναι το προβλημα.......οι αλλοι κανουν τη δουλεια τους.......δεν βλεπεις την πεθερα της αλλης? Μεχρι το νεφρο λεει να επιστρεψει πισω αν δεν ειναι να δωσει το ονομα της!!!! :?

 

Συμφωνω με ολα οσα λες :wink: ..αλλα ειδικα αυτα που εχω μπολντ...νομιζω οτι πρεπει να το προσεξει ιδιαιτερα η φιλη μας.

Πρεπει ο αντρας της να καταλαβει...οτι πλεον οικογενεια του ειναι αυτη και το μωρο...και δεν πρεπει να επιτρεπει σε κανεναν να τους προσβαλει.

Νομιζω οτι αυτη ειναι η αρχη απο μια σειρα ντομινο..αν δεν πατησει το ποδι..και να καταλαβουν οτι αυτοι (αυτη και ο αντρας της) ειναι ανεξαρτητοι ..και δεν τους κανει κανεις κουμαντο...διαφορετκα βλεπω πολυ συντομα πιο σοβαρ προβληματα :?

Και απ την αλλη....δεκτο να κανουν οτι θελουν...αλλα το ΤΑΜΑ ειναι πολυ σοβαρη αποφαση...εγω μονο και μονο γι αυτο...δεν θα δεχομουν τιποτα...απ την στιγμη μαλιστα που τα ειχαμε συμφωνησει...αυτος αθετησε το λογο του..αν δεν μπορεσει να την στηριξει..ισως δνε αξιζει να ειναι διπλα της (σκληρο...αλλα αληθινο :evil: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΔΗΘΕΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΤΟΜΟ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΖΗΣΕΤΕ, ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΓΙΑ 1-2 ΜΕΡΕΣ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΚΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

 

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΟΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΜΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΔΗΛ. ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΟ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΕΤΣΙ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΗ, ΟΧΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΕ, ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

 

ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΑΣ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ, ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΖΑΛΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ (ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ) ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

 

ΕΘΙΜΑ ΚΑΙ Μ@Λ@ΚΙΕΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΗΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΤΑΝ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ.......?*&@# ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΩ

 

ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΠΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΤΑΙ, ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΛΟΙ "ΔΩΣΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΛΩΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ" ....... ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΗ ΑΡΚΕΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ... Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ(ΑΠΟΣΤΑΣΗ 10 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ) ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΟΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΜΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΔΗΛ. ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΟ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.

 

Αυτό το "γελοίο" πάρτο πίσω γιατί θα φάμε τα μουστάκια μας :lol:

Εμείς έχουμε δώσει δύο ονόματα άσχετα προς τα δυό σόγια, απλά ο πατέρας μου προτιμά, αντί του ονόματος που πρακτικά έχει επικρατήσει, το αρχαιοελληνικό. Το παιδί δεν μπαρδεύεται καθόλου σε πληροφορώ. Ούτε βρέθηκε ποτέ κανένας ανάγωγος να σχολιάσει αρνητικά το γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Ursa Major Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΘΕΛΑΤΕ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ.

ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΡΙΝΕΙ Η ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.

 

ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΚΟΥΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ; ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ;ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ;

ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΡΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΝΑ "ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ" ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ;

 

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΠΑΛΙ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΑΛΛΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΣΑΝ ΤΟ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΠΑΛΙ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΑΛΛΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ ΣΑΝ ΤΟ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ.

Ναι μωρέ, αφού δεν έχουμε πρόβλημα ας μη γενικεύουμε κιόλας.

Πώς θα σου φαινόταν να γράφω εγώ ..." δεν είμαστε δα και @@@@σογο να τσακωνόμαστε για τα ονόματα";

:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ;ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ;

 

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ @@@@ΣΟΓΟ ΝΑ ΜΑΛΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ;

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ;ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ;

 

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ @@@@ΣΟΓΟ ΝΑ ΜΑΛΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ;

 

Δε με καταλαβαίνεις ....

Απλά οι γενικεύσεις δεν μου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ! ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ, ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ.......ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.........ΑΦΟΥ ΕΣΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ!

Link to comment
Share on other sites

Οι αντρες δεν αντεχουν να χουν πολλα ζορια βασικα.......ειδικα απο τις γυναικες......ετσι οποια τους πιεζει περισσοτερο σε αυτη και υποκυπτει......

Αν εσυ εισαι λιγοτερο ενοχλητικη απο την μητερα του (γιατι αυτη τον πειθει σε αυτο το θεμα και οχι ο αγριανθρωπος) τοτε εσενα θα ριξει.......την γλυκια ολο κατανοηση γυναικα του που θα κανει υπομονη.......

 

Μια τελευταια "πονηρη" λυση που θα σου προτεινω ειναι να κανεις χαλαστρα σε αυτο το θεμα.......αν αρχισεις τιποτα νευρικους κλονισμους με κλαμματα (οτι καλυτερο) για το πως σε κανει κουρελι ακομα και η σκεψη οτι θα λες με το ονομα του αγριανθρωπου που σε εχει κανει ρακος το μωρο σου και οτι θα σε επηρρεασει πολυ αρνητικα στην ψυχολογια σου, ισως του πρηξεις τα συκωτια περισσοτερο απο οτι του τα πρηζει η μανα του.......εκει ειναι το θεμα....εσυ μενεις μαζι του οποτε το πρηξιμο θα ειναι πολυ πιο ενοχλητικο.......την ησυχια του θελει ο ανθρωπος...... :lol:

 

Αντεχεις να κανεις σκηνες, κρεββατομουρμουρα και να ριχνεις ξεγυρισμενο κλαμμα? Αν ναι θα τον ψησεις........αν οχι τι να σου πω......δεν βλεπω φως!!!!

 

Οπως εχω πει μονο τα εξης σου μενουν........ειτε διπλο ονομα και θα τον φωναζεις με το αλλο, δεν μπορει κανεις να σε κατηγορησει και θα του την μπεις εστω και λιγο (δεν ειναι ντροπη τα 2 ονοματα...για κατι τετοιες περιπτωσεις εχει εφευρεθει το τρεντ :lol: )

 

Ειτε πατας ποδι ηρεμα κι ωραια και του λες οτι αφου σου συμπεριφερονται σαν σκυλι δεν θα δωσεις το ονομα του.

 

Ειτε κλαις και του πρηζεις τα συκωτια μεχρι να γινει το δικο σου......δεν ειναι ντροπη.....αλλωστε τα πραγματικα σου αισθηματα θα φανερωσεις.....οσο το παιζεις κουλ και δυνατη, αξιοπρεπης κλπ τοσο δειχνεις οτι αντεχεις να το υποστεις.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Οι αντρες δεν αντεχουν να χουν πολλα ζορια βασικα.......ειδικα απο τις γυναικες......ετσι οποια τους πιεζει περισσοτερο σε αυτη και υποκυπτει......

Αν εσυ εισαι λιγοτερο ενοχλητικη απο την μητερα του (γιατι αυτη τον πειθει σε αυτο το θεμα και οχι ο αγριανθρωπος) τοτε εσενα θα ριξει.......την γλυκια ολο κατανοηση γυναικα του που θα κανει υπομονη.......

 

Μια τελευταια "πονηρη" λυση που θα σου προτεινω ειναι να κανεις χαλαστρα σε αυτο το θεμα.......αν αρχισεις τιποτα νευρικους κλονισμους με κλαμματα (οτι καλυτερο) για το πως σε κανει κουρελι ακομα και η σκεψη οτι θα λες με το ονομα του αγριανθρωπου που σε εχει κανει ρακος το μωρο σου και οτι θα σε επηρρεασει πολυ αρνητικα στην ψυχολογια σου, ισως του πρηξεις τα συκωτια περισσοτερο απο οτι του τα πρηζει η μανα του.......εκει ειναι το θεμα....εσυ μενεις μαζι του οποτε το πρηξιμο θα ειναι πολυ πιο ενοχλητικο.......την ησυχια του θελει ο ανθρωπος...... :lol:

 

Αντεχεις να κανεις σκηνες, κρεββατομουρμουρα και να ριχνεις ξεγυρισμενο κλαμμα? Αν ναι θα τον ψησεις........αν οχι τι να σου πω......δεν βλεπω φως!!!!

 

Οπως εχω πει μονο τα εξης σου μενουν........ειτε διπλο ονομα και θα τον φωναζεις με το αλλο, δεν μπορει κανεις να σε κατηγορησει και θα του την μπεις εστω και λιγο (δεν ειναι ντροπη τα 2 ονοματα...για κατι τετοιες περιπτωσεις εχει εφευρεθει το τρεντ :lol: )

 

Ειτε πατας ποδι ηρεμα κι ωραια και του λες οτι αφου σου συμπεριφερονται σαν σκυλι δεν θα δωσεις το ονομα του.

 

Ειτε κλαις και του πρηζεις τα συκωτια μεχρι να γινει το δικο σου......δεν ειναι ντροπη.....αλλωστε τα πραγματικα σου αισθηματα θα φανερωσεις.....οσο το παιζεις κουλ και δυνατη, αξιοπρεπης κλπ τοσο δειχνεις οτι αντεχεις να το υποστεις.....

 

 

Υποκλινομαι κυρια μου....σε βρισκω σ ολα πολυ σωστη :wink:

Link to comment
Share on other sites

Οι αντρες δεν αντεχουν να χουν πολλα ζορια βασικα.......ειδικα απο τις γυναικες......ετσι οποια τους πιεζει περισσοτερο σε αυτη και υποκυπτει......

Αν εσυ εισαι λιγοτερο ενοχλητικη απο την μητερα του (γιατι αυτη τον πειθει σε αυτο το θεμα και οχι ο αγριανθρωπος) τοτε εσενα θα ριξει.......την γλυκια ολο κατανοηση γυναικα του που θα κανει υπομονη.......

 

Μια τελευταια "πονηρη" λυση που θα σου προτεινω ειναι να κανεις χαλαστρα σε αυτο το θεμα.......αν αρχισεις τιποτα νευρικους κλονισμους με κλαμματα (οτι καλυτερο) για το πως σε κανει κουρελι ακομα και η σκεψη οτι θα λες με το ονομα του αγριανθρωπου που σε εχει κανει ρακος το μωρο σου και οτι θα σε επηρρεασει πολυ αρνητικα στην ψυχολογια σου, ισως του πρηξεις τα συκωτια περισσοτερο απο οτι του τα πρηζει η μανα του.......εκει ειναι το θεμα....εσυ μενεις μαζι του οποτε το πρηξιμο θα ειναι πολυ πιο ενοχλητικο.......την ησυχια του θελει ο ανθρωπος...... :lol:

 

Αντεχεις να κανεις σκηνες, κρεββατομουρμουρα και να ριχνεις ξεγυρισμενο κλαμμα? Αν ναι θα τον ψησεις........αν οχι τι να σου πω......δεν βλεπω φως!!!!

 

Οπως εχω πει μονο τα εξης σου μενουν........ειτε διπλο ονομα και θα τον φωναζεις με το αλλο, δεν μπορει κανεις να σε κατηγορησει και θα του την μπεις εστω και λιγο (δεν ειναι ντροπη τα 2 ονοματα...για κατι τετοιες περιπτωσεις εχει εφευρεθει το τρεντ :lol: )

 

Ειτε πατας ποδι ηρεμα κι ωραια και του λες οτι αφου σου συμπεριφερονται σαν σκυλι δεν θα δωσεις το ονομα του.

 

Ειτε κλαις και του πρηζεις τα συκωτια μεχρι να γινει το δικο σου......δεν ειναι ντροπη.....αλλωστε τα πραγματικα σου αισθηματα θα φανερωσεις.....οσο το παιζεις κουλ και δυνατη, αξιοπρεπης κλπ τοσο δειχνεις οτι αντεχεις να το υποστεις.....

 

 

Υποκλινομαι κυρια μου....σε βρισκω σ ολα πολυ σωστη :wink:

κι εγωωωωώ!!! :D

........μου αρέσει περισσότερο το "πάτημα ποδιού ήρεμα κι ωραία"!!! :wink::D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...